x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

دندانپزشکی در روسیه

مدارک دریافت شده از دانشگاه دندانپزشکی در کشور روسیه توسط سازمان‌های بزرگ جهانی  مانند سازمان یونسکو "UNESCO"  و  سازمان جهانی بهداشت "WHO" و  MCI رتبه بندی شده است و مهر تایید به آنها زده شده است. دانشجویانی که از یک کالج یا دانشگاه دندانپزشکی در این کشور مدرک خود را می‌گیرند، پس از گذراندن آزمونی مخصوص در کشور خودشان، واجد شرایط طبابت در هر بخش از جهان هستند.

روسیه کشوری بسیار تحصیل کرده است و تقریبا بیش از نیمی از ساکنان آن دارای مدرک دانشگاهی معتبر هستند. روس‌ها دارای سنت‌های آموزشی غنی و سنتی هستند. و به علم و آموزش برای داشتن زندگی راحت ایمان دارند. دانشگاه‌های روسیه برای دانشجویان خارجی خود تحصیل و شرایط زندگی راحتی را فراهم می‌کنند  و به دانشجویان بین‌المللی برای سازگاری با فرهنگ غنی روسیه کمک‌های شایانی ارائه می‌دهند. دانشگاه‌های روسیه متخصصین زیادی را در زمینه مهندسی و علوم پزشکی آموزش می‌دهند و به طور مرتب در رتبه‌بندی بین‌المللی قرار می‌گیرند و جایگاه معتبر و بالایی در بین سایر دانشگاه‌ها در سراسر جهان دارند. تحصیل عالی در روسیه بسیار مقرون به صرفه تر از ایالات متحده آمریکا و یا انگلستان است. علاوه بر این، دانشجویان بین‌المللی فرصت دارند به صورت رایگان با هزینه بودجه دولتی به مطالعه رشته دندانپزشکی در کشور روسیه بپردازند. هزینه های اقامت و سکونت در کشور روسیه نباید دغدغه دانشجویان باشد چرا که امکانات با کیفیتی برای دانشجویان خارجی از طرف دولت روسیه فراهم می‌شود. هر سال روسیه از سراسر جهان، نزدیک به 170 کشور، دانشجوی بین‌المللی می‌پذیرد، شما می‌توانید یکی از این دانشجویان باشید.

تحصیل دندان پزشکی

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره دندانپزشکی در روسیه

جایگاه دندانپزشکی روسیه در جهان و اعتبار مدارک آن

جایگاه دندانپزشکی روسیه در جهان و اعتبار مدارک آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

مرکز آموزش و تحقیقات در کشور روسیه با افتخار اعلام می‌کند که از 100 دانشگاه دندانپزشکی برتر در لیست "دایرکتوری مدارس جهانی پزشکی  " که متعلق به سازمان بهداشت جهانی " WHO " است، 30 دانشگاه علوم پزشکی و دانشکده های دندانپزشکی در لیست سازمان بهداشت جهانی، در کشور روسیه قرار دارد. دانشجویانی که مدرک دندانپزشکی در کشور روسیه را از دانشگاه های علوم پزشکی روسیه دریافت می‌کنند، در بیمارستان های برتر در سراسر جهان می‌توانند مشغول به کار در زمینه دندانپزشکی شوند زیرا مدرک دریافت شده از دانشگاه های معتبر کشور روسیه، مدرکی شناخته شده و معتبر از نظر سازمان های رتبه دهی و علم سنجی در سازمان های جهانی است.

هر ساله هزاران دانشجو از کشورهای مختلف مانند ایران، هند، نپال، پاکستان، بنگلادش و غیره برای گرفتن مدرک دندانپزشکی به کشور روسیه سفر می‌کنند. تمام دانشگاه های دندانپزشکی در کشور روسیه، توسط سازمان های بزرگ جهانی مانند سازمان بهداشت جهانی WHO، یونسکو "UNESCO"   و  MCI و شورای دندانپزشکی بسیاری از کشورها مانند ایالت متحده آمریکا و ایالت متحده اروپا و همچنین کشورهای خاورمیانه، استرالیا، هند، کانادا و ... ارزیابی شده است. واحدهای درسی و حتی سطح علمی اساتید و میزان خروجی مقاله از این دانشگاه ها  بررسی شده است، همچنین مراکز تحقیقات دانشگاه ها و دانشکده های دندانپزشکی در کشور روسیه با استانداردهای جهانی آموزش و پژوهش مورد بررسی قرار گرفته است. دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور روسیه می‌توانند پس از اینکه مدرک دندانپزشکی را  از یکی از دانشگاه های معتبر در کشور روسیه دریافت کردند، برای گذراندن آزمون نهایی دندانپزشکی در کشور خودشان و یا سایر کشورها، آمادگی های لازم متناسب با قوانین هر کشور را کسب کنند، سپس این افراد واجد شرایط کار در هر بیمارستانی در سرتاسر جهان خواهند بود. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیلات تکمیلی در رشته‌ی دندانپزشکی را تخصصی دارند، می‌توانند مدرک دندانپزشکی عمومی خود را به عنوان مدرک معتبر برای اپلای کردن به دانشگاه های مورد نظر خودشان ارسال کنند.

 

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در روسیه

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در روسیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

دوره های دندانپزشکی در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در کشور روسیه برنامه های متنوعی را برای دانشجویان بین‌المللی یا خارجی ها در بسیاری از دانشگاه های پزشکی روسیه  ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در دانشکده دندانپزشکی در کشور روسیه ثبت نام کنند.

در زیر نمونه هایی برای برنامه های تخصصی و عالی ادامه تحصیل و طول مدت تحصیل دندانپزشکی در کشور روسیه آورده شده است:

دانشگاه فدرال کازان (ولگا) – طول دوره عمومی دندانپزشکی در این دانشگاه 5 سال است، زبان آموزش دندانپزشکی روسی و انگلیسی است. هزینه‌ی آموزش و تحصیل در رشته دندانپزشکی در این دانشگاه در مدت 5 سال، حدودا 421 روپیه (3640 دلار) / سال است.

 I.M.Sechenov اولین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی در مسکو است که مدت زمان تحصیل دندانپزشکی عمومی در آن 5 سال است، پس از آن دانشجویان مراقبت های دندانی را فرا می‌گیرند. فارغ‌التحصیلان رشته دندانپزشکی در کشور روسیه در حیطه تشخیص، درمان و توانبخشی، مراقبت های بهداشتی و مراقبت های دندان توانایی و مهارت به دست می‌آورند.

 دانشجویان بین‌المللی که مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه هستند در طول مدت تحصیل از امکانات و مزایای زیادی برای کسب درجه بالای مهارت و زندگی راحت بهره می‌برند که برخی از این امکانات شامل بیمه و امتیازات پزشکی رایگان برای دانشجویان بین‌اللملی است، تجهیزات دندانپزشکی و امکان تحقیقات روی  مواد، برای کسب مهارت لازم در اختیار دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه قرار می‌گیرد.

 

به طور خلاصه: نظام آموزشی عالی در کشور روسیه و مدت دوره‌ی آموزش عالی پزشکی در کشور روسیه

 • پزشکی عمومی 6 سال
 • پزشکی ورزشی 6 سال
 • متخصص کودکان 6 سال
 • دندانپزشکی 5 سال
 • داروسازی 5 سال
 • روان شناسی بالینی 5 سال

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در روسیه

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در روسیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طول مدت تحصیل در رشته ها و گرایشات تخصصی دندانپزشکی در دانشگاه های کشور روسیه براساس گرایش انتخاب شده و دانشگاه انتخابی با هم متغیر است و 2 تا 3 سال به طول می‌انجامد.

در زیر نمونه هایی برای برنامه های تخصصی و عالی ادامه تحصیل و طول مدت تحصیل دندانپزشکی تخصصی در کشور روسیه آورده شده است:

 

دانشگاه بین‌المللی دوستی روسیه؛ مدت زمان تحصیل رزیدنتی یا تخصص دندانپزشکی در گرایش دندانپزشکی کودکان و دوره های پزشکی دندانپزشکی، به صورت تمام وقت در کشور روسیه 2 سال به طول می‌انجامد و 7،220 دلار در سال برای دانشجویان بین‌المللی برای گرایش دندانپزشکی کودکان باید هزینه شود. در طول این 2 سال دانشجویان رزیدنتی می‌توانند در محیط های بالینی مشغول به تشخیص و کنترل وضعیت های دهان و دندان کودکان شوند.

 

  I.M.Sechenov اولین دانشگاه پزشکی مسکو می‌باشد؛ رزیدنتی و یا تخصص در تحصیلات دندانپزشکی و یا دندانپزشکی تخصصی در گرایش دندانپزشکی ارتوپدی و دندانپزشکی کودکان برای افرادی که دارای تحصیلات دندانپزشکی عمومی هستند، به مدت 2 سال به طول می‌انجامد؛ هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی 316000 روبل یا (5266 دلار) در سال است.

متقاضیان در تخصص دندانپزشکی در کشور روسیه، می‌توانند تحصیل در این رشته را در کشور روسیه، به زبان روسی یا انگلیسی انتخاب کنند. برای متقاضیان بین‌المللی که مهارت های لازم در زبان روسی را ندارند، برنامه ها و دوره های آمادگی در همه دانشگاه های بزرگ  و دانشکده های دندانپزشکی در کشور روسیه وجود دارد، متقاضیان می‌توانند برای کسب مهارت در زبان روسی، مدارس تابستانی را برای آموزش انتخاب کنند؛ یا اینکه این متقاضیان می‌توانند 1-2 سال دوره پیش آموزش در دانشگاه را به صورت مستقیم آموزش ببیند. در این صورت طول مدت تحصیل در رشته دندانپزشکی تخصصی  2 تا 3 یا  4 سال به طول می‌انجامد.

 

به طور خلاصه: نظام آموزشی عالی در کشور روسیه و مدت دوره ی آموزش عالی پزشکی  در کشور روسیه

تخصص دندانپزشکی

 • کارورزی/ دوره ی انترنی 1 سال
 • رزیدنتی بالینی 2 تا 5 سال ( با توجه به تخصص ها و تمایلات پزشک )
 • دکترا 3 سال

سر فصل دروس دندانپزشکی در روسیه (عمومی و تخصصی)

سر فصل دروس دندانپزشکی در روسیه (عمومی و تخصصی) | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • دروسی که دانشجویان رشته دندانپزشکی در سال اول باید بگذرانند شامل موارد زیر است:

سال اول: آناتومی عمومی انسانی، از جمله جنین شناسی و بافت شناسی، فیزیولوژی و بیوشیمی عمومی، آناتومی دندان، جنین شناسی و بافت شناسی دهان، مواد دندانی، کارورزی پروتزهای دندانی و مطالعه تاج و بدنه دندان ها

