x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

نیجریه

کشور نیجریه از نظر جغرافیایی در بخش غرب آفریقا قرار دارد و آبوجا پایتخت آن است و مساحت این کشور به طور کلی 923.768 کیلومتر مربع است. این منطقه دارای فضای دیدنی زیادی است و از سمت شمال با جمهوری صحرا هم مرز است. نیجریه آب و هوای استوایی دارد و به طور کلی دارای جنگل های متراکم و انبوه است. میانگین دمای سالانه در نیجریه 32 درجه سانتی‌گراد اعلام شده است و رطوبت زیادی نیز در آن دیده می‌شود. کالاهای مصرفی و همینطور غذا و حیوانات از دیگر بخش های اقتصادی کشور نیجریه هستند. بیشتر میزان واردات از کشور چین حدود 10 درصد است و از کشور هلند نیز به میزان 6 درصد ارزیابی شده است. انگلیس، برزیل و فرانسه نیز از دیگر کشورهای وارداتی کشور نیجریه هستند. وضعیت موازنه های تجاری در کشور نیجریه 450034.62 میلیون نایرای نیجریه است. و رشد حساب جاری در این کشور نیز به میزان 10 درصد بیشتر از سال های گذشته است. 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Nigeria عربی: نيجيريا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: بروم- ابریا- المه- ادو- افیک و...
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: نایرا هر نایرا نیجریه 0.0028 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00234
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 54
 • پایتخت: آبوجا
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 190 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: UTC+01:00(WAT)
 • دامنه اینترنتی: .ng
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 447.013 میلیارد دلار آمریکا

سفر به نیجریه

آب و هوای کشور نیجریه استوایی است. این کشور پر است از جنگل های متراکم و انبوه که در شرق و غرب قرار دارد. میانگین دمای سالانه در کشور نیجریه به 32 درجه سانتی گراد می‌رسد. کشور نیجریه در لیست کشورهای بسیار مرطوب قرار دارد و گرما و رطوبت بخش جدا نشدنی این کشور هستند. بارندگی در سواحل بسیار سنگین صورت می‌گیرد. به طور کلی آوریل تا اکتبر در این کشور فصل بارانی است. در نظر داشته باشید که بخش های شمالی کشور نیجریه به نسبت بخش های جنوبی خشک تر است و کسانی که با رطوبت میانه خوبی ندارند می‌توانند بخش های شمالی این کشور را انتخاب کنند. بیمارستان های کشور نیجریه اعلام کرده‌اند که برای گردشگران حدود 37 درصد از هزینه بیمه را پوشش می‌دهند. وضعیت بیمه و درمان در کشور نیجریه روز به روز بهتر شده است اما هنوز هم افراد باید سهمی از هزینه های موجود را خودشان پرداخت نمایند. 

سفر به نیجریه

زندگی در نیجریه

کشور نیجریه از نظر جغرافیایی در بخش غربی آفریقا قرار دارد و آبوجا پایتخت این کشور است. مساحت نیجریه بیش از 923.768 کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور جمعیت بسیار زیادی دارد. نیجریه دارای آب و هوای استوایی است و جنگل های متراکم و انبوهی دارد. آب و هوای کشور نیجریه استوایی است و دارای جنگل‌های متراکم است، در این کشور میانگین دمای سالانه 32 درجه سانتی‌گراد اعلام شده است.هزینه زندگی در این کشور مقرون به صرفه است و اینطور که مشخص است دولت کنترل خوبی بر روی وضعیت هزینه زندگی در نیجریه داشته است. میزان تولید ناخالص داخلی در این کشور به 397.30 میلیارد دلار می‌رسد. 69542.90 نفر در کشور نیجریه مشغول به کار هستند البته که بیشترین فضای کاری که برای بومیان کشور نیجریه دیده می‌شود در زمینه کشاورزی است. نرخ بیکاری در نیجریه بالا است و مردم زیادی زیر خط فقر هستند. نرخ تورم در نیجریه 11.08 درصد اعلام شده است.

زندگی در نیجریه

مهاجرت به نیجریه

آبوجا پایتخت کشور نیجریه است که یکی از شهرهای بسیار عالی برای مهاجرت محسوب می‌شود. فضای کاری و تحصیلی در این شهر بسیار خوب بوده و این روال سبب شده است که مردمی که به مهاجرت به نیجریه فکر می‌کنند این شهر را گزینه بهتری بدانند. هزینه زندگی در این شهر به طور کلی کمی گران است. آب و هوای کشور نیجریه استوایی است و یکی از دلایلی که افراد این کشور را گزینه خوبی برای اقامت خود می‌دانند جنگل های متراکم و انبوهی است که در بخش‌های شرق و غرب و جنوب دیده می‌شود. میانگین دمای این کشور در طول سال 32 درجه سانتی‌گراد است و رطوبت زیادی دارد. مناطق ساحلی این کشور طرفداران زیادی دارد و این موضوع سبب می‌شود که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران کشور نیجریه را برای زندگی انتخاب کنند. جاذبه های دیدنی و تفریح این کشور بسیار زیاد است و فضای بسیار ایده‌آلی فراهم شده است.

مهاجرت به نیجریه

تحصیل در نیجریه

وضعیت نظام آموزشی در کشور نیجریه به این صورت است که کودکان باید از سن 7 سالگی دبستان را آغاز کنند. سن 7 سالگی در این کشور شروع دوران ابتدایی است و البته که فرد می‌تواند در مدارس بین‌المللی نیز حضور داشته باشد. تحصیل دوره ابتدایی در این کشور تا سن 14 سالگی دنبال می‌شود و در این دوره یادگیری دروس ریاضی بسیار پر اهمیت بوده و زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. شما تا سن 14 سالگی باید اصول پایه ریاضی و کامپیوتر را یاد بگیرید. خوابگاه های کشور نیجریه در مقطع لیسانس شرایط خوبی ندارند اما برای مقاطع بالاتر شرایط تحصیلی بهتری دیده می‌شود و امکانات خوابگاهی نیز پیشرفته تر خواهد بود. طول تحصیل برای مقطع لیسانس در کشور نیجریه 4 سال است و شما باید در نهایت آزمون نهایی را پشت سر بگذارید. افراد بومی زیادی در کشور نیجریه دیده می‌شوند که در بخش های برنامه نویسی و کامپیوتری فعالیت داشته‌اند.

تحصیل در نیجریه