x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
وانواتو

وانواتو

حدوداَ 1750 کیلومتر از سمت شرقی استرالیا فاصله دارد این کشور از کالدونیای جدید نیز 500 کیلومتر فاصله دارد. موقعیت کشور وانواتو در غرب فیجی بوده و در جنوب جزایر سلیمان واقع شده است. مساحت کشور وانواتو در حدود 12189 کیلومتر مربع اعلام شده است و بیش از 215 هزار نفر جمعیت دارد. یکی از شهرهای بسیار مهم کشور وانواتو لوگان ویل است که در حدود 12 هزار نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است. مشخص است که مهمترین شهرهای این کشور برای گردشگری و زندگی بسیار عالی هستند. تولید ناخالص داخلی برای کشور وانواتو در حدود 897 میلیون دلار اعلام شده است، و در لاین کشور بیش از 76 هزار نفر نیروی کار دیده می شود. وضعیت بیکاری در کشور وانواتو به میزان 7.1 درصد ارزیابی شده است، این در حالی است که نرخ تورم در این کشور به مرز 9.3 درصد رسیده است. محصولات صادراتی برای این کشور نارگیل و گوشت قرمز و همینطور کاکائو است، و اغلب به کشورهایی مانند تایلند و هند و ژاپن صادرات صورت می­گیرد موقعیت صادراتی در این کشور دسته بندی شده است، برخی از بخش­های صادراتی بسیار دقیق­تر هستند.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Vanuatu country عربی: فانواتو البلد
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: نخست وزیر
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: واتو وانواتو
 • پیش شماره تلفن: 00678
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 124
 • پایتخت: پورت ویلا
 • زبان های رسمی: فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 276,244 نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-11)
 • دامنه اینترنتی: vn.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 862.9 million USD

سفر به وانواتو

بسیاری از متقاضیان که سفر به وانواتو را در نظر می­گیرند ، غالباً تعجب می­کنند که بهترین زمان برای بازدید کدام است، خبر خوب این است که در هر زمان بهترین زمان برای بازدید از وانواتو است. زمان بدی برای بازدید وجود ندارد ، بنابراین آنچه که "بهترین زمان برای بازدید" تلقی می­شود ، واقعاً فقط موضوع ترجیح شخصی است. گشت و گذار در این آتشفشان­های کوپل بسیار مقرون به صرفه است، و صحنه اکثراً سایه ابر و دود آتشفشانی و خاکستر سایه انداخته است. اما در روز روشن ، جایزه صعود شما به یک دهانه زنده و تماشای ماگما مذاب قرمز جوشانده در زیر مانند گلدان شیطان سوپ گوجه فرنگی خواهد بود. آتشفشان­ها از نزدیک مشاهده می­شوند ، صعود گاهی اوقات در روزهای پرتحرک به تعویق می افتد و برنامه­های تبعید مدام آماده است. برای صعود ، باید قدم زدن مناسب و دنج در زمین کاملاً محکم داشته باشید، و به یک راهنمای کارآمد (اجباری) نیاز دارید.. البته مواردی وجود دارد که بر تصمیم شما تأثیر می­گذارد ، اما در نهایت به جایی می رسد که در آنجا اقامت خواهید کرد و آنچه را که واقعاً می­خواهید، از تعطیلات خود به وانواتو برسید. در حقیقت ، بهترین زمان برای بازدید از وانواتو احتمالاً برای همه متفاوت است. 

سفر به وانواتو

زندگی در وانواتو

مساحت کل وانواتو تقریبا 12274 کیلومتر مربع (4،739 مایل مربع) است ،  سطح زمین آن بسیار محدود است (تقریبا 4،700 کیلومتر مربع (1800 مایل مربع)). بیشتر جزایر شیب دار ، دارای خاک­های ناپایدار و کمی آب شیرین دائمی هستند. امتیاز آزادی اقتصادی وانواتو60.7 است ، و اقتصاد آن را به 98مین آزاد در فهرست سال 2020 بدست آورده است. نمره کلی آن به دلیل بهبودی قابل توجه در سلامت مالی 4.3 امتیاز افزایش یافته است. وانواتو در بین 42 کشور منطقه آسیا و اقیانوس آرام در رده نوزدهم قرار دارد، و امتیاز کلی آن تقریباً برابر با میانگین منطقه­ای و کمی پایین­تر از میانگین جهان است. یک تخمین ، در سال 2005 ، ساخته شده است که تنها 9٪ از اراضی برای کشاورزی استفاده می­شود (7٪ با محصولات دائمی ، به علاوه 2٪ قابل کشت).  این ساحل عمدتا صخره­ای با صخره­های پرتقاطع و بدون قفسه قاره است ، به سرعت در اعماق اقیانوس فرو می­رود.

زندگی در وانواتو

مهاجرت به وانواتو

سرمایه گذاری مستقیم خارجی عامل مهمی در اشتغال وانواتو است. براساس صندوق تأمین ملی وانواتو، سرمایه گذاران خارجی نزدیک به 40 درصد از نیروی کار را استخدام می­کنند. اما مطابق گزارش سرمایه­گذاری جهانی UNCTAD در سال 2008 ، درصد سرمایه گذاری مستقیم خارجی به وانواتو در استخر سرمایه گذاری مستقیم خارجی اقیانوس آرام از حدود 24 درصد در دهه 1990 به حدود هشت درصد در سال 2008 کاهش یافته است. از اول ژانویه سال 2020 ، جمعیت وانواتو 292،773 نفر تخمین زده شده است. این افزایش 2.26٪ (6482 نفر) در مقایسه با جمعیت 286291 سال گذشته است. در سال 2019 رشد طبیعی مثبت بود ، زیرا تعداد ولادت­ها از تعداد کشته شدگان 6.344 نفر فراتر رفت. به دلیل مهاجرت خارجی ، جمعیت به 137 نفر افزایش یافته است. نسبت جنسی کل جمعیت 1.040 (1.040 مرد در هر 1000 زن) است. اقامت وانواتو با اجاره خانه امکان پذیر نیست.

مهاجرت به وانواتو

تحصیل در وانواتو

وانواتو توسط دانشگاه منطقه­ای اقیانوس آرام جنوبی (USP) خدمت می­کند. پردیس Emalus USP در بندر ویلا ، مرکز دانشگاه وانواتو ، ثبت نام 700 تا 1000 دانشجو در هر ترم را برای گواهینامه ، دیپلم ، و دوره های تحصیلات تکمیلی انجام می­دهد، و شامل دانشکده حقوق USP و واحد زبان­های اقیانوس آرام ، و همچنین آموزش از راه دور و یک مرکز یادگیری انعطاف پذیر است. در دانشگاه وانواتو موقعیت خوابگاهی به شکل جدی دنبال شده است، اما هنوز ساخت و ساز موقعیت درستی نداردو و نمی تواند اینطور در نظر داشت که دانشجویان در این کشور موقعیت خوابگاه را بهبود دهند، شما به عنوان یک خرجی اگر می­خواهید در این دانشگاه موقعیت خوابگاهی داشته باشید. باید پس از سال اول تلاش کنید. کتابخانه سایر ارائه دهندگان آموزش عالی در کشور شامل انستیتوی فناوری وانواتو (VIT) است که دوره­هایی را در زمینه تجارت و آموزش فنی ارائه می دهد. انستیتوی آموزش معلمان وانواتو (VITE)؛ دانشکده کشاورزی Tagabe؛ و یک مدرسه پرستاری در بندر ویلا. دانشکده کشاورزی Vanuatu در سال 2005 برای ارائه آموزش در امور تجارت و زراعت پردازش تأسیس شد. برای سال اول از پانسیون­های داخل شهری استفاده کنید.

تحصیل در وانواتو