x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

چین

پکن دارای بزرگترین فرودگاه در دنیا است شهر پکن پایتخت کشور چین است و از شهرهای بسیار بزرگ در این کشور محسوب می‌شود این شهر مرکز فرهنگی و تحصیلاتی کشور چین است به طوری که اتباع خارجی گسترده‌ای دارد . پیش بینی شده است که این کشور در اواخر سال 2019در حدود 21 درصد بزرگتر از اقتصاد کشور آمریکا باشد .در کشور چین در زمینه تحصیل و سطح علمی نیز شرایط مختلفی دیده می‌شود. بعد از هند و برزیل، کشور چین بیشترین میزان گاو را به خود اختصاص داده است.در زمینه تولیدات محصولات بهداشتی ایرانیان در این کشور توانسته‌اند به رتبه خوبی برسند. در زمینه مد و لباس نیز برخی از طراحان ایرانی در کشور چین به رتبه خوبی رسیده‌اند.  آب و هوای کشور چین بسیار متنوع است به طوری که جنوب این کشور عموماً دارای نقاط گرمسیری و بارانی بوده و بخش‌های کشور عموماً بسیار سرد هستند.در بخش‌های جنوب و شرق کشور چین شاهد سیل و زلزله بیشتری خواهیم بود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: China عربی: الصين
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: حزب کمونیست/ دیکتاتوری لنینیستی کلاسیک
 • زبان های رایج: انگلیسی و گویش‌های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یوان (رنمینبی) معادل 0/15 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0086
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 74
 • پایتخت: شهر پکن
 • زبان های رسمی: چینی
 • جمعیت: بالغ بر یک میلیارد و 415 هزار نفر در سال 2018
 • منطقه زمانی: (GMT+8) UTC+8
 • دامنه اینترنتی: .cn
 • رتبه تولید ناخالص: سال 2018 در حدود 65 تریلیون یوآن

سفر به چین

سفر به چین، شما را با یکی از قدیمی‌ترین و پراسرار‌ترین تمدن‌ها و فرهنگ‌های دنیا آشنا خواهد کرد. چین کشوری بسیار پهناور و تاریخی است که سفر به آن دنیای دیگری را برای شما نمایان خواهد کرد. نکته جالب‌توجهی که دررابطه‌با چین وجود دارد، فرهنگ سنتی و مدرنیته این کشور است که در کنار یکدیگر قرار گرفته است و این تلفیق‌پذیری زیبا در هرکجای چین قابل مشاهده است.

سفر به چین

زندگی در چین

مساحت کشور چین در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است.این کشور پس از روسیه دومین کشور بزرگ در دنیا از نظر وسعت خاکی محسوب می‌شود.این کشور از سمت شرق و جنوب با دریای چین هم مرز است.جمعیت کشور چین بیش از 1 میلیارد و 400 میلیون نفر اعلام شده است.هزینه زندگی در کشور چین به میزان 19 درصد بیشتر از ایران اعلام شده است.تولید ناخالص داخلی در کشور چین در سال 2018 بیش از 10000 میلیارد دلار اعلام شده است و روند نمودار اقتصادی این کشور کاملاً صعودی است.تسهیلات درمانی در کشور چین شامل درمان‌های بیماری دهان و دندان نمی‌شود و در خصوص بیماری‌های مربوط به چشم نیز در حدود 30 درصد را پوشش می‌دهد.در این کشور میانگین حقوق برای کارگران کمتر از 200 دلار نخواهد بود و در برخی از شهرهای بزرگ نیز درآمد به میزان 500 دلار نیز می‌رسد.در کشور چین احوال پرسی باید با افراد پیرتر آغاز شود و روند کار رسمی است.

 

زندگی در چین

مهاجرت به چین

در حدود 63 درصد از ایرانیانی که اقدام به مهاجرت به چین کرده اند در ابتدا در روستاهای بخش‌های شمالی و مرکزی زندگی می‌کنند، یکی از دلایل این انتخاب آب و هوای مشابه با ایران است و دلیل دیگر ارزان بودن شرایط مسکن در این نقاط است.چین از دسته کشورهای مناسب برای مهاجرت است در صورتی که هدف از مهاجرت مشخص باشد.شهر پکن بهترین گزینه برای تحصیل محسوب می‌شود. این شهر دارای شرایط تحصیل بسیار بالایی است و دارای امتیازات فراوانی است. طبق آماری که در سال 2016 به دست ما رسیده است میزان مهاجرت در حدود یک هشتم از جمعیت کل کشور است، این آمار در سال 2017 به  میزان 22 درصد افزایش یافته است .برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید در ابتدا از تمامی صفحات شناسنامه کپی تهیه کنید و نیاز به دو قطعه عکس رنگی 6 در 4 به صورت تمام رخ بوده به طوری که دارای زمینه سفید باشد. پکن پایتخت کشور چین است و مرکز سیاسی این کشور نیز محسوب می‌شود.

مهاجرت به چین

تحصیل در چین

هنگامی‌که دانشجویان تصمیم به تحصیل در کشورهای خارجی می‌گیرند، بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. چین می‌تواند مقصد شما برای تحصیل باشد. این کشور پرجمعیت سیستم آموزشی قدرتمندی دارد و یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های محصولات مختلف در جهان است. امروزه کشور چین، برای جذب دانشجویان مستعد و تبدیل آن‌ها به متخصصان کارکشته در زمینه‌های مختلف، امکانات و تسهیلات زیادی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است. دانشگاه‌های چین بین بسیاری از دانشجویان بین‌المللی محبوب هستند؛ چرا که در عین بالا بودن سطح علمی، هزینه‌ی زیادی ندارند. در این مقاله به بررسی وضعیت تحصیل و زندگی در کشور چین می‌پردازیم. چین یکی از قطب‌های اقتصادی دنیاست و به‌همین دلیل شما می‌توانید از موقعیت شغلی خوبی پس از فارغ‌‌التحصیلی بهره‌مند شوید.

تحصیل در چین

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

دوست عزیز در پادکست چین ، شما از موزیک های کره ای استفاده کردید و این به نظرم یه ناهمخوانی عجیبی داره . خیلی خوب میشه به این بخشا هم اهمیت بدید . موزیک های چینی بسیار دلنشین هستند

2019-12-11 10:13:59