x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

پرتغال

کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است. مساحت پرتغال، حدود 92.212 کیلومتر مربع اعلام شده است. مردم این کشور به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند، واحد پول پرتغال یورو اعلام شده است. از نظر زمانی؛ این کشور حدود سه ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.کشور پرتغال دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است و بیشتر به شهرهای ساحلی اسپانیا شباهت دارد. درآمد در کشور پرتغال از طریق ماهیگیری و صادرات انواع نوشیدنی و چوب پنبه نیز صورت می‌گیرد. در این کشور زنان ارزش بالایی دارند به‌طوری‌که در یک جمع بانوان در ابتدا باید غذا خوردن را آغاز کنند و یا اجازه ندارند پول غذا را پرداخت کنند. دست در دست هم در خیابان راه رفتن و حتی آغوش گرفتن در این کشور یک امر عادی است. این کشور توانسته برای رسیدگی به بخش های مشخص کاری و برنامه ریزی بهترین سیستم های دانش بنیان را وارد نماید.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Portugal عربی: البرتغال
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو هر یورو 1.13 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00351
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 164
 • پایتخت: لیسبون
 • زبان های رسمی: پرتغالی
 • جمعیت: بیش از 10 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: (GMT+1 . UTC-1 (WET(UTC) AZOT
 • دامنه اینترنتی: .pt
 • رتبه تولید ناخالص: 239.473 میلیارد دلار آمریکا

سفر به پرتغال

سفر به پرتغال، سفر به کشوری مدرن است که به مهمان نوازی مشهور است و با آغوش باز از گردشگران سراسر جهان استقبال می­کند. پُرتغال Portugal( که به زبان پرتغالی با لفظ Portuguesa خوانده می­شود) کشوری در جنوب غربی اروپا است. تنها همسایه پرتغال، اسپانیا است و این دو کشور با همدیگر شبه ‌جزیره ایبری را تشکیل می‌دهند. اقیانوس اطلس در سمت غرب پرتغال قرار دارد و دو مجمع‌الجزایر آزور و مادیرا که در این اقیانوس واقع شده‌اند، نیز ضمیمه کشور پرتغال هستند. این کشور جزو اتحادیه اروپا و عضو پیمان‌­نامه ناتو است. حکومت پرتغال از نوع جمهوری است. پایتخت آن لیسبون کلان شهری در شمال پرتغال است و کلان شهر دیگر در جنوب، پورتو-کاله به معنای بندر قوم کاله می­‌باشد که نام پرتغال از این اسم گرفته شده است. زبان رسمی این کشور پرتغالی است که ریشه لاتین رومی دارد. واحد پول کشور یورو (€) (EUR)است.

سفر به پرتغال

زندگی در پرتغال

کشور پرتغال نقطه تلاقی اروپا ، آمریکا وآفریقا است و از نظر جغرافیایی بسیار شهرت دارد. این کشور در حاشیه غربی شبه جزیره ایبری واقع شده است و در پایین ترین بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. از این کشور هرچه به سمت دریا حرکت کنیم ارتفاع کمتر می‌شود. مساحت کشور پرتغال حدود 92.212 کیلومتر مربع اعلام شده است و آب و هوایی معتدل در این کشور گزارش شده است. نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور، 2.70 درصد و نرخ بیکاری برای جوانان در کشور پرتغال 16.50 درصد است. هزینه های کار بر اساس نقاط شاخص در این کشور 112.00 است. در حال حاضرف در کشور پرتغال حدود 12089.00 پست های خالی شغلی وجود دارد. زینه زندگی خانواده در این کشور نیز 990.00 یورو در ماه است در صورتی که بخواهید به صورت انفرادی زندگی کنید، 670.00 یورو تعیین شده است. تغییر اشتغال در این کشور 0.50 درصد اعلام شده است.

زندگی در پرتغال

مهاجرت به پرتغال

ویزای ازدواج کشور پرتغال یکی دیگر از مواردی است که برای مهاجرت به این کشور لحاظ شده است، برای اخذ ویزای ازدواج این کشور باید با یک فرد از تبعه کشور پرتغال ازدواج رسمی و واقعی داشته باشید و با هم زندگی کنید، در این روش نیاز به مدارک شناسایی هر دو شخص و نامه تمکن مالی شخص از کشور پرتغال است.تحصیل در کشور پرتغال از دیگر مواردی است که نظر جوانان را به خود جلب کرده است؛ آمار این بخش از مهاجران نیز رشد 39 درصدی داشته است. زندگی در پرتغال قوانین مخصوص به خود را دارد و وجود یک نظام قانون‌مند در این کشور سبب شده است که پرتغال یکی از بهترین کشورهایی باشد که برای زندگی انتخاب می‌شود. مراحل تعیین وضعیت پناهندگی در پرتغال به این صورت است که سازمان SEF بیست روز برای پذیرش و یا رد درخواست پناهندگان زمان اختصاص می‌دهد و بعد از آن یک بررسی دقیق تر صورت می‌دهد. 

مهاجرت به پرتغال

تحصیل در پرتغال

ورود به رشته های پزشکی در کشور پرتغال می‌تواند به سادگی و با دوره های مهارتی برای افراد فراهم شود.مدرسه های بین‌المللی در کشور پرتغال به دو صورت خصوصی پرتغالی و مدرسه های بین‌المللی انگلیسی زبان تقسیم شده‌اند؛ مدارس خصوصی پرتغالی هدفشان این است که تدریس به زبان پرتغالی صورت بگیرد تا دانش‌آموز برای ورود به دانشگاه حاضر شود. استانداردهای تحصیلی در این مدارس GCSE و PSAT/SAT اعلام شده است. برای تحصیل در مقطع لیسانس در ابتدا باید فرم درخواست را پر کنید. کسانی که در زمینه ارتباطات و همینطور برنامه نویسی فعالیت می‌کنند از دیگر افرادی هستند که می‌توانند درآمد خوبی در کشور پرتغال داشته باشند، فرصت های شغلی برای مهندسان کامپیوتر نیز در کشور پرتغال وجود دارد. بهتر است پس از دریافت پذیرش وضعیت بیمه خود را مشخص کنید. ثبت نام در دانشگاه باید پیش از شروع کلاس های هر ترم صورت بگیرد. زبان تحصیل برای مقطع لیسانس در پرتغال اغلب پرتغالی است که در سال 2020 در دانشگاه لیسبون شرایط تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم شده است.

تحصیل در پرتغال

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

باسلام. لطفاً درموردشرایط کار واقامت درپرتغال اطلاعاتي میخواستم. با تشکر 09173616424

2020-04-28 16:42:57