x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به مالتا

 رتبه مهاجرپذیری کشور مالتا در سال 2016 در بین کل کشور های جهان 21 اعلام شد در سال 2017 این کشور به رتبه 19 رسید و در سال 2018 رتبه مهاجرپذیری این کشور به 8 رسیده است. مهاجرت به کشور مالتا برای کسانی که از نظر سرمایه در وضعیت خوبی هستند بسیار عالی است. در سال 2016 رتبه این کشور در زمینه اتباع خارجی انگلیسی زبان 41 جهانی بود در حالی که در سال 2018 به رتبه 22 رسیده است؛ این جهش مثبت بسیار ارزشمند است. در نظر داشته باشید که در سال 2018 ایرانیان بیش از 30 درصد نسبت به سال های قبل به سراغ کشور مالتا رفته‌اند. عده ای با توجه به بودجه و سرمایه ای که دارند به سراغ مهاجرت به کشور مالتا از طریق سرمایه گذاری می‌روند و با راه اندازی شرکت در این کشور هم خود به درآمدزایی رسیده و هم افرادی را تحت پوشش کاری خود قرار می‌دهند. این افراد می‌توانند طبق قوانین مشخص خانواده خود را نیز همراه نمایند. مهاجرت به کشور مالتا از طریق ازدواج از دیگر روش هایی است که در صورتی که به درستی صورت بگیرد به نتیجه می‌رسد. از سال 2001 تا به امروز اقامت تولد در کشور مالتا به سیستم خون تغییر کرده است به این معنی که اگر فرزندی در این تاریخ متولد شود اگر پدر و مادر وی تابعیت مالتایی داشته باشند به وی تابعیت مالتا تعلق می‌گیرد و در غیر این صورت این اتفاق رخ نمی‌دهد. ویزای شینگن نوع c برای ویزای توریستی صادر می‌شود. مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی این کشور به این صورت است که فرد باید اصل گذرنامه با اعتبار سه ماهه داشته باشد. فرم درخواست می‌بایست به طور دقیق تکمیل شود. اصل کارت ملی و شناسنامه فرد مهم است. افراد باید دو قطعه عکس با زمینه سفید داشته باشند. نامه بانکی که ثابت کند در طول سفر خود به این کشور مشکل مالی ندارید بسیار مهم است. در زمینه کارآفرینی در کشور مالتا، jci یک سیستم کارآفرینی بسیار بزرگ است که اکثر نیروهای کار آن از جوانان حرفه‌ای تشکیل شده‌اند. شما می‌توانید ایده خود را به این سازمان ارائه دهید و به این ترتیب شرایط لازم به شما اعلام می‌شود. اقامت کشور مالتا برای کسانی که می‌توانند یک ایده‌ی جدید مطرح نمایند می‌تواند بسیار سودمند باشد.

مشاوره مهاجرت به مالتا

مهاجرپذیری مالتا

مهاجرپذیری مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

این روزها هر جا که می‌رویم صحبت از مهاجرت به کشور مالتا است. شاید برای شما کمی عجیب باشد که در بین تعداد زیادی از کشورهای اروپایی ، مهاجرت به کشور مالتا چطور توانسته رتبه خوبی به دست آورد؟ در این بین، موضوع جالب این است که در بین افرادی که این کشور را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اند ایرانیان بسیاری به‌ چشم می‌خورند. مردم کشور مالتا انگلیسی زبان هستند و این روند سبب شده است که بسیاری از افراد به این کشور سفر نمایند. رتبه مهاجرپذیری کشور مالتا در سال 2016 در بین کل کشور های جهان 21 اعلام شد در سال 2017 این کشور به رتبه 19 رسید و در سال 2018 رتبه مهاجرپذیری این کشور به 8 رسیده است. مهاجرت به کشور مالتا برای کسانی که از نظر سرمایه در وضعیت خوبی هستند بسیار عالی است البته در بخش های مختلف این موضوع را به طور دقیق مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، می‌توانند بدون داشتن ویزا به تمام اروپا سفر نمایند، این افراد در بانک های اروپایی حساب بانکی باز خواهند نمود. یکی از موضوعاتی که سبب شده است میزان مهاجرپذیری کشور مالتا افزایش یابد، آب و هوای مدیترانه ای است؛ یعنی در این کشور به سادگی می‌توانید با فضای جوی سازگار شوید. 

آمار مهاجران به مالتا

آمار مهاجران به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان مهاجرانی که در سال 2018 کشور مالتا را انتخاب کرده‌اند بیش از سال های گذشته است. شرایط زندگی خوب در این کشور سبب شده است که در اولویت مهاجرت قرار بگیرد. یک بررسی کلی صورت گرفته و مشخص شده است که اغلب ایرانیان ترجیح می‌دهند به سراغ بخش های مرکزی و شرقی این کشور بروند و این موضوع به دلیل آب و هوای عالی این بخش است. حدود 70 درصد از مهاجرانی که کشور مالتا را انتخاب کرده‌اند، با هدف اقامت دائم وارد این کشور شده‌اند و این رقم نشان می‌دهد که میزان رضایت مهاجران از کشور مالتا بسیار زیاد است. در سال 2016 رتبه این کشور در زمینه اتباع خارجی انگلیسی زبان 41 کشوری بود در حالی که در سال 2018 رتبه 22 رسیده است. این جهش مثبت بسیار چشمگیر است. در نظر داشته باشید که در سال 2018 ایرانیان به میزان بیش از 30 درصد نسبت به سال های قبل به سراغ کشور مالتا رفته‌اند.

میزان رضایت مهاجران به مالتا

میزان رضایت مهاجران به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از ویژگی های جالب که موجب رضایت افرادی که مهاجرت به کشور مالتا را انتخاب کرده‌اند شده است، ویزای همراه است. در این کشور متقاضی اصلی می‌تواند برای همسر و فرزندان 18 سال الی 26 سال خود دریافت نماید. در نظر داشته باشید که تمام اعضای خانواده می‌توانند آزادانه به اروپا سفر کنند که این امتیاز بسیار فوق العاده‌ای است.

در کشور مالت آزادی کسب و کار وجود دارد. افرادی که در این کشور شرکت می‌زنند، می‌توانند به کل دنیا سرویس ارائه دهند و در این زمینه نژاد و مذهب دیده نمی‌شود و این موضوع نیز سبب رضایت بیش از حد مردم این کشور شده است.

انتقال سرمایه در این کشور آزاد است. افرادی که پاسپورت کشور مالتا را اخذ نموده باشند، می‌توانند در هر یک از کشورهای اروپایی امولا خریداری نمایند و کسب و کار راه اندازی نمایند.

متقاضی مهاجرت به کشور مالتا و اعضای خانواده او می‌توانند در مالتا زندگی نکنند. این ورود و خروج چندگانه سبب شهرت بیشتر این کشور برای مهاجرت می‌شود.

در کشور مالتا در زمینه تکنولوژی نیز شاهد رشد زیادی هستیم و این روند سبب شده است که پلتفرم های بسیار عالی برای کسب و کار در فضای داخلی این کشور راه اندازی شود به این ترتیب رضایت مهاجران به مالتا را برانگیخته‌اند. استانداردهای زندگی در کشور مالتا بسیار بالا است. فرزندان در فضای کاملاً استاندارد و به روز تحصیل می‌کنند ، صلح و سازگاری در تمامی مناطق این کشور دیده می‌شود در زمینه های پزشکی و بهداشتی بسیار عالی عملکرد کرده و سرانه جرم در سال 2018 برای مالتا 8 درصد کمتر از سال قبل اعلام شده است.

راحت‌ترین روش مهاجرت به مالتا

راحت‌ترین روش مهاجرت به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در زمینه مهاجرت به کشور مالتا برای تاجران بزرگ شرایط بسیار خوبی فراهم شده است. در نظر داشته باشید که هزینه زندگی در کشور مالتا نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است و این روند سبب می‌شود که سرمایه های هدر رفته به حداقل برسد. در نظر داشته باشید که فضای اجرایی در این کشور در وضعیت عالی قرار دارد و رشد سرمایه بهتر خواهد بود این در حالی است که با وجود سرمایه زیاد در کشورهای گران قیمت در لیست گروه متوسط از نظر مالی قرار خواهید گرفت. مهاجرت به کشور مالتا از طریق سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین روش های موجود بوده و البته در لیست راحت ترین روش های موجود نیز قرار می‌گیرد.

افرادی که از نظر مالی در وضعی متوسطی هستند اما قصد ادامه تحصیل دارند، می‌توانند مهاجرت به کشور مالتا از طریق تحصیل را انتخاب نمایند، سیستم آموزشی در کشور مالتا به صورتی است که مدرک به دست آمد از این کشور برای کشورهای معتبر جهانی قابل قبول بوده و درآمد زا است. در نظر داشته باشید که به طور کلی در مهاجرت به کشور مالتا با توجه به هدف شما شرایط مختلفی فراهم می‌شود.

افرادی که در زمینه تحصیلی دارای سطح علمی بالایی هستند، می‌توانند بورسیه‌ی این کشور را اخذ کنند بدین ترتیب هزینه هایی که در زمینه تحصیل برای این افراد وجود دارد، بسیار کم می‌شود. در نظر داشته باشید که در هر صورت وقتی مهاجرت به کشور مالتا را انتخاب می‌کنید وضعیت اقامت شما به صورت دائم تأیید می‌شود و نیاز به پرداخت مالیات به مبلغ 4192 یورو به دولت این کشور دارید که باید به طور دقیق پوشش داده شود.

روش‌ های مهاجرت به مالتا

روش‌ های مهاجرت به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور مالتا دیده می‌شود که هر یک دارای پارامترهای ارزیابی مخصوص به خود هستند. عده ای به سراغ مهاجرت به کشور مالتا از طریق ویزای تحصیلی می‌روند و در طول تحصیل خود به شغل های پاره وقت نیز مشغول می‌شوند. عده ای دوست دارند در این کشور به کسب و کار مشغول شوند که برای این افراد ویزای کار در نظر گرفته می‌شود. البته مهاجرت به کشور مالتا از طریق کار آنقدرها هم آسان نیست. عده ای با توجه به بودجه و سرمایه ای که دارند به سراغ مهاجرت به کشور مالتا از طریق سرمایه گذاری می‌روند و با راه اندازی شرکت در این کشور هم خود به درآمدزایی رسیده و هم افرادی را تحت پوشش کاری خود قرار می‌دهند؛ این افراد می‌توانند طبق قوانین مشخص خانواده خود را نیز همراه نمایند. مهاجرت به کشور مالتا از طریق ازدواج، از دیگر روش هایی است که در صورتی که به درستی صورت بگیرد به نتیجه می‌رسد. مهاجرت به کشور مالتا از طریق پناهندگی بدترین روش موجود بوده و نیاز به دقت بالایی دارد. همین‌طور اقامت تولد در این کشور نیز فراهم شده است. در هر صورت نیاز است که مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت به کشور مالتا به درستی رعایت شود. باید به طور دقیق هزینه های زندگی در این کشور برآورد شود. افرادی که در ذهن خود ایده‌ای دارند به سراغ روش کارآفرینی می‌روند و در این مسیر به اقامت دائم مالتا می‌رسند. در ادامه مقاله به‌طور دقیق در خصوص هر یک از روش های مهاجرت به کشور مالتا صحبت می‌شود. اقامت کشور مالتا با اجاره خانه با توجه به بودجه‌ای که در این زمینه در نظر گرفته می‌شود تعیین خواهد شد. میتوان با خرید خانه در کشور مالتا و گرفتن اقامت، شرایط پذیرش پاسپورت را سرعت بخشید.

مهاجرت سرمایه گذاری به مالتا

مهاجرت سرمایه گذاری به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد دارید مهاجرت به کشور مالتا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب نمایید باید در نظر داشته باشید که حداقل بودجه مورد نظر برای شما 250 هزار یورو است. این بودجه می‌بایست به مدت 5 سال در کشور مالتا سرمایه گذاری شود. پس از اینکه 5 سال گذشت مبلغ به طور کامل به فرد متقاضی باز می‌گردد. در صورتی که دارای 250 یورو پول نیستید، یک روش دیگر نیز پیش روی شما قرار دارد، به این ترتیب که به میزان 100 هزار یورو سرمایه به دولت این کشور پرداخت می‌کنید و این سرمایه در وضعیت بلاعوض قرار می‌گیرد به طوری‌که به شما بازگرداننده نمی‌شود. این روش سبب می‌شود که مهاجرت به کشور مالتا برای شما آسان‌تر شود اما به هر حال باید از پول خود بگذرید.

