x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

پرتغال

کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است. مساحت پرتغال، حدود 92.212 کیلومتر مربع اعلام شده است. مردم این کشور به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند، واحد پول پرتغال یورو اعلام شده است. از نظر زمانی؛ این کشور حدود سه ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.کشور پرتغال دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است و بیشتر به شهرهای ساحلی اسپانیا شباهت دارد. درآمد در کشور پرتغال از طریق ماهیگیری و صادرات انواع نوشیدنی و چوب پنبه نیز صورت می‌گیرد. در این کشور زنان ارزش بالایی دارند به‌طوری‌که در یک جمع بانوان در ابتدا باید غذا خوردن را آغاز کنند و یا اجازه ندارند پول غذا را پرداخت کنند. دست در دست هم در خیابان راه رفتن و حتی آغوش گرفتن در این کشور یک امر عادی است. این کشور توانسته برای رسیدگی به بخش های مشخص کاری و برنامه ریزی بهترین سیستم های دانش بنیان را وارد نماید.

نام انگلیسی: Portugal
نام عربی: البرتغال
پایتخت: لیسبون
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: پرتغالی
زبان‌های رایج: لهجه های محلی
واحد پول: یورو هر یورو 1.13 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 164
جمعیت: بیش از 10 میلیون در سال 2017
منطقه زمانی: (GMT+1 . UTC-1 (WET(UTC) AZOT
دامنه اینترنتی: (GMT+1 . UTC-1 (WET(UTC) AZOT
پیش شماره تلفن: 00351

سفر به پرتغال

سفر به پرتغال، سفر به کشوری مدرن است که به مهمان نوازی مشهور است و با آغوش باز از گردشگران سراسر جهان استقبال می­کند. پُرتغال Portugal( که به زبان پرتغالی با لفظ Portuguesa خوانده می­شود) کشوری در جنوب غربی اروپا است. تنها همسایه پرتغال، اسپانیا است و این دو کشور با همدیگر شبه ‌جزیره ایبری را تشکیل می‌دهند. اقیانوس اطلس در سمت غرب پرتغال قرار دارد و دو مجمع‌الجزایر آزور و مادیرا که در این اقیانوس واقع شده‌اند، نیز ضمیمه کشور پرتغال هستند. این کشور جزو اتحادیه اروپا و عضو پیمان‌­نامه ناتو است. حکومت پرتغال از نوع جمهوری است. پایتخت آن لیسبون کلان شهری در شمال پرتغال است و کلان شهر دیگر در جنوب، پورتو-کاله به معنای بندر قوم کاله می­‌باشد که نام پرتغال از این اسم گرفته شده است. زبان رسمی این کشور پرتغالی است که ریشه لاتین رومی دارد. واحد پول کشور یورو (€) (EUR)است.

سفر به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

ویزای ازدواج کشور پرتغال یکی دیگر از مواردی است که برای مهاجرت به این کشور لحاظ شده است، برای اخذ ویزای ازدواج این کشور باید با یک فرد از تبعه کشور پرتغال ازدواج رسمی و واقعی داشته باشید و با هم زندگی کنید، در این روش نیاز به مدارک شناسایی هر دو شخص و نامه تمکن مالی شخص از کشور پرتغال است.تحصیل در کشور پرتغال از دیگر مواردی است که نظر جوانان را به خود جلب کرده است؛ آمار این بخش از مهاجران نیز رشد 39 درصدی داشته است. زندگی در پرتغال قوانین مخصوص به خود را دارد و وجود یک نظام قانون‌مند در این کشور سبب شده است که پرتغال یکی از بهترین کشورهایی باشد که برای زندگی انتخاب می‌شود. مراحل تعیین وضعیت پناهندگی در پرتغال به این صورت است که سازمان SEF بیست روز برای پذیرش و یا رد درخواست پناهندگان زمان اختصاص می‌دهد و بعد از آن یک بررسی دقیق تر صورت می‌دهد. 

مهاجرت به پرتغال

زندگی در پرتغال

کشور پرتغال نقطه تلاقی اروپا ، آمریکا وآفریقا است و از نظر جغرافیایی بسیار شهرت دارد. این کشور در حاشیه غربی شبه جزیره ایبری واقع شده است و در پایین ترین بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. از این کشور هرچه به سمت دریا حرکت کنیم ارتفاع کمتر می‌شود. مساحت کشور پرتغال حدود 92.212 کیلومتر مربع اعلام شده است و آب و هوایی معتدل در این کشور گزارش شده است. نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور، 2.70 درصد و نرخ بیکاری برای جوانان در کشور پرتغال 16.50 درصد است. هزینه های کار بر اساس نقاط شاخص در این کشور 112.00 است. در حال حاضرف در کشور پرتغال حدود 12089.00 پست های خالی شغلی وجود دارد. زینه زندگی خانواده در این کشور نیز 990.00 یورو در ماه است در صورتی که بخواهید به صورت انفرادی زندگی کنید، 670.00 یورو تعیین شده است. تغییر اشتغال در این کشور 0.50 درصد اعلام شده است.

زندگی در پرتغال

تحصیل در پرتغال

ورود به رشته های پزشکی در کشور پرتغال می‌تواند به سادگی و با دوره های مهارتی برای افراد فراهم شود.مدرسه های بین‌المللی در کشور پرتغال به دو صورت خصوصی پرتغالی و مدرسه های بین‌المللی انگلیسی زبان تقسیم شده‌اند؛ مدارس خصوصی پرتغالی هدفشان این است که تدریس به زبان پرتغالی صورت بگیرد تا دانش‌آموز برای ورود به دانشگاه حاضر شود. استانداردهای تحصیلی در این مدارس GCSE و PSAT/SAT اعلام شده است. برای تحصیل در مقطع لیسانس در ابتدا باید فرم درخواست را پر کنید. کسانی که در زمینه ارتباطات و همینطور برنامه نویسی فعالیت می‌کنند از دیگر افرادی هستند که می‌توانند درآمد خوبی در کشور پرتغال داشته باشند، فرصت های شغلی برای مهندسان کامپیوتر نیز در کشور پرتغال وجود دارد. بهتر است پس از دریافت پذیرش وضعیت بیمه خود را مشخص کنید. ثبت نام در دانشگاه باید پیش از شروع کلاس های هر ترم صورت بگیرد. زبان تحصیل برای مقطع لیسانس در پرتغال اغلب پرتغالی است که در سال 2020 در دانشگاه لیسبون شرایط تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم شده است.

تحصیل در پرتغال

کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است. مساحت پرتغال، حدود 92.212 کیلومتر مربع اعلام شده است. مردم این کشور به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند، واحد پول پرتغال یورو اعلام شده است. از نظر زمانی؛ این کشور حدود سه ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.کشور پرتغال دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است و بیشتر به شهرهای ساحلی اسپانیا شباهت دارد. درآمد در کشور پرتغال از طریق ماهیگیری و صادرات انواع نوشیدنی و چوب پنبه نیز صورت می‌گیرد. در این کشور محصولاتی مانند غلات، زیتون، گندم و انواع نوشیدنی، یکی از عمده ترین بخش های کشاورزی هستند. اقتصاد کشور پرتغال به طور کلی رشد 71 درصدی داشته است و بخش مهمی از آن در زمینه کشاورزی دیده می‌شود. این کشور فساد را به حداقل رسانده است به طوری که فساد اخلاقی و مالی در کشور پرتغال کاهش 59 درصدی داشته است و دولت این کشور سرمایه گذاری های زیادی را در این راستا صورت داده است. این کشور توانسته برای رسیدگی به بخش های مشخص کاری و برنامه ریزی بهترین سیستم های دانش بنیان را وارد نماید. فراز و نشیب های اقتصادی در کشور پرتغال دسته‌بندی های مشخصی دارد اما سرمایه‌گذاران خارجی اغلب ثبت شرکت های خدماتی را گزینه بهتری می‌دانند؛ این موضوع از چندین حیث قابل ارزیابی است اولین مورد ایجاد فضای شاخص و کاربردی در زمینه اقتصاد ساختار یافته است که بخش خدمات نیاز به ابزار کمتر و در واقع هزینه کمتر در این زمینه دارد. در این کشور زنان ارزش بالایی دارند به‌طوری‌که در یک جمع بانوان در ابتدا باید غذا خوردن را آغاز کنند و یا اجازه ندارند پول غذا را پرداخت کنند. دست در دست هم در خیابان راه رفتن و حتی آغوش گرفتن در این کشور یک امر عادی است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی پرتغال

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی پرتغال

بیشتر اقتصاد کشور پرتغال (حدود 70 درصد) بر پایه خدمات استوار است. در این کشور صنعت نرم افزار و اتومبیل سازی نیز رشد خوبی داشته است و یکی از بهترین شرایط را ایجاد کرده است. در این کشور گردشگری نیز نقش پررنگی در اقتصاد دارد و اکنون کشور پرتغال یکی از کشورهای رقابتی گردشگری محسوب می‌شود. بزرگترین شریک تجاری پرتغال، کشور اسپانیا است و حدود 27 درصد از اقلام از کشور پرتغال به اسپانیا صادر می‌شود. از دیگر شرکای صادراتی پرتغال، می‌توان به آلمان و فرانسه اشاره نمود.

در این کشور تولید ناخالص داخلی بر پایه کشاورزی و صنعت و خدمات استوار شده است. در این کشور پوشاک، کفش، مواد شیمیایی و کاغذ، از دسته محصولات صادراتی بسیار قدرتمند بوده و ماشین آلات از دسته اقلام وارداتی به کشور پرتغال است.

اما آنچه در کشور پرتغال بسیار می‌درخشد گردشگری است که پتانسیل بالقوه اقتصاد محسوب می‌شود. این کشور در طول 4 سال گذشته فعالیت های زیادی در زمینه صنعت گردشگری داشته و در این زمینه بسیار موفق بوده است. در سال گذشته، حدود 12 میلیارد تولید ناخالص داخلی در کشور پرتغال از صنعت گردشگری به دست آمده است که رقم خوبی است. یکی از دلایل رشد این صنعت در کشور پرتغال، افزایش اشتغال‌زایی است.

درآمد در کشور پرتغال از طریق ماهی‌گیری و صادرات انواع نوشیدنی و چوب پنبه حاصل می‌شود. در این کشور محصولاتی مانند غلات، زیتون، گندم و انواع نوشیدنی‌ها یکی از عمده ترین بخش های کشاورزی هستند.

این کشور در زمینه صنعت هم رتبه خوبی کسب کرده است و به پالایش نفت و سیمان و ماشین آلات و ماشین الکترونیک پرداخته است. منابع طبیعی کشور پرتغال شامل لیتیوم و قلع است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های پرتغال

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های پرتغال

این کشور رتبه بالایی در زمینه اقتصادی دارد و بخش مهم اقتصادی کشور پرتغال در لاین خدمات و کشاورزی و صنعت دیده می‌شود. در این کشور منابع طبیعی زیادی نیز دیده می‌شود که در طول زمان رشد 15 درصدی را به خود اختصاص داده است.

در این کشور توسعه به وضوح لمس می‌شود و این موضوع را می‌توان از سیستم های مدرنی که در دانشگاه ها و سینما و هتل این کشور وجود دارد حدس زد. فرآیند توسعه در کشور پرتغال تدریجی اما محکم صورت گرفته است.

یکی از پیشرفت‌های چشمگیر در کشور پرتغال در زمینه آموزش و پرورش بوده است و سطح سواد مردم کشور پرتغال در دنیا شهرت دارد.

