x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

سفر به روسیه

پادکست سفر به روسیه

روسیه، بزرگ‌ترین کشور جهان در اوراسیای شمالی، دارای مرزهایی با کشورهای اروپایی و آسیایی است که تا مرزهای اقیانوس آرام و قطب شمال و اقیانوس منجمد شمالی کشیده می‌شود. با دریای خزر در شمال ایران، دریای سیاه و دریای بالتیک دارای مرز آبی است. چشم‌اندازهای آن، از جنگل تاندرا تا سواحل سنتی اقیانوس‌ها گستردگی دارد. این کشور به دلایل گوناگون از بلشویک‌های مسکو گرفته تا باله‌های مارینسکی سن پترزبورگ مشهور است.

مقدمه

 مردم روسیه به زبان روسی صحبت می‌کنند. ساکنین در جمهوری‌ها و مناطق خودگردان این کشور، با ۲۷ زبان رسمی دیگر صحبت می‌کنند. جمعیت روس‌ها در روسیه حدود 116 میلیون نفر است که با جمهوری‌های اطراف، جمعیت‌شان به حدود ۱۵۰ میلیون نفر می‌رسد. واحد پول این کشور روبل است.
 مسکو به عنوان یکی از پرجنب و جوش‌ترین پایتخت‌های اروپایی
 با جمعیتی بیش از 13 میلیون نفر، دومین پایتخت پرجمعیت در اروپا است. مسکو در امتداد رودخانه "مسکوا" در غرب روسیه واقع شده است و ترکیبی قدرتمند از تاریخ و تجدد است که در تور روسیه با بازدید از مکان‌های تاریخی مشهور و جهانی، تا جاذبه‌های گردشگری روسیه در دل زیبای طبیعت بی‌کرانش، آن‌ها را مشاهده می‌کنید. در سفر به روسیه، مسکو، پایتخت این کشور را می‌بینید که بیش از 800 سال قدمت دارد و به اندازه کافی و برای ماه‌ها می‌تواند بازدیدکنندگان را مشغول نگه دارد. در تور مسکو شما می‌توانید لیستی از قدیمی‌ترین قلعه‌های کاروپایی و کلیساهای بزرگ تا فضاهای سبز پر جنب و جوش و آسمان‌خراش‌های مدرن را برای بازدید تهیه کنید.
 شهر سن‌پترزبورگ، در سال 1703 توسط پتربزرگ رهبر روسیه تاسیس شده است. سن پترزبورگ یک شهر بندری روسیه در دریای بالتیک است. مجسمه "اسب سوار برنزی" که تندیس اسب‌سواری از پتر کبیر است، نماد این شهر است. موزه هرمیتاژ دارای کاخ زمستانی با معماری باروک است که در حال حاضر بخشی از مجموعه هنری و موزه ایالت دولتی است.
 

این مرکز فرهنگی روسیه دارای مکان‌هایی مانند تئاتر مارینسکی که اپرا و باله را برگزار می‌کند و موزه ایالت روسی که هنر روسی را از نقاشی‌های نمادین ارتودوکس، تا آثار کاندینسکی نمایش می‌دهد است. در سفر به روسیه حتما از تماشای باله‌های معروف آن لذت ببرید.

 

 

فصول مناسب سفر به روسیه

فصول مناسب سفر به روسیه

زمستان‌های روسیه بسیار سرد و برفی است ولی مشتاقان ورزش‌ها و مناطق برفی در این ایام هم، سفر به روسیه را از دست نمی‌دهند. ولی بخش‌هایی که در روسیه حالت کویری دارد در تابستان گرم است، به همین خاطر حتی در نواحی شمالی که نزدیک به سیبری است در تابستان دمای هوا به 20 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. دما در فصل تابستان در مسکو و سن پیترزبورگ بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد تغییر می‌کند.
 بهترین ماه برای دیدار از مسکو، ماه‌های آخر بهار و اوایل تابستان است. سردترین ماه سال در روسیه، ماه ژانویه با دمای متوسط 6-  درجه سانتیگراد است. مرطوب‌ترین ماه‌های سال اکتبر و نوامبر است. بهترین زمان بازدید از سن پترزبورگ، اواخر بهار و اوایل ماه ژوئن است. این فصل زمانی است که مناسب‌ترین آب و هوا را داراست و ساعت‌های طولانی برای گشت و گذار وجود خواهد داشت. گرچه در این زمان سفر به روسیه گران قیمت است، اما نزدیک به 24 ساعت آفتابی و شب‌های سفید در سن پترزبورگ را نباید از دست بدهید. تابستان‌ها عموما خنک و دلپذیر هستند، فقط مطمئن شوید که وسایل لازم و مناسب برای آب و هوای آن دوره از سفر به روسیه را برداشته‌اید.

بیماری‌ها و واکسن‌های مورد نیاز قبل از سفر به روسیه

بیماری‌ها و واکسن‌های مورد نیاز قبل از سفر به روسیه

هاری بیماری است که  از طریق گاز گرفتن برخی حیوانات به خصوص سگ‌ها به انسان منتقل می‌شود. سگ‌های خیابانی در اغلب مسافرت‌ها ممکن است برای گردشگران مشکل به وجود بیاورند. بنابراین تزیق واکسن هاری توصیه می‌شود.

