۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
مشاوره رایگان
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

مقصدت رو از بین ۱۹۰+ کشور جستجو کنید

مهاجرت به استرالیا

تا به امروز طرح‌ها و روش‌های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا و دریافت اقامت دائم استرالیا در نظر گرفته شده است. شرایط و قوانین سختگیرانه این کشور مهاجرت را کمی برای علاقه‌مندان سخت کرده است؛ اما با این وجود روش‌هایی برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور وجود دارد که قطعا برای شما جذاب خواهد بود. از روش‌های مهاجرت به این کشور نسبت‌ به شرایط خود می‌توانید روش‌های کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، ازدواج، فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا  و ... را انتخاب کنید که در ادامه مقاله هر یک را به طور تخصصی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مقدمه

مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا همیشه برای کسانی که قصد پیشرفت دارند یک فضای کاری و زندگی ایده‌آل فراهم می‌سازد. شرایط رفاهی، اقتصادی و فرصت‌های شغلی که این کشور فراهم کرده است سبب شده استرالیا به یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی مهاجران تبدیل شود. کانبرا، پایتخت کشور استرالیا؛ جزو شهر‌های توسعه یافته و پیشرفته در جهان محسوب می‌شود و سالانه تعداد زیادی مهاجر را جذب خود می‌کند. کشور استرالیا سیستم امتیازبندی‌ای دارد که سن، زبان و تحصیلات را ملاک قرار می‌دهد. براساس این سیستم هر شخصی که بخواهد برای کار و سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کند باید حداقل امتیازات تعیین‌شده توسط اداره مهاجرت را کسب نماید. فارغ از اینکه متقاضیان مهاجرت به استرالیا از چه طریق و با چه ویزایی قصد عزیمت به استرالیا را دارند، دانستن مخارج و هزینه‌های زندگی در استرالیا می‌تواند برای آن‌ها بسیار سودمند باشد. استرالیا جز کشورهای توسعه یافته است که طبق آخرین آمارهای اعلام شده برخی از شهرهای مهم استرالیا اعم از ملبورن جز برترین شهر‌های جهان هستند و شهرهایی همچون سیدنی، پرت و آدلید در رده‌های بعدی شهرهای برتر دنیا قرار دارند که این موضوع نشان از برخورداری سطح رفاه بالای اجتماعی و کیفیت خوب زندگی مردم در این کشور است.

هزینه‌های زندگی در شهر‌های بزرگ بیشتر است؛ اما به این نکته هم باید توجه داشت که فراوانی کار (مخصوصا برای مهاجران) در کلان‌شهرها به مراتب بیشتر است. طبیعتا بسیاری از متقاضیان جهت مهاجرت به استرالیا تمایل دارند قبل از اقدام از هزینه‌های زندگی در استرالیا مطلع شوند که در این مورد می‌توانند از مشاوران ما در GO2TR کمک بگیرند. 

بیشتر بخوانید.

روش‌ های مهاجرت به استرالیا

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید باید ویزای این کشور را اخذ نمایید، دسته‌بندی مختلفی برای انواع ویزای کشور استرالیا دیده می‌شود.

 • ویزای اقامت دائم از طریق مهارت و تخصص یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است.
 • مهاجرت به استرالیا از طریق تجارت و سرمایه‌گذاری از دیگر مواردی است که برای افرادی که از بودجه خوبی برخوردار هستند می‌تواند انتخاب خوبی باشد.
 • مهاجرت به استرالیا از طریق همسر و همینطور مهاجرت والدین از دیگر گزینه‌های پیش روی افراد است.
 • افراد می‌توانند از ویزای دانشجویی این کشور استفاده نمایند و یا به سراغ ویزای موقت که ویزای توریستی نام دارد بروند.
 • دسته‌بندی ویزای این کشور به طور کلی زیاد است که در ادامه مقاله سعی می‌کنیم به طور دقیق به ارزیابی هر یک بپردازیم.

با تماشا این ویدیو بیشتر با کشور استرالیا آشنا شوید.

مهاجرت شرایط خاص به استرالیا

استرالیا برای برخی افراد خاص شرایط ویژه‌ای را در نظر گرفته است که در ادامه بررسی می‌کنیم.

