x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به پرتغال

 

ویزای ازدواج کشور پرتغال یکی دیگر از مواردی است که برای مهاجرت به این کشور لحاظ شده است، برای اخذ ویزای ازدواج این کشور باید با یک فرد از تبعه کشور پرتغال ازدواج رسمی و واقعی داشته باشید و با هم زندگی کنید، در این روش نیاز به مدارک شناسایی هر دو شخص و نامه تمکن مالی شخص از کشور پرتغال است. کشور پرتغال در سال های اخیر در زمینه اقتصادی آسیب های زیادی به خود دیده است و در این بین جوانان زیادی بیکار شده‌اند؛ بحران بیکاری در کشور پرتغال سبب شده که اخیرا مهاجرت به این کشور از طریق کارآفرینی و ایجاد شغل نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شود. تحصیل در کشور پرتغال از دیگر مواردی است که نظر جوانان را به خود جلب کرده است؛ آمار این بخش از مهاجران نیز رشد 39 درصدی داشته است. زندگی در پرتغال قوانین مخصوص به خود را دارد و وجود یک نظام قانون‌مند در این کشور سبب شده است که پرتغال یکی از بهترین کشورهایی باشد که برای زندگی انتخاب می‌شود. مراحل تعیین وضعیت پناهندگی در پرتغال به این صورت است که سازمان SEF بیست روز برای پذیرش و یا رد درخواست پناهندگان زمان اختصاص می‌دهد و بعد از آن یک بررسی دقیق تر صورت می‌دهد. در صورتی که پس از بیست روز جواب منفی صادر شد، باید درخواست به کمیساریای ملی پناهندگان ارائه شود و پس از 48 ساعت نتیجه اعلام می‌شود. اگر باز هم جواب منفی بود، به مدت هشت روز پیش از دادگاه اداری می‌توانید اعتراض خود را اعلام نمایید.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره مهاجرت به پرتغال

مهاجرپذیری پرتغال

مهاجرپذیری پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اینکه کشور پرتغال را برای مهاجرت انتخاب کنیم یا نه بستگی به خودمان دارد. اینکه شرایط مهاجرت به کشور پرتغال می‌تواند آسان باشد یا نه بستگی به نوع مهاجرت دارد. کشور پرتغال یک کشور وسیع و زیبا است که امکانات رفاهی خوبی را شکل داده است. این کشور در جنوب غربی اروپا قرار دارد و با اسپانیا همسایه است. کشور پرتغال سوابق تاریخی زیادی دارد و به این ترتیب از دسته کشورهایی است که از سوی گردشگران بسیار مورد بازدید قرار می‌گیرد. روش های مهاجرت به کشور پرتغال زیاد است اما به طور کلی دولت کشور پرتغال سعی کرده در جدیدترین بررسی خود فضای سرمایه گذاری در کشور پرتغال را بیشتر از قبل نماید و در این مسیر موفق نیز بوده است.
فرهنگ زندگی در پرتغال بسیار بالا است و خانواده در این کشور از جایگاه بالایی برخوردار است.
کشور پرتغال در سال های اخیر در زمینه اقتصادی آسیب های زیادی به خود دیده است و در این بین جوانان زیادی بیکار شده‌اند؛ بحران بیکاری در کشور پرتغال سبب شده که اخیرا مهاجرت به این کشور از طریق کارآفرینی و ایجاد شغل نسبت به سال‌های گذشته بیشتر باشد. اخذ ویزای کارآفرینی پرتغال یکی از آسان‌ترین و بهترین گزینه‌ها است.
 


آمار مهاجران به پرتغال

آمار مهاجران به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار مهاجران به کشور پرتغال از ایران روز به روز بیشتر می‌شود؛ در کشور پرتغال مسلمانان زیادی وجود دارند و این سبب شده تا ایرانیان نسبت به کشور پرتغال حس خوبی داشته باشند. در این کشور ادب و احترام یک قانون بزرگ محسوب می‌شود و کسانی که برای یک بار به کشور پرتغال سفر کرده‌اند، این موضوع را به درک می‌کنند. در نظر داشته باشید که آمار مهاجرانی که در زمینه سرمایه‌گذاری به کشور پرتغال وارد شده‌اند 71 درصد بیشتر از قبل است که رقم چشمگیری است.
تحصیل در کشور پرتغال از دیگر مواردی است که نظر جوانان را به خود جلب کرده است؛ آمار این بخش از مهاجران نیز رشد 39 درصدی داشته است. زندگی در کشور پرتغال قوانین مخصوص به خود را دارد و وجود یک نظام قانون‌مند در این کشور سبب شده است که کشور پرتغال یکی از بهترین کشورهایی باشد که برای زندگی انتخاب می‌شود. این کشور توانسته نظر توریست های بزرگ و مشهور را نیز جلب نماید و تاریخ نویسان زیادی کشور پرتغال را گزینه خوبی برای سفر می‌دانند.

