x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین برای بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور، یک انتخاب ایده آل است. ورود به دوره های تحصیلی این کشور معمولاً با یک دوره آماده سازی برای زبان انگلیسی و زبان اوکراینی آغاز می گردد. در این دوره ها دانشجویان باید نمرات قابل قبول در دروس علوم پایه و زبان تخصصی را کسب کنند. دانشجویان ایرانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند نیازی به شرکت در دوره های آماده سازی دانشجویی در این کشور ندارند. سیستم های آموزشی در دانشگاه های اوکراین شامل دو ترم تحصیلی است که در تمام مقاطع دانشگاهی ارائه می شوند. ماه های سپتامبر و فوریه، ماه های آغاز ترم های تحصیلی در این کشور هستند. افرادی که به زبان روسی یا اوکراینی تسلط ندارند باید در دوره های آموزشی زبان در مدت زمان معین شرکت کرده و گواهی مربوطه را دریافت کنند. 

مشاوره تحصیل در اوکراین
فهرست

تحصیل رایگان در اوکراین

تحصیل رایگان در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در اوکراین به معنای این است که هزینه های تحصیل در دانشگاه و زندگی دانشجویی یک دانشجو از طریق سازمان ها، دانشگاه یا مؤسسه هایی پرداخت شوند. برای اینکه به عنوان یک دانشجو بتوانید به صورت رایگان در اوکراین تحصیل کنید باید واجد شرایط این روش تحصیلی باشید، اجازه دهید این مسأله را بهتر توضیح دهیم. تحصیل رایگان در دانشگاه به معنای استفاده از بورسیه های تحصیلی است. برای دریافت بورسیه تحصیلی در اوکراین نیز باید دانشجویان واجد یک سری شرایط خاص باشند. 

دانشجویانی که قصد دارند برای تحصیل رایگان در اوکراین، از بورسیه تحصیلی استفاده کنند اگر متقاضی تحصیل در دوره لیسانس باشند باید معدل بالا و سوابق علمی خوبی داشته باشند، شرایط برای تحصیل رایگان در اوکراین برای دانشجویان مقاطع بالاتر در دوره های تحصیلات تکمیلی شامل ریزنمرات بسیار عالی، سوابق تحقیقاتی و پژوهشی و چاپ بیش از دو مقاله در ژورنال ها و مجلات داخلی و خارجی است. تحصیل در این کشور با استفاده از بورسیه های تحصیلی، دوران زندگی دانشجویی آسان تری را برای دانشجویان فراهم می سازد. تحصیل در کشور اوکراین به زبان های انگلیسی و روسی امکان پذیر است بنابراین اگر به زبان روسی آشنا نیستید حتماً باید مدرک زبان انگلیسی معتبر داشته باشید.

بورسیه تحصیلی در اوکراین

بورسیه تحصیلی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بورسیه تحصیلی اوکراین، یک کمک هزینه مالی است که به دانشجویان دوره های مختلف تحصیلی واگذار می شود تا بتوانند بخشی از هزینه های تحصیلی خود را تأمین نمایند. البته باید در همین قسمت، این نکته را بیان کنیم که تمام رشته های دانشگاهی در این کشور مشمول بورسیه تحصیلی نیستند، همانطور که این بورسیه به تمام دانشجویان تعلق نمی گیرد. از آنجایی که سیاست های دولت اوکراین به گونه ای است که به طور معمول، درصد معینی از بودجه های یارانه ای به تحصیلات دانشگاهی تعلق گرفته است، هزینه های تحصیلی برای دانشجویانی که از بورسیه تحصیلی استفاده نمی کنند نیز بسیار  کم بوده است  و به راحتی می توان آن را تأمین نمود. 

افرادی که قصد تحصیل در اوکراین را دارند بهتر است قبل از ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود، به خوبی در مورد انواع بورسیه های تحصیلی این کشور، شرایط أخذ بورسیه، هزینه های تحصیل در هر رشته و علاوه بر اینها، هزینه های مختلف یک زندگی دانشجویی را بررسی کنند. این کار باعث می شود پس از ورود به اوکراین، بهتر بتوانند هزینه های زندگی خود را مدیریت کنند. در این قسمت با بورسیه های تحصیلی در اوکراین آشنا می شوید.

بورسیه تحصیلی مرکز مطالعاتی پزشکی در اوکراین 

یکی از رشته هایی که در کشور اوکراین، بورسیه تحصیلی به دانشجویان آن تعلق می گیرد، پزشکی است. مرکز مطالعات پزشکی کشور اوکراین یا UMEC، یکی از مراکز معتبر پزشکی در اوکراین است که برای دانشجویان مستعد و توانمند که علاقه دارند در رشته های پزشکی تحصیل کنند بورسیه تحصیل در نظر می گیرد. البته بورسیه هایی که به این روش اعطا می شوند باید به نوعی به مرکز پزشکی بازگردانده شوند.

بورسیه جهانی اوکراین (Ukraine Global Scholarship)

یکی از بورسیه هایی که برای دانشجویان بین المللی در کشور اوکراین ارائه می شود، بورسیه گلوبال یا بورسیه های جهانی است. در این بورسیه تحصیلی، دانشجویانی که در بهترین دانشگاه های جهان مانند دانشگاه هاروارد، پنسیلوانیا، پرینستون، MIT و ... تحصیل کرده و مدرک خود را در یک رشته دریافت کرده اند و تحت حمایت مالی برای ادامه تحصیل در دانشگاههای اوکراین قرار می‌گیرند.

بورسیه تحصیلی کانادا برای دانشجویان ایرانی در حادثه اوکراین

دانشگاه کانادا بورسیه ای به یاد در گذشتگان حادثه هوایپیما اوکراین در نظر گرفته است ، برای دانشجویانی که در آسمان جان خود را از دست داده اند. این بورسیه به دانشجویان ایرانی و یا کسانی که ازهر ملیتی در رشته های ایران شناسی و ادبیات فارسی و ... تحصیل می‌کنند تعلق می‌گیرد.

از قرار معلوم نوع بورسیه بدون نیاز به بازپرداخت است و علت این اتفاق بر اساس کمک های مردمی به یاد قربانیان این حادثه است.

شرایط دریافت بورسیه دانشگاه کانادا بعد از حادثه هوایی اوکراین

اخذ بورسیه کانادا، جزو اولویت‌هایی است که بسیاری از ایرانیان دنبال می‌کنند. اگرچه بخش اعظم بورسیه‌هایی که در این کشور به دانشجویان ارائه می‌شود، بورسیه‌هایی هستند که به دانشجویان کانادایی، تعلق می‌گیرند. بنابراین تا حدودی می‌توان گفت بورسیه کانادا و فاندی که به دانشجو ارائه می‌دهد در مقایسه با کشوری مانند آمریکا و انگلستان، بسیار محدود است. بنابراین دانشجویان بین‌المللی، ظرفیت محدودی برای استفاده از بورسیه کانادا دارند. در صورتی که دانشجو، جهت تحصیل در کانادا، نخواهد از بورسیه کانادا استفاده کند، باید، مدارکی مانند گواهی تمکن مالی جهت پوشش هزینه‌های مربوط به شهریه تحصیل و هزینه‌های زندگی به دانشگاه بدهد تا در دانشگاه، پذیرفته شود.

تحصیل از طریق بورسیه تحصیلی کانادا

کانادا کشور بسیار خوبی است و دانشگاه‌هایی با رنکینگ علمی بالا دارد. این کشور، هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دارد. جالب است بدانید که علاقمندان به تحصیل در کانادا، به دلیل شرایط بسیار خوب این کشور، هر ساله رو به افزایش هستند. اما دانشجویانی که در این کشور تحصیل می‌کنند ممکن است از لحاظ مالی دچار مشکل باشند و هزینه‌های تحصیلی و شهریه‌هایی که باید بپردازند فشار زیادی را به آنها وارد می‌کند. به این منظور دریافت بورسیه کانادا برای اینکه خیال این افراد از هزینه‌های تحصیلی راحت باشد اهمیت بسیار زیادی دارد .

بورسیه تحصیلی کانادا به یاد قربانیان سانحه سقوط هواپیمای اوکراین

برای استفاده از انواع بورسیه کانادا، باید ابتدا آنها را بشناسید و سپس ببینید که هر یک از این بورسیه‌ها در چه مقطعی به دانشجو ارائه می‌شوند. بورسیه‌های دانشگاه‌های کانادا اغلب در مقاطع تحصیلی دکترا به دانشجویان ارائه می‌شوند. این بورسیه‌ها شامل فاند و کمک هزینه نیز می‌شوند. برای اطلاع بیشتر باید بدانید که جان باختگان ایرانی کانادایی هواپیما، که شهروند کانادا نیز محسوب می‌شوند از نخبگان و دانشجویان و اساتیدی بودند که می‌توانستند آینده درخشانی را در کانادا داشته باشند. برخی از آنها در کانادا، تحقیقات زیادی را جهت کمک به سطح زندگی در کانادا انجام داده بودند. از این رو، این بورسیه را دولت کانادا برای احترام و گرامیداشت آنها در نظر گرفته است. این بورسیه‌ها در دانشگاه‌هایی که هر یک از این قربانیان در آنجا تحصیل می‌کردند به دانشجویان ارائه می‌شوند. این بورسیه کانادا با نام  Iranian Student Memorial Scholarship Fund  شهرت دارد

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا یادبود قربانیان ایرانی- کانادایی

پس از سانحه هوایی که برای هواپیمای اوکراینی در ایران رخ داد و ۱۷۰ نفر قربانی شدند، دولت انتاریو در کانادا به احترام هر یک از قربانیانی که تابعیت کانادا را داشتند و دانشجوی این کشور بودند، بورسیه‌ تحصیلی ۱۰ هزار دلاری اعطا کرد. این دولت از این طریق، به قربانیان این سانحه هوایی، ادای احترام کرد و یاد آنها را گرامی داشت. زمانی که برای اعطای این بورسیه کانادا در نظر گرفته شده است از شروع سال تحصیلی ۲۰۲۱ است. ارزش این بورسیه همانطور که گفتیم ۱۰ هزار دلار است و به عنوان بورس شایستگی به دانشجویان ممتاز تعلق می‌گیرد. از شروط این بورسیه این است که دریافت کنندگان آن با مشورت و مجوز خانواده‌های قربانیان، برای تحصیل در کانادا انتخاب می‌شوند. بعد از حادثه غم انگیز هواپیمای اوکراینی در ایران، دانشگاه تورنتو نیز اعلام کرد که برای بزرگداشت این دانشجویان، فاندی را در نظر گرفته است که برای دانشجویان ایرانی علاقمند به رشته‌های ایرانشناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ۶ نفر از ۱۷۶ نفر مسافر این هواپیما، از دانشجویان دانشگاه تورنتو بودند. بر این اساس، دانشگاه تورنتو اعلام کرده است تا ۲۵۰هزار دلار که سه برابر هر مبلغ اهدایی به این فاند است بر آن می‌افزاید و سپس مبلغی معادل مبلغ اهدایی بورسیه به آن  می‌افزاید  می بودجه این فاند از طریق هدایایی که برای این خانواده‌ها در نظر گرفته شده و نیز با کمک دولت کانادا به دانشجویان بر اساس دلار در نظر گرفته شده است. این فاند به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که علاقمند به تحصیل در رشته ایرانشناسی کانادا هستند.

آیا این بورسیه کانادا، مخصوص دانشگاه تورنتو است؟

ایده ایجاد بورسیه توسط معاون رئیس دانش تورنتو و دو نفر از ایرانیانی که در این دانشگاه تحصیل کرده و رئیس مرکز سیاست‌گذاری علوم کانادا هستند، در نظر گرفته شده است. این افراد، این ایده را راهی برای جلوگیری از فراموش شدن این دانشجویان و زنده ماندن نام آنها به عنوان افرادی باهوش، دانسته‌اند.

شاید این ایده، بهترین ایده‌ای بود که می‌توانست تا حدودی از غم دانشجویان ایرانی و کانادایی برای از دست دادن افرادی با این سطح نبوغ، بکاهد. با وضعیت بد اقتصادی که دانشجویان ایرانی دارند، این بورسیه می‌توانست موقعیتی امید بخش برای کسانی که از لحاظ مالی، در وضعیت مساعدی نیستند، روزنه امیدی ایجاد کند که بتوانند تحصیلات خود را از طریق این بورسیه کانادا، در خارج از ایران پی بگیرند. این بورسیه برای دانشجویان ایرانی که می‌توانند در رشته ایرانشناسی تحصیل کنند در نظر گرفته شده است.

جالب است بدانید که علاوه بر دانشگاه تورنتو، بسیاری دیگر از دانشگاه‌های کانادا نیز برای ایجاد فاند جهت دانشجویان این کشور، آمادگی خود را نشان دادند. اما دانشگاه تورنتو پیش قدم بود و توانست تاسیس این فاند کانادا را عملی کند. تمامی دانشجویان ایرانی کانادایی که در این سانحه دلخراش جان خود از دست دادند افرادی بودند که در زمینه‌های مطالعاتی خود، مشغول به تحصیل و مطالعه بودند. بورسیه کانادا که به این منظور، لحاظ شده است به این جهت بوده است که کسانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند از هدف مورد نظر خود، ناامید نشوند. این بورسیه می‌توانست به عنوان تشویقی جهت حضور ایرانیان برای تحصیل در کانادا و جاودانه کردن نام قربانیان باشد.  

دیگر بورسیه‌های کانادا که مورد علاقه ایرانیان هستند

دانشگاه‌های معتبر کانادا، معمولا به دانشجویان این کشور، بورسیه‌های بسیار خوبی ارائه می‌دهند. اما معروفترین بورسیه کانادا که در بین دانشجویان از عمومیت بیشتری برخوردار است با نام بورسیه ورودی این کشور به Domestic Entrance Scholarships شهرت دارد. این بورسیه کانادا یک ساله است که به کسانی ارائه می‌شود که اقامت دائم کانادا را داشته باشند. دانشجویانی که مشمول این بورسیه می‌شوند، معدل آنها باید بالا بوده و به صورت تمام وقت در دانشگاه باشند. یعنی کسانی که کارمند هستند، نمی‌توانند از این بورسیه کانادا استفاده کنند. ارزش این بورسیه برای مقطع مستر در حدود ۲۰۰۰دلار و برای مقطع phd در حدود ۳۰۰۰دلار است.  کمک هزینه تدریس، معروف به Teaching Assistantships TA است. اساتیدی که جزو دانشجویان ارشد و دکتری هستند، به اساتید در انجام وظایف خود، کمک و یاری می‌رسانند. از جمله کارهایی که این دانشجویان انجام می‌دهند، برگزاری امتحانات، رفع اشکال، تصحیح اوراق و کارهای مربوط به آزمایشگاه است. اگر دانشجو در این بورسیه کانادا، بتواند وظایف خود را درست انجام دهد و در زمینه معدل و مهارت زبان انگلیسی، قدرتمند ظاهر شود، می‌تواند محدوده کاری خود را به بیرون از دانشگاه انتقال دهد و به دانشجو در مواقع مشخص، حقوق پرداخته شود. ارزش این کمک هزینه، بیشتر از ۱۰٫۰۰۰ دلار در سال است. کمک هزینه پژوهشی Research Assistantships RA برای دانشجویانی در نظر گرفته می‌شود که علاقمند به پژوهش هستند و شرایط آن را نیز دارند. در این بورسیه، دانشجو مدتی از زمان خود را بر روی تحقیق و پژوهش در مورد موضوعاتی که استاد از وی خواسته است، سپری می‌کند. این تحقیقات با همراهی استاد راهنما دنبال شده و در پایان به ارائه پایان نامه  . دانشجو منتهی می شوند.بورسیه دانشگاه کانادا، یادبود قربانیان ایرانی-کانادایی ایده بسیار خوبی است که سبب زنده شدن امید در دل دانشجویان ایرانی برای تحصیل در کانادا شده است. این بورسیه، در رشته ایرانشناسی در نظر گرفته شده است. بنابراین متقاضیانی که به این حوزه علاقمند هستند می‌توانند درخواست خود را ارسال کنند. همانطور که گفته شد دانشگاه تورنتو خانواده قربانیان را در انتخاب افراد جهت کسب این بورسیه، دخالت می‌دهد. بنابراین با داشتن یک رزومه خوب و شایستگی، شما هم می‌توانید یکی از کسانی باشید که بورسیه کانادا را از طریق زنده نگه داشتن نام دانشجویان و نوابغ ایرانی سانحه هواپیمایی اوکراین، کسب می‌کنید.

 

اعتبار دانشگاه های اوکراین و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های اوکراین و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های کشور اوکراین در تمام کشورهای جهان دارای اعتبار هستند و دانشجویانی که از سایر کشورها به اوکراین سفر می کنند پس از بازگشت به کشور خود می‌توانند به کار مشغول شوند و نیازی به معادل سازی و یا شرکت در آزمون های سنجش ندارند. برخی از دانشگاههای کشور اوکراین توسط وزارت علوم ایران تأیید شده اند که در قسمت های بعدی با آن ها آشنا خواهید شد.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در اوکراین

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همان طور که در قسمت های قبلی نیز ذکر شد، دانشگاه های اوکراین از محبوبیت ویژه ای در میان دانشجویان برخوردار هستند. بسیاری از دانشگاه های این کشور برای پذیرش دانشجو در مقطع لیسانس، یک سری آزمون های ورودی برگزار می کنند. در آزمون های ورودی، داوطلبان دانشگاه ها باید نمره لازم برای ورود به دانشگاه را کسب کنند. آزمون های زبان انگلیسی برای ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی توسط دانشگاه ها و مؤسسات معتبر دیگر نیز برگزار می شوند.

معادل سازی مدارک در اوکراین

معادل سازی مدارک در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر دانشجو یا دانش آموز که قصد ادامه تحصیل در اوکراین را داشته باشد، مدارک او توسط سازمان مربوطه مورد ارزشیابی قرار می گیرد. برای ورود به مقاطع بالاتر در دانشگاه، ریزنمرات دانشجو به انضمام مقالات پژوهشی و سوابق علمی او بررسی می شوند. این مسأله به ویژه هنگام دریافت بورسیه تحصیلی، اهمیت بیشتری پیدا می کند. بررسی مدرک دوره های قبلی، ویزای تحصیلی برای دانشجویان خارجی، مدرک زبان، تعداد مقالات، سوابق تحقیقاتی و ...، مواردی هستند که در معادل سازی و ارزشیابی مدارک تحصیلی در اوکراین مهم هستند.

خوابگاه در اوکراین

خوابگاه در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اوکراین، خوابگاه های دانشجویی برای ارائه به دانشجویان وجود دارند. این خوابگاه ها معمولاً هم به صورت خصوصی و هم توسط دانشگاه به صورت عمومی ارائه می شوند. بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی شامل هزینه های زندگی در خوابگاه دانشجویی خواهد بود. خوابگاه های خصوصی معمولاً شهریه های بیشتری دارند و البته امکانات بهتری هم ارائه می دهند. اگر دانشجویی از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد به خوابگاه نیازی ندارد و می تواند یک آپارتمان کوچک اجاره کند و زندگی دانشجویی خود را در اختیار خود داشته باشد. خوابگاه‌های دانشجویی در کشور اوکراین معمولاً به صورت سوئیت هستند. قیمت خوابگاه های دانشجویی با توجه به دانشگاه مورد نظر و شهر، متفاوت خواهد بود، به طور متوسط، هزینه خوابگاه در این کشور، رقمی بین 100 تا 120 دلار در طول یک سال است. اگر یک دانشجو بدون آنکه هزینه های زندگی دانشجویی خود را محاسبه کند به این کشور سفر کند قطعاً در اولین ترم دانشگاهی با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد.

امتیازات کارت دانشجویی در اوکراین

امتیازات کارت دانشجویی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کارت دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه های اوکراین به منزله یک کارت شناسایی محسوب می شود و دانشجو می‌تواند از خدمات دانشجویی که شامل تخفیف هایی در برخی مکان ها مانند رستوران ها، مراکز خرید، اماکن تفریحی و گردشگری و ... است، برخوردار شود. به خصوص هزینه حمل و نقل مانند مترو و اتوبوس و... با ارائه کارت دانشجویی کاملا رایگان خواهد بود.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جست و جو برای کار دانشجویی حین تحصیل در اکراین به اندازه تأمین شرایط بورسیه تحصیلی مورد اهمیت است؛ چرا که یکی از راه‌هایی است که به شما کمک می‌کند هزینه‌های تحصیلی خود را تأمین نمایید. ابتدا باید به نوع تحصیل دقت کنید و بدانید که می‌توانید به صورت تمام وقت کار کنید یا باید شغلی پاره وقت پیدا کنید.  

معمولا دانشجویان در اکراین باید به مشاغل عمومی بپردازند و کم‌تر کسی می‌تواند در زمینه رشته تحصیلی خود کار کند. البته بهتر است ناامید نشوید؛ به خصوص اگر یک دانشجوی نمونه هستید به اساتید و آشنایان خود بسپارید که به دنبال یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود هستید تا اگر فرصتی فراهم شد، به بهترین نحو از آن استفاده کنید. 

فروشندگی یکی از پر رونق‌ترین مشاغل دانشجویی در اکراین است. دانشجویان مقاطع مختلف در اکراین به کار در انواع فروشگاه‌ها می‌پردازند و کسب درآمد می‌کنند.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در اوکراین

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر یک از دانشجویانی که در اوکراین تحصیل می کنند می توانند برای تأمین مخارج خود در طول دوران تحصیلی خود به کار دانشجویی مشغول شوند. برای کار دانشجویی در این کشور، قوانین ویژه ای وجود دارد. برای کار دانشجویی دانشجویان خارجی، مجوز اداره کار و پلیس اوکراین لازم است. دانشجویان همچنین باید مجوز کار دانشجویی را از دانشگاه محل تحصیل خود داشته باشند. دانشجویان دوره لیسانس و فوق لیسانس در طول یک هفته مجاز به 10 تا 20 ساعت کار هستند و دانشجویان دوره دکتری می توانند تا 30 ساعت در هفته کار کنند. با این اوصاف، یک کار نیمه وقت در این کشور با حقوق قابل قبول می تواند تا اندازه ای مخارج یک زندگی دانشجویی را تأمین کند. 

اگر شما هم به عنوان یک دانشجو قصد دارید برای یافتن یک کار دانشجویی مناسب اقدام کنید، مراجعه به وبسایت های کاریابی یا آگهی های استخدامی، راهکار مناسبی است. یکی از راه هایی که دانشجویان می توانند در اوکراین، یک کار دانشجویی پیدا کنند این است که رزومه علمی خود را برای یک کارفرما ارسال کنند و در صورتی که ساعات کاری شرکت یا محل کار با قوانین کار دانشجویی مغایرت نداشته باشد می توانند به کار مشغول شوند. برای دریافت مجوز کار دانشجویی در اوکراین به دو عدد عکس، مجوز دانشگاه، مدارک دانشجو بودن، ویزای تحصیلی و مدارک هویتی نیاز است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در اوکراین

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان در اوکراین می توانند از خدمات و تسهیلات بیمه دانشجویی استفاده کنند. هزینه بیمه دانشجویی در طول یک سال، 100 دلار است. البته هزینه های درمانی شامل بیماری هایی مثل سرماخوردگی و دندانپزشکی نمی‌شود.  

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در اوکراین

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهتر است دانشجویان برای اعتبار مالی خود پس از ورود به اوکراین برای تحصیل، یک حساب بانکی افتتاح کنند تا بتوانند تمام کارهای بانکی یا وام دانشجویی را به راحتی از آن طریق پیگیری کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین

گروه ب( خوب)   

 1. Ivan Franko National University of Lviv
 2. Karazin Kharkiv National University
 3. Lviv Polytechnic National University
 4. National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute "
 5. National Technical University of Ukraine (Kyiv Polytechnic Institute),
 6. Ukraine 6. Sumy State University
 7. Taras Shevchenko National University of Kyiv

ج ( متوسط) گروه

 1. Donetsk National University
 2. Donetsk National University of Economics and Trade named after Mykhailo Tugan-Baranovsky (DonNUET)
 3. Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas
 4. Kharkiv National University of Radio Electronics
 5. Kyiv National university of Technologies and Design
 6. Kyiv National University of Trade and Economics)KNUTE)
 7. National Aerospace University "KHAI"
 8. National Academy of Sciences of Ukraine
 9. National Aviation University
 10. National Forestry University of Ukraine
 11. National University Odessa Law Academy
 12. National University of Life Science & Environmental Studies (National Agricultural University)
 13. National University of Ostroh Academy
 14. Odessa National Academy of Food Technologies
 15. Ostrogradsky National University of Kremenchuk
 16. Petro Mohyla Black Sea National University
 17. South Ukrainian National Pedagogical University Named after K.D.Ushynsky
 18. Ternopil National Economic University
 19. Uzhhorod National University
 20. Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اوکراین

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال 2018 و 2019 هیچ دانشگاهی در کشور اوکراین مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است و تمام دانشگاه های پیشین که در لیست وزارت بهداشت بوده اند از این لیست در دو سال اخیر خارج شده اند.

دانشگاه های برتر در اوکراین

دانشگاه های برتر در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


در کشور اوکراین تعداد زیادی دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی قرار دارد. رشته ها و گرایش های متنوعی در هر واحد آموزشی تدریس می شوند و هر ساله تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی در این کشور به تحصیل مشغول می شوند. تنوع رشته های دانشگاهی، موقعیت بسیار عالی شهرهای اوکراین برای زندگی و همچنین هزینه های متعادل تحصیل و زندگی دانشجویی باعث شده اند تا توجه بسیاری از جوانان به این کشور برای ادامه تحصیل معطوف شود. در این قسمت با فهرستی از برترین دانشگاه های کشور اوکراین آشنا می شوید:

 • Chernihiv
 • Nizhyn
 • CrimeaSevastopol
 • Simferopol
 • Dnipro
 • Kamianske
 • Kryvyi Rih
 • Ivano Frank Area
 • Kropyvnytskiy
 • Kharkiv
 • Kamianets-Podilskyi
 • Khmelnytskyi
 • Kyiv
 • Lutsk
 • Lviv
 • Drohobych
 • Rivne
 • Ostroh
 • Poltava
 • Sumy
 • Hlukhiv
 • Uzhhorod
 • Agricultural chemistry and soil science
 • Agronomy
 • Automobiles and automobile economy
 • Computer systems and networking
 • Crop protection
 • Municipal economy and construction
 • Software engineering
 • National Technical University

نظام آموزشی اوکراین

نظام آموزشی اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نظام آموزشی کشور اوکراین نیز مانند سایر کشورها شامل تحصیل در مقاطع ابتدایی، دبیرستان در دو دوره، مقطع دانشگاه در دوره های لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و فوق دکتری است. برخی از مدارس این کشور به صورت شبانه‌روزی فعالیت می کنند اما بسیاری از آن ها مدارس عادی هستند. در حال حاضر، نظام آموزشی در اوکراین شامل 4 سال در دوره ابتدایی، 5 سال در دوره راهنمایی و 2 سال هم در دوره دبیرستان است. سنجش دانش آموزان در این کشور از همان سال های ابتدایی با سیستم نمره دهی انجام می گیرد. البته باید گفت که در مدارس کشور اوکراین به مهارت آموزی، تدریس هنر و علوم و همچنین آموزش های عملی برخی از دروس و مهارت ها نیز توجه زیادی می شود. 

در مدارس کشور اوکراین دروس مختلفی به دانش آموزان تدریس می شوند: ادبیات و زبان اوکراینی، زبان خارجی، ادبیات جهان، تاریخ اوکراین و جهان، جغرافیای جهان، ریاضیات، شیمی، فیزیک، هندسه، تربیت بدنی، هنر، موسیقی و زیست شناسی و در برخی مدارس محیط زیست، نمونه هایی از دروس آموزش داده شده به دانش آموزان هستند. در مدارس کشور اوکراین برنامه های تفریحی و سرگرمی مانند بازی های فکری نیز در برنامه درسی دانش آموزان در هفته وجود دارند. برخی از فعالیت های ورزشی مانند شطرنج، اجرای تئاتر، موسیقی و سرود، فوتبال و ... نیز در برنامه های هفتگی دانش آموزان گنجانده می‌شوند. جالب آن است که هر دانش آموز به لحاظ استعداد و علاقه خود در یکی از برنامه های فوق شرکت می کند. در پایان دوره دبیرستان، دانش آموزان می توانند برای ورود به دانشگاه، یکی از رشته های دانشگاهی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

در نظام آموزشی اوکراین، نمرات دانش آموزان به ویژه در دو دوره آخر تحصیلات آن ها برای ورود به دانشگاه اهمیت زیادی دارد. دانش آموزانی که بالاترین نمرات درسی را کسب کرده اند می توانند بدون آزمون های  ورودی به دانشگاه راه پیدا کنند. در آزمون های ورودی به دانشگاه های اوکراین، دروس ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، جغرافیا، زبان خارجی، زبان و ادبیات اوکراینی و تاریخ اوکراین برای سنجش داوطلبان ورود به دانشگاه در نظر گرفته می شوند. 

برای ورود دانشجویان به دانشگاه های اوکراین، حداقل نمره قبولی در آزمون ورودی لازم است. این نمره، معادل 5 در نظر گرفته شده است و اگر دانشجویان بتوانند با نمره بالاتری در آزمون پذیرفته شوند می توانند بورسیه تحصیلی را نیز دریافت کنند. مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه 4 سال، دوره فوق لیسانس، حدود 2 سال و در دوره دکتری حدود 4 سال است. دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی باید حتماً دارای دو و بیشتر مقاله معتبر چاپ شده در ژورنال های علمی و مجلات معتبر داخلی و خارجی باشند. فارغ التحصیلی در دوره های دکتری از دانشگاه های این کشور نسبتاً دشوار است چرا که دانشجویان باید یک پایان نامه بسیار عالی و با ارزش بالای علمی را ارائه دهند.

لیسانس در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در اوکراین

لیسانس در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امکان تحصیل در اوکراین در مقطع لیسانس برای دانشجویانی که دارای مدرک دیپلم هستند وجود دارد. دانشجویان خارجی که قصد دارند در یکی از رشته های دانشگاهی در این کشور تحصیل کنند علاوه بر مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه باید ویزای تحصیلی و همچنین نامه پذیرش در دانشگاه را نیز ارائه دهند. در کشور اوکراین، تنها به برخی از رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس بورسیه تحصیلی اعطا می شود بنابراین اگر دانشجویی تصور می کند شرایط دریافت بورسیه را دارد باید با مراجعه به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود، در مدت زمان معین برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نماید. مدرک دیپلم، گواهی سلامت پزشکی، ویزای تحصیلی، ارائه هدف صحیح از تحصیل در فوق لیسانس، مواردی هستند که برای ثبت نام در یک دانشگاه در مقطع لیسانس لازم است. تحصیل در اوکراین در رشته های مهندسی، هنر، علوم پایه و علوم انسانی در مقطع لیسانس وجود دارد. برای ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین، دانشجویان باید دارای مدرک دیپلم باشند. طول مدت تحصیل در این دو دوره ویژه، کمی بیشتر از دوره تحصیل در لیسانس است.

فوق لیسانس در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در اوکراین

فوق لیسانس در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امکان تحصیل در اوکراین در مقطع فوق لیسانس نیز برای دانشجویان و علاقه مندان به ادامه تحصیل فراهم است. خوشبختانه دانشگاه های این کشور بسیار پیشرفته و دارای رتبه بالایی هستند و تقریباً برای هر رشته ای در این کشور می توان تحصیلات را در مقاطع فوق لیسانس ادامه داد. برای اطلاع از رشته های تحصیلی می توانید به وبسایت های دانشگاه های اوکراین مراجعه کنید. طول این دوره حدود 2 تا 3 سال است و دانشجویان واجد شرایط می توانند از بورسیه های تحصیلی نیز استفاده کنند. دانشجویان برای تأمین هزینه های خود در این دوره می‌توانند به کار دانشجویی نیز بپردازند. مخارج یک زندگی دانشجویی در دوره فوق لیسانس در اوکراین، چیزی معادل 14000 دلار در یک سال است. 

دکترا در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش دکترا در اوکراین

دکترا در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش دکترا در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در کشور اوکراین حدود 4سال طول می کشد. گرفتن این مدرک به دانشجویان کمک می کند تا برای حرفه هایی که علاقه مند هستند وارد آن شوند شرایط لازم را داشته باشند.این دانشجویان حتما باید برای تحصیل در این مقطع مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهند.همچنین باید مدارکی اعم از پاسپورت بین المللی ، مدارک تحصیلی موجود و فرم درخواست پرشده را ارائه دهند.

تحصیل پزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تعداد دانشجویانی که به تحصیل در اوکراین در مقطع پزشکی علاقه مند هستند، کم نیست. هر ساله تعداد زیادی از علاقه مندان به این رشته از سراسر جهان در دانشگاه های پزشکی در این کشور پذیرفته می شوند. مدرک دانشگاهی در این مقطع تحصیلی از دانشکده پزشکی کشور اوکراین دارای اعتبار جهانی است و علاوه بر هزینه های قابل قبول تحصیلی، بورسیه هایی که به دانشجویان این دوره تعلق می گیرند می توانند بسیاری از هزینه های زندگی دانشجویی آن ها را تأمین کنند. دانشکده های پزشکی در اوکراین از سوی وزارت بهداشت و علوم کشورهای آسیایی و همچنین سازمان بهداشت جهانی، معتبر شناخته شده اند. با توجه به محبوبیت رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور، احتمال افزایش تعداد دانشجویان این دوره در سال های بعد نیز بسیار زیاد است.

تحصیل در اوکراین در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی است و بهتر است دانشجویان برای ورود به این رشته حتماً مدرک معتبر زبان داشته باشند. شهریه های دانشگاهی برای رشته های پزشکی در یک سال، حدود 5000 دلار گزارش شده است. این مقدار می تواند با توجه به خدمات و نوع دانشگاه ارائه دهنده رشته پزشکی، اندکی متغیر باشد. برخی از کالج های اوکراین نیز ارائه دهنده رشته پزشکی به علاقه مندان خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از طریق مؤسسه های معتبر مهاجرتی اقدام نمایید.

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

علاوه بر رشته پزشکی، رشته دندانپزشکی نیز در کشور اوکراین از محبوبیت زیادی برخوردار است. دانشجویان علاقه مند به دندانپزشکی می توانند پس از پایان دوره دبیرستان برای ثبت نام در این دوره و شرکت در آزمون ورودی دانشکده اقدام کنند. دروسی که دانشجویان این دوره در ابتدای ورود به دانشگاه در آن سنجیده می شوند شامل فیزیک، شیمی، ریاضیات، زیست شناسی و زبان خارجی است. هر دانشجو باید حداقل 50% نمره این دروس را کسب کند تا بتواند به عنوان یک دانشجوی رشته دندانپزشکی در اوکراین پذیرفته شوند. در این دوره برای دانشجویان بین المللی، یک دوره آموزش زبان اوکراینی برگزار می‌شود که مدت دوره 10 ماه بوده و پس از پایان این دوره می توانند وارد آموزش های تخصصی زبان انگلیسی شوند. 

برخی از دانشگاه های دندانپزشکی اوکراین متأسفانه توسط وزارت بهداشت تأیید نشده اند. به همین دلیل اگر دانشجویان ایرانی قصد داشته باشند در کشور اوکراین در این رشته تحصیل کنند و سپس به ایران بازگردند باید ابتدا از معتبر بودن مدرک دانشگاه مورد نظر خود در ایران اطمینان حاصل کنند. 

تخصص پزشکی در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در اوکراین

تخصص پزشکی در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های اوکراین ادامه تحصیل می دهند پس از پایان دوره تحصیلی خود می توانند در رشته های تخصصی، ادامه تحصیل داده و در یک زمینه تخصص بگیرند. تخصص های رشته پزشکی معمولاً شامل کودکان، زنان، مغز و اعصاب، بیماری های داخلی، بیماری های عصبی، جراحی، پزشکی قانونی، چشم پزشکی، داروسازی، سیستم های رگ و عروق، درمان بیماری های مادران و نوزادان، بیماری های ایمونولوژی، تخصص پاتولوژی، بیماری های ژنتیکی، کمک های اولیه و اورژانس، بیماری های خاص و... است

تخصص دندانپزشکی در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در اوکراین

تخصص دندانپزشکی در اوکراین و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های اوکراین ادامه تحصیل می دهند پس از پایان دوره تحصیلی خود می توانند در رشته های تخصصی، ادامه تحصیل داده و در یک زمینه تخصص بگیرند.  در رشته دندانپزشکی نیز تمام گرایش های مربوط به بیماری های دهان و دندان، جراحی فک، لثه و ... به عنوان تخصص دندانپزشکی در اوکراین ارائه می شوند. بهترین فرصت برای ارتقای سطح علمی دانشجویان این دوره این است که همزمان با دوره تحصیلی خود، تحقیقات و مطالعاتی را برای ارائه مقالات به همایش ها و کنفرانس های داخلی و خارجی آماده کنند. 

رشته های غیر پزشکی در اوکراین

رشته های غیر پزشکی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از نکات بارز در کشور اوکراین ارائه رشته های متنوع برای دانشجویان بین المللی است.این رشته ها شامل‌‌ دریایی،معدن مکانیک برق ،صنعت معدن،مکانیک،معدن و زمین شناسی،برق،اقتصاد و مدیریت،کامپیوتر،شیمی و تکنولوژی،فیزیک ،مهندسی،کشاورزی است که هرکدام از این رشته ها دارای دانشگاه های خیلی خوب در کشور اوکراین هستند. 

خلبانی در کشور اوکراین

کشورهای معدودی در زمینه ی خلبانی پیشرفت داشته‌اند؛ یکی از این کشورها اوکراین است که در زمینه‌ی صنعت هوانوردی و هوا و فضا پیشرفت های چشمگیری داشته و به عنوان یکی از مقصدهای ایده آل دانشجویان و علاقمندان هوانوردی و نخبگان مورد توجه قرار گرفته است. دانشگاه ملی نیروی هوایی اوکراین با نام ivan Kozhedub یکی از بهترین دانشگاه‌های هوانوردی در اوکراین محسوب می شود که در شهر خارکف وجود داشته و دانشجویان بین‌المللی را برای رشته های مختلف از جمله خلبانی پذیرش می‌کنند.

آکادمی پرواز کشور اوکراین نیز از دیگر دانشگاه های بین‌المللی خلبانی به شمار می رود که به طور قابل توجهی پیشرفت داشته است. زبان تحصیل در کشور اوکراین روسی و اوکراینی است، اما برای دانشجویان بین المللی در رشته خلبانی تدریس به زبان انگلیسی نیز صورت می پذیرد. در اوکراین می توان در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری خلبانی ادامه تحصیل داد.

این کشور که با نام پرستار اروپا شهرت دارد از وضعیت اقتصادی مطلوبی برخوردار بوده و نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی می توان زندگی راحت تری در این کشور رقم زد. شهرهای کیف و خارکف از جمله شهرهایی هستند که دانشجویان خلبانی را در دانشگاه های خود پذیرش می کنند. اگر دانشجویان از وضعیت اقتصادی این کشور آگاهی داشته باشند بهتر می توانند برای مهاجرت اقدام نمایند. هزینه‌ی خورد و خوراک در این کشور ماهانه چیزی حدود 200 گریونا و هزینه‌ی اجاره‌ی یک آپارتمان یا خانه‌ی دانشجویی برای هر فرد حدود 8.600 گریونااست. به طور کلی برای داشتن یک زندگی راحت دانشجویی در اوکراین ماهانه چیزی حدود 10000 گریونا را باید در نظر گرفت. اگر دانشجو خوابگاه را برای محل اقامت خود انتخاب نماید، این هزینه ها کاهش چشمگیری دارد.

تحصیل در رشته خلبانی در اوکراین مزیت های زیادی دارد که به سبب این مزیت ها با وجود هزینه های بالا دانشجویان بین‌المللی زیادی تصمیم به مهاجرت به این کشور می گیرند. اعتبار جهانی دوره های آموزش خلبانی در اوکراین، گواهینامه پزشکی معتبر در سطح جهان، عدم نیاز به آزمون ورودی، آموزش دروس به زبان انگلیسی، شهریه های معقول از جمله مزیت ها هستند. هزینه تحصیل در رشته خلبانی در اوکراین برای هر سال حدود 5000 دلار آمریکا است. دانشجویان می توانند در اوکراین خود را بیمه ی پزشکی و بیمه ی مجوز اقامت موقت نمایند، که برای بیمه پزشکی حدود 250 دلار آمریکا برای 6 سال و برای بیمه‌ی مجوز اقامت موقت 100 دلار آمریکا پس از ورود به کشور پرداخت می کنند.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در اوکراین

خطرات احتمالی برای دانشجویان در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با توجه به اینکه کشور اوکراین، سرزمینی است که از اتحادیه جماهیر شوروی سابق، جدا شده است، تحصیل در این کشور برای دانشجویان ایرانی با مشکلاتی مواجه است. متأسفانه برخی از خوابگاه هایی که بعضی از دانشگاه های این کشور به دانشجویان در رشته های غیر پزشکی در مقاطع لیسانس ارائه می دهند کیفیت پایینی دارند. مشکلاتی نظیر یادگیری زبان اوکراینی یا روسی، کیفیت برگزاری دوره های آموزش زبان اوکراینی، نمونه های دیگری از مشکلات دانشجویان در این کشور هستند. این مشکلات تا حدی ممکن است بزرگ جلوه کند که فهم و درک موضوعات و مفاهیم درسی را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. 

یکی از مهم ترین خطراتی که دانشجویان ایرانی در تحصیل در اوکراین تهدید می کند دزدی اموال، دارایی ها یا مدارک شناسایی آن ها توسط غریبه ها است. مشکل بزرگ دیگری که هم دختران دانشجو و هم پسران دانشجو را در اوکراین تهدید می کند، دوستی با جنس مخالف اهل اوکراین است. از آنجایی که رابطه جنسی در این کشور آزاد است، جوانان ایرانی که برای تحصیل به اوکراین سفر می کنند اگر خواسته یا ناخواسته به دوستی با جنس مخالف تن دهند و به رابطه ای نادرست بیانجامد، به شدت در معرض تهدید خطرات ناشی از ایدز یا ... خواهند بود. بسیاری از جوانان دانشجو برای حل مشکلات مالی و اقتصادی و یا دریافت اقامت اوکراین، تصمیم میگیرند که با دختران یا پسران اوکراینی وارد رابطه ای دوستانه شوند و ازدواج کنند که غافل از اینکه این رابطه چیزی جز شکست برای آن ها در پی ندارد.

به توجه به موارد فوق به شدت به دانشجویان ایرانی عزیز توصیه می کنیم که قبل از سفر به اوکراین حتماً از جزئیات تحصیل در این کشور و قوانین آن به ویژه فرهنگ و ارتباطات اجتماعی مردم اوکراین اطلاع کامل پیدا کنند.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در اوکراین

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اوکراین نیز مانند سایر کشورهای جهان، مدرسه های مختلفی وجود دارند. مدارس بین المللی در این کشور به زبان انگلیسی بوده و البته در مدارس بومی آن، دروس صرفاً زبان اوکراینی تدریس می شوند. مدارس این کشور از امکانات تحصیلی خوبی برخوردار هستند و علاوه بر دروس علمی، سایر مهارت ها و برنامه های تفریحی نیز به دانش آموزان ارائه می گردند. علاوه بر درس هایی که در هر مقطع در مدارس تدریس می شوند، برنامه های ورزشی، رایانه، زبان انگلیسی، موسیقی و ... نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته شده اند. برخی از مدارس اوکراین دارای محوطه مخصوص مطالعه، آزمایشگاه، سالن موسیقی و ورزش است. 

مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی در کشور اوکراین، یک مدرسه فارسی زبان است که در همه مقاطع تحصیلی در دوره های ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان، دانشجو می پذیرد. این مدرسه در شهر کیِف قرار دارد. برای ثبت نام در این مدرسه باید از طریق وبسایت آن اقدام کنید

چاپ مقالات علمی در اوکراین و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در اوکراین و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

داشتن یک رزومه علمی قوی، عامل مهم برای تحصیل در اوکراین و سایر کشورهای خارجی است. ارائه و چاپ مقاله در نشریات علمی معتبر یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقویت رزومه علمی و تحقیقاتی است، در همین راستا، پروژه هایی که به بررسی یک مشکل و ارائه راهکاری برای حل آن انجام شده باشند از ارزش بالاتری برخوردار بوده و احتمال پذیرش آن توسط مؤسسات علمی یا کارفرماها بالاتر خواهد بود.

در تمام رشته های تحصیلی در دانشگاه های کشور اوکراین، فرصت های بسیار عالی برای تحقیقات و ارائه مقالات وجود دارد. اگر شما یک دانشجوی زرنگ و پرتلاش باشید به راحتی می توانید رزومه علمی و تحصیلی خود را تقویت کنید. این کار باعث می شود بتوانید پس از فارغ التحصیلی، شغل ایده آل به دست بیاورید. برای دستیابی به این اهداف پیشنهاد می کنیم در طول سال های تحصیل در اوکراین، شرکت در مسابقات و آزمون‌های بین المللی را فراموش نکنید. یک مقاله هر چند هم که سطح متوسطی داشته باشد می تواند رزومه دانشجو را ارتقا دهد. عامل دیگری برای تقویت رزومه علمی، شرکت در آزمون‌های بین المللی زبان است، مدرک زبان باید حتماً در رزومه دانشجویان وجود داشته باشد. اگر در دانشگاهی که دانشجو به تحصیل مشغول است، مسابقه علمی، المپیاد و یا هر برنامه تحقیقاتی دیگری برگزار گردد، توصیه می کنیم حتماً دانشجویان در آن برنامه ها شرکت کنند. دریافت گواهینامه شرکت در همایش یا کنفرانس، تأثیر بسزایی در تقویت بخشی رزومه تحصیلی فرد خواهد داشت، چه بسا که دانشجویان بتوانند در دوره های بعدی تحصیلی از بورسیه های تحصیلی ویژه استفاده کنند.

شرکت در آزمون های بین المللی در اوکراین

شرکت در آزمون های بین المللی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

داشتن یک رزومه علمی قوی، عامل مهم برای تحصیل در اوکراین و سایر کشورهای خارجی است. ارائه و چاپ مقاله در نشریات علمی معتبر یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقویت رزومه علمی و تحقیقاتی است، در همین راستا، پروژه هایی که به بررسی یک مشکل و ارائه راهکاری برای حل آن انجام شده باشند از ارزش بالاتری برخوردار بوده و احتمال پذیرش آن توسط مؤسسات علمی یا کارفرماها بالاتر خواهد بود. در تمام رشته های تحصیلی در دانشگاه های کشور اوکراین، فرصت های بسیار عالی برای تحقیقات و ارائه مقالات وجود دارد. اگر شما یک دانشجوی زرنگ و پرتلاش باشید به راحتی می توانید رزومه علمی و تحصیلی خود را تقویت کنید. این کار باعث می شود بتوانید پس از فارغ التحصیلی، شغل ایده آل به دست بیاورید. برای دستیابی به این اهداف پیشنهاد می کنیم در طول سال های تحصیل در اوکراین، شرکت در مسابقات و آزمون‌های بین المللی را فراموش نکنید. یک مقاله هر چند هم که سطح متوسطی داشته باشد می تواند رزومه دانشجو را ارتقا دهد. عامل دیگری برای تقویت رزومه علمی، شرکت در آزمون‌های بین المللی زبان است، مدرک زبان باید حتماً در رزومه دانشجویان وجود داشته باشد. اگر در دانشگاهی که دانشجو به تحصیل مشغول است، مسابقه علمی، المپیاد و یا هر برنامه تحقیقاتی دیگری برگزار گردد، توصیه می کنیم حتماً دانشجویان در آن برنامه ها شرکت کنند. دریافت گواهینامه شرکت در همایش یا کنفرانس، تأثیر بسزایی در تقویت بخشی رزومه تحصیلی فرد خواهد داشت، چه بسا که دانشجویان بتوانند در دوره های بعدی تحصیلی از بورسیه های تحصیلی ویژه استفاده کنند. 

کنفرانس های علمی در اوکراین

کنفرانس های علمی در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اوکراین نیز مانند سایر دانشگاه های خارجی، کنفرانس‌ها و همایش های علمی زیادی برگزار می‌شود که این مراسم ها فرصت‌های خوبی را برای دانشجویان فراهم می‌ کنند. بسیاری از کنفرانس های علمی این کشور در حوزه های آموزش دوره های مختلف، مهندسی سازه، مهندسی خودرو، شبکه، مهندسی برق، سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک، علوم رایانه و سخت افزار، جغرافیا، انرژی، مکانیک، زیست شناسی و ... هستند. اگر دانشجویان بتوانند در هر یک از این کنفرانس ها شرکت کنند برای آینده شغلی و تحصیلی آن ها بسیار مفید خواهد بود.

جشن های دانشگاه ها در اوکراین

جشن های دانشگاه ها در اوکراین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

علاوه بر جشن هایی که برای آغاز سال تحصیلی و فارغ التحصیلی دانشجویان در دوره های تحصیلی مختلف در دانشگاه های اوکراین برگزار می شود، ایام رسمی و مراسم های خاص مردم اوکراین نیز در دانشگاه ها گرامی داشته می شود و مراسم هایی برای دانشجویان برپا می‌گردند. مراسم سال نوی میلادی، مراسم عید پاک، روز پیروزی، روز استقلال اوکراین و ... ، نمونه هایی از مراسم های مخصوص در اوکراین هستند.

آخرین ویرایش: 2019-03-26 14:39:21 11,416