 • ویزای آخرین بازماندگان؛ در صورتی که کل خانواده مقیم استرالیا باشند این ویزا به تنها عضو بازمانده از خانواده تعلق می‌گیرد و این در صورتی است که خانواده او شرایط مالی خوبی داشته باشد.
 • ویزای والدین؛ والدین از طریق این ویزا می‌توانند اقامت نیمی از فرزندانشان را که زیر 18 سال هستند را بگیرند و این در صورتی امکان‌پذیر است که از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار گرفته باشند.
 • ویزای نامزدی؛ شرایط زوجین از طریق نیرو‌های متخصص استرالیا مورد بررسی قرار می‌گیرد و فرد اسپانسر باید توانایی ساپورت مالی خود را اثبات کند که این پروسه 9 ماه طول می‌کشد.

مهاجرت توریستی به استرالیا

ویزای توریستی استرالیا برای کسانی صادر می‌شود که قصد دارند در این کشور برای مدت کوتاه اقامت داشته باشند و هدف این افراد گردشگری باشد. این ویزا شامل شرایط زیر است:

 • مدت اقامت این نوع ویزا یک الی سه ماه اعلام شده است.
 • نیار است فرد متأهل باشد.
 • نیاز است در این کشور اقوامی داشته باشید تا برایتان دعوت‌نامه ارسال کند.

 یک نوع ویزای دیگر با عنوان ویزای دیدار در نظر گرفته می‌شود که این ویزا برای افرادی است که در کشور استرالیا دارای اقوام درجه یک هستند. آن‌ها باید طول دو سال گذشته اقامت کشور استرالیا را کسب کرده باشند و اثبات نمایند که در پرداخت مالیات به این کشور وضعیت خوبی دارند و همچنین باید گردش مالی خود را ثابت کنند.

برای اخذ این نوع ویزا نیاز است که ضمانتی به ارزش 10 هزار دلار سپرده قرار بگیرد این مبلغ در زمان ورود فرد به ایران بازگردانده می‌شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی استرالیا از قرار زیر است:

 •  پر کردن فرم به ازای هر نفر
 •  پاسپورت معتبر
 •  افراد باید عکس با پس زمینه سفید ارائه دهند.
 •  شناسنامه و کارت ملی باید ارائه شود.
 •  پرینت حساب‌ها و فیش حقوقی باید به‌طور دقیق ارائه شود.
 •  نیاز است که افراد گواهی اشتغال به کار و یا کارت دانشجویی داشته باشند.
 •  در صورتی که دعوت‌نامه از سوی فامیل یا آشنا موجود است؛ باید ضمیمه شود.
 •  نامه‌ای از سوی کارفرما که نشان دهد قصد بازگشت دارید.
 •  نامه ثبت نام در دانشگاه
 •  سند اموال و دارایی‌های شما در کشور خودتان
 •  سند ازدواج که نشان دهد در کشور خودتان صاحب زندگی هستید.
 •  نامه‌ای از طرف دعوت‌کننده
 •  مهارت‌های شغلی و تحصیلی
برای اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای توریستی به این آدرس مراجعه کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق همراه

هر یک از روش‌های اقامت دائم برای مهاجرت به استرالیا می‌تواند با ویزای همراه پیش برود. افرادی که روش مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند می‌توانند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را همراه نمایند.

افرادی که ثبت شرکت در استرالیا را انتخاب کرده‌اند پس از گذشت یک سال برای ویزای همراه درخواست می‌دهند.

افرادی که مهاجرت به استرالیا از طریق کار را انتخاب کرده‌اند ( با ویزای تخصص و مهارت فرق دارد) باید به مدت دو سال در این کشور کار کنند تا بتوانند برای همسر و فرزند خود ویزای همراه اخذ نمایند.

در صورتی که افراد، مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت را انتخاب کرده‌اند؛ می‌توانند پس از گذشت شش ماه به سادگی برای همسر و فرزند خود ویزای همراه دریافت نمایند.

در این کشور ویزای خانوادگی و وابستگی وجود دارد که در لیست ویزای همراه قرار گرفته است.

مهاجرت کاری استرالیا

استرالیا به‌عنوان یکی از پویاترین کشورها در جهان، از طرف نیروی کار ماهر و متخصص خواهان بسیار زیاد دارد. با درخواست ویزای کاری استرالیا از این فرصت حداکثر استفاده را ببرید. اخذ ویزای کاری و مهارت و تخصص در کشور استرالیا خود شامل دسته‌بندی مختلفی است. یکی از انواع آن ویزا 189 است که این ویزا بهترین حالت را به خود اختصاص داده است، با داشتن این ویزا دیگر به هیچ شخص و یا سازمانی وابسته نیستید و اقامت دائم این کشور برای شما به شکل مستقیم پیش می‌رود.

شغل و تحصیلات فرد مورد نظر باید در لیست SOL1 استرالیا دیده شود. این ویزا به کسانی داده می‌شود که دارای سابقه کاری حرفه‌ای هستند و فرد باید گواهی سابقه کار از یک محل معتبر ارائه دهد؛ در این گواهی باید مشخص باشد که مدت استخدام وی چقدر است و میزان حقوق بر چه اساسی تعیین شده است؛ به عنوان مثال: اگر شما مدرک فوق دیپلم دارید باید حداقل 5 سال سابقه کاری داشته باشید این روال برای کسانی که دارای مدرک کارشناسی هستند با 3 سال تأیید می‌شود.

برای اخذ این ویزا فرد می‌بایست 60 امتیاز به صورت مستقل و بدون کمک از اسپانسر داشته باشد، سن فرد می‌بایست کمتر از 45 سال باشد و باید مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 ارائه دهد؛ رشته‌های کامپیوتر در این زمینه به رتبه خوبی خواهند رسید.

از دیگر عوامل مهم برای اخذ ویزای کار استرالیا در نظر گرفتن میزان و نرخ بیکاری در این کشور می باشد، که نمودار زیر می تواند اطلاعات جامعی در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

مهاجرت به استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا زیر گروه ویزاهای 188 و در جریان کارآفرینی در استرالیا است.

برای اخذ این ویزا فراهم آوردن شرایط زیر الزامی می باشد.

 • متقاضیان باید کمتر از 55 سال سن داشته باشند.

 • حداقل IELTS 6 را داشته باشند.

 • طرح تجاری باید مربوط به یک ایده ابتکاری باشد که منجر به تجاری سازی یک محصول و یا ارائه خدمات نوین در کشور استرالیا شود.

 • حداقل دارایی متقاضی و شریک زندگی آنان باید 800،000 دلار استرالیا باشد.

 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای این امر 200،000 دلار استرالیا است، که باید در تجارت مورد نظر سرمایه گذاری شود.

 • متقاضیان باید در نظر داشته باشند که حداقل 10٪ از بودجه توافق شده را 12 ماه قبل از شروع فعالیت باید به سازمان کارآفرینی در استرالیا پرداخت نمایند.

 • همچنین کارآفرینان باید برنامه کاری خود را به صورت کامل جهت فعالیت تجاری خود در استرالیا را به اداره مهاجرت ارائه دهند.

 • چنانچه سرمایه گذاران و کارآفرینان بتوانند تمام شرایط ذکر شده را رعایت کنند به آنان اقامت 4 ساله داده می شود که در نهایت این اقامت منجر به اقامت دائم خواهد شد.

 • قابل ذکر است که متقاضیان در این نوع ویزا باید حداقل 65 امتیاز را به دست آورند.

کار در استرالیا، بدون نیاز به سابقه کار ویژه مهندسان دانشگاه تهران و امیرکبیر

 • اخذ اقامت از طریق ویزای 476 استرالیا
 • 18 ماه اقامت موقت و جستوجوی کار در خاک استرالیا
 • تغییر ویزا به ویزاهای کاری در صورت یافتن کار
 • با امکان همراه کردن همسر و فرزندان زیر 18 سال(با اجازه کار و تحصیل)

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

ویزای دانشجویی El، محبوب و ایده‌آل است. اگر به دنبال تحصیل در استرالیا هستید، درحالی‌که به‌طور پاره‌وقت کار می‌کنید تا هزینه اقامت خود را پرداخت کنید، باید بگوییم این ویزا مخصوص شماست. برای به دست آوردن ویزای دانشجویی باید در یک دوره شناخته‌شده که حداقل 10 هفته به طول انجامد، ثبت‌نام کنید. برای تحصیل در استرالیا احتیاج به مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5  و نمره تافل حداقل  90 است.

ویزای دانشجویی کشور استرالیا برای تحصیل در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا صادر می‌شود. 

اثبات توانایی مالی برای تحصیل در کشور استرالیا بسیار مهم است، این مبلغ عموماً به منظور 18 ماه در نظر گرفته می‌شود و هر شخص باید گردش مالی اعلام نماید، در صورتی که این مبلغ موجود نبود باید فردی به عنوان اسپانسر مسئولیت هزینه زندگی و تحصیل فرد را بر عهده بگیرد. هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا از عواملی است که برای متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اهمیت زیادی دارد.

طبق اعلام سایت رسمی دولت استرالیا در سال 2018 هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی سالیانه به شرح زیر است.

مقطع تحصیلی شهریه
کارشناسی ارشد 20000 تا 37000 هزار دلار استرالیا
دکتری 14000 تا 37000 هزار دلار استرالیا

 

 

دانشجو ضمن تحصیل در این کشور می‌‌تواند به مدت 20 ساعت در هفته کار نیمه وقت داشته باشد در صورتی که فرد متأهل باشد همسر وی نیز اجازه کار نیمه وقت و یا تمام وقت را خواهد داشت. پس از اتمام تحصیل به مدت شش ماه اجازه دارید که به دنبال شغل مورد نظر خود باشید در این صورت به سادگی ویزای شما به "ویزای کار موقت" 1 ساله تغییر می‌کند و در صورتی که روال کاری به درستی انجام شود، فرد می‌تواند از اقامت دائم برخوردار شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

قانون مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند، کمی دشوار است؛ طبق این قوانین اگر پدر و مادری که به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند، دارای ویزای موقت باشند و فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند، آن فرزند شهروند استرالیا محسوب می‌شود؛ اما اگر مادری با اقامت دائم، فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورد، فرزند آنها یک شهروند استرالیایی محسوب می‌شود.

با توجه به اینکه روال تابعیت تولد در کشور استرالیا کمی پیچیده است ما به زبانی ساده این موضوع را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. در صورتی که هر یک از والدین فرزند متولد شده، تابعیت کشور استرالیا را داشته باشند، فرزند صرف نظر از اینکه در استرالیا متولد شده است یا خیر، تابعیت استرالیا را اخذ خواهد کرد. حال اگر پدر و مادر، اقامت دائم این کشور را داشته باشند اما فرزند در خارج از خاک این کشور متولد شده باشد حق برخورداری از تابعیت استرالیا را ندارد و فقط از طریق پدر و مادر خود می‌تواند از مزایای ویزای دائم این کشور استفاده نماید.

اگر هیچ یک از والدین حق اقامت دائم استرالیا را نداشته باشند؛ تحت شرایط فرزند خود، می‌توانند تابعیت این کشور را اخذ نمایند. این شرایط بسیار سخت و زمانبر است و فرزند می‌بایست ده سال در این کشور اقامت داشته باشد و والدین از ویزای موقت برخوردار می‌شوند. از دیگر روش‌های موجود در این مسیر فرزندخواندگی است؛ در این حالت شخص به عنوان شهروند در استرالیا محسوب می‌شود.

در کشور استرالیا شرایط به عنوان "مقیم دائم" نیز وجود دارد، در صورتی که در این کشور، یک کودک رها شده باشد به او تابعیت استرالیا داده می‌شود؛ این در حالی است که او قبلاً تابعیت کشور دیگری را نداشته باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

طبق قوانین و شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج، شخص متقاضی می‌بایست پیش از تقاضای ویزای ازدواج با همسر خود ازدواج قانونی کرده باشد و مدارک و اسناد کامل در این زمینه موجود باشد. دو طرف باید ثابت نمایند که ازدواج در وضعیت واقعی صورت گرفته است و هدف از ازدواج صرفاً کسب اقامت این کشور نیست؛ عموماً برای این گزینه نیاز است، فرد پس از گذشت 12 ماه برای اقامت این کشور درخواست دهد و در طول این 12 ماه ثابت نماید که توانسته زندگی مشترک خوبی داشته باشد. افرادی که با ویزای ازدواج وارد این کشور شده‌اند، می‌توانند از مزایای رایگان شهروندان استفاده نمایند و اجازه کاره تمام وقت نیز دارند. در صورتی که فرد با ویزای تحصیلی و کار وارد کشور استرالیا شده است و در طول کار و تحصیل اقدام به ازدواج با یک شهروند استرالیایی کند می‌تواند ویزای خود را به ویزای ازدواج تغییر دهد.

در نظر داشته باشید که اقامت دائم عموماً پس از دو سال زندگی مشترک صادر می‌شود و پس از ده سال نیز پاسپورت این کشور اخذ می‌شود، در صورتی که زوج دارای فرزند شده باشند شانس بیشتری برای اخذ پاسپورت این کشور خواهند داشت.

به طور کلی افراد باید در نظر داشته باشند برای مهاجرت از طریق ازدواج می بایست شرایط زیر را دارا باشند.

 • همسر و یا شریک زندگی شما تابعیت کشور استرالیا را داشته باشد و یا حداقل اقامت وی تثبیت شده باشد.

 • همسر شما حتی می تواند شهروند کشور نیوزلند باشد و یا اقامت کشور نیوزلند را داشته باشد.

 • شریک زندگی شما می تواند در زمان اقدام تان برای اخذ این نوع ویزا به عنوان اسپانسر شخصی اعلام حضور نماید.

 • باید از سمت دولت استرالیا شرایط مالی شریک زندگی متقاضی و سلامت و شرایط پزشکی وی مورد بررسی قرار گیرد.

مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا

برای مهاجرت و اخذ ویزا از این کشور راه‌کارها و شیوه‌های مختلفی وجود دارد که سرمایه‌گذاری در این کشور یکی از آن‌هاست. البته شناخت شیوه‌های سرمایه‌گذاری و پیدا کردن گزینه مناسب، کار سخت و پیچیده‌ای است و نیاز به بررسی کارشناسانه زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا و همچنین تخمین میزان ریسک‌پذیری و ... دارد. افرادی که مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده باشند عموماً سریع‌تر از سایر روش‌ها به پاسپورت این کشور دست خواهند یافت. در این روش شما در ابتدا ویزایی با اعتبار 4 ساله دریافت خواهید نمود و امکان تمدید این ویزا به مدت 2 سال نیز برای شما فراهم است. فرد دو سال پس از ورود به خاک این کشور باید تجارت خود را به عمل برساند و به رتبه تجاری موفقی دست یابد، در این صورت اقامت دائم به خود شخص و خانواده وی تعلق می‌گیرد. یکی از شرایطی که برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده است داشتن حمایت یکی از ایالات و یا دولت‌های استرالیا است.

 • اگر فرد در کشور خود کسب و کاری داشته باشد که در طول 4 سال مالی به میزان 2 سال مالی درآمد معادل 500 هزار دلار کسب کرده است می‌تواند روال مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را دنبال نماید.
 • در صورتی که فرد اموال و دارایی‌های شخصی و تجاری داشته باشد که معادل با 800 هزار دلار استرالیا است نیز می‌تواند مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را برای خود و خانواده خود فراهم سازد.
 • در صورتی که فرد بتواند به میزان 800 هزار دلار استرالیایی به عنوان کمک به پروژه‌های دولتی این کشور در نظر بگیرد نیز می‌تواند از روال مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری برخوردار شود.

مهاجرت پناهندگی به استرالیا

برای مهاجرت روش‌های متنوعی چون کار، تحصیل، ازدواج، تولد، سرمایه‌گذاری و پناهندگی وجود دارد. در این میان پناهندگی یکی از پرخطرترین و پر ریسک پذیرترین آن‌ها است. بسیاری از افراد که در کشورهای جنگ‌زده، بحرانی و ... زندگی می‌کنند و شرایط مهاجرت قانونی و رسمی را ندارند، پناهندگی را انتخاب می‌کنند. استرالیا بیشتر کسانی را در مسیر پناهندگی می‌پذیرد که در کشور خود دچار آزاد و اذیت شده‌اند و افراد به محض ورود به خاک این کشور باید دلایل و شرایط خود را به دولت استرالیا توضیح دهند؛ در غیر این صورت قطعاً مجازات خواهند شد. اما به‌طور کلی تضمینی برای موفق شدن و به سلامت به مقصد رسیدن در این مسیر وجود ندارد و احتمال دارد همه‌چیز خود را از دست دهید.

موسسه مهاجرتی GO2TR مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی را تحت هیچ شرایطی به شما توصیه نمی‌کند.

راحت‌ترین روش مهاجرت به استرالیا

ما راحت‌ترین روش برای مهاجرت به استرالیا را روش سرمایه‌گذاری اعلام می‌کنیم، در این رابطه چند دلیل مهم داریم:

 اینکه هزینه زندگی در کشور استرالیا بالا است و اگر شما روش‌های دیگر را نیز انتخاب نمایید باز هم نیاز به بودجه مشخصی برای هزینه زندگی خواهید داشت به این ترتیب کسانی که روش سرمایه‌گذاری را برای مهاجرت به استرالیا انتخاب می‌کنند می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن برای خود و خانواده خود اقامت این کشور را دریافت نمایند. اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور استرالیا نیاز به بودجه قابل توجهی دارد، ما در بخش مهاجرت سرمایه‌گذاری به استرالیا مراحل را به طور دقیق توضیح داده‌ایم.

افرادی که مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده باشند عموماً سریع‌تر از سایر روش‌ها به پاسپورت این کشور دست خواهند یافت، در این روش شما در ابتدا ویزای سرمایه گذاری با اعتبار 4 ساله دریافت خواهید نمود.

از دیگر روش‌های آسان برای مهاجرت به استرالیا می‌توان تحصیل و یا کارآفرینی باشد، کسانی که به منظور تحصیل در مقطع دکترا کشور استرالیا را انتخاب می‌کنند اغلب باید سعی کنند یک سری روال را به طور دقیق ارزیابی نمایند و بدانند که روش انتخابی می‌تواند یکی از آسان‌ترین روش‌های پیش روی فرد باشد. افرادی که ایده‌های پولساز در ذهن خود دارند از طریق ویزای کارآفرینی می‌توانند وارد خاک این کشور شوند و از سوی دولت حمایت خواهند شد.

اما در بین روش‌هایی که پیش روی افراد است بهترین روش برای مهاجرت به استرالیا می‌تواند مهارت و تخصص باشد. این کشور به تخصص و مهارت شما اهمیت زیادی می‌دهد و بهترین فضای کاری را فراهم می‌سازد تا بتوانید از مهارت خود در جهت صحیح استفاده نمایید از یاد نبرید که در کشور استرالیا باید بتوانید مهارتی ارائه دهید که به این کشور سود برساند و در گردش مالی کشور تأثیرگذار باشد.

اقامت استرالیا با اجاره خانه و خرید خانه در استرالیا و گرفتن اقامت از دیگر روش‌های مناسب مهاجرت به استرالیا محسوب می‌شود.

میزان رضایت مهاجران به استرالیا

یکی از بیشترین آمارهای رضایت برای مهاجرت به استرالیا در زمینه شغلی است. اقتصاد قوی در این کشور سبب شده است که حتی در دوره‌های رکود جهانی نیز آسیب بزرگی به مردم این کشور نرسد. میزان رضایت شغلی و درآمدزایی در کشور استرالیا حدود 94 درصد است. نرخ بیکاری در کشور استرالیا بسیار کم است و  سبب می‌شود که این کشور همیشه با کمبود نیروی کار مواجه باشد.

در این کشور جمعیت به نسبت وسعت، کم است و یکی از کشورهای آرام برای زندگی محسوب می‌شود. کیفیت بالای زندگی در این کشور، آب و هوای خوب و آلودگی بسیار کم، رضایت مهاجرت به استرالیا را افزایش داده است.

 • رضایت افرادی که مهاجرت به استرالیا را انتخاب کرده‌اند در زمینه آموزشی بیش از 98 درصد است، در این کشور از جدیدترین سیستم‌های آموزشی استفاده می‌شود.
 • کشور استرالیا بزرگترین بازار صادرات و همینطور خدمات را در سال 2016 به خود اختصاص داده است که رقم قابل قبولی است.
 • افرادی که ثبت شرکت در استرالیا را انتخاب کرده‌اند اغلب از رضایت بالایی برخوردار هستند، این در حالی است که مهاجرت از طریق un استرالیا رضایت کمی به همراه دارد.
 • تنوع فرهنگی در این کشور زیاد است و این روال سبب می‌شود که به افراد با فرهنگ‌های مختلف احترام گذاشته شود، این موضوع سبب شده است که میزان رضایت در مهاجرت به استرالیا افزایش یابد.
 •  مردم کشور استرالیا سبک زندگی بسیار جالبی دارند این افراد بسیار آرام هستند و به دور از تنش‌های عصبی زندگی می‌کنند به همین سبب نرخ ارتکاب جرم در کشور استرالیا بسیار پایین اعلام شده است و این روال نیز سبب شده است که رضایت از مهاجرت به استرالیا رشد خوبی داشته باشد.

آمار مهاجران به استرالیا

در سال‌های 2017 و 2018 بیشترین میزان مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری بوده است و ایرانیان نیز در این مسیر سهم بزرگی را به خود اختصاص داده‌اند. در سال‌های 2015 و 2016 جوانان سعی کرده‌اند از طریق تحصیل در استرالیا وارد خاک این کشور شوند و اینطور که شواهد نشان می‌دهد در کشور استرالیا شرایط برای کار و زندگی به طور دقیق برای جوانان فراهم شده است. کشور استرالیا یک کشور همه چیز تمام است، نظام تحصیلی در این کشور از به روز‌ترین ایده‌های طرح درس استفاده می‌کند، فرزندان در این کشور در یک محیط بسیار عالی بزرگ می‌شوند و بزرگسالان نیز می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

آمار مهاجرانی که مهاجرت به استرالیا را برای تحصیل در رشته‌ی پزشکی و رشته دندانپزشکی انتخاب می‌کنند روز به روز در حال افزایش است و این موضوع به دلیل فضای آزمایشگاهی بسیار گسترده‌ای است که در دانشگاه‌های کشور استرالیا دیده می‌شود.

مهاجرپذیری استرالیا

میزان مهاجرپذیری کشور استرالیا در سال 2018 در حدود 22% به نسبت سایر سال‌ها افزایش داده است اما ورود به این کشور شرایط مخصوص به خود را دارد. ایرانیان درصد زیادی از مهاجران این کشور را به خود اختصاص داده‌اند، که  نشان می‌دهد که شرایط زندگی در استرالیا باب میل ایرانیان است.

اقامت استرالیا

مهاجرت به استرالیا

برای دریافت اقامت دائم در استرالیا از طریق تحصیلی، کاری، خانوادگی و ... می‌توانیم اقدام کنیم. بهترین مسیر برای رسیدن به اقامت دائم استرالیا روش کاری و تحصیلی است که در ادامه بررسی می‌کنیم.

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای کاری

امروزه معروف‌ترین ویزای استرالیا "ویزای کاری" است که خود شامل دسته‌بندی‌های مختلفی است. استرالیا به‌عنوان یکی از پویاترین کشورها در جهان،  میان نیروی کار ماهر و متخصص، علاقه‌مندان بسیار زیادی دارد. با درخواست ویزای کاری استرالیا از این فرصت حداکثر استفاده را ببرید

 • ویزای 189

محبوب‌ترین ویزای استرالیا ویزای 189 است که ویزا pr "دائم" محسوب می‌شود. این ویزا شامل حال افرادی می‌شود که در لیست مشاغل استرالیا قرار دارند و از کار مرتبط و تحصیلات خوبی برخوردارند.

 • ویزای 190

ویزای 190، pr "دائم" است. این ویزا مخصوص افرادی است که دارای اسپانسر ایالتی هستند و شامل افراد زیر 45 سال است.

 • ویزای 489

این ویزا اسپانسر مناطق کم جمعیت ایالتی است. ویزای 489، ویزا 4 ساله است که بعد از 4 سال می‌تواند به اقامت دائم تبدیل شود.

 • ویزای 476

کشور استرالیا در وب‌سایت خود لیستی از 31 دانشگاه را اعلام کرده است که دانشگاه تهران و امیرکبیر در این لیست قرار دارد و افرادی که در این دانشگاه‌ها تحصیل کرده‌اند، از طریق ویزای 476 می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند؛ البته این افراد باید زیر 31 سال باشند تا بتوانند این ویزا را دریافت کنند.

 • ویزای 185

ویزای کارآفرینی است که شامل افراد زیر 55سال می‌شود. این ویزا بعد از 4 سال به اقامت دائم تبدیل می‌شود.

ویزای 405: این ویزا موقت است و شامل حال بازنشستگان فعالان اقتصادی می‌شود.

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای دانشجویی


ویزای دانشجویی کشور استرالیا برای تحصیل در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا صادر می‌شود. اگر دانشجویان بتوانند بعد از اتمام تحصیلاتشان در شغل مرتبط مشغول به کار شوند و ویزای کاری دریافت کنند؛ بعد از 5 سال به اقامت استرالیا می‌رسند.

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای والدین

یک نوع اقامت دائم استرالیا وجود دارد که "ویزای والدین استرالیا" است. این ویزا مشهور به ویزای 143 است و برای والدینی صادر می‌شود که نیم یا بیش از نیمی از فرزندانشان شهروند کشور استرالیا هستند.

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای کارفرمای معین

ویزای کارفرمای معین از دیگر روش‌های اقامت دائم برای کشور استرالیا محسوب می‌شود. این ویزا برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که کارفرما در کشور استرالیا به‌طور رسمی او را استخدام کرده است و در صورتی که کارفرما دارای تجارت موفقی باشد، دولت اجازه می‌دهد که نیروی کار خارجی استخدام نماید.

در این مسیر مهارت و تخصص فرد می‌تواند در مسیر اقامت دائم این کشور نقش مهمی ایفا نماید.

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای آخرین بازمانده

یک نوع اقامت دائم دیگر به عنوان ویزای آخرین بازمانده است؛ به این معنی که اگر تمام اعضای خانواده یک فرد در کشور استرالیا زندگی نمایند و او هیچ وابسته‌ای در ایران نداشته باشد می‌تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

اخذ پاسپورت استرالیا

افرادی که قصد دارند به استرالیا مهاجرت کنند و پاسپورت این کشور را اخذ نمایند باید از جدیدترین قوانین مهاجرت به استرالیا در سال 2020 اطلاع داشته باشند. اداره مهاجرت استرالیا طی یک اصلاحیه اعلام کرده است که روند اخذ شهروندی این کشور سختگیرانه‌تر از قبل شده است و متقاضی باید به‌طور دقیق به اثبات برساند که با قوانین مدنی این کشور مشکلی ندارد. متقاضیانی که موفق به دریافت اقامت دائمی کشور استرالیا شده است باید 5 سال از اقامت آن‌ها گذشته باشد تا برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست دهند.

آزمونی برای اخذ شهروندی این کشور برگزار می‌شود که مشخص نماید وضعیت مذهب، وضعیت احترام به حقوق برابر زن و مرد و همین طور تسلط زبان  فرد متقاضی به چه صورت است. آزمون زبان در سه بخش خواندن، نوشتن و گوش دادن فرد را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. افرادی که سه سال پیاپی در آزمون شهروندی این کشور مردود شده‌اند باید دو سال صبر کرده و سپس برای آزمون مجدد درخواست دهند.

در نظر داشته باشید که اگر شما در طول زندگی در کشور استرالیا سوابق کیفری داشته باشید شانس بسیار کمی در اخذ پاسپورت این کشور خواهید داشت.

چگونه می‌توانیم با عجله پاسپورت بگیریم؟

دریافت گذرنامه به‌طور معمول حدود سه هفته طول می‌کشد. اگر این مدت برای شما طولانی باشد می‌توانید از طریق پردازش اولویت در خواست دهید. با پرداخت هزینه اضافی و زمانی که همه اسناد شما توسط سفارت دریافت شود، گذرنامه شما برای جمع‌آوری کلیه اطلاعات آماده خواهد شد. اگر نگران این هستید که مدارک شما به دست ما نرسیده است، می‌توانید از طریق سرویس گذرنامه RAPID درخواست دهید. به محض آماده شدن گذرنامه به شما از طریق ایمیل اطلاع داده می‌شود؛ سپس از طریق نزدیک‌ترین دفتر گذرنامه برای دریافت پاسپورت خود اقدام نمایید.

مشاوره

برای دریافت و ارزیابی وضعیت خود می‌توانید با مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی GO2TR تماس حاصل فرمایید و از نحوه ثبت نام و اخذ ویزا‌ی استرالیا مطلع شوید.

مشاوره مهاجرت به استرالیا
آخرین ویرایش: ‏1 ماه پیش - 28,135 نمایش

سوالات متداول

آیا می‌توان بدون وکیل برای مهاجرت به استرالیا مهاجرت کرد؟

راحت‌ترین مسیرهای مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان کدام است؟

برای مهاجرت به استرالیا چگونه اقدام کنم؟

نظرات

چطور میتونیم برای مهاجرت کاری اقدام کنیم با مدرک ارشد مهندسی IT

2019-05-01 13:56:42

سلام دوست عزیز: شرایط شما باید با توجه به سن و سابقه کاریتون بررسی شود. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02143000021 تماس بگیرید. قدران شما تیم GO2TR.

2020-05-28 11:04:06

خیلی وقته 65 امتیاز شده. لطفا سایت را با اطلاعات جدید به روز رسانی کنید!

2019-08-31 10:43:15

سلام دوست عزیز : با تشکر از توجه شما. نظر شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. تیم اعزام GO2TR.

2020-06-01 14:36:44

سلام من دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم الکترونیک هستم و۲۲سال درقسمت تعمیرات برق و الکترونیک شرکت خودروسازی مشغول به کارهستم وبادستگاه جوش هم کارکرده ام خواهشمندم جهت اخذ اقامت استرالیا راهنمایی بفرمایید متشکرم

2019-09-19 09:41:53

سلام دوست عزیز، شما میتوانید با تماس با ما از مشورت مشاوران بهره مند شوید.برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. با تشکر تیم اعزام Go2tr.

2020-06-11 11:20:07

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط