کشور پاکستان

کشور پاکستان در بخش جنوب آسیا قرار دارد و مساحت این کشور ۸۸۱۹۱۳ کیلومتر مربع اعلام شده است. مرکز این کشور اسلام آباد است. این شهر بسیار اسلامی بوده و در موقعیت جغرافیایی ۳۰ درجه عرض ملی و ۷۰ درجه طول شرقی قرار دارد. این کشور از سمت شمال و شمال شرقی با هند و از سمت مغرب با ایران مرز مشترک دارد. در این کشور معدن‌های زغال سنگ زیادی دیده می‌شد البته کیفیت این محصولات کمتر از سال‌های قبل اعلام شده است. در نظر داشته باشید که در حدود ۲۹ درصد از تولیدات ناخالص در کشور پاکستان در زمینه کشاورزی صورت می‌گیرد. در نظر داشته باشید که این صنایع سبب شده است که کشور پاکستان به قطب هنری در سال ۲۰۱۱ تبدیل شود. از دیگر صنایع بسیار مهم در این کشور ریسندگی و بافندگی و پارچه بافی است. این کشور به سه بخش تقسیم شده است که بخش اول مناطق کوهستانی، بخش دوم فلات بزرگ لوچستان و بخش سوم دشت‌های پنجاب نام گرفته است.

کشور پاکستان در بخش جنوب آسیا قرار دارد و مساحت این کشور ۸۸۱۹۱۳ کیلومتر مربع اعلام شده است. مرکز این کشور اسلام آباد است. این شهر بسیار اسلامی بوده و در موقعیت جغرافیایی ۳۰ درجه عرض ملی و ۷۰ درجه طول شرقی قرار دارد. کشور پاکستان از بخش شمالی با افغانستان و چین همسایه است و از بخش شمال غربی نیز با افغانستان مرز مشترک دارد. این کشور از سمت شمال و شمال شرقی با هند و از سمت مغرب با ایران مرز مشترک دارد. در کشور پاکستان میزان ذخایر گازی وسیعی وجود دارد که به ۱۵۷۰۶ میلیارد فوت مکعب تخمین زده شده است.

مقدمه

منابع گازی طبیعی در این کشور به سایر کشورها نیز صادر می‌شود. از دیگر موارد اقتصادی در کشور پاکستان مربوطه به زغال سنگ است. در این کشور معدن‌های زغال سنگ زیادی دیده می‌شد البته کیفیت این محصولات کمتر از سال‌های قبل اعلام شده است. بخش صنایع از دیگر بخش‌های بسیار مهم در کشور پاکستان است که به طور کلی رشد آن تا به امروز دستخوش نوسانات زیادی بوده است. در این کشور سیاست‌های صنعتی زیادی برای بهبود وضع صنعت کشور دیده می‌شود. تقویت سرمایه‌گذاری در بخش‌های خصوصی کشور پاکستان دیده می‌شود.

در این کشور صنایع مهم ذوب آهن و فلزات و ماشین‌سازی قرار دارد. بخش کشاورزی در کشور پاکستان نیز یکی از بخش‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. اقتصاد این کشور بر اساس کشاورزی چندگانه استوار است. در نظر داشته باشید که در حدود ۲۹ درصد از تولیدات ناخالص در کشور پاکستان در زمینه کشاورزی صورت می‌گیرد. از دیگر صنایع بسیار مهم در این کشور ریسندگی و بافندگی و پارچه بافی است. در نظر داشته باشید که این صنایع سبب شده است که کشور پاکستان به قطب هنری در سال ۲۰۱۱ تبدیل شود. این کشور به سه بخش تقسیم شده است که بخش اول مناطق کوهستانی، بخش دوم فلات بزرگ لوچستان و بخش سوم دشت‌های پنجاب نام گرفته است. این سه کشور اجازه می‌دهند که راه‌های ارتباطی به کشورهای دیگر به خوبی فراهم شود. کشور پاکستان امکان دسترسی به آب‌های آزاد را فراهم ساخته است. این کشور دارای آب و هوای معتدل است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی پاکستان