 واکسن دیفتری
 دیفتری از نوع بیماری‌های عفونی است که گلو و بینی شخص بیمار، درگیر باکتری‌های عفونی می‌شود و در صورت عدم درمان به موقع به قلب و سیستم عصبی آسیب می‌رساند. در ده درصد موارد، مبتلایان به این بیماری، دچار مرگ می‌شوند. سرایت این بیماری به آسانی صورت می‌گیرد و بنابراین تزریق واکسن آن قبل از سفر لازم است.
 

واکسن هپاتیت A

استفاده از غذا یا آب ناسالم در سفر می‌تواند باعث انتشار بیماری‌هایی مانند هپاتیت A شود. این بیماری باعث التهابات کبد شده و در بعضی از کشورها دیده می‌شود. در صورت تمایل با مرکز بهداشت مربوطه در شهر اقامت خود مشاوره کنید.
 به طور معمول گردشگران بایستی قبل از سفر به روسیه‌، از مقامات ذیصلاح بهداشت و درمان در ایران جویا شوند که اگر بیماری خاصی در کشوری که قصد سفر به آن را دارند، شیوع پیدا کرده است، باید نسبت به آن واکسینه شوند. در حال حاضر بیماری خاصی برای سفر به روسیه اعلام نشده است. بعضی واکسن‌ها طبق دستورالعمل CDC به طور عموم پیشنهاد می‌شود و بهتر است مسافران قبل از سفر‌های آسیایی نسبت به آن واکسینه شوند. 

از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد:

واکسن حصبه

حصبه یک بیماری عفونی معمول در کشورهای در حال توسعه است. توصیه می‌شود که مسافران در سفر به روسیه نسبت به این بیماری حداقل یک یا دو هفته قبل از مسافرت واکسینه گردند. اگر کسی قبلا واکسن زده، باید برای واکسن دوباره با مرکز بهداشت مشورت نماید.

 

خطرات احتمالی برای گردشگران در روسیه

خطرات احتمالی برای گردشگران در روسیه

 

 خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه

1.اعلام حضور بعد از ورود به خاک روسیه

بعد از 5روز از ورود به خاک روسیه شما باید حضور خود را به اداره مهاجرت این کشور اعلام نمایید. این مورد یکی از موارد ضروری و الزامی است که باید در روسیه انجام دهید و در صورت اقدام نکردن به این کار وزارت خارجی این کشور شما را فرا خواهد خواند و این مورد از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه است.

 1. رانندگی در کشور روسیه از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه

روسیه هم قوانین رانندگی شبیه کشور خودمان دارد. در این کشور تلفات مسافران جاده‌ای بسیار زیاد است و اغلب مردم بی ‌احتیاط رانندگی می‌کنند. بهتر است در شهرهای این کشور رانندگی نکنید تا جان خود را از خطرات جاده‌ای حفظ نمایید. حتی به شما پیشنهاد می‌شود که سفرهای داخل این کشور را نیز با قطار و یا سایر وسایل نقلیه عمومی انجام دهید.

 1. از رفتن به جاهای خطرناک خودداری کنید

بهتر است قبل از سفر تحقیقات و بررسی‌های لازم را انجام دهید تا بدانید جاها و مکان‌های خطرناک در روسیه کدامند. در بعضی از شهرها و مناطق این کشور درگیری‌هایی وجود دارند که احتمالا جان و مال شما را به خطر خواهد انداخت. برای مثال سعی کنید به قفقاز شمالی سفر نکنید .

 1. همیشه هر جایی که هستید مسیرهای خروجی را یاد بگیرید

از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه می‌توان به این مورد اشاره نمود. بهتر است در هر جایی که هستید راه‌های خروجی و پله‌های اضطراری را بشناسید. این مورد به خصوص درباره‌ی هتل‌ها امری ضروری است. امکان دارد در محلی که قرار دارید نیاز به خروج اضطراری و نجات جان خود داشته باشید. سعی کنید در مکان‌های عمومی دیگر نیز این مورد را جدی بگیرید. از رفتن به جاهایی که نمی‌شناسید و قبلا درباره‌ی آن تحقیق نکرده‌اید جدا خودداری نمایید.

 1. مراقب حرف زدن خود باشید

 یکی دیگر از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه متعصب و نژاد پرست بودن مردم روسیه است.  بهتر است اگر در جمع روس‌ها هستید کمتر حرف بزنید و بیشتر شنونده باشید. اغلب مردم روسیه سفید پوست و مسیحی هستند، در صورتی که شما از نژاد و یا رنگ دیگری هستید مراقب رفتار و کلام خود باشید. به تازگی موج عجیبی از نژاد پرستی در روسیه بالا گرفته است. اغلب مردم روسیه افرادی بسیار متعصب هستند، بهتر است هرگز درباره‌ی آن‌ها و چیزهایی که به آن‌ها تعلق دارند اظهار نظر نکنید. بهتر است اگر برای کارهای تجاری به این کشور سفر می‌کنید مترجمی را همراه خود داشته باشید.

 1. مراقب کیف قاپ‌ها و دزدها باشید

یکی دیگر از خطرات احتمالی برای گردشگران کشور روسیه دزدی‌ها و کیف قاپی است. در مکان‌هایی مانند مترو، زیرگذر، بازار، فرودگاه و مراکز خرید افرادی اقدام به کیف قاپی و دزدی می‌کنند. باید به شدت از وسایل و پول خود مواظبت کنید.  بهتر است هرگز اشیا قیمتی به همراه نداشته باشید و یا پول زیادی با خود حمل نکنید تا موجب تحریک این افراد نگردید و جان و مال خود را به خطر نیندازید.

