x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

نروژ

نروژ یک کشور کوهستانی است که آب‌و هوای بسیار سردی دارد. این کشور، در بخش شمالی اروپا قرار دارد. نروژ با فنلاند و سوئد هم مرز است. مساحت کشور نروژ،حدود 385.203 کیلومتر مربع اعلام شده است و بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد. 70 درصد از خاک این کشور به خاطر سرمای زیاد غیر قابل سکونت است. هرچه از بخش شمال این کشور به سمت جنوب برویم، هوا گرم‌تر می‌شود.نرخ تورم در کشور نروژ 2.90 درصد اعلام شده است و نرخ بیکاری نیز، حدود 3.9 درصد است. یکی از بهترین محصولات صادراتی کشور نروژ، نفت و مشتقات آن است، ماشین آلات و تجهیزات نیز در این کشور، جنبه صادراتی قوی‌‌ای دارند. جمعیت ایرانی در کشور نروژ در سال 2018، حدود 11 درصد بیشتر از سال های قبل بوده است و این آمار بیانگر این است که کشور نروژ توانسته از ساختاری غنی در زمینه اقتصادی استفاده نماید.

نام انگلیسی: Norway
نام عربی: النرويج
پایتخت: اسلو
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی مشروطه
زبان‌های رسمی: نروژی و سامی
زبان‌های رایج: انگلیسی
واحد پول: کرون هر کرون 0.11 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 166
جمعیت: 5.258 میلیون در سال 2017
منطقه زمانی: GMT+2 . UTC+1 (CET)
دامنه اینترنتی: GMT+2 . UTC+1 (CET)
پیش شماره تلفن: 0047

سفر به نروژ

سفر به نروژ، سفر به یکی از زیباترین کشورهای جهان است. نروژ Norway، یکی از کشورهای اسکاندیناوی است که به خاطر داشتن جاذبه های طبیعی از جمله کوه ها، یخچال­ها و فلات های ساحلی عمیق، مشهور است. این کشور دارای ساختمان هایی با معماری اسکاندیناوی خیره کننده و مردمی پر جنب و جوش است. اسلو Oslo، پایتخت نروژ، شهری پوشیده از فضای سبز و دارای تعداد زیادی موزه است. کشتی های وایکینگ باقی‌مانده از قرن نهم، در موزه کشتی وایکینگ اسلو حفظ شده و برای عموم نمایش داده می‌شوند. جمعیت این کشور بیش از 5 میلیون نفر است. اکثریت مردم کشور از پیروان مسیحی لوتری هستند. زبان­ نروژی Norwegian و سامی Sami دو زبان رسمی در این کشور است. ارز رسمی کشور نروژ، کرون است. پادشاهی نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست؛ نروژ دو بار برای پیوستن به اتحادیه اروپا در نظر گرفته شد، اما پس از رفراندوم در سال‌های 1972 و 1994 رد شد.

سفر به نروژ

مهاجرت به نروژ

شما در کشور نروژ می‌توانید به سادگی ثبت شرکت داشته و کارآفرینی کنید. رشد جمعیت خارجی در کشور نروژ در 3 سال اخیر بیش از 9 درصد اعلام شده است؛ کشور نروژ یکی از کشورهایی است که توانسته فضای درآمدزایی خوب برای خارجیان ایجاد کند و در این زمینه بسیار موفق بوده است.شما در کشور نروژ می‌توانید به سادگی ثبت شرکت داشته و کارآفرینی کنید. رشد جمعیت خارجی در کشور نروژ در 3 سال اخیر بیش از 9 درصد اعلام شده است؛ کشور نروژ یکی از کشورهایی است که توانسته فضای درآمدزایی خوب برای خارجیان ایجاد کند و در این زمینه بسیار موفق بوده است. آمار مهاجرت به کشور نروژ از طریق پناهندگی نسبت به سال های گذشته با رشد تنها یک درصدی روبرو بوده است.فرزندی که در کشور نروژ و یا در کشور دیگری از پدر و مادر نروژی متولد شده باشد، نروژی محسوب می‌شود. 

