x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
نپال

نپال

کشور نپال یکی از کشورهای بسیار زیبا در همسایگی چین و هند است که پایتخت آن شهر زیبای کاتماندو است. کشور نپال کشوری کوهستانی بوده که بر روی ارتفاعات هیمالیا قرار گرفته است. در سفر به کشور نپال معابد و قله های سر به فلک کشیده گزینه هایی است که نظر گردشگران را به خود جلب می‎کنند. زبان کشور نپال، نپالی است. منابع مالی در کشور نپال می‎تواند شامل تجهیزات مالی مشخصی باشد. دولت کشور نپال سعی خود را داشته است که محصولات نفتی را بخش مهمی‎ از شرایط مالی خود در نظر بگیرد و در این زمینه دولت نقش آفرینی داشته است. شرایط وارداتی این کشور می‎تواند در میانگین اقتصادی بهتر شود. مردم کشور نپال مردمانی بسیار خونگرم هستند. اقتصاد این کشور در بخش حمل و نقل شهری نیز رویت شده است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور نپال به ارزش 7.10 درصد ارزیابی شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Nepal عربی: نيبال
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لیمبو – ثارو – ماگار – شرپا و ...
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: روپیه نپال معادل 0.0087 دلار آمریکا است.
 • پیش شماره تلفن: 00977
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 37
 • پایتخت: کاتماندو
 • زبان های رسمی: نپالی
 • جمعیت: بیش از 29,03 میلیون نفر
 • منطقه زمانی: UTC+0.5:45
 • دامنه اینترنتی: .np
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 27 میلیارد دلار آمریکا

سفر به نپال

سفر به نپال، سفر به مرتفع ترین کشور دنیاست. کشور نِپال Nepal کشوری واقع در قاره آسیاست که در شمال کشور هندوستان قرار دارد و پایتخت آن شهر کاتماندو Kathmandu است. چین و هند دو همسایه این کشور هستند که چین در سمت شمال این کشور و هندوستان در جنوب این کشور واقع است. بیشترین ناحیه نپال بر روی رشته‌کوه‌های مرتفع هیمالیا واقع شده و هشت قله از چهارده قله بلند دنیا در شمال این کشور قرار داد. در سفر به نپال قله اورست را مشاهده خواهید کرد که با ارتفاع 8848 متر، بلندترین کوه جهان و یکی از این کوه­ها می­باشد. ناحیه جنوبی این کشور بسیار حاصلخیز و مرطوب است و به همین دلیل بیشترین جمعیت کشور در این ناحیه سکنی دارند. از سال 1786 که پایه­گذاری نپال آغاز شد تا سال 1994 به صورت تناوبی توسط حکومت‌های پادشاهی مستبد اداره می­شد. سپس در حدود 14 سال توسط حکومت کمونیستی اداره می­شد.

سفر به نپال

زندگی در نپال

کشور نپال یک کشور کوهستانی است و رشته کوه هیمالیا و قله‎ی اورست در این کشور قرار دارد. در بخش های جنوبی این کشور، زمین های پست به صورت نیمه گرمسیری دیده می‎شوند که دارای جمعیتی متراکم هستند. یک نوار تپه ای مرکزی نیز در کشور نپال رویت شده است که شامل دره های حاصلخیز است. شمال این کشور پوشیده از کوه های هیمالیا بوده و البته که رودهای بسیار مهم به نام های گاگرا و کوشی در این کشور دیده می‎شود. ماکزیمم حقوق افراد در این کشور برای گروه برق و گروه معماری ارزیابی می‎شود که هزینه ها نیز پیش از پرداحت حقوق برآورد می‎شود. در کشور نپال، در صورتی که شما بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت میل کنید، هزینه شما 250.00 NrS  می‎شود این در حالی است که هزینه همان غذا در یک رستوران متوسط برای دو نفر در حدود 1.200.00 NRs است. هزینه وسایل کاربردی زندگی اعم از برق و آب و گاز و خاکروبه در این کشور در حدود 3.062.00 NRS  است.

زندگی در نپال

مهاجرت به نپال

شرایط سنی بالای 18 سال برای ویزای توریستی کشور نپال دیده می‌شود و افراد کمتر از 18 سال باید با پدر و مادر خود وارد این کشور شوند. افراد نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت ندارند. از یاد نبرید که جریان سفارت این کشور بخش بندی های دقیقی دارد و هر شخص باید در زمان تعیین شده نپال را ترک نماید. ویزای گروهی این کشور بر اساس پاسپورت مشخص می‌شود و دولت سعی کرده است که صدور ویزا را به بهترین شکل ممکن دنبال نماید. فضای آموزشی در این کشور نیز رشد داشته است. آمار رضایت در بخش آموزشی در این کشور بیش از 79 درصد است. محله های معروف و توریستی در این کشور بیشتر برای گردشگری مناسب هستند و فضای آموزشی کمتری دارند. شما می‌توانید از ویزای اقامت تجاری نوع D-2 استفاده کنید، این ویزا برای کارمندان خارجی شعبه صادر می‌شود و به طور کلی شرایط صدور ویزا بر اساس شعبه مادر خواهد بود. اینطور که جریان ها نشان می‌دهد اسناد و گذرنامه های متقاضی باید بررسی شود.

مهاجرت به نپال

تحصیل در نپال

کشور نپال در لیست کشورهایی است که رده باسواد بیش از 52 درصد را شامل می‎شود و بانوان در این کشور در فضای تحصیلی خوبی قرار گرفته اند. اینطور که مشخص است یکی از رشته‏ها بسیار خوب در کشور نپال بیزینس است که زیر شاخه‌ای از اقتصاد و مدیریت اقتصادی در کشور نپال محسوب می‎شود؛ این رشته تحصیلی از سال 2013  وارد کشور نپال شده است و رتبه بسیار خوبی را بدست آورده است. یکی از رشته‏ها به روز در کشور نپال رشته زیست شناسی است، رشته زیست شناسی در لیست رشته‏های قرار دارد که آمار تحصیلی بسیار متنوعی را شامل می‎شود، این رشته تحصیلی در سال های اخیر بهترین گزینه برای تحصیل رایگان محسوب شده است و البته که در لیست رشته‏های قرار دارد که مردم به آن علاقه زیادی دارند. در رشته زیست شناسی بافت‌های محیطی و همینطور جانوری بررسی می‎شود و کسانی که دارای ایده‏ها پژوهشی قدرتمند برای این رشته تحصیلی قطعاً به رشد خوبی می‎رسند.

تحصیل در نپال

درود و عرض ادب و احترام بنده زعیم هستم ، مقیم نپال، اطلاعات شما نسبتا خیلی کلی و جامع هستش. سپاس از شما Www.Nepaltour.ir Instagram @nasazaeim

2020-01-31 18:25:53