این کشور برای ایجاد انگیزه در افراد و حرکت جمعیت به سمت علم و دانش در میزان حقوق و دستمزد، تغییرات مشخصی اعمال کرده است. میزان درآمد افراد تحصیل کرده در این کشور در اداره ها و ارگان های مختلف، تفاوت چشمگیری با کسانی که تحصیلات ندارند دارد.

این کشور، فساد را به حداقل رسانده است؛ به طوری که فساد اخلاقی و مالی در کشور پرتغال کاهش 59 درصدی داشته است و دولت این کشور سرمایه گذاری های زیادی را در این راستا صورت داده است. این کشور توانسته برای رسیدگی به بخش های مشخص کاری و برنامه ریزی بهترین سیستم های دانش بنیان را وارد نماید.

سود دهی در بازارهای داخلی کشور پرتغال نیز رشد داشته است و این روال سبب شده که علاقه افراد برای ورود به بازار کار در این کشور بیشتر از قبل باشد. خوشبختانه نرخ بیکاری در این کشور کاهش خوبی داشته است و کشور پرتغال از بحران بیکاری جان سالم به در برده است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی پرتغال

نوع حکومت و ساختار سیاسی پرتغال

شیوه حکومتی در کشور پرتغال دموکراسی پارلمانی است، این کشور جمهوری نیز هست و رئیس جمهور در کشور پرتغال برای دوره های 5 ساله انتخاب می‌شود. مردم مسئول انتخاب رئیس جمهور در این کشور هستند. مجلس جمهوری در پرتغال، قوه مقننه است که از 230 نماینده تشکیل شده است.

پایتخت و 9 شهر بزرگ پرتغال

پایتخت و 9 شهر بزرگ پرتغال

لیسبون پایتخت پرتغال است؛ در این شهر تلفیق هنر کهن و باستانی با هنر های امروزی به وضوح لمس می‌شود. در این شهر موزه های دیدنی وسیعی وجود دارد که بازدید از آن‌ها می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. این شهر دارای مراکز خرید بسیاری است.

سینترا یک دهکده فوق‌العاده دیدنی در پرتغال است؛ در این شهر، ساختمان ها معماری نفس‌‌گیری دارند و از بهترین مکان‌های دیدنی پرتغال به شمار می‌روند.

پورتو یکی از زیباترین شهرهای کشور پرتغال است که به تیم فوتبالش شهرت دارد. این شهر دارای دیواره ها و بافت قدیمی بوده و خانه های سنتی و رنگارنگ سبب زیبایی دوچندان آن شده است. شهر پورتو خیابان های بادگیر زیادی دارد.

اوبیدوس یکی از شهرهای عجیب و غریب استان استرمادورا است که دارای دهکده‌ای خیره کننده، بی نظیر و فوق‌العاده برای عکاسان است.

پورتیمائو شهری با چند اسکله است که در آن انواع کافه های دنج و رستوران های دریایی مدرن دیده می‌شود؛ این شهر غذاهای خوشمزه و مسیر های شهری بی نظیری دارد. 

کاشکایش یک منطقه زیبا برای ماهی‌گیران بوده است که امروزه به عنوان یک شهر مستقل فعالیت می‌کند، این شهر دارای سواحل باشکوه و آب های زلال است‌.

فانشال از دیگر شهرهای دیدنی در پرتغال محسوب می‌شود که دارای فضایی سنتی و بسیار ایده‌آل است. این شهر خیابان های پیچ در پیچ داشته و تاریخی غنی دارد. در این شهر حمل و نقل بسیار ارزان است و شما می‌توانید با هزینه‌ای کم به کل شهر دسترسی داشته باشید.

فارو پایتخت منطقه‌ی الگارو است؛ یکی از ویژگی های این شهر معماری آن است. در این منطقه معماری های نئوکلاسیک و قرون وسطایی دیده می‌شود که بسیار زیبا و خاص هستند.

