x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در بلژیک

مساحت کشور بلژیک در حدود 30528 کیلومتر مربع اعلام شده است، در این کشور دشت های ساحلی در بخش شمال غربی ، فلات مرکزی و کوه های آردن در جنوب شرقی هستند. دشت ساحلی عموماً تپه های شنی هستند. منطقه جغرافیایی دوم در بلژیک منطقه ای روان و پیش رونده است که دارای دره های حاصلخیزی است. جلگه های مرکزی در بلژیک از نظر کشاورزی بسیار ایده آل هستند. رشد دستمزد در کشور بلژیک 6 درصد بوده است. این کشور بیش از 11 میلیون نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است. بانوان در کشور بلژیک در سن 65 سالگی بازنشسته میشوند و آقایان در این کشور در سن 66 سالگی به بازنشستگی می رسند. هزینه زندگی خانواده در کشور بلژیک برای هر ماه 1600.00 یورو در ماه اعلام شده است و اگر بخواهید تنها زندگی کنید هزینه زندگی شما 1110.00 یورو برای هر ماه است. یک سری شغل ها با درآمد متوسط نیز در کشور بلژیک وجود دارد که در لیست مشاغل با مهارت پایین در نظر گرفته می شود، در این زمینه پیشخدمت ها و افرادی که در بارها فعالیت می کنند 2084 یورو درآمد دارند، آرایش گرها و افرادی که که متخصص زیبایی هستند نیز 2090 یورو درآمد خواهند داشت، کارگرانی که در بخش نظافت فعالیت دارند 2109 یورو دریافتی داشته و پستچی‌ها در این کشور 2136 یورو درآمد دارند.  در این کشور همگرایی وسیعی با کشورهای همسایه دیده می شود و مشخص است روابط تجاری کشور بلژیک به نسبت سایر کشورها بیشتر است. کشور بلژیک در سال 1800 اولین کشوری بود که دستخوش انقلاب صنعتی شده است. برخی از شهرهای کشور بلژیک در صنایع معدن و فولادسازی توانستند به توسعه جهانی دست یابند، کشور بلژیک تا به امروز توانسته رکودهای اقتصادی زیادی را پشت سر بگذارد.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در بلژیک
فهرست

حداقل حقوق در بلژیک

حداقل حقوق در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور بلژیک در ابتدا بیش از 11 درصد بوده است که امروزه به 5.50 درصد رسیده است، این رقم در مقایسه با نرخ بیکاری سایر کشورها نشان می دهد که کشور بلژیک یکی از کشورهایی است که هنوز نیاز به بررسی دقیق فضای کاری داشته و افراد زیادی در این کشور بیکار هستند، کمبود شغل مناسب در کشور بلژیک یکی از موضوعات بسیار مهم محسوب می شود که دولت این کشور سعی کرده این روال را تا حد زیادی پوشش دهد. در حال حاضر افراد شاغل در این کشور 4068.80 هزار نفر اعلام شده است که نسبت به جمعیت کشور بلژیک رقم بالایی نبوده و باید بررسی ها در این زمینه گسترده تر باشد. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور بلژیک 69 درصد اعلام شده است. نرخ بیکاری بلند مدت در کشور بلژیک بر اساس بررسی های انجام شده 2.70 درصد بوده است اما در حال حاضر در حدود 14 درصد از جوانان کشور بیکار هستند. این کشور تا به امروز حداقل دستمزد خود را 1562.59 یورو برای هر ماه اعلام کرده است که رقم خوبی است اما تنوع کاری کم در کشور بلژیک سبب شده است که این کشور کمی به نسبت سایر کشورها رتبه پایین تری داشته باشد. رشد دستمزد در کشور بلژیک 6 درصد بوده است. این کشور بیش از 11 میلیون نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است. بانوان در کشور بلژیک در سن 65 سالگی بازنشسته می شوند و آقایان در این کشور در سن 66 سالگی به بازنشستگی می‌رسند. هزینه زندگی خانواده در کشور بلژیک برای هر ماه 1600.00 یورو در ماه اعلام شده است و اگر بخواهید تنها زندگی کنید هزینه زندگی شما 1110.00 یورو برای هر ماه است. دستمزد افراد در صورتی که مهارت بالایی داشته باشند 3110.00 یورو برای هر ماه است، دستمزد مشاغل با مهارت بالا در این کشور از سایر کشورها بیشتر است. افرادی که در تولید مشغول به کار هستند بر اساس نقاط شاخص 120.50 درآمد خواهند داشت. در صورتی که مهارت فرد پایین باشد حقوق وی 1950.00 یورو برای هر ماه برآورد شده است. در کشور بلژیک میزان بهره وری 112.60 نقاط شاخص را در نظر داشته است. نرخ اشتغال در کشور بلژیک 65 درصد اعلام شده است اما استخدام تمام وقت در این کشور 3562.20 هزار است. بررسی ها نشان می دهد که کشور بلژیک در 5 سال اخیر رشد خوبی در زمینه دستمزد داشته است، شانس کسانی که مهارت بالایی دارند در کاریابی در کشور بلژیک بیشتر از سایر افراد است و مشخص است که این کشور زیرساخت های جدیدی برای وضعیت شغلی در نظر داشته است که بتواند تا حد زیادی وضعیت کار در کشور بلژیک را به حد طبیعی برساند.

