تحصیل در کشور عمان

تحصیل در عمان یکی دیگر از روش‌های مهاجرت است. دوره‌های آموزشی در کشور عمان شامل 40 جلسه آموزشی مشخص است. اولین و مهمترین اهداف آموزشی در این کشور شامل مهارت‌ها و دانش و مفاهیمی است که سبب می‌شود محیط اجتماعی و زیستی در این کشور به طور دقیق فراهم شود. هر یک از آزمون‌های ورودی این کشور برای مقطع فوق‌لیسانس به صورت مهارت‌های زبان و همینطور مهارت‌های پژوهشی است. آزمون‌هایی که برای مقطع دکترا در عمان دیده می‌شود، شامل دروس تخصصی بوده که در دو بخش مهم برگزار می‌شود. هر یک از آزمون‌های ورودی در عمان شامل سطح بین‌المللی هستند. افرادی که بتوانند مدارک A-LEVEL داشته باشند به سادگی بدون شرکت در آزمون‌ها شرایط پذیرش تحصیل در عمان را خواهند داشت. دانشگاه سلطان قابوس کشور عمان یکی از بهترین دانشگاه‌هایی است که در شهر مسقط قرار دارد و رتبه 1 کشوری را دارد و رتبه 1458 جهانی را به خود اختصاص داده است، شهریه تحصیلی در این دانشگاه برای دانشجویان بومی رایگان و برای دانشجویان بین‌المللی از 3700 یورو تا 5500 یورو ارزیابی شده است. این دانشگاه در سال 1986 تأسیس شده است و یک موسسه آموزش عالی دولتی محسوب می‌شود. وسعت دانشگاه بسیار زیاد بوده و توسط وزارت آموزش عالی به رسمیت شناخته می‌شود. برای تخصص دندانپزشکی در عمان قطعاً نیاز به دوره 12 سال ابتدایی و متوسطه دارید و مدرک دیپلم شما باید معتبر باشد. نیاز به رتبه b در سطح زبان انگلیسی خواهید داشت و همینطور در درس شیمی و زیست شناسی باید رتبه C اخذ کنید. نیاز است که تحصیلات متوسطه شما معادل بین‌المللی A-LEVEL و یا IB و یا CBSE داشته باشد. متقاضیان پس از تنظیم این مدارک نیاز است که درخواست برای تخصص دندانپزشکی دهند و پس از پذیرش باید در آزمون مشخصی شرکت داشته باشند. هزینه‌های دولتی که در این زمینه لحاظ می‌شود، اهمیت زیادی دارد مشخص است که ارسال فرم ثبت‌نام برای این مقطع کمی زمان‌بر خواهد بود. هزینه‌های دولتی که برای تخصص دندانپزشکی در عمان دیده می‌شود بر اساس جدیدترین اطلاعیه‌های روز ارزیابی می‌شود. آزمون SAT در عمان اهمیت زیادی دارد؛ این آزمون در دو قسمت برگزار می‌شود که هر یک دارای 200 الی 800 نمره است.

به طور کلی داوطلبان این آزمون بین 400 الی 1600 نمره اخذ می‌کنند. قسمت سوم شامل نمره های جداگانه ای است و بین 1 الی 6 نمره دارد. امتحان شامل سه قسمت مشخص است که شامل ریاضی و درک مطلب و انشا خواهد بود.

نظام آموزشی عمان

نظام آموزشی عمان

آموزش پیش دبستانی در کشور عمان برای کودکان کمتر از ده سال بوده و کسانی که تحصیل در کشور عمان را انتخاب کرده باشند عموماً پیش دبستانی را بخش مهمی برای کودکان خود در نظر می‌گیرند. این مقطع به صورت بخش خصوصی و سازمان های دولتی دنبال می‌شود. نظارت برای این نهادها توسط وزارت آموزش و پرورش و همینطور توسط وزارت کار و امور اجتماعی ارزیابی می‌شود. ثبت نام در مهدکودک ها در کشور عمان شاید کمتر باشد اما کودکستان ها در شهرهای بزرگ بیش از 70 درصد از کودکان را پوشش می‌دهد. ساعات حضور کودکان از 8 صبح تا 12:30 دقیقه است و به طور کلی فعالیت های هنری و مناسبی به کودکان آموزش داده می‌شود و وزارت آموزش و پرورش در صدد تدوین برنامه درسی پیشرفته بر اساس محیط زیست و میراث فرهنگی و تمدن کشور عمان فراهم ساخته است. آموزش ابتدایی در کشور عمان در سال 1997 برگزار شده است، وزارت آموزش و پرورش در این کشور بر اساس توسعه یک برنامه آموزش ابتدایی صورت گرفته است. هدف از این اصلاحات یک سیستم آموزش یکپارچه بوده که برای ده سال اول تحصیل فراهم می‌شود. آموزش ابتدایی در این کشور در دوم دوره سازماندهی شده است، دوره اول در کشور عمان برای مقطع ابتدای شامل سال های اول تا چهارم است دوره دوم از سال پنجم آغاز شده و تا دهم ادامه دار است. پس از این دو دوره افراد باید دو سال آموزش متوسط را پشت سر بگذارند. این دوره برای کودکان اجباری است. مقطع متوسطه در کشور عمان طول دوره سه ساله دارد و در نهایت افراد با مدرک دیپلم فارغ‌التحصیل می‌شوند. زبان های کلاسیک لاتین و یونانی و همینطور مطالعات ادبیات باستانی در این مقطع ارزیابی شده است، مدارس زیادی در کشور عمان وجود دارد که می‌تواند برای مقطع متوسطه عالی باشد. لیست مدارس مهمی که در کشور عمان در مقطع متوسطه دیده می‌شود عبارت است از : مدرسه آل صحوه، مدرسه بین‌المللی آمریکایی مسقط، مدرسه پاکستانی مسقط، مدرسه پاکستانی صلاله، مدرسه هندی مسقط، آکادمی بریتانیایی آمریکایی، مدرسه انگلیسی مسقط، مدرسه هندی آل گوبرا و مدرسه سلطان. سیستم آموزش عالی در کشور عمان برای کسانی که قصد دارند در این کشور تحصیل کنند مناسب است. به طور کلی سیستم آموزش عالی این کشور نسبت به امارت نوپا است اما پیشرفت زیادی داشته است. دانشگاه های هنر و علوم اجتماعی و همینطور بازرگانی و اقتصاد در کشور عمان دارای شرایط بسیار عالی برای دانشگاه هستند. به طور کلی دوره های آموزشی در کشور عمان شامل 40 جلسه آموزشی مشخص است. اولین و مهمترین اهداف آموزشی در کشور عمان شامل مهارت ها و دانش و مفاهیمی است که سبب می‌شود محیط اجتماعی و زیستی در این کشور به طور دقیق فراهم شود. در سه سال اول ابتدایی آزمون های ترمی و کار روزانه داده شده بسیار مهم است و در نهایت امتحانات آخر ترم برگزار می‌شود. برای سه سال دوم ابتدایی در این کشور 4 امتحان کتبی برگزار می‌شود و یک امتحان در پایان سال که اهمیت زیادی دارد. آموزش های موسیقی در کشور عمان به صورت محدود اما پیوسته دیده می‌شود، تربیت بدنی از واحدهای مهم تحصیلی در کشور عمان است و رشته هایی که وابسته به آموزش های هنر هستند نیز از اهمیت خاصی برخوردارند.

جشن های دانشگاه ها در عمان

جشن های دانشگاه ها در عمان

فستیوال بالن شهر مسقط یکی از بهترین جشن های دانشگاهی عمان محسوب می‌شود که دانشجویان را دور هم جمع می‌کند و بالن آرزو به هوا می‌فرستند. به طور کلی این جشن در دنیا شهرت دارد و فضای خاص و متفتوتی را برای شرکت کنندگان ایجاد می‌کند. جشن های مذهبی مانند عید فطر و … نیز در این کشور اهمیت زیادی دارد و به آن ها بسیار پرداخته می‌شود.

کنفرانس های علمی در عمان

کنفرانس های علمی در عمان

کنفرانس های علمی درکشور عمان در زمینه شهرهای هوشمند در سال 2020 برگزار می‌شود. کنفرانس های مربوط به آی‌تی و فناوری اطلاعات comex نیز در این کشور برگزار می‌شود.

شرکت در آزمون های بین المللی در عمان

شرکت در آزمون های بین المللی در عمان

آزمون SAT در عمان اهمیت زیادی دارد. این آزمون در دو قسمت برگزار می‌شود که هر یک دارای 200 الی 800 نمره است. به طور کلی داوطلبان این آزمون، بین 400 الی 1600 نمره اخذ می‌کنند. قسمت سوم آزمون، شامل نمره های جداگانه‌ای است و بین 1 الی 6 نمره دارد. امتحان شامل سه قسمت مشخص است که شامل ریاضی و درک مطلب و انشا خواهد بود. هر بخش دارای نمره ای بین 200 الی 800 دارد. مدت اعتبار این آزمون 5 سال اعلام شده است. آزمون های بین‌المللی آیلتس و تاقل نیز در این کشور برگزار می‌شوند که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارند.

چاپ مقالات علمی در عمان و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در عمان و تاثیر آن

کسانی که قصد چاپ مقالات علمی در عمان را دارند، باید بدانند که هر یک از مقالاتی که در این کشور به تأیید می‌رسد از سوی دانشگاه نیز باید تأیید شود. اساتید در عمان موظف هستند که شما را برای نوشتن یک مقاله خوب راهنمایی کنند. در این کشور امتیازات مقالات علمی بر اساس نوع موضوع آن‌ها متقاوت است. توجه داشته باشید که چاپ کردن مقاله در این کشور می‌تواند یک برگ برنده به حساب بیاید و شما را در پروسه‌ی تحصیلی‌تان جلو بیاندازد و حتی در روند اخذ بورس نیز کمکتان کند پس چاپ مقالات علمی در کشور عمان را جدی بگیرید.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در عمان

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در عمان

مدرسه بین‌المللی الباطنه abis دارای جنسیت آموزش مختلف بوده و برنامه های درسی در این مدرسه تا مدرک کارشناسی بین‌المللی دیده می‌شود. سن پذیرش در این مدرسه از3 تا 18 سال ارزیابی شده است. مدرسه آکادمی ABA دارای فضای تحصیلی بسیار عالی برای مقطع پیش دانشگاهی بوده و شهریه سالانه در این مدرسه بین 3 الی 7 هزار ریال عمان ارزیابی شده است. به طور کلی رده های سنی 5 الی 18 سال در این اکادمی تحصیل می‌کنند. دروسی که برای این مدرسه در نظر گرفته شده است اغلب به صورت پیش نیاز دروس دانشگاهی است. مدرسه بین‌المللی TAISM یکی از مدرن ترین مدارس بین‌المللی در عمان است که رده های سنی 3 الی 18 سال را پذیرش کرده و به طور کلی شهریه های سالانه در این مدرسه از 5 تا 10 هزار ریال عمان ارزیابی شده است. یادگیری دروس در این مدرسه با فضای تصویرسازی دقیقی صورت می‌گیرد. مدرسه بین‌المللی KGIS شامل برنامه درسی کمبریج و یک سطح از برنامه درسی ملی عمانی است. سن اموزشی در این مدرسه بین 3 الی 19 سال ارزیابی شده است. در این مدرسه دروس در ابتدا بر اساس شرایط تحصیلی افراد ارزیابی می‌شود و سطح علمی هر یک از دانش‌آموزان مشخص می‌شود. مدرسه بین‌المللی MIS دارای سطح بین‌المللی بالایی بوده و شهریه سالانه آن بین 2000 الی 500 ریال عمان است. این مدرسه بین‌المللی دارای دو بخش خصوصی و دولتی است که از نظر هزینه و امکانات با هم فرق دارند.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در عمان

خطرات احتمالی برای دانشجویان در عمان

تنها خطری که در عمان شما را تهدید می‌کند هزینه بالای تحصیلی و پرداخت شهریه به صورت سالیانه است، دانشگاه‌های این کشور شرایط پرداخت هزینه های تحصیلی به صورت مقطعی و قسطی را فراهم نکرده اند و این موضوع سبب می‌شود که گاها تحصیل افراد به صورت نیمه تمام بماند.

رشته های غیر پزشکی در عمان

رشته های غیر پزشکی در عمان

دانشگاه های کشور عمان هر یک دارای شرایط خوبی هستند، به طور کلی در این کشور در رشته های مهندسی و پزشکی شرایط تحصیل بسیار عالی است. مردم این کشور علاقه زیادی به تحصیل در رشته های پژوهشی دارند و مشخص است که موسسه های تحقیقاتی در کشور عمان روز به روز پیشرفت می‌کنند. رشته های سینمایی و فنی در کشور عمان نیز رتبه های خوبی دارند به طوری که موسسه های زیادی در این کشور در زمینه هنر فعالیت می‌کنند. کسانی که علاقه زیادی به تحصیل در کشور عمان دارند باید بدانند که کیفیت تحصیل در این کشور بهتر از سال های گذشته است و دولت کشور عمان به بیش از 200 بورسیه تحصیلی اطلاعیه داده است. هزینه تحصیل در برخی از رشته ها و دانشگاه های این کشور بالا و در برخی دیگر ارزان است. وضعیت تحصیلی در کشور عمان به طور کلی در این کشور برای افرادی که دارای ایده های کاری مشخصی هستند به سادگی فراهم شده است. کیفیت تحصیلی در کشور عمان برای رشد فکری و فرهنگی افراد تنظیم شده است به طوری که پشتکار در رشته های تحصیلی مختلف در کشور عمان به طور کلی یک فرصت تحصیلی بی نظیر محسوب می‌شود. بورسیه تحصیلی کشور عمان دارای شرایط مخصوصی است که برای افرادی که دارای سطح علمی بالایی هستند بسیار عالی است.

تخصص دندانپزشکی در عمان و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در عمان

تخصص دندانپزشکی در عمان و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در عمان

برای تخصص دندانپزشکی در عمان قطعاً نیاز به دوره 12 سال ابتدایی و متوسطه دارید و مدرک دیپلم شما باید معتبر باشد. نیاز به رتبه b در سطح زبان انگلیسی خواهید داشت و همینطور در درس شیمی و زیست شناسی باید رتبه C اخذ کنید.نیاز است که تحصیلات متوسطه شما معادل بین‌المللی A-LEVEL و یا IB و یا CBSE داشته باشد.متقاضیان پس از تنظیم این مدارک نیاز است که درخواست برای تخصص دندانپزشکی دهند و پس از پذیرش باید در آزمون مشخصی شرکت داشته باشند. هزینه های دولتی که در این زمینه لحاظ می‌شود اهمیت زیادی دارد، مشخص است که ارسال فرم ثبت نام برای این مقطع کمی زمانبر خواهد بود. هزینه های دولتی که برای تخصص دندانپزشکی در عمان دیده می‌شود بر اساس جدیدترین اطلاعیه های روز ارزیابی می‌شود. از یاد نبرید که آزمون ورودی در عمان به طور کلی شامل شرایط مشخصی بوده و افرادی که قصد شرکت در آزمون های ورودی عمان دارند باید بتوانند مسیر تحصیلی درستی را پیگیری نمایند. شما برای تحصیلات در رشته تخصص دندانپزشکی در عمان باید بتوانید هزینه های اصولی را مدنظر قرار دهید و آموزش های دانشگاهی به طور کلی شرایط بهتری نسبت به سایر بخش ها دارند. دانشگاه های معتبر پزشکی در عمان هر یک دارای مشخصه هایی برای تحصیل هستند به طوری که برخی از دانشگاه های غیر انتفاعی شرایط تحصیل دندانپزشکی را آسان‌تر می‌دانند. دوره تخصص دندانپزشکی در عمان 5 سال است که البته بر اساس پشتکار فرد این دوره می‌تواند در کمتر از 4 سال نیز سپری شود. دانشگاه شرایط تخصص دندانپزشکی در عمان را برای شما مشخص می‌کند و البته که باید واحدهای عمومی و تخصصی به صورت موازی طی شود. در صورتی که در آزمون نهایی امتیاز خوبی نداشته باشید نیاز است که دوره شش ماهه به طور مشخص دنبال کنید و بهتر است که بتوانید در این دوره در یادگیری دروس علمی جدی تر باشید.

تخصص پزشکی در عمان و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در عمان

تخصص پزشکی در عمان و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در عمان

برای تخصص پزشکی در عمان باید در آزمون ورودی شرکت کنید، تخصص پزشکی در عمان به طور کلی شامل یک دوره پیش نیاز است، مشخص است که وضعیت تحصیلی در دوره پزشکی به شکل اصولی فراهم شده است. اینطور که مشخص است افرادی که قصد دارند تخصص پزشکی در عمان داشته باشند می‌توانند در بیمارستان ها مشغول به کار شوند. شما برای تخصص پزشکی در عمان نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 دارید، شما می‌بایست سعی کنید یادگیری دروس تخصصی در این رشته را به صورت علمی پیش بگیرید، مشخص است که وضعیت تخصص پزشکی در عمان برای کسانی که دارای رزومه علمی قوی تری هستند فراهم شده است. رتبه های زبان و همینطور رتبه هایی که در درس زیست شناسی اخذ کرده‌اید اهمیت زیادی دارد، واحدهای زیست شناسی و داروشناسی در عمان بسیار مهم است و دو سال از تحصیل شما به پاس کردن این واحدهای درسی می‌گذرد.

دندانپزشکی در عمان و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در عمان

دندانپزشکی در عمان و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در عمان

دندانپزشکی در عمان بسیار مورد پسند بوده و طرفدار زیادی دارد. در این رشته تحصیلی افراد با سلامت و درمان دندان‌ها و دهان آشنا می‌شوند. دروسی که در این رشته تحصیلی آموزش داده می‌شود شامل بهداشت دهان و دندان و همینطور پاتولوژی دهان و فک و صورت بوده و رادیولوژی دهان و فک نیز ارزیابی می‌شود. جراحی دهان و فک و ارتودنسی و ارتوپدی دندانی نیز از دیگر واحدهای درسی بسیار مهم محسوب می‌شود. دندانپزشکی کودکان و پروتزهای دندانی در عمان بسیار ایده‌آل است. مراحل یادگیری دروس در رشته دندانپزشکی به این صورت است که یک دوره یک ساله به صورت پیش مقدماتی برگزار می‌شود و همینطور یک دوره یک ساله عمومی نیز در نظر گرفته می‌شود. افراد باید نمره قبولی در دروس پایه و ریاضیات و شیمی و زیست شناسی و زبان انگلیسی داشته باشد. مدارک بین‌المللی IB – IGCSE- CBSE نیز قابل قبول خواهد بود. شما باید مدرک آیلتس با نمره 6 داشته باشید و شرکت در کلاس های زبان پیش دوره پزشکی نیز در این شرایط بسیار مهم است اما الزامی نیست. برای تحصیل در این رشته تحصیلی باید مدرک تحصیلی متوسطه داشته باشید. در صورتی که مدرک معادل برای رشته‌های زیست شناسی و شیمی دارید نیز می‌توانید به سادگی مسیر تحصیل را برای خود هموار کنید. مشخص است که پذیرش تحصیلی برای پزشکی و دندانپزشکی در عمان بیش از 85 درصد اعلام شده است. در ابتدا نیاز است که فرم درخواست تکمیل شود. نیاز است که نتایج آزمون های تافل یا آیلتس ارائه شود. شما باید اصل یا کپی برابر اصل سوابق آموزشی و مدارک تحصیلی خود به همراه ترجمه به زبان انگلیسی را داشته باشید مدارک مورد نظر شما باید به اداره پذیرش دانشکده ارسال شود و بسیار مهم است که همه مدارک به صورت یک‌جا ارسال شود.

پزشکی در عمان و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در عمان

پزشکی در عمان و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در عمان

برای تحصیل پزشکی در عمان نیاز به ویزای دانشجویی دارید، به طور کلی شما باید یک پشتوانه مالی خوب داشته باشید در نظر داشته باشید که روند تحصیلی به این صورت است که افراد باید مدرک تحصیلی 12 ساله داشته باشند، نیاز به ریزنمرات مشخص بوده و افراد باید اصل و کپی پاسپورت خود را ارائه دهند. نیاز به گواهی سلامت شخصی بوده و بایاد اعتبار نیز مشخص شود. افراد باید ویزای صادر شده تنها یک یا دو سال در عمان اعتبار دارد. ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در عمان به طور کلی با تمدیدهای مشخصی همراه است. دانشجو در عمان در رشته تحصیلی پزشکی اجازه کار ندارد باید همه هزینه های تحصیلی در عمان به صورت سالیانه و به شکل مستقیم ارائه شود. هزینه های زندگی در عمان بالا است اما به طور کلی درآمدها و مالیات های مشخصی در این زمینه دیده می‌شود. شما برای تحصیل در مقطع پزشکی در عمان باید یک دوره 6 ساله زمان در نظر داشته باشید، مشخص است که بهداشت و داروشناسی برای یادگیری دروس در این زمینه اهمیت زیادی دارد، از یاد نبرید که وضعیت بهداشت و دارو در این کشور رتبه های سلامت مشخصی دارند. شما برای ورود به این مقطع نیاز به شرکت در آزمون بین‌المللی مشخصی دارید. بسیار مهم است که بتوانید در آزمون نمره خوبی بگیرید و البته که مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 نیاز است.

دکترا در عمان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در عمان

دکترا در عمان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در عمان

تحصیل در عمان برای مقطع دکترا یک فرصت عالی است ، این دوره به 3 الی 4 سال زمان نیاز دارد و به طور کلی رشته تحصیلی و پشتکار فرد در این زمینه اهمیت زیادی دارد. تحصیل در عمان برای دانشجویان یک فرصت استثنایی خواهد بود که بتوانند تز و ایده تحصیلی خود را ارائه دهند، شرکت در سمینارهای علمی در عمان بسیار پر اهمیت است و می‌تواند در دفاعیه شما تأثیر زیادی داشته باشد.کیفیت تحصیلی در عمان اهمیت زیادی دارد به طوری که بازار کار نیز در جذب مقطع تحصیلی دکترا وضعیت درستی را دنبال می‌کند. در نظر داشته باشید که رشته های تحصیلی و همینطور نوع روند تحصیلی که برای دکترا در عمان دیده می‌شود پروسه های پژوهشی مناسبی را دنبال می‌کند. سمینارهای تحصیلی در عمان به طور حتم می‌تواند برای بورسیه های تحصیلی به شما کمک کند.دکترا در عمان به طور کلی نیاز به یک سری مدارک مشخص دارد:افراد نیاز به دو قطعه عکس 6 در 4 دارندنیاز است که اصل شناسنامه و کپی آن استافراد باید پاسپورت معتبر با اعتبار 6 ماهه داشته باشندبسیار مهم است که مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالا داشته باشید و رزومه تحصیلی شما اهمیت داردشما باید گواهی سلامت پزشکی داشته باشید، در این گواهی نوشته شده است که از بیماری خاصی رنج نمی‌برید.معرفی یک حساب بانکی برای اینکه ثابت کنید که پشتوانه مالی شما بر چه اساسی دنبال می‌شود نیز حائز اهمیت است.

فوق لیسانس در عمان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در عمان

فوق لیسانس در عمان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در عمان

از آنجایی که بسیاری از افراد علاقه به تحصیل در دانشگاه سلطان قابوس دارند ما سعی می‌کنیم که شرایط پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه را ارزیابی کنیم: اول اینکه باید بدانید که متقاضیان می‌بایست مدرک کارشناسی مرتبط با رشته انتخابی در دانشگاه قابوس داشته باشند؛ در صورتی که رشته تحصیلی لیسانس شما با آنچه قرار است در مقطع فوق لیسانس بخواهید فرق داشته باشد دچار مشکل می‌شوید. طول تحصیل فوق لیسانس در کشور عمان دو سال است، شما نیاز به اخذ نمره بین 2.75 الی 4 در CGPA دارید و بسیار مهم است که سعی کنید ارزیابی های لازم برای پذیرش معادل را دنبال نمایید، البته که رئیس دانشگاه باید با مدرک معادل شما موافقت نماید. مورد بعدی اینگه متقاضی باید نمره بین 2.5 الی 2.75 از 4 را در آزمون CGPA داشته باشد، در صورتی که فرد دارای دو سال سابقه کاری است و یا فعالیت های آموزشی مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی دارد، می‌تواند شانس خود را در این مقطع زیاد بداند. شما برای تحصیل در رشته تحصیلی مورد نظر باید مدرک گواهی مهارت زبان انگلیسی به سطح مورد نظر ارائه دهید. دانشجویان می بایست استعفا نامه از کارفرما ارائه دهد به طوری که مشخص شود قصد تحصیل تمام وقت دارند. در صورتی که تحصیل در حالت نیمه وقت است باید نامه ای در خصوص عدم مخالفت در این زمینه صادر شود. هزینه های تحصیلی در کشور عمان به طور کلی با هم فرق دارد ، ما در بخش زیر تخمین مناسبی در خصوص هزینه های تحصیلی در کشور عمان ارائه کرده‌ایم تا شاید به شما کمک نماید که انتخاب بهتری داشته باشید. · هزینه شهریه : 7200 OMR · ترم 1 : 1200 OMR · ترم 2 : 1800 OMR · ترم 3 : 1800 OMR · ترم 4 : 2400 OMR · هزینه ثبت نام : 200 OMR · مبلغ قابل باز پرداخت : 100 OMR

لیسانس در عمان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در عمان

لیسانس در عمان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در عمان

در صورتی که تحصیل در کشور عمان را انتخاب کرده باشید، باید به نوع برنامه و رشته تحصیلی دانشگاه مورد نظر خود دقت کنید و شرایط پذیرش در دانشگاه های مختلف را ارزیابی کنید، ما برای مثال شرایط پذیرش لیسانس در دانشگاه ظفار کشور عمان را ارائه می‌دهیم: افراد باید گواهی تحصیلات عمومی داشته باشند که البته معادل آن نیز می‌تواند ارائه شود که شامل دیپلم متوسطه است. نیاز است که افراد در آزمون های جایگزینی ریاضی و زبان انگلیسی و فناوری اطلاعات it شرکت نمایند، نتایج این آزمون‌ها اهمیت زیادی دارد. دانشجویان پذیرفته شده بر اساس آزمون های جایگزینی به دو گروه تقسیم می‌شوند، دانشجویانی که به کلاس های جبرانی نیاز دارند، باید یک دوره برنامه های بنیادی یک ترم یا بیشتر را پشت سر بگذارند. شرایطی نیز وجود دارد که با ارزیابی آن دیگر نیاز به شرکت در آزمون های ریاضی و زبان انگلیسی و فناوری اطلاعات نخواهد بود. اگر دانشجو بتواند نمره زبان آیلتس 5 داشته باشد به طوری که نمره کتبی وی 4.5 باشد و یا نمره 500 در بخش گفتاری در آزمون SAT I داشته باشد دیگر نیاز به شرکت در آزمون زبان ندارد. در صورتی که دانشجو در آزمون SAT I نمره 500 در بخش ریاضی داشته باشد نیز دیگر نیاز به شرکت در آزمون ریاضی ندارد. دانشجویان در کشور عمان که دارای گواهی انگلیسی ICDL هستند دیگر نیازی به شرکت در آزمون فناوری اطلاعات نخواهند داشت. کالج های دانشگاه های کشور عمان شرایط خاص مربوط به خود را دارند. به طور کلی دانشجویانی که حداقل نمره 7 در آزمون آیلتس دارند و یا توانسته‌اند در بخش کتبی آزمون SAT I نمره 380 را کسب کنند دیگر نیاز به گذراندن درس انگلیسی در سال اول نخواهند داشت. به طور کلی همه مدارک شما با اعتبار دو ساله قابل رویت هستند. اینطور که مشخص است شرایط تحصیل کارشناسی در بسیاری از دانشگاه های کشور عمان یکسان بوده و این گزینه شرایط تحصیل و پذیرش برای این مقطع را آسان‌تر می‌کند. دو نکته در خصوص تحصیل لیسانس در کشور عمان را جدی بگیرید؛ شهریه دانشگاه‌های کشور عمان با هم فرق دارد و انتظار اینکه شهریه یکسان و ثابت برای همه دانشگاه ها لحاظ شود به دور از منطق است، مورد دوم اینکه بسیاری از دانشگاه های کشور عمان شرایط آزمون ورودی را برداشته‌اند و این موضوع سبب شده است که افراد بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد بخش تحصیلی مشخصی شوند، اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد شما برای تحصیل لیسانس در کشور عمان بهتر است که دروس خود در دوره پیش از دانشگاه را به نحو احسن پشت سر بگذارید.

تحصیل رایگان در عمان

تحصیل رایگان در عمان

تحصیل رایگان در کشور عمان برای کسانی که تبعه این کشور هستند فراهم شده است و شهریه های تحصیلی بسیار ارزان و مناسب هستند این در حالی است که اگر افراد بخواهند از کشور دیگری کشور عمان را انتخاب نمایند کمک هزینه تحصیلی آن‌ها از سوی دانشگاه ارزیابی می‌شود. سابقه تحصیلی دخالت مستقیمی بر روی روند تحصیل رایگان در کشور عمان دارد، در نظر داشته باشید که کمک هزینه های تحصیلی در کشور عمان در دوره های مختلفی دنبال شده است و افراد برای استفاده از تحصیل رایگان در کشور عمان باید دو قطعه عکس 4 در 6، کپی و اصل شناسنامه، پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات، گواهی سلامت پزشکی و همینطور معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی ارائه دهند. هنگام تحصیل در عمان، هر ترم جریان تحصیلی شما ارزیابی می‌شود تا مشخص شود که برای ترم بعد واجد شرایط تحصیل با بورسیه تحصیلی هستید یا خیر. تحصیل رایگان برای همه رشته های مهندسی و برخی از رشته های غیر مهندسی فراهم شده است. شرایط تحصیل در کشور عمان در سال های اخیر بهتر شده است و شهریه دانشگاه های کشور عمان نیز کاهش داشته است.

دانشگاه های برتر در عمان

دانشگاه های برتر در عمان

دانشگاه سلطان قابوس کشور عمان یکی از بهترین دانشگاه هایی است که در شهر مسقط قرار دارد و رتبه یک کشوری و 1458 جهانی را به خود اختصاص داده است، شهریه تحصیلی در این دانشگاه برای دانشجویان بومی رایگان و برای دانشجویان بین‌المللی از 3700 یورو آغاز تا 5500 یورو ارزیابی شده است. این دانشگاه در سال 1986 تأسیس شده است و یک موسسه آموزش عالی دولتی محسوب می‌شود. وسعت دانشگاه بسیار زیاد بوده و توسط وزارت اموزش عالی به رسمیت شناخته می‌شود. در این دانشگاه بیش از 16 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند به طوری که دوره های ارائه شده شامل دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا است. دانشجویان بین‌المللی 20 درصد از دانشجویان این کشور را تشکیل می‌دهد فضای این دانشگاه بسیار زیبا و دیدنی است و دارای جاده های ورودی مشخصی است. کالج خاورمیانه Mec یکی دیگر از دانشگاه های کشور عمان است که در شهر مسقط قرار دارد و رتبه 11464جهانی را دارد، شهریه سالانه این دانشگاه از 3700 آغاز شده و تا 7400 یورو ادامه دارد. این موسسه خصوصی است و نسبت به گزینه قبل کوچکتر است و حدود 4 الی 5 هزار دانشجو در آن تحصیل می‌کنند. دوره های ارائه شده در این دانشگاه شامل فوق دیپلم و کارشناسی و کارشناسی ارشد اعلام شده است. این دانشگاه در چندین رشته های مختلف رتبه بالایی دارد. نرخ پذیرش بین 60 الی 70 درصد از دانشجویان بین‌المللی بوده و شرایط تحصیل خوبی را فراهم ساخته است. کالج عالی فناوری HCT رتبه جهانی 6551 را دارد، این کالج نیز در شهر مسقط قرار دارد و در سال 1984 تأسیس شده است؛ این موسسه عالی دولتی است و توسط وزارت آموزش عالی تأیید شده است. بیش از 10 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و دوره های آموزشی زیادی در آن دیده می‌شود. دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه امکانات بی نظیری دارند. دانشگاه نیزوا رتبه جهانی 4239 را کسب کرده است؛ این دانشگاه در شهر نزوی قرار دارد و هزینه آن 6500 یورو است. این دانشگاه در سال 2004 تأسیس شده است و در لیست دانشگاه های غیر دولتی قرار دارد، بیش از 80 درصد از دانشجویان این دانشگاه بین‌المللی هستند و بیش از 5 هزار نفر در آن تحصیل می‌کنند. رشته‌های فنی و مهندسی در کشور عمان بسیار عالی هستند. مقطع فوق دیپلم در این دانشگاه بدون آزمون برگزار می‌شود. به طور کلی این دانشگاه شرایط تحصیل بی نظیری دارد. دانشگاه صحار رتبه 4429 جهانی را کسب کرده است، این دانشگاه در سال 2001 تأسیس شده و در شهر صحار قرار دارد، این دانشگاه نیز در لیست دانشگاه های غیر انتفاعی قرار دارد و بیش از 7 هزار دانشجو در آن تحصیل می‌کنند، فضای دانشگاه بزرگ است و رشته های مدیریت و غیر مهندسی در آن بسیار عالی هستند. بیش از 40 درصد از دانشجویان این دانشگاه، بین‌المللی هستند. دانشگاه فناوری آلمان در کشور عمان رتبه 5132 جهانی را کسب کرده است، این دانشگاه در شهر السیب قرار دارد و در سال 1996 تأسیس شده است و بین 2 الی 3 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. این کالج بر اساس انتخابات ورودی و سابقه تحصیلی اقدام به جذب دانشجوی خارجی می‌کند بیش از 70 درصد از دانشجویان این دانشگاه بین‌المللی هستند و البته که رشته های مربوط به تجربی در این دانشگاه واجد شرایط تحصیل هستند. کسانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی را دارند باید کالج پزشکی عمان Omc را انتخاب کنند که رتبه جهانی 11225 دارد، این کالج در شهر مسقط قرار دارد و در سال 2001 تأسیس شده است این موسسه غیر انتفاعی است، بین یک الی دو هزار دانشجو در این موسسه تحصیل می‌کنند، این دانشگاه نیز شرایط آزمون ورودی را مدنظر قرار داده است اما در کل امکان پذیرش دانشجویان در این دانشگاه زیاد است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در عمان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در عمان

دانشگاهی از کشور عمان برای سال 2019—2020 مورد تایید وزارت بهداشت قرار نگرفته است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در عمان

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در عمان

گروه ب (خوب)1. دانشگاه السلطان قابوس

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در عمان

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در عمان

خدمات بانکی در عمان در زمینه صدور سپرده های بلند مدت، وام های کم بهره و همینطور شرایط مالی به سود مشخص همراه است. خدمات مالی و بانکی در عمان در برخی از دانشگاه های این کشور بهتر از قبل شده است. اینطور که مشخص است افراد برای استفاده از خدمات مالی این کشور به طور کلی باید سعی کنند سه دوره گردش سپرده مشخص داشته باشند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در عمان

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در عمان

بیمه و تسهیلات درمانی در عمان برای دانشجویان با کسانی که در شرکت یا مکان خاصی کار می‌کنند فرق دارد. بیمه و تسهیلات بیمه ای برای دانشجویان شامل بیماری های مشخص و همینطور کنترل ماهانه شرایط جسمانی است. اما کسانی که از بیمه های کاری عمان استفاده می‌کنند این شانس را دارند که از بخش پوشش بیمه تکمیلی استفاده کنند. مشخص است که بیمه های درمانی در عمان در سال های اخیر به شکل بهتری دنبال شده است و وضعیت بیمه برای کسانی که بیماری خاصی دارند با پوشش بهتری همراه است.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در عمان

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در عمان

برای کار دانشجویی در عمان تنها در رشته های مهندسی به شما مجوز داده می‌شود و کسانی که در رشته پزشکی تحصیل می‌کنند اجازه کار نخواهند داشت، شما در طول تحصیل در مقطع لیسانس تا 12 ساعت و برای مقطع بالاتر تا 25 ساعت اجازه‌ی کار خواهید داشت. هر یک از کارهای دانشجویی در این کشور زیر نظر دولت در یک مسیر قانونی مشخص دنبال می‌شود.

مشاغل دانشجویی عمان

مشاغل دانشجویی عمان

مردم کشور عمان علاقه زیادی به تحصیل دارند و در لیست مشاغل دانشجویی این کشور، ورود به بخش تدریس اهمیت زیادی دارد. هر یک از مشاغل دانشجویی در عمان دارای شرایط مخصوص به خود هستند. یعنی کسانی که قصد دارند در طول تحصیل کار کنند می‌توانند در بخش های فرهنگی ورود داشته باشند. همینطور این شرایط برای شما فراهم می‌شود که بتوانید در همایش های تحقیقاتی نیز شرکت داشته باشید، مشخص است که مشاغل دانشجویی در عمان برای کسانی که دارای علم بالاتری هستند فراهم شده است. در دوره ای که افراد قصد استفاده از مشاغل دانشجویی مشخصی دارند این اصول و شواهد بسیار مهم است که بتوانید میزان درآمد اخذ شده را تنظیم نمایید تا برای شهریه دانشگاهی نیز استفاده شود. در لیست زیر تعدادی از مشاغل دانشجویی مناسب در عمان را اعلام می‌کنیم: 1- کار در هنرستان ها به عنوان مدرس 2- کار در هتل ها در زمینه گردشگری 3- کار فرهنگی در زمینه ویراستاری و ترجمه 4- کار در زمینه های علمی و پژوهشی

امتیازات کارت دانشجویی در عمان

امتیازات کارت دانشجویی در عمان

با کارت دانشجویی عمان این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد که بتوانید کتب درسی خود را با قیمت تعاونی و بسیار ارزان خریداری کنید. شما می‌توانید به سادگی برای خرید محصولات تحصیلی خوب یک سری اصول و شرایط را ارزیابی کنید. همینطور این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد که بتوانید برای ثبت مقالات خود هزینه بسیار کمتری در نظر داشته باشید.امتیازات کارت دانشجویی در عمان در خصوص خرید بن مواد غذایی برای برخی از فروشگاه ها نیز دیده می‌شود و اگر فرد بتواند معدل بالا در دروس مشخصی داشته باشد می‌تواند از تخفیف ویژه‌ای برای بخش حمل و نقل نیز استفاده نماید.

خوابگاه در عمان

خوابگاه در عمان

دانشگاه قابوس کشور عمان از نظر خوابگاه بی نظیر است، در این دانشگاه افراد به سادگی با ثبت نام می‌توانند اتاق مورد نظر خود را رزرو کنند، شرایط استفاده از خوابگاه های تحصیلی در عمان برای دانشگاه های خصوصی نیز فراهم شده است. مشخص است که افراد در این کشور باید سعی کنند در انتخاب خوابگاه مورد نظر دقت داشته باشند. از نظر داشته باشید که به طور کلی پذیرش برای خوابگاه های درجه یک در عمان برای افراد نخبه فراهم شده است. همه خوابگاه های این کشور دارای سیستم تهویه مناسب و کمد لباس و همینطور سرویس بهداشتی استاندارد هستند. خوابگاه دارای کتابخانه بوده و همینطور دارای بخش های مشخصی برای یادگیری دروس مشخص است. سیستم اینترنتی برای همه خوابگاه های خصوصی و دولتی فراهم شده است. خوابگاه های عمان دارای سطح بین‌المللی برای دانشجویان خارجی است. شرایط بورسیه تحصیلی کشور عمان با پوشش رایگان خوابگاهی نیز همراه است.

معادل سازی مدارک در عمان

معادل سازی مدارک در عمان

معادل سازی مدارک برای مقطع دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا فراهم شده است. کسانی که دیپلم از کشور دیگر با معدل بالای 18 دارند، مراحل معادل سازی مدارک آن‌ها یک مرحله‌ای بوده و شامل پر کردن فرم درخواست و همینطور مدارک و ریزنمرات است.کسانی که دارای مدرک دیپلم با معدل بالای 16 هستند می‌توانند مدرک دیپلم خود را طی دو مرحله با مصاحبه مشخصی دنبال نمایند.شایان ذکر است که برای معادل سازی مدرک لیسانس در عمان نیاز است که در ابتدا یک سری اصول و شرایط مشخص را بررسی کنید؛ شما باید مدرک لیسانس خود را از دانشگاهی که مورد تأیید وزارت علوم عمان است اخذ کرده باشید، نیاز است که مدرک تحصیلی شما به صورتی باشد که شرایط مطابقت با واحدهای درستی را داشته باشند.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در عمان

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در عمان

آزمون های ورودی برای عمان اهمیت زیادی دارد پس بهتر است که بدانید شما بدون شرکت در آزمون های ورودی این کشور نمی توانید شانس خود را پذیرش بالا بدانید. آزمون هایی که برای مقطع لیسانس برگزار می شود به طور کلی شامل دروس زیست و شیمی و ریاضی است در نظر داشته باشید که هر یک از آزمون های ورودی این کشور برای مقطع فوق لیسانس به صورت مهارت های زبان و همینطور مهارت های پژوهشی است. آزمون هایی که برای مقطع دکترا در عمان دیده می‌شود نیز شامل دروس تخصصی بوده که در دو بخش مهم برگزار می‌شود. افرادی که بتوانند مدارک A-LEVEL داشته باشند به سادگی بدون شرکت در آزمون ها شرایط پذیرش تحصیلی در عمان خواهند داشت. هر یک از آزمون های ورودی در عمان شامل زیست شناسی و دروس معادل زبان است که باید به طور دقیق پشت سر گذاشته شود.

اعتبار دانشگاه های عمان و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های عمان و انتقال به کشور های دیگر

· دانشگاه Gulf ، 12098 · دانشگاه ASharqiyah ، 12747 · دانشگاه شرق میانه، 11464 · دانشگاه مدرن علوم تجاری، 14714 · دانشگاه فناوری نیزوا، 4239 · دانشگاه مهندسی Caledonian عمان، 12030 · دانشگاه صور، 14455 · دانشگاه بریمی، 15465 · دانشگاه فناوری صلاله، 14743 · دانشگاه فناوری و مدیریت عمان، 16062 · دانشگاه فناوری Al Musanna ، 13146 · مرکز تحصیلی عمان، 13869 · دانشگاه عرب، 15287 · دانشگاه امور مالی و بانکداری، 16946 · دانشگاه Bayan ، 16368 · دانشگاه دندانپزشکی عمان، 19580 · دانشگاه فناوری ابراء، 16473 · دانشگاه بین‌المللی Maritime عمان، 19770 · دانشگاه فناوری و مهندسی جهانی، 22250 · دانشگاه علوم Waljat ، 19597 · دانشگاه Mazoon ، 25704 · دانشگاه گردشگری عمان، 20845 · دانشگاه علوم Sharia ، 21749

بورسیه تحصیلی در عمان

بورسیه تحصیلی در عمان

کیفیت تحصیل در کشور عمان بسیار زیاد است، نظام آموزشی در این کشور روز به روز بهبود داشته است و مشخص است که امکانات آموزشی و رفاهی نیز بخشی از بورسیه تحصیلی کشور عمان محسوب می‌شود. امنیت اجتماعی در مدارس و دانشگاه های کشور عمان به وضوح دیده می‌شود و این موضوع سبب شده است که هزینه تحصیل در کشور عمان ارزان نباشد. کسانی که در دروس علوم، ریاضیات و کامپیوتر قوی هستند شانس بیشتری در بورسیه تحصیلی در کشور عمان دارند، مشخص است که این افراد می‌توانند با ارزیابی دقیق فرم های بورسیه شانس خود را امتحان کنند. هزینه تحصیل در کشور عمان به طور کلی در سال های اخیر بهبود داشته است. دو نوع بورسیه تحصیلی در کشور عمان وجود دارد، بورسیه تحصیلی مربوط به تمام طول تحصیلی که برای افراد نخبه و کسانی مناسب است که دارای شرایط تحصیل بهتری نسبت به سایر گروه ها هستند، این افراد در ابتدا در آزمون های مشخصی که از سوی دانشگاه ارائه می‌شود شرکت می‌کنند، پس از آن باید مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا ارائه دهند در نهایت به آنها کارت های معتبر تحصیلی داده می‌شود که تأییدی بر وضعیت سوادشان خواهد بود، این افراد به سادگی می‌توانند در تمام طول تحصیل از امکانات خوبی استفاده کنند، مشخص است که در این زمینه طیف وسیعی از رشته های دانشگاهی پوشش دهی می‌شود. به طور کلی تحصیلات فنی و حرفه ای در کشور عمان روز به روز بهتر شده است و این گزینه نیز در لاین بورسیه های تحصیلی قرار دارد. بورسیه بعدی به صورت نیم بها است، بورسیه های نیم بها برای کسانی است که قصد دارند از کمک هزینه های تحصیلی که دولت در اختیار افراد قرار می‌دهد استفاده نمایند؛ بسیار مهم است که شما بتوانید این بورسیه تحصیلی را هر ترم تمدید کنید تا دانشگاه مبلغی به عنوان وام در اختیار شما قرار دهد. مدرک زبان انگلیسی و همینطور رزومه تحصیلی شما از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند در تمدید کمک هزینه مالی تأثیر زیادی داشته باشد. بورسیه های تحصیلی کشور عمان به طور کلی برای کسانی که قصد دارند با هزینه کم تحصیل کنند نیز فراهم شده است و دولت در این زمینه به شما کمک می‌کند. امکان تحصیل رایگاننیز در کشور عمان فراهم شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