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی پاکستان

ارکان اقتصادی کشور پاکستان به طور کلی در ۴ دسته قرار دارد. در این مقاله سعی می‌کنیم به زبانی ساده رکن‌های اقتصادی مهم در کشور پاکستان را ارزیابی کنیم. اولین بخش اقتصادی در این کشور معدن است. معدن در رشد آن بسیار تأثیر داشته است به طوریکه این کشور استخراج خارج نفت را بیشتر از سال‌های گذشته اعلام کرده است و برآورد استخراج نفت در این کشور در حدود ۷۰ هزار بشکه در روز اعلام شده است در کشور پاکستان چاه‌های نفتی زیادی دیده می‌شود. گاز طبیعی از دیگر بخش‌هایی است که به طور دوره‌ای به درجه خوبی رسیده است.

۳۵ درصد از سوخت این کشور توسط گاز تأمین می‌شود. در کشور پاکستان میزان ذخایر گازی وسیعی وجود دارد که به ۱۵۷۰۶ میلیارد فوت مکعب تخمین زده شده است. منابع گازی طبیعی در این کشور به سایر کشورها نیز صادر می‌شود. از دیگر موارد اقتصادی در کشور پاکستان مربوطه به زغال سنگ است. در این کشور معدن‌های زغال سنگ زیادی دیده می‌شد البته کیفیت این محصولات کمتر از سال‌های قبل اعلام شده است. بزرگترین معدن‌های آهن در منطقه کالاباغ قرار دارد. سنگ آهک نیز از دیگر موارد درآمدزایی در کشور پاکستان است که وارد روال‌های صادراتی نیز شده است.

بخش صنایع از دیگر بخش‌های بسیار مهم در کشور پاکستان است که به طور کلی رشد آن تا به امروز دستخوش نوسانات زیادی بوده است. در این کشور سیاست‌های صنعتی زیاد برای بهبود وضع صنعت کشور دیده می‌شود. تقویت سرمایه‌گذاری در بخش‌های خصوصی کشور پاکستان دیده می‌شود در این کشور صنایع مهم ذوب آهن و فلزات و ماشین‌سازی قرار دارد. صنایع شیمیایی در کشور پاکستان نیز رشد خوبی در اقتصاد دارد. کارخانه ذوب آهن یک بخش بسیار مهم در بندر قاسم است که فعالیت خود را به طور گسترده ادامه داده است. در نظر داشته باشید که در این کشور ماشین‌سازی نیز یکی از رکن‌های اقتصادی محسوب می‌شود. کشور پاکستان در زمینه واگن‌های قطار، موتور ماشین آلات سنگین و همینطور در جاده‌سازی نیز توانسته به رشد اقتصادی خوبی دست یابد. در این کشور در زمینه کشتی‌سازی نیز رشد خوبی دیده می‌شود به طوری‌که اقتصاد کشور پاکستان در این زمینه در سال ۲۰۱۶  در دنیا در زمینه تولید قطعات کشتی توانسته رتبه خوبی داشته باشد.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های پاکستان

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های پاکستان

یکی از روال‌های رشد کشور پاکستان در زمینه اسلحه‌سازی است، در سال ۱۹۵۱ در کشور پاکستان اولین کارخانه اسلحه‌سازی روی کار آمد و پس از آن شاهد رشد خوب این کشور در این زمینه هستیم به طوریکه امروزه اسلحه‌های ساخته شده از کشور پاکستان به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

کشتی‌سازی بخش مهم دیگر در کشور پاکستان محسوب می‌شود. کارخانه‌های کشتی‌سازی در این کشور به طور کلی دارای ورقه‌های آهنی بسیار ارزشمندی هستند که در صادرات نیز استفاده می‌شود. در نظر داشته باشید که فولاد این کشور توانسته در سال‌های اخیر به رتبه خوبی دست یابند.

کشور پاکستان در زمینه صنایع دستی نیز رتبه خوبی در جهان دارد به طوریکه این بخش در کل دنیا جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است و در فضای صادراتی بسیار قدرتمند دیده می‌شود.

بخش کشاورزی در کشور پاکستان نیز یکی از بخش‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. اقتصاد اینم کشور بر اساس کشاورزی چندگانه استوار است. در نظر داشته باشید که در حدود ۲۹ درصد از تولیدات ناخالص در کشور پاکستان در زمینه کشاورزی صورت می‌گیرد. از دیگر صنایع بسیار مهم در این کشور ریسندگی و بافندگی و پارچه بافی است. در نظر داشته باشید که این صنایع سبب شد که کشور پاکستان به قطب هنری در سال ۲۰۱۱ تبدیل شود.

کشور پاکستان در زمینه صید و ماهیگیری نیز رتبه بسیار خوبی داشته است و پیشرفت این کشور در این زمینه بسیار قابل قبول و ارزشمند است. در نظر داشته باشید که روش‌های بسیار مدرن برای دامداری در این کشور استفاده می‌شود که سبب رتبه خوب آن شده است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی پاکستان

نوع حکومت و ساختار سیاسی پاکستان

دین اسلام عمده‌ترین عامل پیوند در بین گروه‌های مختلف کشور پاکستان است. در این کشور نظام سیاسی در وضعیت کاملاً یکپارچه قرار دارد. وضعیت سیاسی در کشور پاکستان بر اساس دموکراسی غربی است. کشور پاکستان دارای ایالت‌های مختلفی است که هر یک از ایالت‌ها دارای نظام پارلمانی هستند. در این کشور مسئولیت اداره برنامه‌های آموزشی با دولت بوده و تمامی بخش‌های مختلف کشور تحت نظارت وزارت آموزش هستند. وزارتخانه با همکاری ادارات آموزش و پرورش استان‌ها فعالیت می‌کند.

کشور پاکستان از نظر استراتژیک در منطقه حساسی از آسیا قرار دارد و این روال سبب شده است که سیاست این کشور تحت تأثیر باشد. پرچم کشور پاکستان در ابتدا با طرح دیگری طراحی شد که توسط تیم‌های مختلف سیاسی با طرح‌های مختلف روبرو شد و هدف اصلی این بود که آثاری از اسلام در پرچم این کشور دیده شود. این موضوع در خصوص حجاب کشور پاکستان نیز دیده می‌شود.

کشور پاکستان در ۱۴ اوت از هندوستان جدا شد و در ۳۰ سپتامبر نیز یک کشور مستقل برای خود شد. قوه مجریه در این کشور از رئیس جمهور و نخست وزیر و کابینه و شورای امنیت ملی تشکیل شده است. حکومت در این کشور جمهوری اسلامی است و رئیس جمهور در کشور پاکستان باید مسلمان باشد. اعضای سنا مجلس ملی و اعضای مجالس ایالتی رئیس جمهور را برای یک دوره ۵ساله انتخاب می‌کنند به این ترتیب او برای دو دوره می‌تواند ریاست داشته باشد.

قوه قانونگذاری در کشور پاکستان از دو مجلس سنا و ملی تشکیل شده است. کرسی‌های این مجلس به ۴ ایالت تقسیم می‌شود و از حدود ۴ درصد از کرسی‌ها به اقلیت‌های مذهبی تعلق دارد. نمایندگان مجلس سنا به طور کلی از دولت فدرال هستند.

حکومت محلی در کشور پاکستان به ۴ ایالت تقسیم می‌شود و اعضای آن از سوی مردم مشخص می‌شود و طول حکومت نیز ۵ساله خواهد بود.

