x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در پرتغال

کشور پرتغال نقطه تلاقی اروپا ، آمریکا وآفریقا است و از نظر جغرافیایی بسیار شهرت دارد. این کشور در حاشیه غربی شبه جزیره ایبری واقع شده است و در پایین ترین بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. از این کشور هرچه به سمت دریا حرکت کنیم ارتفاع کمتر می‌شود. مساحت کشور پرتغال حدود 92.212 کیلومتر مربع اعلام شده است و آب و هوایی معتدل در این کشور گزارش شده است. نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور، 2.70 درصد و نرخ بیکاری برای جوانان در کشور پرتغال 16.50 درصد است. هزینه های کار بر اساس نقاط شاخص در این کشور 112.00 است. در حال حاضرف در کشور پرتغال حدود 12089.00 پست های خالی شغلی وجود دارد. ساخت و ساز در کشور پرتغال به طور کلی از نظر درآمدی وضعیت خوبی دارد و پیشرفت خوبی داشته است، مشاغلی که در حوزه اطلاعات و ارتباطات دیده می‌شوند نیز، از دسته شغل های درآمدزا در کشور پرتغال محسوب می‌شوند. میزان بهره وری 100.40 نقاط شاخص تعیین شده است. هزینه زندگی خانواده در این کشور نیز 990.00 یورو در ماه است در صورتی که بخواهید به صورت انفرادی زندگی کنید، 670.00 یورو تعیین شده است. تغییر اشتغال در این کشور 0.50 درصد اعلام شده است. فرصت های شغلی در کشور پرتغال بر اساس مهارت افراد تعیین شده است و اغلب رزومه های مالی قوی و توانایی کاری خوب مورد نظر قرار می‌گیرد. همبستگی عاطفی زیادی در بین مردم پرتغال دیده می‌شود و به طور کلی بحران های اقتصادی و زندگی هرگز همبستگی بین مردم پرتغال را زیر سوال نمی‌برد. مردم این کشور همانند مردم ایران صلح طلب هستند و تا حدی نیز راحت طلب بوده و دوست دارند با زحمت کم به نتیجه برسند. قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر در کشور پرتغال در حدود 2.743.94 یورو تعیین شده است.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در پرتغال
فهرست

حداقل حقوق در پرتغال

حداقل حقوق در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور پرتغال در حدود 6.80 درصد اعلام شده است که نسبت به ده سال گذشته رشد خوبی داشته است. در این کشور افراد شاغل، حدود 4810.50 هزار هستند. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور در حال حاضر، حدود  343.80هزار نفر بیکار دیده می‌شودخوشبختانه کشور پرتغال از دسته کشورهایی است که توانسته در مسیر های شغلی درصد مشخصی را وارد نماید اما هنوز هم نیاز به رشد در این مقوله دیده می‌شود. در این کشور، حدود 4356.60 هزار نفر استخدام تمام وقت هستند. نرخ اشتغال در کشور پرتغال به طور کلی 55.10 ، نرخ مشارکت نیروی کار در این کشور 59.10 درصد و نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور نیز  2.70درصد اعلام شده است. نرخ بیکاری برای جوانان در کشور پرتغال 16.50 درصد است و هزینه های کار بر اساس نقاط شاخص در این کشور  112.00است. در حال حاضر در کشور پرتغال، حدود 12089.00 پست های خالی شغلی وجود دارد. دستمزد در این کشور برای هر ماه به طور متوسط 1166.86 یورو در ماه اعلام شده است و دستمزد در تولید نیز بر اساس نقاط شاخص حدود 108.06 است. رشد دستمزد در کشور پرتغال 2.90 درصد است. حداقل دستمزد 700.00 یورو در ماه اعلام شده است. جمعیت در این کشور رشد  10.29درصدی داشته است. سن بازنشستگی زنان و همچنین مردان در این کشور 65 سال اعلام شده است. تغییر نرخ بیکاری -8926.00 است. دستمزد مشاغل با مهارت پایین برای هر ماه 659.00 یورو و دستمزد مشاغل برای مهارت بالا نیز 1430.00 یورو در ماه اعلام شده است. میزان بهره وری براساس نقاط شاخص، 100.40 تعیین شده است. هزینه زندگی خانواده در این کشور 990.00 یورو در ماه است، در صورتی که بخواهید به صورت انفرادی زندگی کنید هزینه شما حدود 670.00 یورو خواهد بود. تغییر اشتغال در این کشور 0.50 درصد اعلام شده است. دستمزد در کشور پرتغال بر اساس مهارت افراد می‌تواند با اضافه حقوق مشخصی نیز همراه باشد، حال سوال اینجاست که آیا ورود به شغل در این کشور کار دشواری است؟ پاسخ به این سوال شاید در نگاه اول بسیار دشوار باشد، طبق شواهد، کارهای فنی در این کشور از نظر درآمدی وضعیت بهتری دارند اما کارهای هنری هنوز از نظر اقتصادی وضعیت خوبی ندارند. کار در کشور پرتغال برای افرادی که از نظر تجربه بالا هستند بسیار عالی است.