 

 • دروسی که دانشجویان رشته دندانپزشکی در سال دوم باید بگذرانند شامل موارد زیر است:

سال دوم: آسیب شناسی عمومی و میکروب شناسی از جمله انگل شناسی، فارماکولوژی عمومی و دندانپزشکی ، آسیب شناسی دهان و میکروب شناسی دهان، مواد دندانی، کارورزی دندانپزشکی، کارورزی پروتزهای دندانی و مطالعه  تاج و بدنه دندان ها

 

 • دروسی که دانشجویان رشته دندانپزشکی در سال سوم باید بگذرانند شامل موارد زیر است:

سال سوم: پزشکی عمومی، جراحی عمومی، آسیب شناسی دهان و دندان و میکروب شناسی، دندانپزشکی محافظتی و اندودنتیکس، جراحی دهان و فک و صورت، پزشکی دهان و دندان، رادیولوژی، ارتودنسی و جراحی ارتودنسی دندان، دندانپزشکی کودکان و پیشگیری، پریودنتولوژی، پروتزهای دندانی و مطالعه تاج و بدنه دندان ها

 

 • دروسی که دانشجویان رشته دندانپزشکی در سال چهارم باید بگذرانند شامل موارد زیر است:

      سال چهارم: پزشکی دهان و دندان، دندانپزشکی اطفال و پیشگیری، ارتودنسی و ارتوپدی دندان ها، پریودنتولوژی

 

 • دروسی که دانشجویان رشته دندانپزشکی در سال پنجم باید بگذرانند شامل موارد زیر است:

سال پنجم: جراحی دهان و فک و صورت، پروتزهای جزئی و قابل جدا شدن، دندانپزشکی محافظتی و اندودنتیکس، عمومی بهداشت دندانپزشکی

 

 

 

به طور کلی برنامه های درسی به چندین ماژول تقسیم می‌شوند:

 • دروس عمومی: علوم انسانی، اجتماعی و اقتصادی (شامل فلسفه، اخلاق زیستی، تاریخ، تاریخ پزشکی، قانون، زبان های خارجی، زبان لاتین، اقتصاد)

 

 • دروس پایه: دوره های پزشکی، علمی، ریاضی (شامل فیزیک، ریاضیات، شیمی، زیست شناسی، آناتومی انسان، بافت شناسی، فیزیولوژی، فیزیولوژی پاتولوژیک، ایمونولوژی)

 

 • دروس تخصصی و حرفه ای: (شامل تمام درس های ویژه برای کسب مهارت های حرفه‌ای دندان: پیشگیری از بیماری های دندان ، پروتز، جراحی حفره دهان و بسیاری از دروس دیگر)

 

 • دروس های پزشکی ترکیبی: مانند جراحی عمومی، زنان باردار، درماتوفرومولوژی، مغز و اعصاب، روانپزشکی.

 

 • فعالیت هایی که در کلینیک ها و مراکز درمانی انجام می‌شود، با هدف دستیابی به مهارت های دستی دانشجویان دندانپزشکی به دست می‌آیند.

 

مزایای استفاده از تکنولوژی نوآورانه مدرن ارائه شده همراه با دروس تئوری در دانشکده دندانپزشکی در کشور روسیه:

 

 • مزایای دروس تکنولوژی های نوآورانه مدرن برای تشخیص و درمان بیماری های دندان و حفره دهان، به عنوان مثال، مدل سازی مدرن 3D و پروتز دندانی با کمک تکنولوژی( CAD / CAM)، رادیولوژی 3D، ایمپلنتلوژی، جراحی بازسازی فک و صورت.
 • استفاده از مشاوره های فن‌آوری ارتباطات راه دور، کنفرانس های وب با کلینیک های برجسته روسیه و کلینیک های خارجی، مرکزی شبیه سازی طراحی شده برای آموزش و کسب مهارت های عملی

 

 

 

 

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی روسیه

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی روسیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لیست زیر دانشگاه های برتر کشور روسیه می‌باشد که شما می‌توانید برای ادامه تحصیل اپلای خود را برای این دانشگاه ها ارسال کنید.

