دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در عمان سال ۲۰۲۱

یکی از مهم‌ترین نکات انتخاب دانشگاه برای متقاضیان تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در خارج از کشور، مورد تایید بودن مدارک آن‌ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران است. افرادی که پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های بین‌المللی، قصد کار و زندگی در ایران را دارند، باید از موجود بودن دانشگاه محل تحصیل خود، در لیست دانشگاه‎‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، مطمئن شوند. از این رو، اگر قصد تحصیل در کشور عمان را دارید و برای آینده شغلیتان، به ایران باز خواهید گشت، بهتر است قبل از انتخاب دانشگاه، از لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در عمان اطلاع پیدا کنید.

لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در عمان

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هر ساله با درنظر گرفتن سه نظام رتبه‌بندی بین‌المللی معتبر Times ،QS و Shanghai لیست دانشگاه‌های مورد تایید را تهیه می‌کند. این لیست توسط کارشناسان این وزارت‌خانه، برای هر سال تحصیلی مورد بازبینی قرار می‌گیرد.

متاسفانه در سال ۲۰۲۱ نیز، همانند سال‌های پیشین، هیچ‌یک از دانشگاه‌های کشور عمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است. البته لیست ارائه شده توسط وزارت بهداشت ایران، هر ساله، مورد بازبینی قرار می‌گیرد و با توجه به بهبود وضعیت دانشگاه‌های عمان، امید آن است که در سال‌های آینده شاهد تایید مدارک دانشگاه‌های این کشور، توسط وزارت بهداشت باشیم.

با این وجود، فقط در صورتی که پس از پایان تحصیلات خود در رشته‌های دندان‌پزشکی، پزشکی و یا رشته‌های پیراپزشکی، قصد بازگشت به کشور ایران ندارید، تحصیل در عمان منطقی است. درغیر این صورت، اگر قصد تحصیل در این رشته‌ها را دارید، تحصیل در کشور ترکیه، روسیه و برخی دیگر کشور‌ها، گزینه‌های مقرون‌صرفه و بهتری به‌نظر می‌رسند.

برای انتخاب دانشگاه، با توجه به رزومه‌تان، می‌توانید از متخصصان مهاجرت گوتوتی‌آر کمک بگیرید، تا شما را برای دستیابی به شغل رویایی و تحصیل در بهترین کشور‌ها همراهی کنیم.

 

منبع:

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