australia
کشور استرالیا

مهاجرت به استرالیا

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - مهاجرت به کشور استرالیا - go2TR

کانبرا پایتخت کشور استرالیا است و یکی از بزرگترین شهرهای غیر بندری محسوب می‌شود. این شهر دارای فضای اداری و تحصیلی بسیار قدرتمند است و یکی از شهرهای مهاجر پذیر در این کشور محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که هزینه زندگی در این شهر گران است.یکی از روش‌های مهاجرت به استرالیا روش تخصص است. در 50 سال گذشته تا به امروز طرح‌ها و روش‌های مختلفی برای این گزینه در نظر گرفته شده است. دولت استرالیا سعی کرده است دسته‌بندی‌های مشخصی برای روال‌های مهاجرت به این کشور فراهم سازند که به نوبه خود بسیار ارزشمند است. آمار مهاجرانی که مهاجرت به استرالیا را برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی انتخاب می‌کنند روز به روز در حال افزایش است و این موضوع به دلیل فضای آزمایشگاهی بسیار گسترده‌ای است که در دانشگاه‌های کشور استرالیا دیده می‌شود. یکی از شرایطی که برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده است داشتن حمایت یکی از ایالات و یا دولت‌های استرالیا است. هزینه اقامت در استرالیا بستگی به شرایط مهاجرت به استرالیا دارد. هر یک از روش‌های اقامت دائم برای مهاجرت به استرالیا می‌تواند با ویزای همراه پیش برود. افرادی که روش مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند می‌توانند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را همراه نمایند. افرادی که ثبت شرکت در استرالیا را انتخاب کرده‌اند پس از گذشت یک سال برای ویزای همراه درخواست می‌دهند. ویزای بیزینس موقت از دیگر ویزای کوتاه مدت برای مهاجرت به استرالیا محسوب می‌شود این ویزا تنها یک بار صادر شده و عموماً یک ماه معتبر است از این نوع ویزا برای شرکت در سمینارها و کنفرانس‌ها استفاده می‌شود.در بین روش‌های مهاجرت به استرالیا روش تحصیلی در صورتی که از پس هزینه‌های تحصیل و زندگی برآید یک گزینه خوبی محسوب می‌شود.

در سال 2016 در حدود 30 درصد از ایرانیانی که به کشور استرالیا مهاجرت کردند از ویزای کار و تخصص استفاده کرده‌اند.کار در استرالیا نیاز به تخصص بالایی دارد.

 آمار مهاجرانی که مهاجرت به استرالیا را برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی انتخاب می‌کنند روز به روز در حال افزایش است و این موضوع به دلیل فضای آزمایشگاهی بسیار گسترده‌ای است که در دانشگاه‌های کشور استرالیا دیده می‌شود.

کیفیت زندگی در استرالیا بسیار بالای است و کیفیت بالای زندگی در این کشور و آب و هوای خوب و آلودگی بسیار کم راضیت مهاجرت به استرالیا را افزایش داده است. در این کشور جمعیت به نسبت وسعت کم است و یکی از کشورهای آرام برای زندگی محسوب می‌شود

اقامت استرالیا با اجاره خانه و خرید خانه در استرالیا و گرفتن اقامت از دیگر روش‌های مناسب مهاجرت به استرالیا محسوب می‌شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق تجارت و سرمایه‌گذاری از دیگر مواردی است که برای افرادی که از بودجه خوبی برخوردار هستند می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

در صورتی که فرد اموال و دارایی‌های شخصی و تجاری داشته باشند که مادل با 800 هزار دلار استرالیا است نیز می‌تواند مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را برای خود و خانواده خود فراهم سازد.

در نظر داشته باشید که اقامت دائم عموماً پس از دو سال زندگی مشترک صادر می‌شود و پس از ده سال نیز پاسپورت این کشور اخذ می‌شود در صورتی که زوج دارای فرزند شده باشند شانس بیشتری برای اخذ پاسپورت این کشور خواهند داشت.

اگر هیچ از والدین حق اقامت دائم استرالیا را ندارد تحت شرایط فرزند وی می‌تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید. این شرایط بسیار سخت و زمانبر است. فرزند می‌بایست ده سال در این کشور اقامت داشته باشد و والدین وی نیز ویزای موقت داشته باشند

پناهندگی به استرالیا از طریق استرالیا روش‌های قانونی مخصوص به خود را دارد اما ما به هیچ عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی را گزینه خوبی نمی‌دانیم و توصیه نمی‌کنیم.

اثبات توانایی مالی برای تحصیل در کشور استرالیا بسیار مهم است. این مبلغ عموماً به منظور 18 ماه در نظر گرفته می‌شود و هر شخص باید حداقل 90 میلیون تومان گردش مالی اعلام نماید.

برای اخذ این ویزا فرد می‌بایست 60 امتیاز به صورت مستقل و بدون کمک از فرد اسپانسر داشته باشد. سن فرد می‌بایست کمتر از 45 سال باشد و باید مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 داشته باشد

افرادی که ثبت شرکت در استرالیا را انتخاب کرده‌اند پس از گذشت یک سال برای ویزای همراه درخواست می‌دهند.

یک نوع ویزای دیگر با عنوان ویزای دیدار در نظر گرفته می‌شود که این ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده است که در کشور استرالیا دارای اقوام درجه یک هستند. آن‌ها باید در طول دو سال گذشته اقامت کشور استرالیا را کسب کرده باشند و ثبات نمایند که در پرداخت مالیات به این کشور رتبه خوبی دارند و گردش مالی خوبی نیز داشته باشد.

کانبرا پایتخت کشور استرالیا است و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای غیربندری محسوب می‌شود. این شهر دارای فضای اداری و تحصیلی بسیار قدرتمند است و یکی از شهرهای مهاجر پذیر در این کشور محسوب می‌شود.

داروین در زمینه گردشگری بسیار مشهور است و آب و هوای استوایی آن سبب شده است که ایرانیان به آن مراجعه نمایند. دو فصل مرطوب و خشک در این شهر دیده می‌شود که فضای زندگی بسیار عالی فراهم می‌سازد.

 صدور ویزای توریستی این کشور در طی دو ماه در نظر گرفته می شود در حالی که فرد برای اخذ ویزای کاری این کشور باید به مدت 6 ماه زمان در نظر بگیرند.

یک نوع اقامت دائم دیگر به عنوان ویزای آخرین بازمانده است به این معنی که اگر تمام اعضای خانواده یک فرد در کشور استرالیا زندگی نماید و وی هیچ وابسته‌ای در ایران نداشته باشد می‌تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

ک آزمون برای اخذ شهروندی این کشور برگزار می‌شود که مشخص نماید وضعیت مذهب، وضعیت احترام به حقوق برابر زن و مرد و همینطور تسلط زبان در فرد متقاضی به چه صورت است.

مطالب مرتبط