قوه قضاییه در کشور پاکستان شامل دیوان عالی و دیوان عالی ایالتی است. این قوه صلاحیت رسیدگی به امور جنایی در این کشور را دارد به طور کلی این قوه توسط دادگاه فدرال تعیین می‌شود. دارای یک رئیس قضات است. در نظر داشته باشید که همه تصمیم‌گیری‌ها در این کشور بر اساس اسلام تعیین می‌شود و باید هماهنگی‌های لازم با قوانین اسلامی به طور دقیق و صحیحی فراهم شده باشد. در نظر داشته باشید که در کشور پاکستان دادگاه‌های ویژه‌ای در زمینه مواد مخدر، جرم‌های مالی و بانکی نیز وجود دارد.

پایتخت و ۹ شهر بزرگ پاکستان

پایتخت و 9 شهر بزرگ پاکستان

اسلام آباد پایتخت کشور پاکستان است و یکی از مهمترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که این شهر دارای بیشترین مراکز اداری در کشور پاکستان نیز محسوب می‌شود. بناهای تاریخی در کشور پاکستان نیز در این شهر بسیار زیاد دیده می‌شود.

حیدرآباد از دیگر شهرهای بسیار مهم در کشور پاکستان محسوب می‌شود. این شهر برای زندگی امکانات کمی دارد اما از نظر هزینه در وضعیت بسیار عالی قرار گرفته است و یک شهر بسیار کم خرج محسوب می‌شود

دیره اسماعیل خان یک شهر در کشور پاکستان است که بیشتر افراد بومی در آن زندگی می‌کنند. این شهر بافت قدیمی دارد اما طبیعت آن بسیار بکر است.

لاهور یکی از شهرهای مدرن در کشور پاکستان است، این شهر به سبکی طراحی شده است که با سایر شهرها فرق دارد. لاهور شهری است که می‌تواند برای افرادی که به امکانات زندگی اهمیت می‌دهند بسیار عالی باشد.

بهکر یکی از شهرهای کشور پاکستان که در دوره‌های زمانی خاص تغییرات چشمگیری داشته است به طوریکه هر بخش آن توانسته از بخش دیگر متمایز باشد. این شهر برای زندگی افراد خارجی مناسب است.

از دیگر شهرهای این کشور بوریوالا، بهارلنگر و بوانه است. در نظر داشته باشید که کشور پاکستان یک کشور با شهرهای قدیمی و تاریخی است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در پاکستان

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در پاکستان

کشور پاکستان یک کشور اسلامی است و مردم این کشور به عقاید اسلامی بسیار پایبند هستند به این ترتیب فرهنگ کشور پاکستان با فرهنگ ایران بسیار مشابه است در نتیجه تا حدودی زندگی در پاکستان مشابه با زندگی در ایران است. ایرانیان زیادی در کشور پاکستان زندگی می‌کنند. در نظر داشته باشید که کشور پاکستان در سال‌های اخیر توانسته در زمینه کسب و کار به خوبی ظاهر شود به این ترتیب شرکت‌های زیادی از سوی ایرانیان در این کشور دیده می‌شوند.

بیشترین شرکت‌هایی که ایرانیان در کشور پاکستان تأسیس کرده‌اند در زمینه محصولات کشاورزی و یا در زمینه صنایع دستی بوده و جنبه صادراتی بالایی دارد. در این کشور شرکت‌ها در پروسه مشخصی به ثبت می‌رسد و نیاز است که همه قوانین به طور دقیق رعایت شود.

عجایب پاکستان

عجایب پاکستان

موقعیت ژئوپلتیک کشور پاکستان بسیار غنی است. این کشور امکانات کمی دارد اما ایرانیان روز به روز بیشتر مهاجرت به پاکستان را انتخاب می‌کنند یکی از دلایل مهم هزینه زندگی کم و همینطور فضای اسلامی در کشور پاکستان است.

معماری در سال‌های اخیر قدرتمندترین معماری در تاریخ بوده است به طوریکه معماران قدرتمند جهانی را به سوی خود کشانده است.