میانگین درآمد در بلژیک

میانگین درآمد در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدیران شرکت های بزرگ در کشور بلژیک از نظر درآمدزایی در وضعیت بالایی هستند . شاید به جرأت بتوان گفت که بیشترین میزان درآمد برای این طیف از افراد است که میزان درآمد آنها 8610 یورو اعلام شده است. مدیرانی که در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کنند در این کشور 6725 یورو دریافتی دارند که برای کار تمام وقت رقم بسیار خوبی است. مدیرانی که در زمینه ارائه خدمات کاری در بخش اداری فعالیت می کنند در حدود 6527 یورو درآمد دارند که مشخص است درآمد بالایی بوده و وضعیت خدمات در کشور بلژیک بسیار عالی است. در این کشور در زمینه فروش، بازاریابی و روابط عمومی و ساخت و توسعه نیز مدیران زیادی دیده می شوند که درآمد 5841 یورویی دارند، در نظر داشته باشید که این هزینه به طور کلی بر اساس رویکرد کاری مدیر تعیین می شود و می تواند کمتر و یا بیشتر باشد. افرادی که در صنعت و معدن و ساخت و ساز فعالیت می کنند در حدود 5702 یورو درآمد خواهند داشت، این افراد می بایست در این بخش مهارت بالایی داشته باشند، صنعت و معدن در کشور بلژیک در لیست شغل های سخت قرار می گیرد. افرادی که در زمینه ریاضی نخبه هستند و در فعالیت های اقتصادی و مالی شرکت بررسی دارند در حدود 4958 یورو درآمد خواهند داشت، در کشور بلژیک در زمینه خرده فروشی و عمده فروشی نیز می تواند سود خالص را در نظر گرفته و درآمد موجود در حدود 4630 یورو در ماه اعلام شده است. مهندسانی که در زمینه فناوری الکترونیک فعالیت می کنند 4608 یورو دریافتی دارند و مهندسان به جزء مهندسی برق نیز در این کشور 4522 درآمد به خود اختصاص داده اند.

یک سری شغل ها با درآمد متوسط نیز در کشور بلژیک وجود دارد که در لیست مشاغل با مهارت پایین در نظر گرفته می شود، در این زمینه پیشخدمت ها و افرادی که در بارها فعالیت می کنند 2084 یورو درآمد دارند، آرایش گرها و افرادی که که متخصص زیبایی هستند نیز 2090 یورو درآمد خواهند داشت، کارگرانی که در بخش نظافت فعالیت دارند 2109 یورو دریافتی داشته و پستچی در این کشور 2136 یورو درآمد دارند.

صندوق ها و بلیط فروش ها در کشور بلژیک 2189 یورو دریافتی داشته و ماشین شورها و کارمندان لباسشویی نیز در این کشور 2279 یورو هزینه دریافت می کند. خیاط ها و کفاش ها در کشور بلژیک نیز 2286 یورو حقوق دریافت می کنند و نجارها و مبل سازها نیز 2365 یورو حقوق دریافت می کنند. در این بخش سعی کردیم شغل های پر درآمد و کم درآمد در کشور بلژیک را دسته بندی کنیم به این ترتیب شغل‌هایی که از نظر درآمد در وضعیت متوسطی هستند و ورود به آنها ساده تر از شغل های پر درآمد است. بررسی ها نشان می دهد که کشور بلژیک یکی از بهترین کشورهایی است که با وجود تنوع شغلی کم اما شفاف‌سازی خوبی در زمینه میزان حقوق فراهم ساخته است به این ترتیب در کشور بلژیک دسته بندی که برای شغل ها دیده می شود بر اساس شرایط مختلف ارزیابی و مقایسه می شود.


کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در بلژیک

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای کاری کشور بلژیک یک ساله صادر می شود که باید پس از یک سال در وضعیت تمدید قرار بگیرد. شرایط کاری در کشور بلژیک به این صورت است که یک شرکت معتبر در ابتدا نیروی کار مورد نیاز خود را در کشور خود آگهی می کند،سپس آگهی را پس از یک دوره سه ماهه در اتحادیه اروپا آگهی می کند، به این ترتیب در صورتی که نیروی کاری مورد نظر جذب نشد می تواند نیروی کار خارجی را در نظر داشته باشد. روال کار به این صورت است که شما فرم مخصوص آگهی را پر می کنید، در فرم مخصوص به طور کلی نوشته شده است که شغل مورد نظر کدام است. سپس منتظر می شوید تا به طور دقیق به شما اعلام شود که پذیرفته شده اید یا خیر. در صورتی که پذیرفته شوید دعوت به مصاحبه می شوید و در صورتی که از مصاحبه موفق خارج شوید قراردادی بین شما و کارفرما امضا می شود که در آن سمت، میزان حقوق، نوع مهارت قید شده است، در قرارداد باید قید شود که آیا از نظر مالی کارفرما هزینه زندگی را پوشش می دهد یا خودتان. همینطور باید محل زندگی شما مشخص باشد. در نظر داشته باشید که شما پس از 4 سال کار و پرداخت بیمه و مالیات می توانید به سادگی اقامت دائم این کشور را به دست آورید و همه چیز برای شما فراهم است. پروسه کاریابی در کشور بلژیک آسان نبوده و طولانی و زمان بر است و البته احتمال کمی نیز دارد اما اگر از دسته افرادی باشید که در این کشور تحصیل کرده اید ورود به کار برای شما آسانتر از سایر افراد است. در نظر داشته باشید که مهارت شما می تواند ضامن شما برای ورود به کار باشد، اینطور که مشخص شده است کشور بلژیک یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته رتبه خود برای کاریابی را افزایش دهد و مشخص است که در این کشور وضعیت کاری به شکل صحیحی دنبال می شود اما شاید هنوز تنوع شغلی در این کشور کم بوده و تنها افراد خاصی می توانند ورود به کار داشته باشند. شایان ذکر است که کشور بلژیک یکی از کشورهایی است که وضعیت کار را برای جوانانی که قصد دارند در زمینه پژوهش فعالیت نمایند بیشتر کند، اینطور که مشخص است در کشور بلژیک وضعیت کاری برای سنین 20 الی 36 سال بیشتر از سایر گروه ها فراهم شده است.

کار در بلژیک

یکی از کشورهای مهاجر پذیر برای نیروی کار در اروپا کشور بلژیک است. قبل از اینکه زمینه سفر به بلژیک را فراهم کنید باید در کشور مبدأ، از تمام قوانین و اصول نظام نیروی کار به بلژیک را کاملاً اطلاع پیدا کنید. فردی که به عنوان یک نیروی خارجی، قصد یافتن کار در کشور بلژیک را دارد لازم است گذرنامه معتبر و ویزای کار داشته باشد. برای دریافت ویزای کار بلژیک می توانید به یکی از سفارت های کنسولگری بلژیک در محل اقامت خود مراجعه کنید همچنین بسته به این که می خواهید به عنوان نیروی کار فعالیت کنید و یا هر وضعیت دیگر، باید مجوزهای مختلفی را از کنسولگری دریافت کنید. البته دریافت مجوزهای لازم برای هر کشور خارجی که نیروی کار به بلژیک اعزام می کند متفاوت است. اگر در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحصیل می کنید و یا در آن کشورها سکونت دارید می توانید به راحتی برای کار به بلژیک سفر کنید. در همین راستا دانشجویان، کاراموزان و اعضای هیئت علمی می توانند مجوز کار در بلژیک را دریافت کنند.

شهر بروکسل، پایتخت کشور بلژیک، بهترین موقعیت‌های شغلی را برای جویندگان کار در اروپا ارائه می دهد؛ به طور مثال، مشاغلی مانند آموزگار دوره ابتدایی و دبیرستان، معمار، برنامه نویسی رایانه، مدیر حسابداری، توسعه دهنده برنامه های رایانه ای، مدیر ایمنی پروژه، کارمند، مهندسی پروژه، کارشناس فروش، کارشناس بازاریابی و تحلیل مشاغل، مدیر بازاریابی و فروش و ...، نمونه هایی از فرصت های کاری در کشور بلژیک هستند.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در بلژیک

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TRشما برای صرف غذا در یک رستوران ارزان قیمت در کشور بلژیک باید 15 یورو هزینه در نظر داشته باشید حال اگر بخواهید یک وعده خوراک در رستوران دو نفره داشته باشید باید 60 یورو هزینه کنید. در صورتی که افراد بخواهند در باشگاه بدنسازی ماهانه ورزش کنند باید 26.5 یورو هزینه پرداخت نمایند و برای خرید یک بلیط سینما در کشور بلژیک باید 10 یورو هزینه پرداخت شود.

شما برای خرید یک شلوار جین در این کشور نیاز به هزینه بیش از 85 یورو دارید و برای خرید یک دست لباس ورزشی نیز باید 40.27 یورو هزینه پرداخت نمایید. یک جفت کفش نایک در این کشور 89 یورو هزینه در بر دارد و یک جفت کفش چرم مردانه نیز 117.70 یورو هزینه را شامل می‌شود. هزینه اخذ ویزای کشور بلژیک برای یک شخص بزرگسال در حدود 60 یورو است و برای افراد در سن 6 الی 12 سال 35 یورو اعلام شده است. کشور بلژیک دارای سیستم حمل و نقل درون شهری پیشرفته است و قیمت بلیط در این کشور بین 2 الی 3 یورو است، همینطور هزینه سفر بین شهری در کشور بلژیک بین 9 الی 14 یورو در نظر گرفته شده است. بلیط اتوبوس در کشور بلژیک نیز در حدود 10 یورو هزینه در بر دارد. برای صرفه جویی در هزینه زندگی در کشور بلژیک باید سعی کنید در ابتدا بررسی دقیقی در خصوص هزینه اقامت در کشور بلژیک داشته باشید تا مشخص شود که بودجه شما با شرایط زندگی و هزینه های این کشور سازگار است یا خیر. سپس باید بتوانید در نوع غذا دقت کنید در کشور بلژیک غذاهای سنتی ارزان قیمت و خوشمزه نیز وجود دارد می توانید این گزینه را انتخاب نمایید. در زمینه حمل و نقل نیز شرایط به این صورت است که افراد می توانند به سراغ وسایلی بروند که از نظر قیمت ارزانتر است اما شاید از نظر زمانی وقتشان را بگیرد. اینطور که مشخص شده است هزینه زندگی در کشور بلژیک 22 درصد از ایران بیشتر است و مشخص است که این موضوع به بخش مسکن و حمل و نقل این کشور وارد است و بخش غذا در کشور بلژیک هنوز تعرفه مناسبی دارد.قیمت برخی کالاهای اساسی در بلژیک

قیمت برخی کالاهای اساسی در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور کشور بلژیک به شرح زیر است:

·هزینه یک لیتر شیر : ۰.۸۹ یورو

·هزینه یک قرص نان فرانسوی : ۱.۶۳ یورو

·هزینه یک کیلو برنج : ۱.۷۵ یورو

·هزینه یک شانه تخم مرغ : ۲.۴۳ یورو

·هزینه یک کیلو پنیر محلی : ۱۳.۳۵ یورو

·هزینه یکی کیلو گوشت سینه : ۹.۳۷ یورو

·هزینه یک کیلو گوشت ران : ۱۶.۷۰ یورو

·هزینه یک بسته سیگار : ۵.۸۰ یورو


·هزینه یک کیلو سیب : ۱.۷۸ یورو

·هزینه یک کیلو موز : ۱.۷۰ یورو

·هزینه یک کیلو پرتقال : ۲.۰۵ یورو

·هزینه یک کیلو گوجه : ۲.۱۱ یورو

·هزینه یک کیلو سیب زمینی : ۱.۳۳ یورو

·هزینه یک کیلو پیاز ۱.۴۸ یورواقتصاد در بلژیک

اقتصاد در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور بلژیک در قلب یکی از مهمترین بخش های صنعتی دنیا قرار دارد و مشخص است که اقتصاد این کشور مبتنی بر اقتصاد بازار است. این کشور از نظر جغرافیایی موقعیت ویژه ای را به خود اختصاص داده است و موقعیت کشور بلژیک با حمل و نقل پیشرفته ای که دارد توانسته ساختار تجاری را به شکل صحیحی پیش ببرد. در این کشور همگرایی وسیعی با کشورهای همسایه دیده می شود و مشخص است روابط تجاری کشور بلژیک به نسبت سایر کشورها بیشتر است. کشور بلژیک در سال 1800 اولین کشوری بود که دستخوش انقلاب صنعتی شده است. برخی از شهرهای کشور بلژیک در صنایع معدن و فولادسازی توانستند به توسعه جهانی دست یابند، کشور بلژیک تا به امروز توانسته رکودهای اقتصادی زیادی را پشت سر بگذارد، آنتورپ یکی از شهرهای اقتصادی کشور بلژیک محسوب می شود. این بندر به طور کلی دومین بندر بزرگ در اروپا است و در زمینه حمل و نقل سهم اقتصادی بزرگی را به خود اختصاص داده است. این بندر یکی از مهمترین مراکز تجارت الماس در دنیا محسوب می شود که میزان ورود و خروج الماس از این بندر در روز 200 میلیون دلار اعلام شده است. یکی دیگر از ویژگی های برجسته این شهر وجود شرکت های زیادی در زمینه پتروشیمی است که توانسته آنتورپ را یکی از پایگاه های اقتصادی مهم در دنیا تبدیل نماید.

صادرات عمده کشور بلژیک در زمینه اتومبیل و غذا است و البته از این کشور تولیدات غذایی نیز صادرات می شود، آهن و فولاد و همینطور الماس از دیگر محصولاتی است که می تواند در وضعیت صادراتی نقش مهمی داشته باشد. منسوجات در کشور بلژیک از دیگر بخش های صادراتی محسوب می شود. همینطور پلاستیک در کشور بلژیک نیز در بازارهای تجاری ورود داشته است و توانسته واحد پول یکسانی را مورد ارزیابی قرار دهد. کشور بلژیک دارای بانک مرکزی ملی است که فعالیت زیادی در زمینه اقتصادی داشته است و البته با یک سرمایه کاملاً خصوصی تأسیس شده است این بانک در حال حاضر در لیست سیستم های اروپایی بانک های مرکزی دیده می شود. در حدود 50 درصد از سهام این بانک به صورت آزادانه در بورس اوراق بهادار بروکسل خرید و فروش می‌شود. 50 درصد دیگر از سهام این بانک در اختیار دولت قرار می گیرد. بانک مرکزی در مجموع 400 هزار سهم را به خود اختصاص داده است این بانک تا به امروزه 22 مدیرعامل داشته و دارای فضای سود دهی بسیار عالی است. کتابخانه ملی بانک هم یکی از بزرگترین کتابخانه‌های اقتصادی در کشور بلژیک محسوب می شود و رتبه زیادی دارد. کشور بلژیک در زمینه اقتصادی توانسته خود را کاملاً به روز نگه دارد و این موضوع از نوع کاری و میزان سوددهی این کشور مشخص است

امنیت مالی و اقتصادی در بلژیک

امنیت مالی و اقتصادی در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور بلژیک در زمینه صادرات رتبه خوبی دارد این کشور توانسته وضعیت صادراتی خود را به نسبت سال های قبل با رشد 25 درصدی همراه نماید. کشور بلژیک از دسته کشورهایی است که توانسته در زمینه مالی و اقتصادی در زمینه اتومبیل رشد خوبی داشته باشد. بررسی ها نشان می دهد که اتومبیل و همینطور غذا در این کشور توانسته وضعیت اقتصادی ایده آلی داشته باشد. همینطور که بررسی ها نشان می دهد کشور بلژیک در زمینه آهن و فولاد نیز رتبه خوبی دارد این کشور به طور کلی در تولید آهن از جدیدترین مکانیزم های روز دنیا استفاده می کند. کشور بلژیک از دسته کشورهایی است که وضعیت بانکداری خود را نیز به رشد خوبی رسانده است و مشخص است که در این کشور بانکداری به شکل دقیق و فعال دنبال می شود. بانکداری الکترونیکی نیز در دیگر بخش های اقتصادی کشور بلژیک محسوب می شود که با توجه به گردش مالی ویژه ای که دارد که توانسته بازار را دست بگیرد. در کشور بلژیک هزینه ای که برای بازارهای تجاری مشترک دیده می شود به شکل روتین ارزیابی شده است و مشخص است که در فعالیت های بازاری این کشور ارزیابی های ایده آلی فراهم است. اینطور که مشخص شده است سرمایه گذاری مالیاتی کشور بلژیک نیز به نفع اقتصاد این کشور پیشرفته است. سرمایه گذاری های تجاری در این کشور بر اساس توسعه مشخص می شود و فرصت های تجاری نیز با کشورهای اروپایی همگن شده است. وضعیت اقتصادی کشور بلژیک رو به رشد است.

امنیت در بلژیک

امنیت در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور بلژیک یک کشور کوچک است اما از نظر آرامش در لیست ده کشور آرام دنیا قرار دارد. بروکسل پایتخت این کشور است و از زمان پایان جنگ جهانی دوم به یک مرکز سیاست جهانی تبدیل شده است،مردم کشور بلژیک در بالاترین استاندارد زندگی می‌کنند،خدمات بهداشت در این کشور بی نظیر است و وضعیت درمان نیز به شکل صحیحی دنبال می‌شود. در این کشور روابط بین افراد آرام و منظم است، مردم کشور بلژیک بسیار خوش اخلاق هستند. در جوامع شهری این کشور خبری از ناامنی نیست. مردم سعی می کنند در کنار هم زندگی خوبی داشته باشند و به طور کلی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته امنیت خود را حفظ نماید. کشور بلژیک یکی از امن ترین کشورهای دنیا محسوب می شود، در این کشور وضعیت توسعه و فرهنگ بسیار پیشرفته است. اینطور که مشخص شده است کشور بلژیک یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته اقتصاد خود را به شکل دقیق و روتین پیش ببرد. در کشور بلژیک خبری از ناامنی های اقتصادی نبوده و مشخص است که در سال های اخیر جرم و جنایت و کیف قاپی نیز به حداقل رسیده است. اینطور که مشخص است در کشور بلژیک فضای صادقانه و بی‌نظیری برای زندگی جریان دارد، این کشور توانسته وضعیت فرهنگی خود را نیز رشد دهد و در این زمینه بسیار موفق بوده است. بانوان در کشور بلژیک در طول شب می توانند به سادگی در جوامع عمومی ظاهر شوند و هیچ ناامنی برای آن ها وجود نخواهد داشت. کشور بلژیک یک کشور بی نظیر برای زندگی است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در بلژیک

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت کشور بلژیک در ابتدا به وضعیت مالی خود دقت نمایید، زندگی در کشور بلژیک پر هزینه است و شاید نتوان به سادگی در شهر بروکسل زندگی کرد. در هر صورت شما با اخذ ویزای کشور بلژیک به این کشور اقامت موقت خواهید داشت، اقامت شما بر اساس شرایط مختلف ارزیابی می شود و پس از گذشته سه الی 10 سال به طور دقیق ارزیابی می شود که اقامت این کشور برای شما مناسب است یا خیر. سپس می توانید درخواست اقامت دائم را اعلام کنید، وضعیت مالی، کاری، سبک زندگی و دلیل انتخاب کشور بلژیک از سوی شما بررسی می شود و در صورتی که واجد شرایط باشید با اقامت شما موافقت می شود. کشور بلژیک یکی از پیشرفته ترین و توسعه یافته‌ترین جوامع محسوب می شود که توانسته روال اخذ اقامت را ساده تر نماید. این کشور به طور کلی یکی از قوی ترین کشورهایی است که اقتصاد را در وضعیت نرمال پیش برده است. پس از اینکه اقامت دائم کشور بلژیک برای شما فراهم شد می توانید برای همسر و فرزند خود نیز درخواست اقامت همراه داشته باشید آنچه در این مسیر مهم است نامه تمکن مالی است که باید از سوی شما ارائه شود تا مشخص شود که می توانید از پس هزینه زندگی همسر و فرزندان خود بر آیید. بررسی ها نشان می دهد که اگر فرد از طریق سرمایه گذاری به این کشور ورود داشته باشد می تواند زودتر از دو سال برای همسر و فرزند خود اقامت همراه اخذ کند.

ازدواج خارجی ها در بلژیک

ازدواج خارجی ها در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما می توانید با یک فرد از تبعه کشور بلژیک ازدواج نمایید، در صورتی که وی تبعه این کشور نیست باید حداقل سه ماه از اقامت دائم او گذشته باشد. در این زمینه باید فرم درخواست ویزا را پر کنید، افراد باید پاسپورت داشته باشند و نیاز به اسنادی است که هدف سفر شما را مشخص نماید، افراد باید کپی از مدارک خود داشته باشند. نیاز به بیمه درمانی به ارزش 30000 یورو است. می بایست کارت شناسایی و اجازه اقامت فرد بلژیکی ارائه شود . باید مدارکی ارائه شود که نشان دهد هر دو شخص بیش از 21 سال سن دارند. نیاز است که نامه عدم ابتلا به بیماری های خطرناک ارائه شود. افراد باید عدم سوءپیشینه داشته باشند. باید مدارکی ارائه شود که تمکن مالی و میزان حقوق دریافتی را به طور دقیق مشخص نماید. نیاز است که به طور دقیق مشخص شود که شخص در کشور بلژیک از نظر مالی در وضعیت خوبی است، محل زندگی افراد باید مشخص شود، میزان درآمد مالی ، نوع درآمد مالی و همینطور میزان سرمایه موجود نیز باید ارزیابی شود.

در نظر داشته باشید که شما و فرد بلژیکی در زمان ازدواج باید مجرد باشید در صورت ازدواج قبلی باید مدارکی ارائه شود که مشخص نماید افراد از همسر قبلی خود جدا شده اند و یا از وی طلاق گرفته‌اند. اینطور که شواهد نشان می دهد کشور بلژیک یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته وضعیت ازدواج را به شکل دقیق و روتین پیش ببرد.

طلاق در کشور بلژیک زیاد است و کشور بلژیک پرچم دار بیشترین آمار طلاق در دنیا شده است به طوریکه روال طلاق در کشور بلژیک به این صورت است که زوجین می بایست دست کم یک سال جدا از هم زندگی کرده باشند در صورتی که هر دو شخص خواهان طلاق هستند 6 ماه نیز کفایت می کند.

اجاره خانه در بلژیک

اجاره خانه در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


قیمت خانه چه برای خرید و چه برای اجاره در کشور بلژیک گران است. در این زمینه به طور کلی باید بررسی شهری دقیق صورتی بگیرد. در صورتی که می خواهید در این زمینه صرفه جویی صورت بگیرد می‌توانید به سراغ شهرهای ارزان‌تر برای اجاره خانه بروید مبرهن است که اجاره خانه در شهر بروکسل کشور بلژیک گران است. برای اجاره خانه دو خوابه مبله در کشور بلژیک باید 1400 یورو هزینه در نظر داشته باشید که اگر بخواهید هزینه شما کمتر شود می توانید خانه را بدون اثاثیه در نظر داشته باشید که میزان اجاره 1100 یورو می شود. در صورتی که بخواهید شهر ارزان تری را برای اجاره خانه انتخاب نمایید آپارتمان های دو خوابه 950 یورو و آپارتمان‌های بدون اثاثیه در حدود 750 یورو هزینه در بر دارد. در کشور بلژیک قوانین به این صورت است که اکثر صاحب خانه ها از مستأجر سپرده های امنیتی در حدود سه ماه اجاره را تقاضا دارند که باید این مبلغ در حساب بانکی به نام مستأجر قرار بگیرد و در پایان قرارداد به وی بازگردانده می شود البته در ابتدا مشخص می‌شود که به خانه خسارتی وارد شده یا خیر. صاحب خانه می بایست مالیات سالانه خود بر اساس ارزش اجاره سالانه را محاسبه نماید و نیاز است که این مبلغ توسط مقامات محلی تعیین شود. در نظر داشته باشید که مالیات شهرداری برای جمع آوری و دفع زباله ها و همینطور سایر خدمات توسط مقامات منطقه ای تنظیم می شود و نرخ 9 درصد از درآمد برای آن لحاظ می شود این مبلغ به صورت خودکار از حقوق شما کاسته می شود.

عوامل زیادی بر هزینه های ماهانه آپارتمان تأثیر دارد. فصل و نوع مسکن، و همینطور تعداد ساکنان به طور کلی در میزان اجاره تأثیرگذار است. بررسی ها نشان می دهد که برای پیدا کردن خانه در کشور بلژیک می توانید از منابع انلاین استفاده نمایید، به طور کلی در سایت های مشخصی تعرفه منازل و همینطور میزان امکانات موجود به طور دقیق مشخص شده است. در نظر داشته باشید که اجاره خانه در کشور بلژیک بر اساس موقعیت جغرافیایی آن تعیین می شود.

خرید ملک در بلژیک

خرید ملک در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشور بلژیک از دیگر روش های موجود است، به این ترتیب ملک خریداری شده باید حداقل بالای 60 هزار یورو ارزش داشته باشد . مبلغ 20 درصد از قیمت کل ملک بابت رزرو در نظر گرفته می شود. خرید ملک در کشور بلژیک تا سه سال اول وام ندارد اما بعداً می توانید ملک را از طریق بانک فاینانس نمایید و تا 70 درصد از وام به ارزش 20 سال دریافتی داشته باشید. شما تنها 28 روز فرصت دارید که 80 درصد مانده را پرداخت نمایید. حداکثر ده روز پس از تکمیل سند، باید مدارک لازم به نام خریدار صادر شده و به آدرس وی ارسال شود. خرید ملک در کشور بلژیک ارزان نیست و باید بدانید که از نظر هزینه باید بودجه زیادی را مدنظر قرار دهید اما با خرید ملک در این کشور به سادگی می توانید روال اقامتی خوبی برای خود ایجاد نمایید. از یاد نبرید که خرید ملک در کشور بلژیک یکی از بخش های مهم محسوب می شود. بررسی ها نشان می دهد که خریدار می بایست سعی کند از بررسی های دقیق و صحیحی در زمینه خرید ملک استفاده نماید.

ثبت شرکت در بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که ثبت شرکت در کشور بلژیک را انتخاب کرده اند می توانند پس از چند سال با پرداخت مالیات و بیمه برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند. مدارکی که در این زمینه نیاز است به این صورت است که در ابتدا باید نام شرکت مشخص شود. نیاز است که فرم درخواست ثبت شرکت ارائه شود، نیاز است که پاسپورت سهامداران و همینطور مدیر عامل ارائه شود. باید طرح توجیهی اقتصادی مشخصی از شرکت ارائه شود. باید سند مالکیت و همینطور پرینت حساب بانکی دنبال شود. نیاز است که کپی آخرین مدارک تحصیلی حساب بانکی ارائه شود. برای ثبت شرکت در کشور بلژیک باید مدیران شرکت دارای دانشنامه باشند و همینطور نیاز است که مدرک مشخصی در زمینه تحصیلی داشته باشند. هزینه کارکنان در کشور بلژیک بالا بوده و به کارمندان مزایای رفاهی زیادی تعلق می گیرد.

با ثبت شرکت در کشور بلژیک افراد می توانند بدون نیاز به شریک محلی مالکیت صد در صد داشته باشند. ثبت شرکت در کشور بلژیک سبب می شود که دسترسی به تمام نواحی اروپا شینگن فراهم شود. متقاضی از طریق ثبت شرکت می تواند پس از سه سال اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. متقاضی می تواند از طریق ثبت شرکت در کشور بلژیک 5 سال پس از اخذ اقامت دائم به پاسپورت این کشور دست یابد.

