x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
دانشگاه های برتر در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های برتر در قبرس شمالی

دانشگاه شرقی مدیترانه  EMU

یکی از معتبرترین دانشگاه‌های قبرس شمالی که قدمتی 37 ساله دارد که درشهر فاماگوستا قرار دارد. این دانشگاه با داشتن دانشکده‌ها و و همچنین 20هزار دانشجو از 106 کشور مختلف در سطح بالای اروپا بوده و همچنین از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت ایران معتبر هستند. دانشگاه مدیترانه شرقی در وب سایت معتبر (Webometrics) در بین 500 دانشگاه برتر اروپا معرفی شده و ‌رتبه جهانی این دانشگاه 1345 است.

این دانشگاه نیمه دولتی است و با داشتن کمپ دانشگاهی مجهز و بزرگ، شهر فاماگوستا را  به یک شهر دانشجویی تبدیل کرده است. برای ورود و یا پذیرش دانشگاه (EMU)  نیاز به ارائه مدرک زبان نیست و داوطلبان  می‌توانند بدون ارائه این مدرک در دانشگاه پذیرفته شوند و بعد از ثبت نام باید آزمون تعین سطح بدهند. البته در صورت عدم کسب نمره در آزمون زبان، داوطلبان همچنان دانشجو هستنذ اما باید واحد های زبان در دانشگاه پاس کنند.

اعضای هیئت علمی این دانشگاه شامل 35 کشور مختلف است. این دانشگاه با داشتن 100 رشته در مقطع کارشناسی و 81 رشته در مقطع ارشد و دکتری تنوع رشته‌ای خوبی را دارا است. دانشکده پزشکی در سال 2012-2013 تاسیس شد و تقاضا برای رشته‌های داروسازی و پزشکی زیاد شد و همین امر بر اهمیت این دانشگاه افزوده است. دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس دارای سه ستاره از QS  است. این سیستم یک روش جدید جهانی برای رتبه‌بندی دانشگاه‌های معتبر جهان است که بر اساس آن به معیارهای مختلف آموزشی، امکانات، تحقیقات و غیره بین 1 تا 5 ستاره داده می‌شود. میانگین تمام این ستاره‌ها رتبه جهانی دانشگاه را مشخص می‌کند. اخذ پذیرش از دانشگاه EMU بسیار آسان و ساده است. پذیرش در این دانشگاه برای دانشجویان سال اول، فارغ‌التحصیلان و دانش آموزان انتقالی در سال دو بار در فصل بهار و پاییز انجام می‌شود.

دانشگاه آمریکایی گیرنه  GAU

دانشگاه آمریکایی گیرنه، در شهر گیرنه واقع است و در سال 1985 تاسیس شده است. این دانشگاه (GAU) در کشورهای  هنگ‌کنگ، واشنگتن، کانتربری، سریلانکا، گیرنه، استانبول، مولدووا و کارپاز نیز دارای شعبه است.
 
دانشگاه گیرنه، به دلیل اهمیتی که به آموزش حرفه‌ای دانشجویان می‌دهد از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است. برنامه‌های دانشگاه گیرنه برای متقاضیان، توسط وزارت آموزش و پرورش از شرق اروپا، ایالات متحده آمریکا، امارات متحده عربی، عمان، تایلند، ایران، اردن، قرقیزستان و بسیاری از کشورهای دیگر به رسمیت شناخته شده است. در رتبه‌بندی (Eduniversal) دانشگاه گیرنه به عنوان یکی از 100 آموزش عالی دانشگاهی معرفی شده است..

 قبرس شمالی‌ با اینکه‌ از لحاظ‌ سطح‌ زندگي‌ پايين‌‌تر از قبرس جنوبی است اما، توسط‌ كمك‌هاي‌ دولت‌ ترکیه‌ دانشگاه‌هاي‌ خوبي‌ را تاسیس کرده است. در اين‌ بخش‌ دانشگاه‌ها توسط‌ وزارت‌ اموزش‌ عالي‌ ترکیه‌ تأييديه‌ دريافت‌ مي‌‌كنند و از لحاظ سطح علمی قوی‌تر از دانشگاه‌های قسمت یونانی‌نشین است. زبان‌ تحصیل در این کشور انگليسي‌ است و تنها دانشگاه‌ قبرس‌ است‌ كه‌ زبان‌ رسمي‌ آن‌ يوناني‌ است‌.

دانشگاه شرق نزدیک  NEU

دانشگاه NEU قبرس ، یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها در این کشور است که در سال ۱۹۹۸ در شهر نیکوزیا تاسیس شده است. دانشگاه NEU قبرس در مقاطع مختلف گسترده‌ترین فرصت‌های آموزشی را برای بیش از ۲۶۰۰۰ دانشجو از ۱۰۰ کشور مختلف فراهم کرده است. این دانشگاه شامل ۱۶ دانشکده، ۲۲۰ دپارتمان ، ۴ دبیرستان و ۲۸ موسسه تحقیقاتی است. دانشگاه NEU قبرس در حال حاضر عضو انجمن دانشگاه‌های اروپایی و انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها در یونسکو است. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه جزء اولین دانشکده‌های قبرس شمالی در این زمینه هستند. این دانشگاه ۱۱۱ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و ۷۷ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را به دانشجویان ارائه می‌کند. دانشجویان می‌توانند تا ۵۰ درصد از بورس تحصیلی این دانشگاه بهره‌مند شوند. همچنین کتابخانه دانشگاه NEU قبرس بزرگترین و جامع‌ترین کتابخانه در منطقه مدیترانه شرقی است که دارای یک میلیون نسخه چاپی و ۱۱۵ میلیون منابع الکترونیکی است.

دانشگاه نیکوزیا  University Of Nicosia

دانشگاه نیکوزیا، یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور است که جزء اتحادیه اروپا است. این دانشگاه دارای یک سیستم آموزشی دانشجو محور است و فرصت‌های برابر را از طریق یک محیط آموزشی کاملا دیجیتال برای گسترش مرزهای آموزشی فراهم کرده است. دانشگاه نیکوزیا در چند رشته در مقطع ارشد با دانشگاه‌های ارسطو، پاتراس و یونان کشور یونان برنامه مشترک ارائه داده است.

زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است. این دانشگاه ۱۱ هزار دانشجو از ۷۰ کشور مختلف جذب کرده است. دانشکده پزشکی این دانشگاه جزء اولین دانشکده‌های قبرس است که ۵۰۰ دانشجو از سراسر جهان جذب کرده است. دانشگاه نیکوزیا ۳۷ رشته در مقطع کارشناسی، ۳۱ رشته در مقطع ارشد و ۲۰ رشته در مقطع دکتری ارائه می‌کند که نشان از تنوع رشته‌ای بالای این دانشگاه در همه مقاطع است.

در سیستم رتبه‌بندی دانشگاه U_Multirank دانشگاه نیکوزیا جایگاه بالایی برای تحصیل داشته و در رده بالا در زمینه تدریس و یادگیری و تعامل بین‌الملل قرار دارد. این دانشگاه ۱۹ تیم در ۴۰۰ دانشگاه سراسر جهان مستقر کرده است تا امکان مطالعه و تحقیق و مشارکت دانشجویان با سایر کشورها به راحتی فراهم شود. در راستای استراتژی دانشگاه برای توسعه جهانی مراکز مطالعه‌ای در آتن،نیویورک و رومانی تاسیس شده است. مدرک تحصیلی این دانشگاه مورد تایید است.

دانشگاه قبرس اروپایی

دانشگاه قبرس اروپایی، جایگاه ویژه‌ای در منطقه جنوب شرقی اروپا داراست. این مؤسسه در سال ۱۹۶۱ تحت عنوان کالج قبرس تاسیس شد و برای اینکه شرایط مناسبی برای مطالعه و دانش علمی و عملی دانشجویان فراهم آورد. در سال ۲۰۰۷ در پی تغییر قانون اجازه استفاده از دانشگاه‌های خصوصی کالج قبرس تبدیل به دانشگاه European شد. دانشگاه اروپایی قبرس شمالی با عضویت بیش از ۸۰ مؤسسه مبتنی بر دانشگاه و مؤسسات اینترنتی در ۲۸ کشور از سراسر آمریکا، اروپا، آسیا، آفریقا در شرق میانه فعالیت می‌کند و یک انتخاب بسیار مناسب برای تحصیل است.

دانشگاه قبرس دارای 6 دانشکده: دانشکده هنر و علوم و آموزش و پرورش، دانشکده مدیریت بازرگانی، دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی، دانشکده علوم، دانشکده حقوق و دانشکده پزشکی می‌باشد. این دانشگاه دارای ۴۵ رشته در مقطع کارشناسی،۳۶ رشته در مقطع ارشد و ۹ رشته در مقطع دکتری می‌باشد. موسسه آتیس این امکان را برای متقاضیان محترم فراهم می‌کند که ۱۰ تا ۲۰ درصد دانشجویان از این دانشگاه بورس تحصیلی اخذ کنند.

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور قبرس شمالی
مشاوره دانشگاه های برتر در قبرس شمالی