 1. از سالم بودن آب آشامیدنی مطمئن شوید

بهتر است قبل از آشامیدن آب در روسیه در مکان‌های مختلف از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید تا بدنتان دچار مشکل نشود. در بیشتر محل‌های شهرهای بزرگ آب آشامیدنی به راحتی یافت می‌شود اما در شهرهای کوچک باید حواستان را به خوبی جمع کنید. بهتر است از آب‌های بطری و معدنی استفاده نمایید تا هیچ شکی نسبت به سلامت آن نداشته باشید، در صورتی که به آب معدنی دسترسی ندارید بهتر است آب را بجوشانید و مصرف کنید. این مشکل نیز از خطرات احتمالی برای گردشگران کشوراست.

اجاره اتومبیل در روسیه

اجاره اتومبیل در روسیه


مدارکی که شرکت‌ها برای کرایه دادن خودرو بدون راننده در کشور روسیه از شخص متقاضی دریافت می‌کنند:
 - حداقل سن قانونی متقاضی خودرو ۲۱ سال
 - کارت شناسایی عکس دار معتبر
 - داشتن گواهینامه  بین‌المللی (IDP)
 - گواهینامه رانندگی باید حداقل یک سال از زمان اعتبارش باقی مانده باشد.
 - مبلغی به عنوان وثیقه کرایه خودرو
  (مبلغی حدود 5000 روبل روسیه یا کارت اعتباری معتبر دارای موجودی)
 نکته مهمی که متقاضی برای کرایه خودرو در سفر به روسیه باید به آن توجه کند، همراه بودن مدارک مربوط به بیمه خودرو با خودرو است، تا در صورت تصادف، شرکت بیمه جبران خسارت نماید.
 دو نوع بیمه خودرو به صورت بیمه اختیاری و بیمه اجباری وجود دارد که میزان پرداخت خسارتشان متفاوت است، در هنگام کرایه خودرو، به نوع بیمه خودرو توجه داشته باشید. نکته مهم دیگر وارسی اتومبیل است، که بدون عیب آن را تحویل بگیرید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در روسیه

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در روسیه

چون هزینه‌های درمان در سفر به روسیه برای ایرانیان زیاد است، گردشگران جهت مراقبت‌های درمانی بهتر است قبل از سفر به این کشور برای خود و خانواده و همراهان، بیمه مسافرتی مناسب خریداری کنند تا بتوانند با خیال راحت به سفر بروند. مسافران می‌توانند به صورت آنلاین یا با مراجعه حضوری به شرکت‌های بیمه، بیمه درمانی را خرید نمایند.
 احیانا اگر در سفر به روسیه برای مسافری در طول مدت تور روسیه، مسئله اورژانسی پیش بیاید و نیاز به دارو و درمان پیدا کند، درمان اورژانسی برای مسافر بیمار رایگان است ولی دارو را با قیمت مناسب می‌تواند تهیه کند.

اگر شخص مسافر مبتلا به بیماری خاصی است بهتر است نسخه‌ای از پزشک مخصوص خود به همراه داشته باشد. اگر یک مسافر بیمار، در بیمارستان درمان شود، هزینه بیمارستان با مسافر است.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در روسیه

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در روسیه

کارت‌های رایج در روسیه عبارتند از:

American Express، Visa، MasterCard و Eurocar

 . این کارت‌های اعتباری تقریبا در تمام هتل‌های روسیه و بسیاری از رستوران‌ها قابل قبول است، اما بسیاری از موزه‌ها و ایستگاه‌های قطار، فقط پول نقد را دریافت می‌کنند. کارت های اعتباری، یک راه امن برای حمل پول هستند.

وسایل ضروری برای سفر به روسیه

وسایل ضروری برای سفر به روسیه

کوله پشتی 

سعی کنید یک کوله پشتی بزرگ  در سفر همراه داشته باشید که در گردش‌های روزانه و خریدها بتوانید به راحتی آن را با پشت خود حمل کنید. دیگر وسایل ضروری خود را که نیاز دارید می‌توانید در کوله پشتی بگذارید.

 کیف کمری یا کیف بند دار

برای حمل پول، کارت‌های وسایل حمل و نقل عمومی و سایر مدارک شناسایی مثل کپی پاسپورت، داشتن این گونه کیف بسیار ایمن است و دسترسی به آن آسان است.

موبایل

از ضروریات سفر به روسیه، ایجاد ارتباط با همسفران و یا خویشاوندان در ایران است. استفاده ازسیم کارت‌های مخابراتی روسیه دارای تسهیلاتی برای مسافران است.

دوربین عکاسی

اگر به عکاسی و گرفتن عکس‌های حرفه‌ای علاقه دارید، داشتن دوربین حرفه‌ای از ضروریات است. به هرحال می‌توانید از دوربین موبایل خود نیز در مواقع ضروری استفاده کنید. همراه داشتن کارت حافظه اضافی نیز پیشنهاد می‌شود. 

آب و هوای روسیه

آب و هوای روسیه

 

در سفر به روسیه می‌بینید که وسعت زیاد این کشور و دور بودن بسیاری از مناطق آن از دریا، منجر به غلبه آب و هوای قاره‌ای، در آن شده است. وجود کوهستان در جنوب مانع جریان توده‌های هوای سرد از اقیانوس اطلس به قسمت جنوبی کشور گردیده است. وجود دشت‌های جنوب و شمال این کشور، باعث نفوذ آب و هوای اقیانوسی، اقیانوس‌های آرام و آتلانتیک شده است. روسیه آب و هوای بسیار متغیری دارد و از 37 درجه سانتی گراد در تابستان و منفی 30 درجه سانتی گراد در زمستان متغیر است.در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ، مردم آب و هوای قاره‌های مرطوب، را تجربه میکنند. اهالی مسکو برای  گذراندن تعطیلات تابستانی خود به سواحل دریای بالتیک می‌روند. مطلوب‌ترین دمای روسیه در امتداد ساحل دریای بالتیک است که در تابستان ممکن است به دمای 30 درجه هم برسد. سوچی، دارای آب و هوای گرمسیری است که به عنوان یک تفریحگاه ساحلی مورد پسند گردشگران است.

شرایط جغرافیایی کشور روسیه نشان می‌دهد که این کشور، دارای آب و هوای متغیری است و میانگین دما در این کشور، بین مثبت ۳۷ درجه سانتی‌گراد و منفی ۳۷ درجه سانتی‌گراد است. بهترین زمان سفر به روسیه در فصل تابستان است. کشور روسیه در فصل زمستان جلوه‌ای فوق‌العاده دارد.

 

پروازها از ایران به روسیه

پروازها از ایران به روسیه

در سفر به روسیه از پروازهای مستقیم هوایی می‌توانید استفاده کنید.
 1- جهت مسافرت هوایی به مقصد مسکو از تهران و یا اصفهان بایستی بلیط مسکو را تهیه کرده و اقدام به پرواز نمایید.
 - طول پرواز برای مسکو از مبدا تهران سه ساعت و 35 دقیقه است.
 - طول پرواز برای مسکو از مبدا اصفهان سه ساعت و 59 دقیقه است. 

2- پرواز به سنت پترزبورگ از شهرهای تهران، اصفهان،اهواز و شیراز امکان پذیر است.
 - طول پرواز از تهران به سنت پترزبورگ برابر 7 ساعت و 5 دقیقه است.
 - طول پرواز از اصفهان به سنت پترزبورگ برابر 9 ساعت و 50 دقیقه است.
 - طول پرواز از شیراز به سنت پترزبورگ برابر 9 ساعت و 25 دقیقه است. 
 طول مدت پروازها بسته به آب و هوا یا مسیرهای هوایی ممکن است متغیر باشد.
 جهت اطلاع از هزینه سفر به روسیه و بلیت روسیه، با تور روسیه هماهنگ کنید.

هتل‌های روسیه

هتل‌های روسیه

در سفر به روسیه از هتل‌های راحت و مطلوب آن می‌توانید استفاده کنید. تعدادی از آن‌ها را برای شما معرفی می‌کنیم:
 هتل ساووی مسکو یا   Savoy Moscow، 5 ستاره، علاوه بر استخر سرپوشیده، امکانات یک باشگاه سلامت و سونا را فراهم می‌کند. این هتل دارای یک کافی شاپ است. دسترسی سریع به اینترنت بی‌سیم رایگان است. این هتل دارای 5 اتاق بسیار مجلل در هتل است. این هتل از امکانات بسیار پیشرفته سمینارها و اتاق‌های مربوط به سمینارها و جلسات برخوردار است.
 هتل مترو پل مسکو یا Metropol Mosco، 5 ستاره، در کنار استخر سرپوشیده، امکانات سونا و سالن تناسب اندام را نیز فراهم می‌کند. این هتل رستوران، کافی شاپ و کافی‌نت نیز دارد. مناطق عمومی مجهز به اینترنت وایر لس است. این هتل دارای سالن‌های مربوط به سمینارها و جلسات است.
 هتل رنسانس مسکو یا  Renaissance Moscow، 4 ستاره، علاوه بر استخر سرپوشیده، یک حمام آبگرم، سونا و سالن تناسب اندام 24 ساعته ارائه می‌دهد. ناهار خوری در یکی از 3 رستوران هتل موجود است. دسترسی به اینترنت رایگان و اتاق‌های ملاقات برای جلسات تجاری وجود دارد.
 هتل هیلتون مسکو یا Hilton Moscow ، 3 ستاره ناب، در کنار استخر سرپوشیده، یک حمام آبگرم، سونا و سالن تناسب اندام 24 ساعته وجود دارد. هتل برای استفاده مسافران، رستوران مناسب را پیشنهاد می‌دهد. دسترسی به اینترنت بی‌سیم رایگان وجود دارد.
 از دیگر هتل هایی که ایرانیان در سفر به روسیه بیشتر اقامت می‌کنند عبارتند از:
 هتل اینترکانتیننتال مسکو تورسکایا 5 ستاره
  هتل سان فلاور پارک 4 ستاره
 هتل کاسموس کلاب 4 ستاره
 هتل پرزیدنت مسکو 4 ستاره
 هتل کورستون کلاب مسکو 4 ستاره
 هتل سو ویتسکی هیستوریکال 4 ستاره
 هتل کوزموس 3 ستاره
 اگر جهت اقامت بخواهید از آپارتمان استفاده کنید، مسکو و سن پترزبورگ برای داشتن گران‌ترین آپارتمان‌ها معروف هستند. اجاره آپارتمان ارزان در مسکو کار آسانی نیست. هر چه شهر کوچکتر باشد و از شهرهای بزرگ دور باشد، کرایه ارزان‌تر خواهد بود.