مهاجرت به نروژ

زندگی در نروژ

کشور نروژ در غرب شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. این کشور از نظر مساحت یک چهارم ایران است. نروژ در نیمکره اروپای شمالی قرار دارد و از دسته کشورهایی است که امید به زندگی در آن بالا است. پایتخت نروژ، شهر اسلو است. این کشور دارای یک نوار طولانی مرزی با سوئد بوده و و از شمال شرق با فنلاند و روسیه هم مرز است. جمعیت نروژ بالغ بر 5 میلیون نفر است.کشاورزی در کشور نروژ رونق بالایی دارد. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. کشف نفت و گاز از سواحل جنوبی کشور نروژ آغاز شده و امروزه این کشور صادرات عمده‌ای در زمینه نفت دارد.هزینه تحصیل در این کشور شامل کتاب و جزوات و منابع دانشگاهی، حدودا 1500 الی 2000 کرون در نظر گرفته شده است، هزینه های اجاره خوابگاه در این کشور بین 3500 الی 4000 کرون است و هزینه خورد و خوراک نیز در کشور نروژ بین 3500 الی 4000 کرون تعیین شده است. 

زندگی در نروژ

تحصیل در نروژ

  تحصیل و اعزام دانشجو به نروژ در همه ی دنیا متقاضیان زیادی دارد. این کشور زیبای اروپایی در سال 2019 در صدر رنکینگ کشورها برای زندگی استاندارد قرار گرفته است. تحصیل در نروژ به شما این اجازه را می دهد که به راحتی برای اخذ اقامت در این کشور اقدام کنید. تحصیل در کشور نروژ در مراکز و دانشگاه های دولتی به شکل رایگان است. بهتر است قبل از اقدام با یک موسسه اعزام دانشجو معتبر مشورت کنید. برنامه های تحصیلی و اعزام دانشجو به نروژ برنامه های تحصیلی در اعزام دانشجو به نروژ در سه پایه ی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود. معمولا تحصیلات در مقطع لیسانس 3 سال زمان می برد. تحصیل در این پایه ی تحصیل شامل گرایش های گسترده ای است. دانشجویان لیسانس در پایان باید آزمون های مخصوصی را بگذرانند. رای مقطع کارشناسی ارشد و الباقی برای دوره لیسانس در نظر گرفته شده است. 

تحصیل در نروژ

نروژ یک کشور کوهستانی است که آب‌و هوای بسیار سردی دارد. این کشور، در بخش شمالی اروپا قرار دارد. نروژ با فنلاند و سوئد هم مرز است. مساحت کشور نروژ،حدود 385.203 کیلومتر مربع اعلام شده است و بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد. 70 درصد از خاک این کشور به خاطر سرمای زیاد غیر قابل سکونت است. هرچه از بخش شمال این کشور به سمت جنوب برویم، هوا گرم‌تر می‌شود. از نظر اختلاف ساعتی، نروژ 2 ساعت و نیم از ایران عقب‌تر است. حکومت در کشور نروژ، پادشاهی است،در این کشور دو مجلس وجود دارد ؛پارلمان این کشور 169 عضو دارد که برای یک دوره چهار ساله انتخاب می‌شود؛ سن رای در این کشور، 18 می‌باشد. تولید ناخالص در کشور نروژ رشد خوبی داشته است و به طور کلی از این نظر رتبه دوم در جهان را دارد. در کشور نروژ، نیروی کار 2.785 میلیون نفر هستند (آمار سال 2015)؛ در اقتصاد کشور نروژ، حدودا 3 درصد در بخش کشاورزی فعالیت دارند، 21.1 درصد در بخش صنعت بوده و 76درصد نیز در زمینه خدمات دیده می‌شود(آمار 2008). در کشور نروژ در زمینه آموزش های دانشگاهی سطح تعیین استعداد در نظر گرفته شده است، شرایط به این صورت است که فرد در ابتدا بر اساس میزان استعداد و نبوغ خود ارزیابی می‌شود و در صورتی که در این زمینه موفق بود، می‌تواند به سادگی یک فضای خوب آموزشی دانشگاهی برای خود ایجاد نماید و مشغول به کار شود. نرخ تورم در کشور نروژ 2 درصد اعلام شده است و نرخ بیکاری نیز، حدود 3.9 درصد است. یکی از بهترین محصولات صادراتی کشور نروژ، نفت و مشتقات آن است، ماشین آلات و تجهیزات نیز در این کشور، جنبه صادراتی قوی‌‌ای دارند. جمعیت ایرانی در کشور نروژ در سال 2018، حدود 11 درصد بیشتر از سال های قبل بوده است و این آمار بیانگر این است که کشور نروژ توانسته از ساختاری غنی در زمینه اقتصادی استفاده نماید. به طور کلی در نروژ