میزان رضایت مهاجران به پرتغال

میزان رضایت مهاجران به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورود به شغل در کشور پرتغال کمی دشوار است ولی رشته های حسابداری و نرم افزار و آی تی از دسته رشته هایی هستند که شانس پذیرش بالایی در کشور پرتغال دارند.
کارآفرینی در سال های اخیر در کشور پرتغال بیشتر شده است اما در مجموع میزان رضایت کاری در کشور پرتغال، حدود 69 درصد است که رقم متوسطی بوده و برای بالا رفتن این آمار نیاز به ایجاد فضاهای شغلی وسیعی است.
افرادی که به قصد تحصیل به کشور پرتغال سفر کرده‌اند رضایت 94 درصدی از فضای تحصیلی در این کشور دارند؛ در کشور پرتغال فضای تحصیل به شکل به روز و ایده آل فراهم شده است.
مهاجرت به قصد تاسیس شرکت و سرمایه گذاری در کشور پرتغال بیشتر از سایر موارد است؛ سرمایه گذاری در کشور پرتغال با حمایت دولت این کشور صورت می‌گیرد و افرادی که در این راه قدم نهاده‌اند اغلب رضایت 79 درصدی دارند.
 

راحت‌ترین روش مهاجرت به پرتغال

راحت‌ترین روش مهاجرت به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما راحت ترین روش برای مهاجرت به کشور پرتغال را کارآفرینی می‌دانیم. به این معنی که اگر شما ایده های ایجاد شغل در کشور پرتغال دارید و ایده شما به نفع دولت این کشور است، مسیر مهاجرت برای شما نسبت به سایر روش ها بازتر است، در این روش شما طرح تجاری خود را اعلام می‌کند و توجیه اقتصادی آن نیز مشخص می‌شود؛ پس از مشخص شدن این مورد، شرایط برای مهاجرت شما فراهم می‌شود، در این روش در صورتی که میزان بودجه در دسترس شما کم باشد، دولت این کشور به شما کمک خواهد کرد.
سرمایه گذاری از دیگر روش های آسان و آینده‌دار در کشور پرتغال است، این کشور بحران های اقتصادی زیادی را پشت سر گذاشته است و به دنبال فضای سرمایه گذاری جدید و مفید است؛ بنابراین اگر از نظر بودجه وضعیت خوبی دارید، کشور پرتغال یکی از بهترین شرایط را برای سوددهی به شما ارائه می‌دهد. سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال یک روش ایده‌آل و قابل اعتماد است و مشخص است که در این کشور سرمایه‌گذاری های وسیع با سوددهی چند برابر همراه است.
ویزای سرمایه گذاری گاهاً در کمتر از 2 ماه صادر می‌شود و دردسر کمتری نسبت به سایر روش ها دارد.


روش‌ های مهاجرت به پرتغال

روش‌ های مهاجرت به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور پرتغال از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در کشور پرتغال می‌تواند به صورت مستقیم باشد و یا از طریق ثبت شرکت صورت بگیرد؛ در این روش میزان بودجه اولیه شما نباید از یک مبلغی کمتر باشد.کارآفرینی نیز زیر مجموعه ویزای سرمایه گذاری است که نیاز به طرح توجیه اقتصادی داشته و در این روش، بودجه کمتری نسبت به ثبت شرکت در این کشور نیاز است.
ازدواج، راه دیگری برای مهاجرت به این کشور است؛ برای اخذ ویزای ازدواج این کشور، باید با یک فرد از تبعه کشور پرتغال ازدواج رسمی و واقعی داشته باشید و با هم زندگی کنید، در این روش نیاز به مدارک شناسایی هر دو شخص و نامه تمکن مالی از جانب تبعه‌ی کشور پرتغال است.
اقامت کشور پرتغال با اجاره خانه و همین‌طور خرید خانه از دسته روش های مهم دیگر محسوب می‌شود.
تحصیل در کشور پرتغال نیاز به ویزای تحصیلی دارد؛ توجه داشته باشید که شرایط تحصیل در این کشور به خوبی فراهم شده است. ویزای تحصیلی کشور پرتغال شما را به بازار کار این کشور وارد خواهد کرد.
ویزای کار کشور پرتغال از دسته ویزاهای مهمی است که در چند سال اخیر صادر می‌شود، برای اخذ ویزای کار این کشور باید از نظر سابقه کاری وضعیت خوبی داشته باشید؛ همچنین نیاز است که با یک کارفرما وارد قرارداد کاری شوید؛ برای اخذ ویزای کاری کشور پرتغال نیاز به زمان بیشتری نسبت به سایر روش های موجود دارید.
 

