x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

چین

پکن دارای بزرگترین فرودگاه در دنیا است شهر پکن پایتخت کشور چین است و از شهرهای بسیار بزرگ در این کشور محسوب می‌شود این شهر مرکز فرهنگی و تحصیلاتی کشور چین است به طوری که اتباع خارجی گسترده‌ای دارد . پیش بینی شده است که این کشور در اواخر سال 2019در حدود 21 درصد بزرگتر از اقتصاد کشور آمریکا باشد .در کشور چین در زمینه تحصیل و سطح علمی نیز شرایط مختلفی دیده می‌شود. بعد از هند و برزیل، کشور چین بیشترین میزان گاو را به خود اختصاص داده است.در زمینه تولیدات محصولات بهداشتی ایرانیان در این کشور توانسته‌اند به رتبه خوبی برسند. در زمینه مد و لباس نیز برخی از طراحان ایرانی در کشور چین به رتبه خوبی رسیده‌اند.  آب و هوای کشور چین بسیار متنوع است به طوری که جنوب این کشور عموماً دارای نقاط گرمسیری و بارانی بوده و بخش‌های کشور عموماً بسیار سرد هستند.در بخش‌های جنوب و شرق کشور چین شاهد سیل و زلزله بیشتری خواهیم بود.

نام انگلیسی: China
نام عربی: الصين
پایتخت: شهر پکن
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: حزب کمونیست/ دیکتاتوری لنینیستی کلاسیک
زبان‌های رسمی: چینی
زبان‌های رایج: انگلیسی و گویش‌های محلی
واحد پول: یوان (رنمینبی) معادل 0/15 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 74
جمعیت: بالغ بر یک میلیارد و 415 هزار نفر در سال 2018
منطقه زمانی: (GMT+8) UTC+8
دامنه اینترنتی: (GMT+8) UTC+8
پیش شماره تلفن: 0086

سفر به چین

سفر به این کشور، شما را با یکی از قدیمی‌ترین و پراسرار‌ترین تمدن‌ها و فرهنگ‌های دنیا آشنا خواهد کرد. چین کشوری بسیار پهناور و تاریخی است که سفر به آن دنیای دیگری را برای شما نمایان خواهد کرد. نکته جالب‌توجهی که دررابطه‌با چین وجود دارد، فرهنگ سنتی و مدرنیته این کشور است که در کنار یکدیگر قرار گرفته است و این تلفیق‌پذیری زیبا در هرکجای چین قابل مشاهده است.

سفر به چین

مهاجرت به چین

در حدود 63 درصد از ایرانیانی که اقدام به مهاجرت به چین کرده اند در ابتدا در روستاهای بخش‌های شمالی و مرکزی زندگی می‌کنند، یکی از دلایل این انتخاب آب و هوای مشابه با ایران است و دلیل دیگر ارزان بودن شرایط مسکن در این نقاط است.چین از دسته کشورهای مناسب برای مهاجرت است در صورتی که هدف از مهاجرت مشخص باشد.شهر پکن بهترین گزینه برای تحصیل محسوب می‌شود. این شهر دارای شرایط تحصیل بسیار بالایی است و دارای امتیازات فراوانی است. طبق آماری که در سال 2016 به دست ما رسیده است میزان مهاجرت در حدود یک هشتم از جمعیت کل کشور است، این آمار در سال 2017 به  میزان 22 درصد افزایش یافته است .برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید در ابتدا از تمامی صفحات شناسنامه کپی تهیه کنید و نیاز به دو قطعه عکس رنگی 6 در 4 به صورت تمام رخ بوده به طوری که دارای زمینه سفید باشد. پکن پایتخت کشور چین است و مرکز سیاسی این کشور نیز محسوب می‌شود.

مهاجرت به چین

زندگی در چین

مساحت کشور چین در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است.این کشور پس از روسیه دومین کشور بزرگ در دنیا از نظر وسعت خاکی محسوب می‌شود.این کشور از سمت شرق و جنوب با دریای چین هم مرز است.جمعیت کشور چین بیش از 1 میلیارد و 400 میلیون نفر اعلام شده است.هزینه زندگی در کشور چین به میزان 19 درصد بیشتر از ایران اعلام شده است.تولید ناخالص داخلی در کشور چین در سال 2018 بیش از 10000 میلیارد دلار اعلام شده است و روند نمودار اقتصادی این کشور کاملاً صعودی است.تسهیلات درمانی در کشور چین شامل درمان‌های بیماری دهان و دندان نمی‌شود و در خصوص بیماری‌های مربوط به چشم نیز در حدود 30 درصد را پوشش می‌دهد.در این کشور میانگین حقوق برای کارگران کمتر از 200 دلار نخواهد بود و در برخی از شهرهای بزرگ نیز درآمد به میزان 500 دلار نیز می‌رسد.در کشور چین احوال پرسی باید با افراد پیرتر آغاز شود و روند کار رسمی است.  