۱۷٬۹۱۳ (آمار سال 2012) جمعیت ایرانی حضور دارد.

این کشور شرکت های زیادی در زمینه خدماتی نیز دیده می‌شوند، شرکت هایی که توانسته‌اند از جدیدترین ساختار خدمات عمومی استفاده نمایند و خوشبختانه مورد توجه دولت کشور نروژ نیز قرار گرفته‌اند. قیمت کرون کشور نروژ از سوی دولت تعیین می‌شود.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی نروژ

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی نروژ

واحد پول کشور نروژ، کرون است. در این کشور، صادرات بخش عمده‌ای از اقتصاد را پوشش می‌دهد؛ صادرات عمده کشور نروژ در زمینه نفت است. به طور میانگین، از آنجاکه کشور نروژ دارای بهترین و مرغوب ترین چاه‌های نفت در دنیا است، روزانه حدود 3 میلیون بشکه نفت خام صادر می‌کند. در نظر داشته باشید که کشور نروژ در سازمان جهانی اوپک عضویت ندارد. از دیگر بخش های صادراتی کشور نروژ، می‌توان به تجهیزات نظامی، مواد شیمیایی و ماهی اشاره نمود. دور تا دور کشور نروژ را دریا احاطه کرده است؛ ازاین‌رو یکی از بخش های اقتصادی کشور نروژ نیز شامل آبزیان دریایی است. در کشور نروژ 3 نوع ماهی دیده می‌شود که در هیچ جای دنیا به دست نمی‌آید. در این کشور، تنها بخش کوچکی برای کشت استفاده می‌شود؛ به طوری‌که بخش کشاورزی و دامداری در این کشور بیشتر به تولید لبنیات محدود می‌شود. بیش از نیمی از مساحت کشور نروژ، پوشیده از درختان است و یکی از دیگر از بخش های صادرات عمده این کشور نیز چوب است. صنایع سنتی و تولید در کشور نروژ مربوط به الوار و سنگ آهن است. در کشور نروژ، ذخایر نفت و گاز طبیعی وسیعی دیده می‌شود. این کشور تحت شعاع فرآورده های نفتی و صنایع وابسته به آن است؛ نفت و گاز طبیعی در این کشور، بیش از یک سوم از درآمدهای صادراتی را شکل می‌دهد. از دیگر بخش های اقتصادی در کشور نروژ مربوط به بخش برق رسانی است. این کشور توانسته سیستم های برق رسانی را به شکل ارزان قیمت در اختیار مردم خود قرار دهد؛ به طوری که از نیروی برق آبی نیز استفاده می‌شود. اقتصاد کشور نروژ، روز به روز در حال رشد است و از ده سال پیش تا به امروز، سیر نزولی در خصوص اقتصاد کشور نروژ دیده نمی‌شود. تولید ناخالص در این کشور رشد خوبی داشته است و از این نظر رتبه دوم در جهان را دارد. در کشور نروژ، نیروی کار حدودا  2.785 میلیون نفر هستند. در اقتصاد کشور نروژ، حدود 3 درصد در بخش کشاورزی فعالیت دارند، 21.1 درصد در بخش صنعت بوده و 76 درصد نیز در زمینه خدمات دیده می‌شود. نرخ تورم در این کشور 2.90 درصد اعلام شده و نرخ بیکاری نیز در حدود 3.9 درصد است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های نروژ

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های نروژ

کشور نروژ یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه ماشین آلات و تجهیزات به شمار می‌رود. این کشور در زمینه تجهیزات و آهن آلات نیز توانسته رتبه صادرات خوبی در دنیا داشته باشد؛ اگر دقت کرده باشید، در بخش اقتصاد کشور نروژ بررسی شد که بیشترین میزان اقتصاد کشور نروژ بر اساس خدمات تأمین می‌شود، رتبه کشور نروژ در دنیا در زمینه خدمات بسیار عالی است و این موضوع را از سیستم بیمه و بهداشتی این کشور تا سرویس های حمل و نقل شهری مدرن می‌توان حس نمود. کشور نروژ یکی از کشورهایی است که توانسته صادرات خود را به شکل دقیق و صحیحی پیش ببرد و در این زمینه بسیار موفق بوده است. در کشور نروژ زندگی در وضعیت نرمال دیده می‌شود؛ به طوری که مردم این کشور، به یک حد متوسط زندگی نیز راضی هستند.

در کشور نروژ در زمینه آموزش های دانشگاهی، سطح تعیین استعداد در نظر گرفته شده است؛ به این صورت که فرد در ابتدا بر اساس میزان استعداد و نبوغ خود ارزیابی می‌شود و در صورتی که در این زمینه موفق بود، یک فضای خوب آموزشی دانشگاهی برای او ایجاد شده و همچنین می‌تواند مشغول به کار شود.

در کشور نروژ، سیستم خدمات شهری بسیار عالی است، در بخش های مختلف این کشور شاهد اتومبیل های کنترل اجتماعی هستیم و پلیس های محلی برای ایجاد آرامش شهری به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند.

در خیابان های کشور نروژ به هیچ عنوان بر روی زمین آشغال دیده نمی‌شود و این مورد، از ویژگی‌های مثبت این کشور است. دولت کشور نروژ، برای افرادی که به قصد مهاجرت به این کشور می‌آیند، شرایط خوبی را در نظر گرفته است؛ روال از این قرار است که افراد می‌توانند از طریق سرمایه گذاری در بخش های صنعتی این کشور، وارد خاک آن شوند، شایان ذکر است که در کشور نروژ، وضعیت تحصیلی و کاری به طور دقیق و چشمگیری پیش رفته است و مشخص است که شرایط کاری در کشور نروژ بر اساس نوع رشته تحصیلی افراد برآورد می‌شود.

در این کشور ورود به کار بر اساس امتیازهای مشخصی بوده و هرگز خبری از تبعیض و روابط نیست.


نوع حکومت و ساختار سیاسی نروژ

نوع حکومت و ساختار سیاسی نروژ

حکومت در کشور نروژ پادشاهی است؛ در این کشور دو مجلس وجود دارد اما برای انتخاب این دو مجلس تفاوت مشخصی نسبت به سایر کشورها دیده می‌شود؛ پارلمان این کشور 169 عضو دارد که برای یک دوره چهار ساله انتخاب می‌شوند. انتخابات در نروژ، هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود؛ به این شکل که مابین اننتخابات های پارلمانی، انتخابات های محلی برگزار می‌گردند. سن رای در این کشور، 18 می‌باشد


پایتخت و 9 شهر بزرگ نروژ

پایتخت و 9 شهر بزرگ نروژ

اسلو بزرگترین شهر در کشور نروژ بوده و پایتخت این کشور است، این شهر، مهم ترین مرکز علمی، فرهنگی، اقتصادی و اداری کشور نروژ محسوب می‌شود.

السوند یک شهر بندری در نروژ است که معماری عجیبی دارد، این شهر به طور کلی در آتش سوزی نابود شد اما امروزه یکی از برجسته‌ترین معماری‌های اروپای غربی را دارد. در این شهر، زندگی بسیار مدرن است این موضوع از ساختمان های شهر نیز مشخص است.

برگن دومین شهر نروژ است که مرکز اداری کشور محسوب می‌شود، برگن یک مرکز فرهنگی مهم در این کشور و پایتخت فرهنگی اروپا نیز به شمار می‌رود. این شهر، مراکز صنایع نفت و گاز خام بسیاری دارد. دور تا دور این شهر کوه های شگفت انگیز و آبشارهای وسیع است.

فردریکستاد، یک شهرک در شهرستان اوتسفولد در نروژ است که به سبک شهرهای هلندی طراحی شده است؛ این شهر قدیمی، دارای بازارهای سنتی زیبا است و کافه های شیک و کوچه های پر پیچ و تاب دارد.

گرینگر در بخش غرب نروژ قرار دارد و دارای خانه های سنتی بی‌نظیر است که برای یک گردش خانوادگی آرامش بخش، بهترین گزینه محسوب می‌شود.

هنینگسواگ، در شمالی ترین بخش نروژ قرار دارد و زمستان های دلربایی دارد؛ اگر از دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به ماهیگیری دارید، سفر به این به شما پیشنهاد می‌شود. 

رین نیز برای ماهیگیری های گروهی بسیار عالی است، چشم انداز این شهر بسیار فریبنده است، خانه های این شهر به صورت موازی در کنار هم ساخته شده و از رنگ های شاد برای نمای این بنا ها استفاده شده است.

ترومسو یک شهر زیبا در بخش شمالی نروژ است؛ این شهر، هجدهمین شهر بزرگ این کشور است که جمعیت زیادی را در خود جای داده. 

تروندهایم سومین شهر بزرگ در نروژ است که یک شهر ساحلی بوده و معماری بی نظیری دارد، اگر به دنبال شهری برای کشف قرون وسطی هستید، به این شهر سفر کنید و از بهترین کلیساهای نروژ دیدن کنید.جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در نروژ

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در نروژ

اغلب افرادی که از طریق سرمایه‌گذاری به کشور نروژ مهاجرت کرده‌اند، شرکت هایی با هدف تولید و فروش محصولات بهداشتی تاسیس کرده‌اند؛ امروزه شرکت های ایرانی در کشور نروژ، در زمینه‌های صادراتی نیز وضعیت خوبی به‌وجود آورده‌اند . جمعیت ایرانی در کشور نروژ در سال 2018 ،حدود 11 درصد بیشتر از سال های قبل بوده است. در این کشور شرکت های زیادی در زمینه‌های خدماتی نیز دیده می‌شود، شرکت هایی که توانسته‌اند از جدیدترین ساختار خدمات عمومی استفاده نمایند و خوشبختانه مورد توجه دولت کشور نروژ نیز قرار گرفته‌اند. ارزیابی ها نشان می‌دهد که شرکت هایی که قرار است در آینده کشور نروژ دیده شوند، بیشتر در زمینه محصولات الکترونیکی هستند؛ این موضوع به دلیل وضعیت برق ارزان در کشور نروژ است که اجازه می‌دهد صادرات در این زمینه رونق زیادی داشته باشد. آهن آلات از دیگر بخش های اقتصادی کشور نروژ محسوب می‌شود؛ خرید و فروش آهن آلات در کشور نروژ بر اساس رده های اقتصادی خوبی تعیین می‌شود. در کشور نروژ، مواد خوراکی نیز جزو بخش های صادراتی به حساب می‌آید.


عجایب نروژ

عجایب نروژ

در سال 2014، نروژ از نظر شاخص اقتصاد، رتبه اول در دنیا را به خود اختصاص داد که این نشان از رونق اقتصادی بسیار بالای این کشور دارد.