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف روسیه

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف روسیه

 

هنگامی که عکس‌های اماکن معروف روسیه را ببینید و ماجراهای مسافرتی دیگران را از جاذبه‌های گردشگری روسیه بشنوید، مشتاق سفر به روسیه خواهید شد. برای هر شگفتی هیجان انگیزی که از روسیه بدانید، مکانی وجود دارد که بخواهید از آن بازدید کنید. در سفر به روسیه از دوربین خود غافل نشوید و این مناظر شگفت انگیزه را ثبت کنید تا همیشه در خاطر شما بماند.
روسیه یک مقصد شگفت انگیز با لایه‌هایی شگرف از دوران‌های تاریخی است. دوران حکومت تزارها بر سراسر روسیه، سپس دهه‌هایی از حکومت کمونیسم با مقررات خاص خودشان و پس از آن رونق اقتصادی قرن بیست و یکم که شکوفایی هرچه بیشتر روسیه را به معرض تماشای توریست‌ها می‌گذارد.
 درسفر به روسیه در هر خیابانی از مسکو و سن پترزبورگ به مکانی برای تماشا و هیجان می‌رسید و جاهای دیدنی مسکو را می‌بینید. مراکز خرید مسکو بیشتر در خیابان‌های تورسکایا، و آربات جدید و قدیم، همچنین فروشگاه مانژ، هندی کرافت، سینیور مال وجود دارد. مراکز خرید شهر سن پترزبورگ، بیشتر در خیابان نفسکی متمرکز است. از اماکن معروف تاریخی روسیه که هر مسافری باید ببیند، کلیسای جامع سنت باسیل مسکو، کاخ کرملین مسکو، میدان سرخ مسکو، میدان پتر کبیر و مجسمه برنزی پتر در سن پترزبورگ است. بازدید کلیساهای عظیم ارتدوکس و مساجدی با معماری‌های خیره کننده برای علاقمندان تورهای مذهبی، ساعت‌های زیادی را پر می‌کند. برای دوستداران طبیعت، بازدید آب فشان‌ها و رودخانه مسکوا و دریاچه بایکال و پارک گورکی از جاذبه‌های طبیعی روسیه است.

 

مسکو، از بزرگترین شهرهای کشور روسیه است. جاذبه‌های گردشگری مسکو به اندازه جذاب و دیدنی است.

کلیسای سنت باسیل

 • یک کلیسای جامع در میدان سرخ که به دستور ایوان مخوف ساخته شده؛ بلندترین بنای مسکو تا سال ۱۶۰۰ میلادی شناخته شده است.

میدان سرخ 

 • در این میدان کاخ کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل قرار گرفته و بسیاری از خیابان‌های اصلی مسکو به این میدان منتهی می‌شوند. این میدان، میدان اصلی مسکو شناخته می‌شود.

کلیسای مسیح منجی مسکو 

 • کلیسای مسیح منجی از بزرگترین کلیساهای ارتدوکس مسیحی در جهان است و در قسمت غربی کرملین قرار دارد.

میدان مانژ در مسکو

 • از لحاظ بصری، این میدان شبیه به مثلثی است که هر گوشه‌ی آن یک جاذبه‌ی دیدنی وجود دارد. در این میدان چندین موزه‌ی مختلف قرار گرفته که در پشت باغ کرملین است.

کاخ کرملین مسکو

 • این کاخ از بزرگترین کاخ‌های سلطنتی کشور روسیه در مسکو قرار دارد. این کاخ زیبا تقریبا بیش از ۶۰۰ سال میزبان پادشاهان و تزارهای روسی بوده و هم اکنون میزبان گردشگران در سراسر جهان است.

سنت پترزبورگ 

این شهر دومین شهر بزرگ کشور روسیه است. سنت پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. در این شهر زیبا می‌توانید بزرگترین موزه‌ها و زیباترین کلیساهارو ببینید و لذت ببرید.

کلیسای رستاخیز

 • یکی از اصلی‌ترین و زیباترین مکان‌های دیدنی شهر سنت پترزبورگ است که مورد توجه توریست‌های زیادی قرار گرفته است.

قصر یوپوسکی 

 • از جاذبه‌های تاریخی زیبای گردشگری است که همه روزه تعداد زیادی توریست از این مکان تاریخی دیدن می‌کنند.

قلعه پتروپال

 • در طول قرن‌های گذشته این ساختمان با عناوین گوناگون مانند : استراحتگاه خانواده سلطنتی، ضرابخانه، زندان و اولین آزمایشگاه موتور موشک مورد استفاده قرار گرفته است. 

کاخ کاترین 

 • این مکان تاریخی، قصر تابستانی کاترین اول همسر پترکبیر بوده است. این کاخ مکان جالبی برای توریست‌هایی است که به تاریخ علاقه خاصی دارند و برایشان بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

کاخ پترهوف 

 • این کاخ به اندازه‌ای زیبا و دیدنی است که در کشور روسیه آن را کاخ چشمه می نامند. پترکبیر به خاطر علاقه بسیارش به فواره ها این مکان را انتخاب کرده است. نیمی از این کاخ توسط محوطه دریا محسور شده و داخلش پر از فواره و سازه‌های آبی است. کانال آبی، به‌طورمستقیم از پای کاخ تا خلیج کشیده شده است. پترکبیر به عنصر آب به‌عنوان بخش مهمی از زندگی علاقه داشت.