از دیگر روش های مهاجرت به کشور مالتا از طریق سرمایه گذاری، خرید خانه در کشور مالتا و گرفتن اقامت است. دولت این کشور هر ساله مبلغی را برای اقامت به مالتا از طریق خرید ملک در نظر می‌گیرد که باید طبق جدیدترین نرخی که اعلام می‌شود اقدام به خرید ملک نمایید پس از گذشت 5 سال می‌توانید برای اقامت دائم در مالتا اقدام نمایید.

افرادی که قصد مهاجرت به کشور مالتا از طریق ثبت شرکت را داشته باشند، باید به یک نکته به طور دقیق دقت نمایند. 

سه نوع شرکت با عنوان های شرکت با مسئولیت محدود، مشارکت محدود و شرکت تضامنی در مالتا وجود دارد که برای شروع کار شرکت با مسئولیت محدود باید به میزان 20 درصد از هزینه اولیه را سپرده نموده و در این روند نیاز به دو سهام‌دار است. در نظر داشته باشید که مدیریت با خودتان خواهد بود.

مهاجرت از طریق ازدواج به مالتا

مهاجرت از طریق ازدواج به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج با یکی از تبعه مالتا می‌تواند از دیگر روش های مهاجرت به کشور مالتا محسوب شود. در نظر داشته باشید که در ده سال گذشته به محض ازدواج با یکی از تبعه مالتا، شرایط برای اقامت شما ایجاد می‌شد اما در جدیدترین اخباری که به دست ما رسیده است قوانین کمی دشوارتر شده است و باید 5 سال از ازدواج شما گذشته باشد و شرایط زندگی شما در این دوره به طور دقیق بررسی شده باشد تا شرایط برای اخذ اقامت این کشور فراهم شود. در نظر داشته باشید که در طول این 5 سال نیاز است که روابط شما در وضعیت نرمال سنجیده شود. شرط زبان در خصوص مهاجرت به کشور مالتا از طریق ازدواج کمتر دیده می‌شود یکی از دلایل آن این است که بیشتر مردم این کشور انگلیسی زبان هستند و ایرانیان نیز تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط نسبی دارند بنابراین این تصور که تسلط شما به زبان انگلیسی سبب می‌شود که به اقامت این کشور برسید اشتباه است و تنها می‌تواند یک کمک کننده باشد. در صورتی که صاحب فرزند شدید اقامت دائم برای شما آسان‌تر و سریع‌تر می‌شود.

یک موضوع دیگر در زمینه مهاجرت به کشور مالتا از طریق ازدواج این است در صورتی که یکی از افراد متأهل باشد و یا در شرف طلاق از همسر قبلی خود باشد اما پرونده وی هنوز باز باشد مهاجرت به کشور مالتا از طریق ازدواج برای وی صورت نمی‌گیرد و هر دو شخص می‌بایست در زمان ازدواج مجرد باشند.

مهاجرت از طریق تولد به مالتا

مهاجرت از طریق تولد به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می‌دانیم که برای مهاجرت به کشورهای مختلف از طریق تولد دو سیستم خاک و خون وجود دارد که در سیستم خون تابعیت پدر و مادر مطرح بوده و در سیستم خاک بدون در نظر گرفتن تابعیت پدر و مادر، تنها طبق خاک این کشور تعیین می‌شود که تابعیت فرزند در چه وضعیت است. کشور مالتا از سال 1964 الی 2001 سیستم تابعیت را سیستم خاک اعلام کرد به این معنی که اگر فرزندی در این دوره در خاک کشور مالتا به دنیا آید تابعیت مالتا خواهد داشت. از سال 2001 تا به امروز اقامت تولد در کشور مالتا به سیستم خون تغییر کرده است به این معنی که اگر فرزندی در این تاریخ متولد شود، در صورتی که پدر و مادر وی تابعیت مالتایی داشته باشند به وی تابعیت مالتا تعلق می‌گیرد و در غیر این صورت این اتفاق رخ نمی‌دهد.