میانگین درآمد در پرتغال

میانگین درآمد در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اینکه ورود به کار در کشور پرتغال ساده‌نر باشد و همین‌طور مشخص شود که آیا اخذ ویزای کاری این کشور می‌تواند مناسب باشد یا خیر، در نظر داشته باشید که در سال گذشته، حدود 560 هزار نفر در آژانس های کاریابی در این کشور ثبت نام کرده‌اند که 47 درصد از آن‌ها مرد و 53 درصد بانوان بوده‌اند؛ این رقم نشان می‌دهد که بانوان بیشتر علاقه به مهاجرت کاری به کشور پرتغال دارند. خوشبختانه کشور پرتغال از دسته کشورهایی است که توانسته پوشش دهی خوبی در زمینه کار برای خارجیان داشته باشد. در این کشور خدمات گردشگری و تفریحی رتبه خوبی دارد و بخشی از اشتغال مردم را تعیین می‌کند. خرید ملک در کشور پرتغال با توجه به میزان بودجه شما و نوع شغلی که دارید می‌تواند اقساطی باشد.

مشاغلی که در حوزه اطلاعات و ارتباطات و همچنین ساخت و ساز دیده می‌شوند، نسبت به سایر رشته ها رشد بهتری داشته‌اند و از دسته شغل های درآمدزا در کشور پرتغال محسوب می‌شوند.

مشاغل مربوط به خودروسازی و صنایع وابسته به آن نیز در این کشور از نظر درآمدزایی وضعیت خوبی دارند .

یکی از شغل های با درآمد بالا در کشور پرتغال در زمینه داروسازی و بیوتکنولوژی به‌طوری‌که درآمد یک داروساز در این کشور 22 درصد بیشتر از یک داروساز در ایران گزارش شده است .

رشد صنایع در کشور پرتغال شاید آن‌طور که باید دیده نمی‌شود و هنوز هم تهدیداتی برای ورشکستگی کارخانجات و صنایع در این کشور گزارش شده است.

کشور پرتغال در زمینه گردشگری بسیار موفق بوده است و افرادی که در زمینه هتلداری و خدمات پذیرایی فعالیت می‌کنند به طور حتم می‌توانند به سود خوبی در این کشور برسند..

افرادی که در حوزه های ارتباطی فعالیت می‌کنند هم درآمد خوبی در کشور پرتغال خواهند داشت. شما برای کار در کشور پرتغال نیاز به داشتن توانایی منحصر به فردی دارید، در نظر داشته باشید که فرصت های شغلی در کشور پرتغال بر اساس مهارت افراد تعیین شده است و اغلب رزومه های مالی قوی و توانایی کاری خوب مورد نظر قرار می‌گیرد. 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در پرتغال

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور پرتغال کم نیست و این موضوع به نوبه خود نگران کننده به نظر می‌رسد؛ بنابراین بهتر است پیش از هر نوع حرکتی، بدانیم که آیا اخذ ویزای کار کشور پرتغال برای ما مناسب و سودبخش است یا خیر؟

 این کشور برای اینکه وضعیت کاری خود را بهبود بخشد، سرمایه‌گذاری در شرایط کوتاه مدت را وارد کرده است و مشخص است که سرمایه گذاری در کارهایی که نیاز به ابزارهای کمتری دارد، می‌تواند سریع‌تر به نتیجه برسد.

حسابداری و مهندسی نرم افزار و آی تی از دسته شغل های خوب در کشور پرتغال محسوب می‌شود؛ به طور کلی رشته های مهندسی گزینه های خوبی هستند.

شما برای ویزای کار کشور پرتغال باید سعی کنید در ابتدا رزومه خوبی داشته باشید، رزومه شما نشان می‌دهد که چقدر آماده هستید تا وارد جامعه کاری این کشور شوید، باید مهارت شما به کشور پرتغال سود برساند و موجب پیشرفت این کشور شود تا شما را بپذیرند.

در اخذ ویزای کار باید کمی صبور باشید تا رزومه ارسالی از سوی شما توسط کارفرمایان در کشور پرتغال بررسی ‌شود. مبرهن است که اگر به زبان پرتغالی تسلط داشته باشید شانس شما در اخذ این ویزا بیشتر خواهد بود. 

شما در طول 3 الی 6 ماه در کشور پرتغال می‌توانید ویزای کاری را اخذ کنید اما پس از ورود به این کشور ویزای شما در وضعیت یک ساله موقت قرار می‌گیرد و پس از یک سال ارزیابی می‌شود که آیا کار شما در این کشور جنبه صحیحی داشته یا خیر و به عبارتی دیگر، سودآور بوده‌اید یا سبب ضرر رسیدن به سرمایه های کلی شده‌اید؛ پس از اینکه همه چیز طبق روال پیش رفت به سادگی شرایط برای تمدید ویزای برای سه نوبت و پس از آن اخذ اقامت کاری شما فراهم می‌شود. 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در پرتغال

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران گران قیمت در این کشور میل کنید، 8 یورو هزینه کنید؛ حال اگر بخواهید برای دو نفر، سه وعده غذا در یک رستوران معمولی را لحاظ کنید هزینه شما 30 یورو می‌شود.

شما برای خرید یک بلیط یک‌طرفه حمل و نقل عمومی، باید 1.50 یورو هزینه در نظر داشته باشید، هزینه تاکسی یک کیلومتری در این کشور 0.47 یورو تعیین شده است، هزینه تاکسی برای یک ساعت انتظار در کشور پرتغال یورو 14.80 و هزینه ی تاکسی مبدا، 3.27 یورو ارزیابی شده است.

شما برای خرید یک عدد شلوار جین در این کشور باید حدود 76.72 یورو هزینه در نظر بگیرید؛ این در حالی است که هزینه خرید یک دست لباس تابستانی در این کشور 28.20 یورو تعیین شده است.

هزینه خرید یک جفت کفش نایک در کشور پرتغال 69.50 یورو است. 

برای کرایه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید 616.71 یورو و برای کرایه همین آپارتمان در حومه شهر، باید 443.72 یورو هزینه در نظر داشته باشید. هزینه‌ی آپارتمان های سه خوابه در مرکز شهر حدودا 1.102.43 یورو و همین آپارتمان در حومه شهر 728.72 یورو برآورد شده است. 

قیمت برخی کالاهای اساسی در پرتغال

قیمت برخی کالاهای اساسی در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • شیر لیتری 0.63 یورو
 • نان هر قرص 1.12 یورو
 • هر کیلوگرم برنج 0.88 یورو
 • هر شانه تخم مرغ 12 عددی 1.70 یورو
 • هر کیلوگرم پنیر 7.26 یورو
 • هر کیلوگرم سینه مرغ بدون استخوان 5.40 یورو
 • هر کیلو گرم گوشت گاو 9.59 یورو
 • هر کیلو گرم سیب درختی 1.55 یورو
 • هر کیلو گرم موز 1.11 یورو
 • هر کیلو گرم پرتقال 1.18 یورو
 • هر کیلو گرم گوجه فرنگی 1.38 یورو
 • هر کیلو گرم سیب زمینی 0.83 یورو
 • هر کیلوگرم پیاز 0.93 یورو
 • هر کیلوگرم کاهو 0.89 یورو
 • هر بطری آب 1.5 لیتری 0.56 یورو
 • هر پاکت سیگار مارلبورو 5.00 یورو

اقتصاد در پرتغال

اقتصاد در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور پرتغال از دسته کشورهایی است که در زمینه اقتصادی رتبه خوبی داشته و رشد اقتصادی بیشتر در دو ناحیه کلان شهر لیسبون و پروتو دیده می‌شود. در این کشور رشد اقتصادی بیشتر در زمینه سیب زمینی، گوجه فرنگی، زیتون و پارچه دیده می‌شود و سرمایه گذاری وسیعی در زمینه پالایش نفت نیز صورت گرفته است. کشور پرتغال یکی از بهترین مقاصد توریستی محسوب می‌شود و در زمینه بانکداری نیز رتبه خوبی دارد. کشاورزی در کشور پرتغال رشد 22 درصدی داشت اما در سال جدید  شاهد کاهش رشد در زمینه کشاورزی هستیم که شاید کمی نگران کننده به نظر برسد. این کشور آمار خوبی در زمینه ساخت و ساز داشته و در این مسیر موفق ظاهر شده است. 

امنیت مالی و اقتصادی در پرتغال

امنیت مالی و اقتصادی در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت مالی در کشور پرتغال در زمینه بانکداری خصوصی به طور جدی دنبال شده است در این کشور وضعیت بانکداری زیر نظر دولت است و حتی بانک های خصوصی نیز اجازه ندارند که سود بالایی را در نظر بگیرند و همه چیز تحت کنترل سازمان های اقتصادی دولت است.

وضعیت اقتصادی در زمینه پوشاک و کفش نیز رشد خوبی داشته و این کشور یکی از تولیدکنندگان بسیار حرفه‌ای در زمینه لباس و محصولات نساجی محسوب می‌شود.

امنیت اقتصادی در کشور پرتغال در زمینه مواد شیمیایی نیز زیر نظر مهم‌ترین آزمایشگاه های دنیا پیش می‌رود و خوشبختانه این کشور محصولات شیمیایی را در بسته‌بندی های کاملاً ارگانیک صادر می‌کند؛ صادرات کاغذ نیز در این کشور وضعیت خوبی دارد.

محصولات وارداتی در این کشور شامل محصولات کشاورزی و پتروشیمی.

امنیت در پرتغال

امنیت در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور پرتغال سومین کشور امن در جهان است و این یعنی مهاجرت به کشور پرتغال یعنی مهاجرت به یکی از امن ترین کشورهای دنیا! 

این کشور در لیست شاخص های صلح جهانی رتبه خوبی دارد و مشخص است که وضعیت صلح جهانی در این کشور بر اساس شاخص های صلح و امنیت مشخص می‌شود. این کشور هرگز سیاست را وارد زندگی مردم نکرده و در این زمینه دولت نقش پر رنگی ایفا کرده است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در پرتغال

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ اقامت در کشور پرتغال برای کسانی که از نظر سرمایه وضعیت خوبی دارند، بسیار خوب فراهم شده است. در این کشور شما می‌توانید با ثبت شرکت، فضا برای ورود خود و همراه خود به این کشور را به راحتی فراهم سازید. ثبت شرکت می‌تواند در وضعیت محدود و یا کلان صورت بگیرد و این موضوع بستگی به هدف و همین‌طور میزان بودجه شما دارد. اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری روتینی داشته باشید، پروژه های دولتی، گزینه خوبی برای شما هستند و می‌توانند در این مسیر به شما کمک نمایند. مراحل اخذ اقامت کشور پرتغال، به این صورت است که در ابتدا با ویزای موقت وارد خاک کشور پرتغال می‌شوید، البته ورود شما می‌بایست قانونی باشد، سپس با یک دوره زندگی، کار و یا تحصیل و سرمایه گذاری در این کشور می‌توانید شرایط برای تمدید ویزای خود را مهیا کنید، پس از گذشت یک الی سه سال، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهید و در صورتی که قوانین کشور پرتغال را در طول این چند سال زندگی رعایت کرده باشید، به نتیجه خواهید رسید. پاسپورت این کشور معمولا پس از 10 سال صادر می‌شود.

ازدواج خارجی ها در پرتغال

ازدواج خارجی ها در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما اجازه دارید با ازدواج با یک فرد از تبعه کشور پرتغال اقامت این کشور را اخذ نمایید. در صورتی که در این مسیر قوانین را به خوبی رعایت نمایید پاسپورت کشور پرتغال نیز به شما تعلق می‌گیرد. شایان ذکر است که همسر شما حتماً می‌بایست تبعه کشور پرتغال باشد و بسیار مهم است که این اصلیت ثابت شود.

به این منظور نیاز است که مصاحبه ای در سفارت را پشت سر بگذارید که یکی از حساس ترین مراحلی است که سرنوشت افراد را مشخص می‌سازد. سوالاتی که در این مصاحبه از شما پرسیده می‌شود، در ابتدا خلاصه‌ای از زندگی تان از ابتدای تولد و دوران تحصیلی و همین‌طور وضعیت شغلی و سطح درآمد شما است.

همچنین باید مشخص شود که چطور با همسر خود آشنا شده‌اید و در این زمینه نیاز به مدارک کتبی است که تأیید شده باشد ( تنها اشاره شفاهی کفایت نمی‌کند!)

اگر دوران نامزدی طولانی مدتی داشته باشید، مدارکی که دوران نامزدی شما را ثابت نماید می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد؛

شما باید ثابت نمایید که تمکن مالی دارید و نیاز به نامه بانکی با مهر و امضا است. از یاد نبرید که همسر شما نیز باید از نظر مالی وضعیت خوبی داشته باشد و این مورد نیز به طور جدی ارزیابی می‌شود.

اثبات مدارکی که نشان دهد وضعیت مسکن شما در کشور پرتغال به چه صورت است بسیار مهم است. در طول زندگی فرد با همسر خود در این کشور باید آدرس منزل هر دو شخص یکسان باشد.

آشنایی با زبان انگلیسی یا پرتغالی بسیار مهم است. به این معنا که میزان آگاهی فرد در ابتدای ورود به کشور پرتغال چقدر بوده و پس از 5 سال نیز به چه میزان رسیده است.

شغل و میزان درآمد شما بسیار مهم است و در صورتی که همسر شما در کشور پرتغال شغل مناسبی نداشته باشد زیر سوال خواهید رفت.

ازدواج در این کشور باید به تأیید شهرداری برسد

طلاق در کشور پرتغال از نظر حقوقی طبق قانون پیش می‌رود؛ به این‌صورت یکی از طرفین و یا هر دو شخص درخواست طلاق داده و از سوی دولت ارزیابی می‌شود که چقدر زمان برای تأیید و یا تکذیب طلاق نیاز است. در صورتی که هر دو شخص خواهان طلاق باشند مسیر بسیار آسان‌تر است.

اجاره خانه در پرتغال

اجاره خانه در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره خانه در کشور پرتغال، در صورتی که بخواهید یک خانه با یک اتاق خواب در مرکز شهر اجاره کنید، هزینه مورد نظر 616.71 یورو خواهد بود؛ حال اگر بخواهید چنین خانه در خارج از مرکز شهر اجاره کنید، هزینه شما به 443.72 یورو کاهش می‌یابد. در صورتی که بخواهید یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر اجاره کنید که امکانات خوبی نیز داشته باشد، هزینه شما 1.102.43 یورو خواهد بود و و برای اجاره‌ی همین خانه در خارج از مرکز شهر، باید 728.72 یورو بپردازید.

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

.قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر در کشور پرتغال حدود 2.743.94 یورو تعیین شده است و در صورتی که منزل مورد نظر خارج از مرکز شهر باشد باید برای هر متر 1.517.61 یورو هزینه پرداخت کنید. 

برخی از آپارتمان ها در این کشور در وضعیت پیش فروش قرار دارند و تعرفه کمتری دارند.

ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ثبت شرکت در این کشور باید حداقل 500 هزار یورو دارایی داشته باشید و همین‌طور نیاز است که پاسپورت معتبر ارائه دهید. افراد باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه داده و بالای 25 سال باشند. 

شما برای ثبت شرکت در کشور پرتغال دو راه دارید. راه اول به این صورت است که در اداره ثبت این کشور شرکت مورد نظر را به ثبت برسانید، در این روش رجیستر شدن بسیار مهم است و بهتر است که سهام‌دار نیز مشخص شود.

روش دوم ثبت شرکت به صورت آنلاین است؛ در این شیوه نیازی به وکیل نیست و یک الی دو روز زمان نیاز است.

انواع اصلی ثبت شرکت در کشور پرتغال به صورت شرکت عمومی، شرکت محدود خصوصی و شرکت های اشتراکی است. در شرکت عمومی نیاز به 5 نفر سهام‌دار و 50 هزار یورو است، در شرکت های محدود خصوصی نیاز به 5 هزار یورو سرمایه مشارکتی است و حداقل تعداد سرپرستان نیز 2 نفر اعلام شده است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت، پیش نویس اساسنامه شرکت، اصل مدارک هویتی فرد اصلی، پاسپورت فرد اصلی و همراهان وی به انضمام ترجمه آن، برگه تمکن مالی فرد اصلی، برگه گردش مالی فرد اصلی، ارائه طرح توجیهی اقتصادی یا بیزینس پلن، خرید یا اجاره دفتر فعالیت شرکت، استخدام مدیر مالی و ... اعلام شده است.

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور پرتغال شامل نام شرکت، نوع کسب و کار و نام نماینده شعبه است که باید به طور دقیق ارزیابی شود.

انواع ویزا و انواع اقامت در پرتغال

انواع ویزا و انواع اقامت در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود به کشور پرتغال ویزاهای مختلفی وجود دارد مانند ویزای کاری، تحصیلی، ازدواج، پزشکی و توریستی.

ویزای کار کشور پرتغال به سختی صادر می‌شود و بهتر است که افراد با مدارک تحصیلی بالا به سراغ این ویزا بروند. افرادی که دارای رزومه کاری خوبی هستند نیز شانس بیشتری در این زمینه دارند؛ در این زمینه در ابتدا باید در یک مصاحبه شرکت کنید تا میزان مهارت شما به طور دقیق ارزیابی شود.

پس از 4 الی 5 سال کار در این کشور می‌توانید به اقامت دائم دست یابید. شما برای اخذ ویزای کار این کشور، نیاز به شناسنامه، دو قطعه عکس 3 در 4 و همینطور گذرنامه معتبر دارید و در صورت وجود سند ازدواج نیاز به ارائه آن است.

مورد دیگر، اخذ ویزای ازدواج کشور پرتغال است، این ویزا از طریق ازدواج با یک فرد از تبعه کشور پرتغال و یا نامزدی صادر می‌شود. در صورت نامزدی با یک فرد پرتغالی ویزای این کشور در کمتر از 3 ما صادر می‌شود و شما پس از ورود به کشور پرتغال تا 6 ماه زمان دارید که ازدواج خود را رسمی نمایید؛ با ازدواج با یک فرد از تبعه این کشور پس از سه سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید

اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال یکی از بهترین روش هایی است که پیش پای جوانان است. سه مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در این کشور در رشته های مختلف پوشش داده شده است و افراد در طول تحصیل اجازه کار نیز خواهند داشت.

ویزای توریستی کشور پرتغال به صورت موقت بوده و فرد 3 ماه جهت گشت و گذار اجازه حضور در این کشور را خواهد داشت.

سرمایه گذاری در کشور پرتغال که بیشتر در قالب ثبت شرکت دیده می‌شود، از دیگر روش هایی است که از جانب سرمایه‌داران و یا کسانی که پلن های اقتصادی قوی دارند، انتخاب می‌شود. در این روش شما سرمایه و طرح اقتصادی خود را اعلام می‌کنید و دولت تصمیم نهایی مبنی بر صدور ویزای سرمایه گذاری کشور پرتغال را خواهد گرفت.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم پرتغال

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کیفیت خدمات بیمه درمانی در کشور پرتغال به صورت عادی پیش رفته است و بهبود خوبی در این زمینه دیده می‌شود. وزارت بهداشت کشور پرتغال بر خدمات درمانی این کشور توانسته نظارت دقیق و اصولی داشته باشد. اینطور که مشخص شده است در این کشور بهداشت و مراکز بهداشت شهری زیادی دیده می‌شود و بسیاری از خدمات بهداشت و درمان در کشور پرتغال به صورت رایگان صورت می‌گیرد و یا هزینه موجود بسیار کم است. در نظر داشته باشید که مراقبت های بهداشتی در این کشور تحت نظارت دولت صورت می‌گیرد و سرمایه گذاری کلانی در این زمینه صورت گرفته است.

در این کشور بیماران می‌توانند بر اساس بودجه خود شرکت های بیمه مورد نظر را انتخاب کنند؛ در این روال سرویس های مشخص دیگری نیز در زمینه هزینه عینک، پروتز دندان و آبگرم درمانی دیده می‌شود. به طورکلی بیماران و سالخوردگان در این کشور بر اساس بیماری های خاص خود می‌توانند از هزینه های اضافی نیز استفاده کنند. این کشور سیستم های تأمین اجتماعی خوبی را در زمینه خدمات درمانی در نظر گرفته است. هزینه های درمان و دندانپزشکی در کشور پرتغال نیز بر اساس بودجه های دولتی تقریب زده می‌شود و یک سری نسخه های دارویی و وسایل درمانی در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

خدمات بانکی و مالی در پرتغال

خدمات بانکی و مالی در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک BCP یکی از معتبرترین بانک های کشور پرتغال محسوب می‌شود؛. این بانک در حال حاضر سهم بازار را به دست گرفته و بزرگترین بانک در این کشور است. در این بانک افراد خارجی اجازه افتتاح حساب خواهند داشت. نوعی از حساب‌های موجود در این بانک، حساب سپرده پایه با ویژگی دسترسی سریع است که کوتاه مدت نامیده می‌شود؛ حساب سپرده طولانی مدت با سود متغیر از 15 روز الی 3 سال است.

