دانشگاه فلیندرز استرالیا

مقدمه

دانشگاه فلیندرز یک دانشگاه غیر خصوصی و دولتی است که در سال 1966 تاسیس شد. این دانشگاه در آدلاید که در جنوب استرالیا است قرار دارد. پردیس اصلی دانشگاه در پارک بلفورد در جنوب داخلی آدلاید واقع شده است.

درباره دانشگاه فلیندرز

دانشگاه فلیندرز استرالیا

این دانشگاه جز مکان‌های سرسبز استرالیا است. به گونه‌ای که دانشجویان در وقت‌های استراحت می‌توانند از این فضای سر سبز لذت ببرند. از ویژگی‌های دانشگاه فلیندرز می‌توان به نوآوری آن اشاره کرد که در این زمنیه عضو دانشگاه‌های تحقیقی IRU است. از نقطه نظر آکادمیک این موسسه تدریسی توانسته است یک دانشگاه پیشگام و یک رویکرد میان رشته‌ای را برای آموزش و پرورش به وجود بیاورد. هم‌چنین دانشکده علوم انسانی و پزشکی توانسته‌‌اند امتیاز برتر و رتبه دهم را در کل کشور کسب کنند. به علاوه دارای یک رهبر کارآفرینی در سطح جهانی است و محوطه دانشگاه با تکنولوژی بسیار بالایی که دارد در سطح Tonsley قرار گرفته است. در ژانویه سال  2019 رتبه بندی Times Higher Education از دانشگاه های برتر جهان، دانشگاه  فلیندرز را در گروه 251 – 300 ام قرار دادند. فلیندرز به افتخار یک دریانورد انگلیسی به نام متیو فلیندرز، که در اوایل قرن نوزدهم توانست خط مرکزی استرالیا را کشف کند و مورد بررسی قرار دهد نام‌گذاری شد.

تاریخچه دانشگاه فلیندرز

در سال 1950 محوطه دانشگاه در قسمت تراس شمالی آدلاید به آخرین حد از ظرفیت خود رسیده بود. تا اینکه در سال 1960 نخست وزیر، توماس پلیفورد اعلام داشت که می‌تواند 150 هکتار زمین دولتی را در اختیار این دانشگاه قرار دهد. این مقدار زمین در بوربانک برای تاسیس و ساختن پردیس دوم دانشگاه اختصاص پیدا کرد. بنابراین در سال 1961 برنامه ریزی و عملیات ساخت پردیس دوم به اجرا درآمد. مدیریت اصلی دانشگاه بر عهده پیتر کارمل بود و او نیز مردی اقتصاددان بود. وی مصمم بود که پردیس دوم باید از دیگری مستقل باشد و مانند گذشته به هیچ سنت قدیمی پایبند نباشد. تمامی عملیات به اجرا درآمده با 3.8 میلیون پوند به اتمام رسید. معماری این بنا با جف هریسون بود. و با همکاری با شرکت معماری هسل و مک کانل توانستند دانشگاه جدیدی را بنیاد نهند و تا کنون توانسته مکان آموزش و پرورش 6000 دانشجو باشد. دانشگاه فلیندرز پیشگام‌ترین دانشگاه در استرالیا بود. زیرا ساختارهای سنتی دانشگاه جای خود را به مدرن‌ترین و به روزترین شیوه‌ها برای تحصیل دادند. و چیزی که در آن زمان به عنوان عملی خلاق نام برده می‌شد، اکنون به عنوان یک قائده نامیده می‌شود.

کارشناسی پزشکی در دانشگاه فلیندرز

فکر ساخت زمین‌های دانشکده پزشکی و ادغام آن با دانشگاه اصلی اولین ابتکار در کشور بود. این دانشگاه توانست برای اولین بار در مقطع کارشناسی پزشکی دانشجو بپذیرد. و پذیرش دانشجو در این مقطع تحصیلی در سال 1974 بود. و سال بعد این دانشگاه توانست FMC را تاسیس کند.

توسعه دانشگاه فلیندرز

در اواسط دهه 1970 تصمیم گرفته شد که دانشگاه فلیندرز را توسعه دهند. بنابراین شروع به بازسازی و گسترش دانشگاه کردند و توانستند 4 رشته بسیار مهم تحصیلی مانند قانون، تجارت، مهندسی و علوم فناوری را تاسیس کنند. و بعدها یعنی در چند سال بعد از آن نیز بیشتر گسترش یافت و توانستند رشته مهندسی برق و الکترونیک و مهندسی پزشکی را نیز تاسیس کنند. لازم به ذکر است که در سال 1991 از این دانشگاه برای تغییر در ساختار اصلی آن قدردانی شد و توانست به دانشکده آموزش عالی استرالیا بپیوندد.

دانشگاه فلیندرز توانست در سال 2020 ایستگاه قطار را افتتاح کند تا دانشجویان مشکل رفت و آمد به دنشگاه و محل زندگی خود نداشته باشند. هم‌چنین پروژه دهکده فلیندرز را نیز افتتاح کردند. این پروژه با تمامی امکانات زندگی و رفاهی، تفریحی و ورزشی توانسته مکان مناسبی برای اسکان دانشجویان باشد.   

ساختار چهار دانشکده توانست به تصویب برسد

در سال 1998 مرکز بهداشت از راه دور، اقدام به کار جدیدی کرد. این مرکز یک بیمارستان آموزشی روستایی در آلیس اسپرینگز را به طور مشترک با دانشگاه شمالی (دانشگاه چارلز داروین فعلی) بنا نهاد. این تصمیم در سال 2011 با تشکیل برنامه پزشکی سرزمین شمالی بیشتر مورد ارزیابی قرار گرفت. هم‌چنین از سال 2000  دانشگاه فلیندرز رشته‌های جدیدی را ایجاد کرد. این رشته‌ها شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی و دیگر رشته‌های مهندسی بودند.

از دیگر اقدامات و امکانات موجود در دانشگاه فلیندرز

در سال 2015، دانشگاه فلیندرز پردیس جدیدی در Tonsley، جای سابق کارخانه Mitsubishi Motors Australia که در جنوب آدلاید بود افتتاح کرد. در این پردیس دانشکده علوم کامپیوتر، مهندسی و ریاضیات وجود داشتند. به علاوه انستیتوی تحقیقات تجهیزات پزشکی را نیز به دیگر امکانات این دانشکده اضافه کردند. مرکز علوم و فناوری در مقیاس نانو ( که در حال حاضر از آن به عنوان موسسه علوم و فناوری مقیاس نانو Flinders نام برده می‌شود) در این مرکز آموزش عالی تشکیل شد. و شرکت تازه‌ای برای تأسیس فناوری به اسم Flinders Re-Timer  تاسیس کردند.

رسانه‌های موجود در دانشگاه فلیندرز

امپایر تایمز یک رسانه دانشجویی است که در دانشگاه فلیندرز از سال 1969 تا 2006 توسط انجمن دانشجویان  به انتشار رسید. بنیانگذار و اولین سردبیر این روزنامه مارتین فابینی بود. این روزنامه دانشجویی ابتدا در پشت خانه او توسط دانشجوی همکار خود رود بوسول چاپ شد. روزنامه امپایر تایمز سابقه‌ای در خصوص مسائل اجتماعی داشت و طنز برانگیز بود. سردبیرها و کسانی که در این نشریه شرکت داشتند مارتین آرمایگر و گریگ (اچ. ج. نلسون) پیکهاور، استف کی و کیت الیس بودند. امپایر تایمز در سال 2006 به علت یک نوع اتحادیه در بین دانشجویان به نشر خود ادامه نداد. اما در سال 2013 توانستند یک بار دیگر برای چاپ آن اقدامات لازم را انجام دهند.

جایگاه ورزش در دانشگاه

در طول تمامی این سال‌ها دانشگاه فلیندرز توانسته است تیم های ورزشی زیادی را تشکیل دهد. و تمامی آنها درمسابقه‌های اجتماعی به رقابت پرداخته‌اند.

