کشور پرتغال

کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است. مساحت پرتغال، حدود ۹۲.۲۱۲ کیلومتر مربع اعلام شده است. مردم این کشور به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند، واحد پول پرتغال یورو اعلام شده است. از نظر زمانی؛ این کشور حدود سه ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است. کشور پرتغال دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است و بیشتر به شهرهای ساحلی اسپانیا شباهت دارد. درآمد در کشور پرتغال از طریق ماهیگیری و صادرات انواع نوشیدنی و چوب پنبه نیز صورت می‌گیرد. در این کشور زنان ارزش بالایی دارند به‌طوری‌که در یک جمع بانوان در ابتدا باید غذا خوردن را آغاز کنند و یا اجازه ندارند پول غذا را پرداخت کنند. دست در دست هم در خیابان راه رفتن و حتی آغوش گرفتن در این کشور یک امر عادی است. این کشور توانسته برای رسیدگی به بخش‌های مشخص کاری و برنامه ریزی بهترین سیستم‌های دانش بنیان را وارد نماید.

مساحت پرتغال، حدود ۹۲.۲۱۲ کیلومتر مربع اعلام شده است. مردم این کشور به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند، واحد پول پرتغال یورو اعلام شده است. از نظر زمانی؛ این کشور حدود سه ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است. کشور پرتغال دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است و بیشتر به شهرهای ساحلی اسپانیا شباهت دارد. درآمد در کشور پرتغال از طریق ماهیگیری و صادرات انواع نوشیدنی و چوب پنبه نیز صورت می‌گیرد.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی پرتغال

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی پرتغال

بیشتر اقتصاد کشور پرتغال (حدود ۷۰ درصد) بر پایه خدمات استوار است. در این کشور صنعت نرم‌افزار و اتومبیل‌سازی نیز رشد خوبی داشته است و یکی از بهترین شرایط را ایجاد کرده است. در این کشور گردشگری نیز نقش پررنگی در اقتصاد دارد و اکنون کشور پرتغال یکی از کشورهای رقابتی گردشگری محسوب می‌شود. بزرگترین شریک تجاری پرتغال، کشور اسپانیا است و حدود ۲۷ درصد از اقلام از کشور پرتغال به اسپانیا صادر می‌شود. از دیگر شرکای صادراتی پرتغال، می‌توان به آلمان و فرانسه اشاره نمود.

در این کشور تولید ناخالص داخلی بر پایه کشاورزی و صنعت و خدمات استوار شده است. در این کشور پوشاک، کفش، مواد شیمیایی و کاغذ، از دسته محصولات صادراتی بسیار قدرتمند بوده و ماشین آلات از دسته اقلام وارداتی به کشور پرتغال است.

اما آنچه در کشور پرتغال بسیار می‌درخشد گردشگری است که پتانسیل بالقوه اقتصاد محسوب می‌شود. این کشور در طول ۴ سال گذشته فعالیت‌های زیادی در زمینه صنعت گردشگری داشته و در این زمینه بسیار موفق بوده است. در سال گذشته، حدود ۱۲ میلیارد تولید ناخالص داخلی در کشور پرتغال از صنعت گردشگری به دست آمده است که رقم خوبی است. یکی از دلایل رشد این صنعت در کشور پرتغال، افزایش اشتغال‌زایی است.

درآمد در کشور پرتغال از طریق ماهی‌گیری و صادرات انواع نوشیدنی و چوب پنبه حاصل می‌شود. در این کشور محصولاتی مانند غلات، زیتون، گندم و انواع نوشیدنی‌ها یکی از عمده‌ترین بخش‌های کشاورزی هستند.

این کشور در زمینه صنعت هم رتبه خوبی کسب کرده است و به پالایش نفت و سیمان و ماشین آلات و ماشین الکترونیک پرداخته است. منابع طبیعی کشور پرتغال شامل لیتیوم و قلع است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های پرتغال

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های پرتغال

این کشور رتبه بالایی در زمینه اقتصادی دارد و بخش مهم اقتصادی کشور پرتغال در لاین خدمات و کشاورزی و صنعت دیده می‌شود. در این کشور منابع طبیعی زیادی نیز دیده می‌شود که در طول زمان رشد ۱۵ درصدی را به خود اختصاص داده است.

در این کشور توسعه به وضوح لمس می‌شود و این موضوع را می‌توان از سیستم های مدرنی که در دانشگاه ها و سینما و هتل این کشور وجود دارد حدس زد. فرآیند توسعه در کشور پرتغال تدریجی اما محکم صورت گرفته است.

یکی از پیشرفت‌های چشمگیر در کشور پرتغال در زمینه آموزش و پرورش بوده است و سطح سواد مردم کشور پرتغال در دنیا شهرت دارد.

این کشور برای ایجاد انگیزه در افراد و حرکت جمعیت به سمت علم و دانش در میزان حقوق و دستمزد، تغییرات مشخصی اعمال کرده است. میزان درآمد افراد تحصیل کرده در این کشور در اداره‌ها و ارگان‌های مختلف، تفاوت چشمگیری با کسانی که تحصیلات ندارند دارد.

این کشور، فساد را به حداقل رسانده است؛ به طوری که فساد اخلاقی و مالی در کشور پرتغال کاهش ۵۹ درصدی داشته است و دولت این کشور سرمایه‌گذاری‌های زیادی را در این راستا صورت داده است. این کشور توانسته برای رسیدگی به بخش‌های مشخص کاری و برنامه ریزی بهترین سیستم‌های دانش بنیان را وارد نماید.

سود دهی در بازارهای داخلی کشور پرتغال نیز رشد داشته است و این روال سبب شده که علاقه افراد برای ورود به بازار کار در این کشور بیشتر از قبل باشد. خوشبختانه نرخ بیکاری در این کشور کاهش خوبی داشته است و کشور پرتغال از بحران بیکاری جان سالم به در برده است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی پرتغال

نوع حکومت و ساختار سیاسی پرتغال

شیوه حکومتی در کشور پرتغال دموکراسی پارلمانی است، این کشور جمهوری نیز هست و رئیس جمهور در کشور پرتغال برای دوره‌های ۵ساله انتخاب می‌شود. مردم مسئول انتخاب رئیس جمهور در این کشور هستند. مجلس جمهوری در پرتغال، قوه مقننه است که از ۲۳۰ نماینده تشکیل شده است.

پایتخت و ۹ شهر بزرگ پرتغال

پایتخت و 9 شهر بزرگ پرتغال

لیسبون پایتخت پرتغال است؛ در این شهر تلفیق هنر کهن و باستانی با هنر‌های امروزی به وضوح لمس می‌شود. در این شهر موزه‌های دیدنی وسیعی وجود دارد که بازدید از آن‌ها می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. این شهر دارای مراکز خرید بسیاری است.

سینترا یک دهکده فوق‌العاده دیدنی در پرتغال است؛ در این شهر، ساختمان‌ها معماری نفس‌گیری دارند و از بهترین مکان‌های دیدنی در سفر به پرتغال به شمار می‌روند.

پورتو یکی از زیباترین شهرهای کشور پرتغال است که به تیم فوتبالش شهرت دارد. این شهر دارای دیواره ها و بافت قدیمی بوده و خانه های سنتی و رنگارنگ سبب زیبایی دوچندان آن شده است. شهر پورتو خیابان های بادگیر زیادی دارد.

اوبیدوس یکی از شهرهای عجیب و غریب استان استرمادورا است که دارای دهکده‌ای خیره کننده، بی نظیر و فوق‌العاده برای عکاسان است.

پورتیمائو شهری با چند اسکله است که در آن انواع کافه های دنج و رستوران های دریایی مدرن دیده می‌شود؛ این شهر غذاهای خوشمزه و مسیر های شهری بی نظیری دارد. 

کاشکایش یک منطقه زیبا برای ماهی‌گیران بوده است که امروزه به عنوان یک شهر مستقل فعالیت می‌کند، این شهر دارای سواحل باشکوه و آب های زلال است‌.

فانشال از دیگر شهرهای دیدنی در پرتغال محسوب می‌شود که دارای فضایی سنتی و بسیار ایده‌آل است. این شهر خیابان های پیچ در پیچ داشته و تاریخی غنی دارد. در این شهر حمل و نقل بسیار ارزان است و شما می‌توانید با هزینه‌ای کم به کل شهر دسترسی داشته باشید.

فارو پایتخت منطقه‌ی الگارو است؛ یکی از ویژگی های این شهر معماری آن است. در این منطقه معماری های نئوکلاسیک و قرون وسطایی دیده می‌شود که بسیار زیبا و خاص هستند.

آویرو یک شهر زیبا در ساحل غربی پرتغال است و معماری ساختمان های این شهر شبیه به معماری هنرنو است.

براگا یکی از مهمترین شهرهای پرتغال در بخش شمال غربی این کشور محسوب است که مشهور به پایتخت جوانان اروپا است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در پرتغال

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در پرتغال

اغلب شرکت های ایرانی در کشور پرتغال در زمینه صادرات محصولات کشاورزی و نوشیدنی های سرد فعالیت می‌کنند و هنوز هم ثبت شرکت در این راستا در کشور پرتغال آینده دار خواهد بود و فضای کافی در این زمینه وجود دارد.

سرمایه گذاران خارجی اغلب ثبت شرکت‌های خدماتی را گزینه بهتری می‌دانند این موضوع از چندین حیث قابل ارزیابی است اولین مورد ایجاد فضای شاخص و کاربردی در زمینه اقتصاد روتین و ساختار یافته است که بخش خدمات نیاز به ابزار کمتر و در واقع هزینه کمتر در این زمینه دارد. کشور پرتغال توانسته تنوع خوبی برای ثبت شرکت فراهم سازد. جمعیت ایرانیان در کشور پرتغال نسبت به سال گذشته ۲ درصد بیشتر و نسبت به ۱۰ سال گذشته، حدود ۱۳ درصد بیشتر شده که رقم بسیار خوبی است. ایرانیان در این کشور سعی در ایجاد فضای شغلی بیشتر دارند و تعداد افرادی که با هدف کارآفرینی به کشور پرتغال وارد شده‌اند نیز نسبت به سایر افراد بیشتر شده است.

کشور پرتغال یک کشور مطمئن برای ایجاد فضای شغلی است و دولت این کشور سرمایه‌گذاری خوبی در این راستا داشته است و توانسته رتبه بالایی فراهم سازد.

عجایب پرتغال

عجایب پرتغال

پرایا فورته دو پاچو در شمال غرب منطقه ویانا قرار دارد؛ این منطقه دارای تپه های جنگلی به سواحل مخفی است که بازدید از آن بسیار عجیب و شگفت انگیز است.

ساحل بالیل یکی از سواحل پنهان شده است که در یک جاده ۴ کیلومتری قرار دارد؛ این ساحل دارای آرامش و سکون بسیار عالی است، این منطقه دارای استخرهای طبیعی و بسیار جذاب است. در این منطقه صخره‌های آهکی قرار دارد که بیش از ۲ کیلومتر امتداد دارند. در نظر داشته باشید که در این منطقه رستوران‌های غذای دریایی نیز وجود دارد.

آمالیا از دیگر عجایب پرتغال است که در جنوب غربی این کشور قرار داشته و پرتگاه های صخره‌ای وسیعی دارد. اگر در بخش مشخصی از این منطقه بایستید، کل منطقه برای شما سبز رنگ و اگر به پشت سر خود نگاه کنید، همه چیز قرمز آتشی است. این منطقه بارها مورد ارزیابی های افراد سرشناس قرار گرفته است و هنوز دلیل این تغییر رنگ مشخص نشده است.

خلاصه تاریخ پرتغال

خلاصه تاریخ پرتغال

اولین نامی که برای پرتغال انتخاب شده است پروتوکال است که برگرفته از نام شهر کوچکی در کنار رودخانه دورو است. 

اقوام سلتی گالاسی و لوسیتانی ساکنان باستانی پرتغال بوده‌اند. سپس ژرمن‌ها به این مهجرت کردند. در قرن هشتم میلادی، مسلمانان مراکشی این سرزمین را به تصرف خود درآوردند اما اندکی بعد زورمندان مسیحی مسلمانان را از این نقطه به بیرون راندند. سپس ۶۰ سال اسپانیا بر این کشور مسلط شد و نهایتا در سال ۱۶۴۰ میلادی، پرتغال اعلام استقلال کرد و عصر طلایی اکتشافات جغرافیایی آغاز شد.

خلاصه ای از جغرافیای پرتغال

خلاصه ای از جغرافیای پرتغال

کشور پرتغال از نظر جغرافیایی در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است. مساحت پرتغال حدود ۹۲.۲۱۲ کیلومتر مربع اعلام شده است. از نظر زمانی این کشور حدود سه ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است. کشور پرتغال دارای آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای است و بیشتر به شهرهای ساحلی اسپانیا شباهت دارد. متوسط دمای این کشور ۱۵ درجه سانتی‌گراد اعلام شده است و که البته در تابستان به ۴۰ درجه هم می‌رسد.

پرتغال یکی از گرم‌ترین کشورهای اروپا است. افرادی که ماه آگوست را برای سفر به این کشور انتخاب می‌کنند قطعاً با هوای بسیار گرمی روبه‌رو خواهند شد.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری پرتغال

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری پرتغال

پرتغال دارای نویسندگان مشهور زیادی است که توانسته‌اند در سال های اخیر به رشد خوبی برسند. یکی از رمان نویسان بسیار مشهور در پرتغال ریچارد زیملر نام دارد. 

ژوزه ساراماگو از دیگر رمان نویسان در این کشور است که رمان های کودک و نوجوانان او در دنیا مشهور است.

سوفیا د ملو از شاعران مشهور در پرتغال است که توانسته شعر های اعتراضی و سیاسی خود را به گوش دنیا برساند. 

کشورها و مناطق وابسته پرتغال

کشورها و مناطق وابسته پرتغال

پرتغال در طول تاریخ در دوره های زمانی مشخص مستعمره اسپانیا بوده است و البته به سرعت خود را از این وضعیت خارج کرده است. این کشور در ابتدا توسط آمریکا نیز زیر نظر بود.

فرهنگ مردم پرتغال

فرهنگ مردم پرتغال

مردم پرتغال بسیار صمیمی و خوش برخورد هستند و با آغوش گرم از مردم استقبال می‌کنند. رک و صریح حرف زدن از ویژگی‌های مردم این کشور است.

در این کشور زنان ارزش زیادی دارند؛ به طوری که در یک جمع بانوان در ابتدا باید غذا خوردن را آغاز کنند و یا اجازه ندارند پول غذا را پرداخت کنند.

در این کشور دست در دست هم در خیابان راه رفتن و حتی آغوش گرفتن یک امر عادی است. زبان کشور پرتغال اغلب پرتغالی با لهجه های مختلف است، حجاب این کشور نیز آزاد است.

پیشرفت در پرتغال

پیشرفت در پرتغال

پیشرفت کشور پرتغال در زمینه صنعت نسبت به سایر بخش ها بیشتر دیده می‌شود؛ به طوری‌که از جدیدترین ساختارهای صنعتی در این زمینه استفاده شده است

در کشور پرتغال وضعیت حمل و نقل نیز نسبت به سایر کشورها رشد خوبی داشته است.

امنیت در کشور پرتغال نسبت به سال‌های گذشته رشد ۱۳ درصدی داشته است و این کشور توانسته وضعیت امنیتی خوبی برای بانوان در نظر بگیرد. کشور پرتغال کشور پرتغال یک کشور مطمئن در زمینه کسب و کار نیز محسوب می‌شود و رشد کاری در این کشور ۶ درصد اعلام شده است.

قوانین عمومی در پرتغال

قوانین عمومی در پرتغال

هدیه دادن در پرتغال بسیار مهم است؛ مردم این کشور از گل برای هدیه دادن استفاده می‌کنند؛ البته تعداد گل‌ها نباید ۱۳ تا باشد.

در این کشور وقتی به فردی کادو داده می‌شود، باید کادو در همان لحظه باز کند.

آداب غذا خوردن در پرتغال به این صورت است که نباید تأخیر بیش از ۱۵ ثانیه باشد وگرنه جنبه خوبی ندارد.

پرچم کشور پرتغال، برای مردم این کشور بسیار ارزشمند است و نباید به آن بی‌احترامی شود. دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021