x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به استرالیا

شرایط و راه‌های مهاجرت به استرالیا

اگر به کشور استرالیا به عنوان گزینه‌ای برای مهاجرت فکر کرده‌اید، حتما سوالات بسیاری ذهن شما را درگیر کرده است. شرایط ورود به استرالیا چیست؟ ایا من شرایط لازم را برای اخذ ویزا دارم؟ کدام مسیر بهترین انتخاب است؟

کانادا،استرالیا و نیوزلند شرایط مهاجرتی یکسانی دارند، استرالیا از نظر اقتصادی کشور قدرتمندی است، مهاجرت به استرالیا نسبت به سال‌های قبل با رشد 35 درصدی همراه است، دلایل زیادی از جمله آب و هوا، طبیعت زیبا، انگلیسی زبان بودن مردم و از همه مهم‌تر اقتصاد قوی، باعث شده مهاجران مجذوب این کشور شوند.

کانبرا،پایتخت کشور استرالیا است و یکی از بزرگترین شهرهای غیربندری محسوب می‌شود، این شهر جزو شهر‌های توسعه یافته و پیشرفته در جهان محسوب می‌شود و سالانه تعداد زیادی مهاجر را در خود جای می‌دهد.

بهترین روش برای مهاجرت به استرالیا "روش سرمایه گذاری" است که برای این کار باید حداقل 300 تا 500 هزار دلار را در نظر بگیرید. در این روش، استرالیا سیستم امتیازبندی در نظر دارد که بر اساس سن، زبان و تحصیلات محاسبه می‌شود.

تا به امروز طرح‌ها و روش‌های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا در نظر گرفته شده است اما شرایط و قوانین سختگیرانه این کشور، شرایط مهاجرت را کمی برای علاقه‌مندان به این کشور را سخت کرده است.

در همین رابطه بخوانید:

راحت‌ترین روش اخذ ویزا شینگن

مهاجرت کاری

امروزه معروف‌ترین ویزا استرالیا "ویزا کار" است که خود شامل دسته‌بندی مختلفی است.

ویزا 189

محبوب‌ترین ویزا استرالیا ویزا 189 است که ویزا pr "دائم" محسوب می‌شود، این ویزا شامل حال افرادی می‌شود که در لیست مشاغل استرالیا قرار دارند و از کار مرتبط و تحصیلات خوبی برخوردارند.

ویزا 190

ویزا 190 نیز pr "دائم" است، این ویزا مخصوص افرادی است که دارای اسپانسر ایالتی هستند و شامل افراد زیر 45 سال است.

ویزا 489

این ویزا اسپانسر مناطق کم جمعیت ایالتی است، ویزا 489، ویزا 4ساله است که بعد از 4سال می‌تواند به اقامت دائم تبدیل شود.

ویزا 476

کشور استرالیا در وب سایت خود لیستی از 31 دانشگاه را اعلام کرده است که دانشگاه تهران و امیرکبیر در این لیست قرار دارد و افرادی که در این دانشگاه‌ها تحصیل کرده‌اند، از طریق ویزا 476 می‌توانند یه این کشور مهاجرت کنند البته این افراد باید زیر 31 سال باشند تا بتوانند این ویزا را دریافت کنند.

ویزا 185

ویزا کارآفرینی است،که شامل افراد زیر 55سال می‌شود. این ویزا بعد از 4سال به اقامت دائم تبدیل می‌شود.

ویزا 132

این ویزا برای افرادی است که شرایط مالی خوبی دارند این افراد باید بتوانند 1/5 میلیون دلار سرمایه گذاری کنند.

ویزا 405

این ویزا موقت است و شامل حال بازنشستگان فعالان اقتصادی می‌شود.

مهاجرت تحصیلی

ویزای دانشجویی کشور استرالیا برای تحصیل در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا صادر می‌شود. فرد باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 داشته باشد و نمره تافل باید حداقل  90 باشد.

آمار مهاجرانی که مهاجرت به استرالیا را برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی انتخاب می‌کنند روز به روز در حال افزایش است و این موضوع به دلیل فضای آزمایشگاهی بسیار گسترده‌ای است که در دانشگاه‌های کشور استرالیا دیده می‌شود.

اثبات توانایی مالی برای تحصیل در کشور استرالیا بسیار مهم است، این مبلغ عموماً به منظور 18 ماه در نظر گرفته می‌شود و هر شخص باید حداقل 90 میلیون تومان گردش مالی اعلام نماید، این مبلغ می‌بایست به اندازه سه ماه در حساب وی وجود داشته باشد.

دانشجو ضمن تحصیل در این کشور می‌‌تواند به مدت 20 ساعت در هفته کار نیمه وقت داشته باشد در صورتی که فرد متأهل باشد همسر وی نیز اجازه کار نیمه وقت و یا تمام وقت را خواهد داشت.

 

دانشگاه های برتر استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا بطور کلی بالا است، شهریه ها در مقطع دبستان و راهنمایی 10000هزار دلار و در مقطع لیسانس 30000هزار دلار و در مقطع فوق لیسانس 35000 دلار و در مقطع دکترا 40000 هزار دلار است.

بورسیه تحصیلی برای تمامی مقاطع به جز دکترا غیر ممکن است.

استرالیا دارای 43 دانشگاه در سطح بالای بین اللملی است،از جمله:

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

سوالات متداول

آیا استرالیا برای دانشجویان بورسیه تحصیلی در نظر می‌گیرد؟

مشاوره مهاجرت به استرالیا

مهاجرپذیری استرالیا

مهاجرپذیری استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان مهاجرپذیری کشور استرالیا

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از مدرن‌ترین کشورهای دنیا یعنی استرالیا آشنا سازیم. روال زندگی در کشور استرالیا بسیار مدرن است و اگر قصد دارید به این کشور سفر نمایید باید از نظر مالی در وضعیت خوبی باشید زیرا استرالیا از دسته کشورهای گران قیمت برای زندگی محسوب می‌شود این را می‌توان از هزینه خرید خانه در این کشور تا هزینه حمل و نقل و تحصیل نیز در نظر گرفت. میزان مهاجرپذیری کشور استرالیا در سال 2018 در حدود 22 درصد به نسبت سایر سال‌ها افزایش داده است اما ورود به این کشور شرایط مخصوص به خود را دارد.

ایرانیان بیش از 70 درصد از مهاجران به این کشور را به خود اختصاص داده‌اند که رقم قابل قبولی است و نشان می‌دهد که شرایط زندگی در استرالیا باب میل ایرانیان است.

یکی از روش‌های مهاجرت به استرالیا روش تخصص است،در 50 سال گذشته تا به امروز طرح‌ها و روش‌های مختلفی برای این گزینه در نظر گرفته شده است. در سال 2016 در حدود 30 درصد از ایرانیانی که به کشور استرالیا مهاجرت کردند از "ویزای کار و تخصص" استفاده کرده‌اند.

 

آمار مهاجران به استرالیا

آمار مهاجران به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار مهاجران استرالیا

در سال‌های 2017 و 2018 بیشترین میزان مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری بوده است و ایرانیان نیز در این مسیر سهم بزرگی را به خود اختصاص داده‌اند. در سال‌های 2015 و 2016 جوانان سعی کرده‌اند از طریق تحصیل وارد خاک این کشور شوند و اینطور که شواهد نشان می‌دهد در کشور استرالیا شرایط برای کار و زندگی به طور دقیق برای جوانان فراهم شده است.

کشور استرالیا یک کشور همه چیز تمام است،نظام تحصیلی در این کشور از به روز‌ترین ایده‌های طرح درس استفاده می‌کند، فرزندان در این کشور در یک محیط بسیار عالی بزرگ می‌شوند و بزرگسالان نیز می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

آمار مهاجرانی که مهاجرت به استرالیا را برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی انتخاب می‌کنند روز به روز در حال افزایش است و این موضوع به دلیل فضای آزمایشگاهی بسیار گسترده‌ای است که در دانشگاه‌های کشور استرالیا دیده می‌شود.

آمارها نشان می‌دهد که در سال 2020 به میزان مهاجران کشور استرالیا افزوده می‌شود و این کشور همیشه برای کسانی که قصد پیشرفت دارند یک فضای کاری و زندگی ایده‌آل فراهم می‌سازند.

میزان رضایت مهاجران به استرالیا

میزان رضایت مهاجران به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رضایت مهاجران به استرالیا

یکی از بیشترین آمارهای رضایت برای مهاجرت به استرالیا در زمینه شغلی است. اقتصاد قوی در این کشور سبب شده است که حتی در دوره‌های رکود جهانی نیز آسیب بزرگی به مردم این کشور نرسد. میزان رضایت شغلی و درآمدزایی در کشور استرالیا بیش از 94 درصد است. نرخ بیکاری در کشور استرالیا بسیار کم است و  سبب می‌شود که این کشور همیشه با کمبود نیروی کار مواجه باشد.

در این کشور جمعیت به نسبت وسعت کم است و یکی از کشورهای آرام برای زندگی محسوب می‌شود.کیفیت زندگی در استرالیا بسیار بالای است و کیفیت بالای زندگی در این کشور و آب و هوای خوب و آلودگی بسیار کم رضایت مهاجرت به استرالیا را افزایش داده است.

 • رضایت افرادی که مهاجرت به استرالیا را انتخاب کرده‌اند در زمینه آموزشی بیش از 98 درصد است،در این کشور از جدیدترین سیستم‌های آموزشی استفاده می‌شود.
 • کشور استرالیا بزرگترین بازار صادرات و همینطور خدمات را در سال 2016 به خود اختصاص داده است که رقم قابل قبولی است.
 • افرادی که ثبت شرکت در استرالیا را انتخاب کرده‌اند اغلب از رضایت بالایی برخوردار هستند،این در حالی است که مهاجرت از طریق un استرالیا رضایت کمی به همراه دارد.
 • تنوع فرهنگی در این کشور زیاد است و این روال سبب می‌شود که به افراد با فرهنگ‌های مختلف احترام گذاشته شود این موضوع سبب شده است که میزان رضایت در مهاجرت به استرالیا افزایش یابد.
 •  مردم کشور استرالیا سبک زندگی بسیار جالبی دارند این افراد بسیار آرام هستند و به دور از تنش‌های عصبی زندگی می‌کنند به همین سبب نرخ ارتکاب جرم در کشور استرالیا بسیار پایین اعلام شده است و این روال نیز سبب شده است که رضایت از مهاجرت به استرالیا رشد خوبی داشته باشد.

راحت‌ترین روش مهاجرت به استرالیا

راحت‌ترین روش مهاجرت به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

راحت ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا

ما راحت‌ترین روش برای مهاجرت به استرالیا را روش سرمایه‌گذاری اعلام می‌کنیم،در این رابطه چند دلیل مهم داریم:

 اینکه هزینه زندگی در کشور استرالیا بالا است و اگر شما روش‌های دیگر را نیز انتخاب نمایید باز هم نیاز به بودجه مشخصی برای هزینه زندگی خواهید داشت به این ترتیب کسانی که روش سرمایه‌گذاری را برای مهاجرت به استرالیا انتخاب می‌کنند می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن برای خود و خانواده خود اقامت این کشور را دریافت نمایند. اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور استرالیا نیاز به بودجه قابل توجهی دارد ما در بخش مهاجرت سرمایه‌گذاری به استرالیا مراحل را به طور دقیق توضیح داده‌ایم.

از دیگر روش‌های آسان برای مهاجرت به استرالیا می‌توان تحصیل و یا کارآفرینی باشد، کسانی که به منظور تحصیل در مقطع دکترا کشور استرالیا را انتخاب می‌کنند اغلب باید سعی کنند یک سری روال را به طور دقیق ارزیابی نمایند و بدانند که روش انتخابی می‌تواند یکی از آسان‌ترین روش‌های پیش روی فرد باشد. افرادی که ایده‌های پولساز در ذهن خود دارند از طریق ویزای کارآفرینی می‌توانند وارد خاک این کشور شوند و از سوی دولت حمایت خواهند شد.

اما در بین روش‌هایی که پیش روی افراد است بهترین روش برای مهاجرت به استرالیا می‌تواند مهارت و تخصص باشد. این کشور به تخصص و مهارت شما اهمیت زیادی می‌دهد و بهترین فضای کاری را فراهم می‌سازد تا بتوانید از مهارت خود در جهت صحیح استفاده نمایید از یاد نبرید که در کشور استرالیا باید بتوانید مهارتی ارائه دهید که به این کشور سود برساند و در گردش مالی کشور تأثیرگذار باشد.

اقامت استرالیا با اجاره خانه و خرید خانه در استرالیا و گرفتن اقامت از دیگر روش‌های مناسب مهاجرت به استرالیا محسوب می‌شود.

 

 

روش‌ های مهاجرت به استرالیا

روش‌ های مهاجرت به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چه روش‌هایی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد؟

اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید باید ویزای این کشور را اخذ نمایید،دسته‌بندی مختلفی برای انواع ویزای کشور استرالیا دیده می‌شود.

ویزای اقامت دائم از طریق مهارت و تخصص یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است.

مهاجرت به استرالیا از طریق تجارت و سرمایه‌گذاری از دیگر مواردی است که برای افرادی که از بودجه خوبی برخوردار هستند می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق همسر و همینطور مهاجرت والدین از دیگر گزینه‌های پیش روی افراد است.

افراد می‌توانند از ویزای دانشجویی این کشور استفاده نمایند و یا به سراغ ویزای موقت که ویزای توریستی نام دارد بروند.

دسته‌بندی ویزای این کشور به طور کلی زیاد است که در ادامه مقاله سعی می‌کنیم به طور دقیق به ارزیابی هر یک بپردازیم.

 

مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا

مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری

افرادی که مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده باشند عموماً سریع‌تر از سایر روش‌ها به پاسپورت این کشور دست خواهند یافت.در این روش شما در ابتدا ویزایی با اعتبار 4 ساله دریافت خواهید نمودو امکان تمدید این ویزا به مدت 2 سال نیز برای شما فراهم است. فرد دو سال پس از ورود به خاک این کشور باید تجارت خود را به عمل برساند و به رتبه تجاری موفقی دست یابد،در این صورت اقامت دائم به خود شخص و خانواده وی تعلق می‌گیرد.

یکی از شرایطی که برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده است داشتن حمایت یکی از ایالات و یا دولت‌های استرالیا است.

نکته:هزینه اقامت در استرالیا بستگی به شرایط مهاجرت به استرالیا دارد.

 • اگر فرد در کشور خود کسب و کاری داشته باشد که در طول 4 سال مالی به میزان 2 سال مالی درآمد معادل 500 هزار دلار کسب کرده است می‌تواند روال مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را دنبال نماید.
 • در صورتی که فرد اموال و دارایی‌های شخصی و تجاری داشته باشد که معادل با 800 هزار دلار استرالیا است نیز می‌تواند مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را برای خود و خانواده خود فراهم سازد.
 • در صورتی که فرد بتواند به میزان 800 هزار دلار استرالیایی به عنوان کمک به پروژه‌های دولتی این کشور در نظر بگیرد نیز می‌تواند از روال مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری برخوردار شود.

سن افراد در این زمینه باید کمتر از 55 سال باشد و فرد باید مدرک زبان آیلتس با نمره 5 داشته باشد در صورتی که این مدرک را ندارید با پرداخت هزینه مربوطه دیگر نیازی به ارائه مدرک نخواهید داشت.

 

مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا

مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج از دیگر روش‌های مهاجرت به استرالیا

طبق قوانین و شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج شخص متقاضی می‌بایست پیش از تقاضای ویزای ازدواج با همسر خود ازدواج قانونی کرده باشد و مدارک و اسناد کامل در این زمینه موجود باشد. دو طرف باید ثابت نمایند که ازدواج در وضعیت واقعی صورت گرفته است و هدف از ازدواج صرفاً کسب اقامت این کشور نیست عموماً برای این گزینه نیاز است فرد پس از گذشت 12 ماه درخواست برای اقامت این کشور را ارائه دهد و باید در طول این 12 ماه ثابت نماید که توانسته زندگی مشترک خوبی داشته باشد.

در نظر داشته باشید که اقامت دائم عموماً پس از دو سال زندگی مشترک صادر می‌شود و پس از ده سال نیز پاسپورت این کشور اخذ می‌شود در صورتی که زوج دارای فرزند شده باشند شانس بیشتری برای اخذ پاسپورت این کشور خواهند داشت.

افرادی که با ویزای ازدواج وارد این کشور شده است می‌تواند از مزایای رایگان شهروندان استفاده نماید و اجازه کاره تمام وقت دارد.

ویزای ازدواج این کشور قابلیت تبدیل به ویزای اقامت را دارد.

در صورتی که فرد با ویزای تحصیل و کار وارد کشور استرالیا شده است و در طول کار و تحصیل اقدام به ازدواج با یک شهروند استرالیایی کند می‌تواند ویزای خود را به ویزای ازدواج تغییر دهد.

مهاجرت از طریق تولد به استرالیا

مهاجرت از طریق تولد به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

قانون مهاجرت به کشور استرالیا از طریق تولد فرزند، کمی دشوار است؛ طبق این قوانین اگر پدر و مادری که به کشور استرالیا مهاجرت می کنند دارای ویزای موقت باشند و فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند آن فرزند شهروند استرالیا محسوب می‌شود،اما اگر مادری با اقامت دائم، فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورد، به طور خود به خود، فرزند آنها یک شهروند استرالیایی محسوب می‌شود.

با توجه به اینکه روال تابعیت تولد در کشور استرالیا کمی پیچیده است ما به زبانی ساده این موضوع را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. در صورتی که هر یک از والدین فرزند متولد شده تابعیت کشور استرالیا داشته باشند ، فرزند صرف نظر از اینکه در استرالیا متولد شده است یا خیر تابعیت استرالیا را اخذ خواهد کرد.

 حال اگر پدر و مادر فرزند اقامت دائم این کشور باشند اما فرزند در خارج از خاک این کشور متولد شده باشد حق برخوردار از تابعیت استرالیا را ندارد او فقط از طریق پدر و مادر خود می‌تواند از مزایای ویزای دائم این کشور استفاده نمایید.

اگر هیچ یک از والدین حق اقامت دائم استرالیا را نداشته باشند تحت شرایط فرزند خود می‌توانند تابعیت این کشور را اخذ نماید،این شرایط بسیار سخت و زمانبر است و فرزند می‌بایست ده سال در این کشور اقامت داشته باشد و والدین وی نیز ویزای موقت داشته باشند

از دیگر روش‌های موجود در این مسیر فرزندخواندگی است،در این حالت شخص به عنوان شهروند در استرالیا محسوب می‌شود. حداقل نیاز است که یکی از زن و مرد که کودک را به عنوان فرزند خوانده پذیرفته‌اند تابعیت استرالیا را داشته باشند.

در کشور استرالیا شرایط به عنوان "مقیم دائم" نیز وجود دارد،در صورتی که در این کشور یک کودک رها شده باشد به او تابعیت استرالیا داده می‌شود این در حالی است که او قبلاً تابعیت کشور دیگری نداشته باشد.

 

 

مهاجرت پناهندگی به استرالیا

مهاجرت پناهندگی به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی را توصیه نمی‌کنیم!

پناهندگی به استرالیا از طریق استرالیا روش‌های قانونی مخصوص به خود را دارد اما ما به هیچ عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی را گزینه خوبی نمی‌دانیم و توصیه نمی‌کنیم.

دلایل مختلفی برای مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی در نظر گرفته شده است،یکی از این دلایل موقعیت شغلی است،کشور استرالیا دارای اقتصاد عالی و قوی است و افراد به دلیل یافتن شغل جدید وارد این کشور می‌شوند.

از دیگر دلایلی که سبب می شود مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی افزایش یابد نبود امنیت کافی در کشور مبدأ است،در نظر داشته باشید که کشور استرالیا در برنامه‌های بشردوستانه خود در ده سال اخیر به میزان 135000 پناهنده را پذیرفته است.

این کشور بیشتر کسانی که در مسیر پناهندگی می‌پذیرد که در کشور خود دچار آزاد و اذیت شده‌اند.،افراد به محض ورود به خاک این کشور باید دلایل و شرایط خود را به دولت استرالیا توضیح دهند در غیر این صورت قطعاً مجازات خواهند شد.

ویزا XA

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی با ویزای کلاس XA یکی از مواردی است که در این کشور دیده می‌شود این نوع ویزا برای افرادی کاربرد دارد که به طور قانونی وارد خاک استرالیا شده‌اند،این نوع ویزا به فرد اجازه همراه می‌دهد و نیاز است که برای درخواست این ویزا تمام همراهان در خاک کشور استرالیا حضور داشته باشند.

افراد با این ویزا می‌توانند در کشور استرالیا اجازه اقامت دائم و کار داشته باشند

ویزا XD

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی با ویزای کلاس XD برای افرادی است که به طور غیر قانونی وارد خاک این کشور شده است و البته اجازه همراه نیز دارند،افراد با این ویزا باید به مدت سه سال در استرالیا اقامت داشته و کار کند.

ویزا XE

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی با ویزای کلاس XE برای افرادی است که به طور غیر قانونی وارد خاک این کشور شده است اما قصد ادامه تحصیل و کار دارند،این ویزا به فرد اجازه می‌دهد که به مدت 5 سال در استرالیا کار و زندگی کند و از خدمات درمانی نیز برخوردار شود.

مهاجرت تحصیلی‌ به استرالیا

مهاجرت تحصیلی‌ به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

در بین روش‌های مهاجرت به استرالیا روش تحصیلی در صورتی که از پس هزینه‌های تحصیل و زندگی برآید یک گزینه خوبی محسوب می‌شود.

ویزای دانشجویی کشور استرالیا برای تحصیل در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا صادر می‌شود. 

اثبات توانایی مالی برای تحصیل در کشور استرالیا بسیار مهم است،این مبلغ عموماً به منظور 18 ماه در نظر گرفته می‌شود و هر شخص باید حداقل 90 میلیون تومان گردش مالی اعلام نماید.

این مبلغ می‌بایست به اندازه سه ماه در حساب وی وجود داشته باشد،در صورتی که این مبلغ موجود نبود باید فردی به عنوان اسپانسر مسئولیت هزینه زندگی و تحصیل فرد را بر عهده بگیرد.

دانشجو ضمن تحصیل در این کشور می‌‌تواند به مدت 20 ساعت در هفته کار نیمه وقت داشته باشد در صورتی که فرد متأهل باشد همسر وی نیز اجازه کار نیمه وقت و یا تمام وقت را خواهد داشت.

فرد باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 داشته باشد و نمره تافل باید حداقل  90 باشد.

پس از اتمام تحصیل، شما به مدت شش ما اجازه دارید که به دنبال شغل مورد نظر خود باشید در این صورت به سادگی ویزای شما به "ویزای کار موقت" 1 ساله تغییر می‌کند و در صورتی که روال کاری به درستی انجام شود  فرد می‌تواند از اقامت دائم نیز برخوردار شود.

مهاجرت کاری استرالیا

مهاجرت کاری استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزا کاری

ویزای کاری و مهارت و تخصص در کشور استرالیا خود شامل دسته‌بندی مختلفی است. یکی از انواع آن ویزا 189 است که این ویزا بهترین حالت را به خود اختصاص داده است،با داشتن این ویزا دیگر به هیچ شخص و یا سازمانی وابسته نیستید و اقامت دائم این کشور برای شما به شکل مستقیم پیش می‌رود.

شغل و تحصیلات فرد مورد نظر باید در لیست SOL1 استرالیا دیده شود،این ویزا به کسانی داده می‌شود که در یک حرفه دارای سابقه کاری حرفه‌ای هستند و فرد باید گواهی سابقه کاری حرفه‌ای از یک محل کار معتبر داشته باشد.،در واقع در گواهی کاری وی باید مشخص باشد که مدت استخدام وی چقدر است و میزان حقوق نیز بر چه اساس تعیین شده است،به عنوان مثال: اگر شما مدرک فوق دیپلم دارید باید حداقل 5 سال سابقه کاری داشته باشید این روال برای کسانی که دارای مدرک کارشناسی هستند با 3 سال تأیید می‌شود. 

برای اخذ این ویزا فرد می‌بایست 60 امتیاز به صورت مستقل و بدون کمک از فرد اسپانسر داشته باشد،سن فرد می‌بایست کمتر از 45 سال باشد و باید مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 داشته باشد.

رشته‌های کامپیوتر در این زمینه به رتبه خوبی خواهند رسید.

 

مهاجرت از طریق همراه به استرالیا

مهاجرت از طریق همراه به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به استرالیا از طریق همراه چه شرایطی دارد؟

هر یک از روش‌های اقامت دائم برای مهاجرت به استرالیا می‌تواند با ویزای همراه پیش برود.

افرادی که روش مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند می‌توانند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را همراه نمایند.

افرادی که ثبت شرکت در استرالیا را انتخاب کرده‌اند پس از گذشت یک سال برای ویزای همراه درخواست می‌دهند.

افرادی که مهاجرت به استرالیا از طریق کار را انتخاب کرده‌اند ( با ویزای تخصص و مهارت فرق دارد) باید به مدت دو سال در این کشور کار کنند تا بتوانند برای همسر و فرزند خود ویزای همراه اخذ نمایند.

در صورتی که افراد مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت را انتخاب کرده‌اند می‌توانند پس از گذشت شش ماه به سادگی برای همسر و فرزند خود ویزای همراه دریافت نمایند.

در این کشور ویزای خانوادگی و وابستگی نیز وجود دارد که در لیست ویزای همراه قرار گرفته است.

مهاجرت توریستی به استرالیا

مهاجرت توریستی به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت توریستی به استرالیا

ویزای توریستی استرالیا برای کسانی صادر می‌شود که قصد دارند در این کشور برای مدت کوتاه اقامت داشته باشند و هدف این افراد گردشگری است.این ویزا شامل شرایطی است:

 • مدت اقامت این نوع ویزا یک الی سه ماه اعلام شده است.
 • متأهل باشد.
 • در کشور استرالیا اقوام نزدیکی داشته باشد که برای وی دعوت نامه ارسال کنند.

 یک نوع ویزای دیگر با عنوان ویزای دیدار در نظر گرفته می‌شود که این ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده است که در کشور استرالیا دارای اقوام درجه یک هستند. آن‌ها باید در طول دو سال گذشته اقامت کشور استرالیا را کسب کرده باشند و اثبات نمایند که در پرداخت مالیات به این کشور رتبه خوبی دارند و گردش مالی خوبی نیز دارند.

برای اخذ این نوع ویزا نیاز است که ضمانتی به ارزش 10 هزار دلار سپرده قرار بگیرد این مبلغ در زمان ورود فرد به ایران بازگردانده می‌شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی استرالیا از قرار زیر است:

 •  پر کردم فرم به ازای هر نفر
 •  پاسپورت معتبر
 •  افراد باید عکس با پس زمینه سفید ارائه دهند
 •  شناسنامه کارتملیبایدارائهشود
 •  پرینت حساب‌ها و فیش حقوقی باید به طور دقیق ارائه شود.
 •  نیاز است که افراد گواهی اشتغال به کار و یا کارت دانشجویی داشته باشند
 •  در صورتی که دعوتنامه از سوی فامیل یا آشنا موجود است باید ضمیمه شود
 •  نامه ای از سوی کارفرما که نشان دهد قصد بازگشت دارید
 •  نامه ثبت نام در دانشگاه
 •  سند اموال و دارایی‌های شما در کشور خودتان
 •  سند ازدواج که نشان دهد در کشور خودتان صاحب زندگی هستید
 •  نامه‌ای از طرف دعوت کننده
 •  مهارت‌های شغلی و تحصیلی

مهاجرت شرایط خاص به استرالیا

مهاجرت شرایط خاص به استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت از طریق شرایط خاص

استرالیا برای برخی افراد دارای شرایط ویژه انواع ویزا در نظر گرفته است.از جمله:

 • ویزا آخرین بازماندگان،در صورتی که کل خانواده مقیم استرالیا باشند،این ویزا به تنها عضو بازمانده از خانواده تعلق می‌گیرد و این در صورتی است که خانواده وی شرایط مالی خوبی داشته باشد.
 • ویزا والدین،والدین از طریق این ویزا می توانند اقامت نیمی از فرزندانشان را که زیر 18 سال هستند را بگیرند و این در صورتی امکان پذیر است که از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار گرفته باشند.
 • ویزا نامزدی،شرایط زوجین از طریق نیرو‌های متخصص استرالیا مورد بررسی قرار می‌گیرد و فرد اسپانسر باید توانایی ساپورت مالی خود را اثبات کند و این پروسه 9 ماه طول می‌کشد.

شهرهای مهاجر پذیر استرالیا

شهرهای مهاجر پذیر استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرپذیرترین شهرهای استرالیا کدامند؟

کانبرا

کانبرا پایتخت کشور استرالیا است و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای غیر بندری محسوب می‌شود،این شهر دارای فضای اداری و تحصیلی بسیار قدرتمند است و یکی از شهرهای مهاجر پذیر در این کشور محسوب می‌شود.

در نظر داشته باشید که هزینه زندگی در این شهر گران است.

آدلاید

آدلاید یکی از شهرهای جنوبی استرالیا محسوب می‌شود که در لیست مراکز تجاری این کشور قرار دارد.

جشنواره‌های گوناگون و رویدادهای ورزشی در این شهر به طور کلی در وضعیت بسیار قدرتمند وجود دارد.

این شهر به طورکلی برای مهاجرت به استرالیا یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود.

بریزبن

بریزبن از دیگر شهرهای مهاجرپذیر در کشور استرالیا محسوب می‌شود که در ساحل شرقی این کشور قرار دارد،این شهر در زمینه هنر شهرت زیادی دارد اما ایرانیان کمتر این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

داروین

داروین در زمینه گردشگری بسیار مشهور است و آب و هوای استوایی آن سبب شده است که ایرانیان به آن سفر کنند،دو فصل مرطوب و خشک در این شهر دیده می‌شود که فضای زندگی بسیار عالی فراهم می‌سازد.

 

اخذ ویزای استرالیا

اخذ ویزای استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ ویزا استرالیا

برای اخذ ویزای استرالیا در ابتدا باید فرم درخواست ویزا را به طور دقیق تکمیل نمایید، این فرم شامل دو بخش است که بخش اول در زمینه اطلاعات شخصی افراد بوده و بخش دوم مربوط به هدف افراد است.

هدف افراد باید به طور دقیق مشخص شود و گاهاً دیده می‌شود که نیاز به یک سری مدارک به عنوان ضمیمه است.

پس از اینکه فرم اولیه درخواست بررسی شود ایمیلی دریافت خواهید نمود که در آن مشخص شده است که وقت سفارت برای شما به چه صورت است.

در این دوره باید سعی کنید مدارک لازم را تهیه نمایید مدارک لازم برای شما باید به صورتی باشد که در روز مصاحبه هیچ نقصی دیده نشود،یک سری سوالات در روز مصاحبه به شما ارائه می‌شود که باید به طور دقیق پاسخ دهید.

صدور ویزای توریستی این کشور در طی دو ماه در نظر گرفته می‌شود در حالی که فرد برای اخذ ویزای کاری این کشور باید به مدت 6 ماه زمان در نظر بگیرند.

 

اخذ اقامت استرالیا

اخذ اقامت استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اطلاعاتی در مورد اقامت استرالیا

برای دریافت اقامت دائم در استرالیا از طریق ویزا‌های زیر می‌توانیم اقدام کنیم.

ویزا والدین

یک نوع اقامت دائم استرالیا وجود دارد که "ویزای والدین استرالیا" است،این ویزا که مشهور به ویزا 143 است برای والدینی صادر می‌شود که نیم و بیش از نیمی از فرزندانشان شهروند کشور استرالیا هستند.

ویزا کارفرای معین

ویزای کارفرمای معین از دیگر روش‌های اقامت دائم به کشور استرالیا محسوب می‌شود،این ویزا برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که کارفرمایی در کشور استرالیا به طور رسمی فرد متقاضی را استخدام کرده است،در صورتی که کارفرما دارای تجارت موفقی باشد دولت به وی اجازه می‌دهد که نیروی کار خارجی استخدام نماید.

در این مسیر مهارت و تخصص فرد می‌تواند در مسیر اقامت دائم این کشور نقش مهمی ایفا نمایند.

ویزا آخرین بازمانده

یک نوع اقامت دائم دیگر به عنوان ویزای آخرین بازمانده است به این معنی که اگر تمام اعضای خانواده یک فرد در کشور استرالیا زندگی نماید و وی هیچ وابسته‌ای در ایران نداشته باشد می‌تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

 

اخذ پاسپورت استرالیا

اخذ پاسپورت استرالیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چگونه می‌توان پاسپورت استرالیا را اخذ کرد؟

افرادی که قصد دارند به استرالیا مهاجرت کنند و پاسپورت این کشور را اخذ نمایند باید از جدیدترین قوانین مهاجرت به استرالیا در سال 2018 اطلاع داشته باشند،اداره مهاجرت استرالیا طی یک اصلاحیه اعلام کرده است که روند اخذ شهروندی این کشور سختگیرانه‌تر از قبل شده است و متقاضی می‌بایست به طور دقیق به اثبات برساند که با قوانین مدنی این کشور  مشکلی ندارد.

متقاضیانی که موفق به دریافت اقامت دائمی کشور استرالیا شده است باید 5 سال از اقامت آنها گذشته باشد تا برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست دهند.

  آزمونی برای اخذ شهروندی این کشور برگزار می‌شود که مشخص نماید وضعیت مذهب، وضعیت احترام به حقوق برابر زن و مرد و همینطور تسلط زبان در فرد متقاضی به چه صورت است، آزمون زبان در سه بخش خواندن، نوشتن و گوش دادن فرد را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

افرادی که سه سال پیاپی در آزمون شهروندی این کشور مردود شده‌اند می‌بایست دو سال صبر کرده و سپس برای آزمون مجدد درخواست دهند.

در نظر داشته باشید که اگر شما در طول زندگی در کشور استرالیا سوابق کیفری داشته باشید شانس بسیار کمی در اخذ پاسپورت این کشور خواهید داشت. متقاضیانی که موفق به دریافت اقامت دائمی کشور استرالیا شده است باید 5 سال از اقامت آنها گذشته باشد تا برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست دهند.

 

 

آخرین ویرایش: 2020-03-30 08:47:15 11,192