x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

پاکستان

کشور پاکستان در بخش جنوب آسیا قرار دارد و مساحت این کشور 881913 کیلومتر مربع اعلام شده است. مرکز این کشور اسلام آباد است. این شهر بسیار اسلامی بوده و در موقعیت جغرافیایی 30 درجه عرض ملی و 70 درجه طول شرقی قرار دارد.این کشور از سمت شمال و شمال شرقی با هند و از سمت مغرب با ایران مرز مشترک دارد. در این کشور معدن‌های زغال سنگ زیادی دیده می‌شد البته کیفیت این محصولات کمتر از سال‌های قبل اعلام شده است.در نظر داشته باشید که در حدود 29 درصد از تولیدات ناخالص در کشور پاکستان در زمینه کشاورزی صورت می‌گیرد. در نظر داشته باشید که این صنایع سبب شده است که کشور پاکستان به قطب هنری در سال 2011 تبدیل شود. از دیگر صنایع بسیار مهم در این کشور ریسندگی و بافندگی و پارچه بافی است. این کشور به سه بخش تقسیم شده است که بخش اول مناطق کوهستانی ، بخش دوم فلات بزرگ لوچستان و بخش سوم دشت‌های پنجاب نام گرفته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Pakistan عربی: باكستان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پارلمانی و جمهوری مشروطه
 • زبان های رایج: انگلیسی , اردو
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: روپیه. هر روپیه 0.0072 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0092
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 35
 • پایتخت: اسلام آباد
 • زبان های رسمی: اردو
 • جمعیت: بیش از 212 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: GMT+5 . Utc+5(pst)
 • دامنه اینترنتی: .pk
 • رتبه تولید ناخالص: 12416918.00 روپیه

سفر به پاکستان

سفر به پاکستان، بازدید از کشوری بسیار جالب و غنی از جاذبه‌های توریستی است. نام کشور پاکستان در زبان اردو و فارسی به معنای "سرزمین پاکی" است. پاکستان، یک کشور در جنوب آسیا است که از طرف جنوب به دریای عمان محدود است و از سمت غرب با افغانستان و از طرف شمال شرق با چین از طرف شرق با هند و از سمت  جنوب غربی با ایران مرز مشترک دارد.بازمانده‌های تمدن­‌های باستانی در این کشور، قابل توجه بسیاری از علاقمندان فرهنگ‌ و ملل قدیم است.اسلام آباد پایتخت این کشور بوده و اکثر بقایای مکان‌های باستان‌شناسی در این شهر واقع شده‌اند، و یکی از مراکز بازدید عمده مشتاقان سفر به پاکستان است.این کشور ششمین کشور پرجمعیت جهان است که جمعیت آن بیش از 200 میلیون نفر است.زبان اکثریت مردم این کشور زبان اردو است، اما زبان رسمی کشور، طبق قانون اساسی پاکستان، زبان انگلیسی است که در بین افرادی که در تجارت کار می‌کنند، افراد تحصیل کرده، مردم شهری و بسیاری از دانشگاه‌ها، به کار برده می‌شود.

سفر به پاکستان

زندگی در پاکستان

کشور پاکستان در بخش جنوبی آسیا قرار دارد و مساحت این کشور به اندازه 881913 کیلومتر مربع اعلام شده است. پایتخت این کشور اسلام آباد است و در موقعیت جغرافیایی 30 درجه عرض شمالی قرار دارد. این کشور از بخش شمالی با افغانستان و چین همسایه است و از بخش شرق نیز با هند مرز مشترک دارد.درآمد کارگران این کشور از ایران بیشتر است و در حدود 11 درصد نیز در سال اخیر رشد داشته است. هزینه تحصیل در کشور پاکستان به نسبت سایر کشور ها بسیار ارزانتر است به طوریکه شما برای تحصیل در رشته برق در کشور پاکستان باید در حدود 11 درصد کمتر از ایران هزینه در نظر بگیرید که نشان می دهد روال تحصیل در این کشور بسیار مناسب است.که این کشور توانسته در زمینه اسلحه سازی نیز به اقتصاد خود کمک نمایند. کشتی سازی بخش بسیار مهمی از کشور پاکستان است، این کشور در ساخت کشتی های کوچک و بزرگ توانسته رتبه خوبی داشته باشد.

زندگی در پاکستان

مهاجرت به پاکستان

افرادی که مهاجرت به کشور پاکستان را انتخاب کرده اند ترجیح می‌دهند در پایتخت این کشور اقامت نمایند. اسلام آباد پایتخت این کشور است و دارای 881913 کیلومتر مربع وسعت دارد. زبان رسمی در این شهر انگلیسی است و البته برخی از افراد نیز زبان های محلی دارند. در نظر داشته باشید که تحصیل در کشور پاکستان یک گزینه بسیار عالی و کم هزینه است به طوریکه می تواند مزایای کاری خوبی نیز فراهم سازد و آمار مهاجران تحصیلی به این کشور نیز 19 درصد از سال گذشته بیشتر اعلام شده است. هر طفلی که پیش از سال 1951 به عنوان شهروند کشور پاکستان باشد زمانی که پاکستان از هند جدا شد باید محل اقامت خود را پاکستان انتخاب کرده باشد تا تبعه این کشور باشد. 6 دانشگاه در بین دانشگاه های این کشور در رتبه بندی QS قرار دارد. از دیگر روش هایی که برای سرمایه گذاری در کشور پاکستان موجود است  ثبت شرکت است. 

مهاجرت به پاکستان

تحصیل در پاکستان

تنها برخی از قسمت‌های پاکستان به این صورت است و حتی می‌تواند به عنوان یک مقصد برای تحصیل دانشجویانی که قصد تحصیل در پاکستان را دارند، انتخاب شود.در این مقاله درباره تحصیل در پاکستان صحبت خواهیم کرد. برخی از کشورها وجود دارند که دارای پتانسیل خوبی برای جذب دانشجو هستند، اما بنا به دلایلی مورد استقبال دانشجویان واقع نمی‌شوند. پاکستان نیز یکی از این کشورهاست.
بیایید بیشتر درمورد شرایط زندگی، کار دانشجویی و تحصیل در پاکستان به یکدیگر صحبت کنیم. کشور پاکستان یکی از همسایه‌های ایران است و حتی فرهنگ و زبان آن‌ها نیز بسیار به ما شبیه است.زبان تکلم در پاکستان زبان اردو است که ترکیبی از زبان‌های هندی، فارسی، ترکی و عربی می‌باشد. یادگیری این زبان برای دانشجویان ایرانی سخت نیست؛ البته امکان تحصیل در پاکستان به زبان انگلیسی در مقاطع بالاتر وجود دارد.پایتخت پاکستان اسلام آباد است مردمان این کشور بسیار خونگرم و مهربان هستند و به طور کلی می‌توان گفت شما حین زندگی و تحصیل در پاکستان احساس غربت نخواهید داشت.

تحصیل در پاکستان