خلاصه تاریخ پاکستان

خلاصه تاریخ پاکستان

تاریخ پیش از استقلال کشور پاکستان مطابق با تاریخ شبه قاره هندوستان اعلام شده است. در این کشور در هزاره سوم پیش از میلاد آثار تمدنی خاصی دیده می‌شود. فرهنگ و معماری کشور پاکستان بسیار گسترده است و هنوز هم آثار معماری این کشور به چشم می‌خورد. داریوش سوم در سال ۵۱۲ توانست بخش‌های پنجاب و سند را فتح نماید او بیستمین ولایت امپراطوری بزرگ را انتخاب کرد. سلطان محمود غزنوی و همینطور نادرشاه افشار کشور پاکستان را تحت سیطره خود درآورند.

در این کشور زبان فارسی به عنوان زبان رسمی اعلام شد به طوریکه در حدود هشتصد سال به طول انجامید و رتبه بسیار بالایی را شامل شده است. در سال ۱۹۴۷ کشور پاکستان به استقلال رسیده و برای این پیروزی رهبر سیاسی محمد علی جناح در تاریخ بسیار پر رنگ دیده می‌شود. نظام سیاسی از کشور پاکستان از همان ابتدا جمهوری فدرالی است و عقیده به کار رفته نیز اسلامی است. تاریخ کشور پاکستان گسترده اما منظم است. در تاریخ کشور پاکستان خبری از خونریزی‌های وسیع نیست این کشور همیشه سعی کرده است که از مسالمت آمیزترین روش‌های موجود برای پیشرفت خود استفاده نماید. در ساختار سیاسی کشور پاکستان نیز دیده می‌شود که همیشه خواسته مردم از اهمیت بیشتری برخوردار است. در نظر داشته باشید که جغرافیای کشور پاکستان در سال‌های اخیر وسیع‌تر از قبل شده است و زیر ساخت‌های اقتصادی این کشور نیز با پیشرفت خوبی همراه بوده است.

خلاصه ای از جغرافیای پاکستان

خلاصه ای از جغرافیای پاکستان

کشور پاکستان در بخش جنوب آسیا قرار دارد و مساحت این کشور ۸۸۱۹۱۳ کیلومتر مربع اعلام شده است. مرکز این کشور اسلام آباد است. این شهر بسیار اسلامی بوده و در موقعیت جغرافیایی ۳۰ درجه عرض ملی و ۷۰ درجه طول شرقی قرار دارد. کشور پاکستان از بخش شمالی با افغانستان و چین همسایه است و از بخش شمال غربی نیز با افغانستان مرز مشترک دارد. این کشور از سمت شمال و شمال شرقی با هند و از سمت مغرب با ایران مرز مشترک دارد. کشور پاکستان از سمت جنوب و جنوب غربی به دریای عمان می‌رسد. سهم سرزمینی در کشور پاکستان به این صورت است که ایالت پنجاب در حدود ۹.۲۵ درصد، سند در حدود ۷.۱۷ درصد و سرحد به ارزش ۴.۹ درصد سهم دارد. ایالت بلوچستان نیز سهم ۶.۳۳ درصدی را اعلام داشته است.

این کشور به سه بخش تقسیم شده است که بخش اول مناطق کوهستانی، بخش دوم فلات بزرگ لوچستان و بخش سوم دشت‌های پنجاب نام گرفته است. این سه کشور اجازه می‌دهند که راه‌های ارتباطی به کشورهای دیگر به خوبی فراهم شود. کشور پاکستان امکان دسترسی به آب‌های آزاد را فراهم ساخته است. این کشور دارای آب و هوای معتدل است به طوریکه شاید تابستان‌های گرمی برای شما داشته باشد اما از نظر زیست محیطی در وضعیت متوسط قرار دارد. بخش‌های بیابانی کشور پاکستان بیشتر از بخش‌های سرسبز شامل می‌شود.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری پاکستان

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری پاکستان

شعرای بزرگ کشور پاکستان عبارت است از: علامه اقبال لاهوری، فیض احمد فیض که در زمینه کلاسیک شعرهای بسیار مهمی سروده است. رشید و احمد فراز که اشعار او در سبک غیر سنتی سروده شده است. همینطور عبدالحسین در زمینه رمان‌نویسی به رتبه خوبی رسیده است. نویسندگان ادبی در این کشور به نام‌های ممتاز مفتی و هاشمی هستند. نقاشان مشهور در کشور پاکستان فیضی رهاین و محمد علی جناح نام دارد این افراد در زمینه تاریخی پرتره‌های گسترده‌ای را به ثبت رسانده است. لاهور مرکز موسیقی در کشور پاکستان است و مشهورترین موسیقی‌دانان مربوط به این شهر هستند.