تمام زندانیان در نروژ در سلول هایشان اجازه دارند که از اینترنت محافظت شده استفاده نمایند؛ به‌ طور‌کلی 97 درصد از مردم این کشور از اینترنت استفاده می‌کنند.

 در نروژ تبلیغات برای کودکان کمتر از 12 سال ممنوع است.

دانشگاه های دولتی نروژ برای تمام دانشجویان سر تا سر دنیا رایگان اعلام شده است؛ در واقع شما هیچ هزینه‌ای برای تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور نخواهید داشت.

رینبرگن یکی از دیدنی های عجیب در نروژ است که اگر سنگنورد باشید، از سفر به این مکان بسیار لذت خواهید برد.


خیابان روروس یک شهر معدنی قدیمی است و در لیست شهرهای صنعتی قرن 17 ام قرار می‌گیرد.

اسوولوائر از دسته دیدنی های باشکوه در نروژ محسوب می‌شود که انعکاس نور شفق های شمالی در این بخش می‌درخشد .

پیچ و خم های کوهستانی ترولستیگن در نروژ، سبب شده است که یک فضای مارپیچ عجیب و غریب ایجاد شود.

خلاصه تاریخ نروژ

خلاصه تاریخ نروژ

پس از جنگ جهانی دوم، نروژ رشد اقتصادی سریعی را تجربه کرد، این کشور در سال 2007 میلادی به آرام ترین کشور جهان مشهور شد.

وایکینگ ها مهمترین اقوامی بودند که در نروژ سکونت داشتند. این گروه ازچهره های مشخص قرن 7 و 8 میلادی هستند. در سال 802 میلادی نروژی ها بر جزایر فعلی بریتانیا (شامل انگلستان و ایرلند) دست یافتند؛ تاریخ نروژ، بسیار وابسته به تاریخ سوئد و دانمارک است. در تاریخ 28 مارس سال 1814، کنگره وین به پاس خدماتی که سوئد در شکست فرانسه داشت، نروژ را ضمیمه خاک سوئد کرد.در این زمان استقلال داخلی نروژ عملا از بین رفته بود؛ پس نروژیان نیز سر به شورش گذاشتند؛ این کشور پس از دوره‌ای، خواستار حکومتی مستقل شد، بنابراین رهبران سوئد و نروژ با استقرار سلطنت دوگانه به توافق رسیدند.

خلاصه ای از جغرافیای نروژ

خلاصه ای از جغرافیای نروژ

نروژ یک کشور کوهستانی است که آب و هوای بسیار سردی دارد. این کشور در بخش شمالی اروپا قرار دارد؛ نروژ با فنلاند و سوئد هم مرز است. مساحت کشور نروژ، حدود 385.203 کیلومتر مربع اعلام شده است و بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد. 70 درصد از خاک این کشور به خاطر سرمای زیاد غیر قابل سکونت است. هرچه از بخش شمال این کشور به سمت جنوب برویم، هوا گرم‌تر می‌شود. از نظر اختلاف ساعتی، نروژ 2 ساعت و نیم از ایران عقب‌تر است. مردم نروژ به زبان نروژی صحبت می‌کنند. واحد پول در این کشور کرون است. بهترین زمان برای سفر به نروژ تابستان است اما اگر به دنبال ورزش های زمستانی در نروژ باشید، باید به سراغ فصل زمستان بروید. در نظر داشته باشید که بارش شدید برف در نروژ، یک امر طبیعی است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری نروژ

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری نروژ

هنریک هلم، یکی از بازیگران نروژ است که شهرت زیادی دارد.

هریت بس و آلیشا بو نیز از دیگر بازیگران نروژی هستند که توانسته‌اند در دنیا به شهرت زیادی برسند.

کشورها و مناطق وابسته نروژ

کشورها و مناطق وابسته نروژ

نروژ در طول تاریخ وابسته به کشور های سوئد و دانمارک بوده است؛ به طوری‌که بخش عظیمی از تاریخ این کشور تحت اشغال سوئد بوده است. پرچم کشور نروژ به دلیل فضای اشغالی این کشور، در طول سال‌ها  تغییرات زیادی داشته است. زبان کشور نروژ نیز با لهجه های مختلفی همراه است.