چندین شهر در روسیه هستند که در کنار یکدیگر باعث به وجود آمدن ظاهری زیبا برای شهر روسیه شده‌اند. نام این چند شهر حلقه طلایی است.

 

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به روسیه

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به روسیه

در حال حاضر سفر زمینی به روسیه برای ایرانیان به دلیل تشنج‌هایی که در منطقه خاورمیانه بوده، ممنوع است، بهترین راه این است که در سفر به روسیه، جهت اطمینان با سفارت روسیه تماس گرفته و از امکان سفر زمینی  مطلع شوید.
 راه دیگری که برای سفر زمینی توریستی به روسیه وجود دارد، این است که به شهر باتومی گرجستان بروید، این شهر هم، دارای مناظر دیدنی است که می‌توانید مدتی را هم در این شهر بگذرانید.
 سپس با قطار یا اتوبوس یا فری که همان کشتی‌های کوچک تفریحی است، از مسیر زمینی حدود 400 کیلومتر از شهر باتومی به شهر سوچی یا Sochi در روسیه برسید. بعد از رسیدن به سوچی و دیدن مناظر آنجا، می‌توانید با قطار یا با خودرو از چند شهر کوچک بگذرید و بعد از بیش از ۲۴ ساعت و طی مسیر حدود ۱۶۵۰ کیلومتر به مسکو برسید.

تورهای تفریحی یک روزه روسیه

تورهای تفریحی یک روزه روسیه

پیاده روی وگردش روزانه 3 ساعته در سن پترزبورگ، در سفر به روسیه با گردش شهری دیدار کوتاهی از گنجینه‌های معماری سن پترزبورگ را انجام دهید. با راهنمایی تور، جاذبه‌های سن پترزبورگ از جمله کلیسای سنت ایزاک و میدان کاخ، میدان تئاتر، کلیسای سنت نیکلاس، قلعه پیتر را ببینید. در امتداد پلن نوسی راه بروید و با گشت شهری و بازدید از محوطه تاریخی سن پترزبورگ در مورد فرهنگ مردم و زندگی کنونی شهری آشنا شوید.
 گردش در میدان سرخ، با گردش در این میدان تاریخی که معروف به میدان مرکزی مسکو و روسیه است، کاخ کرملین، آرامگاه لنین، نمای کلیسای سنت باسیل مقدس که ظاهری شبیه به قصرهای قصه‌ها دارد را در سفر به روسیه می‌بینید، سپس با بازدید ازکلیسای جامع مسیحی (بزرگ‌ترین کلیسای ارتودکس جهان) ادامه می‌دهید، و اگر فرصتی شد از برج‌های معروف که در اطراف میدان است بازدید کنید.
 نمایش دلفین‌ها، یک تور بسیار خوب برای رفتن با خانواده است. کودکان از تماشای حیوانات و رفتار مربیان با آن‌ها بسیارخوشحال می‌شوند.
 دیدار از مترو مسکو، که در حقیقت یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های مسکو بوده، و شامل بخش عظیمی از گنجینه‌های هنری و تاریخی روسیه است.

نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها در روسیه

نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها در روسیه

هر ساله بسیاری از نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های پزشکی، علمی، هنری، تجاری، و صنایع در مسکو برگزار می‌شود. از جمله این کنفرانس‌ها به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:
 کنفرانس بین‌المللی میان رشته‌ای روسیه و شرق در تعامل با هنر روسیه در سپتامبر، کنگره بین‌المللی مراقبت‌های پرستاری در ماه ژوئن، کنگره جهانی میکرو بیولوژی در جولای
 در تقویم نمایشگاهی روسیه برگزاری تعدادی از نمایشگاه‌های بین‌المللی وجود دارد که از آن جمله: نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی روسیه در فوریه، نمایشگاه چرم و خز روسیه در فوریه، نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز در فوریه، نمایشگاه نان و شیرینی در مارس، نمایشگاه تجهیزات ساختمان مسکو در ژوئن، نمایشگاه دکوراسیون و طراحی داخلی مسکو در مارس، نمایشگاه نساجی مسکو در مارس،
هفته مد مسکو، در ماه اکتبر و نمایشگاه کفش مسکو در ماه ژانویه، برگزار می‌شود و طراحان مطرح دنیای مد و لباس و کفش در این زمان‌ها به مسکو می‌آیند.

فستیوال‌ها و رویدادها و جشن‌ها در روسیه

فستیوال‌ها و رویدادها و جشن‌ها در روسیه


 جشن‌های سال نو میلادی، برگزاری این جشن‌ها که از سوم دسامبر تا دوم ژانویه در مسکو برگزار می‌شود، یکی از جذابیت‌های این شهر است. در میدان سرخ مسکو هر ساله آتش بازی‌های بزرگی برگزار می‌شود.
  جشنواره جاز اوسادبا، فستیوال موسیقی جاز در مسکو است که طی یک یا دو روز در ماه جولای برگزار می‌شود. گروه‌های موسیقی با سبک‌های مختلف در این جشنواره شرکت می‌کنند.
 فستیوال بین‌المللی فیلم مسکو، این جشنواره با بیش از 80 سال قدمت هر سال در پایان ماه ژوئن در شهر مسکو برگزار می‌شود و یکی از معتبرترین جشنواره‌های بین‌اللملی فیلم در دنیا است.
 جشن روز کارگر، در سال ۱۹۹۲، این روز به عنوان روز کارگر و فستیوال بهاری در پارلمان روسیه نام‌گذاری گردید. مراسمی در خیابان‌ها برگزار می‌شود و برای بیشتر ساکنین روسیه این روز، یک روز تعطیل برای استراحت، تفریح و بودن کنار خانواده، است.

فستیوال‌های روسیه

 • جشنواره غذای تاتار ( زمان برگزاری ۹ اسفند )
 • جشنواره موسیقی جاز ( زمان برگزاری مرداد ماه )
 • جشنواره بین‌المللی اپرا ( زمان برگزاری ۸ شهریور)
 • فستیوال شب‌های سفید ( زمان برگزاری اوایل خرداد ماه )
 • جنشواره نقاب طلایی ( زمان برگزاری بین ماه‌های فروردین و اردیبهشت)

مکان‌های تاریخی در روسیه

مکان‌های تاریخی در روسیه

میدان سرخ

میدان سرخ در قلب پایتخت روسیه، به طور مسلم جذاب‌ترین جاذبه مسکو در سفر به روسیه است. سنگ فرش‌های مربع آن با معماری زیبا احاطه شده است و جایی است که بیشترین تاریخچه شهر و کشور روسیه در آن شکل گرفته است. یک مکانی که در گذشته  بازار معامله گران کالاها بوده است، اکنون یک مکان کلیدی در شهر محسوب می‌شود. این میدان توسط سایت‌های فراموش نشدنی نظیر کاخ کرملین، کلیسای جامع سنت باسیل، آرامگاه لنین و دیگر جاذبه‌های معروف احاطه شده است.

کلیسای جامع سنت باسیل

منظره‌ای از پایتخت روسیه با گنبدهای رنگین کمان کلیسای جامع سنت باسیل شما را جذب خواهد کرد. گنبدهای آن به شکل پیاز طراحی شده است و در ورای ساختمان به شکل شعله‌هایی در آتش ظاهر شده است. کلیسای جامع در سال‌های 1500 توسط ایوان ترسناک طراحی شد. در افسانه‌ها، آمده است که تزار تصور می‌کرد این مکان آنقدر زیبا است که دستور داد معمار آن کور شود تا هرگز خلقتی فراتر از این مکان نداشته باشد.

آرامگاه لنین

این محل نقطه عطفی است که تماشای آن در سفر به روسیه جاذبه و دافعه‌های خودش را دارد. آرامگاه لنین در یک خانه شیشه‌ای با بدن مومیایی شده از ولادیمیر لنین انقلابی افسانه‌ای روسیه، است. در ماه اوت سال 1924 اولین بار درب‌های آن به روی عموم مردم باز گردید. هر ساله حدود 5/2 میلیون بازدید کننده را جذب می‌کند که به هیچ وجه از ایستادن در صف طولانی ناراحت نیستند و برای مشاهده این پیکر و برای رفتن به ساختمان منتظر می‌مانند.
 کاخ کرملین مسکو

کاخ کرملین مسکو، بزرگترین کاخ قلعه فعال در اروپا، که در سفر به روسیه برای یک هفته می‌تواند، جاذبه گردشگری ارائه دهد. هنگامی که شما به پشت دیوارهای کرملین برسید که 2235 متر طول می‌کشد، پنج میدان برای گردش کردن، ساختمان‌های مختلفی برای کشف کردن و 20 برج برای یادگیری اسامی آن‌ها و بزرگترین زنگ و توپ جهان برای دیدن در آنجا وجود دارد.

موزه ملی تاریخی

موزه ملی تاریخی، یک جاذبه توریستی است، که در یک ساختمان سبک جدید روسیه بنا شده است. این ساختمان در سال 1872 توسط ایوان زابلین و الکسیا اواروف تاسیس شد. در ابتدا یک فروشگاه اصلی انواع کالاهای پزشکی بود و اکنون شامل یک مجموعه بسیار قابل توجه است. آثار قبایل پیش از تاریخ که زمانی جزو قلمرو روسیه قرار گرفته است، بزرگترین مجموعه سکه کشور، نسخه‌های خطی قرن ششم، آثار هنری که توسط سلسله رومانف جمع آوری شده‌اند و بسیاری گنجینه‌های دیگر، در این مجموعه قرار دارد.
 مجسمه مادر میهن
 این مجسمه تاریخی و عظیم در یادبود کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شده است. این مجسمه با 85 متر ارتفاع دو برابر ارتفاع مجسمه آزادی در امریکا را دارد و به عنوان بلندترین مجسمه تاریخی در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است، در سفر به روسیه از مجسمه این زن که نماد کشور روسیه است، بازدید کنید.
 کاخ پیترهوف
  این کاخ در اوایل قرن 17میلادی، توسط پتر اول در نزدیکی سن پترزبورگ ساخته شده است. این بنا یکی از جاذبه‌های توریستی در روسیه است.

جاذبه‌های طبیعی در روسیه

جاذبه‌های طبیعی در روسیه

رودخانه مسکوا
مسکو مانند بسیاری از پایتخت‌های دیگر در اروپا، یک شهر رودخانه‌ای است. رودخانه درون مسکو، مسکوا است و در سفر به روسیه مکان خوبی برای داشتن تفریحاتی رایگان در امتداد رودخانه و یا گرفتن یک تور قایقرانی است. شما می‌توانید نمای کلیسای سفید جامع مسیح نجات دهنده با سقف طلا را در پس زمینه رودخانه ببینید.
 پارک گورکی
پارک گورکی، که فضای سبز پرطرفدار مسکو است، انواع سرگرمی‌ها را برای هر سلیقه‌ای در سفر به روسیه ارائه می‌دهد، که شامل جلسات رقص در فضای باز، سالن‌های یوگا و تناسب اندام، و همچنین والیبال ساحلی و پینگ پنگ، غواصی، اسکیت بورد و دوچرخه سواری، همراه با مسابقه تیراندازی و اجاره قایق است. در زمستان نیمی از پارک به یکی از بزرگترین میدان‌های اسکی روی یخ تبدیل می‌شود. این پارک همچنین دارای محوطه سینمای فضای باز و موزه سرباز هنرهای معاصر است.
 دریاچه ی بایکال
  این دریاچه، به عنوان عمیق‌ترین دریاچه جهان ثبت شده است که حدود 1500 متر عمق دارد، این دریاچه زلال‌ترین دریاچه روی زمین بوده و در شرق سیبری قرار دارد.
 دره‌های آب افشان
 صدها آب فشان در منطقه‌ای به نام چاتکا قرار دارند که آب همراه بخار از آن خارج می‌شود. این مکان نیز جزو آثار به ثبت رسیده میراث جهانی یونسکو است که در سفر به روسیه می‌توانید از آن‌ها  بازدید کنید.

توریسم مذهبی در روسیه

توریسم مذهبی در روسیه

در سال 1997 قوانین پنج ادیان "سنتی"  ارتدوکس روسیه، چندین شاخه مسیحی دیگر، اسلام، یهودیت و بودیسم را به رسمیت شناخت و محدودیت فعالیت گروه‌ها را برداشت.
 حدود 9 میلیون و چهار صد هزار مسلمان در روسیه زندگی می‌کنند. شما در سفر به روسیه مساجد زیادی که در مسکو و سن پترزبورگ وجود دارد را می‌توانید ببینید. در سفر به مسکو از مسجد جامع مسکو، مسجد قدیم مسکو، مسجد شهدا در امتداد رودخانه مسکوا بازدید کنید. با یک تور جذاب و بازدید از این اماکن مقدس
 و دیدنی‌های مسکو و مسجد سن پترزبورگ و چندین مسجد دیگر، نه تنها شما از لحاظ معنوی بهره می‌برید، بلکه بازدید از هنر و معماری آن‌ها لذت بصری زیادی را به شما می‌دهد.
 اکثر کلیساها و صومعه‌های روسیه در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارند. آن‌ها شاهکارهای واقعی معماری باستانی هستند که از دوران بسیار قدیم رسیده‌اند و اکنون آثار قابل توجهی در روسیه هستند.
 در طول سفر به روسیه با تورهای مذهبی نه تنها با زیبایی شناسی معماری باستانی آشنا می‌شوید، بلکه اماکن مقدس مسیحی را می‌توانید بازدید کنید. بسیاری از صومعه‌های اولیه در مکان‌های به اصطلاح مقدس، در نزدیکی چشمه‌های آب مقدس ساخته شده‌اند، جایی که بر اساس افسانه‌ها، مردم تصاویر مریم مقدس و دیگر بزرگان مقدس را دیده‌اند. یک داستان منحصر به فرد برای هر کلیسای تاریخی وجود دارد، که نه تنها وقایع معجزه آسای مذهبی دارد، بلکه با تاریخ سرزمین روسیه، و مکان‌های مخفی از لهستانی‌هایی که بنیان‌گذار سلسله روموف نیز همراه است.

توریسم سلامت در روسیه

توریسم سلامت در روسیه

امکان دیگری که برای مصرف کنندگان بین المللی امور درمانی جذاب است، اینکه قوانین تولید مثل در روسیه انعطاف پذیر و آزاد است. 
 دندانپزشکی، یکی از محبوب‌ترین بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی برای خارجی‌ها است که به دلایل پزشکی به روسیه سفر می‌کنند. حدود 44 درصد از بیماران بین المللی در روسیه به دنبال درمان‌های دندانپزشکی هستند.
 انکولوژی دارای تقاضای زیادی است و اغلب خارجی‌ها برای دیدن پزشکان مشهور بین‌المللی متخصص سرطان می‌روند. روسیه یکی از کشورهایی است که قادر به آزمایش برنامه‌های هدفمند درمان، برای درمان سرطان به صورت رایگان است.
 استفاده از تکنیک های Hydrotherapy یا آب درمانی گرم 

حمام‌های بخار روسیه برای امور آب درمانی معروف هستند. در حمام بخار که در آن 100٪ رطوبت وجود دارد، بیمار روی یک صندلی چوبی می‌نشیند و پاهایش را در لگن آب می‌گذارد، روی بیمار کیسه پلاستیکی غیر قابل اشتعال کشیده شده که فقط سر او بیرون است و داخل پوشش پلاستیکی را بخار بسیار گرم می‌دهند. سپس در مراحل مختلف با تغییر دما و سرمایش و گرمایش متناوب و استفاده از کیسه‌های یخ، درمان بیمار را پیش می‌برند. آن‌ها معتقدند این روش درمان برای بیماری‌های جسمی از قبیل آرتریت روماتوئید، دیابت، ضایعات قلبی، ناباروری، آترواسکلروز پیشرفته و فشار خون بسیار موثر است.
 
 

مشاوره سفر به روسیه
آخرین ویرایش: ‏2 هفته پیش - 8,689 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