دومین بانک مشهور در کشور پرتغال سایکسا نام دارد که از نظر مقیاس و سهم بازار دومین بانک بزرگ در کشور پرتغال است و حساب های بانکی در این بانک شامل 9 نوع حساب جاری ، گزینه های متنوع برای محصلان و دانشجویان و همینطور دو نوع حساب کوتاه مدت است که می‌تواند سوددهی‌های مختلفی داشته باشد.

بانک BPI چهارمین بانک مشهور در کشور است؛ در این بانک انواع حساب های سرمایه گذاری دیده می‌شود

بانکو توتا پنجمین بانک در کشور پرتغال محسوب می‌شود؛ در این بانک 5 نوع حساب پس انداز طولانی مدت با حداقل زمان 6 ماهه وجود دارد. شما می‌توانید برای کار در کشور پرتغال با حقوق بالا یکی از بانک ها را انتخاب کنید.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در پرتغال

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پاسپورت کشور پرتغال رتبه 4 در بین سایر کشورهای دنیا دارد و با داشتن پاسپورت این کشور افراد می‌توانند به 164 کشور دنیا سفر نمایند؛ در نظر داشته باشید که پاسپورت این کشور از اعتبار خوبی برخوردار است.

تشابهات فرهنگی پرتغال با ایران

تشابهات فرهنگی پرتغال با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همبستگی عاطفی بین مردم پرتغال به خوبی دیده می‌شود و به طور کلی بحران های اقتصادی و زندگی هرگز همبستگی بین مردم را زیر سوال نمی‌برد، مردم این کشور همانند مردم ایران صلح طلب هستند و تا حدی نیز راحت طلب بوده و دوست دارند با زحمت کم به نتیجه برسند. 

حاکمیت های روانی و مدیریت منزل یکی از مسائلی است که هنوز در بین آقایان در کشور پرتغال دیده می‌شود و این گزینه در بین مردم ایرانی نیز بسیار رواج دارد

خانواده ها در این کشور بزرگ و گسترده هستند که بسیار شبیه به ایرانیان است.

وفاداری در این کشور بسیار مهم است و در بین مردم دیده می‌شود و در ایران نیز چنین شرایطی حاکم است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در پرتغال

اعیاد و تعطیلات رسمی در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور پرتغال در تاریخ 1 ژانویه آغاز سال نو است و مشخص است که در این تاریخ افراد دور هم جمع می‌شوند و سال نو را به هم تبریک می‌گویند.

25 آوریل در این کشور روز آزادی است، در این روز افراد شعار آزادی سر داده و استقلال تفکر را نماد آزادی بشریت می‌دانند

1 مه در پرتغال روز کارگر بوده و گرامی‌داشت بزرگی برای کارگران صورت می‌گیرد؛ در این تاریخ اغلب افراد سعی می‌کنند از قشر کارگر حمایت کنند.

10 ژوئن روز ملی محسوب می‌شود؛ این تاریخ برای دولت پرتغال بسیار مهم است.

13 ژوئن روز آنتونی است؛ در این تاریخ افراد سعی می‌کنند در خیابانی به همین نام دور هم جمع شوند و از بستنی های سنتی مشهور بخورند.

15 اوت در پرتغال روز عبادت است، این روز از نظر مردم پرتغال بسیار مهم بوده و افراد معتقد سعی می‌کنند کار خود را در این روز تعطیل کرده و مشغول عبادت شوند.

1 دسامبر روز جوانان محسوب می‌شود، در این تاریخ جوانان دور هم جمع می‌شوند و برای آینده خود هم فکری می‌کنند و برنامه های خیابانی شاد نیز برای جوانان اجرا می‌شود.

دین در پرتغال

دین در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلی 81 درصد از مردم این کشور کاتولیک و پیروی کلیسای رم و 6 درصد بدون دین هستند.

تفریح در پرتغال

تفریح در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آکواریوم اقیانوسی لیسبون یکی از محبوب ترین جاذبه های تفریحی در پرتغال به شمار می‌آید، این آکواریوم قسمت های متنوعی دارد که بسیار دیدنی و جذاب است. شما می‌توانید در کنار نهنگ ها بخوابید و عکس‌برداری کنید.

باغ وحش های های لیسبون از بهترین جاذبه های تفریحی کشور پرتغال هستند که در آن‌ها 360 گونه جانوری نگهداری می‌شود.

برج لیسبون در بالاترین تپه شهر واقع شده است و در بین مردم این شهر شناخته شده است. این برج دارای فضای دیدنی بی نظیری است و نمایشگاه هایی که مربوط به فرهنگ و تاریخ است در آن وجود دارد. کافه ها و رستوران های زیادی در این بخش دیده می‌شود

صومعه جرونیموس از بهترین فضاهای معماری پرتغالی است، این صومعه زیبا در پایتخت پرتغال قرار دارد و بسیار زیبا و دیدنی است.

آویرو یک شهر بندری و کوچک در پرتغال است، این شهر دارای کانال های رنگی وسیعی است که مشهور به ونیز پرتغال است؛ این شهر زیبا، بسیار دیدنی و جذاب است.

جزایر مادیرا به دلیل داشتن آب و هوای استوایی و باغ های زیبا، بسیار خاص و دیدنی است؛ این جزایر استخرهای طبیعی و بی نظیری دارد.

صخره کابو دو روکا یکی از صخره های بسیار زیبا در غربی ترین نقطه پرتغال و اروپا محسوب می‌شود که بسیار دیدنی و شگفت انگیز است.

گرس تنها پارک ملی در پرتغال است که برای کوهنوردی و پیاده روی گزینه بسیار خوبی است؛ در این پارک قلعه های قدیمی و روستاهای کوچکی وجود دارد که بازدید از آن بسیار دل انگیز است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در پرتغال

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حمل و نقل در کشور پرتغال از نظر هزینه‌ای وضعیت متوسطی دارد. شما برای خرید بلیط یک طرفه حمل و نقل مترو باید 1.50 یورو هزینه کنید؛ این در حالی است که اگر نیاز به استفاده هر روز دارید، باید بلیط یک ماهه 35.00 یورویی خریداری کنید. در این کشور هزینه‌ی تاکسی برای هر یک کیلومتر 0.47 یورو، تاکسی با 1 ساعت انتظار 14.80 یورو و تاکسی مبدا 3.27 یورو هزینه خواهد داشت. در این کشور بنزین هر یک لیتر 1.53 یورو است و به طور کلی تعرفه بنزین از دسته تعرفه های ثابت محسوب می‌شود. 

فرهنگ پرتغال

فرهنگ پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور پرتغال بسیار صمیمی و خوش برخورد هستند و با آغوش گرم از هم استقبال می‌کنند؛ بنابراین در این کشور احساس غربت نمی‌کنید. رعایت ادب برای مردم کشور پرتغال بسیار مهم است و این موضوع در مراودات عمومی دیده می‌شود. فرهنگ ها و ایما و اشاره در فرهنگ پرتغال یک توهین محسوب می‌شود؛ مردم این کشور از زبان بدن برداشت منفی می‌کنند.

بروز احساسات در مکان های عمومی یک امر عادی است و مشکلی نخواهد داشت. در خیابان های این کشور مردم همدیگر را به آغوش می‌کشند و دست در دست هم در خیابان ها پیش می‌روند.

هدیه دادن بخشی از فرهنگ مردم پرتغال محسوب می‌شود مخصوصا هدیه دادن گل اما باید تعداد گل‌ها 13 عدد باشد. مردم این کشور در زمان هدیه گرفتن، آن را به سرعت باز می‌کنند.

مردم این کشور در موقعیت های مختلف با هم دست می‌دهند حتی اگر همدیگر را نشناسند

در بین مردم پرتغال چشم و هم چشمی هیچ معنی‌ای ندارد و افراد فخر فروش قطعاً زیر سوال می‌روند.

 مردم در این کشور بسیار رک و صحیح حرف می‌زنند و رک حرف زدن بخشی از فرهنگ این کشور محسوب می‌شود و جای ناراحتی ندارد.

هنر پرتغال

هنر پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چوب نگاری یکی از هنرهای مشهور در پرتغال است، این هنر از سوی بانوان معرفی شده است. چوب نگاری ترکیبی از رنگ و خطاطی بر روی چوب است. این کشور در هنر چوب نگاری تا مسابقات بین‌المللی نیز پیش رفته است.

ورزش در پرتغال

ورزش در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شنا یکی از ورزش های محبوب مردم پرتغال است، این کشور با توجه به سواحل زیبا و آب های گرمی که دارد برای شنا گزینه بسیار عالی است. 

قایقرانی بین بانوان پرتغال بسیار رواج دارد؛ به طوری که در این کشور مسابقات قایقرانی زیادی برگزار می‌شود. رودخانه دورو یکی از بهترین مکان ها برای قایقرانی محسوب می‌شود و تورهای قایقرانی زیادی نیز در این مکان برگزار می‌شود.

دوچرخه سواری از دیگر ورزش های محبوب در پرتغال است، این کشور توانسته فضای جاده‌ای بی‌نظیری را فراهم ‌سازد.

تنیس خاکی از ورزش های ابداعی مردم پرتغال است و بسیار محبوب است به طوری که این ورزش در باشگاه های پرتغال، دارای بالاترین استانداردهای بین‌المللی است.

گلف از مهم‌ترین ورزش هایی است که جوانان در رده سنی 22 الی 29 سال در پرتغال به دنبال آن می‌روند.

خرافات در پرتغال

خرافات در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور پرتغال در زمان غذا خوردن به مدت 5 ثانیه اول چشم خود را می‌بندند تا غذا به روح مردگان برسد.

مردم کشور پرتغال خرافاتی نیستند اما معتقدند نباید سر میز غذا درمورد کار صحبت کرد.

شایعات در مورد پرتغال

شایعات در مورد پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر نوع اطلاعات منفی در زمینه وضعیت بهداشت و درمان در پرتغال را باور نکنید این کشور بهترین شرایط برای بیمه و خدمات درمانی را مدنظر قرار دارد.

بهتر است که شایعات در خصوص کودک آزاری در این کشور را نیز جدی نگیرید.

موارد ممنوعه در پرتغال

موارد ممنوعه در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افراد در پرتغال فرد غریبه را در آغوش نمی‌گیرند.

در این کشور بازدید از مریض در زمان غیر از ملاقات ممنوع بوده و قوانین سختی در این مورد وجود دارد.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم پرتغال

خطرات احتمالی برای افراد مقیم پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

احتمال اینکه در ابتدا از رانندگی افراد در پرتغال بترسید بسیار زیاد است زیرا مردم کشور پرتغال تند رانندگی می‌کنند پس باید کمی احتیاط کنید.

در این کشور در صورتی که از ایما و اشاره برای بیان صحبت خود استفاده کنید احتمال درگیری و خطر برای شما وجود دارد

تشابهات قوانین پرتغال با ایران

تشابهات قوانین پرتغال با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین کاری و زندگی در پرتغال با ایران فرق دارد. بانوان در این کشور برای شغل خود اهمیت زیادی قائل هستند و زن و مرد به یک اندازه در بزرگ کردن فرزند دخالت دارند.

گواهینامه و خرید ماشین در پرتغال

گواهینامه و خرید ماشین در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گواهینامه رانندگی در پرتغال بر اساس رویکردهای مختلف در نظر گرفته می‌شود، گواهینامه ب1 معادل پایه سه در ایران است و گواهینامه ب2 همان پایه دو محسوب می‌شود. گواهی های پ 1 و همینطور ت معادل با پایه یک هستند. افرادی که قصد دارند کمتر از یک سال در این کشور زندگی کنند، می‌توانند گواهینامه خود را معادل‌سازی کنند و دیگر نیاز به اخذ گواهی جدید نخواهد بود.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در پرتغال

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت کشور پرتغال در تهران خیابان موسوی، میدان هروی واقع شده است.

زمان ارائه مدارک از 8 الی 17

زمان تحویل گذرنامه نیز از 8 الی 16 اعلام شده است. 

نوع پوشش مردم پرتغال

نوع پوشش مردم پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در محل کار مرد ها از لباس های رسمی و یا غیر رسمی به همراه کراوات استفاده می‌کنند. زن ها بیشتر پیراهن و کت و دامن و یا کت و شلوار به تن دارند و به طور کلی دنباله روی مد هستند. حقیقت این است که مردم کشور پرتغال شما را در ابتدا از روی ظاهرتان قضاوت می‌کنند. لباس های استفاده شده اغلب از پارچه های با کیفیت هستند و بهترین نوع پوشاک برای خود انتخاب می‌کنند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی پرتغال

جغرافیا و شرایط آب و هوایی پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور پرتغال نقطه تلاقی اروپا، آمریکا وآفریقا است و از نظر جغرافیایی بسیار شهرت دارد. این کشور در حاشیه غربی شبه جزیره ایبری واقع شده است و در پایین ترین بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. پرتغال دنباله فلات مرتفع مرکزی اسپانیا واقع شده است. از این کشور هرچه به سمت دریا حرکت کنیم، ارتفاع کمتر می‌شود. مساحت کشور پرتغال، حدود 92.212 کیلومتر مربع اعلام شده است. آب و هوایی معتدل مدیترانه‌ای در این کشور حاکم است. پرتغال دارای تپه هایی پوشیده از جنگل های کاج است. پرتغال یکی از بهترین مناطق گردشگری محسوب می‌شود زیرا جاذبه های طبیعی و سرسبز فراوانی دارد. این کشور از شمال و شرق با اسپانیا همسایه است و در غرب و جنوب به اقیانوس اطلس می‌رسد. خط ساحلی کشور پرتغال بیش از 800 کیلومتر است. لیسبون پایتخت و قطب حمل و نقل بین‌المللی در پرتغال است و پورتو دومین شهر بزرگ این کشور و موفق ترین منطقه به شمار می‌رود.

غذاهای پرتغال

غذاهای پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آلیرا د میراندوا یک نوع سوسیس مرغ بسیار خوش طعم است و یکی از ارزان ترین و رایج ترین غذاهایی است که در پرتغال مصرف می‌شود؛ طعم این غذا کمی تند اما بسیار لذیذ است.

باکالیائو در پرتغال یک ماهی سنتی بسیار خوش طعم است، این ماهی دوست وفادار نیز لقب گرفته است و در جشن شب سال نو سرو می‌شود. 

کالدرادا یک نوع مار ماهی است؛ این ماهی سرخ شده در سوپ استفاده می‌شود و در تهیه‌ی آن از زعفران و فلفل استفاده می‌شود؛ طعم این ماهی بسیار دلچسب است.

کاتاپلانا یک نوع خورش دریایی است که در تابه مسی پخته شده و به همراه برنج سرو می‌شود. 

فرانسزینیا غذای اصلی شهر پورتو است که از دو برش نان تشکیل می‌شود و با استیک و سیب زمینی سرو می‌شود. این غذا در سس تند با گوجه فرنگی تهیه می‌شود.

پولو الاگارئیرو یک غذا از هشت پا است که با سس سیر تهیه می‌شود و در روغن زیتون سرخ می‌شود؛ این غذا در رستوران های مشهور پرتغال سرو می‌شود.

پوستا میراندزا یک قطعه ضخیم از فیله استیک گاو است که بر روی آتش پخته می‌شود و به طور شگفت انگیزی تند و ترد است.

آخرین ویرایش: 2019-06-01 14:02:28 1,962