البته در صورتی که تابعیت پدر و مادر فرزند مشخص نباشد اما محل تولد وی کشور مالتا باشد طبق یک سری شرایط بسیار سخت‌گیرانه تابعیت این کشور برای وی تعیین می‌شود. این شرایط برای تمام افراد یکسان نبوده و در وضعیت پر نوسان قرار دارد. اداره مهاجرت کشور مالتا یک سری شرایط جدید در زمینه مهاجرت به کشور مالتا از طریق تولد نیز در نظر گرفته شده است که به نفع اتباع خارجی است.

مهاجرت پناهندگی به مالتا

مهاجرت پناهندگی به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پناهندگی از دسته روش های بسیار پر خطر برای مهاجرت به کشور مالتا محسوب می‌شود افرادی که به دنبال مهاجرت به کشور مالتا از طریق پناهندگی هستند، هدف بهبود معیشتی و پیشرفت دارند و یا در وضعیت تهدیدآمیزی در کشور خود هستند. ما مهاجرت به کشور مالتا از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی‌کنیم اما بر حسب وظیفه مراحل مهاجرت به کشور مالتا از طریق پناهندگی را توضیح می‌دهیم:

1- در ابتدا باید درخواست پناهندگی به مقامات مسئول ارائه شود.

2- یک درخواست پناهندگی زمانی اعتبار دارد که بیش از 60 روز از ورود فرد به کشور مالتا نگذشته باشد. در صورتی که در طول این 60 روز برای فرد پرونده سازی شده باشد اعتبار قابل قبول است. این موارد به صورت سیستمی و تحت یک سری برنامه های خاص صورت می‌گیرد.

3- برای افرادی که مهاجرت به کشور مالتا از طریق پناهندگی با قایق را انتخاب کرده‌اند نیز ثبت نام برای درخواست منعی ندارد. این افراد به محض ورود می‌توانند ثبت نام خود را به تأیید برسانند.

شرایط مهاجرت به کشور مالتا از طریق پناهندگی فراهم شده است اما به این معنی نیست که قطعاً مورد حمایت قرار می‌گیرید. مهاجرت به کشور مالتا از طریق پناهندگی هرگز روش استانداردی نخواهد بود.

تمامی شرایط و خطرات در روند مهاجرت از طریق un کشور مالتا باید به طور دقیق ارزیابی شود.

مهاجرت تحصیلی‌ به مالتا

مهاجرت تحصیلی‌ به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از دیگر روش های مهاجرت به کشور مالتا، ویزای تحصیلی است. در این کشور شرایط برای تحصیل در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا فراهم شده است. در نظر داشته باشید که رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور مالتا بسیار عالی بوده و با بهترین شرایط تحصیلی همراه است. افرادی که مهاجرت به کشور مالتا از طریق تحصیل را انتخاب کرده‌اند باید دوره های زبان انگلیسی را در کالج های این کشور بگذرانند، این دورها متفاوت بوده و هزینه های آنها نیز متغیر است. افراد برای ورود به هر دانشگاه باید مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 5/5 داشته باشد ( برخی از دانشگاه نمره بالای 6 را اعلام کرده‌اند)، فرد می‌بایست مدرک دیپلم داشته باشد. برای ورود به برخی از دانشگاه های دولتی کشور مالتا یک آزمون برگزار می‌شود که به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم شده است. در نظر داشته باشید که به طور کلی اقامتی که از طریق تحصیل به دست شما می‌رسد موقت است، این در حالی است که اگر بخواهید اقامت دائم داشته باشید باید یکی از روش های سرمایه گذاری و یا کاری را انتخاب نمایید. ویزای کشور مالتا برای کسانی که با هدف تحصیل وارد این کشور شده‌اند به طور دقیق فراهم شده است.

مهاجرت کاری مالتا

مهاجرت کاری مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای مهاجرت به کشور مالتا از طریق کار نیاز به یک دعوت نامه از سوی کارفرما دارید. آگهی فرد می‌بایست سه ماه در کشور مالتا و سه ماه در اروپا در وضعیت فراخوان قرار بگیرد در صورتی که فرد مورد نظر پیدا نشد، کارفرما برای شما دعوت نامه ای ارسال می‌کند که می‌تواند شرایط مهاجرت به کشور مالتا از طریق ویزای کاری را بهتر نماید. در این شرایط شما به عنوان یک فرد متقاضی برای کار در کشور مالتا فرم های مربوطه را تکمیل می‌نمایید. این فرم ها می‌بایست به نماینده سفارت کشور مالتا تحویل داده شود. در مرحله بعد در صورتی که موافقت صورت بگیرد، در سال اول پرداخت مبلغی به اندازه 5000 یورو به عنوان مالیات به اداره مالیات این کشور نیاز است. در نظر داشته باشید که پس از گذشت سه سال هزار یورو از آن مبلغ ارجاع داده شود. در طی مدت یک ماه پس از پرداخت مالیات به شما اجازه ورود به این کشور و اقامت یک ساله داده می‌شود. افراد می‌بایست پس از 12 روز از زمان ورود به کشور مالتا محل زندگی خود را مشخص سازند.

مدارک لازم برای مهاجرت به کشور مالتا از طریق کار از این قرار است: افراد باید گذرنامه معتبر داشته باشند. عکس پرسنلی به تعداد دو قطعه، شناسنامه و کارت ملی و کپی آن، رزومه شخصی یا cv از متقاضی ، انگیزه نامه از مهاجرت به کشور مالتا، کپی از مدارک تحصیلی حداقل کارشناسی، مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 5/5، اسناد شغلی در صورت وجود، قرارداد تنظیم شده از سوی کارفرما، گواهی مجوز استخدام ، مدارک بیمه متقاضی، اثبات توانایی مالی و ... . ثبت شرکت در کشور مالتا در لیست روش های سرمایه گذاری قرار دارد اما به مدیریت بالایی دارد.

مهاجرت از طریق همراه به مالتا

مهاجرت از طریق همراه به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت از طریق همراه به کشور مالتا از دسته روش‌هایی است که بسیار عالی بوده و می‌تواند برای اعضای خانواده یک انتخاب عالی باشد. دقت نمایید اگر شما مهاجرت به کشور مالتا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده باشید پس از یک دوره سه ماهه می‌توانید ویزای همراه را برای خانواده خود رزرو نمایید، سختگیری های کشور مالتا برای مهاجرت به کشور مالتا از طریق همراه کمتر شده است و همسر و فرزندان تا 26 سال را نیز پوشش می‌دهد؛ این در حالی است که در کشورهای دیگر مهاجرت از طریق همراه برای فرزندان کمتر 18 سال در نظر گرفته می‌شود. البته قوانین که برای فرزندان بیش از 18 گذاشته شده است با رضایت خودشان است . افرادی که ویزای کاری این کشور را انتخاب کرده‌اند برای ویزای همراه باید سه موضوع مهم را در نظر بگیرند: اول اینکه باید به مدت 1 سال از کار گذشته باشد، همسر شما تا زمانی که مجوز کار نداشته باشد نمی‌تواند در این کشور کار کند و همینطور فرزند شما می‌تواند از حقوق و مزایای تحصیلی نیز برخوردار شود. زمانی که فرد اصلی اقامت دائم این کشور را اخذ کرد می‌تواند برای همراهان خود نیز درخواست اقامت دائم صادر نماید. شرایط مهاجرت به کشور مالتا در صورتی که با تمامی شواهد و قوانین دنبال شود می‌تواند بسیار سریع منجر به اقامت دائم این کشور شود و در نهایت نیز پاسپورت مالتا را برای اتباع خارجی فراهم سازد.

مهاجرت توریستی به مالتا

مهاجرت توریستی به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد دارید با هدف گشت و گذار وارد خاک این کشور شوید باید ویزای توریستی دریافت نمایید. در نظر داشته باشید که با اخذ ویزای شینگن می‌توانید به سادگی از سایر کشورهای اروپایی نیز دیدن نمایید. ویزای شینگن نوع c برای ویزای توریستی صادر می‌شود. مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی این کشور به این صورت است که فرد باید اصل گذرنامه با اعتبار سه ماهه داشته باشد. فرم درخواست می‌بایست به طور دقیق تکمیل شود. اصل کارت ملی و شناسنامه فرد مهم است. افراد باید دو قطعه عکس با زمینه سفید داشته باشند. نامه بانکی که ثابت کند در طول سفر خود به این کشور مشکل مالی ندارید بسیار مهم است. افراد بازنشسته می‌بایست گواهی بازنشستگی ارائه دهند. افرادی که صاحب مشاغل هستند باید پروانه کسب و یا کارت بازرگانی داشته باشند. افراد می‌بایست بیمه مسافرتی ارائه دهند و نیاز است که هر فرد سند ملکی داشته باشد. مدت زمان ویزای توریستی برای کسی که برای بار اول به کشور مالتا سفر می کند از 15 الی 20 روز در نظر گرفته شده است، در صورتی که فرد قبلاً از ویزای شینگن استفاده کرده باشد ویزا به مدت نود روز صادر می‌شود. بهتر است که درخواست خود را حداقل یک ماه زودتر ارائه دهید.

مهاجرت شرایط خاص به مالتا

مهاجرت شرایط خاص به مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به کشور مالتا از طریق کارآفرینی باید یه سری شرایط به طور دقیق رعایت شود. افرادی که قصد کارآفرینی در این کشور را دارند باید قصد و انگیزه خود را برای اخذ این سبک ویزا مشخص نمایند، باید شغل و فعالیتی انجام دهند که برای دولت کشور مالتا سودآور باشد. در نظر داشته باشید که فردی که به دنبال ویزای کارآفرینی مالتا است، به هیچ عنوان نباید سابقه کیفری داشته باشد.

مورد بعدی در این زمینه داشتن برگه تأییدیه سلامت فردی است که فرد باید دارای بیمه نامه سلامت بین‌المللی باشد تا به وی اجازه کار آفرینی در این کشور داده شود.

توانایی مالی برای مهاجرت به کشور مالتا از طریق کارآفرینی بسیار مهم است، افرادی که متقاضی کارآفرینی در کشور مالتا هستند باید سرمایه های لازم برای کارآفرینی را داشته باشند. مبالغ در این مسیر متفاوت است در نظر داشته باشید که تمکن مالی نیز بسیار مهم است.

متقاضی اصلی کارآفرینی در این کشور باید به میزان 650000 یورو هزینه در نظر بگیرد، همسر وی باید 25000 یورو و فرزندان زیر 18 سال باید 25000 یورو و فرزندان بالای 18 سال نیز باید به میزان 50000 یورو سرمایه در نظر بگیرند. در زمینه کارآفرینی در کشور مالتا، jci یک سیستم کارآفرینی بسیار بزرگ است که اکثر نیروهای کار آن از جوانان حرفه‌ای تشکیل شده‌اند. شما می‌توانید ایده خود را به این سازمان ارائه دهید و به این ترتیب شرایط لازم به شما اعلام می‌شود. اقامت کشور مالتا برای کسانی که می‌توانند یک ایده جدید مطرح نمایند، می‌تواند بسیار سودمند باشد.

شرایط اقامت در مالتا از طریق کارآفرینی به این صورت است که پس از اینکه فرد مهاجرت به کشور مالتا از طریق کارآفرینی را انتخاب نمود و شغل مورد نظر را ایجاد کرد در ابتدا یک کارت به عنوان eresidence به وی داده می‌شود که با داشتن این کارت می‌تواند پس از گذشتت سه الی پنج سال به اقامت دائم این کشور فکر کند. شما می‌توانید در طول کار در کشور مالتا، به صورت دائمی در این کشور حضور داشته باشید و یا رفت و آمد داشته باشید. کار در کشور مالتا برای کسانی که از سطح سواد بالایی برخوردار هستند به سادگی فراهم شده است و دولت این کشور نیز حمایت خواهد کرد. 

شهرهای مهاجر پذیر مالتا

شهرهای مهاجر پذیر مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط اقامت در کشور مالتا در طول سال های مختلف فرق کرده است؛ شهرهای بخش های شمالی این کشور به خوبی در این زمینه رشد کرده است. یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر مالتا، شهر والتا یعنی پایتخت این کشور است؛ این شهر از نظر جمعیت در وضعیت متوسط قرار دارد. نام دیگری که برای این شهر در نظر گرفته شده است، ایل بلت است.

دومین شهر مشهور در کشور مالتا شهر بیرکیرکادا است که در بخش شمالی این کشور قرار دارد و جمعیت زیادی را به خود اختصاص داده است، ایرانیان بسیار علاقه‌مند به زندگی در این شهر هستند.

شهر سلیما از دیگر شهرهای شمالی مهاجرپذیر در مالتا است. این شهر برای کسانی که به دنبال تحصیل خود با امکانات بی نظیر هستند یک گزینه بسیار عالی است.

شهر فگورا از دسته شهرهای مهم در بخش جنوبی این کشور است که شاید آن‌طور که باید از نظر ایران انتخاب نشود اما از نظر سبک زندگی گزینه خوبی است. کسانی که به شرایط جوی و آب و هوایی فکر می‌کنند، می‌توانند شهر ناسار را انتخاب نمایند. این شهر در ناحیه مالتای شمالی قرار دارد و دارای شرایط جوی بسیار عالی است.

اخذ ویزای مالتا

اخذ ویزای مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مالت در ایران سفارت ندارد و برای اخذ ویزای این کشور باید به سفارت اتریش در ایران بروید. مهمترین بخش برای اخذ ویزای کشور مالتا در ابتدا مشخص سازی هدف از سفر است. در واقع باید نوع ویزا در ابتدا مشخص شود. سپس نیاز به تنظیم مدارک است؛ ما در این بخش به صورت لیست وار مدارک کلی لازم برای مهاجرت به کشور مالتا را بررسی می‌کنیم:

1- اصل پاسپورت با اعتبار 3 ماه یا بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی

2- فرم درخواست ویزا که باید از سایت سفارت گرفته شود.

3- کارت ملی و شناسنامه ، کپی آنها و ترجمه به زبان رسمی

4- 2 قطعه عکس رنگی 6 در 4 با زمینه سفید بدون روتوش

5- نامه تمکن مالی به صورت گردش 6 ماه اخیر

6- گواهی اشتغال به کار و مشخص شده تاریخ استخدام، سمت فرد و میزان حقوق باید مشخص شود.

7- پروانه کسب و یا ثبت شرکت یا کارت بازرگانی

8- گواهی بازنشستگی

9- گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان

10- گواهی بازنشستگی برای افراد بازنشسته

11- بیمه مسافرتی

12- سند مالکیت

13- رزرو بلیط هواپیما

برای اخذ ویزای این کشور باید وقت سفارت دریافت نمایید، در روز مصاحبه یک سری سوالات از شما پرسیده می‌شود که باید بتوانید به طور دقیق پاسخ دهید. در نظر داشته باشید زمانی که برای صدور ویزای این کشور در نظر گرفته می‌شود از 7 روز کاری الی 7 ماه در نظر گرفته شده است که با توجه به نوع ویزای شما متفاوت است.

اخذ اقامت مالتا

اخذ اقامت مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که بتوانید اقامت این کشور را اخذ نمایید، به شما اجازه داده می‌شود که بتوانید به صورت آزادانه در تمام کشورهای عضو شینگن سفر نمایید. همچنین امکان استفاده از بیمه های پزشکی برای شما فراهم می‌شود. در صورتی که از روش هایی غیر سرمایه گذاری توانسته اید اقامت این کشور را اخذ کنید، نیاز به سرمایه گذاری و خرید ملک نخواهید داشت. شما پس از سه سال اخذ ویزای این کشور، می‌توانید اقامت موقت داشته باشید و پس از 5 سال شرایط برای اخذ اقامت دائم فراهم می‌شود. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد اخذ اقامت دائم این کشور آن‌قدرها هم کار دشواری نیست.

اخذ پاسپورت مالتا

اخذ پاسپورت مالتا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ پاسپورت این کشور باید به دولت مالتا ثابت شود که شما واجد شرایط هستید. در نظر داشته باشید که واجد شرایط بودن به موضوعات مختلفی بستگی دارد که باید مورد ارزیابی قرار بگیرند؛ به عنوان مثال باید بررسی شود که در طول زندگی و کار و تحصیل در این کشور مرتکب جرم و جنایت نشده باشید، باید به طور دقیق بررسی شود که آیا توانسته‌اید به رتبه خوبی از نظر درآمدزایی برسید یا خیر. سطح زبان شما تا حدودی ارزیابی می‌شود. یک موضوع مهم دیگر در زمینه اخذ پاسپورت کشور مالتا وجود دارد و آن هم شرایط مالی برای ادامه زندگی است و فرد می‌بایست از این نظر در وضعیت خوبی باشد.

آخرین ویرایش: 2019-04-20 09:31:27 3,774