 • دانشگاه علوم پزشکی تیور (Tver)
 • اولین دانشگاه علوم پزشکی مسکو ( M. Sechenov)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت اورنبورگ (Orenburg)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت بشکیر (Bashkir)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت کوبان (Kuban)
 • دانشگاه علوم پزشکی اسمولنسک (Smolensk)
 • دانشگاه دوستی دانشگاهی روسیه
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت کورسک (Kursk)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت کازان (Kazan)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت ریاضان (Ryazan)
 • دانشگاه فدرال کریمه (Crimea)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت نورترن (Northern)
 • اولین دانشگاه پزشکی ایالت سن پترزبورگ " پافوف " (Pavlov)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت ولگوگراد  (Volgograd)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت پرم (Perm)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت امسک (OMSK)
 • دانشگاه ایالتی اسکتیوکار Syktyvkar) )
 • دانشگاه ایالتی ماری (Mari)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت آلتایی (Altai)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت داجستان Dagestan))
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت سیبری (Siberian)
 • دانشگاه فدرال ایسترن فار (Far Eastern)
 • دانشگاه ایالت مسکو "لومونسوف" (Lomonosov)
 • دانشگاه فدرال کازان (Kazan)
 • دانشگاه علوم پزشکی و تحقیقات ملی روسیه پیروگو (RNRMU ) (Pirogov)
 • آکادمی پزشکی ایالتی امور (Amur)
 • آکادمی پزشکی دولتی آرخانگلسک (Arkhangelsk)
 • آکادمی پزشکی دولتی آستاراخان (Astrakhan)
 • دانشگاه علوم پزشکی سسنجو Cecenja))
 • آژانس پزشکی دولتی ، آکادمی علوم پزشکی ایالت چلیابینسک (Chelyabinsk)
 • آکادمی علوم پزشکی ایالت (Cita)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت سیتا Cuvassia))
 • موسسه پزشکی ایالت کواسیا (Cuvassia)
 • موسسه پزشکی ایالت هاباروک (Habarovsk)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت ایرکوتسک (Irkutsk)
 • آکادمی پزشکی ایالت ایوانو (Ivanovo)
 • آکادمی پزشکی ایکسوف (Izhevsk)
 • آکادمی پزشکی ایالت  مسکو جویش (Jewish)
 • دانشگاه علوم پزشکی کاباردینو بالکری (Kabardino-Balkarian)
 • آکادمی پزشکی دولتی کمرو (Kemerovo)
 • موسسه پزشکی دولتی کیروف (Kirov)
 • آکادمی پزشکی کراسنویارسک (Krasnoyarsk)
 • دانشگاه علوم پزشکی آموسوا ساکا K. Ammosov Sakha))
 • آکادمی علوم پزشکی نظامی
 • دانشکده پزشکی دانشگاه دولتی مردویان (Mordovian)
 • دانشکده پزشکی ایالت مسکو (Stomatology)
 • دانشگاه پزشکی ایالت مسکو
 • دانشگاه ایالت مسکو لومونوسکو (V. Lomonosov)
 • آکادمی پزشکی ایالت اوسیتی (North Ossetian)
 • دانشکده پزشکی دانشگاه ایالت نووگورود (Novgorod)
 • موسسه پزشکی نووسیبریک (Novosibirsk)
 • آکادمی پزشکی ایالت امسک Omsk)  )
 • آکادمی پزشکی ایالت اون برگ (Orenburg)
 • مؤسسه پزشکی دانشگاه ایالتی اورلول (Orel)
 • مؤسسه پزشکی دانشگاه ایالتی اوش (Osh)
 • دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ایالت پتروآذاودسک (Petrozavodsk)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت روستو (Rostov)
 • آژانس پزشکی Mechnikov State Saint Petersburg State
 • آکادمی دندانپزشکی تخصصی سنت پترزبورگ
 • آکادمی علوم پزشکی اطفال سن پترزبورگ
 • دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ایالت سن پترزبورگ
 • موسسه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سامرا (Samara)
 • دانشگاه علوم پزشکی ساراتوف (Saratov)
 • آکادمی دندانپزشکی ایالت اسمولنسک (Smolensk)
 • آکادمی دندانپزشکی ایالت استراوپل Stavropol
 • آکادمی دندانپزشکی ایالت تیومن (Tyumen)
 • دانشگاه علوم پزشکی ولدیوستاک (Vladivostok)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت ولگاگراد (Volgograd)
 • آکادمی دندانپزشکی ایالت بوردنکو (Voronezh N. N. Burdenko)
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالت یوکوتسک (Yakutsk)
 • دانشکده دندانپزشکی آکادمی علوم پزشکی ایالت یاروسلاو (Yaroslavl)

 

نحوه اخذ پذیرش برای دندانپزشکی عمومی در روسیه

نحوه اخذ پذیرش برای دندانپزشکی عمومی در روسیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مطالعه دندانپزشکی در کشور روسیه در مؤسسات آموزش عالی این کشور که در سطح جهانی از اعتبار بالایی برخوردار است؛ امکان‌پذیر است. آزمون ورودی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی مانند سایر رشته های پزشکی و پیراپزشکی است و فرد متقاضی برای اخذ پذیرش دندانپزشکی باید  نمره و حد نصاب لازم را در دروس زیست‌شناسی، شیمی، زبان (روسی به عنوان زبان دولتی برای همه رشته های آموزش روسیه است) را کسب کند.

بعضی از دانشگاه های دندانپزشکی برنامه های درسی را به  زبان انگلیسی ارائه می‌دهند به همین دلیل فرد متقاضی باید مدرک  IELTS یا  TOEFL را کسب کرده باشد و تا بتوانند درخواست پذیرش را ارائه دهد. شرایط و قوانین هر دانشگاه دندانپزشکی در کشور روسیه در وب سایت هر دانشگاه آورده شده است. متقاضی می‌تواند با مطالعه شرایط پذیرش اقدام به درخواست برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی کشور روسیه کند.

دروسی مانند زیست شناسی، شیمی و فیزیک از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید هر فردی که متقاضی ادامه تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی در کشور روسیه است، این درس ها را پاس کرده باشد و 50 درصد نمره را از این نمره ها کسب کرده باشد، چرا که این دروس از پایه های علم پزشکی و دندانپزشکی هستند. پس فردی که مدرک دیپلم دبیرستان خود را گرفته باشد باید نمره زیست و شیمی را در امتحان نهایی با موفقیت پشت سر بگذارد.

 

نحوه اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی عمومی در کشور روسیه:

 

 • مدت زمان دوره برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه، 5 سال است برای "BDS " یا دندانپزشکی عمومی متقاضیان حداقل زمان 5 سال را باید در نظر بگیرند. بررسی دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت است نیز باید در لیست کارهای مهم متقاضیان قرار گیرد.
 • بررسی و ارزیابی بورسیه مالی و یا اطلاع از هزینه های پرداختی برای شهریه در هر ترم
 • افراد واجد شرایط برای اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه: کاندید یا متقاضیان ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه نباید بیش از 27 سال سن داشته باشند و  در اول هر سال میلادی درخواست پذیرش را بفرستند.
 • متقاضیان واجد شرایط باید مجموع نمرات 50٪ در فیزیک / شیمی / زیست شناسی در کلاس 12بدست آورند.
 • برنامه آموزشی برای رشته دندانپزشکی در کشور روسیه به زبان ENGLISH / RUSSIAN می‌باشد و در صورتی که زبان اصلی تدریس دانشگاه روسی باشد، مدرک زبان روسی الزامی است و در غیر این صورت مدرک انگلیسی یعنی تافل یا آیلتس را باید برای اپلای بفرستد.
 • پاسپورت یا گذرنامه که باید به صورت قانونی به زبان روسی ترجمه شود.
 • ویزا که باید از طریق کنسولگری یا سفارت کشور روسیه برای اخذ آن اقدام شود.
 • فرم درخواست یا اپلای که تمامی اطلاعات آن باید با دقت و بدون هیچ خطا و اشتباهی تکمیل شده باشد.
 • ریز نمرات درسی تمام دوره های تحصیل و معدل نهایی که به صورت قانونی ترجمه شده باشد.
 • تست سلامت عمومی و تست آزمایش HIV از بیمارستان دولتی، که نشان دهنده سلامت و بهداشت رفتاری فرد است. در واقع میزان خطری که دانشجو می‌تواند برای سلامت جامعه کشور روسیه داشته باشد از طریق این فرم تست سلامت سنجیده و بررسی می‌شود.
 • گواهی تولد نیز باید در فرم درخواست ضمیمه شود.

 

نکته "درجه یا مدرک اعطا شده D.S (دکتر دندانپزشکی)، معادل دندانپزشک عمومی در کشور ایران است."

 

اسناد و مدارک فرد داوطلب برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه انتخابی کشور روسیه مورد بررسی و بازبینی قرار می‌گیرد و سپس دعوت نامه‌ای برای فرد متقاضی برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه در هر یک از دانشگاه هایی که فرم درخواست را ارسال کرده است، در صورت پذیرش آن دانشگاه؛ فرستاده می‌شود. فرایند بازبینی و ارسال جواب حدودا 1 ماه به طول می‌انجامد، فرد می‌تواند از طریق ایمیل که در هنگام اپلای به متقاضی ارائه می‌شود با مشاور آن دانشگاه در ارتباط باشد.

نحوه اخذ پذیرش برای تخصص دندانپزشکی در روسیه

نحوه اخذ پذیرش برای تخصص دندانپزشکی در روسیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی تخصصی یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین رشته ها بین متقاضیان علاقه‌مند به علم طبابت است، تحصیل در رشته دندانپزشکی در یکی از  دانشگاه های پزشکی کشور روسیه فرایندی آسان دارد و متقاضیان می‌توانند حتی در دانشگاه های برتر کشور روسیه تحصیل کنند، نکته قابل توجه در مورد تخصص دندانپزشکی در کشور روسیه این است که علاوه بر گذراندن واحدهای درسی و رزیدنتی در دانشکده دندانپزشکی در کشور روسیه، پژوهش و تحقیقات حرفه‌ای در کنار واحدهای تخصصی و کار عملی باید گذرانده شود که این امر سبب می‌شود دانشجویان، به مهارت و توانایی بالایی در تخصص و گرایش مربوطه برسند و مقالات معتبری را در مجلات تحت نظر isi منتشر کنند. همین امر سبب می‌شود که فرد در حوزه تخصص دندانپزشکی مانند ارتودنسی، آسیب شناسی دهان و دندان، پزشکی دهان و دندان مهارت کافی را به دست آورد.

از جمله فواید دیگر تحصیل تخصص دندانپزشکی در کشور روسیه، این است که فرآیند اخذ پذیرش و گرفتن ویزا در مدت زمان کمی صورت می‌پذیرد و در مقایسه با سایر دانشگاه ها در کشور های دیگر، این فرایند سریع‌تر  انجام می‌شود و متقاضی هزینه های کمتری را برای فرایند اخذ پذیرش پرداخت می‌کند. دوره های تخصص دندانپزشکی در دانشکده های دندانپزشکی در کشور روسیه  برای مدت 2 تا 3 سال به طول می‌انجامد.

 

افراد واجد شرایط برای اپلای کردن در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه، باید مدارک و شرایط زیر را فراهم نماید:

 

 • فرد واجد شرایط باید دارای مدرک دندانپزشکی عمومی (D.S.) از یک دانشگاه شناخته شده توسط DCI یا WHO (سازمان بهداشت جهانی) باشد.
 • دانشجویانی که BDS یا دندانپزشکی عمومی را از کشورهای دیگر گرفته‌اند و مایل به انجام دوره تخصص دندانپزشکی در کشور روسیه می‌باشند باید مدرک معادل از وزارت بهداشت و خدمات درمانی کشور روسیه را دریافت کنند. فرایند درخواست گواهی معادل مدرک دریافت شده باید توسط خود دانشجو انجام شود.
 • زبان تدریس دروس تخصصی در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه به زبان ENGLISH / RUSSIAN است، در صورتی که زبان روسی باشد افراد واجد شرایط باید مدرک روسی را بگذرانند و در صورتی که دانشگاه دندانپزشکی انتخابی زبان تدریس انگلیسی را برای دانشجویان خارجی برگزیند، دانشجویان باید مدرک زبان را ضمیمه مدارک درخواست شده ارسال نمایند.
 • درجه یا مدرک دریافت شده بعد از گذراندن 2 یا 3 سال تحصیل در یکی از گرایشات دندانپزشکی در کشور روسیه، MDS یا مدرک دندانپزشکی تخصصی اعطا خواهد شد.

 

فهرست اسناد مورد نیاز در زمان درخواست همراه با فرم درخواست یا اپلای از قرار زیر است:

 

 • نسخه های اسناد رسمی ریز نمرات سال دهم تحصیلی.
 • نسخه های اسناد رسمی مدرک تایید شده در سال  10 تحصیلی.
 • نسخه های اسناد رسمی سال 12 تحصیلی به همراه ریز نمرات.
 • نسخه های اسناد رسمی مدرک تایید شده در سال 12 تحصیلی.
 • نسخه های اسناد رسمی گواهی ترک و یا فارغ‌التحصیلی از کالج.
 • نسخه های اسناد رسمی تمامی نمرات برای تمام سال های تحصیلی در رشته پزشکی / مهندسی در دانشگاه.
 • نسخه های اسناد رسمی رونوشت یا کپی از مدرک که دارای مهر تایید است.
 • نسخه های اسناد رسمی گواهی تکمیل کارآموزی.
 • نسخه های اسناد رسمی مدرک / درجه اعطا شده از دانشگاه
 • نسخه های اسناد رسمی گواهینامه ثبت نام یا اپلای
 • کپی گذرنامه
 • 8 عکس رنگی جدید - اندازه 3.5 × 3.5 سانتی متر
 • پاسپورت یا گذرنامه که باید به صورت قانونی به زبان روسی ترجمه شود.
 • ویزا که باید از طریق کنسولگری یا سفارت کشور روسیه اقدام به دریافت ویزای دانشجویی گردد.
 • فرم درخواست یا اپلای که تمامی اطلاعات آن باید با دقت و بدون هیچ خطا و اشتباهی تکمیل شده باشد.

 

لیستی از تخصص های دندانپزشکی در کشور روسیه که دانشجویان می‌توانند در آن در دانشکده های دندانپزشکی در کشور روسیه مشغول به تحصیل شوند در لیست زیر آورده شده است:

 

 • ارتودنسی
 • آسیب شناسی دهان و دندان
 • پزشکی دهان و دندان
 • عمل جراحی دندانپزشکی (ODS)
 • دندانپزشکی کودکان
 • پزشکی دهان
 • پروتز دندانی
 • دندانپزشکی جراحی

 

اسناد و مدارک فرد واجد شرایط برای ادامه تحصیل در رشته های  تخصص در رشته دندانپزشکی یا رزیدنتی در دانشکده دندانپزشکی انتخابی کشور روسیه مورد بررسی و بازبینی قرار می‌گیرد و سپس در صورت پذیرش، دعوت‌نامه برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه برای متقاضی فرستاده می‌شود. فرایند بازبینی و ارسال جواب حدودا 1 ماه به طول می‌انجامد، متقاضی ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه، می‌تواند از طریق ایمیل که در هنگام اپلای به او ارائه می‌شود با مشاور دانشگاه انتخابی در ارتباط باشد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی و تمام هزینه های جانبی ۲۰۲۰

هزینه تحصیل دندانپزشکی و تمام هزینه های جانبی ۲۰۲۰ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

هزینه تحصیلات دندانپزشکی در دانشگاه های پزشکی در کشور روسیه بسیار پایین‌تر از کشورهای دیگر اروپا مانند انگلیس و ایالات متحده آمریکا و همچنین بسیاری از کشورهای دیگر است و باعث می‌‌شود که روسیه گزینه ترجیحی برای متقاضیان و افراد واجد شرایط برای تحصیل در رشته دندانپزشکی عمومی و یا دندانپزشکی تخصصی در کشور روسیه باشد.

 دولت روسیه، چشم انداز نظام آموزش پزشکی را بسیار ارتقا داده است تا دانشگاه های علوم پزشکی و دانشکده‌های دندانپزشکی در کشور روسیه از کلاس های درسی با کیفیت بالای علمی و آخرین تکنولوژی ها پیشرفته در آموزش  بهره ببرند. علی رغم اینکه ادامه تحصیل در هر دو زمینه یعنی دندانپزشکی عمومی و دندانپزشکی تخصصی هزینه کمی را به دانشجویان تحمیل می‌کند، ارائه آموزش مقرون به صرفه در پزشکی، از شعارهای دانشگاه های دندانپزشکی کشور روسیه است.

کشور روسیه  برای سکونت دانشجویان استانداردهای زندگی را  با کیفیت بالا و  با قیمت بسیار پایین ارائه می‌دهد تا دانشجویان بین‌المللی جز یادگیری و تحصیل، دغدغه سکونت و یا تفریح و حتی بیمه و... را نداشته باشند.

 

زندگی دانشگاهی و خوابگاهی برای دانشجویان دندانپزشکی در کشور روسیه

 

دانشجویان بین‌المللی دندانپزشکی در کشور روسیه از یک زندگی سالم و شاد بهره می‌برند به این دلیل که برای دانشجویان بهترین اماکن اقامتی و زیرساخت های با کیفیتی در خوابگاه ها فراهم است. تمام امکانات دانشگاه ها برای دانشجویان با قیمت بسیار کم در دسترس هستند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از محیط چند فرهنگی دانشگاه های دندانپزشکی روسیه لذت ببرند. هر ساله، تغداد زیادی رویدادهای فرهنگی و جشنواره در دانشگاه های روسیه برگزار می‌شود. امکان شرکت دانشجویان در چنین رویدادهایی فراهم است و این امر به آن‌ها در درک فرهنگ‌های مختلف کمک می‌کند. هزینه تحصیل دندانپزشکی کشور روسیه از هر جهتی که در نظر بگیرید برای دانشجویان خارجی بسیار به صرفه است.

 

مطالعه دندانپزشکی در کشور روسیه برای یک دانشجو با سطح علمی متوسط، بسیار آسان است، زیرا دانشجویان از سراسر جهان می‌توانند بدون آزمون ورودی  به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه بپردازند. هزینه رشته دندانپزشکی در کشور روسیه بسیار پایین است زیرا دولت روسیه یارانه‌ای را برای تحصیل دانشجویان  فراهم می‌کند. میانگین هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور روسیه بین 2.5 تا 5 روبل در سال است. دولت روسیه، بودجه مورد نیاز برای برخورداری دانشجویان از امکانات عالی و با کیفیت و اسکان مطلوب را تأمین می‌کند.

تمام دانشجویان دندانپزشکی در کشور روسیه، بیمه های پزشکی را برای تمام دوره های تحصیلی دریافت می‌کنند و در صورت نیاز به درمان، بیمه دانشجویی هزینه های درمان دانشجویان را به طور کامل می‌پردازد.

 

 

 

اطلاعات کلی در مورد تخصص دندانپزشکی در روسیه

اطلاعات کلی در مورد تخصص دندانپزشکی در روسیه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 لازم است بدانید که تحصیل در کشور روسیه هم معتبر و هم سودمند است. شما می‌توانید مطمئن باشید که تمام دانش مورد نیاز خود را در مورد رشته دندانپزشکی در دانشگاه های کشور روسیه به دست خواهید آورد.

 • کشور روسیه دارای تعداد زیادی دانشگاه است، بنابراین شما لیست گسترده‌ای برای انتخاب بهترین دانشگاه دارید.
 • همه آن چیزی که باید انجام دهید، این است که رشته ای را انتخاب کنید که دوست دارید.
 • شما می‌توانید تحصیل در خارج از کشور را یا به صورت پرداخت هزینه یا به صورت رایگان یا با حمایت دولت روسیه ادامه دهید.
 • خوابگاه و اقامتگاه های دولتی برای دانشجویان خارجی در دانشگاه ها اختصاص داده می‌شود.
 • دستورالعمل‌های دقیق را در مورد آنچه شما باید برای ثبت نام در یک دانشگاه دندانپزشکی در کشور روسیه بدانید، مطالعه کنید.
 • روش های مختلف مانند کمک مالی، کمک هزینه و یا بورس تحصیلی وجود دارد، بنابراین هر دانشجو می‌تواند گزینه‌ی مناسب را با توجه شرایط خود انتخاب کند. اگر نتوانستید برای دریافت بورس تحصیلی موفق شوید، احساس بدی نکنید؛ هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه بسیار پایین‌تر از سایر کشورها است. برنامه های آموزشی و قیمت ها را در دانشگاه های دندانپزشکی در کشور روسیه را بررسی کنید: ممکن است یک گزینه مناسب با توجه به وضعیتتان پیدا کنید و درخواست اپلای خود را آماده و ارسال کنید.
 • حدود 30 دانشگاه علوم پزشکی روسیه در فهرست 100 دانشگاه برتر جهانی رتبه بندی شده است و همه این 30 دانشگاه در فهرست "دایرکتوری مدارس پزشکی" سازمان جهانی بهداشت قرار دارد.
 • پس از اتمام موفقیت‌آمیز دوره دندانپزشکی در دانشگاه های برتر کشور روسیه، دانشجویان، مدرک اروپایی را همراه با درجه تخصص دریافت می‌کنند، که این بدان معنی است که درجه تحصیلی در مقطع تحصیلی دریافت شده در از دانشگاه های علوم پزشکی در کشور روسیه، از نظر برابری و هم ترازی با سایر دانشگاه‌های  بین‌المللی ایالت متحده شناخته شده است و دارای اعتبار است. اعتبار مدرک و معادل‌سازی، بدان معنی است که پس از اتمام دوره دندانپزشکی در کشور روسیه، متقاضی می‌تواند برای تحصیلات تکمیلی یا اشتغال در هر کشور اروپایی بدون نیاز به تست ها و آزمون‌ها، درخواست اشتغال یا ادامه تحصیل در مقاطع بالای دندانپزشکی کند. سازمان هایی نظیر USMLE، PLAB، DCI، AMC، PMDC، همه شوراهای پزشکی آفریقا، دانشجویان فارغ‌التحصیل بدون آزمون مجدد، می‌توانند به اشتغال بپردازند زیرا مدرک دریافت شده از دانشگاه های علوم پزشکی و دانشکده دندانپزشکی در کشور روسیه از نقطه نظر این موسسه‌ها دارای اعتبار است.

دوره های مختلف دندانپزشکی در کشور روسیه

 • دندانپزشکی عمومی یا) B.D.S. آموزش به زبان روسی یا انگلیسی است): مدت این دوره 5 سال است که شامل کارآموزی نیز می‌باشد.
 • دندانپزشکی تخصصی یا) M.D.S. آموزش به زبان روسی یا انگلیسی است): مدت این دوره 3 سال است که شامل کارآموزی نیز می‌باشد.
 • دوره دکترا دندانپزشکی یا :PhDمدت این دوره 3 سال است.

مروری بر رشته دندانپزشکی در کشور روسیه

اکثر دانشگاه های دولتی روسیه در  "دایرکتوری جهانی مدارس پزشکی" فهرست شده‌‌اند و این بدین معنی است که این دانشگاه ها در بین سازمان های معتبری مانند یونسکو و سازمان بهداشت جهانی و سایر شوراهای پزشکی و دندانپزشکی اعتبار دارند.

با اطلاعات کافی، دانشجویان متقاضی در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه، می‌توانند برای پذیرش در دندانپزشکی عمومی BDS و دندانپزشکی تخصصی  MD  در دانشگاه های شناخته شده و معتبر ثبت نام کنند و با مدارک تحصیلی دریافت شده از این دانشگاه ها در هر کشوری از جهان مشغول به تحصیل شوند. دندانپزشکی عمومی یکی از رشته های پرمتقاضی دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه های دندانپزشکی کشور روسیه است. دندانپزشکی در کشور روسیه، دومین انتخاب دانشجویان پس از دوره یا رشته پزشکی عمومی MBBS"" است. در دوره دندانپزشکی عمومی (BDS)، به دانشجویان در مورد پروتز دندان، مشکلات دندانپزشکی و جراحی آموزش داده می‌شود، همچنین برنامه های کارآموزی خوب با امکانات مختلف در بیمارستان، داروسازی و تجهیزات پزشکی موجود است.

مدرک تحصیلی دندانپزشکی عمومی یا BDS پنج سال به طول می‌انجامد که چهار سال این دوره، دروس تئوری دندانپزشکی است و یک دوره کارآموزی اجباری یک ساله دارد که در نتیجه، مدرک دندانپزشکی عمومی یا (BDS) بعد از 5 سال به افراد اعطا می‌شود. در هنگام اتمام دوره دندانپزشکی عمومی یا BDS شما مجاز به طبابت مانند یک پزشک هستید.

شورای دندانپزشکی کشورهای زیادی مدرک دندانپزشکی در کشور روسیه را بدون آزمون ورودی می‌پذیرد و به دانشجویان فارغ‌التحصیل شده از این کشور اجازه درمان می‌دهد.  برای این‌که بتوانید در دوره دندانپزشکی در کشور روسیه یا BDS مشغول به تحصیل شوید، باید علاقه زیاد و ذهنی فعال برای موفق شدن داشته باشید. داشتن افکار متمرکز برای به سرانجام رساندن دوره دندانپزشکی عمومی یا   BDSامری ضروری است.

چرا کشور روسیه به عنوان گزینه ای مناسب جهت تحصیل در رشته ی دندانپزشکی به متقاضیان پیشنهاد می‌شود؟

برای اخذ ویزای تحصیلی کشور روسیه که از الزامات اعزام دانشجوی دندانپزشکی به کشور روسیه است، ارائه مدرک زبان نیازی نیست و افراد واجد شرایط می‌توانند بدون مدرک زبان آیلتس یا تافل ویزای تحصیلی را دریافت کنند؛ این امر سبب می‌شود که دانشجویان متقاضی سریع‌تر به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه بپردازند. همچنین هزینه های تحصیل و اقامت در کشور روسیه نسبت به دانشگاه های هم رتبه از نقطه نظر علمی و سطح اساتید و مقالات منتشر شده، در سرتاسر دنیا مقرون به صرفه تر است و هزینه ها با توجه به تخصص رشته و سطح علمی دانشگاه، سالانه بین 10 تا 12 هزار دلار متغیر می‌باشد.

در مورد هزینه ها برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه  باید این نکته را خاطر نشان کرد که هزینه ی زندگی  برای دانشجویان بین‌المللی دندانپزشکی در کشور روسیه ماهانه بین 300 – 500 دلار می‌باشد، از مزایای ادامه تحصیل در سطح عمومی و یا تخصصی و همچنین مزایای زندگی در کشور روسیه می‌توان به  هزینه‌های مقرون به صرفه خوابگاه ها یا اقامتگاه ها نام برد که نسبت به سایر دانشگاه ها در سرتاسر جهان معروف شده است. هزینه‌ی ادامه تحصیل در کشور روسیه با توجه به نوع دانشگاه و حتی شهر محل تحصیل تفاوت دارد اما به طور متوسط، هزینه‌ی تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه به طور سالانه پرداخت می‌شود.

توجه به این نکته بسیار مهم است که بدانیم روسیه در زمان کنونی از لحاظ آموزش و تحصیلات تکمیلی و همینطور از نظر وزارت بهداشت، به عنوان یکی از چند کشور مطرح جهان به شمار می‌رود و مدرک تحصیلی دندانپزشکی در کشور روسیه برای دانشجویان فارغ‌التحصیل شده اعتبار جهانی دارد.

آخرین ویرایش: 2020-04-08 20:28:35 7,120