کشورها و مناطق وابسته پاکستان

کشورها و مناطق وابسته پاکستان

سال‌های طولانی هندوستان این کشور را استعمار کرده بود که در نهایت در سال ۱۹۴۷ کشور پاکستان توانست خود را مستقل نماید. همینطور کشورهای چین و افغانستان نیز از دیگر کشورهایی هستند که کشور پاکستان را تحت اشغال خود درآوردند. اگر به بخش تاریخ این کشور نگاه شود کشور پاکستان در ابتدا بسیار کوچک بوده است رفته رفته با توجه به فضای حکومتی قدرتمند در این کشور شاهد استقلال رشد یافته هستیم که در نهایت منجر به ایجاد یک ساختار سیاسی بی‌ظیر شده است. کشور پاکستان یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه‌های مختلف محسوب می‌شود. این کشور به طور کلی یکی از کشورهای اسلامی پیشرفته محسوب می‌شود. واحد پول کشور پاکستان روپیه است به طوریکه قیمت روپیه کشور پاکستان بر برا با ۳۰۱.۶۴ ریال ایران و همینطور نرخ روپیه کشور پاکستان برابر با ۰.۰۰۷۲ دلار آمریکا است و این نشان می‌دهد که زندگی در کشور پاکستان از نظر هزینه در وضعیت متوسطی قرار دارد نرخ ارز در این کشور در وضعیت تبادل تغییرات چشمگیری را شاهد است. واحد پول این کشور ارزش بالایی ندارد.

فرهنگ مردم پاکستان

فرهنگ مردم پاکستان

مردم کشور پاکستان بسیار علاقه به شعر دارند و بسیار علاقمند به احساسات هستند. در این کشور موسیقی و رقص و آواز رتبه بسیار خوبی دارد. اگر دقت نمایید خوانندگان پاکستانی در دنیا شهرت بسیار خوبی را برای خود به ثبت رسانده‌اند.

صنعت فیلم و همینطور سینما در کشور پاکستان رشد خوبی داشته اما به طور کلی متأثر از فرهنگ هندی است. فرهنگ کشور پاکستان بسیار مشابه با مردم هندی است و این موضوع حتی در حجاب کشور پاکستان نیز دیده می‌شود.

مردم کشور پاکستان به عقاید مذهبی خوب بسیار پایبند هستند به این ترتیب به هیچ عنوان اجازه بی‌احترامی به دین خاصی فراهم نشده است. آداب و رسوم کشور پاکستان شاید کمی عجیب باشد این مردم گاهی در برخورد با شما دست می‌دهند و گاهی نیز سعی می‌کنند تنها به شما سلام بگویند به طور کلی دیر صمیمی می‌شوند و اما طول دوستی‌ها در کشور پاکستان طولانی است و مردم سعی می‌کنند دوستی‌های خود را طولانی‌تر بدانند. در کشور پاکستان همه چیز بستگی به خودتان دارد اگر خودتان را با آداب و رسوم این کشور وفق دهید قطعاً در ارتباط‌گیری راحت‌تر هستید. آقایان جایگاه بالاتری از بانوان دارند اما به بانوان هیچ نوع بی‌احترامی نمی‌شود.

به طور کلی در فرهنگ کشور پاکستان دو بخش تعلیم و تربیت حوزه‌های دینی و مراکز علمی دیده می‌شود که هر یک برای افراد فراهم داشته است. در این کشور مدرسان دینی زیادی دیده می‌شود که سبب شده است فعالیت‌های دینی در کشور پاکستان بیشتر از قبل باشد.

دانشگاه‌های علمی در کشور پاکستان دارای فضای مردن تحصیلی است به طوریکه سبک‌های آموزشی مانند کشورهای اروپای غربی است.

پیشرفت در پاکستان

پیشرفت در پاکستان

کشور پاکستان در زمینه ماهیگیری بسیار پیشرفت داشته است به‌طوری‌که صنعت ماهیگیری در این کشور بیش از ۲ میلیارد روپیه صادرات را برای خود رقم زده است.

در این کشور دام و طیور نیز رشد خوبی داشته است به‌طوری‌که قیمت گوشت گاو و گوسفند در کشور پاکستان ارزان است در نظر داشته باشید که کشور پاکستان در زمینه رشد سایر بخش‌های صنعتی نیز پیشرفت داشته است.

یکی از پیشرفت‌های بسیار مهم در کشور پاکستان در بخش ساخت و ساز است. در این کشور سیاست‌های بسیار دقیقی در زمینه ساخت و ساز ساختمان دیده می‌شود ساخت و ساز به شکلی پیش می‌رود که افراد می‌توانند در زمان کم صاحب خانه شوند.

سیستم‌های دانشگاهی کشور پاکستان پیشرفته‌تر شده‌اند با اینکه مردم این کشور علاقه زیادی به تحصیل ندارند اما سیاست‌های تحصیلی در این کشور رشد خوبی داشته‌اند در نظر داشته باشید که کشور پاکستان یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه دانشگاهی است و خبر خوب اینکه هزینه تحصیل کمتری به نسبت سایر بخش‌ها را شامل می‌شود.

کشور پاکستان در زمینه حوزه دینی رشد خوبی داشته است و مراکز علمی و همینطور دانشگاهی در این کشور نیز تغذیه شده‌اند. حوزه‌های علمیه در کشور پاکستان توانسته‌اند متأثر از سایر بخش‌ها پیش بروند. این کشور در زمینه شعر و عرفان نیز به رشد خوبی رسیده است و موسیقی و رقص و آواز در کشور پاکستان بسیار جایگاه ویژه‌ای دارد.

کشور پاکستان در زمینه شبکه‌های داخلی و رسانه‌های تصویری توانسته با برنامه سازهای بزرگ در دنیا قرارداد داشته باشد به این ترتیب برنامه‌های بسیار قدرتمندی را به نتیجه رسانده است.

قوانین عمومی در پاکستان

قوانین عمومی در پاکستان

یکی از قوانین بسیار مهم در کشور پاکستان طرز پوشش است این کشور اسلامی است و بسیار مهم است که در مکان‌های عمومی سعی کنید از پوشش کامل استفاده نمایید.

در کشور پاکستان به طور کلی دسته‌بندی‌های مختلفی از نظر قوانین زندگی دیده می‌شود و بخش‌های روستانشین در این کشور به نسبت سایر بخش‌ها وضعیت مخصوص به خود را دارند.

بانوان در کشور پاکستان اجازه ندارند خوانندگی کنند هرچند که این قانون در سال‌های اخیر کمتر دیده می‌شود.

مردم کشور پاکستان کمتر به سراغ ماشین شخصی می‌روند اما در هر صورت رانندگی باید با به طور دقیق و با رعایت قوانین خاص صورت بگیرد. کشور پاکستان یک کشور قدرتمند در زمینه سینمایی محسوب می‌شود عموم مردم به فیلم و سینما در این کشور احترام می‌گذارند. در نظر داشته باشید که کشور پاکستان از پچ پچ کردن و صحبت در گوشی فراری هستند.

دین در کشور پاکستان چیست ؟
97 درصد مردم پاکستان را مسلمانان تشکیل می دهند که از این تعداد 77 درصد سنی و 20 درصد شیعه هستند.
زبان رسمی مردم پاکستان چیست ؟
زبان رسمی پاکستان انگلیسی و اردو است.


دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید