x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
تووالو

تووالو

کشور تووالو یک جزیره در اقیانوس آرام است پایتخت این کشور فونافوتی نام دارد این جزیره در گروه جزایر پلی نزی قرار گرفته استاین جزیره در دوره های گذشته آلیس نامیده می شد آلیس بعدها در کتاب داستان کودکان و نوجوانان بارها و بارها یاد شده است و یکی از بهترین مکان های دیدنی در دنیا محسوب می شود. این کشور دارای سه بخش صخره ای بوده و شش جزیره مرجانی را پوشش داده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور تووالو در حدود 94.14 میلیون دلار اعلام شده است این رقم محدود است و شرایط خاصی را شکل داده است اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد در حدود 4 هزار نفر نیروی کار در کشور تووالو وجود دارد به طوری که بیشتر زمان خود را در کار به ماهیگیری اختصاص می دهند. ماهیگیری در کشور تووالو به طور کلی در شرایط خاصی تأمین می شود البته که وضعیت تورم در کشور تووالو می تواند گریبانگیر همه شود. کشور تووالو در زمینه محصولات وارداتی بسیار عالی عمل کرده است و در این زمینه به نسبت صادرات رشد بهتری داشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Tuvalu عربی: توفالو البلد
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی
 • زبان های رایج: تووالویی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دلار استرالیا معادل 0.68 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00688
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 30
 • پایتخت: فونافوتی
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 11.192 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+12)
 • دامنه اینترنتی: .tv
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از USD 39.73

سفر به تووالو

سفر به تووالو، سفر به کشوری است که چهارمین کشور کوچک در جهان از لحاظ وسعت است. کشورتوالو Tuvalu جزیره‌ای کوچک در بیکران اقیانوس آرام است و در گروه جزایر پلی‌نزی که نام قبلی آن جزایر الیس بوده‌است، جای میگیرد. این کشور مابین استرالیا و جزایر هاوایی قرار دارد و کشورهای همسایه آن، کیریباتی، فیجی و ساموآ می­باشند. کشور تووالو از 6 جزیره مرجانی و 3 جزیره صخره‌ای تشکیل یافته است.
در سفر به تووالو می­بینید که زمین های کشور کاملا مسطح بوده و بیشترین ارتفاع آن 4 و نیم متر می­باشد، به همین دلیل گرم شدن کره زمین و آب شدن کوه­های یخ، معضل بزرگی برای این کشور به حساب می­آید.
در قرن نوزدهم میلادی، این کشور جزو مستعمرات کشور انگلیس قلمداد می­شد ولی در سال ۱۹۷۸، این کشور استقلال خود را اعلام نمود.
حکومت تووالو، پادشاهی بوده و ملکه انگلستان رئیس حکومت است ولی یک حکمران محلی، نمایندگی ملکه در این کشور را به عهده دارد. این حکمران را نخست‌وزیر کشور، پیشنهاد داده و ملکه انگلیس او را  انتخاب می‌نماید. در این کشور اعضای مجلس نخست وزیر و معاون وی را انتخاب می­کنند و رئیس دولت، نخست‌وزیر می­باشد.
منبع تغذیه و منبع اصلی درآمد مردم این کشور، ماهی و صادرات ماهی می‌باشد. میوه و نارگیل نیز در این کشور کاشته می‌شود ولی در سفر به تووالو خواهید دید که تمامی کالاهای مصرفی آن از طریق واردات از دیگر کشورهای خارجی یعنی فیجی، ژاپن، چین، استرالیا و نیوزیلند تامین می­گردد.

سفر به تووالو

زندگی در تووالو

کشور تووالو یک مجمع الجزایر آتشفشانی است و از سه جزیره صخره ای (نانومانگا ، نیوتائو و نیولاکیتا) و شش اتل واقعی (Funafuti ، Nanumea ، Nui ، Nukufetau ، Nukulaelae و Vaitupu) تشکیل شده است. گروه کوچک و پراکنده آتل های آن دارای خاک ضعیف و مساحت زمین تنها در حدود 26 کیلومتر مربع (10 مایل مربع) و آن را به چهارمین کشور کوچک جهان تبدیل می کند. در طی چهار دهه ، مساحت زمین جزایر 73.5 هکتار (2.9٪) خالص بوده است ، اگرچه تغییرات یکنواخت نیستند ، با 74٪ افزایش و 27٪ کاهش در اندازه. سطح دریا در سنجش جزر و مد Funafuti با 3.9 میلی متر در سال افزایش یافته است ، که تقریباً دو برابر میانگین جهانی است. کار اجباری در کشور تووالو ممنوع است. قوانین کار حداقل دستمزد و 8 ساعت کار روزانه را تعیین می کنند ، اما بازار بیشتر مقیاس های دستمزد در تووالو را تعیین می کند. متوسط ​​دستمزد ساعتی در تووالو برای کارگران غیر ماهر بین 40 تا 92 سنت آمریکا در ساعت است که 47 سنت در ساعت متوسط ​​است. حداقل دستمزد فعلی بدون در نظر گرفتن سن و جنس ، هر دو هفته 81.25 دلار آمریکا است. دستمزدهای مدیریتی یا فنی از 3000 دلار تا 9000 دلار در سال است. اگرچه ممکن است کارگران سازماندهی کرده و از حق معامله جمعی برخوردار باشند ، اما هیچگاه در تاریخ ملت اعتصاب صورت نگرفته است.

زندگی در تووالو

مهاجرت به تووالو

یک تبعه خارجی ، که با یک شهروند تووالو ازدواج می کند ، ممکن است بعد از ازدواج برای تابعیت ثبت نام کند. ... هدف از این قانون اصلاح قانون گذرنامه ها به گونه ای است که موضوع گذرنامه های تووالو را برای مهاجران سرمایه گذار و همسران آنها و فرزندان وابسته فراهم می کند. همراه با تشکیل شرکت ، افتتاح یک یا چند حساب بانکی در تووالو ضروری است. Confidus Solutions امکان باز کردن حساب بانکی را در بیش از بیست و یک حوزه قضایی فراهم می کند ، بنابراین اجتناب از ایجاد موانع زبانی یا حلق آویزهای دیوانسالار را برای شما آسان می کند.جمعیت تووالو بیشتر از قومیت پولینزی است و تقریباً 5.6٪ از جمعیت میکرونزیایی هستند. تووالوایی ها از نظر قومی با مردم ساموآ و تونگا ارتباط دارند. شواهدی در مورد منشا ژنتیکی دوگانه جزایر اقیانوس آرام در آسیا و ملانزیا وجود دارد که نتیجه آنالیز کروموزوم Y (NRY) و نشانگرهای DNA میتوکندری (mtDNA) است. همچنین شواهدی وجود دارد که فیجی نقش محوری را در گسترش غربی به شرق در پلینزی بازی می کند.

مهاجرت به تووالو

تحصیل در تووالو

همه کودکان از هفت سالگی آموزش ابتدایی در کشور تووالو رایگان دریافت می کنند . تحصیلات هفت سال اجباری است.  سیستم مدرسه تووالو دارای هفت سال تحصیلات ابتدایی و شش سال آموزش متوسطه است. آموزش متوسطه در Motufoua ، یک مدرسه کلیسایی سابق در Vaitupu که اکنون به طور مشترک توسط دولت اداره می شود ، ارائه می شود.  در سال 1994 ، 1906 دانش آموز در 11 مدرسه ابتدایی ثبت نام کردند . در سال 1990 ، مدارس متوسطه 345 دانش آموز با 31 معلم داشتند .مدرسه دریایی تووالو در سال 1979 با کمک استرالیا افتتاح شد.  در همان سال ، دانشگاه اقیانوس آرام جنوبی (فیجی) یک مرکز الحاقی در Funafuti تأسیس کرد. سیستم مراقبت های بهداشتی در تووالو توسط وزارت بهداشت اداره و تنظیم می شود.  بخش مراقبت های بهداشتی بسیار ناچیز است و از طریق آژانس ها و شرکای اهدا کننده منطقه ای و بین المللی تأمین می شود. از سال 2014 ، نیروی کار بهداشت و درمان تووالو از 131 پرسنل تشکیل شده بود ، که شامل 10 پزشک و 44 پرستار آموزش دیده است . بیمارستان پرنسس مارگارت تنها بیمارستان در کشور است و در پایتخت فونافوتی واقع شده است. 

تحصیل در تووالو