فرهنگ مردم نروژ

فرهنگ مردم نروژ

در نروژ خانواده نقش مهمی دارد، در این کشور برای شروع زندگی، نیاز به ازدواج رسمی نیست و سوال در مورد وضعیت تأهل افراد، چندان جالب به نظر نمی‌رسد .در این کشور زنان به اندازه مردان در تجارت و کار نقش دارند، امکان رشد و ترقی نیز به طور برابر دیده می‌شود. در صورتی که زنی تصمیم بگیرد برای مراقبت از فرزند خود در خانه بماند، می‌تواند از دولت حقوق دریافت نماید. در ادارات و شرکت ها نیز به بانوان احترام زیادی گذاشته می‌شود.

در بین مردم این کشور اصل برابری دیده می‌شود؛ در این کشور، مردم هر کس را به خاطر خودش دوست دارند واین روال سبب می‌شود که تظاهر و تجمل کمتری دیده شود. مردم نروژ به وفاداری و صداقت شهرت دارند. دخالت در زندگی یکدیگر در نروژ به هیچ عنوان دیده نمی‌شود. افراد در احوال‌پرسی، اغلب سعی می‌کنند ارتباط چشمی داشته باشند و با هم دست دهند، در این کشور رفتارها بسیار ساده و خودمانی است، مردم سعی می‌کنند با هم مهربان باشند. دست دادن و خدافظی در نروژ یک اصل مهم است؛ با توریست ها نیز به همین‌ صورت برخورد می‌شود. هدیه دادن یک بخش مهم در نروژ است؛ افراد با هم دست می‌دهند به هم دسته گل و شکلات تعارف می‌کنند. نوشیدنی نیز بخشی از هدایای نروژ محسوب می‌شود و هدایا در زمان دریافت باز می‌شوند.

ناهار خوردن در نروژ کوتاه و سبک است، در این کشور از نان و قهوه بسیار استفاده می‌شود؛ قهوه بخش مهمی از زندگی مردم نروژ است.

         

پیشرفت در نروژ

پیشرفت در نروژ

کشور نروژ در زمینه محصولات غذایی رشد خوبی داشته است، محصولات غذایی تولید شده در کشور نروژ، اغلب ارگانیک هستند؛ در این محصولات کمتر از مواد نگهدارنده استفاده شده و سلامت جسمی در بین مردم کشور نروژ از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین کشور نروژ توانسته در سیستم های بهداشتی و درمانی و کشاورزی  نیز به رشد خوبی برسد. این کشور صنعت خود را به رشد 45 درصدی رسانده است، نرخ بیکاری در نروژ تا حد زیادی کاهش یافته است. مردم کشور نروژ، مردمانی مهمان نواز هستند و به سواد خانوادگی اهمیت زیادی می‌دهند؛ این کشور توانسته هنر های تجسمی را نیز به رشد 12 درصدی برساند.

قوانین عمومی در نروژ

قوانین عمومی در نروژ

در قوانین نروژ آنچه بسیار مهم است، زندگی سالم است؛ این موضوع در نوع غذا خوردن، نحوه لباس پوشیدن، رفتارهای اجتماعی و ... دیده می‌شود. مردم نروژ افراد سالمی هستند و سعی می‌کنند در هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنند. در نروژ بی احترامی یک جرم است.

مردم نروژ در کسب و کار و همین‌طور موقعیت های کاری بسیار وقت شناس هستند و تأخیر را یک بی ادبی بزرگ می‌دانند. سیب زمینی بخش مهمی از غذای نروژ است. در زمان غذا خوردن در نروژ باید کمی رسمی تر باشید، صحبت نکنید و سعی کنید فقط روی غذا خوردن تمرکز کنید. در این کشور حجاب آزاد اما کنترل شده است. 


پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