آویرو یک شهر زیبا در ساحل غربی پرتغال است و معماری ساختمان های این شهر شبیه به معماری هنرنو است.

براگا یکی از مهمترین شهرهای پرتغال در بخش شمال غربی این کشور محسوب است که مشهور به پایتخت جوانان اروپا است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در پرتغال

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در پرتغال

اغلب شرکت های ایرانی در کشور پرتغال در زمینه صادرات محصولات کشاورزی و نوشیدنی های سرد فعالیت می‌کنند و هنوز هم ثبت شرکت در این راستا در کشور پرتغال آینده دار خواهد بود و فضای کافی در این زمینه وجود دارد.

سرمایه گذاران خارجی اغلب ثبت شرکت‌های خدماتی را گزینه بهتری می‌دانند این موضوع از چندین حیث قابل ارزیابی است اولین مورد ایجاد فضای شاخص و کاربردی در زمینه اقتصاد روتین و ساختار یافته است که بخش خدمات نیاز به ابزار کمتر و در واقع هزینه کمتر در این زمینه دارد. کشور پرتغال توانسته تنوع خوبی برای ثبت شرکت فراهم سازد. جمعیت ایرانیان در کشور پرتغال نسبت به سال گذشته 2 درصد بیشتر و نسبت به 10 سال گذشته، حدود 13 درصد بیشتر شده که رقم بسیار خوبی است. ایرانیان در این کشور سعی در ایجاد فضای شغلی بیشتر دارند و تعداد افرادی که با هدف کارآفرینی به کشور پرتغال وارد شده‌اند نیز نسبت به سایر افراد بیشتر شده است. 

کشور پرتغال یک کشور مطمئن برای ایجاد فضای شغلی است و دولت این کشور سرمایه‌گذاری خوبی در این راستا داشته است و توانسته رتبه بالایی فراهم سازد.

عجایب پرتغال

عجایب پرتغال

پرایا فورته دو پاچو در شمال غرب منطقه ویانا قرار دارد؛ این منطقه دارای تپه های جنگلی به سواحل مخفی است که بازدید از آن بسیار عجیب و شگفت انگیز است.

ساحل بالیل یکی از سواحل پنهان شده است که در یک جاده 4 کیلومتری قرار دارد؛ این ساحل دارای آرامش و سکون بسیار عالی است، این منطقه دارای استخرهای طبیعی و بسیار جذاب است. در این منطقه صخره های آهکی قرار دارد که بیش از 2 کیلومتر امتداد دارند. در نظر داشته باشید که در این منطقه رستوران های غذای دریایی نیز وجود دارد.

آمالیا از دیگر عجایب پرتغال است که در جنوب غربی این کشور قرار داشته و پرتگاه های صخره‌ای وسیعی دارد. اگر در بخش مشخصی از این منطقه بایستید، کل منطقه برای شما سبز رنگ و اگر به پشت سر خود نگاه کنید، همه چیز قرمز آتشی است. این منطقه بارها مورد ارزیابی های افراد سرشناس قرار گرفته است و هنوز دلیل این تغییر رنگ مشخص نشده است.

خلاصه تاریخ پرتغال

خلاصه تاریخ پرتغال

اولین نامی که برای پرتغال انتخاب شده است پروتوکال است که برگرفته از نام شهر کوچکی در کنار رودخانه دورو است. 

اقوام سلتی گالاسی و لوسیتانی ساکنان باستانی پرتغال بوده‌اند. سپس ژرمن ها به این مهجرت کردند. در قرن هشتم میلادی، مسلمانان مراکشی این سرزمین را به تصرف خود درآوردند اما اندکی بعد زورمندان مسیحی مسلمانان را از این نقطه به بیرون راندند. سپس 60 سال اسپانیا بر این کشور مسلط شد و نهایتا در سال 1640 میلادی، پرتغال اعلام استقلال کرد و عصر طلایی اکتشافات جغرافیایی آغاز شد.


خلاصه ای از جغرافیای پرتغال

خلاصه ای از جغرافیای پرتغال

کشور پرتغال از نظر جغرافیایی در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است. مساحت پرتغال حدود 92.212 کیلومتر مربع اعلام شده است. از نظر زمانی این کشور حدود سه ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است. کشور پرتغال دارای آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای است و بیشتر به شهرهای ساحلی اسپانیا شباهت دارد. متوسط دمای این کشور 15 درجه سانتی‌گراد اعلام شده است و که البته در تابستان به 40 درجه هم می‌رسد.

پرتغال یکی از گرم‌ترین کشورهای اروپا است. افرادی که ماه آگوست را برای سفر به این کشور انتخاب می‌کنند قطعاً با هوای بسیار گرمی روبه‌رو خواهند شد.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری پرتغال

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری پرتغال

پرتغال دارای نویسندگان مشهور زیادی است که توانسته‌اند در سال های اخیر به رشد خوبی برسند. یکی از رمان نویسان بسیار مشهور در پرتغال ریچارد زیملر نام دارد. 

ژوزه ساراماگو از دیگر رمان نویسان در این کشور است که رمان های کودک و نوجوانان او در دنیا مشهور است.

سوفیا د ملو از شاعران مشهور در پرتغال است که توانسته شعر های اعتراضی و سیاسی خود را به گوش دنیا برساند. 

کشورها و مناطق وابسته پرتغال

کشورها و مناطق وابسته پرتغال

پرتغال در طول تاریخ در دوره های زمانی مشخص مستعمره اسپانیا بوده است و البته به سرعت خود را از این وضعیت خارج کرده است. این کشور در ابتدا توسط آمریکا نیز زیر نظر بود.

فرهنگ مردم پرتغال

فرهنگ مردم پرتغال

مردم پرتغال بسیار صمیمی و خوش برخورد هستند و با آغوش گرم از مردم استقبال می‌کنند. رک و صریح حرف زدن از ویژگی‌های مردم این کشور است.

در این کشور زنان ارزش زیادی دارند؛ به طوری که در یک جمع بانوان در ابتدا باید غذا خوردن را آغاز کنند و یا اجازه ندارند پول غذا را پرداخت کنند.

در این کشور دست در دست هم در خیابان راه رفتن و حتی آغوش گرفتن یک امر عادی است. زبان کشور پرتغال اغلب پرتغالی با لهجه های مختلف است، حجاب این کشور نیز آزاد است.

پیشرفت در پرتغال

پیشرفت در پرتغال

پیشرفت کشور پرتغال در زمینه صنعت نسبت به سایر بخش ها بیشتر دیده می‌شود؛ به طوری‌که از جدیدترین ساختارهای صنعتی در این زمینه استفاده شده است

در کشور پرتغال وضعیت حمل و نقل نیز نسبت به سایر کشورها رشد خوبی داشته است.

امنیت در کشور پرتغال نسبت به سال‌های گذشته رشد 13 درصدی داشته است و این کشور توانسته وضعیت امنیتی خوبی برای بانوان در نظر بگیرد. کشور پرتغال کشور پرتغال یک کشور مطمئن در زمینه کسب و کار نیز محسوب می‌شود و رشد کاری در این کشور 6 درصد اعلام شده است.

قوانین عمومی در پرتغال

قوانین عمومی در پرتغال

هدیه دادن در پرتغال بسیار مهم است؛ مردم این کشور از گل برای هدیه دادن استفاده می‌کنند؛ البته تعداد گل‌ها نباید   13 تا باشد.

در این کشور وقتی به فردی کادو داده می‌شود، باید کادو در همان لحظه باز کند.

آداب غذا خوردن در پرتغال به این صورت است که نباید تأخیر بیش از 15 ثانیه باشد وگرنه جنبه خوبی ندارد.

پرچم کشور پرتغال، برای مردم این کشور بسیار ارزشمند است و نباید به آن بی‌احترامی شود. 

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