x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در اسپانیا

اسپانیا یک کشور مستقل محسوب می شود و در لیست اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود. این کشور در شبه جزیره ایبری قرار دارد و در بخش جنوب غربی اروپا واقع شده است. کشور اسپانیا از سمت غرب با پرتغال همسایه است و از سمت شمال غرب در راستای کوه های پیرنه قرار دارد. این کشور به نوبه خود یکی از روش های بسیار دیدنی محسوب می شود. شرایط آب و هوایی در کشور اسپانیا بسیار متنوع است به طوریکه هر بخش دارای آب و هوای مخصوص به خود است. 

کشور اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی برتر در جهان محسوب می شود و این کشور از نظر شرایط زندگی و کیفیت زندگی در بینده کشور برتر دنیا قرار دارد.

مقدمه

ساختار اقتصادی کشور اسپانیا بر اساس امور خدماتی است. صنعت توریسم در این کشور حرف اول را می زند. صنعت هایی مانند انرژی، مسکن و همینطور بخش کشاورزی نیز در رشد اقتصادی کشور اسپانیا بسیار نقش دارند.بالاترین نرخ بیکاری در کشور اسپانیا 26 درصد در سال 2010 بود که امروزه به 4 درصد رسیده است و این کاهش نرخ بیکاری به نوبه خود بسیار ارزشمند است. در سال 2017 نرخ بیکاری در این کشور 15 درصد بود و کاهش چشمگیری برای سال 2018 دیده می شود. در کشور اسپانیا در حال حاضر به میزان 20510.60 نفر شاغل هستند که رقم قبولی است. گردشگری یکی از شغل های بسیار پردرآمد در کشور اسپانیا محسوب می شود.

 

 

مشاوره زندگی در اسپانیا
فهرست

حداقل حقوق در اسپانیا

حداقل حقوق در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما برای ارزیابی دقیق حداقل دستمزد در کشور اسپانیا یک سری بررسی های گسترده انجام داده ایم. بالاترین نرخ بیکاری در کشور اسپانیا 26 درصد در سال 2010 بود که امروزه به 4 درصد رسیده است و این کاهش نرخ بیکاری به نوبه خود بسیار ارزشمند است. در سال 2017 نرخ بیکاری در این کشور 17 درصد بود و کاهش چشمگیری برای سال 2018 دیده می شود. در کشور اسپانیا در حال حاضر به میزان 20510.60 نفر شاغل هستند که رقم قابل قبولی است. در نظر داشته باشید که وضعیت استخدام تمام وقت در این کشور 18488.00 اعلام شده است. حداقل دستمزد در کشور اسپانیا 1050.00 یورو برای هر ماه اعلام شده است که بر اساس مهارت دسته بندی های جداگانه ای را شامل می شود. این کشور دارای جمعیت 46.82 میلیون نفری است. سن بازنشستگی در کشور اسپانیا برای زنان و مردان هرد دو 65 سال و نیم اعلام شده است. نرخ مشارکت نیروی کار در ایمن کشور 58.73 درصد است. به طور کلی می توان اینطور ارزیابی نمود که میزان حداقل دستمزد در کشور اسپانیا با توجه به فضای هزینه زندگی در وضعیت متوسط قرار دارد و افراد باید مهارت خود را در یک شغل افزایش دهند. در نظر داشته باشید که نرخ بهره وری در این کشور به میزان 111.10 شاخص است که ارزش خوبی دارد. کشور اسپانیا یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه اقتصادی محسوب می شود و توانسته رشد خوبی در هر شاخه به خود اختصاص دهد. به طوریکه هزینه زندگی در این کشور توانسته کاهش چشمگیری داشته باشد. این کشور به نوبه خود در تنظیم وضعیت اقتصاد از استراتژی های خاصی استفاده کرده است. در نظر داشته باشید که به طور کلی در سال های آینده شاهد یک فضای چند بعدی برای ورود به بازار کار در این کشور هستیم و کشور اسپانیا هر ساله فراخوان های زیادی در زمینه نیروی مورد نظر اعلام می کند که بسیار ارزشمند است. اینطور که شواهد نشان می دهد کشور اسپانیا یک کشور قدرتمند در زمینه فعالیت های سازمان یافته محسوب می شود. این کشور توانسته رشد خود را چندین برابر نماید.

میانگین درآمد در اسپانیا

میانگین درآمد در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی برتر در جهان محسوب می شود و این کشور از نظر کیفیت زندگی در بین ده کشور برتر دنیا قرار دارد. ساختار اقتصادی کشور اسپانیا بر اساس امور خدماتی است. صنعت توریسم در این کشور حرف اول را می زند. صنعت هایی مانند انرژی، مسکن و همینطور بخش کشاورزی نیز در رشد اقتصادی کشور اسپانیا بسیار نقش دارند.

حقیقت این است که اگر شما آشپز خوبی باشید در کشور اسپانیا درآمد بالایی دارید. این روال به دلیل توریستی بودن این کشور است. کشور اسپانیا توانسته یک فضای عالی برای صنعت توریست ارائه دهد به طوریکه درآمد یک آشپز در کشور اسپانیا 8 برابر یک آشپز در ایران است این رقم بی سابقه است.

از دیگر شغل های پردرآمد در کشور اسپانیا کشاورزی است که اگر وارد صنعت و هم در واردات یا صادرات شوید می توانید که درآمد سه برابر یا یک کشاورز در ایران داشته باشید. این کشور توانسته در زمینه نساجی نیز به رشد خوبی برسد به طوریکه صادرات پارچه از کشور اسپانیا به سایر کشورها در وضعیت بسیار بالایی قرار دارد. افرادی که در زمینه های فناوری اطلاعات تحصیل کرده اند در کشور اسپانیا به رشد خوبی رسیده اند. در نظر بگیرید که به طور کلی پر رونق ترین حرفه های ممکن در این کشور می تواند در زمینه نرم افزار باشد.

فرصت های شغلی در کشور اسپانیا بالا است اما باید بدانیم که به طور کلی شاید اختلاف طبقات اقتصادی در این کشور زیاد باشد. یک موضوع مهم دیگر که در زمینه زندگی در کشور اسپانیا ورود به دنیای کارمندی است. در این کشور اگر شما می خواهید یک کارمند ساده باشید ورود به ادارات سخت نیست اما درآمد بالایی ندارید بنابراین عرصه مدیریت و مشاوره های امنیتی در کشور اسپانیا رتبه بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. یک اصل مهم دیگر در زندگی در کشور اسپانیا دیده می شود به این معنی که افراد می توانند در زمینه های هنری نیز به رشد خوبی برسند به طوریکه رشته های هنر در کشور اسپانیا بسیار عالی عمل کرده اند و به سود خوبی رسیده اند. وضعیت اقتصادی در کشور اسپانیا تا به امروز سرعت خوبی داشته است و افرادی که مهاجرت به کشور اسپانیا را انتخاب کرده اند در زمینه کسب و کار توانستند به رشد خوبی برسند. درآمد حاصل در کشور اسپانیا کفاف خرج های روزمره را می دهد.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اسپانیا

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت این است که یافتن کار در کشور اسپانیا ساده نیست! شما با داشتن یک مهارت جزیی عموماً نمی توانید وارد بازار کار در کشور اسپانیا شوید و یا به سختی و با حقوق کم وارد می شوید اما افرادی که در ایران درآمد خوبی دارند در کشور اسپانیا به خوبی زندگی می کنند. در نظر داشته باشید که برای کاریابی در کشور اسپانیا در ابتدا باید شغل های مهم موجود را ارزیابی نمایید و اگر در شغل های مورد نیاز این کشور مهارت دارید مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق کسب و کار را انتخاب نمایید.

گردشگری یکی از شغل های بسیار پردرآمد در کشور اسپانیا محسوب می شود. افرادی که در این زمینه تحصیل کرده اند و دارای فن بیان قوی و همینطور مسلط به قوانین مشاوره ای هستند به نتیجه خوبی می رسند. کشور اسپانیا یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمینه تولید انرژی های تجدیدناپذیر است به طوریکه امروزه کارخانه ها و همینطور شرکت های بزرگی در این کشور در زمینه های مشخص نیرو می پذیرد. افرادی که سابقه کاری در این رشته ها دارند می توانند وارد بازار کار کشور اسپانیا شوند.

برای اخذ ویزای کاری کشور اسپانیا باید چندین اصول به طور دقیق ارزیابی شود اولین مورد به این شکل است که بتوانید نظر یک کارفرما را جلب کنید تا دعوت نامه برای شما صادر شود. جلب کردن نظر یک کارفرما کار اصلاً ساده ای حداقل در کشور اسپانیا نیست! مهارت شما باید زیاد و سابقه کاری بالایی داشته باشید از این روش کمتر کسی نتیجه گرفته است مگر اینکه در ایران در شرکتی مشغول به فعالیت بوده باشید که در کشور اسپانیا نیز دارای شعبه و نمایندگی است.

روش دیگر این است که رزومه ای بسیار قوی از مهارت های خود داشته باشید و از طریق سایت های کاریابی کشور اسپانیا اقدام نمایید. این روش نیز در طولانی مدت شاید به نتیجه برسد. پیشنهاد ما این است افرادی که کشور اسپانیا از طریق تحصیل را انتخاب کرده اند در طول تحصیل در دوره های مهارت آموزی و یا کارآموزی در کشور اسپانیا شرکت نمایند به این ترتیب پس از اتمام تحصیل ورود به بازار کار برای این افراد در وضعیت بسیار عالی قرار دارد. در نظر داشته باشید یافتن شغل مناسب در کشور اسپانیا سخت است پس بهتر است در اخذ ویزای این کشور دقت لازم را مبذول نمایید. شایان ذکر است که شما اجازه کار ضمن تحصیل در کشور اسپانیا را خواهید داشت.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اسپانیا

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همیشه بحث نگران کننده هزینه ها برای افرادی که قصد مهاجرت دارند وجود دارد. در این بخش می خواهیم یک نگاه دقیق به هزینه های موجود در این کشور داشته باشیم.

در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت داشته باشید باید 10.00 یورو هزینه در نظر بگیرید، حال اگر دو وعده غذا در یک رستوران متوسط ارزیابی شود نیاز به 35.00 یورو هزینه دارید. شما برای حمل و نقل در این کشور باید از 1.40 یورو هزینه در نظر بگیرید که بسته به نوع وسیله حمل و نقل و همینطور زمان در نظر گرفته شده، این تعرفه بیشتر می شود.

در صورتی که در یک آپارتمان 85 متر مربعی زندگی می کنید هزینه ای که برای برق ، گرمایش، خنک کنندگی و آب و زباله پرداخت می شود، در حدود 112.93 یورو است. هزینه ای که برای یک دقیقه صحبت با تلفن همراه در نظر گرفته شده است 0.16 یورو است این در حالی است که هزینه اینترنت برای 60 مگابایت در ثانیه 38.81 یورو است. افرادی که به ورزش های باشگاهی علاقه دارند باید به میزان 36.52 یورو هزینه در نظر بگیرند این در حالی است که برای اجاره زمین تنیس در این کشور نیاز به هزینه 12.27 یورویی است. هزینه بلیط سینما در این کشور به میزان 8.00 یورو تعیین شده است. هزینه ای که برای مراقبت از کودکان در نظر گرفته می شود 333.82 یورو است. یک جفت جین هزینه برابر با 69.22 یورو دارد. برای خرید یک لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای 26.73 یورو پول نیاز است.  

برای صرفه جویی در هزینه ها نیاز است که سعی کنید در محل زندگی خود دقت نمایید. هزینه ای که برای زندگی در این کشور تعیین می شود به طور دوره ای متغیر است به طوریکه افراد خرید خود را با شکل کلی انجام دهند در کشوراسپانیا بهتر است. در نظر داشته باشید که هزینه های تحصیل در کشور اسپانیا نیز 11 درصد از ایران بیشتر است اما امکانات تحصیلی در این کشور بسیار وسیع است.


قیمت برخی کالاهای اساسی در اسپانیا

قیمت برخی کالاهای اساسی در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) : 0.78 یورو

· یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) : 0.95 یورو

· برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم) : 0.95 یورو

· شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد) : 1.63 یورو

· پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) : 8.93 یورو

· سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم) : 5.79 یورو

· گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) : 10.67 یورو

· سیب ( 1 کیلوگرم) : 1.55 یورو

· موز ( 1 کیلوگرم): 1.48 یورو

· پرتقال ( 1 کیلوگرم) : 1.19 یورو

· گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 1.43 یورو

· سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 0.83 یورو

· پیاز ( 1 کیلوگرم): 0.98 یورو

· کاهو (1 سر) : 0.88 یورو

· آب ( بطری 1.5 لیتری) : 0.56 یورو

· پاکت سیگار ( مارلبورو) : 4.95 یورو

اقتصاد در اسپانیا

اقتصاد در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقتصاد کشور اسپانیا از نظر ساختاری بر پایه فعالیت های خدماتی استوار است به طور یکه در بخش صنعت و انرژی هر ساله رشد بسیار خوبی داشته است. فعالیت های اقتصادی در این کشور روز به روز پیشرفت دارد به طوریکه تولید ناخالص داخلی در کشور اسپانیا بسیار بیشتر از قبل شده است. عملکرد بخش خدمات در این کشور به میزان 75 درصد است که بسیار ارزشمند است. توریسم در کشور اسپانیا بسیار رونق دارد به طوریکه یکی از مهمترین زیر مجموعه های بخش خدمات محسوب می شود. این صنعت در سال 2018 به نسبت سال قبل رشد 10 درصدی داشته است. در سال 2018 کشور اسپانیا بالغ 75 میلیون نفر توریست داشته است. این کشور سومین مقصد گردشگری در دنیا بعد از فرانسه و آمریکا محسوب می شود.

بخش صنعت و انرژی در کشور اسپانیا نیز به دلیل داشتن یک سری زیر ساخت های بسیار قوی و متنوع به رشد بالایی رسیده است به طوریکه به میزان 31 درصد از سهم تولید ناخالص داخلی را شامل می شود. رشد میزان تولید ناخالص داخلی در این کشور 18 درصد تخمین خورده است. کشتی سازی در کشور اسپانیا در سال های اخیر توانست یک فضای درآمدزایی بسیار گسترده ایجاد نماید. خودروسازی در این کشور نیز رشد خوبی دارد. همینطور کشور اسپانیا در صادرات تجهیزات پزشکی به استاندارد لازم رسیده است. در نظر داشته باشید که دارو، ماشین آلات و همینطور صنایع شیمیایی از دیگر بخش های بسیار مهم در زمینه سودآوری کشور اسپانیا محسوب می شود. صنعت خودروسازی کشور اسپانیا در سال 2018 رشد 7.5 درصدی داشته است ، صنایع غذایی این کشور به نسبت 5 سال گذشته رشد 5 درصد داشت و این روال سبب می شود که اقتصاد کشور اسپانیا به طور کلی با رشد 31 درصدی به نسبت ده سال قبل همراه است.

امنیت مالی و اقتصادی در اسپانیا

امنیت مالی و اقتصادی در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت اقتصادی در کشور اسپانیا در زمینه تولیدات صنعتی بسیار دقیق و اصولی دیده می شود به طوریکه این کشور توانسته تولیدات صنعتی خود را به رتبه جهانی برساند. کشور اسپانیا در زمینه تولید انواع اتومبیل های صادراتی نیز رشد خوبی دارد و امنیت مالی در این بخش نیز زیاد است. صنایع غذایی کشور اسپانیا روز به روز در حال پیشرفت است به طوریکه امروزه هم رده با ایتالیا، فرانسه و آمریکا است. اینطور که شواهد نشان می دهد گردش مالی عظیمی در این بین نیز صورت گرفته است که جای بسی تأمل است.

کشور اسپانیا در زمینه تجهیزات پزشکی به امنیت اقتصادی درستی رسیده است به طوریکه در سال های اخیر در حدود 26 درصد از گردش مالی این کشور را پوشش می دهد. این کشور در تولید و صادرات دخانیات نیز نقش خوبی ایفا کرده است. در نظر داشته باشید که صنایع غذایی در کشور اسپانیا توانسته به طور روتین سازمان یافته عمل نماید، صنایع غذایی در این کشور در عرصه های جدید با تکنولوژی های روز دنیا همراه است.

این کشور در زمینه انرژی بیشترین میزان گردش مالی را دارد و تخمین ها نشان می دهد در ده سال آینده نیز امنیت کامل اقتصادی در صنعت و انرژی این کشور دیده می شود. کشور اسپانیا دارای بخش بندی های دقیق و ثابت در زمینه های مختلف است که به نوبه خود می تواند سبب ایجاد یک فضای اقتصادی ثابت با بازدهی بالاتر باشد. این کشور به نوبه خود از ساده ترین فضای کاری استفاده کرده است تا نتیجه خوبی برای افراد مختلف ایجاد شود. کشور اسپانیا یک کشور قدرتمند در زمینه اقتصادی محسوب می شود. این کشور توانسته در صنعت خودرو بسیار خوش بدرخشد.

امنیت در اسپانیا

امنیت در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دزدی در کشور اسپانیا زیاد است و نمی توان منکر این امر شد. به طور کلی باید حواسمان به مدارک با ارزش باشد. در صورتی که در هتل اقامت دارید باید مدارک و اسناد معتبر خود را در گاوصندوق نگهداری نمایید. در نظر داشته باشید که وسایل با ارزش خود را به خیابان نبرید.

در بخش های مختلف این کشور جیب برها دیده می شوند که تمرکز اصلی آنها بر روی مهاجران است. اما در مجموع کشور اسپانیا یک کشور بسیار قانونمند محسوب می شود. کنترل های شهری و عمومی بیشتر شده است. هیچ خطری بانوان و کودکان را تهدید نمی کند. امنیت بهداشتی در کشور اسپانیا بسیار زیاد است به طوریکه نظافت شهری روز به روز بیشتر از قبل می شود. در نظر داشت باشید که رتبه کشور اسپانیا از نظر امنیت های بهداشتی در سال 2018 با رشد 18 درصد همراه بوده است.

یک موضوع دیگر در زمینه امنیتی این است که در زمان خرید یک خانه باید حواسمان بسیار جمع باشد. بسیاری از خانه ها در کشور اسپانیا دارای بدهکاری های زیادی هستند که قطعاً پس از خرید باید توسط خریدار پرداخت شود بنابراین چه خوب است که از یک وکیل خبره در این زمینه استفاده شود. یک موضوع دیگر که باید ارزیابی شود به این شکل است که شما در این کشور برای داشتن یک فضای درآمدزایی قدرتمند باید سعی کنید کار خوبی داشته باشید شاید نتوانید امتیاز خوبی به امنیت کاری کسانی که کشور اسپانیا از طریق کسب و کار را انتخاب کرده اند داد.


مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اسپانیا

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهترین راه برای اخذ اقامت برای همراه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در این کشور می تواند بر اساس ثبت شرکت صورت بگیرد و یا به صورت بودجه مالی در پروژه های عمومی دولت باشد. در هر صورت شما برای اخذ اقامت این کشور باید روال سرمایه گذاری بسیار دقیقی داشته باشید. شرایط اقامت کشور اسپانیا با سرمایه گذاری به طور دوره ای تغییر می کند این در حالی است که افراد برای اقامت خود باید از ویزای همراه استفاده نمایند. یک اصل مهم دیگر این است که می بایست یک دوره یک ساله ( گاهاً شش ماهه) از مهاجرت شما به کشور اسپانیا گذشته باشد تا بتوانید به نتیجه خوبی دست یابید. در نظر داشته باشید که مراحل و شرایط برای اقامت در کشور اسپانیا پیچیده تر از قبل شده است. یعنی فرد باید در ابتدا ثابت نماید که خود مهاجرت خوبی داشته است و سپس نیاز به گردش مالی های گسترده است که ثابت شود می تواند از پس هزینه همسر و فرزندان خود برآید. اینطور که مشخص است همسر شما به عنوان همراه تنها در صورت داشتن مجوز کار اجازه کار کردن در کشور اسپانیا را دارد و شما موظف هستید همسر و فرزند خود را بیمه نمایید. هزینه زندگی در کشور اسپانیا به طور دوره ای تعیین می شود.

ازدواج خارجی ها در اسپانیا

ازدواج خارجی ها در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مراسم ازدواج در کشور اسپانیا به طور کلی به سه دسته مهم تقسیم می شو که بررسی می کنیم. ازدواج مدنی دسته اول است که در این روش ازدواج از روش قانونی که جنبه های مذهبی دارد پیش می رود. با ازدواج از این روش فرد می تواند از حقوق مالکیت، ارث و همینطور بازنشستگی برخوردار شود. این امر برای همه زوج های یکسان است.

مورد بعدی مشارکت های مدنی است، در این روش ثبت ازدواج صورت نمی گیرد و برای جوامع خودمختار اسپانیا است. در این روش نیز حقوق خویشاوند و ارث و اموال به طور دقیق در نظر گرفته می شود. ازدواج مذهبی از دیگر شاخه های مهم ازدواج در کشور اسپانیا محسوب می شود که بین کاتولیک های رویم، پروتستان ها، یهودیان و مسلمانان صورت می گیرد. این ازدواج قانونی است و تمامی قوانین حقوق اتحادیه مدنی برای آن اعمال می شود. در هر صورت شما برای ازدواج با یک فرد اسپانیایی در ابتدا باید بالای 18 سال سن داشته و همینطور از نظر روحی و جسمی در سلامت باشید. گردش مالی هر دو شخص ارزیابی می شود .

روال طلاق در کشور اسپانیا مانند سایر کشورها که در دو وضعیت توافق هر دو شخص و یا حق مسلم یک شخص برای طلاق صورت می گیرد که در هر صورت نیاز است دلیل از طلاق، شرایط نگهداری از فرزند، تقسیم اموال و سایر مراحل اداری به طور دقیق ارزیابی شود. شرایط زندگی در کشور اسپانیا از نظر هزینه ای کمی گرانتر از ایران است.

اجاره خانه در اسپانیا

اجاره خانه در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بحث مسکن در کشور اسپانیا بسیار مهم است به طوریکه افراد می بایست پیش از مهاجرت در مورد این موضوع بررسی های دقیقی داشته باشند. شما برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید به میزان 592.64 یورو هزینه در نظر بگیرید. این در حالی است که اگر به خواهید منزل بهتری در همین شرایط مکانی اجازه نمایید هزینه شما به 900.00 یورو می رسد. افرادی که از چنین بودجه ای برخوردار نیستند می توانند به سراغ آپارتمان های بیرون از مرکز شهر بروند که با هزینه 446.87 یورو همراه است در نظر داشته باشید که ساختمان هایی که بیرون از شهر قرار دارند که می تواند به دلیل نوع معماری و همینطور سبک ساخت با هزینه برابر با 700.00 یورو همراه باشد.

شما برای رزرو آپارتمان های سه اتاق خواب در این کشور در مرکز شهر نیاز به هزینه 955.63 یورویی دارید این در حالی است که هزینه یک آپارتمان بسیار لوکس در مرکز شهر در حدود 1500.00 اعلام شده است. افرادی که می خواهند در اسپانیا در هزینه خود صرفه جویی نمایند باید به سراغ اجاره آپارتمان در بیرون از مرکز شهر بروند که هزینه آن در حدود 688.04 یورو در نظر گرفته شده است. در حالی که آپارتمان لوکسی انتخاب شود هزینه آن 1000.00 یورو است که رقم بسیار عالی محسوب می شود. در نظر داشته باشید به طور کلی اجاره خانه در کشور اسپانیا 11 درصد از ایران بیشتر است و این روال در سال های آینده بیشتر نیز خواهد بود. خانه ها در این کشور اغلب یک خوابه یا دو خوابه هستند. افرادی که به تنهایی در کشور اسپانیا زندگی می کنند می توانند از خانواده های بدون اتاق خواب استفاده نمایند به این ترتیب هزینه کمتری را پرداخت کرده و در هزینه های موجود صرفه جویی صورت می گیرد.

انواع ویزا و انواع اقامت در اسپانیا

انواع ویزا و انواع اقامت در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای مختلفی برای مهاجرت به کشور اسپانیا وجود دارد. برخی از افراد مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب می کنند. در این روش افراد باید بتوانند از سرمایه کافی برخوردار باشند و سعی کنند به سادگی گردش مالی خوبی ارائه دهند و به طور کلی تایمی که نیاز است بتوانید ویزای این کشور را به اقامت دائم تبدیل نمایید، اغلب سه سال اعلام شده است.

مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق ویزای تحصیلی از دسته مواردی محسوب می شود که برای جوانان بسیار عالی است. در نظر داشته باشید که در این روش به طور کلی افراد می توانند با هزینه های مناسب روال مهاجرت به کشور اسپانیا را به نتیجه برسانند. برخی از افراد مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق ویزای کاری را انتخاب می کنند که دارای روال بسیار دشواری است، در نظر داشته باشید که به طور کلی شما برای ورود به کسب و کار در این کشور باید تخصص خوبی داشته باشید. تخصص شما در این مسیر بسیار مهم است و نیاز به مجاب کردن کارفرما است.

مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق ویزای ازدواج یکی دیگر از روش هایی است که پیش روی افراد قرار گرفته است، در نظر داشته باشید که شما برای اخذ ویزای ازدواج باید با یک تبعه اسپانیایی به مدت 5 سال زندگی نمایید. برخی از افرادی که مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق کارآفرینی را انتخاب کرده اند می توانند به سادگی یک فضای خوب ایجاد نمایند، در نظر داشته باشید که شما برای مهاجرت به این کشور نیاز است که بتوانید ایده خوبی داشته باشید و ایده شما توجیه اقتصادی خوبی داشته باشد. اجاره خانه در شهر مادرید کشور اسپانیا عموماً گران است و افرادی که مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق ملک را انتخاب می کنند باید بودجه خوبی داشته باشند.


بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اسپانیا

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه کشور اسپانیا روز به روز در حال پیشرفت است به طوریکه همه افرادی که در این کشور زندگی می کنند موظف هستند که خود را بیمه نمایند. در نظر داشته باشید که.شما برای بیمه های درمانی در این کشور باید برای مالیات خود هزینه پرداخت نمایید. در نظر داشته باشید که تسهیلات درمانی در این کشور روز به روز در حال پیشرفت است و اینطور که شواهد نشان می دهد روال کاری در کشور اسپانیا روز به روز گسترده تر می شود. دولت این کشور به سلامت دهان و دندان بسیار اهمیت می دهد به طوریکه سبب شده است در طرح های بیمه ای مدرن از روال بسیار قدرتمند درآمدزایی استفاده شود و سلامت دهان و دندان به طور دقیق صورت بگیرد.

همینطور طرح های بیمه ای برای چشم نیز دیده می شود و سبب شده است که بیمه چشم در وضعیت اصولی صورت بگیرد و افراد بتوانند برای بیماری های چشمی که نیاز به عمل دارد از این طرح ها استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که چنین طرح های بیمه ای توانسته به طور دقیق و روتین برای کل مردم این کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

خدمات بانکی و مالی در اسپانیا

خدمات بانکی و مالی در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بانک های مهم کشور اسپانیا Sabadell است. این بانک بهترین گزینه برای مهاجران به کشور اسپانیا است و ساده ترین روش ها را برای افتتاح حساب بانک فراهم کرده است. مراحل افتتاح حساب در این بانک مانند کشورهای دیگر است به طوریکه شامل پشتیبانی 24 ساعته نیز می شود. در نظر داشته باشید که افراد باید مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی را ارائه دهند. باید گواهی اشتغال به کار داشته باشید. می توانید شرایط بازپرداخت را خودتان تعیین نمایید. این بانک دارای سرویس های بانکداری آنلاین است که به صورت دوره ای تقویت می شود.

دومین بانک بسیار مشهور در کشور اسپانیا بانک ING است. یکی از مهمترین مزیت های این بانک این است که به شما اجازه می دهد بتوانید حساب بانکی خود را به شکل آنلاین و بدون پرداخت هزینه افتتاح نمایید. شما برای باز کردن حساب در این بانک باید کد NIE داشته باشید نیاز است که مدارک شما به طور دقیق مشخص باشد. نیاز است که آدرس محل سکونت افراد نیز تعیین شود.

بانک EVO از دیگر بانک های بسیار مشهور در کشور اسپانیا برای کسب و کار محسوب می شود. افرادی که به دنبال وام برای کارآفرینی و یا ثبت شرکت در کشور اسپانیا هستند باید در این بانک ها افتتاح حساب داشته باشند. در نظر داشته باشید که خدمات این بانک به زبان اسپانیایی است و افراد باید به این زبان تسلط نسبی داشته باشند. یک نکته مهم دیگر به این صورت است که این بانک برای جوانانی که دارای تخصص خوبی هستند وام های کسب و کار ارائه می دهد که می تواند در آینده آن بسیار تأثیرگذار باشد.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اسپانیا

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اسپانیا در لیست کشورهای عضو شینگن قرار دارد به این ترتیب شما با داشتن ویزای این کشور می توانید به 26 کشور عضو شینگن بدون نیاز به ویزای جدید سفر نمایید. افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند می توانند به سایر کشورهای خارج از عضو شینگن به اندازه 90 روز سفر داشته باشند. کشور اسپانیا یک کشور با واسطه بسیار عالی برای سفر به دیگر کشورها محسوب می شود.

شینگن منطقه ای است که از 26 کشور اروپایی تشکیل شده است که افراد می توانند با داشتن ویزای آن به سادگی در بین این کشورها رفت و آمد داشته باشند. اگر شما شهروند کشور اسپانیا باشید برای سفر به سایر کشورهای عضو شینگن نیازی به دریافت ویزا ندارید و حتی نیازی به مجوز ورود نیز نخواهید داشت به این ترتیب می توانید در برنامه ریزی خود به بهترین نتیجه دست یابید.

تشابهات فرهنگی اسپانیا با ایران

تشابهات فرهنگی اسپانیا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· مردم کشور اسپانیا مانند مردم ایران علاقه به غذای فست فودی دارند اما اغلب ماهی و میگو در غذاهای فست فودی این کشور دیده می شود.

· مردم کشور اسپانیا به نسبت مردم ایران شادتر هستند اما اگر به مجالس عروسی در این کشور دقت شود وجه اشتراک زیادی با مجلس عروسی در ایران دارد.

· مردم کشور اسپانیا پس از صرف ناهار عادت به استراحت بعدظهری دارند. البته این استراحت در حد 15 دقیقه است و به یک چرت کوتاه همراه است. در ایران نیز دیده شده است که افراد علاقه به استراحت بعدظهری کوتاه دارند.

· انعام دادن در ابتدا در کشور اسپانیا رسم خوبی نبود اما امروزه تبدیل به رسم بسیار خوب شده است و در رستوران ها دیده می شود.

· مردم کشور اسپانیا مانند مردم ایران به فوتبال بسیار علاقه دارند به طوریکه سعی می کنند برای بازدید از بازیهای حساس به ورزشگاه بیایند. البته گاو بازی در این کشور حرف اول را می زند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در اسپانیا

اعیاد و تعطیلات رسمی در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اعیاد و مناسبت هایی که در کشور اسپانیا به عنوان تعطیل رسمی محسوب می شود عموماً با جشن و یا یک مراسم خاص همراه هستند که در این بخش قصد داریم مهمترین تعطیلات رسمی در کشور اسپانیا را مورد ارزیابی قرار دهیم.

اولین روز ژانویه در این کشور سال نو محسوب می شود. در این روز مردم از لباس های بسیار زیبا و تازه استفاده می کنند و به مهمانی می روند.

6 ژانویه روز پادشاهان است که یک روز بسیار خاص بوده و عموماً با جشن همراه است در این روز مردم کشور اسپانیا سعی می کنند از لباس های مناسب با این روز استفاده نمایند و دور هم جمع باشند.

7 آوریل روز عید پاک است که در چنین روزی مردم از لباس های سفید استفاده می کنند و سعی بر نمایش های سلامتی و پاکی دارند. 

1 می روز کارگر است که به طور کلی برای قدردانی از حقوق کارگران است. در نظر داشته باشید که در چنین روزی افراد می توانند به پاس زحمات قشر کارگر برای آنها مراسم برگزار نمایند.

15 آگوست روز مریم مقدس بوده و یک روز بسیار مهم در کشور اسپانیا محسوب می شود در این روز نیز مراسم های مخصوصی دیده می شود.

در اواخر ماه آگوست در این کشور جشن گوجه برگزار می شود در این جشن افراد سعی می کنند دور هم جمع شده و به سمت هم گوجه پرتاب نمایند. این جشن به نوبه خود بسیار شاد و با رقص و پایکوبی همراه است.


دین در اسپانیا

دین در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زبان رسمی در کشور اسپانیا اسپانیایی است. مذهب کاتولیک در این کشور تنها مذهبی است که به طور دقیق و رسمی آموزش داده می شود. مسیحیت کاتولیک در یک دوره زمانی طولانی در کشور اسپانیا به عنوان دین اصلی محسوب می شد. امروزه بر طبق قانونی که وجود دارد هیچ دین دیگری جنبه رسمی ندارد. در حدود 71 درصد از مردم این کشور دین خود را مسیحی اعلام کرده اند. 24 درصد از مردم بی دین هستند. و سایر مذهب ها به میزان 2.7 درصد را تشکیل می دهند در حدود کمتر از یک درصد از مردم این کشور یهودی هستند. دین در کشور اسپانیا آزاد است شما می توانید هر مذهبی که فکر می کنید با قانون شما سازگار است را مورد ارزیابی قرار دهید و یا تغییر در دین خود داشته باشید.

تفریح در اسپانیا

تفریح در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر به بارسلونا بروید قطعاً غرق در زیبایی هایی آن می شوید. دلایل زیادی وجود دارد که این منطقه بر سر زبان ها افتاده است و قطعاً یکی از بهترین تفریحات در کشور اسپانیا محسوب می شود. در این شهر ترکیبی از معماری های کهن و باستانی دیده می شود به طوریکه دارای فضای تفریحی مدرن زیادی است که می تواند برای کودکان شما یک گزینه بسیار عالی باشد.

پارک گوئل بارسلونا یک منطقه بسیار جذاب و دیدنی محسوب می شود. این پارک برای کودکان یک فضای بسیار عالی تفریحی است و دارای طبیعت بسیار زیبا و بکر محسوب می شود. شما می توانید از آکواریوم های دیدنی در بارسلونا دیدن نمایید، آکواریوم یکی از مراکز تفریحی بسیار مهم در کشور اسپانیا محسوب می شود که از 35 آکواریوم مجزا تشکیل شده است و دارای 11 هزار گونه ماهی و جانوران آبزی است.در این مکان کانال های شیشه ای دیده می شود که برای ورود بازدیدکنندگان استفاده می شود. جذابیت و تنوع این منطقه بسیار عالی است.

باغ وحش بارسلونا از دیگر دیدنی های بسیار جذاب در کشور اسپانیا است که قطعاً برای کودکان بسیار جذاب است. باغ وحش بارسلونا آنقدر بزرگ است که به مانند یک شهر تصور می شود. مکانی برای حیوانات تعبیه شده است به طوریکه حیوانات تصور می کنند در یک جنگل بزرگ هستند. این فضا از بخش بندی های درستی تشکیل شده است به طوریکه کودکان تنها مجاز به بازدید از بخش مربوط به خود هستند.

پارک رتیرو مادرید از دیگر دیدنی های بسیار جذاب در کشور اسپانیا محسوب می شود. این پارک مشهور به ریه مادرید است. طبیعت بی نظیر این پارک بسیار عجیب است.

این پارک یک دریاچه مصنوعی محسوب می شود شما می توانید در این پارک قایق اجاره نمایید و فرزندان خود را با یک گردش آبی شگفت زده نمایید. در این پارک برنامه های عروسکی متنوعی برگزار می شود که هر یک دارای ارزش خاصی هستند. این پارک دارای یک تئاتر بسیار بزرگ و مشهور برای هنردوستان است.


حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اسپانیا

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای حمل و نقل در کشور اسپانیا نیاز است که یک سری شرایط به طور دقیق ارزیابی شود. شما می توانید مترو را برای حمل و نقل شهری انتخاب نمایید در این صورت نیاز به خرید بلیط یک طرفه دارید که هزینه آن 1.40 یورو است. در صورتی که هدف شما بلیط ماهانه باشد هزینه شما 43.48 یورو خواهد بود که بسیار به صرفه تر است و استفاده آن در طول یک ماه در وضعیت نامحدود قرار می گیرد. افرادی که قصد دارند سریعتر به مقصد و یا محل کار برسند باید از تاکسی استفاده نمایند هزینه تاکسی دو برابر مترو است و به میزان 3.15 یورو اعلام شده است. تاکسی برای هر یک کیلومتر 1.05 یورو هزینه در نظر می گیرد به این ترتیب افراد برای هر یک ساعت استفاده ار تاکسی باید به اندازه 20.00 یورو هزینه در بر گرفته می شود. نرخ بنزین در این کشور به میزان یک لیتر در حدود 1.30 یورو است.

در نظر داشته باشید که هزینه حمل و نقل عمومی در کشور اسپانیا به نسبت ایران 5 درصد بیشتر است اما شرایط برای استفاده از طرح های تخفیف نیز وجود دارد و افراد می توانند به سادگی از طرح های تخفیف فصلی استفاده نمایند و کارهای ماهانه یا سالانه خریداری نمایند. شما برای زندگی در این کشور باید سعی کنید از فضای کاری دقیقتری استفاده نمایید یک اصل مهم در کشور اسپانیا دیده می شود آن هم استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای ماشین شخصی است که فرهنگ بسیار خوبی برای جلوگیری از آلودگی هوا محسوب می شود.

فرهنگ اسپانیا

فرهنگ اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از مشهورترین فرهنگ های مردم کشور اسپانیا است که بسیار علاقه به بیرون رفتن و مهمانی های شبانه دارند. زندگی شبانه در این کشور شهرت بالایی دارد به طوریکه قشر جوان را به سمت خود می کشاند. آشپزی در کشور اسپانیا یکی از معروف ترین بخش های فرهنگی محسوب می شود به این ترتیب بانوان بر سر آشپزی با هم رقابت دارند.

در این کشور زمانی که دو نفر اولین بار به هم معرفی می شوند با هم دست می دهند، این روال پس از دوستی می تواند تبدیل به آغوش کشیدن شود اما هرگز در ابتدا بر روی شانه هم نمی زنند.

روبوسی کردن در بین بانوان این کشور دیده می شود به طوریکه از سمت چپ نیز آغاز می شود. زمانی که به خانه فرد اسپانیایی دعوت شدید می توانید با خود شکلات یا شیرینی همراه ببرید همینطور می توانید کیک با گل و یا نوشیدنی داشته باشید. در صورتی که میزبان یک فرزند کوچک داشته باشد می توانید برای او یک هدیه کوچک ببرید. در زمان سفره شام تا زمانی که به شما تعارف زده نشده است حق نشستن ندارید و باید ایستاده بمانید در نظر داشته باشید که افراد صندلی های خالی را به شما نشان می دهند و مشخص می شود که جای اصلی شما کجا است. در نظر داشته باشید که در این کشور هرگز نباید زودتر از میزبان غذا را آغاز نمایید.

گاو بازی بخشی از فرهنگ کشور اسپانیا محسوب می شود که البته یک سنت قدیمی و بسیار محبوب است. این بازی بسیار خطرناک است و پیشنهاد می کنیم اگر از قوانین آن اطلاع درستی ندارید فاصله خود را از گاو ها رعایت نمایید.

هنر اسپانیا

هنر اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنر معماری در کشور اسپانیا رایج است به طوری است که معماران بزرگ دنیا اغلب اسپانیایی هستند.

·هنر نقاشی دومین گزینه بسیار مهم در کشور اسپانیا محسوب می شود به طوری که اغلب افرادی که در این کشور زندگی می کنند از هنر نقاشی استقبال می کنند.

·هنر خطاطی بخش مهمی در کشور اسپانیا است به طوری که افراد سعی می کنند از این هنر استفاده خوبی نمایند.

·اغلب بانوان در این کشور در زمینه طراحی بر روی لباس فعالیت دارند و به نتیجه خوبی دست یافته اند.


ورزش در اسپانیا

ورزش در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

·فوتبال در کشور اسپانیا یکی از ورزش های رقابتی بسیار مهم و مشهور محسوب می شود به طوریکه توانسته در طول سال های طولانی به نتیجه خوبی دست یابد. استادیوم های ورزشی این کشور روز به روز بزرگتر از قبل شده اند.

·بانوان در کشور اسپانیا علاقه به ورزش های آبی دارند به طوریکه در طول سال های طولانی در رشته قایقرانی به نتیجه خوبی دست یافته اند.

·گاوبازی نیز در لیست ورزش های مهم این کشور قرار دارد و در فضای مسابقه ای از آن یاد می شود.


خرافات در اسپانیا

خرافات در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گربه در کشور اسپانیا نشانه بدشانسی است و در خیابان های این کشور کمتر گربه دیده می شود.

·در صورتی که در شب های زمستانی در این کشور صدای زوزه سگ شنیده شود در تمام عمر خود ترس از مرگ خواهید داشت.

·در این کشور زوج های جوان سعی می کنند پیش از ازدواج طالع بینی نمایند تا مشخص شود که آیا طالعشان با هم سازگار است یا خیر.

·تکان ناگهانی چشم در این کشور نشانه خوبی ندارد.

·مردم کشور اسپانیا در زمان خورشید گرفتگی نباید چیزی بخورند.

·در صورتی که فرد دچار سکسکه شود یعنی کسی به فکر او است.


شایعات در مورد اسپانیا

شایعات در مورد اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

·عدم وجود سیستم بیمه برای مهاجران به کشور اسپانیا یک شایعه است و همه افراد از طرح های بیمه ای برخوردار می شوند.

·در این کشور افراد به طور کلی به بهداشت اهمیت می دهند بنابراین کثیف بودن برخی از مکان های عمومی به دلیل وجود مهاجران و عدم رعایت بهداشت از سمت مهاجران است.

·عدم اهمیت به کودکان در کشور اسپانیا یک دروغ محسوب می شود.

·بانوان در این کشور از حقوق برابر با آقایان برخوردار هستند و سلب حقوق بانوان یک شایعه محسوب می شود.موارد ممنوعه در اسپانیا

موارد ممنوعه در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اسپانیا هیچکس نمی تواند صدای ضبط خودروی خود را بالا ببرد به طوریکه آزار رسان باشد این کار با جریمه های زیادی همراه است. در کشور اسپانیا مردم سعی می کنند در ابتدا زمان کافی برای آشنایی با هم بگذارند بنابراین صمیمی شدن زودهنگام ممنوع است. بدون اجازه میزبان اجازه آغاز برای غذا وجود ندارد. کشتن حیوانات در کشور اسپانیا جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد.


خطرات احتمالی برای افراد مقیم اسپانیا

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در زمان خرید ملک احتمال اینکه سرتان کلاه برود وجود دارد، بسیاری از ملک ها در این کشور دارای بدهی هستند و نیاز است که فرد به عنوان یک مشاور خبره در این زمینه به شما یاری رساند. کیف دزدی در کشور اسپانیا بسیار دیده می شود و افراد باید مواظب کیف دستی خود باشند.


تشابهات قوانین اسپانیا با ایران

تشابهات قوانین اسپانیا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بین قوانین کشور اسپانیا و ایران یک وجه اشتراک در مورد روال کاری است به طوریکه تایم کاری این کشور با ایران در یک رنج است. قوانین رانندگی در این کشور نیز مانند ایران تنظیم شده است.کار در کشور اسپانیا به صورتی است که افراد در ابتدا باید در یک تست به خوبی به نتیجه برسند اما در ایران گاهاً این روال دیده نمی شود.

خرید ملک در کشور اسپانیا به مانند ایران نیاز به طی نمودن مراحل قانونی دارد. به طوریکه قیمت خرید خانه در کشور اسپانیا به طور دوره ای تغییر می‌کند.گواهینامه و خرید ماشین در اسپانیا

گواهینامه و خرید ماشین در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افراد برای خرید ماشین در کشور اسپانیا باید بودجه خوبی داشته باشند در غیر این صورت خرید ماشین کار ساده ای نیست. البته برخی از بانک ها یک سری وام های مشخص برای خرید ماشین در نظر گرفته اند. اخذ گواهینامه در کشور اسپانیا به طور کلی نیاز به ارزیابی های دقیقی دارد به طوریکه فرد باید در ابتدا در کلاس های تئوری و سپس در کلاس های عملی شرکت نماید. برای اخذ گواهینامه رانندگی در کشور اسپانیا باید در ابتدا از آزمون تست چشم گذر نمایید.


سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اسپانیا

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آدرس سفارت ایران در کشور اسپانیا در شهر مادرید است.

شماره تماس : 0034913450112

آدرس سفارت اسپانیا در ایران، تهران، دروس، بلوار شهرزاد، خیابان کاماسایی، کوچه اول شرقی است.نوع پوشش مردم اسپانیا

نوع پوشش مردم اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بین مردم کشور اسپانیا هنوز هم پوشش های سنتی دیده می شود به طوریکه آقایان سعی می کنند از شلوار و پیراهن ست استفاده نمایند، لباس ها اغلب نوار دوزی هستند و از جوراب های بلند با رنگ سفید استفاده می شود. استفاده از کراوات در این کشور بسیار دیده می شود.

در بین بانوان استفاده از لباس های با تزیین بسیار دیده می شود لباس ها به صورت طبقه ای هستند و دارای آستین های زیبایی می باشند. لباس ها با یقه های مدل دار استفاده می شود. از این دست لباس ها در جشن و سنت های خاص استفاده می شود. در شرکت ها و مکان های اداری کشور اسپانیا از لباس های رسمی استفاده می شود لباس ها اغلب به صورت یک رنگ و تمیز هستند. لباس فلامنکو در کشور اسپانیا به دو شکل عادی و مخصوص رقص وجود دارد که دارای لایه های متعددی بوده و اغلب چین دار طراحی می شود.

طرز لباس پوشیدن مردم کشور اسپانیا خاص است، برخی از آنها لباس های پوشیده را دوست دارند و برخی دیگر آزادی در حجاب را انتخاب می کنند. استفاده از شال های خاص در لباس ها بسیار مهم است. دامن و یقه و آستین بخش های مهم برای مردم کشور اسپانیا است به طوریکه این بخش ها بسیار اهمیت داده می شود. مردم این کشور به طور کلی از نظر پوشش تعادل دارند و اهل افراط و تفریط در زمینه حجاب نیستند. استفاده از پوشش زیبا یک ارزش برای بانوان این کشور محسوب می شود.


جغرافیا و شرایط آب و هوایی اسپانیا

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اسپانیا یک کشور مستقل محسوب می شود و در لیست اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود. این کشور در شبه جزیره ایبری قرار دارد و در بخش جنوب غربی اروپا واقع شده است. کشور اسپانیا از سمت غرب با پرتغال همسایه است و از سمت شمال غرب در راستای کوه های پیرنه قرار دارد. این کشور به نوبه خود یکی از روش های بسیار دیدنی محسوب می شود. شرایط آب و هوایی در کشور اسپانیا بسیار متنوع است به طوریکه هر بخش دارای آب و هوای مخصوص به خود است. برخی از مناطق این کشور دارای آب و هوای مدیترانه ای هستند و برخی دیگر نیز دارای آب و هوای کوهستانی هستند. در بخش جنوب شرقی این کشور شاهد تابستان های داغ و زمستان های معتدل مدیترانه ای هستیم. بهترین زمان سفر به این کشور بهار و پاییز اعلام شده است. این کشور دارای 13 نوع آب و هوا اقلیم است. تنوع آب و هوایی در کشور اسپانیا به طور دوره ای تغییر می کند. شرایط جغرافیایی در این کشور نیز متنوع است. در بخش های شمالی کشور شاهد بارش برف هستیم.در بخش جنوب شرقی این کشور آب و هوا نیمه خشک است. در نظر داشته باشید که در تابستان پوشش گیاهی در کشور بسیار محدودتر می شود. شرایط اقامت در کشور اسپانیا به طور دوره ای تغییر می کند.

غذاهای اسپانیا

غذاهای اسپانیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفر به کشور اسپانیا بدون تست تاپاس کامل نمی شود. این غذا بسیار خوش طعم است. تاپاس یک اسنک کوچک است که می تواند به عنوان یک وعده غذای اصلی در شبانه روز باشد. مردم کشور اسپانیا این غذا را بسیار دوست دارند.

تورتیا اسپانولا یک املت اسپانیایی است که از سیب زمینی، تخم مرغ و همینطور پیاز و نمک و فلفل تهیه می شود. این غذا دارای تکه های درشت سیب زمینی خرد شده است. تخم مرغ این غذا عموماً زیاد است اما طعم آن بسیار عالی است.

پائیا یک غذای همراه با برنج در کشور اسپانیا محسوب می شود که از برنج سفید، سبزیجات، مرغ یا اردک و لوبیا تهیه می شود. برخی از افراد سعی می کنند در این غذا از زعفران و یا ادویه استفاده نمایند.

سوپ گازپاچو از دیگر غذاهای بسیار خوش طعم در کشور اسپانیا است، این غذا به همراه سالاد و حتی کباب استفاده می شود و با گوجه فرنگی و خیار و پیاز و روغن زیتون تهیه می شود. استفاده از ژامبون در این غذا عالی است.

کرم کاتالانا یک نوع دسر است که در بین مردم کشور اسپانیا بسیار محبوب است. این دسر باید گرم سرو شود. به جای وانیل در آن از فرنی استفاده می شود و لیمو و دارچین بخش مهمی از این غذا است.

میگو سیری یک غذای بسیار خوشمزه اسپانیایی محسوب می شود که با سیر و فلفل قرمز همراه است و در روغن زیتون سرخ می شود طعم این غذا بی نظیر است.آخرین ویرایش: 2020-04-25 03:10:50 8,331

نظرات

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها