x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

تحصیل در اوکراین

فهرست

در این مقاله سعی کرده‌ایم در مورد تحصیل در اوکراین اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. تحصیل در کشور اوکراین به صورت رایگان وجود ندارد؛ اما هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور بسیار ارزان است. دانشگاه‌های این کشور از اعتبار بالایی در سطح جهان برخوردار هستند. بسیاری از دانشگاه‌های اوکراین برای پذیرش دانشجو، آزمون‌های ورودی برگزار می‌کنند. در ادامه با شرایط تحصیلی در این کشور بیشتر آشنا می‌شنویم.

مقدمه

تحصیل در اوکراین

تحصیل در کشور‌های پیشرفته و دانشگاه‌های برتر جهان، آرزوی دانشجویان زیادی در سراسر دنیاست. بسیاری از دانشجویان براساس هدف و علاقه خود تصمیم می‌گیرند که در یکی از کشورهای اروپایی به تحصیل خود ادامه دهند. اوکراین یکی از کشورهایی است که دانشجویان زیادی، این کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند. کشور اوکراین در اروپا واقع شده است و دانشگاه‌های این کشور با بسیاری از دانشگاه‌های اروپا در ارتباط هستند و همچنین از نظر هزینه‌ی تحصیلی و زندگی بسیار ارزان‌تر از دیگر کشورهای اروپایی و امریکا است؛ ازاین‌رو، کشور اوکراین برای تحصیل در بین دانشجویان بسیار طرفدار دارد. شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف در این کشور برای دانشجویان فراهم شده است.

 

یکی از راه‌های مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل است. در ادامه با تحصیل در اوکراین بیشتر آشنا می‌شویم.
         جهت کسب اطلاعات و دریافت مشاوره در زمینه اعزام دانشجو و تحصیل در کشور اوکراین، می‌توانید با مشاوران go2tr تماس حاصل فرمایید.     

نظام آموزشی اوکراین

نظام آموزشی اوکراین

نظام آموزشی کشور اوکراین نیز مانند سایر کشورها شامل تحصیل در مقاطع ابتدایی، دبیرستان در دو دوره، مقطع دانشگاه در دوره‌های لیسانس، فوق‌لیسانس، دکتری و فوق دکتری است. برخی از مدارس این کشور به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند اما بسیاری از آن‌ها مدارس عادی هستند. در حال حاضر، نظام آموزشی در اوکراین شامل 4 سال در دوره ابتدایی، 5 سال در دوره راهنمایی و 2 سال هم در دوره دبیرستان است. سنجش دانش آموزان در این کشور از همان سال های ابتدایی با سیستم نمره‌دهی انجام می‌گیرد. البته باید گفت که در مدارس کشور اوکراین به مهارت آموزی، تدریس هنر و علوم و همچنین آموزش‌های عملی برخی از دروس و مهارت‌ها نیز توجه زیادی می‌شود. 

در مدارس کشور اوکراین دروس مختلفی به دانش آموزان تدریس می‌شوند: ادبیات و زبان اوکراینی، زبان خارجی، ادبیات جهان، تاریخ اوکراین و جهان، جغرافیای جهان، ریاضیات، شیمی، فیزیک، هندسه، تربیت بدنی، هنر، موسیقی و زیست شناسی و در برخی مدارس محیط زیست، نمونه‌هایی از دروس آموزش داده شده به دانش آموزان هستند. در مدارس کشور اوکراین برنامه‌های تفریحی و سرگرمی مانند بازی‌های فکری نیز در برنامه درسی دانش آموزان در هفته وجود دارند. برخی از فعالیت‌های ورزشی مانند شطرنج، اجرای تئاتر، موسیقی و سرود، فوتبال و ... نیز در برنامه‌های هفتگی دانش آموزان گنجانده می‌شوند. جالب آن است که هر دانش آموز به لحاظ استعداد و علاقه خود در یکی از برنامه‌های فوق شرکت می‌کند. در پایان دوره دبیرستان، دانش آموزان می‌توانند برای ورود به دانشگاه، یکی از رشته‌های دانشگاهی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

در نظام آموزشی اوکراین، نمرات دانش آموزان به ویژه در دو دوره آخر تحصیلات آنها برای ورود به دانشگاه اهمیت زیادی دارد. دانش آموزانی که بالاترین نمرات درسی را کسب کرده‌اند می‌توانند بدون آزمون‌های  ورودی به دانشگاه راه پیدا کنند. در آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های اوکراین، دروس ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، جغرافیا، زبان خارجی، زبان و ادبیات اوکراینی و تاریخ اوکراین برای سنجش داوطلبان ورود به دانشگاه در نظر گرفته می‌شوند. 

برای ورود دانشجویان به دانشگاه‌های اوکراین، حداقل نمره قبولی در آزمون ورودی لازم است. این نمره، معادل 5 در نظر گرفته شده است و اگر دانشجویان بتوانند با نمره بالاتری در آزمون پذیرفته شوند می‌توانند بورسیه تحصیلی را نیز دریافت کنند. به نقل از مشاوران go2tr مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه 4 سال، دوره فوق لیسانس، حدود 2 سال و در دوره دکتری حدود 3 تا 5 سال است. دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی باید حتماً دارای دو و بیشتر مقاله معتبر چاپ شده در ژورنال‌های علمی و مجلات معتبر داخلی و خارجی باشند.

فارغ‌التحصیلی در دوره‌های دکتری از دانشگاه‌های این کشور نسبتاً دشوار است چرا که دانشجویان باید یک پایان نامه بسیار عالی و با ارزش بالای علمی را ارائه دهند.

جشن های دانشگاه ها در اوکراین

جشن های دانشگاه ها در اوکراین

علاوه بر جشن‌هایی که برای آغاز سال تحصیلی و فارغ التحصیلی دانشجویان در دوره‌های تحصیلی مختلف در دانشگاه‌های اوکراین برگزار می‌شود، ایام رسمی و مراسم‌های خاص مردم اوکراین نیز در دانشگاه‌ها گرامی داشته می‌شود و مراسم‌هایی برای دانشجویان برپا می‌گردند.

 

 

 

مراسم سال نوی میلادی، مراسم عید پاک، روز پیروزی، روز استقلال اوکراین و ... ، نمونه هایی از مراسم های مخصوص در اوکراین هستند.

کنفرانس های علمی در اوکراین

کنفرانس های علمی در اوکراین

در کشور اوکراین نیز مانند سایر دانشگاه‌های خارجی، کنفرانس‌ها و همایش‌های علمی زیادی برگزار می‌شود که این مراسم‌ها، فرصت‌های خوبی را برای دانشجویان فراهم می‌‌کنند. بسیاری از کنفرانس‌های علمی این کشور در حوزه‌های آموزش دوره‌های مختلف، مهندسی سازه، مهندسی خودرو، شبکه، مهندسی برق، سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک، علوم رایانه و سخت افزار، جغرافیا، انرژی، مکانیک، زیست شناسی و ... هستند.

 

اگر دانشجویان بتوانند در هر یک از این کنفرانس‌ها شرکت کنند برای آینده شغلی و تحصیلی آن ها بسیار مفید خواهد بود.

شرکت در آزمون های بین المللی در اوکراین

شرکت در آزمون های بین المللی در اوکراین

داشتن یک رزومه علمی قوی، عامل مهم برای تحصیل در اوکراین و سایر کشورهای خارجی است. ارائه و چاپ مقاله در نشریات علمی معتبر یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقویت رزومه علمی و تحقیقاتی است، در همین راستا، پروژه هایی که به بررسی یک مشکل و ارائه راهکاری برای حل آن انجام شده باشند از ارزش بالاتری برخوردار بوده و احتمال پذیرش آن توسط مؤسسات علمی یا کارفرماها بالاتر خواهد بود. در تمام رشته های تحصیلی در دانشگاه های کشور اوکراین، فرصت های بسیار عالی برای تحقیقات و ارائه مقالات وجود دارد. اگر شما یک دانشجوی زرنگ و پرتلاش باشید به راحتی می توانید رزومه علمی و تحصیلی خود را تقویت کنید. این کار باعث می شود بتوانید پس از فارغ التحصیلی، شغل ایده آل به دست بیاورید. برای دستیابی به این اهداف پیشنهاد می کنیم در طول سال های تحصیل در اوکراین، شرکت در مسابقات و آزمون‌های بین المللی را فراموش نکنید. یک مقاله هر چند هم که سطح متوسطی داشته باشد می تواند رزومه دانشجو را ارتقا دهد. عامل دیگری برای تقویت رزومه علمی، شرکت در آزمون‌های بین المللی زبان است، مدرک زبان باید حتماً در رزومه دانشجویان وجود داشته باشد. اگر در دانشگاهی که دانشجو به تحصیل مشغول است، مسابقه علمی، المپیاد و یا هر برنامه تحقیقاتی دیگری برگزار گردد، توصیه می کنیم حتماً دانشجویان در آن برنامه ها شرکت کنند. دریافت گواهینامه شرکت در همایش یا کنفرانس، تأثیر بسزایی در تقویت بخشی رزومه تحصیلی فرد خواهد داشت، چه بسا که دانشجویان بتوانند در دوره های بعدی تحصیلی از بورسیه های تحصیلی ویژه استفاده کنند. 

چاپ مقالات علمی در اوکراین و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در اوکراین و تاثیر آن

داشتن یک رزومه علمی قوی، عامل مهم برای تحصیل در اوکراین و سایر کشورهای خارجی است. ارائه و چاپ مقاله در نشریات علمی معتبر یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقویت رزومه علمی و تحقیقاتی است، در همین راستا، پروژه‌هایی که به بررسی یک مشکل و ارائه راهکاری برای حل آن انجام شده باشند از ارزش بالاتری برخوردار بوده و احتمال پذیرش آن توسط مؤسسات علمی یا کارفرماها بالاتر خواهد بود.

در تمام رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کشور اوکراین، فرصت‌های بسیار عالی برای تحقیقات و ارائه مقالات وجود دارد. اگر شما یک دانشجوی زرنگ و پرتلاش باشید به راحتی می‌توانید رزومه علمی و تحصیلی خود را تقویت کنید. این کار باعث می‌شود بتوانید پس از فارغ‌التحصیلی، شغل ایده‌آل به دست بیاورید. برای دستیابی به این اهداف پیشنهاد می‌کنیم در طول سال‌های تحصیل در اوکراین، شرکت در مسابقات و آزمون‌های بین‌المللی را فراموش نکنید. یک مقاله هر چند هم که سطح متوسطی داشته باشد، می‌تواند رزومه دانشجو را ارتقا دهد. عامل دیگری برای تقویت رزومه علمی، شرکت در آزمون‌های بین المللی زبان است، مدرک زبان باید حتماً در رزومه دانشجویان وجود داشته باشد. اگر در دانشگاهی که دانشجو به تحصیل مشغول است، مسابقه علمی، المپیاد و یا هر برنامه تحقیقاتی دیگری برگزار گردد، توصیه می‌کنیم حتماً دانشجویان در آن برنامه‌ها شرکت کنند.

دریافت گواهینامه شرکت در همایش یا کنفرانس، تأثیر بسزایی در تقویت بخشی رزومه تحصیلی فرد خواهد داشت، چه بسا که دانشجویان بتوانند در دوره‌های بعدی تحصیلی از بورسیه‌های تحصیلی ویژه استفاده کنند.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در اوکراین

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در اوکراین

در کشور اوکراین نیز مانند سایر کشورهای جهان، مدرسه‌های مختلفی وجود دارند. مدارس بین‌المللی در این کشور به زبان انگلیسی بوده و البته در مدارس بومی آن، دروس صرفاً زبان اوکراینی تدریس می‌شوند. مدارس این کشور از امکانات تحصیلی خوبی برخوردار هستند و علاوه بر دروس علمی، سایر مهارت‌ها و برنامه‌های تفریحی نیز به دانش آموزان ارائه می‌گردند. علاوه بر درس‌هایی که در هر مقطع در مدارس تدریس می‌شوند، برنامه‌های ورزشی، رایانه، زبان انگلیسی، موسیقی و ... نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته شده‌اند. برخی از مدارس اوکراین دارای محوطه مخصوص مطالعه، آزمایشگاه، سالن موسیقی و ورزش است. 

 

مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی در کشور اوکراین، یک مدرسه فارسی زبان است که در همه مقاطع تحصیلی در دوره های ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان، دانشجو می پذیرد. این مدرسه در شهر کیِف قرار دارد. برای ثبت نام در این مدرسه باید از طریق وبسایت آن اقدام کنید.

 

خطرات احتمالی برای دانشجویان در اوکراین

خطرات احتمالی برای دانشجویان در اوکراین

با توجه به اینکه کشور اوکراین، سرزمینی است که از اتحادیه جماهیر شوروی سابق، جدا شده است، تحصیل در این کشور برای دانشجویان ایرانی با مشکلاتی مواجه است. متأسفانه برخی از خوابگاه‌هایی که بعضی از دانشگاه‌های این کشور به دانشجویان در رشته های غیر پزشکی در مقاطع لیسانس ارائه می‌دهند کیفیت پایینی دارند. مشکلاتی نظیر یادگیری زبان اوکراینی یا روسی، کیفیت برگزاری دوره‌های آموزش زبان اوکراینی، نمونه‌های دیگری از مشکلات دانشجویان در این کشور هستند. این مشکلات تا حدی ممکن است بزرگ جلوه کند که فهم و درک موضوعات و مفاهیم درسی را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. 

یکی از مهم‌ترین خطراتی که دانشجویان ایرانی در تحصیل در اوکراین تهدید می‌کند، دزدی اموال، دارایی‌ها یا مدارک شناسایی آن‌ها توسط غریبه‌ها است. مشکل بزرگ دیگری که هم دختران دانشجو و هم پسران دانشجو را در اوکراین تهدید می‌کند، دوستی با جنس مخالف اهل اوکراین است. از آنجایی که رابطه جنسی در این کشور آزاد است، جوانان ایرانی که برای تحصیل به اوکراین سفر می‌کنند اگر خواسته یا ناخواسته به دوستی با جنس مخالف تن دهند و به رابطه‌ای نادرست بیانجامد، به شدت در معرض تهدید خطرات ناشی از ایدز یا ... خواهند بود. بسیاری از جوانان دانشجو برای حل مشکلات مالی و اقتصادی و یا دریافت اقامت اوکراین، تصمیم می‌گیرند که با دختران یا پسران اوکراینی وارد رابطه‌ای دوستانه شوند و ازدواج کنند که غافل از اینکه این رابطه چیزی جز شکست برای آن‌ها در پی ندارد.

به توجه به موارد فوق به شدت به دانشجویان ایرانی عزیز توصیه می‌کنیم که قبل از سفر به اوکراین حتماً از جزئیات تحصیل در این کشور و قوانین آن به ویژه فرهنگ و ارتباطات اجتماعی مردم اوکراین اطلاع کامل پیدا کنند.

رشته های غیر پزشکی در اوکراین

رشته های غیر پزشکی در اوکراین

یکی از نکات بارز در کشور اوکراین ارائه رشتههای متنوع برای دانشجویان بین‌المللی است.این رشته‌ها شامل‌‌ دریایی، معدن مکانیک برق، صنعت معدن، مکانیک، معدن و زمین شناسی، برق، اقتصاد و مدیریت، کامپیوتر، شیمی و تکنولوژی، فیزیک، مهندسی، کشاورزی است که هرکدام از این رشته‌ها دارای دانشگاه‌های خیلی خوب در کشور اوکراین هستند. 

خلبانی در کشور اوکراین

کشورهای معدودی در زمینه ی خلبانی پیشرفت داشته‌اند؛ یکی از این کشورها اوکراین است که در زمینه‌ی صنعت هوانوردی و هوا و فضا، پیشرفت‌های چشمگیری داشته و به عنوان یکی از مقصدهای ایده‌آل دانشجویان و علاقمندان هوانوردی و نخبگان مورد توجه قرار گرفته است. دانشگاه ملی نیروی هوایی اوکراین با نام ivan Kozhedub یکی از بهترین دانشگاه‌های هوانوردی در اوکراین محسوب می‌شود که در شهر خارکف وجود داشته و دانشجویان بین‌المللی را برای رشته‌های مختلف از جمله خلبانی پذیرش می‌کنند.

آکادمی پرواز کشور اوکراین نیز از دیگر دانشگاه‌های بین‌المللی خلبانی به شمار می‌رود که به طور قابل توجهی پیشرفت داشته است. زبان تحصیل در کشور اوکراین روسی و اوکراینی است، اما برای دانشجویان بین‌المللی در رشته خلبانی تدریس به زبان انگلیسی نیز صورت می‌پذیرد. در اوکراین می‌توان در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری خلبانی ادامه تحصیل داد.

این کشور که با نام پرستار اروپا شهرت دارد از وضعیت اقتصادی مطلوبی برخوردار بوده و نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی می‌توان زندگی راحت‌تری در این کشور رقم زد. شهرهای کیف و خارکف از جمله شهرهایی هستند که دانشجویان خلبانی را در دانشگاه‌های خود پذیرش می‌کنند. اگر دانشجویان از وضعیت اقتصادی این کشور آگاهی داشته باشند، بهتر می‌توانند برای مهاجرت اقدام نمایند. هزینه‌ی خورد و خوراک در این کشور ماهانه چیزی حدود 200 گریونا و هزینه‌ی اجاره‌ی یک آپارتمان یا خانه‌ی دانشجویی برای هر فرد حدود 8.600 گریونااست. به طور کلی برای داشتن یک زندگی راحت دانشجویی در اوکراین ماهانه چیزی حدود 10000 گریونا را باید در نظر گرفت. اگر دانشجو خوابگاه را برای محل اقامت خود انتخاب نماید، این هزینه‌ها کاهش چشمگیری دارد.

تحصیل در رشته خلبانی در اوکراین مزیت‌های زیادی دارد که به سبب این مزیت‌ها با وجود هزینه‌های بالا دانشجویان بین‌المللی زیادی تصمیم به مهاجرت به این کشور می‌گیرند. اعتبار جهانی دوره‌های آموزش خلبانی در اوکراین، گواهینامه پزشکی معتبر در سطح جهان، عدم نیاز به آزمون ورودی، آموزش دروس به زبان انگلیسی، شهریه های معقول از جمله مزیت‌ها هستند. هزینه تحصیل در رشته خلبانی در اوکراین برای هر سال حدود 5000 دلار آمریکا است.

دانشجویان می‌توانند در اوکراین خود را بیمه‌ی پزشکی و بیمه ی مجوز اقامت موقت نمایند، که برای بیمه پزشکی حدود 250 دلار آمریکا برای 6 سال و برای بیمه‌ی مجوز اقامت موقت 100 دلار آمریکا پس از ورود به کشور پرداخت می‌کنند.

تخصص دندانپزشکی در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در اوکراین

تخصص دندانپزشکی در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در اوکراین

دانشجویانی که در رشتههای پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای اوکراین ادامه تحصیل میدهند پس از پایان دوره تحصیلی خود می‌توانند در رشته‌های تخصصی، ادامه تحصیل داده و در یک زمینه تخصص بگیرند. در رشته دندانپزشکی نیز تمام گرایش‌های مربوط به بیماری‌های دهان و دندان، جراحی فک، لثه و ... به عنوان تخصص دندانپزشکی در اوکراین ارائه می‌شوند.

 

بهترین فرصت برای ارتقای سطح علمی دانشجویان این دوره این است که همزمان با دوره تحصیلی خود، تحقیقات و مطالعاتی را برای ارائه مقالات به همایش‌ها و کنفرانس‌های داخلی و خارجی آماده کنند. 

تخصص پزشکی در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در اوکراین

تخصص پزشکی در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در اوکراین

دانشجویانی که در رشتههای پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای اوکراین ادامه تحصیل میدهند پس از پایان دوره تحصیلی خود میتوانند در رشتههای تخصصی، ادامه تحصیل داده و در یک زمینه تخصص بگیرند. تخصصهای رشته پزشکی معمولاً شامل کودکان، زنان، مغز و اعصاب، بیماریهای داخلی، بیماریهای عصبی، جراحی، پزشکی قانونی، چشم پزشکی، داروسازی، سیستمهای رگ و عروق، درمان بیماریهای مادران و نوزادان، بیماریهای ایمونولوژی، تخصص پاتولوژی، بیماری های ژنتیکی، کمک های اولیه و اورژانس، بیماری های خاص و... است

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

علاوه بر رشته پزشکی، رشته دندانپزشکی نیز در کشور اوکراین از محبوبیت زیادی برخوردار است. دانشجویان علاقه‌مند به دندانپزشکی می‌توانند پس از پایان دوره دبیرستان برای ثبت نام در این دوره و شرکت در آزمون ورودی دانشکده اقدام کنند. دروسی که دانشجویان این دوره در ابتدای ورود به دانشگاه در آن سنجیده می‌شوند، شامل فیزیک، شیمی، ریاضیات، زیست شناسی و زبان خارجی است. هر دانشجو باید حداقل 50% نمره این دروس را کسب کند تا بتواند به عنوان یک دانشجوی رشته دندانپزشکی در اوکراین پذیرفته شوند. در این دوره برای دانشجویان بین‌المللی، یک دوره آموزش زبان اوکراینی برگزار می‌شود که مدت دوره 10 ماه بوده و پس از پایان این دوره می‌توانند وارد آموزش‌های تخصصی زبان انگلیسی شوند. 

 

برخی از دانشگاه‌های دندانپزشکی اوکراین متأسفانه توسط وزارت بهداشت تأیید نشده اند. به همین دلیل اگر دانشجویان ایرانی قصد داشته باشند در کشور اوکراین در این رشته تحصیل کنند و سپس به ایران بازگردند باید ابتدا از معتبر بودن مدرک دانشگاه مورد نظر خود در ایران اطمینان حاصل کنند. 

تحصیل پزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی در اوکراین

تعداد دانشجویانی که به تحصیل در اوکراین در مقطع پزشکی علاقه‌مند هستند، کم نیست. هر ساله تعداد زیادی از علاقه‌مندان به این رشته از سراسر جهان در دانشگاه‌های پزشکی در این کشور پذیرفته می‌شوند. مدرک دانشگاهی در این مقطع تحصیلی از دانشکده پزشکی کشور اوکراین دارای اعتبار جهانی است و علاوه‌بر هزینه‌های قابل قبول تحصیلی، بورسیه‌هایی که به دانشجویان این دوره تعلق می‌گیرند، می‌توانند بسیاری از هزینه‌های زندگی دانشجویی آن‌ها را تأمین کنند. دانشکده‌های پزشکی در اوکراین از سوی وزارت بهداشت و علوم کشورهای آسیایی و همچنین سازمان بهداشت جهانی، معتبر شناخته شده‌اند. با توجه به محبوبیت رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور، احتمال افزایش تعداد دانشجویان این دوره در سال‌های بعد نیز بسیار زیاد است.

تحصیل در اوکراین در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی است و بهتر است دانشجویان برای ورود به این رشته حتماً مدرک معتبر زبان داشته باشند. به نقل از مشاوران go2tr شهریه‌های دانشگاهی برای رشته‌های پزشکی در یک سال، بین 3000 تا 5000 دلار گزارش شده است. این مقدار می‌تواند با توجه به خدمات و نوع دانشگاه ارائه دهنده رشته پزشکی، اندکی متغیر باشد. برخی از کالج‌های اوکراین نیز ارائه دهنده رشته پزشکی به علاقه‌مندان خواهد بود.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق مؤسسه های معتبر مهاجرتی اقدام نمایید.

دکترا در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش دکترا در اوکراین

دکترا در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش دکترا در اوکراین

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در کشور اوکراین حدود 3 تا 5 سال طول می‌کشد. گرفتن این مدرک به دانشجویان کمک می‌کند تا برای حرفه‌هایی که علاقه‌مند هستند وارد آن شوند، شرایط لازم را داشته باشند. این دانشجویان حتما باید برای تحصیل در این مقطع، مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهند.

 

 

همچنین باید مدارکی اعم از پاسپورت بین المللی ، مدارک تحصیلی موجود و فرم درخواست پرشده را ارائه دهند.

فوق لیسانس در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در اوکراین

فوق لیسانس در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در اوکراین

امکان تحصیل در اوکراین در مقطع فوق لیسانس نیز برای دانشجویان و علاقه‌مندان به ادامه تحصیل فراهم است. خوشبختانه دانشگاه‌های این کشور بسیار پیشرفته و دارای رتبه بالایی هستند و تقریباً برای هر رشته‌ای در این کشور م‌ توان تحصیلات را در مقاطع فوق لیسانس ادامه داد. برای اطلاع از رشته‌های تحصیلی می‌توانید به وبسایت‌های دانشگاه‌های اوکراین مراجعه کنید. طول این دوره حدود 2 تا 3 سال است و دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنند.

 

دانشجویان برای تأمین هزینه‌های خود در این دوره می‌توانند به کار دانشجویی نیز بپردازند.

لیسانس در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در اوکراین

لیسانس در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در اوکراین

امکان تحصیل در اوکراین در مقطع لیسانس برای دانشجویانی که دارای مدرک دیپلم هستند وجود دارد. دانشجویان خارجی که قصد دارند در یکی از رشته‌های دانشگاهی در این کشور تحصیل کنند، علاوه بر مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه باید ویزای تحصیلی و همچنین نامه پذیرش در دانشگاه را نیز ارائه دهند. در کشور اوکراین، تنها به برخی از رشته‌های تحصیلی در مقطع لیسانس بورسیه تحصیلی اعطا می‌شود، بنابراین اگر دانشجویی تصور می‌کند شرایط دریافت بورسیه را دارد باید با مراجعه به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود، در مدت زمان معین برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نماید. مدرک دیپلم، گواهی سلامت پزشکی، ویزای تحصیلی، ارائه هدف صحیح از تحصیل در فوق لیسانس، مواردی هستند که برای ثبت نام در یک دانشگاه در مقطع لیسانس لازم است. تحصیل در اوکراین در رشته های مهندسی، هنر، علوم پایه و علوم انسانی در مقطع لیسانس وجود دارد.

 

برای ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین، دانشجویان باید دارای مدرک دیپلم باشند. طول مدت تحصیل در این دو دوره ویژه، کمی بیشتر از دوره تحصیل در لیسانس است.

تحصیل رایگان در اوکراین

تحصیل رایگان در اوکراین

تحصیل رایگان در اوکراین به معنای این است که، هزینه‌های تحصیل دردانشگاه و  زندگی در اوکراین برای یک دانشجو از طریق سازمان‌ها، دانشگاه یا مؤسسه‌هایی پرداخت شوند. برای اینکه به عنوان یک دانشجو بتوانید به صورت رایگان در اوکراین تحصیل کنید باید واجد شرایط این روش تحصیلی باشید، اجازه دهید این مسأله را بهتر توضیح دهیم. تحصیل رایگان در دانشگاه به معنای استفاده از بورسیه های تحصیلی است. برای دریافت بورسیه تحصیلی در اوکراین نیز باید دانشجویان واجد یک سری شرایط خاص باشند.

دانشجویانی که قصد دارند برای تحصیل رایگان در اوکراین، از بورسیه تحصیلی استفاده کنند اگر متقاضی تحصیل در دوره لیسانس باشند باید معدل بالا و سوابق علمی خوبی داشته باشند، شرایط برای تحصیل رایگان در اوکراین برای دانشجویان مقاطع بالاتر در دوره‌های تحصیلات تکمیلی شامل ریزنمرات بسیار عالی، سوابق تحقیقاتی و پژوهشی و چاپ بیش از دو مقاله در ژورنال‌ها و مجلات داخلی و خارجی است. تحصیل در این کشور با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی، دوران زندگی دانشجویی آسان‌تری را برای دانشجویان فراهم می‌سازد. تحصیل در کشور اوکراین به زبان‌های انگلیسی و روسی امکان‌پذیر است بنابراین اگر به زبان روسی آشنا نیستید حتماً باید مدرک زبان انگلیسی معتبر داشته باشید.

البته ذکر این نکته ضروری است که، به نقل از مشاوران ما در go2tr  هزینه‌های تحصیلی و زندگی دراین کشور به طور کل ارزان است.

دانشگاه های برتر در اوکراین

دانشگاه های برتر در اوکراین

 

در کشور اوکراین تعداد زیادی دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی قرار دارد. رشته‌ها و گرایش‌های متنوعی در هر واحد آموزشی تدریس می‌شوند و هر ساله تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی در این کشور به تحصیل مشغول می‌شوند. تنوع رشته‌های دانشگاهی، موقعیت بسیار عالی شهرهای اوکراین برای زندگی و همچنین هزینه‌های متعادل تحصیل و زندگی دانشجویی باعث شده‌اند تا توجه بسیاری از جوانان به این کشور برای ادامه تحصیل معطوف شود. در این قسمت با فهرستی از برترین دانشگاه‌های کشور اوکراین به نقل از سایت .4icu.org/ua آشنا می‌شوید:

National Technical University of Ukraine Kyiv Polytechnic Institute Kyiv
 Taras Shevchenko National University of Kyiv Kyiv
Ivan Franko National University of Lviv Lviv
 Lviv Polytechnic National University Lviv ...
Borys Grinchenko Kyiv University Kyiv
National University of Kyiv-Mohyla Academy Kyiv
Sumy State University Sumy ...
National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine Kyiv
Zaporizhzhya Zaporizhia National University
Ternopil State Medical University Ternopil
National Pedagogical Dragomanov University Kyiv
O.M. Beketov National University of Urban Economy in Kharkiv Kharkiv ...
V.I. Vernadsky Crimean Federal University Simferopol
National Mining University Dnipro ...
V. N. Karazin Kharkiv Kharkiv National University
Vinnytsia National Technical University Vinnytsia
National University of Pharmacy Kharkiv
National Aviation University Kyiv ...
Odessa National University Odesa ...
Melitopol State Pedagogical University Melitopol
Kyiv National University of Food Technologies
Uman State Pedagogical University Uman
National Technical University Kharkiv Polytechnic Institute Kharkiv ...
Ternopil National Economic University Ternopil
Tavria State Agrotechnological University Melitopol
Yaroslav Mudryi National Law University Kharkiv
Kremenchuk Mykhailo Ostrohradskyi National University Kremenchuk
Bukovinian State Medical University Chernivtsi
Ostroh National University of Ostroh
Dnipropetrovsk National University

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اوکراین

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اوکراین

براساس سایت behdasht.gov در سال 2020و 2019 هیچ دانشگاهی در کشور اوکراین مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است و تمام دانشگاه‌های پیشین که در لیست وزارت بهداشت بوده‌اند از این لیست در دو سال اخیر خارج شده‌اند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین

گروه ب( خوب)   

 1. Ivan Franko National University of Lviv
 2. Karazin Kharkiv National University
 3. Lviv Polytechnic National University
 4. National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute "
 5. National Technical University of Ukraine (Kyiv Polytechnic Institute),
 6. Ukraine 6. Sumy State University
 7. Taras Shevchenko National University of Kyiv

ج ( متوسط) گروه

 1. Donetsk National University
 2. Donetsk National University of Economics and Trade named after Mykhailo Tugan-Baranovsky (DonNUET)
 3. Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas
 4. Kharkiv National University of Radio Electronics
 5. Kyiv National university of Technologies and Design
 6. Kyiv National University of Trade and Economics)KNUTE)
 7. National Aerospace University "KHAI"
 8. National Academy of Sciences of Ukraine
 9. National Aviation University
 10. National Forestry University of Ukraine
 11. National University Odessa Law Academy
 12. National University of Life Science & Environmental Studies (National Agricultural University)
 13. National University of Ostroh Academy
 14. Odessa National Academy of Food Technologies
 15. Ostrogradsky National University of Kremenchuk
 16. Petro Mohyla Black Sea National University
 17. South Ukrainian National Pedagogical University Named after K.D.Ushynsky
 18. Ternopil National Economic University
 19. Uzhhorod National University
 20. Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در اوکراین

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در اوکراین

بهتر است دانشجویان برای اعتبار مالی خود پس از ورود به اوکراین برای تحصیل، یک حساب بانکی افتتاح کنند تا بتوانند تمام کارهای بانکی یا وام دانشجویی را به راحتی از آن طریق پیگیری کنند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در اوکراین

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در اوکراین

دانشجویان در اوکراین می توانند از خدمات و تسهیلات بیمه دانشجویی استفاده کنند. هزینه بیمه دانشجویی در طول یک سال، 100 دلار است.

 

 

 

 

البته هزینه‌های درمانی شامل بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی و دندانپزشکی نمی‌شود.  

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در اوکراین

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در اوکراین

هر یک از دانشجویانی که در اوکراین تحصیل می‌کنند می‌توانند برای تأمین مخارج خود در طول دوران تحصیلی خود به کار دانشجویی مشغول شوند. برای کار دانشجویی در این کشور، قوانین ویژه‌ای وجود دارد. برای کار دانشجویی دانشجویان خارجی، مجوز اداره کار و پلیس اوکراین لازم است. دانشجویان همچنین باید مجوز کار دانشجویی را از دانشگاه محل تحصیل خود داشته باشند. دانشجویان دوره لیسانس و فوق لیسانس در طول یک هفته مجاز به 10 تا 20 ساعت کار هستند و دانشجویان دوره دکتری می‌توانند تا 30 ساعت در هفته کار کنند. با این اوصاف، یک کار نیمه‌وقت در این کشور با حقوق قابل قبول می‌تواند تا اندازه‌ای مخارج یک زندگی دانشجویی را تأمین کند. 

 

اگر شما هم به عنوان یک دانشجو قصد دارید برای یافتن یک کار دانشجویی مناسب اقدام کنید، مراجعه به وبسایت‌های کاریابی یا آگهی‌های استخدامی، راهکار مناسبی است. یکی از راه‌هایی که دانشجویان می‌توانند در اوکراین، یک کار دانشجویی پیدا کنند این است که رزومه علمی خود را برای یک کارفرما ارسال کنند و در صورتی که ساعات کاری شرکت یا محل کار با قوانین کار دانشجویی مغایرت نداشته باشد می‌توانند به کار مشغول شوند.
برای دریافت مجوز کار دانشجویی در اوکراین به دو عدد عکس، مجوز دانشگاه، مدارک دانشجو بودن، ویزای تحصیلی و مدارک هویتی نیاز است.

مشاغل دانشجویی اوکراین

مشاغل دانشجویی اوکراین

جست و جو برای کار دانشجویی حین تحصیل در اوکراین به اندازه تأمین شرایط بورسیه تحصیلی مورد اهمیت است؛ چرا که یکی از راه‌هایی است که به شما کمک می‌کند هزینه‌های تحصیلی خود را تأمین نمایید. ابتدا باید به نوع تحصیل دقت کنید و بدانید که می‌توانید به صورت تمام وقت کار کنید یا باید شغلی پاره وقت پیدا کنید.  

معمولا دانشجویان در اوکراین باید به مشاغل عمومی بپردازند و کم‌تر کسی می‌تواند در زمینه رشته تحصیلی خود کار کند. البته بهتر است ناامید نشوید؛ به خصوص اگر یک دانشجوی نمونه هستید به اساتید و آشنایان خود بسپارید که به دنبال یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود هستید تا اگر فرصتی فراهم شد، به بهترین نحو از آن استفاده کنید.

 معمولا فروشندگی یکی از پر رونق‌ترین مشاغل دانشجویی در اوکراین است. دانشجویان مقاطع مختلف در اوکراین به کار در انواع فروشگاه‌ها می‌پردازند و کسب درآمد می‌کنند.

امتیازات کارت دانشجویی در اوکراین

امتیازات کارت دانشجویی در اوکراین

کارت دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه‌های اوکراین به منزله یک کارت شناسایی محسوب می‌شود و دانشجو می‌تواند از خدمات دانشجویی که شامل تخفیف‌هایی در برخی مکان‌ها مانند رستوران‌ها، مراکز خرید، اماکن تفریحی و گردشگری و ... است، برخوردار شود.

 

 

 

به خصوص هزینه حمل و نقل مانند مترو و اتوبوس و... با ارائه کارت دانشجویی کاملا رایگان خواهد بود.

خوابگاه در اوکراین

خوابگاه در اوکراین

در کشور اوکراین، خوابگاه‌های دانشجویی برای ارائه به دانشجویان وجود دارند. این خوابگاه‌ها معمولاً هم به صورت خصوصی و هم توسط دانشگاه به صورت عمومی ارائه می‌شوند. بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجویی شامل هزینه‌های زندگی در خوابگاه دانشجویی خواهد بود. خوابگاه‌های خصوصی معمولاً شهریه‌های بیشتری دارند و البته امکانات بهتری هم ارائه می‌دهند. اگر دانشجویی از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد به خوابگاه نیازی ندارد و می‌تواند یک آپارتمان کوچک اجاره کند و زندگی دانشجویی خود را در اختیار خود داشته باشد. خوابگاه‌های دانشجویی در کشور اوکراین معمولاً به صورت سوئیت هستند. قیمت خوابگاه‌های دانشجویی با توجه به دانشگاه مورد نظر و شهر، متفاوت خواهد بود، اما براساس سایت studyabroad-ukraine به طور متوسط، هزینه خوابگاه در این کشور، بین 50 تا 100 دلار در هر ماه متغیر است. یک خوابگاه خوب 1200 در طول یک سال است.

 

اگر یک دانشجو بدون آنکه هزینه‌های زندگی دانشجویی خود را محاسبه کند به این کشور سفر کند، قطعاً در اولین ترم دانشگاهی با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد.

معادل سازی مدارک در اوکراین

معادل سازی مدارک در اوکراین

هر دانشجو یا دانش آموز که قصد ادامه تحصیل در اوکراین را داشته باشد، مدارک او توسط سازمان مربوطه مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد. برای ورود به مقاطع بالاتر در دانشگاه، ریزنمرات دانشجو به انضمام مقالات پژوهشی و سوابق علمی او بررسی می‌شوند. این مسأله به ویژه هنگام دریافت بورسیه تحصیلی، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 

بررسی مدرک دوره‌های قبلی، ویزای تحصیلی برای دانشجویان خارجی، مدرک زبان، تعداد مقالات، سوابق تحقیقاتی و ...، مواردی هستند که در معادل سازی و ارزشیابی مدارک تحصیلی در اوکراین مهم هستند.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در اوکراین

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در اوکراین

همان طور که در قسمت‌های قبلی نیز ذکر شد، دانشگاه‌های اوکراین از محبوبیت ویژه‌ای در میان دانشجویان برخوردار هستند. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور برای پذیرش دانشجو در مقطع لیسانس، یک سری آزمون‌های ورودی برگزار می‌کنند. در آزمون‌های ورودی، داوطلبان دانشگاه‌ها باید نمره لازم برای ورود به دانشگاه را کسب کنند.

 

 

آزمون‌های زبان انگلیسی برای ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی توسط دانشگاه ها و مؤسسات معتبر دیگر برگزار می‌شوند.

اعتبار دانشگاه های اوکراین و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های اوکراین و انتقال به کشور های دیگر

دانشگاه‌های اوکراین در تمام کشورهای جهان دارای اعتبار هستند و دانشجویانی که از سایر کشورها به اوکراین سفر می‌کنند پس از بازگشت به کشور خود می‌توانند به کار مشغول شوند و نیازی به معادل سازی و یا شرکت در آزمون‌های سنجش ندارند.

 

 

 

برخی از دانشگاه‌های کشور اوکراین توسط وزارت علوم ایران تأیید شده‌اند که در قسمت‌های بعدی با آن ها آشنا خواهید شد.

بورسیه تحصیلی اوکراین

بورسیه تحصیلی اوکراین

بورسیه تحصیلی اوکراین، یک کمک هزینه مالی است که به دانشجویان دوره‌های مختلف تحصیلی واگذار می‌شود تا بتوانند بخشی از هزینه‌های تحصیلی خود را تأمین نمایند. البته باید در همین قسمت، این نکته را بیان کنیم که تمام رشته‌های دانشگاهی در این کشور مشمول بورسیه تحصیلی نیستند، همانطور که این بورسیه به تمام دانشجویان تعلق نمی‌گیرد. از آنجایی که سیاست‌های دولت اوکراین به گونه‌ای است که به طور معمول، درصد معینی از بودجه‌های یارانه‌ای به تحصیلات دانشگاهی تعلق گرفته است، از این رو هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویانی که از بورسیه تحصیلی استفاده نمی‌کنند بسیار کم بوده است و به راحتی می‌توان آن را تأمین نمود. 

افرادی که قصد تحصیل در اوکراین را دارند بهتر است قبل از ثبت‌نام در دانشگاه مورد نظر خود، به خوبی در مورد انواع بورسیه‌های تحصیلی این کشور، شرایط أخذ بورسیه، هزینه‌های تحصیل در هر رشته و علاوه بر اینها، هزینه‌های مختلف یک زندگی دانشجویی را بررسی کنند. این کار باعث می‌شود پس از ورود به اوکراین، بهتر بتوانند هزینه‌های زندگی خود را مدیریت کنند. در این قسمت با بورسیه‌های تحصیلی در اوکراین آشنا می‌شوید.

بورسیه تحصیلی مرکز مطالعاتی پزشکی در اوکراین 

یکی از رشته‌هایی که در کشور اوکراین، بورسیه تحصیلی به دانشجویان آن تعلق می‌گیرد، پزشکی است. مرکز مطالعات پزشکی کشور اوکراین یا UMEC، یکی از مراکز معتبر پزشکی در اوکراین است که برای دانشجویان مستعد و توانمند که علاقه دارند در رشته‌های پزشکی تحصیل کنند، بورسیه تحصیلی در نظر می‌گیرد. البته بورسیه‌هایی که به این روش اعطا می‌شوند باید به نوعی به مرکز پزشکی بازگردانده شوند.

بورسیه جهانی اوکراین (Ukraine Global Scholarship)

یکی از بورسیه‌هایی که برای دانشجویان بین‌المللی در کشور اوکراین ارائه می‌شود، بورسیه گلوبال یا بورسیه‌های جهانی است. این بورسیه تحصیلی، برای دانشجویانی که در بهترین دانشگاه‌های جهان مانند دانشگاه هاروارد، پنسیلوانیا، پرینستون، MIT و ... تحصیل کرده و مدرک خود را در یک رشته دریافت کرد‌اند، تحت حمایت مالی برای ادامه تحصیل در دانشگاههای اوکراین قرار می‌گیرند.

بورسیه تحصیلی کانادا برای دانشجویان ایرانی در حادثه اوکراین

دانشگاه انتاریو کانادا بورسیه‌ای به یاد در گذشتگان حادثه هوایپیما اوکراین در نظر گرفته است، برای دانشجویانی که در آسمان جان خود را از دست داده‌اند. این بورسیه به دانشجویان ایرانی و یا کسانی که از هر ملیتی در رشته‌های ایران‌شناسی و ادبیات فارسی و ... تحصیل می‌کنند، تعلق می‌گیرد.

از قرار معلوم نوع بورسیه بدون نیاز به بازپرداخت است و علت این اتفاق بر اساس کمک‌های مردمی به یاد قربانیان این حادثه است.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا یادبود قربانیان ایرانی- کانادایی

پس از سانحه هوایی که برای هواپیمای اوکراینی در ایران رخ داد و ۱۷۰ نفر قربانی شدند، دولت انتاریو در کانادا به احترام هر یک از قربانیانی که تابعیت کانادا را داشتند و دانشجوی این کشور بودند، بورسیه‌ تحصیلی ۱۰ هزار دلاری اعطا کرد. این دولت از این طریق، به قربانیان این سانحه هوایی، ادای احترام کرد و یاد آنها را گرامی داشت. زمانی که برای اعطای این بورسیه کانادا در نظر گرفته شده است از شروع سال تحصیلی ۲۰۲۱ است. ارزش این بورسیه همانطور که گفتیم ۱۰ هزار دلار است و به عنوان بورس شایستگی به دانشجویان ممتاز تعلق می‌گیرد. از شروط این بورسیه این است که دریافت کنندگان آن با مشورت و مجوز خانواده‌های قربانیان، برای تحصیل در کانادا انتخاب می‌شوند. بعد از حادثه غم انگیز هواپیمای اوکراینی در ایران، دانشگاه تورنتو نیز اعلام کرد که برای بزرگداشت این دانشجویان، فاندی را در نظر گرفته است که برای دانشجویان ایرانی علاقمند به رشته‌های ایرانشناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ۶ نفر از ۱۷۶ نفر مسافر این هواپیما، از دانشجویان دانشگاه تورنتو بودند. بر این اساس، دانشگاه تورنتو اعلام کرده است تا ۲۵۰هزار دلار که سه برابر هر مبلغ اهدایی به این فاند است بر آن می‌افزاید و سپس مبلغی معادل مبلغ اهدایی بورسیه به آن  می‌افزاید  می بودجه این فاند از طریق هدایایی که برای این خانواده‌ها در نظر گرفته شده و نیز با کمک دولت کانادا به دانشجویان بر اساس دلار در نظر گرفته شده است. این فاند به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که علاقمند به تحصیل در رشته ایرانشناسی کانادا هستند.

آیا این بورسیه کانادا، مخصوص دانشگاه تورنتو است؟

ایده ایجاد بورسیه توسط معاون رئیس دانشگاه تورنتو کانادا و دو نفر از ایرانیانی که در این دانشگاه تحصیل کرده و رئیس مرکز سیاست‌گذاری علوم کانادا هستند، در نظر گرفته شده است. این افراد، این ایده را راهی برای جلوگیری از فراموش شدن این دانشجویان و زنده ماندن نام آنها به عنوان افرادی باهوش، دانسته‌اند.

شاید این ایده، بهترین ایده‌ای بود که می‌توانست تا حدودی از غم دانشجویان ایرانی و کانادایی برای از دست دادن افرادی با این سطح نبوغ، بکاهد. با وضعیت بد اقتصادی که دانشجویان ایرانی دارند، این بورسیه می‌توانست موقعیتی امید بخش برای کسانی که از لحاظ مالی، در وضعیت مساعدی نیستند، روزنه امیدی ایجاد کند که بتوانند تحصیلات خود را از طریق این بورسیه کانادا، در خارج از ایران پی بگیرند. این بورسیه برای دانشجویان ایرانی که می‌توانند در رشته ایرانشناسی تحصیل کنند در نظر گرفته شده است.

جالب است بدانید که علاوه بر دانشگاه تورنتو، بسیاری دیگر از دانشگاه‌های کانادا نیز برای ایجاد فاند جهت دانشجویان این کشور، آمادگی خود را نشان دادند. اما دانشگاه تورنتو پیش قدم بود و توانست تاسیس این فاند کانادا را عملی کند. تمامی دانشجویان ایرانی کانادایی که در این سانحه دلخراش جان خود از دست دادند افرادی بودند که در زمینه‌های مطالعاتی خود، مشغول به تحصیل و مطالعه بودند.

بورسیه کانادا که به این منظور، لحاظ شده است به این جهت بوده است که کسانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند از هدف مورد نظر خود، ناامید نشوند. این بورسیه می‌توانست به عنوان تشویقی جهت حضور ایرانیان برای تحصیل در کانادا و جاودانه کردن نام قربانیان باشد.  

 

مشاوره تحصیل در اوکراین
آخرین ویرایش: ‏1 روز پیش - 17,095 نمایش

نظرات

باسلام ایا دانشگاه پزشکی کارازین خارکف درسال2019.2020 مورد تایید وزارت وزارت علوم میباشد

2019-04-11 16:35:29

سلام دوست عزیز، بله این دانشگاه همچنان مورد تایید وزارت علوم میباشد. برای کسب اطلات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 021-43000021 تماس حاصل فرمایید. با تشکر تیم اعزام Go2tr.

2020-05-31 06:04:00

ببخشید کدوم یک از دانشگاه های دندانپزشکی اوکراین درحال حاضر ۲۰۱۹-۲۰۲۰مورد تایید وزارت بهداشت امسال هستند ؟اخه لیست وزارت بهداشت رو نگا کردیم کلا اسم کشور اوکراین رو نذاشتن یعنی کلهم رد شده از نظرشون؟

2019-07-28 07:40:41

سلام دوست عزیز : نام سه دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت وجود دارد اما از این سه دانشکاه تنها دانشگاه کارازین در شهر خارکف اوکراین رشته پزشکی را با شرط معدل ارائه میدهد.

2020-05-30 12:38:21

سلام دوست عزیز : نام سه دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت وجود دارد اما از این سه دانشکاه تنها دانشگاه کارازین در شهر خارکف اوکراین رشته پزشکی را با شرط معدل ارائه میدهد.

2020-05-30 12:38:21

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