x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تایوان

پایتخت سیاسی و اقتصادی تایوان، شهر چین تایپه محسوب می شود که از نظر تراکم جمعیت در لیست پرجمعیت ترین شهرهای روی زمین قرار دارد. چین تایپه توسط کوه های شمالی جزیره محصور شده است و به طور کلی جمعیت سه میلیونی برای آن گزارش شده است . این منطقه دارای بازارها و آسمان خراش ها و همینطور معابد زیادی است. وقتی در چین تایپه قدم می زنید اولین حسی که برای شما ایجاد می شود ساختمان های قدیمی و سنتی است اما وقتی دقیق تر شوید مشخص می‌شود که ساختمان های جدید و بسیار هوشمندی در این منطقه وجود دارد که با معیارهای بین المللی بسیار سازگار هستند. نرخ پس انداز و سرمایه گذاری در چین تایپه بسیار بالا است و تحلیلگران معتقد هستند که تشکیل سرمایه نقش آسانی در توسعه موفق دارد، سرمایه‌سرانه در چین تایپه به طور کلی بیشتر از کشورهای در حال توسعه است و این عامل سبب شده است که میزان بهره وری و درآمد در وضعیت بهتری قرار بگیرد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Chinese Taipei ، taiwan عربی: تايبيه الصينية
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: هاکا
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دلار جدید تایوان هر دلار جدید تایوان 0.032 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00886
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 132
 • پایتخت: تایپه
 • زبان های رسمی: تایوانی
 • جمعیت: بیش از 23.58 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+8) UTC+8
 • دامنه اینترنتی: .tw
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 572.59 میلیارد دلار آمریکا

سفر به تایوان

وضعیت آب و هوایی در فصل پاییز در کشور چین تایپه کمی متغیر است به طوریکه در برخی از ایام هوا گرم است و در برخی از ایام هوا خنک تر می شود البته که پاییز در بخش های شمالی این کشور با بخش های جنوبی فرق دارد. یک موضوع مهم دیگر اینکه وضعیت گردشگری در کشور چین تایپه در رده بندی های مشخصی تغییراتی داشته است یعنی به عنوان مثال فضای گردشگری در فصل زمستان در این کشور وابسته به منطقه ای است که در آن سکونت دارید. دولت کشور چین تایپه در جدیدترین اطلاعیه خود اعلام کرده است که اگر افراد بخواهند از خدمات سلامتی و بهداشتی در کشور چین تایپه استفاده نمایند می بایست درخواست خود را کتباً ارائه دهند. البته در کشور چین تایپه آب های گرم و معدنی نیز در زمینه درمان دیده می شود و این موضوع مقوله گردشگری در کشور چین تایپه را تا حد زیادی بهبود داده است.

سفر به تایوان

زندگی در تایوان

کشور چین تایپه از تعدادی جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. این کشور از غرب با چین، از جنوب با فیلیپین همسایه است. این کشور از نظر مساحت کوچک است. تایپه پایتخت این کشور محسوب می شود. زبان رسمی مردم آن چینی ماندارین است و به طور کلی از نظر زمانی نیز 4 ساعت و نیم از تهران جلوتر است.کشور چین تایپه یکی از 4 ببر آسیای شرقی محسوب می شود که در دهه های گذشته تا به امروز موفقیت های اقتصادی چشمگیری داشته است. این کشور در حدود 24 میلیون نفر جمعیت دارد. 84 درصد جمعیت این کشور تایوانی ها هستند. صنعتی شدن در کشور چین تایپه از موضوعات مهمی است که سبب شده است بانوان نیز وارد حیطه کاری شوند و موقعیت اجتماعی بالاتری داشته باشند. خلاقیت فردی از موضوعات مهمی است که سبب ایجاد شغل در کشور چین تایپه شده است. نرخ مشارکت در کار در کشور چین تایپه در سال 2019 بیش از 61.21 درصد اعلام شده است و رشد 2 درصد به نسبت سه سال ثبات داشته که رقم بالایی است.

زندگی در تایوان

مهاجرت به تایوان

تایوان جزیره ای در 160 کیلومتری ساحل جنوب شرقی چین است که پایتخت آن تایپه نام دارد. مهاجرت به چین تایپه بسیار زیاد صورت می گیرد و به طور کلی مشخص است که مردم این منطقه فرهنگ غنی دارند. زبان رسمی در بین مردم این بخش تایوانی و چینی است و نوع حکومت نیز جمهوری اعلان شده است. واحد پول تایپه نیز دلار جدید تایوان است که سهم بزرگی در رشد مهاجرپذیری این منطقه داشته است. این منطقه پر جمعیت است و چند فرهنگی بخش مهمی از این منطقه محسوب می شود.مکان های دیدنی زیادی در چین تایپه وجود دارد و حتی موزه ها نیز از قیمت مناسبی برخوردار هستند. غذا خوردن بخش مهمی از جذابیت های چین تایپه است که آمار مهاجران به این منطقه را بیشتر از قبل کرده است. پودینگ های میوه ای مخلوط چین تایپه در دنیا شهرت دارد. اقامت چین تایپه از طریق اخذ ویزای جداگانه صورت می گیرد به طوریکه شرایط اقامت در چین تایپه با سایر مناطق چین فرق دارد. 

مهاجرت به تایوان

تحصیل در تایوان

مدارکی که برای جذب بورسیه کشور چین تایپه نیاز است از قرار زیر است. افراد باید مدرک دیپلم خود را ارائه دهند. شخص باید مهارت زبانی بالای انگلیسی داشته باشد. نیاز است که شخص رزومه تحصیلی و ریزنمرات و همینطور نامه انگیزشی و توصیه نامه های تحصیلی داشته باشد.

مستمری این بورسیه برای مقطع لیسانس 400 دلار مستمری ماهانه است و یا در شرایطی که فرد روند تحصیلی خوبی داشته باشد شامل تخفیف کامل شهریه تحصیلی نیز می شود. مورد بعدی مستمری 533 دلاری برای هر ماه در مقطع فوق لیسانس و مستمری ماهانه 800 دلاری برای مقطع دکترا است که البته اگر دانشجو در وضعیت تحصیلی خوبی باشد می‌تواند به سادگی کل مدت تحصیل را نیز از شهریه تحصیلی ارزان قیمت استفاده نماید به طور کلی مهلت اقدام برای این بورسیه تا آخر سال 2019 اعلام شده است. در روند تحصیل در کشور چین تایپه رشته مدیریت نیز جایگاه خوبی دارد. رشته مدیریتی در این کشور در دوره های زمانی مختلف ارزش مشخصی داشته است.

تحصیل در تایوان