در حال حاضر این دانشگاه 22 باشگاه ورزشی وابسته دارد. همه باشگاه‌های موجود در این دانشگاه از تیم‌های ورزشی مبتنی بر اجتماعی تا رقابتی شامل ورزش‌های نام برده می‌شوند: آیکیدو، دو و میدانی، بدمینتون، بیس بال، بسکتبال، کریکت، کراس فیت، فوتبال، هاکی، کندو، کورف بال، لاکروس، فوتبال مردان، موی تای، نت بال، اسکواش، فریزبی آلتیمیت، زیر آب، والیبال، وینگ چون و هم‌چنین فوتبال زنان. جدا از این دانشجویان دانشگاه فلیندرز به راحتی خواهند توانست که در مسابقات بازیهای دانشگاهی سالانه شرکت کنند. و اگر آنها جز نماینده دانشگاه هستند در انواع رشته‌های مختلف ورزشی شرکت کرده و به رقابت بپردازند.

پنجاهمین سالگرد دانشگاه فلیندرز

در سال 2016، دانشگاه فلیندرز پنجاهمین سالگرد تأسیس خود را با ساختن تقویمی از تمامی اتفاق‌های عمومی و همراه با یک نشریه که خلاصه‌ای از نکته‌های مهم و بسیار برجسته تاریخ، تحقیقات و همه تلاش‌ها و عوامل مهم دانشگاه در 50 سال گذشته را جشن گرفتند. هم‌چنین در طول سال یک بار دیگر از بازسازی مرکز اصلی دانشگاه رونمایی کردند. و این امر از سال 2014 اغاز شد. Plaza and Hub برنده جایزه تصمیم گرفت که یک محوطه خرده فروشی و سرگرمی به وجود آمده از فروشگاه‌های مواد غذایی، خدمات متفاوت، یک طبقه از همه موارد تفریحی طبقه بندی شده و بیرون از صفحه‌ای که ایجاد شده بود درست کند.

تغییر ماهیت دانشگاه

در تاریخ یکم ژوئیه سال 2017 دانشگاه فلیندرز توانست از یک سیستم دانشگاهی دو قسمتی به چهار دانشکده و 14 مدرسه، تبدیل شود. و در نهایت بعد از تمام تلاش‌هایی که در این زمینه کرد موفق شد به یک ساختار کلی که از شش دانشکده تشکیل شده است تغییر ساختار دهد.

سازمان دهی دانشگاه

دانشگاه فلیندرز استرالیا

تا کنون دانشگاه فلیندرز توانسته است بیشتر از 160 دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه دهد. و همچنین بر تحقیقات بالاتر در تمام رشته ها نظارت کافی داشته است. همه مبحث‌ها  و برنامه‌های این مرکز آموزشی برای ارائه یادگیری منعطف و آموزش در راستای نیازهای کاری بوده است. و تمامی کارکنان این دانشگاه در تعامل گسترده دانش و صنعت و فن آوری به یکدیگر متکی هستند.

دانشکده‌های موجود در مرکز عالی فلیندرز

 • دانشکده تجارت، دولت و قانون
 • دانشکده آموزش، راونشناسی و مددکاری اجتماعی
 • دانشکده علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی
 • دانشکده پزشکی و بهداشت عمومی
 • دانشکده علوم پرستاری و بهداشت
 • دانشکده علوم و مهندسی

رئیس دانشگاه فلیندرز

دانشگاه فلیندرز تا کنون توسط 6 رئیس و 8 معاون مدیریت شده است. و تمامی آنها توانسته‌اند در دوره کاری خود بهترین خدمات را ارائه دهند.

 • سر اریک نیل، رئیس دانشگاه فلیندرز
 • پروفسور کالین استرلینگ، معاون وزیر
 • استیون گرلاخ، رئیس دانشگاه
 • کیت هنکوک، معاون رئیس دانشگاه

تعدا دانشجویان دانشگاه فلیندرز

تعداد تمامی دانشجویان اعم از دانشجویان بین‌المللی و داخلی دانشگاه فلیندرز در سال 2019 به 5400 نفر رسید و این تعداد از دانشجویان هر سال نسبت به سال پیش بیشتر می‌شود. علاوه بر این بعضی از برنامه‌های دریایی از طریق دانشگاه که در درجه اول تصمیم داشته‌اند در منطقه آسیا و اقیانوسیه تشکیل شود به اجرا درآمده است.

رتبه بندی دانشگاه فلیندرز

دانشگاه فلیندرز برای قرار گیری در رتبه‌ بندی مدارس، در حد رتبه بندی متوسط قرار گرفته است. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی 2020 Times توانست 251–300 را در جهان و رتبه 17 را در استرالیا کسب کند. از نظر علمی این دانشگاه در سال 2019، رتبه 401–500 در جهان و 22–23 را در استرالیا به دست آورد. هم‌چنین از نظر دانشگاه جهانی QS در سال 2020 دانشگاه فلیندرز رتبه 424 ام جهان و بیست و سوم در استرالیا را از آن خود کرد. به علاوه در رتبه بندی جهانی دانشگاه‌های ایالات متحده و گزارش جهانی 2020، توانست در رده 427 و 24 ام قرار بگیرد.

زندگی دانشجویی

دانشگاه فلیندرز تنها دانشگاه موجود در استرالیا است که از نظر محل اقامت در قسمت کلان شهر واقع شده است. در دانشگاه اصلی محل اقامت 560 دانشجو فراهم آمده است. و برای زندگی دانشجویان سه گزینه را ارائه می‌دهد.

 • خوابگاه دانشجویی با تمامی سرویس دهی‌ها
 • دهکده Deirdre Jordan که یک زندگی شخصی محسوب می‌شود
 • هم‌چنین برای زندگی خارج از محیط دانشگاه یک گزینه دیگر را پیشنهاد می‌دهد و آن محل اسکان اجاره‌ای است که این مورد نیز می‌تواند به صورت شخصی باشد

فارغ‌التحصیلان در دانشگاه فلیندرز

اکثر افرادی که در این دانشگاه توانسته‌اند فارغ‌التحصیل شوند جز افراد برجسته و مشهور بوده‌اند. در اینجا به تعدادی از آنان اشاره خواهیم کرد.

در خصوص هنر

 • ماریو آندراکیو – کارگردان و تهیه کننده فیلم
 • بندیکت اندروز – کارگردان تئاتر
 • دونالد بروک – استاد برجسته هنرهای تجسمی
 • الکس فراین – کارگردان فیلم
 • نونی هازلهورست – بازیگر
 • اسکات هیکس – کارگردان فیلم
 • ویکتوریا هیل – بازیگر ، نویسنده و تهیه کننده

در رابطه با علوم انسانی

 • جک باربالت – استاد جامعه شناسی
 • پل کارل – استاد تاریخ در کالج کینگ ، لندن
 • ماریون مادوکس – نویسنده و استاد تاریخ در دانشگاه مک کواری
 • هایدون منینگ – دانشمند علوم سیاسی

سیاست

 • جان بانون – نخست وزیر سابق استرالیای جنوبی
 • Zoe Bettison – سیاستمدار و وزیر ایالت استرالیای جنوبی
 • سوزان کلوز – سیاستمدار و وزیر ایالت استرالیای جنوبی
 • دیوید کاکس – عضو مجلس نمایندگان استرالیا

تمرکز بر شغل

دوره‌های آموزشی و یادگیری در این دانشگاه به گونه‌ای سیستم بندی شده است که دانشجویان بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی بتوانند در بازار کار به اشتغال بپردازند. زیرا آموزش با گرایش‌های صنعتی، حرفه‌ای و تجربه‌های علمی مهمی همراه است. و تمامی دروس این دانشگاه توسط اساتید ملی و متخصص‌های جهانی تدریس می‌شوند.

آموزش از راه دور

با دست یابی به مهارت منحصر به فرد در آموزش روستایی و منطقه‌های دور افتاده‌ای که امکان تحصیل در دانشگاه را ندارند از طریق برنامه پزشکی Flinders ‘Northern Territory Medical  باعث شده دانشجویانی که قصد دارند برای تکمیل دکترای پزشکی در دانشگاه فلیندرز اقدام به ادامه تحصیل کنند می‌توانند در داروین از طریق امکانات در آلیس اسپرینگز، کاترین و نهولون بوی مورد حمایت واقع شوند. دانشجویان مطمئن باشند که دوره‌های پزشکی روستایی، پرستاری و بهداشت که وابسته رنمارک و سایر مراکز منطقه ای استرالیای جنوبی هستند از نظر ساختار با دوره های آدلاید هیچ گونه تفاوتی نخواهند داشت.

دوره‌های تکمیلی آنلاین

دانشگاه فلیندرز با دوره‌های تکمیلی آنلاین فرصت تحصیلات از راه دور را به راحتی امکان پذیر کرده است. این دانشگاه با انتخاب 90 دوره تکمیلی به صورت آنلاین شرایطی را به وجود آورده است که از مطالعه و یادگیری آسان لذت ببرند. هر کس نمی‌تواند در این دوره‌ها شرکت داشته باشد. بلکه تنها افرادی نورد تایید هستند که اساتید و کارشناسان دانشگاه با توجه به میزان سواد، مطالعه قبلی و تجربه و مهارت دانشجو تشخیص دهند که آیا واجد شرایط است یا خیر.

ارتباط دانشگاه فلیندرز به صورت بین‌المللی

این دانشگاه قابلیت این را داشته است که در سطح بین‌المللی بتواند با دانشگاه‌های دیگر جهان در ارتباط باشد. دانشگاه فلیندرز دوره‌های مشترکی با دانشگاه چین، هنگ کنگ، مالزی، سنگاپور و اندونزی ارائه می‌دهد.

اسناد و مدارک جهت اخذ پذیرش

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی  دانشگاه فلیندرز 

 • ارائه گواهینامه اتمام دوره پیش دانشگاهی (سال ۱۲ دبیرستان) در ایران با نمرات قابل قبول

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فلیندرز

 • ارائه مدرک کارشناسی معتبر
 • حداقل شرط معدل کارشناسی برای رشته مورد نظر
 • ارائه ریزنمرات مقطع کارشناسی
 • ممکن است دانشگاه برای شما مصاحبه‌ای تشکیل داده یا Portfolio بخواهد. ارائه Portfolio بیشتر به رشته‌های هنر و معماری مربوط است. ارائه رزومه، انگیزه نامه و نامه سابقه کاری ممکن است لازم باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه فلیندرز

 • ارایه پیشنهاد تحقیقاتی
 • مدرک کارشناسی ارشد
 • کار تحقیقاتی و مقاله
 • معدل خوب‌ بیش از ۷۵ درصد
 • نمره زبان بستگی به رشته دارد ولی عموما ۶.۵ تا ۷ آکادمیک
 • رزومه آکادمیک
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • سایر مدارک مورد نیاز دانشگاه فلیندرز استرالیا

شهریه دانشگاه فلیندرز استرالیا

دانشگاه فلیندرز استرالیا

مراحل درخواست و هزینه شهریه در هر سال تحصیلی به طور همیشگی از اول ترم دریافت می‌شود. هزینه شهریه برای افرادی که دوره‌های کارشناسی را می‌گذرانند حدود 15451 دلار در هر سال است. سپری کردن دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه فلیندرز ارزان نیست میزان شهریه یک سال تحصیل برای دانشجویان 15451 دلار خواهد بود. کسانی که توانایی پرداخت چنین هزینه‌هایی ندارند می‌توانند در مسابقات بورسیه دانشگاه شرکت کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تحصیلات می‌توان به وب سایت رسمی دانشگاه http://www.flinders.edu.au مراجعه کنند یا راه حل بهتر آن است که با موسسه مهاجرتی گو تو تی آر در ارتباط باشید. هم‌چنین برای افرادی که قصد دارند در این دانشگاه تحصیل کنند لیستی از هزینه شهریه هر رشته تحصیلی را فراهم کرده‌ایم.

 • لیسانس علوم کامپیوتر 36،000 دلار
 • لیسانس مهندسی – الکترونیک / مکانیک / رباتیک / عمران 39،000 دلار
 • لیسانس علوم 36،500 دلار
 • لیسانس حسابداری 33،700 دلار
 • کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک 39500 دلار
 • لیسانس روانشناسی (افتخارات) 33،500 دلار
 • لیسانس هنر 30،500 دلار

مشاوره

جهت مهاجرت تحصیلی در کشور دیگر و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت و تحصیل در دانشگاه فلیندرز هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو دانشگاه ها
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