مهاجرت سرمایه گذاری به پرتغال

مهاجرت سرمایه گذاری به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سرمایه گذاری در کشور پرتغال به سه شکل صورت می‌گیرد؛ روش اول (کارآفرینی) این است که شغلی ایجاد کنید که نیاز به ارائه طرح توجیه اقتصادی دارید و باید سرمایه اولیه را داشته باشید. در صورتی که سرمایه شما صفر است، از فکر ویزای سرمایه‌گذاری خارج شوید!
روش دوم این است که سرمایه خود را وارد بورس و یا شرکت های معینی در کشور پرتغال کنید؛ این روش از دسته روش‌های پرخطر محسوب می‌شود و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود؛ در واقع در کشور پرتغال شرکت ها در برخی از فراخوان‌ها اعلام می‌کنند که نیاز به سرمایه دارند و شما را وسوسه می‌کنند که از این طریق به سادگی به کشور پرتغال وارد شوید؛ این روش غیر قانونی نیست اما ریسک های زیادی دارد و باید دقت بالایی داشته باشید. روش دیگر نیز ثبت شرکت در کشور پرتغال است که عموماً این روش انتخاب می‌شود. در این روش سرمایه‌ی بیشتری نیاز است.
سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک نیز در این کشور ممکن است

مهاجرت از طریق ازدواج به پرتغال

مهاجرت از طریق ازدواج به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این روش شرایط مختلفی دیده می‌شودً؛ گاهاً تابعیت مرد به زن رسیده و زن تابعیت مضاعف می ‌گیرد و گاه نیز برعکس بوده و تابعیت از زن به مرد اعطا می‌شود؛ در نظر داشته باشید که آنچه در این روش بسیار مهم است، پشتوانه مالی و دفتر حمایت است. در این روش شما باید هزینه یک سال زندگی را در حساب خود داشته باشید و همسر شما از کشور پرتغال نیز باید از نظر اقتصادی و درآمدزایی وضعیت خوبی داشته باشد و مشخص باشد که از پس هزینه زندگی برمی‌آید. در کشور پرتغال شرایطی موجود است که باید حداقل سه سال از زندگی شما گذشته باشد تا بتوانید برای اقامت دائم درخواست دهید.
حقیقت این است که ویزای ازدواج کشور پرتغال بسیار سخت صادر می‌شود و به هیچ عنوان روش ساده‌‌ای برای ورود به کشور پرتغال نیست. در صورتی که قصد شما مهاجرت به کشور پرتغال است و ازدواج را بهانه کرده‌اید، شک نکنید که لو خواهید رفت و سوالاتی که در این مسیر از شما پرسیده می‌شود همه چیز را روشن خواهد ساخت. در این روش اختلاف سن زن و مرد نباید بیش از 15 سال باشد، در زمان وصلت هر دو شخص باید مجرد باشند و در صورت ازدواج قبلی باید مدرک طلاق و یا فوت همسر ارائه شود، نحوه آشنایی نیز باید مستند ارائه شود که عبور از این مرحله بسیار سخت است. ویزای کشور پرتغال برای ازدواج در طول سه ماه صادر می‌شود.  
 

مهاجرت از طریق تولد به پرتغال

مهاجرت از طریق تولد به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شخص در خارج از کشور پرتغال و از والدین پرتغالی متولد شود، برای وی ملیت پرتغالی صادر می‌شود و در این مسیر اثبات تابعیت والدین فرزند بسیار مهم است. مبرهن است که تابعیت کشور پرتغال از طریق خون صورت می‌گیرد. در صورتی که پدر و مادر بدون تابعیت باشند و فرزند در خاک کشور پرتغال متولد شده باشد، طبق ارزیابی های مشخصی می‌توان شانس کسب تابعیت فرزند را بیشتر دانست.


مهاجرت پناهندگی به پرتغال

مهاجرت پناهندگی به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 
حقیقت این است که مهاجرت به کشور پرتغال از طریق پناهندگی بسیار پیچیده و پر خطر است. مراحل تعیین وضعیت پناهندگی در پرتغال به این صورت است که سازمان SEF بیست روز برای پذیرش و یا رد درخواست پناهندگان زمان می‌دهد و بعد از آن یک بررسی دقیق تر نیز صورت می‌گیرد. در صورتی که پس از بیست روز جواب منفی صادر شد، باید درخواست به کمیساریای ملی پناهندگان ارائه شود و پس از 48 ساعت نتیجه اعلام می‌شود. اگر باز هم جواب منفی بود، تا هشت روز پیش از دادگاه اداری می‌توانید اعتراض خود را اعلام نمایید، در صورتی که پذیرش مثبت باشد اجازه اقامت موقت در این کشور دارید که برای یک دوره 2 ماهه صادر می‌شود و به اندازه یک ماه نیز قابل تمدید است.
شما با داشتن این اقامت/ف اجازه کار و شرکت در دوره های آموزش حرفه‌ای و مطالعه و تحصیل و کمک مالیاتی در پرتغال را دارید. در مسیر پناهندگی در پرتغال، زنان بدون همراه و با کودکان زیر سن قانونی، افراد معلول، افراد مسن، افراد بیمار و ... بسیار تحت خطر و فشار هستند. ثبت شرکت در کشور پرتغال می‌تواند یک جایگزین عالی برای این روش محسوب ‌شود.
یکی از مهم‌ترین بخش های پناهندگی به کشور پرتغال، این است که مسکن شما نامشخص است و محل‌های اقامت اضطراری که در این مسیر به شما داده می‌شود بسیار محدود است و وضعیت نامساعدی دارد. شایان ذکر است که پرتغال یکی از کشورهایی است که روش های جایگزین مهاجرتی را  نیز اعلام کرده است؛ پیشنهاد می‌شود این روش‌ها را انتخاب کنید و دشواری ها و خطرهای مهاجرت از طریق UN کشور پرتغال را از خود دور کنید؛ از یاد نبرید که پناهندگی باید آخرین انتخاب شما باشد.

مهاجرت تحصیلی‌ به پرتغال

مهاجرت تحصیلی‌ به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از دیگر راه های مهاجرت به پرتغال تحصیل است. این روش، روشی امن است که می‌تواند آینده‌ای درخشان برای شما فراهم سازد.
دوره کارشناسی در پرتغال 3 الی 4 سال طول می‌کشد؛ دروس در این کشور به زبان پرتغالی و اسپانیایی ارائه می‌شوند. برای تحصیل شما باید مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و همین‌طور قبولی در آزمون ورودی را ارائه دهید. فرد برای تحصیل در این کشور باید مدرک زبان آیلتس 6 داشته باشد؛ همچنین نیاز به نامه تمکن مالی است.
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال، 2 سال طول می‌کشد و زبان تحصیل انگلیسی و یا پرتغالی است، شما برای ورود به این مقطع باید مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 داشته باشید اما اگر مدرک لازم را ندارید، می‌توانید پیش از دانشگاه دوره های زبان انگلیسی به مدت 5 هفته با هزینه 1200 یورو را بگذارنید. در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور، نیاز به مدرک دیپلم و کارشناسی به همراه ریز نمرات دارید. دانشجویان این مقطع می‌توانند به مدت 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند و به ازای هر ساعت کار 12 یورو دریافت کنند.
هزینه تحصیل در پرتغال به طور کلی 1500 یورو در سال برآورد شده است و هزینه زندگی نیز 400 الی 600 یورو در ماه است.
طول دوره دکترا در پرتغال 3 الی 5 سال است و زبان تدریس اغلب انگلیسی است. لازم به ذکر است که تنها افرادی می‌توانند به این بخش وارد شوند که معدل بالای 17 و مقالات معتبر ISI دارند و از نظر علمی نیز وضعیت خوبی دارند. هزینه تحصیل در مقطع دکترا، حدود 2700 یورو تعیین شده است که بستگی به رشته و دانشگاه نیز دارد. در این دوره می‌توانید 30 ساعت در هفته کار کنید و برای هر ساعت کار، 15 دلار دریافت کنید.
 
 


مهاجرت کاری پرتغال

مهاجرت کاری پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر کارفرمایی که قصد استخدام نیروی خارجی دارد، در ابتدا باید طرح توجیه اقتصادی داشته باشد؛ از این طریق به وی اجازه داده می‌شود که کارمند یا کارگرانی را استخدام کند. طریقه استخدام به این صورت که وی شغل خود را به مدت 3 ماه در پرتغال آگهی می‌کند و پس از 3 ماه در صورتی که فرد مورد نظر یافت نشد آگهی خود را در اتحادیه اروپا آگهی می‌کند. کارفرما می‌بایست حمایت کامل خود را از فرد اعلام کند و شرایط اقامت وی نیز مهیا باشد. در هر دو حالت شخص اجازه ندارد تا زمانی که وضعیت وی مشخص نشده است با خود همراه بیاورد. شخص پس از پرداخت 3 تا 4 سال مالیات و بیمه، می‌تواند درخواست اقامت دائم داشته باشد. برای کار در پرتغال باید زبان انگلیسی یا پرتغالی بلد باشد. در این کشور شانس کاریابی کم است و بهتر است به دنبال کارآفرینی باشید.

مهاجرت از طریق همراه به پرتغال

مهاجرت از طریق همراه به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت از طریق همراه در پرتغال برای افرادی که به منظور سرمایه گذاری و یا تحصیل رفته‌اند بسیار عالی است؛ در این روش شما سرمایه گذاری خود را به یک بخش مشخص می‌رسانید و سپس همراه شما درخواست می ‌دهد و می‌تواند وارد این کشور شود.
 
 

مهاجرت توریستی به پرتغال

مهاجرت توریستی به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سواحل زیبا و کاخ های رنگارنگ پرتغال دلایل خوبی برای گردشگری در این کشور هستند. ویزای توریستی یک ویزای موقت برای سفر به پرتغال است که به شما اجازه می‌دهد طی 3 ماه از دیدنی های این کشور زیبا بازدید کنید و سفری دل‌انگیز برای خود فراهم سازید. برای مهاجرت توریستی به پرتغال باید در ابتدا فرم درخواست را پر کنید و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.
مدارک لازم در این زمینه عبارت است از:
·         گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه
·         دو قطعه عکس مشابه گذرنامه
·         بیمه برای هر فرد به ارزش 30 هزار یورو
·         رزرو پرواز
·         شماره های پرواز
·         کد فرودگاه
·         نامه سکونت و اقامت
·         نامه رزرو هتل
·         مدارکی که نشان دهد قرار است به کشور خود باز گردید
وجود دعوتنامه می‌تواند در این مسیر بسیار به شما کمک نماید

 

مهاجرت شرایط خاص به پرتغال

مهاجرت شرایط خاص به پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های موجود جهت مهاجرت به پرتغال، کارآفرینی است که البته یکی از روش های بسیار عالی و مورد تأیید دولت پرتغال است. در این روش، شما طرح کاری خود را اعلام می‌کنید و دولت این کشور بررسی می‌کند که بودجه لازم برای رسیدگی به هدف شما موجود است یا خیر؛  ابزارهای موجود نیز ارزیابی می‌شود. پرتغال یکی از بهترین کشورهایی است که برای ایجاد شغل به شما میدان می‌دهد و شما را حمایت می‌کند. این اقامت در ابتدا موقت است اما پس از دوره‌ای دائمی می‌شود.

شهرهای مهاجر پذیر پرتغال

شهرهای مهاجر پذیر پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اغلب افرادی که به پرتغال سفر می‌کنند، لیسبون را انتخاب می‌کنند، لیسبون پایتخت این کشور است. لیسبون یک شهر پر جنب و جوش بوده و دارای فروشگاه ها، کلیساها و بناهای تاریخی وسیعی است.
سینترا از دیگر مناطق مناسب برای مهاجرت است؛ این شهر دارای ساختمان های بسیار دیدنی و جذاب است و بدون شک دارای فضای ساختمانی و قصرهای زیبایی است. این شهر از نظر کاری و اقتصادی فضای خوبی دارد.


اخذ ویزای پرتغال

اخذ ویزای پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای کشور پرتغال شاید از نظر زمانی کمی در محدودیت باشید؛ به این ترتیب پیشنهاد می‌شود زودتر اقدام نمایید. شما باید هزینه های لازم در زمینه اخذ ویزای کشور پرتغال را نیز در نظر داشته باشید.

اخذ اقامت پرتغال

اخذ اقامت پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت دائم کشور پرتغال باید سعی کنید از ویزای مناسب هدف خود استفاده نمایید. اخذ اقامت دائم این کشور به طور کلی کمی مشکل است اما اگر روش انتخابی شما سرمایه گذاری باشد، در مدتی کوتاه به اقمت دائم این کشور خواهید رسید.

اخذ پاسپورت پرتغال

اخذ پاسپورت پرتغال | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ پاسپورت این کشور، باید به مدت 10 سال در این کشور زندگی کنید و در این مدت مرتکب جرمی نشده و از قوانین پیروی کنید. همچنین نیاز است که زبان خود را تقویت کنید.
 


آخرین ویرایش: 2019-06-01 14:02:28 3,101