x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در نیجریه

کشور نیجریه از نظر جغرافیایی در بخش غربی آفریقا قرار دارد و آبوجا پایتخت این کشور است. مساحت نیجریه بیش از 923.768 کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور جمعیت بسیار زیادی دارد. نیجریه دارای آب و هوای استوایی است و جنگل های متراکم و انبوهی دارد. آب و هوای کشور نیجریه استوایی است و دارای جنگل‌های متراکم است، در این کشور میانگین دمای سالانه 32 درجه سانتی‌گراد اعلام شده است.

هزینه زندگی در این کشور مقرون به صرفه است و اینطور که مشخص است دولت کنترل خوبی بر روی وضعیت هزینه زندگی در نیجریه داشته است. میزان تولید ناخالص داخلی در این کشور به 397.30 میلیارد دلار می‌رسد. 69542.90 نفر در کشور نیجریه مشغول به کار هستند البته که بیشترین فضای کاری که برای بومیان کشور نیجریه دیده می‌شود در زمینه کشاورزی است. نرخ بیکاری در نیجریه بالا است و مردم زیادی زیر خط فقر هستند. نرخ تورم در نیجریه 11.08 درصد اعلام شده است. هزینه‌ی تاکسی به ازای هر ساعت انتظار در این کشور 1.500.00 نایرا براورد شده است و هزینه ی تاکسی به ازای هر کیلومتر حرکت در این کشور 120.00 نایرا است.

این کشور یکی از بهترین صادرکنندگان نفتی محسوب می‌شود و حدود 95 درصد از محصولات صادراتی نیجریه نیز شامل نفت و محصولات نفتی اعلام شده است. مردم کشور نیجریه به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و این موضوع در اقتصاد نیجریه تأثیر زیادی داشته به طوری که مردم سعی می‌کنند ورود به شغل های بین‌المللی داشته باشند. اقتصاد نیجریه در بخش کشاورزی سبب شده است که برخی از افراد بتوانند مسیر مالی درستی را پیش‌بینی کنند. شما برای اجاره خانه در ابتدا باید متراژ مورد نظر را مشخص کنید، امکانات خانه  شما نیز ارزیابی می‌شود. یعنی بهتر به سراغ خانه هایی بروید که با وسایل کرایه داده می‌شود. اجاره خانه در مرکز شهر در این کشور کمی گران است.

مشاوره زندگی در نیجریه
فهرست

حداقل حقوق در نیجریه

حداقل حقوق در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 در کشور نیجریه کارآفرینی اولین و مهمترین معیار مهاجرت است و دولت این کشور در لاین مهاجرت در ابتدا اولویت را به کسانی می‌دهد که به فکر کارآفرینی هستند.

نرخ بیکاری در نیجریه 23.10 اعلام شده است و این یعنی مردم این کشور مشکل کار دارند و دولت باید بیشتر به روند کاری کشور نیجریه دقت نماید. جمعیت نیجریه به طور کلی بیش از 190 میلیون نفر اعلام شده است و مشخص است که با وجود چنین جمعیتی روند کاری باید به شکل بهتری دنبال شود. افراد شاغل در کشور نیجریه به طور کلی بیش از 69542.90 هزار نفر هستند. وضعیت نرخ اشتغال در کشور نیجریه 76.90 درصد اعلام شده است. دستمزد مشاغل با مهارت های بالا در کشور نیجریه به طور کلی 57200.00 نایرای نیجریه است. دستمزد برای مشاغل با مهارت پایین در کشور نیجریه نیز 25500.00 نایرای کشور نیجریه اعلام شده است. وضعیت نرخ بیکاری جوانان در کشور نیجریه نیز 36.50 درصد اعلام شده است. حداقل دستمزد در کشور نیجریه نیز 30000.00 نایرای نیجریه اعلام شده است. وضعیت نرخ بهره در کشور نیجریه 9.48 درصد است و نرخ وام 15.33درصد براورد شده است.

 

میانگین درآمد در نیجریه

میانگین درآمد در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

درآمدزایی در کشور نیجریه کار آسانی نیست. در این کشور شغل های خوب و درآمد بالا بسیار کم دیده می‌شود و به طور کلی کسانی در اولویت کاری کشور نیجریه قرار دارند که تخصص کاری قوی دارند. حقیقت این است که افرادی که تحصیل کرده هستند و می‌توانند ورود به کار داشته باشند از نظر حقوقی در وضعیت خوبی قرار می‌گیرند. کمبود شغل در نیجریه به مراتب بیشتر از سایر کشورها رویت شده است بنابراین بیشتر تمرکز در نیجریه بر روی کارآفرینی است یعنی فردی با ایده کاری خود اقدام به زندگی در نیجریه داشته باشد. رشته های مهندسی در نیجریه به طور کلی از رتبه بهتری برخوردار هستند اما مهارت کاری در شغل های مهندسی اهمیت بسیار زیادی دارد.

مدیر فروش بودن در نیجریه یک شغل ثابت نبوده و درصد حقوق و مزایای اخذ شده در این بخش به صورت بازده فروش ارزیابی می‌شود. به طور کلی مدیر فروش در نیجریه باید بتواند فضای کاری گسترده ای را پیش بینی نماید. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد نوع کار و میزان تخصص برای درامدزایی در نیجریه بسیار مهم است. درآمدزایی برای کسانی که در کشور خود سابقه کاری خوبی دارند آسانتر خواهد بود. درآمدزایی در کشور نیجریه در صورتی که افراد وارد شغلی با روند اقتصاد و سود بالا شوند، می‌تواند بین 30 الی 50 درصد از ایران بیشتر باشد. درآمدهای حاصل برای کارگران در کشور نیجریه در سال های اخیر رشد داشته است. وضعیت رسانه ای و تولید نیز در نیجریه توانسته بسیار ایده‌آل پیش برود. ثبت شرکت در کشور نیجریه و درآمدزایی در این زمینه به نسبت سایر بخش ها آسانتر خواهد بود. یک اصل مهم اقتصادی و درآمدی در نیجریه این است که اگر شخصی بتواند در فضای گسترده‌تری فروش داشته باشد دولت سعی در جذب آن خواهد داشت. هزینه زندگی در نیجریه بستگی به سبک زندگی فرد دارد.

 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در نیجریه

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای  کاری کشور نیجریه به سختی صادر می‌شود و دلیل این امر نیز کمبود شغل و فضای شغلی خود در کشور نیجریه است که سبب می‌شود روند کاری به طور ایده‌آلی پیش برود. شما برای اخذ ویزای کاری نیجریه باید سعی کنید رزومه کاری قوی داشته باشید، بسیار مهم است که مشخص کنید در چه زمینه‌ای مهارت بیشتری دارید. افراد باید مجوز کار به مدت یک سال اخذ نمایند و کار خود در نیجریه را راه اندازی کنند؛ بسیار مهم است که مجوزهای لازم پیش از هر نوع اقدامی اخذ شود، از یاد نبرید که به طور کلی این مجوز سه بار قابلیت تمدید دارد. شما باید مشخص کنید که برای کدام شرکت کار می‌کنید و می‌بایست کارفرمای شما نیز شرایط کاری را تأیید کند. مهارت های کاری در کشور نیجریه بیشتر در بخش خدمات دیده می‌شود. ویزای کاری نیجریه در صورتی که مدارک آماده باشد سه ماه زمان نیاز دارد و در صورت آماده نبودن مدارک بیش از یک سال زمان می‌برد.

برای کاریابی در کشور نیجریه باید بتوانید اصول و شرایط خاصی را مدنظر قرار دهید اول از هر چیز نیاز است که بتوانید مهارت خود را پیدا و تقویت کنید و طرح کاری‌ای ارائه دهید که دولت را مورد ارزیابی قرار دهد.

درخواست اقامت در کشور نیجریه به صورت کتبی صورت می‌گیرد. ویزای کاری کشور نیجریه به سختی صادر می‌شود اما کسانی که بتوانند ویزای کاری نیجریه را اخذ کنند می‌توانند مسیر اخذ اقامت کشور نیجریه را برای خود هموارتر کنند. برخی از شغل های کشور نیجریه به این صورت است که شما باید در ابتدا دوره های کارآموزی را بگذرانید

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در نیجریه

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی در کشور نیجریه از ایران ارزانتر است. شما برای صرف 1 وعذه غذا در یک رستوران ارزان قیمت در کشور نیجریه باید 500.00 نایرا هزینه کنید؛ این هزینه نسبت به رستوران های ایران بسیار ارزان و مناسب است. شما برای اینکه یک وعده مک دونالد میل کنید به 1.800.00 نایرا هزینه نیاز دارید. حال اگر بخواهید یک رستوران متوسط برای دو نفر، سه وعده غذا را در نظر داشته باشید، هزینه شما به 6.500.00 نایرا می‌رسد. هزینه زندگی در نیجریه مقرون به صرفه است و اینطور که مشخص است دولت کنترل خوبی بر روی وضعیت هزینه زندگی در کشور نیجریه داشته است. .

هزینه‌ی بلیط یک‌طرفه در کشور نیجریه 200.00 نایرا است. شما برای عبور ماهانه در این کشور باید 7.000.00 نایرا بپردازید.

هزینه‌ی تاکسی به ازای هر ساعت انتظار در این کشور 1.500.00 نایرا براورد شده است و هزینه ی تاکسی به ازای هر کیلومتر حرکت در این کشور 120.00 نایرا است.

در صورتی که کسی به ورزش علاقه داشته باشد می‌تواند از باشگاه های بدنسازی در این کشور استفاده نماید که 13.097.56 نایرا هزینه برای آن ارزیابی شده است. شما برای اجاره زمین تنیس در کشور نیجریه نیاز به هزینه 3.086.36 نایرا دارید. در نظر داشته باشید که هزینه خرید بلیط سینما در کشور نیجریه 2.000.00 نایرا است. مردم کشور نیجریه اغلب سعی می‌کنند از غذاهای معمولی استفاده کنند و کمتر به رستوران های گران قیمت می‌روند.

قیمت برخی کالاهای اساسی در نیجریه

قیمت برخی کالاهای اساسی در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور نیجریه به شرح زیر است:

 

 • شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) : 832.07 نایرا
 • یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) : 338.13 نایرا
 • برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم): 688.74 نایرا
 • شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد): 515.00 نایرا
 • پنیر محلی ( 1 کیلوگرم): 1.350.21 نایرا
 • سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم): 1.385.19 نایرا
 • گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته): 1.395.24 نایرا
 • سیب ( 1 کیلوگرم): 960.71 نایرا
 • موز ( 1 کیلوگرم): 536.67 نایرا
 • پرتقال ( 1 کیلوگرم) : 965.43 نایرا
 • گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 603.57 نایرا
 • سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 609.33 نایرا
 • پیاز ( 1 کیلوگرم) : 361.35 نایرا

اقتصاد در نیجریه

اقتصاد در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

واحد پول کشور نیجریه به طور کلی نایرا اعلام شده است. میزان تولید ناخالص داخلی در این کشور به 397.30 میلیارد دلار می‌رسد. 69542.90 نفر در کشور نیجریه مشغول به کار هستند البته که بیشترین فضای کاری که برای بومیان کشور نیجریه دیده می‌شود در زمینه کشاورزی است. نرخ بیکاری در نیجریه بالا است و مردم زیادی زیر خط فقر هستند. نرخ تورم در نیجریه 11.08 درصد اعلام شده است. این کشور بیشتر پلاستیک و کاکائو و نفت و مواد نفتی را به کشورهای دیگر صادر می‌کند. بیشترین صادرات به کشور آمریکا صورت می‌گیرد این کشور به اسپانیا، برزیل و فرانسه نیز محصولاتی صادر می‌کند.

رود نیجر در بخش های جنوبی کشور نیجریه قرار دارد و آبیاری زمین های زراعی در بخش های جنوبی توسط این رود صورت می‌گیرد. 95 درصد از درآمدهای ارزی نیجریه از صادرات نفت تأمین می‌شود.

مردم کشور نیجریه به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و این موضوع در اقتصاد کشور نیجریه تأثیر زیادی دارد به طوری که مردم سعی می‌کنند ورود به شغل های بین‌المللی داشته باشند. اقتصاد کشور نیجریه در بخش کشاورزی سبب شده است که افراد بتوانند مسیر مالی خوبی را پیش بگیرند. اینطور که مشخص است وضعیت صادرات در کشور نیجریه در سال های اخیر تغییراتی داشته است. صادرات برای بخش های غیر نفتی در نیجریه در ابتدا بسیار محدود بود اما امروزه روند صادراتی این کشور بهبود داشته است. کشور نیجریه در لیست کشورهایی قرار دارد که بسیار در معرض بیماری های شایع بوده و سرمایه های زیادی در بخش های بیمارستانی کشور نیجریه دیده می‌شود و به طورکلی بیشترین تمرکز دولت نیجریه بر روی بهبود وضعیت بهداشت و بیمارستان های کشور نیجریه است. این کشور توانسته پوشش سرمایه مناسبی داشته باشد.

 

امنیت مالی و اقتصادی در نیجریه

امنیت مالی و اقتصادی در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موازنه تجاری در کشور نیجریه به 450034.62 میلیون نایرا رسیده است. وضعیت حساب جاری در کشور نیجریه به 1087.90- میلیون دلار رسیده و حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در این کشور 3.70 درصد اعلام شده است. میزان صادرات و واردات در کشور نیجریه به ترتیب 1451996.87 و 1001962.25 میلیون نایرا اعلام شده است.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور نیجریه 1150.51میلیون دلار آمریکا براورد  شده است. میزان ذخایر طلا در کشور نیجریه به 21.50 تن رسیده است. تولید نفت خام در کشور نیجریه 1948.00 بی بی ال است. بدهی های خارجی در کشور نیجریه نیز به 25609.63 میلیون دلار رسیده است. مشخص است که قیمت‌گذاری‌های کشور نیجریه در سال های اخیر بهبود داشته است. شاخص تروریسم در کشور نیجریه 8.66 است. شاخص فساد مالی در این کشور 27  است. رتبه فساد مالی در کشور نیجریه نیز 144.00 است.

تغییرات موجودی انبار در کشور نیجریه 178909.34میلیون نایرا اعلام شده است. شاخص رقابتی در این کشور نیز 47.53 امتیاز دارد.

وضعیت رتبه رقابتی در این کشور 115.00 است. پی ام آی مرکب این کشور 54.60 اعلام شده است. وضعیت استفاده از ظرفیت در کشور نیجریه 55 درصد است و استخراج معدن در کشور نیجریه نیز 25.90- درصد ارزیابی شده است.

میزان تولید صنعتی در این کشور 0.40 درصد است. خدمات PMI  شاخص در نیجریه، 58.80 است.

امنیت در نیجریه

امنیت در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت کشور نیجریه در محیط های عمومی خوب است و دولت سعی دارد تبعیض نژاد سفید پوست و سیاه پوست در کشور نیجریه را به حداقل برساند اما اینطور که مشخص است که هنوز هم نیاز به سرمایه‌گذاری های بیشتر از سوی سرمایه گذاران خارجی است.

امنیت مغازه ها و سایر بخش های کشور نیجریه نیز بهبود داشته است به طوری که مغازه ها اغلب دارای سرویس‌های دوربین کنترلی هستند و این موضوع از سوی دولت ارزیابی می‌شود. حقیقت این است که محیط های عمومی در کشور نیجریه دارای شرایط خوبی برای حضور بانوان هستند و همینطور آسیبی به کودکان نیز وارد نمی‌شود. میزان دزدی در کشور نیجریه محدود شده است و دولت در این زمینه نیز دقت نظر زیادی دارد اما همچنان وجود داشته و ریشه کن نشده است.

در محل کار و ادارات در کشور نیجریه نیز شرایط امنیتی مشخصی دنبال شده است، دوربین های مدار بسته زیادی در این ادارات دیده می‌شود و دولت سعی کرده است که بازدید دوره ای و منظمی برای بررسی شرایط امنیتی کارکنان ایجاد نماید. تاکسی ها و وسایل حمل و نقل شهری در کشور نیجریه نیز امنیت خوبی دارند اما همچنان جای بهتر شدن در این زمینه وجود دارد.

 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در نیجریه

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اخذ اقامت کشور نیجریه می‌بایست هدف از اخذ اقامت کشور نیجریه را مشخص کنید، یعنی باید به عنوان مثال هدف از سرمایه گذاری در این کشور را به دولت ارائه دهید و نیاز بازار را ارزیابی کنید و بسیار مهم است که بتوانید به سود کشور نیجریه فعالیت کنید. در مسیر سرمایه گذاری افراد می‌توانند در برخی از پروژه های بیمارستانی و بهداشتی کشور نیجریه ورود داشته باشند، پروژه های نیمه تمامی در کشور نیجریه دیده می‌شود که هر یک دارای مشخصه های خاصی بوده و نیاز به سرمایه های مشخصی دارند که ورود به این پروژه ها می‌تواند یک توجیه اقتصادی خوبی داشته باشد.

کارآفرینی بهترین گزینه برای ورود شما و همسر و فرزندانتان به این کشور است و دولت در این زمینه قطعاً شما را حمایت خواهد کرد. اجازه کار در کشور نیجریه به این صورت است که فرد باید در ابتدا تز کاری خود را به ثبت برساند و بعد با سرمایه اولیه شروع به جذب نیرو کند. اقامت و اخذ ویزای همراه در کشور نیجریه از موضوعات بسیار مهمی است که باید به طور دقیق ارزیابی شود. اینطور که مشخص است ویزای کارآفرینی در کشور نیجریه یک دوره دو ماهه زمان نیاز دارد. در نهایت شما درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود ارسال می‌کنید و صبر می‌کنید تا به درخواست شما پاسخ داده شود و در صورت تایید، در نهایت می‌توانید به اخذ اقامت دائم برای خود و همراهتان اقدام کنید.

همانطور که مشخص است رشد کارآفرینی یک برگ برنده برای مردم کشور نیجریه بوده و نرخ بیکاری در این کشور را به حداقل می‌رساند.

ازدواج خارجی ها در نیجریه

ازدواج خارجی ها در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ازدواج در نیجریه افراد باید بتوانند یک شخص از تبعه کشور نیجریه پیدا کنند که اصلاً کار ساده ای نبوده و بسیار سختگیری در این زمینه وجود دارد، باید زمان آشنایی و طریق آشنایی ارائه شود و نیاز است که خواسته قلبی هر دو شخص در ازدواج مشخص باشد. نیاز است که افراد بتوانند مسیر درستی برای ازدواج در کشور نیجریه داشته باشند. بسیار مهم است که هر دو شخص مجرد باشند و همینطور نامه تمکن مالی شخص از تبعه کشور نیجریه اهمیت زیادی دارد. ازدواج شما باید رسمی و قانونی و در دادگستری صورت بگیرد.

طلاق در کشور نیجریه رایج است و به طور کلی مردم این کشور زندگی طولانی مدت را به ندرت می‌پذیرند. در کشور نیجریه شما می‌توانید بدون هیچ دلیل و مدرکی به سادگی طلاق بگیرید و کسی شما را بازخواست نمی‌کند. مردم این کشور هیچ نوع تعصبی در زمینه زندگی مشترک ندارند و مادامی که با هم زندگی خوب دارند در کنار هم زندگی می‌کنند، در غیر این صورت فرصت برای جدایی افراد فراهم می‌شود و به صورت مسالمت آمیز سعی می‌کنند که برای نگهداری از فرزندان خود تصمیم گیری کنند. در هر صورت مدارکی که برای ازدواج در کشور نیجریه نیاز دارید از قرار زیر است:

1-      باید دو قطعه عکس رنگی داشته باشید

2-      نیاز است که مدارک مجرد بودن خود را ارائه دهید

3-      نیاز است که سعی کنید اصول و شرایط درستی در زمینه ازدواج را پیگیری کنید

4-      باید نامه تمکن مالی داشته باشید

5-      نیاز است از نظر جسمی سالم باشید

6-      در صورت ازدواج قبلی باید مدارک لازم مبنی بر طلاق یا فوت همسر شما ارزیابی شود

7-      بهتر است که بتوانید یک سری اصول مشخص را در زمینه ویزای ازدواج در کشور نیجریه در نظر بگیرید

اجاره خانه در نیجریه

اجاره خانه در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اجاره خانه در ابتدا باید متراژ مورد نظر را مشخص کنید. مورد بعد این است که امکانات خانه شما نیز ارزیابی شود. یعنی بهتر به سراغ خانه هایی بروید که با وسایل کرایه داده می‌شوند. اجاره خانه در مرکز شهر کمی گران است و مثلاً برای اجاره خانه در شهر آبوجا کشور نیجریه باید بیشتر از 609.104.20 نایرا هزینه در نظر بگیرید که نشان می‌دهد وضعیت مسکن در کشور نیجریه چندان مناسب نبوده و تقریبا گران است. شما برای سرشکن کردن هزینه اجاره خانه بهتر است که حاشیه شهر را انتخاب کنید. ساختمان ها در کشور نیجریه اغلب به صورت سه بخشی هستند یعنی بخش اول آن شامل خانه های بدون پارکینگ است، بخش دوم به خانه هایی با پارکینگ اختصاص داده می‌شود و بخش سوم نیز خانه هایی هستند که آپارتمانی نبوده و تقریبا ویلایی هستند. بسیاری از خانه ها در کشور نیجریه فاقد کمک دیواری هستند و به طور کلی از امکانات داخلی کمی برخوردار هستند.

خرید ملک در نیجریه

خرید ملک در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید خانه در کشور نیجریه در صورتی که بودجه کامل داشته باشید بسیار آسان است اما اگر فکر می‌کنید که می‌توانید مبلغ مشخصی را ابتدا برای خرید خانه پرداخت کنید و مابقی را قسطی بدهید، باید بدانید که صاحبخانه در این زمینه با شمار راه نخواهد آمد و دچار مشکل می‌شوید. در نظر داشته باشید که خرید خانه در کشور نیجریه نیاز به بررسی شهرداری در خصوص ارزش ملک دارد و بهتر است که وضعیت آزاد بودن سند به صورت قانونی از سوی دادگستری کشور نیجریه ارزیابی شود. تا سال های گذشته چیزی به عنوان خرید خانه در کشور نیجریه و گرفتن اقامت دیده نمی‌شد اما امروزه مسیر خرید خانه در کشور نیجریه بهتر از سال های گذشته است. وضعیت نرخ گذاری خانه ها در کشور نیجریه بر اساس نوع ملک ارزیابی می‌شود یعنی برخی از خانه ها کمی گرانتر از سایر خانه ها هستند و این موضوع از روی ارزش ملک ارزیابی می‌شود. برای خرید ملک در صورتی که بودجه شما کم است می‌توانید پول خود را به مدت یک سال ثابت به بانک مورد نظر ارائه دهید، بانک مورد نظر پس از یک دوره کارکرد در کشور نیجریه به شما اجازه استفاده از وام های مشخصی را می‌دهد و این موضوع می‌تواند در خرید ملک در کشور نیجریه به شما کمک کند.

ثبت شرکت در نیجریه

ثبت شرکت در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

برای ثبت شرکت در کشور نیجریه نیاز است که زیر مجموعه درستی را مدنظر قرار دهید، شما برای ثبت شرکت در این کشور در ابتدا باید هدف اصلی شرکت را مشخص کنید، یعنی باید بدانید که نیاز جامعه کشور نیجریه چیست و چطور قرار است برآورده شود. بهتر است که در مسیر ثبت شرکت جدید در کشور نیجریه ارزیابی کنید که آن سهام خریداری شده می‌تواند مالکیت کامل سود و زیان را برای شما داشته باشد یا خیر. در ثبت شرکت در کشور نیجریه باید در نظر بگیرید که مبلغ سهام چقدر است و شهروندان خارجی باید سعی کنند از نظر مالیاتی نیز این موضوع را ارزیابی کنند. شما می‌توانید به سراغ سرمایه گذاری در بخش اماکن تجاری بروید و تا 25 درصد از سهام را به خود اختصاص دهید، می‌توانید سهم مشخصی از ثبت شرکت را ارزیابی کنید و خود سود و زیان شرکت را مشخص کنید. برای خرید سهام در کشور نیجریه بهتر است که حقوق و مزایای مشخصی دنبال شود. پاسپورت معتبر در ثبت شرکت اهمیت زیادی دارد و باید ترجمه به زبان انگلیسی صورت گرفته باشد، نیاز است که شرکت شما آدرس معتبر داشته باشد و بهتر است که همه مدارک خود را نیز اسکن کنید. در نظر داشته باشید که نظام کاری شرکت هایی که به صورت آنلاین به ثبت می‌رسند کمی متفاوت است و باید فرم های ثبت نام، میزان بودجه اولیه و همینطور درصد سهام مشخص شده باشد؛ در هر صورت شما برای ثبت شرکت در کشور نیجریه باید بتوانید یک نام تجاری مشخص برای شرکت خود داشته باشید و هدف شرکت شما باید از سوی دولت مشخص شود.

انواع ویزا و انواع اقامت در نیجریه

انواع ویزا و انواع اقامت در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای مهاجرت به کشور نیجریه می‌توانید به سراغ تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا ازدواج بروید اما ما تحصیل و ازدواج در کشور نیجریه را پیشنهاد نمی‌کنیم و در عوض سرمایه گذاری و کار در کشور نیجریه را پیشنهاد می‌کنیم چراکه این روش ها در صورتی که رویکرد کارآفرینی داشته باشند به نتیجه خوبی می‌رسند. حقیقت این است که افراد برای انواع ویزا و اقامت در کشور نیجریه بهتر است که یک سری اصول را مدنظر قرار دهند مثلا اگر قرار باشد که شما سرمایه گذاری در کشور نیجریه داشته باشید، باید دو نکته را ارزیابی کنید: اول اینکه ویزای سرمایه گذاری یک ویزای موقت است و افرادی که این ویزا را اخذ می‌کنند باید به فکر تمدید این ویزا باشند، مورد بعدی این است که شما برای سرمایه گذاری در کشور نیجریه نیاز است که یک سری موارد را بررسی کنید یعنی بدانید که سرمایه اولیه چقدر بوده و چقدر برای کار شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما برای کارآفرینی در کشور نیجریه باید بتوانید یک توجیه اقتصادی دقیق به دولت ارائه دهید و برای هر دو بخش سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور نیجریه بهتر است که سعی کنید از نظر مالی قوی باشید و تز اقتصادی درستی داشته باشید. اقامت موقت در کشور نیجریه نهایتاً یک ساله بوده و نیاز به تمدید دارد.

البته افراد زیادی به دلیل آسانی ورود به دانشگاه های کشور نیجریه، سعی می‌کنند که به دنبال ویزای تحصیلی این کشور بروند. از یاد نبرید که به طور کلی ویزای تحصیلی این کشور می‌تواند یک مسیر درآمدزایی نیز داشته باشد. قوانین اقتصادی و اقامتی در کشور نیجریه سبب می‌شود که افراد زیاد سرمایه گذاری را ترجیح دهند اما در اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور، میزان سرمایه اولیه شما اهمیت زیادی دارد. برای کارآفرینی طرح کاری و برای ویزای کاری کشور نیجریه نیز سابقه کاری شما بسیار مهم خواهد بود.

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم نیجریه

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه درمانی در نیجریه به طور کلی یک سری دسته بندی های مشخصی دارد، افرادی که قصد اخذ بیمه درمانی در نیجریه دارند اول باید در آزمایش های مختلفی شرایط جسمی و سلامت خود را بسنجند که اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که افراد از بیماری خاصی رنج می‌برند نیاز به بیمه های گسترده تر دارند و افرادی که قصد دارند از بیمه های تکمیلی در نیجریه استفاده کنند باید سعی کنند که مبلغ بیشتری به عنوان حق بیمه پرداخت نمایند. تسهیلات درمانی در  نیجریه در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. شرایط درمان در نیجریه نیز کمی بهتر شده است اما بیمارستان های نیجریه دارای شرایط نامناسبی برای درمان هستند و این موضوع سبب می‌شود که مشکلات درمانی در نیجریه به ندرت دیده شود. شما برای ارزیابی تسهیلات درمانی در نیجریه می‌بایست بتوانید یک سری اصول که توسط دولت اعلام می‌شود و مبنی بر سرمایه اولیه است را ارزیابی کنید.

بیمه ها در نیجریه در دو بخش مهم خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند:

بیمه های دولتی در نیجریه دارای شرایط مشخصی هستند و دولت سعی می‌کند 15 درصد از هزینه را پرداخت نماید ولی بیمه های خصوصی در نیجریه تماماً توسط خود شخص پرداخت می‌شود. در هر صورت وضعیت بیمه سرمایه گذاری در نیجریه بهتر از خدمات درمانی گزارش شده است.

خدمات بانکی و مالی در نیجریه

خدمات بانکی و مالی در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ارتباط مالی نیجریه با ایران محدود است و روابط اقتصادی این دو کشور بیشتر در زمینه صادرات دیده می‌شود. به طور کلی سرویس بانکداری در نیجریه در لاین های شرکتی، سرمایه گذاری مقطعی، سرمایه گذاری دوره ای و همینطور بانکداری های کلان صورت می‌گیرد. این سرویس بیش از 16 هزار کارمند دارد و شعبات زیادی را شامل می‌شود؛ به طور کلی ایرانیان زیادی در نیجریه اقدام به افتتاح حساب می‌کنند این موضوع به دلیل سود بانکی خوبی است که در نیجریه دیده می‌شود. فضای بازار بورس نیجریه نیز مشخص شده است و پایه های صنعتی اقتصادی در نیجریه نیز در سال های اخیر ارزیابی شده است. روال های صنعتی در نیجریه ارتباط مستقیم و مشخص با سیاست های دقیق بانکی این کشور دارد.

 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در نیجریه

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 با داشتن پاسپورت نیجریه می‌توانید به 49 کشور دنیا سفر کنید.

تشابهات فرهنگی نیجریه با ایران

تشابهات فرهنگی نیجریه با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تشابهات فرهنگی بسیار کمی بین مردم نیجریه و ایران دیده می‌شود به طوری که شاید تنها شباهت در این دو کشور وضعیت نا به سامان کاری باشد.

مردم نیجریه سنت گرا هستند چیزی که هنوز هم در برخی از روستاهای ایرانی دیده می‌شود و سنت گرایی بخش بسیار مهمی از فرهنگ لباس پوشیدن افراد در نیجریه را تحت تاثیر قرار داده است.

 به طور کلی مردم این کشور کار کردن از سنین پایین بسیار رایج است؛ درست مثل کودکان کار در ایران.

 

اعیاد و تعطیلات رسمی در نیجریه

اعیاد و تعطیلات رسمی در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

1 ژانویه در نیجریه روز سال نو است و افراد سعی می کنند در کنار بزرگ خانواده خود جمع شوند و لحظات خوبی داشته باشند

21 مارس در نیجریه روز حقوق بشر است و یک روز تعطیل رسمی نیز محسوب می‌شود این روز از سوی نظام‌های قانونی اهمیت زیادی دارد

27 آوریل در نیجریه روز آزادی است.

1 می روز جهانی کارگر است و در این روز از کارگران بسیار قدردانی می‌شود.

25 می روز جهانی آفریقا است؛ این روز از نظر کل قاره آفریقا و همینطور مردم نیجریه بسیار ارزشمند است و دولت برای این روز حمایت مالی زیادی را در نظر می‌گیرد.

16 ژوئن روز زن است و به طور کلی روز جوانان نیز محسوب می‌شود و جشن های زیادی در شهرهای این کشور برگزار می‌شود.

 

دین در نیجریه

دین در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

۵۰درصد از مردم نیجریه مسلمان و ۴۰ درصد مسیحی و دارای دیگر عقاید سنتی هستند.
۸۰درصد از شیعیانی که در این کشور زندگی می‌کنند، مقلد مقام معظم رهبری، آیت‌الله خامنه‌ای، هستند.

 

 

مسیحیان:

جمعیت: 78,101,060
در صد: 49.3%

مسلمانان:

جمعیت: 77,308,960
در صد: 48.8%

یهودیان:

جمعیت: 0
در صد: 0%

بودایی ها:

جمعیت: 10,000
در صد: 0.01%

هندوها:

جمعیت: 0
در صد: 0%

معرفی کارش:

جمعیت: 633,680
در صد: 0.4%

دین عامیانه:

جمعیت: 2,217,880
در صد: 1.4%

دین های دیگر:

جمعیت: 90,000
در صد: 0.06

تفریح در نیجریه

تفریح در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جزیره لونتا

در سفر به نیجریه در ابتدا زمانی بازدید از جزیره لونتا در نظر بگیرید این جزیره انقدر زیبا و هیجان انگیز است که بهترین خاطرات را برای شما به ارمغان می‌آورد. این جزیره زیبا در حدود 30 کیلومتر دور از دهانه رودخانه قرار دارد و در کنار رودخانه گامبیا قرار گرفته است.

 

کلیسای ملی

کلیسای ملی نیجریه یک کلیسای زیبا در سبک نئوگوتیک بوده و یک سری دیدنی های خاص را به خود اختصاص داده است. این کلیسا دارای شیشه های رنگی ساده بوده و به طور کلی از رنگ های زرد و سبز و قرمز برای جذابیت بیشتر این کلیسا استفاده شده است.

حیف است که سفر به نیجریه بدون بازدید از موزه ملی نیجریه به اتمام برسد. این موزه ملی در شهر زیبای لاگوس قرار دارد و هنرهای متنوعی را در دل خود جای داده است. این موزه دارای آثار نقاشی و حکاکی و همینطور قوم‌نگاری بوده و آثار هنری زیادی در آن وجود دارد، این موزه زیبا به رنگ قرمز طراحی شده است.

 

جزیره کینته

جزیره کینته در نیجریه یک جزیره بسیار عالی بوده که به صورت مورب طراحی شده است و از جزیره های دیدنی و عجیب در نیجریه است که شاید در طول شب کمی خوف انگیز باشد، این جزیره در سال های اخیر مورد توجه تیم های گردشگری قرار گرفته است.

 

صخره آسو

صخره آسو یکی از صخره های بزرگ در نیجریه است. در سال های قدیم زوج های جوان در کنار این صخره همدیگر را ملاقات می‌کردند.

 

جزیره ویکتوریا

جزیره ویکتوریا مرکز تجاری این کشور محسوب می‌شود و تجارت در این جزیره به اقتصاد نیجریه بسیار کمک کرده است. در این مکان سوغاتی بسیار گران است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در نیجریه

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت حمل و نقل شهری در نیجریه تا حد زیادی پیشرفت کرده است اما هنوز جای کار دارد.

مردم این کشور بیشتر از اتوبوس برای رفت و آمد استفاده می‌کنند تا تاکسی و ...

شما برای عبور ماهانه در این کشور باید 7.000.00 نایرا بپردازید.

هزینه‌ی تاکسی به ازای هر ساعت انتظار در این کشور 1.500.00 نایرا براورد شده است و هزینه ی تاکسی به ازای هر کیلومتر حرکت در این کشور 120.00 نایرا است.

هزینه ی هر لیتر بنزین در کشور نیجریه 145.03 نایرا اعلام شده است.

 

فرهنگ نیجریه

فرهنگ نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم نیجریه اعتقاد دارند که باید از کودکی سخت کار کنند و به زندگی با سختی زیاد عادت دارند. هنوز هم زندگی قبیله ای در این کشور دیده می‌شود، این کشور داراي 250 قبيله است که مهمترين اين قبايل عبارتند از هائوسا، فولاني، ايگبو، يوروبا، كانوري و ...

 این کشور مردمان مهربانی دارد و همیشه امید به زندگی در بین مردم نیجریه دیده می‌شود.

بین مردم این کشور نژادپرستی بسیار زیاد دیده می‌شود.

هنر نیجریه

هنر نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم نیجریه علاقه زیادی به ساخت تندیس و مجسمه دارند. هنرهای نمایشی نیز در بین مردم نیجریه بسیار رویت شده است. كنده كاري روي عاج، بافت گياهان علفي، كنده كاري روي چوب، چرم و كدو قلياني، سفالگري، نقاشي، نساجي وبافندگي پارچه و كارهاي شيشه گري و فلز كاري از حمله هنرهای مردم این کشور است. صنايع دستي با نشان هاي تجارتي و لوازم و قطعات يدكي موجود مي‌باشند. در بازارهای داخلي این کشور مغازه و انبارها از جمله مكان‌هايي هستند كه گردشگران در آن مكان‌ها جمع مي‌شوند زيرا كه صنايع دستي منحصر بفرد منطقه و نيز مصنوعات منحصر بفرد منطقه اي را مي‌توان فقط در اين مكان‌ها يافت.
موسيقي در نيجريه شامل انواع بسيار متنوعي از موسيقي هاي بومي و فولكلور وموسيقي هاي مردمي مي‌باشد كه برخي از آن‌ها در سراسر دنيا مشهور‌ند.

از مزيت هاي موسيقي در نيجريه اين است كه نيجريه‌اي ها به زبان هاي مختلف بومي آواز مي‌خوانند وتجربه كافي در سبك هاي بومي آواز دارند. به هر صورت، فساد سياسي و دزدي هنري شايع در كشور نيجريه، رشد صنعتي را با چالش مواجه ساخته است.

ورزش در نیجریه

ورزش در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تعدادي از ورزش هايي كه مردم نیجریه اغلب بازي مي‌كنند عبارتند از : دو و ميداني، بدمينتون، بيسبال، بسكتبال، بوكس، كريكت، شطرنج، دوچرخه سواري، فوتبال (اين ورزش در ايالات متحده با نام سوكر معروف است و در نيجريه از جمله ورزش‌هاي عامه پسند است)، ژيمناستيك، گلف، هندبال، هاكي، جودو، تنيس روي چمن، قايقراني، تيراندازي، اسكواش، شنا، تنيس روي ميز (پينگ پنگ)، تكواندو، واليبال، وزنه برداري و كشتي.
در ميان بازي هاي رايج در اين كشور، نيجريه اي ها از فوتبال بيش از هر بازي ديگري لذت مي‌برند.
ورزش هاي نيجريه‌اي، با وجود اين كه هميشه انجام داده مي‌شدند، ولي در تاريخ از سال دهه 50 ميلادي ثبت شده است. نيجريه براي اولين بار در ورزش‌هاي المپيك هلسينكي در سال 1952 ظاهر گرديد و اولين پيروزي خود را در سال 1954بدست آورد. نيجريه در خلال بازي‌هاي كشورهاي مشترك‌المنافع در كارديف، توسط "‌امانوئل ايفه آن جونا" در رشته پرش از ارتفاع، مدال طلا و اولين مدال جهاني خود را بدست اورد.
در سال 1962، شوراي ملي ورزش در نيجريه تاسيس شد.

خرافات در نیجریه

خرافات در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سنت گرایی و خرافات در جای جای زندگی مردم نیجریه دیده می‌شود. مردم این کشور سگ را مقدس می‌دانند و به او سلام می‌کنند.

در نیجریه اغلب مردم سعی می‌کنند که با وجود اینکه خودشان گرسنه هستند غذایی برای مردگان خود بیرون از درب منزل بگذارند و به همین دلیل حجم زیادی از غذا اسراف در سال می‌شود.

مردم کشور نیجریه در صورتی که یک دختر برای دو بار ازدواج کند به او جایزه می‌دهند زیرا این یعنی او در زناشویی موفق است البته که این موضوع هیچ اساسی ندارد و بخشی از خرافات مردم این کشور محسوب می‌شود.

با توجه به خرافات در نیجریه، وقتی شب از بیرون به خانه می‌روید کفش هایتان را از پاهایتان پرتاب نکنید و بعد از آن هم به رختخواب بروید! چون مردم این کشور معتقدند که اگر این کار را بکنید فردای آن شب کفش هایتان را خواهید دید که جفت شده در کنار رختخوابتان قرار گرفته‌اند، اگر آنها را بپوشید ناخودآگاه شروع به رقصیدن خواهید کرد و با همان حالت رقص و طرب تا وسط جهنم خواهید رفت!

در بعضی مناطق نیجریه سوت زدن در شب ممنوع است. مردم این منطقه می‌گویند سوت زدن در شب مُرده ها را از خواب بیدار می‌کند، آنها به طرف سوت زننده می‌روند و با زور و عصبانیت فرد را درون قبر می‌اندازند.

 

شایعات در مورد نیجریه

شایعات در مورد نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیماری در نیجریه زیاد است و شایعاتی که در زمینه ایده آل بودن بیمارستان های این کشور دیده می‌شود را باور نکنید

وضعیت بیمارستان های نیجریه به نسبت قبل کمی بهبود داشته و نمی‌توان گفت که در این کشور وضعیت بهداشت بسیار ضعیف است اما هنوز جای رشد دارد.

موارد ممنوعه در نیجریه

موارد ممنوعه در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به هیچ عنوان نباید در مورد رنگ پوست مردم نیجریه صحبت کنید

نباید به افراد توهین کنید

نباید سیاه پوست ها را مسخره کنید

شما حق ندارید حقوق یک شخص را سوال کنید

به شما اجازه داده نمی‌شود نظم شهری را بر هم بزنید

در کشور نیجریه فخر فروشی ممنوع است

شما باید به قوانین رانندگی در این کشور اهمیت دهید

خطرات احتمالی برای افراد مقیم نیجریه

خطرات احتمالی برای افراد مقیم نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خطرات احتمالی برای افرادی که مقیم نیجریه هستند بیشتر مربوط به بهداشت ضعیف این کشور است.

نژادپرستی نیز در این کشور بسیار دیده می‌شود و سیاه‌پوستان روی این موضوع تعصب زیادی دارند.

هنوز هم در این کشور دزدی های کوچک دیده می‌شود پس بهتر است از وسایل با ارزش خود مراقبت کنید.

5 درصد از افراد در این کشور ایدز دارند و این خطر بزرگی محسوب می‌شود.

بیماری های مسری زیادی در این کشور وجود دارد که ناشی از بهداشت ضعیف این کشور است.

تشابهات قوانین نیجریه با ایران

تشابهات قوانین نیجریه با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بجز قوانین مربوط به بیمه سرمایه گذاری به خصوص بیمه عمر و تکمیلی، قانون مشابهی بین این دو کشور وجود ندارد.

گواهینامه و خرید ماشین در نیجریه

گواهینامه و خرید ماشین در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 رانندگی در نیجریه بسیار محدود دیده می‌شود. مردم این کشور به طور کلی علاقه ای به اجاره ماشین ندارند. خارجیانی که اقدام به اخذ گواهینامه در نیجریه می‌کنند بهتر است که یک پروسه شش ماهه را در نظر داشته باشند.

 

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در نیجریه

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت نیجریه در تهران ، الهیه، خیابان چناران، سروستان غربی قرار دارد.

 

 

نوع پوشش مردم نیجریه

نوع پوشش مردم نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حجاب در کشور نیجریه آزاد است. مردم در نیجریه به طور کلی لباس های ساده و تقریبا پوشیده به تن می‌کنند اما چیزی به عنوان حجاب در کشور نیجریه دیده نمی‌شود. مردم این کشور تا حد زیادی مذهبی هستند اما این موضوع در بخش حجاب نیجریه دیده نمی‌شود.

 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی نیجریه

جغرافیا و شرایط آب و هوایی نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور نیجریه از نظر جغرافیایی در بخش غربی آفریقا قرار دارد و آبوجا پایتخت این کشور است. مساحت نیجریه بیش از 923.768 کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور جمعیت بسیار زیادی دارد. نیجریه دارای آب و هوای استوایی است و جنگل های متراکم و انبوهی دارد. در این کشور میانگین دمای سالانه 32 درجه سانتی‌گراد اعلام شده است. میزان رطوبت در نیجریه زیاد است و این کشور دارای سواحلی گرم و مرطوب است. بارندگی در سواحل نیجریه زیاد است بخش های شمالی این کشور به نسبت سایر بخش ها خشک تر است.

زبان رسمی مردم نیجریه انگلیسی است و واحد پول این کشور نایرا اعلام شده است. از نظر زمانی این کشور سه ساعت و نیم از تهران عقب تر است.

 

غذاهای نیجریه

غذاهای نیجریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خوراک گوشت بوبوتی:

خوراک گوشت بوبوتی یک غذای بسیار خوش طعم در نیجریه است که از گوشت یک گاو مخصوص تهیه می‌شود و در لیست غذاهای اصلی نیجریه قرار دارد. در تهیه این غذا از ادویه خاصی استفاده می‌شود. برای این غذا از کره و سیر و پیاز و زردچوبه و کاری استفاده می‌شود.

 

 

بوئرورس:

بوئرورس یک نوع سوسیس دست ساز خانگی است که با کیفیت بالا تهیه می‌شود. این غذا خوشمزه بوده و عموماً بسیار بلند و پیچ در پیچ است. این غذا از یک نوع گیاه تهیه شده است و بسیار لذیذ است.

 

آپریکوت

آپریکوت یک نوع مکمل غذایی محسوب می‌شود که حکم ترشی را دارد. این غذای خوش طعم دارای مزه ای عالی و بی نظیر است.

 

پودینگ مالوا:

پودینگ مالوا یک دسر با بافت نرم و چسبناک است. در این دسر از شیر و شکر و سفیده تخم مرغ استفاده شده و با هویج رنده شده سرو می‌شود. طعم این غذا عالی است.

 

خوراک مرغ:

مردم نیجریه علاقه زیادی به خوراک مرغ دارند. ادویه کاری و شیر و آرد سفید و تخم مرغ در این غذا بسیار عالی بوده و از برنج و نان و ذرت نیز در آن استفاده می‌شود. این خوراک بسیار خوش طعم است.

 

پوتجیکو:

پوتجیکو غذایی است که توسط مهاجران وارد نیجریه شده است و مردم علاقه زیادی به این غذا دارند.