x
مشاوره رایگان:021 43000 021

نروژ

اطلاعات کلی درباره نروژ

نروژ یک کشور کوهستانی است که آب‌و هوای بسیار سردی دارد. این کشور، در بخش شمالی اروپا قرار دارد. نروژ با فنلاند و سوئد هم مرز است. مساحت کشور نروژ،حدود 385.203 کیلومتر مربع اعلام شده است و بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد. 70 درصد از خاک این کشور به خاطر سرمای زیاد غیر قابل سکونت است. هرچه از بخش شمال این کشور به سمت جنوب برویم، هوا گرم‌تر می‌شود.نرخ تورم در کشور نروژ 2.90 درصد اعلام شده است و نرخ بیکاری نیز، حدود 3.9 درصد است. یکی از بهترین محصولات صادراتی کشور نروژ، نفت و مشتقات آن است، ماشین آلات و تجهیزات نیز در این کشور، جنبه صادراتی قوی‌‌ای دارند. جمعیت ایرانی در کشور نروژ در سال 2018، حدود 11 درصد بیشتر از سال های قبل بوده است و این آمار بیانگر این است که کشور نروژ توانسته از ساختاری غنی در زمینه اقتصادی استفاده نماید.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Norway عربی: النرويج
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی مشروطه
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: کرون هر کرون 0.11 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0047
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 166
 • پایتخت: اسلو
 • زبان های رسمی: نروژی و سامی
 • جمعیت: 5.258 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: GMT+2 . UTC+1 (CET)
 • دامنه اینترنتی: no.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 443 میلیارد دلار آمریکا

سفر به نروژ

سفر به نروژ، سفر به یکی از زیباترین کشورهای جهان است. نروژ Norway، یکی از کشورهای اسکاندیناوی است که به خاطر داشتن جاذبه های طبیعی از جمله کوه ها، یخچال­ها و فلات های ساحلی عمیق، مشهور است. این کشور دارای ساختمان هایی با معماری اسکاندیناوی خیره کننده و مردمی پر جنب و جوش است. اسلو Oslo، پایتخت نروژ، شهری پوشیده از فضای سبز و دارای تعداد زیادی موزه است. کشتی های وایکینگ باقی‌مانده از قرن نهم، در موزه کشتی وایکینگ اسلو حفظ شده و برای عموم نمایش داده می‌شوند. جمعیت این کشور بیش از 5 میلیون نفر است. اکثریت مردم کشور از پیروان مسیحی لوتری هستند. زبان­ نروژی Norwegian و سامی Sami دو زبان رسمی در این کشور است. ارز رسمی کشور نروژ، کرون است. پادشاهی نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست؛ نروژ دو بار برای پیوستن به اتحادیه اروپا در نظر گرفته شد، اما پس از رفراندوم در سال‌های 1972 و 1994 رد شد.

سفر به نروژ

زندگی در نروژ

کشور نروژ در غرب شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. این کشور از نظر مساحت یک چهارم ایران است. نروژ در نیمکره اروپای شمالی قرار دارد و از دسته کشورهایی است که امید به زندگی در آن بالا است. پایتخت نروژ، شهر اسلو است. این کشور دارای یک نوار طولانی مرزی با سوئد بوده و و از شمال شرق با فنلاند و روسیه هم مرز است. جمعیت نروژ بالغ بر 5 میلیون نفر است.کشاورزی در کشور نروژ رونق بالایی دارد. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. کشف نفت و گاز از سواحل جنوبی کشور نروژ آغاز شده و امروزه این کشور صادرات عمده‌ای در زمینه نفت دارد.هزینه تحصیل در این کشور شامل کتاب و جزوات و منابع دانشگاهی، حدودا 1500 الی 2000 کرون در نظر گرفته شده است، هزینه های اجاره خوابگاه در این کشور بین 3500 الی 4000 کرون است و هزینه خورد و خوراک نیز در کشور نروژ بین 3500 الی 4000 کرون تعیین شده است. 

زندگی در نروژ

مهاجرت به نروژ

شما در کشور نروژ می‌توانید به سادگی ثبت شرکت داشته و کارآفرینی کنید. رشد جمعیت خارجی در کشور نروژ در 3 سال اخیر بیش از 9 درصد اعلام شده است؛ کشور نروژ یکی از کشورهایی است که توانسته فضای درآمدزایی خوب برای خارجیان ایجاد کند و در این زمینه بسیار موفق بوده است.شما در کشور نروژ می‌توانید به سادگی ثبت شرکت داشته و کارآفرینی کنید. رشد جمعیت خارجی در کشور نروژ در 3 سال اخیر بیش از 9 درصد اعلام شده است؛ کشور نروژ یکی از کشورهایی است که توانسته فضای درآمدزایی خوب برای خارجیان ایجاد کند و در این زمینه بسیار موفق بوده است. آمار مهاجرت به کشور نروژ از طریق پناهندگی نسبت به سال های گذشته با رشد تنها یک درصدی روبرو بوده است.فرزندی که در کشور نروژ و یا در کشور دیگری از پدر و مادر نروژی متولد شده باشد، نروژی محسوب می‌شود. 

مهاجرت به نروژ

تحصیل در نروژ

دوره های تخصص پزشکی در کشور نروژ در سال های اخیر به مدت 3 سال اعلام شده است. در این دوره باید در 5 بیمارستان که از سوی دانشگاه اعلام می شود دوره بگذرانید و بیشتر مسیر تحصیلی شما به صورت عملی دنبال می شود.بورسیه کارشناسی کشور نروژ به این صورت است که فرد دارای مدرک دیپلم با معدل بسیار بالا بوده و همینطور دارای مدرک زبان باشد. او می‌تواند با ارائه مدارک خود از بورسیه تحصیلی استفاده نماید. افرادی که در ایران مدرک فوق دیپلم دارند می توانند از این بورسیه استفاده کنند.وضعیت خوابگاهی در نروژ به دو صورت خودگردان و دولتی دیده می شود. سیستم خوابگاهی در این کشور به نسبت فنلاند ضعیف تر است و دولت با کمبود زمین برای ساخت خوابگاه روبرو است. در حدود 63 درصد از خوابگاه های دولتی برای مقطع دکترا در نظر گرفته شده است 25 درصد برای مقطع کارشناسی ارشد و الباقی برای دوره لیسانس در نظر گرفته شده است. 

تحصیل در نروژ