زندگی در چین

تحصیل در چین

هنگامی‌که دانشجویان تصمیم به تحصیل در کشورهای خارجی می‌گیرند، بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. چین می‌تواند مقصد شما برای تحصیل باشد. این کشور پرجمعیت سیستم آموزشی قدرتمندی دارد و یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های محصولات مختلف در جهان است. امروزه کشور چین، برای جذب دانشجویان مستعد و تبدیل آن‌ها به متخصصان کارکشته در زمینه‌های مختلف، امکانات و تسهیلات زیادی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است. دانشگاه‌های چین بین بسیاری از دانشجویان بین‌المللی محبوب هستند؛ چرا که در عین بالا بودن سطح علمی، هزینه‌ی زیادی ندارند. در این مقاله به بررسی وضعیت تحصیل و زندگی در کشور چین می‌پردازیم. چین یکی از قطب‌های اقتصادی دنیاست و به‌همین دلیل شما می‌توانید از موقعیت شغلی خوبی پس از فارغ‌‌التحصیلی بهره‌مند شوید.

تحصیل در چین

به هدف تحصیل قطعاً در بین شهرهای مختلف این کشور شهر پکن را انتخاب می‌کنند. پکن دارای بزرگترین فرودگاه در دنیا بوده و شهر پکن پایتخت کشور چین است و از شهرهای بسیار بزرگ در این کشور محسوب می‌شود. این شهر مرکز فرهنگی و تحصیلاتی کشور چین است به طوری که اتباع خارجی گسترده‌ای دارد.در سال 2016 این کشور در زمینه تولید ناخالصی داخلی به یک سری مشکلات برخورد که با سیاست‌های جدید عوامل رشد طولانی مدت به طور دقیق فراهم شد. قیمت اجناس در چین در حدود 56 درصد قیمت اجناس امریکا است. پیش بینی شده است که این کشور در اواخر سال 2019 در حدود 21 درصد بزرگتر از اقتصاد کشور آمریکا باشد. در کشور چین در زمینه تحصیل و سطح علمی نیز شرایط مختلفی دیده می‌شود به  طوری که تحصیل در این کشور برای کسانی که به زبان چینی مسلط هستند ساده است اما رتبه امکانات تحصیلی در چین با توجه به هزینه کم بسیار عالی است. بعد از هند و برزیل، کشور چین بیشترین میزان گاو را به خود اختصاص داده است. هنوز هم حزب کمونیست برخی از جنبه‌های سرمایه‌داری را تحت سلطه خود قرار داده است و شاید استفاده از حزب کمونیستی برای کشور چین هنوز صحیح باشد. در این حزب تمام سرزمین‌ها و بخش‌های اقتصاد ملی کشور مورد کنترل قرار می‌گیرد. کنترل شدید بر بیان وجود دارد و تمام اعتقادات و اجتماعات نیز به طور دقیق رعایت شود. در زمینه تولیدات محصولات بهداشتی ایرانیان در این کشور توانسته‌اند به رتبه خوبی برسند. در زمینه مد و لباس نیز برخی از طراحان ایرانی در کشور چین به رتبه خوبی رسیده‌اند. شرکت‌های ایرانی در این کشور در وضعیت نمایندگی و به صورت زنجیره‌ای دیده می‌شود که توانسته بهترین شرایط کاری را ایجاد نماید. آب و هوای کشور چین بسیار متنوع است به طوری که جنوب این کشور عموماً دارای نقاط گرمسیری و بارانی بوده و بخش‌های کشور عموماً بسیار سرد هستند. در بخش‌های جنوب و شرق کشور چین شاهد سیل و زلزله بیشتری خواهیم بود. پاندای غول پیکر در کشور چین زندگی می‌کند و زیستگاه اصلی آن در بین کوه‌ها و جنگل‌های جنوب غربی کشور چین است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی چین

