x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

لیبی

کشور لیبی یک سرزمین عربی است که در قاره افریقا قرار دارد. مصر و سودان و نیجر همسایگان این کشور محسوب می‌شوند و با آن مرز مشترک زمینی دارند. لیبی چهارمین کشور پهناور در قاره آفریقا بوده و به طور کلی 90 درصد از این کشور صحرای داغ و بیابان است. در این کشور علف های زیادی دیده می‌شود. بخش های سرسبز لیبی در کناره های دریای مدیترانه قرار گرفته است و به طور کلی 90 درصد از جمعیت این کشور در باریکه های مدیترانه‌ای زندگی می‌کنند. موازنه تجاری در این کشور 5 درصد ارزیابی شده است، حساب جاری در این کشور 4 درصد است و به طور کلی حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در این کشور 55 درصدی ارزیابی شده است. وضعیت واردات و صادرات در این کشور رشد 43 و 77 درصدی است. نرخ مالیات شرکتی در این کشور نیز در وضعیت 20 درصدی بوده است که برای سال های اخیر این رتبه به 40 درصد رسیده است. وضعیت نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور نیز 15 درصدی ارزیابی شده است و البته که فضا برای نرخ تأمین اجتماعی در این کشور به ارزش 15 درصدی پیش بینی شده است، وضعیت نرخ امنیتی اجتماعی برای شرکت ها به طور کلی 11.25 درصدی پیش بینی شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Libya عربی: ليبيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: زبان های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دینار لیبی معادل 0.72 دلار آمریکا است.
 • پیش شماره تلفن: 00218
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 45
 • پایتخت: طرابلس
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: بیش از 6.375 در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .ly
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 87.14 میلیارد USD

سفر به لیبی

سفر به لیبی، سفر به کشوری است که بیشتر به خاطر ویرانه های باستانی یونانی و رومی و مناظر بیابانی صحرا شناخته شده است. لیبی Libya، کشوری در آفریقای شمالی و عربی زبان است. کشور لیبی از شمال به دریای مدیترانه منتهی می­شود و از سه جانب دیگر با کشورهای مصر در شرق، سودان، چاد و نیجر در جنوب، الجزایر و تونس در غرب، ‌مرز مشترک دارد. حدود نود درصد اطراف لیبی را صحراهای خشک و نیمه خشک فرا گرفته و در نواحی کناره دریای مدیترانه، دارای سرزمین­های سبز است. مردم لیبی را libyans می­گویند که در زبان یونانی به معنی قوم بربر می­باشد. در سفر به لیبی خواهید دانست که این کشور تاریخ پرفراز و نشیبی داشته است. لیبی حدود صد سال پیش از میلاد تحت حکومت یونانی­ها بود. در قرن اول میلادی تحت لوای امپراتوری روم قرار گرفت و در قرن هفتم میلادی به تصرف اعراب درآمد. سپس در قرن 16 میلادی تحت حکومت امپراتوری عثمانی قرار گرفت. در سالهای 1911 جزو مستعمرات  ایتالیا قرار گرفته تا آنکه در سالهای جنگ جهانی دوم محل مناقشه بین کشورهای ایتالیا و آلمان گردید.

سفر به لیبی

زندگی در لیبی

مساحت کشور لیبی در حدود 1800.000 کیلومتر مربع مساحت دارد. این کشور به طور کلی رتبه چهارم را کسب کرده است و البته که این کشور رتبه 17 را در دنیا داشته است. به طور کلی جمعیت 6.5 میلیون نفری در این کشور رویت شده است. افرادی که به لیبی می‌روند اغلب شهر طرابلس را انتخاب می‌کنند. طرابلس در بخش شمال غربی لیبی قرار دارد و بر کرانه دریای مدیترانه قرار گرفته است. این شهر در سده هفتم پیش از میلاد ارزیابی شده است و به طور کلی معنی "سه شهر" به آن داده شده است. اگر به فضای جغرافیایی کشور لیبی دقت شود مشخص می‌شود که بیش از 90 درصد از سرزمین های لیبی پوشیده از بیابان و علف است و البته که صحراهای بی آب و علف این منطقه می‌تواند در فضای کاری تأثیر منفی داشته باشد. در کناره های دریای مدیترانه فضای سرسبزی از کشور لیبی رویت می‌شود که برای رشد کاری رونق زیادی دارد.

زندگی در لیبی

مهاجرت به لیبی

رشد مهاجر سرمایه گذار در کشور لیبی به مرز 16 درصد رسیده است و رشد کسانی که تحصیل در کشور لیبی را انتخاب کرده‌اند نیز رشد 5 درصدی دارد. وضعیت کار در کشور لیبی خوب نیست و دفاعی در این زمینه نمی‌توان داشت. بسیاری از شغل ها برای افراد بومی در لیبی بوده و ایرانیان و گردشگران خارجی شاید برای ورود به کار در این کشور کمی گرفتار شوند. میزان رضایت در اقامت کشور لیبی برای ایرانیان بیش از 82 درصد بوده است که البته این موضوع بیشتر برای افرادی است که مذهب قوی دارند و بر روی شرایط مذهبی خود پافشاری دارند. مشخص است که جریان های مهاجرتی به این کشور بهتر از قبل شده است. طرابلس دارای فضای صنعتی پیشرفته ای است و اگر قرار باشد به منظور کار وارد کشور لیبی شوید باید طرابلس را انتخاب کنید. کار در کشور لیبی در شهر طرابلس ارزش های مشخصی دارد. صدور ویزا برای این شهر بهتر از سایر شهرها اعلام شده است. طرابلس برای تحصیل نیز گزینه خوبی محسوب می‌شود. این شهر برای افرادی که ایده های کارآفرینی دارند بهترین گزینه خواهد بود. 

مهاجرت به لیبی

تحصیل در لیبی

مدرسه مرکزی کشور لیبی یکی از مدارس خوب محسوب می‌شود که با نام اختصاری LCGS ارزیابی و شناسایی می‌شود. این مدرسه دولتی است و در شهر بنغازی قرار دارد. دانش آموزان از 8 سالگی تا 12 سالگی در این مدرسه تحصیل می‌کنند و در سال 1993 تأسیس شده است. این مدرسه فعالیت اصلی خود را در سپتامبر سال 2010 آغاز کرده است و به طور کلی اولین دوره های تحصیلی در آن به صورت کنفرانس های عملی شکل گرفته است.برای ورود به تحصیل پزشکی در کشور لیبی می‌بایست گواهینامه پایان نظام آموزش عالی را داشته باشید، می‌توانید گواهینامه پایان تحصیلات مقطع متوسطه و همینطور برگه نمرات مقطع آموزش ابتدایی و متوسطه را ارزیابی کنید. نیاز است که تأییدیه مرکز آموزشی اعطا کننده گواهینامه نیز ارائه شود. هر شخص می‌بایست نمره مخصوص 65 الی 75 درصدی را در نظر بگیرد. هر شخص باید تسلط کامل به زبان خارجی داشته باشد این موضوع علاوه بر زبان عربی ارزیابی می‌شود یعنی شخص در ابتدا باید زبان عربی را بلد باشد.

تحصیل در لیبی