موسسه اعزام دانشجو-پزشکی در روسیه و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در روسیه- go2tr
russia
کشور روسیه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-پزشکی در روسیه و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در روسیه- go2tr

روسیه یکی از محدود کشورهایی است که ارائه‌ی مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی ضروری نیست. اما خب برای سنجش میزان تسلط دانشجویان به زبان مورد نظر، مصاحبه‌هایی انجام می‌شود. کیفیت دانشگاه‌های این کشور به همراه هزینه‌های نسبتاً پایین زندگی باعث می‌شود این کشور یکی از مقاصد اصلی دانشجویان پزشکی است.

افراد می‌توانند به منظور آموختن زبان وارد کشور روسیه شوند و پس از آن در رشته‌ی پزشکی مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان لازم است پیش از ورود به دانشگاه دوره‌هایی را در کالج بگذرانند. البته ممکن است وابسته به شرایط دانشگاه، برخی از دانشجویان نیازی به گذراندن این دوره‌ها نداشته باشند. 

دوره‌ی پزشکی عمومی در دانشگاه‌های روسیه 6 سال طول می‌کشد. هر سال تحصیلی در روسیه ده ماه طول می‌کشد. البته اگر قصد تحصیل به زبان روسی را دارید، لازم است یک سال خود را به گذراندن دوره‌های آموزش زبان روسی بگذرانید. دوره‌ی پزشکی ورزشی نیز به اندازه‌‌ی دوره‌ی پزشکی عمومی زمان می‌برد.

برای درخواست تحصیل در رشته‌ی پزشکی به مدارک زیر نیاز است. 

مدرک دیپلم، ریزنمرات دیپلم و دوره‌ی پیش دانشگاهی، اصل پاسپورت و شناسنامه به همراه کپی معتبر و تکمیل فرم مخصوص ثبت نام.

چنان‌چه دوره‌ی پیش دانشگاهی را سپری نکرده باشید، باز هم می‌توانید برای تحصیل در روسیه درخواست بدهید و دوره‌ی پیش از دانشگاه را در کالج سپری کنید.

روسیه دارای 50 دانشگاه علوم پزشکی است که البته تعداد محدودی از آن‌ها مورد تأیید وزارت بهداشت ایران هستند. دانشگاه لومونوسف مسکو، دانشگاه پاولوف، دانشگاه نوسیبرسک چند نمونه از بهترین دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در روسیه است.

 

 

دانشگاه ازاد روسیه نیاز ب کنکور داره؟ وهزینه چقدر هست؟

2019-03-10 10:25:47

ن کنکورنمیخواد

2019-04-19 02:06:31

هرینه واسه ورود چقدره؟ چند ماه طول میکشه واسه اعزام؟ اونجا چقد شهریه میگیرن،آیا خوابگاه داره؟ ممنون میشم جواب بدین

2019-05-01 13:04:28