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی چین

اطلاعاتی که در زمینه اقتصاد کشور چین به دست ما رسیده است شگفت انگیز است. چین از دسته کشورهای مطرح در زمینه تولید در کل جهان است اقتصاد این کشور بسیار علاقمند به مطرح شدن در رسانه‌ها است. در سال 1820 چین به عنوان بزرگترین اقتصاد در جهان شناخته شد امروزه نیز در لیست کشورهایی که دارای منابع مالی زیادی هستند دیده می‌شود. در حال حاضر طبق آماری که در سال 2018 به دست ما رسیده است چین دومین اقتصاد بزرگ جهان به شمار می‌آید و شرایط بسیار عالی دارد. این کشور از نظر صنعت توانسته دشواری‌های زیادی را پشت سر بگذارد تا بتواند بهترین شرایط اقتصادی را برای خود فراهم سازد. این کشور در زمینه تولید پوشاک رتبه اول را از نظر قیمت به خود داده است به طور یکه سهم تولید ناخالص این کشور بیش از 30 درصد به نسبت سال‌های قبل بیشتر اعلام شده است. در نظر داشته باشید که از سال 2014 تا به امروز مقدار تولید ناخالص داخلی در این کشور با رشد ده درصد برای هر سال اعلام شده است. این کشور توانسته بیشتر مردم خود را فقر نجات دهد به طوری که طبق آخرین آماری که به دست ما رسیده است کمتر از 3 درصد از مردم چین در فقر به سر می‌برند. کشور چین به نسبت شرق ایران در یک ساحل امن به سر می‌برد این در حالی است که به نسبت غرب هنوز نیاز به رشد بیشتری دارد. در سال 2016 این کشور در زمینه تولید ناخالصی داخلی به یک سری مشکلات برخورد که با سیاست‌های جدید عوامل رشد طولانی مدت به طور دقیق فراهم شد. قیمت اجناس در چین در حدود 56 درصد قیمت اجناس امریکا است. پیش بینی شده است که این کشور در اواخر سال 2019 در حدود 21 درصد بزرگتر از اقتصاد کشور آمریکا باشد. زبان کشور چینی اغلب چینی است و کمتر زبان انگلیسی در این کشور دیده می‌شود.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های چین

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های چین

کشور چین در زمینه تولید محصولات پوشاک و نساجی رتبه بالایی دارد به طوری که حجم تولید این کشور آنقدر زیاد است که در کل جهان دیده می‌شود. رتبه چین از نظر کمیت محصولات نساجی در جهان اول است اما از نظر کیفیت رتبه 8 به آن اختصاص داده شده است.

در این کشور فضای کاری برای افراد چینی به طور دقیق فراهم شده است به طوری که هیچ نوع مشکل درآمدزایی و نیروی انسانی دیده نمی‌شود اما اگر بخواهید که در خصوص افرادی که قصد دارند به چین سفر کنند اطلاعاتی به دست آورید و مشخص شود که رتبه کاری این کشور برای افراد خارجی به چه صورت است باید عرض کنیم که این کشور رتبه ورود به کار برای اتباع خارجی خود را در وضعیت متوسط قرار داده است و هنوز نمی‌توان رتبه خوبی برای ان اعلام نمود.نرخ یوان چین ارز منصفانه است.

در کشور چین در زمینه تحصیل و سطح علمی نیز شرایط مختلفی دیده می‌شود به طوری که تحصیل در این کشور برای کسانی که به زبان چینی مسلط هستند ساده است اما رتبه امکانات تحصیلی در چین با توجه به هزینه کم بسیار عالی است.

هزینه زندگی در کشور چین ارزان است و یکی از دلایلی که سبب شده است کشور چین در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار بگیرد هزینه ارزان زندگی است به طوری که توانسته ثبات هزینه‌ای خود را حفظ نماید.

کشور چین در زمینه‌های مختلف دسته‌بندی‌های متنوعی را در نظر گرفته است به طوری که در زمینه بهداشت نیز رتبه متوسطی را کسب کرده است. اقتصاد کشور چین روز به روز در حال رشد است.

بعد از هند و برزیل، کشور چین بیشترین میزان گاو را به خود اختصاص داده است. قیمت یوان چین در حال تغییر است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی چین

نوع حکومت و ساختار سیاسی چین

هنوز هم حزب کمونیست برخی از جنبه‌های سرمایه‌داری را تحت سلطه خود قرار داده است و شاید استفاده از حزب کمونیستی برای کشور چین هنوز صحیح باشد. در این حزب تمام سرزمین‌ها و بخش‌های اقتصاد ملی کشور مورد کنترل قرار می‌گیرد. کنترل شدید بر بیان وجود دارد و تمام اعتقادات و اجتماعات نیز به طور دقیق رعایت شود. ساختار سیاسی رژیم کشور چین دیکتاتوری لنینیستی کلاسیک اعلام شده است.

در سال‌های اخیر کنترل حزب بر ابزارهای تولید این کشور کمتر از قبل شده است و شرکت‌های خصوصی مسئولیت کنترل را به عهده گرفته‌اند. مخالفان رژیم و جوامع مذهبی دشمن حزب به شمار می‌آید و عموماً در بین این دو گروه یک سری روال‌های خشونتی دیده می‌شود. کسانی که دشمنان سیاسی این کشور هستند محکومیت‌های دشواری را پیش روی خواهند داشت. در قانون اساسی چین آزادی عقیده یک اصل مهم است این در حالی است که حزب کمونیست کشور چین یک سری قوانین خاص و جدید اعلام کرده است. تاریخچه پیدایش پرچم چین مفصل است.

پایتخت و 9 شهر بزرگ چین

پایتخت و 9 شهر بزرگ چین

شهر پکن پایتخت کشور چین است و از شهرهای بسیار بزرگ در این کشور محسوب می‌شود. این شهر مرکز فرهنگی و تحصیلاتی کشور چین است به طوری که اتباع خارجی به هدف تحصیل قطعاً در بین شهرهای مختلف این کشور شهر پکن را انتخاب می‌کنند. پکن دارای بزرگترین فرودگاه در دنیا بوده و سیستم تروی بسیار گسترده‌ای دارد. در این شهر مشکل ترافیک وجود دارد. شهر پکن در بخش شمال شرقی کشور چین قرار دارد و جمعیت آن در حدود 19 میلیون نفر اعلام شده است. سرانه تولید ناخالص داخلی در این شهر 15 هزار دلار است.

شانگهای بزرگترین و ثروتمندترین شهر در چین محسوب می‌شود که نام تجاری آن در کل جهان وجود دارد. این شهر دارای شلوغ‌ترین بند دنیا بوده و از نظر تعداد کانتینر نیز بسیار مشهور است. دو فرودگاه بزرگ دارد و سریع‌ترین قطارهای دنیا مربوط به این شهر است. شهر شانگهای در بخش شرق کشور چین قرار دارد. سرمایه تولید ناخالص برای این شهر بیش از 14 هزار دلار ایت و جمعیت شهر 22 میلیون نفر طبق آمار 2020 اعلام شده است.

شهر تیانجین از شهرهای زیبا در چین محسوب می‌شود و مرکز صنایع تولیدی و بندری عظیم در خلیج بوهای است.در این شهر بیش از 10 میلیون کانتینر در طول سال جابه جا می‌شود. این شهر دروازه حمل و نقل چین محسوب می‌شود. تیانجین نیز در بخش شمال شرقی کشور چین قرار دارد و جمعیت آن 11 میلیون نفر است.

گوانگجو یک پایگاه بزرگ در صنعت تولید است و افرادی که با ویزای کار وارد چین شده‌اند اغلب می‌توانند در این شهر زندگی کنند. این شهر در جنوب شرقی چین قرار دارد.

شنزن از دیگر شهرهای بزرگ در کشور چین است که در بخش جنوب شرقی کشور قرار دارد و چهارمین شهر از نظر تولید خروجی صنعت محسوب می‌شود.

دونگ گوان یک شهر صنعتی بزرگ در بخش جنوب شرقی کشور چین است که در زمینه پارچه و محصولات الکترونیکی رتبه بالایی دارد.

چنگدو یکی از شهرهای بزرگ در بخش غرب مرکزی کشور چین است و به طور دقیق فضای شهری آن بسیار کوهستانی است.

از دیگر شهرهای مهم در کشور چین هنگ کنگ و هانگزو است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در چین

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در چین

ایرانیان در کشور چین از نظر هزینه در امان هستند و هر میزان درآمدی که داشته باشند می‌تواند برای زندگی مناسب باشد. شرکت‌های ایرانی در کشور چین در وضعیت نرمال قرار دارد. در زمینه تولیدات محصولات بهداشتی ایرانیان در این کشور توانسته‌اند به رتبه خوبی برسند. در زمینه مد و لباس نیز برخی از طراحان ایرانی در چین به رتبه خوبی رسیده‌اند. شرکت‌های ایرانی در این کشور در وضعیت نمایندگی و به صورت زنجیره‌ای دیده می‌شود که توانسته بهترین شرایط کاری را ایجاد نماید در نظر داشته باشید که بیشتر شرکت‌های ایرانی در این کشور در مناطق مرکزی تأسیس می‌شود و روند کاری درون شرکت‌ها نیز به چندین بخش‌بندی مختلف تقسیم شده است به طوری که افراد می‌توانند در شرکت حضور داشته باشند و یا در وضعیت شعب و یا نمایندگی قرار بگیرد.

شهرهای چین دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند.

عجایب چین

عجایب چین

موزه یادبود قتل عام نانجینگ یکی از عجیب‌ترین دیدنی‌های کشور چین محسوب می‌شود.در این منطقه یک سری آثار تاریخی بی رحمانه دیده می‌شود که به نوبه خود برای تاریخ دوستان یک انتخاب بی نظیر است.

شهر لی جیانگ از دیگر دیدنی‌های عجیب در کشور چین است. این شهر مشهور به ونیز از نوع چینی است. بخش زیادی این شهر مدرن است اما یک منطقه روستایی دارد که پر از پل‌های سنگی و معماری‌های سنتی چین است. در صورتی که بخواهید با فرهنگ اصلی مردم این کشور آشنا شوید این منطقه به شما کمک خواهد کرد.

جشنواره یخ و برف هاربین از دیگر عجایب در کشور چین است دمای هوا در این جشنواره کمتر از 40 اعلام شده است. مجسمه‌های یخی در اشکال مختلف دیده می‌شود و خلاقیت‌های عجیب و غریبی وجود دارد که قطعاً برای شما جذاب خواهد بود.

غارهای ژیجین غارهایی عظیم الجثه هستند و مساحت معادل با 30000 متر مربع دارد. ارتفاع غارها به 185 متر می‌رسد. در این منطقه نهرها و جریان‌های آب زیرزمینی گسترده‌ای دیده می‌شود.

گویلین یکی از زیباترین شهرهای کشور چین محسوب می‌شود که دارای جنگل‌های پر پیچ و خم و سرسبز است این شهر دارای زیبایی خارق‌العاده‌ای است که قطعاً در ذهن شما نقش می‌بندد.

کوه چان بای شان از دیگر عجایب کشور چین محسوب می‌شود. از این کوه یک رودخانه زیبا جریان دارد که رودخانه بهشت نامیده می‌شود و در کنار آتشفشان جذاب این منطقه در جریان است قطعاً بازدید از این منطقه نیز برای شما یک تجربه عجیب است.

خلاصه تاریخ چین

خلاصه تاریخ چین

مروری بر تاریخ کشور چین سبب می‌شود که نگاه دقیق‌تری به این کشور آنچه به آن گذشته است داشته باشیم. کشور چین دارای تاریخ پر فراز و نشیبی است. تمدن کشور چین در کنار رود زرد و رد یانگ تسه شکل گرفته است. پیشینه آن به 5000 سال پیش از میلاد می‌رسد. در آن زمان‌ها مردن مشغول به کشاورزی بودنند . با گذشتن زمان یانگ شائو به وجود آمد . در دوره‌های مشخصی از تاریخ که به گفته مورخان در دوره‌های قرن بیست و سوم پیش از میلاد سیل و طوفان کشور چین را نابود کرد. سلسله شانگ با عصر برنز قدرت گرفت و سلسله‌های بعدی نیز به صورت مرحله‌ای وارد چین شدند. دیوار چین از قرن پنجم تا هشتم پیش از میلاد ساخته شد. این دیوار با هدف پیشگیری از جمله اقوام مغول ساخته شد. نظام کنونی چین جمهوری است که در سال 1911 آغاز به کار کرده است. در سال 1921 حزب کمونیست در کشور چین تأسیس شد.

خلاصه ای از جغرافیای چین

خلاصه ای از جغرافیای چین

کشور چین پس از روسیه و کانادا سومین کشور پهناور در جهان محسوب می‌شود. این کشور جمعیت بسیار زیادی دارد. و مساحت آن در حدود 9597000 کیلومتر اعلام شده است. این سرزمینه در بخش شرق آسیا قرار دارد. آب و هوای کشور چین بسیار متنوع است به طوری که جنوب این کشور عموماً دارای نقاط گرمسیری و بارانی بوده و بخش‌های کشور عموماً بسیار سرد هستند. در بخش‌های جنوب و شرق کشور چین شاهد سیل و زلزله بیشتری خواهیم بود. پاندای غول پیکر در کشور چین زندگی می‌کند و زیستگاه اصلی آن در بین کوه‌ها و جنگل‌های جنوب غربی کشور چین است. از دیگر گونه‌های جانوری در این کشور ببر سیبری است. این ببرها بزرگترین ابزار شکار در چین محسوب می‌شود. نام اصلی آن‌ها ببر آمور است ببرها در کوه‌های پوشیده از برف زندگی می‌کنند.

میمون‌های طلایی دماغ پهن عمدتاً در درختان جنگل‌های کوهستانی بخش یرد مرکزی کشور چین دیده می‌شود این میمون‌ها در معرض خطر هستند.

پاندای قرمز چین یک پستاندار کوچک محسوب می‌شود و در جنگل‌های کوهستانی استان یوننان وجود دارد. این نوع پاندا نیز در معرض انقراض است.

تمساح چینی بسیار مشهور است. کل بدن این تمساح سفت و خاردار است . در این تمساح در تالاب‌های گایین رودخانه یانگ تسه زندگی می‌کنند.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری چین

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری چین

جکی چان یکی از معروف‌ترین بازیگران فیلم‌های اکشن در شهر هنگ کنپ است. او در همین شهر متولد شده است. پدر و مادر وی نیز در سفارت فرانسه کار می‌کردند. این هنرمند از سن هفت سالگی عملیات آکروبات و کونگ فو و همینطور پانتومیم را آغاز کرد. این هنرمند در حال حاضر دارای یک شرکت تولید پیراهن و بلوز مردانه است است.

ییپ من یکی از ورزشکاران حرفه‌ای اهل کشور چین است او در هنرهای رزمی به شهرت بالایی رسیده است. او شاگردان زیادی در هنگ کنگ داشت و مشهورترین شاگرد وی بروسلی است. او در تمام دوران زندگی خود قهرمان وینگ چان کونگ فو بوده است.

 

آی وی وی از هنرمندان معاصر اهل کشور چین است. او در زمینه سیاسی نیز بسیار نقش داشته است و کتاب‌هایی در زمینه حقوق بشر به ثبت رسانده پدر او نیز شاعر مشهوری است. آی وی وی در رشته سینما تحصیل کرده است. او بسیار علاقمند به هنرهای غربی بود و توانست در همین مسیر به شهرت خوبی دست یابد.

 

کشورها و مناطق وابسته چین

کشورها و مناطق وابسته چین

کشور چین در منطق شرقی آسیا قرار دارد. این کشور با کشورهای متعددی هم جوار است به عنوان مثال با کشورهای کره شمالی، روسیه، قزاقستان، پاکستان هم مرز چین است. از طرفی با کشور‌های کره جنوبی، ژاپن، مالزی و اندونزی مرز آبی دارد. مناطق وابسته به کشور چین عموماً از نظر صادرات و واردات معنی می‌شود. این کشور با ویتنام و لائوی مرز خشکی دارد.

فرهنگ مردم چین

فرهنگ مردم چین

بزرگترین قوم در کشور چین ، قوم هان نام دارد که حدود 900 میلیون نفر جمعیت دارد. چینی‌ها یک جامعه گروه محور هستند و ارتباطشان در مدرسه، کار و زندگی به صورت گروهی است. مردم کشور چین به نظر جمع احترام می‌گذارند و سعی می‌کنند که هارمونی گروه حفظ شود.

به طور کلی مردم این کشور به خدا اعتقادی ندارند اما در طی چند سال اخیر 5 دین رسمی در این کشور دیده می‌شود که اسلام نیز در این لیست قرار دارد.

هنر چینی تأثیر زیادی از تاریخ غنی و عرفانی این کشور دارد این موضوع را می‌توان در طرح‌ مجسمه‌های مختلف دید.

سبک‌های غذایی در این کشور بسیار متفاوت است برخی از مردم علاقمند به استفاده از غذاهای به شدت سرخ شده هستند و برخی دیگر غذاهای آب پز شده را ترجیح می‌دهند در زمینه غذا این کشور دچار افراط و تفریط است.

احوالپرسی در کشور چین همیشه در وضعیت رسمی قرار دارد و از مسن‌ترین فرد آغاز می‌شود. این افراد در برخورد با خارجیان دست می‌دهد. در زمان احوالپرسی اغلب به زمین نگاه می‌کنند. تا زمانی که فرد اجازه به نام کوچک نداده است باید به نام خانوادگی صدا شود.

هدیه دادن در کشور چین بسیار مرسوم است به طوری که در سال جدید، عروسی و تولد نوزاد مردم این کشور به هم کادو می‌دهند. ساعت، دستمال و صندل‌های حصیری به هیچ عنوان برای کادو گزینه خوبی نخواهد بود.

شاید عجیب باشند اما مردم کشور چین از هدیه گل خوشحال نمی‌شوند.

اغلب مهمانی‌ها در این کشور به جای خانه در مکان‌های عمومی برگزار می شود. در صورتی که مهمان ها خارجی باشد این روال بیشتر دیده می‌شود. در صورتی که فرد نتواند دعوتی را بپذیرد باید علت آن را توضیح دهد وگرنه یک بی‌احترامی خواهد بود.

میزبان اولین شخصی است که باید آغاز به غذا خوردن نماید. هورت کشیدن غذا نشان از خوش طعم بودن غذا بوده و جنبه منفی ندارد.

حجاب کشور چین آزادانه است اما در مکان‌های رسمی باید از لباس‌های بسته استفاده شود.

پیشرفت در چین

پیشرفت در چین

می‌دانیم که کشور چین در لیست کشورهای فقیر در دنیا بود اما در طی سال‌های اخیر در لیست قدرتمندترین کشورهای صنعتی قرار دارد. رشد صنعت در این کشور تولید بسیار بالا است به طوری که روز به روز بر حجم صادرات آن افزوده می‌شود. اما پیشرفت کشور چین تنها در بخش تولید آن نیست.

این کشور در زمینه تحصیل و سطح علمی نیز توانسته رشد زیادی نماید به طوری که امکانات دانشگاهی آن افزایش یافته است و اینطور که مشخص است از دسته کشورهای بسیار قدرتمند محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که کشور چین در زمینه هنر نیز رشد بالایی را به نام خود زده است به طوری که در سال 2020 باید شاهد یک جهش شگفت انگیز در زمینه هنرهای غربی در این کشور باشیم و نرخ بیکاری در کشور چین بسیار کم بوده و عموماً هزینه‌های زندگی در این کشور کم است.

قوانین عمومی در چین

قوانین عمومی در چین

کدهای قانونی در کشور چین روز به روز در حال تغییر است. در این کشور ملاقات با والدین یک امر ضروری است. این قانون از سوی دولت چین اعلام شده است و علت آن کاهش احساس تنهایی در میان سالمندان است. نظام خانواده در کشور چین بسیار مهم است. در صورتی که دیدار با والدین طولانی شود والدین می‌توانند از شما شکایت کنند!

ادای احترام به رانندگان از دیگر قوانین جالب در کشور چین محسوب می‌شود. نرخ مرگ و میر عابران پیاده در کشور چین بسیار زیاد است و در سال در حدود 260 هزار نفر در این کشور بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند. ادای احترام به راننده سبب می‌شود که راننده از سرعت خود کم کند.

در صورتی که جاذبه گردشگری در کشور چین به اندازه کافی درآمدزا نیست یک قانون وجود دارد و آن هم بازدید کارکنان دولت از همان فضای دیدنی است. در صورتی که کارکنان این استان از بخش بازدید سر باز بزنند جریمه خواهند شد.

استخدام منشی خانم در کشور چین ممنوع است! البته این قانون تنها در بخش‌های دولتی دیده می‌شود. البته این قانون در وضعیت لفظی قرار دارد.

شما در کشور چین برای داشتن بیشتر از یک فرزند جریمه خواهید شد! کمی بی‌رحمانه به نظر می‌رسد برای کنترل جمعیت در این کشور باید این قانون ایجاد شود. خانواده‌هایی که دو قلو در پیش دارند از این قانون معاف هستند. آخرین تغییری که در این قانون دیده می‌شود تأیید دو فرزند است.

یک قانون در کشور چین وجود دارد مبنی بر اینکه اگر والدین شما در یک منطقه روستایی متولد شده باشند شما نیز باید در یک منطقه روستایی زندگی کنید. این قانون برای جلوگیری از مهاجرت کشاورزان به شهرها در نظر گرفته شده است.

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021