پس از ثبت شرکت در کشور بلژیک شرایط برای سفر به نقاط مختلف دنیا فراهم می شود.

در کشور بلژیک شرایط برای افتتاح حساب شرکتی و شخصی نیز فراهم است.

شرکت می تواند برای خود یک مارک تجاری مشخص داشته باشد.

انواع ویزا و انواع اقامت در بلژیک

انواع ویزا و انواع اقامت در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اخذ انواع ویزای کشور بلژیک باید بتوانید بررسی های مختلفی را در نظر داشته باشید. یکی از ویزاهای بسیار مشهور و البته ویژه در کشور بلژیک ویزای سرمایه گذاری است. این ویزا دسته بندی مخصوص به خود را دارد، برخی از افراد به سراغ خرید ملک می روند و برخی نیز ثبت شرکت را انتخاب می کنند، برخی دیگر سرمایه خود را در اختیار پروژه های دولتی قرار می دهند در هر سه صورت شما پس از سه سال می توانید شانس خود را برای اخذ اقامت دائم این کشور بیشتر نمایید.

نوع دیگر از ویزای کشور بلژیک در زمینه ویزای کاری است و یکی از سخت ترین روش های موجود بوده و افرادی که از نظر تحصیلی و مهارتی در وضعیت خوبی نیستند برای اخذ این ویزا شانس کمی دارند. روال کاری این ویزا به این صورت است که در ابتدا به شما یک اقامت یک ساله موقت ارائه شده و به مدت 4 سال باید آنرا تمدید نمایید سپس می‌توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید. نوع دیگری از ویزا وجود دارد که برای دانشجویان است. این ویزا به صورتی طراحی شده است که فرد در ابتدا باید در یکی از دانشگاه های کشور بلژیک پذیرفته شود و گواهی پذیرش داشته باشد و همینطور نیاز به ارائه مدارکی دال بر مدرک تحصیلی وی و همینطور ریزنمرات است. این ویزا موقت است و منجر به اخذ پاسپورت نمی شود. افرادی که قصد ازدواج با یک فرد از تبعه کشور بلژیک دارند نیز باید ویزای مربوطه را در نظر داشته باشند. بررسی ها نشان می دهد که در این زمینه نیاز به رعایت یک سری اصول مهم است.

در ارزیابی های صورت گرفته مشخص شده است که برای اقامت کشور بلژیک باید سعی کنید تمام جوانب را بسنجید. اینطور که مشخص شده است، اقامت این کشور برای کسانی که دارای ایده کارآفرینی خوبی هستند نیز فراهم شده است.


بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم بلژیک

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بلژیک یک نوع بیمه درمان مکمل وجود دارد که برای افرادی که قصد دارند عمل جراحی و یا عمل های سنگین چشم انجام دهند در نظر گرفته شده است. تسهیلات درمانی در بلژیک در این زمینه دسته بندی‌های مختلفی را شامل شده است. اینطور که مشخص است تسهیلات درمانی در این کشور بر اساس شرایط مختلفی ارزیابی می شود. در نظر داشته باشید که دانشجویان در بلژیک از بیمه های دانشجویی استفاده می کنند و دانش آموزان نیز بیمه های مخصوص به خود را دارند. این کشور شرایط بیمه ای خود را به طور جدی بهبود بخشیده است.


خدمات بانکی و مالی در بلژیک

خدمات بانکی و مالی در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک اکسا به مدیرعاملی جف ون این یکی از بانک های مشهور در کشور بلژیک محسوب می شود که در حال حاضر در حدود 850 نفر پرسنل دارد،تعداد شعبات این بانک مشخص نیست. بانک اکسا در شهر بروکسل قرار دارد و در زمینه خدمات گروپ رشد بالایی داشته است،این بانک راهکارهای ایده آل مالی به شرکت‌های کوچک ارائه می‌دهد، اکسا یک دفتر بانکداری اروپایی محسوب می شود و رتبه زیادی را به خود اختصاص داده است.

بانک بئو به مدیریت گی شلینک یکی از بانک های بسیار مشهور در کشور بلژیک است که تعداد پرسنل آن 1500 نفر است، این بانک دارای 192 شعبه است، این بانک به طور کلی در زمینه حساب جاری ، وام و کار های اعتباری به رشد دقیقی رسیده است. این بانک در ابتدا سیتی بانک نام داشت اما امروزه برند خود را تغییر داده است.

بانک کی بی سی به مدیریت یوهان تیچ است، تعداد پرسنل این بانک 38356 نفر اعلام شده است و تعداد شعبه این بانک نیز 1521 عدد است. کی بی سی بانک گسترده ترین شبکه بانکی در اروپا محسوب می شود و بخش اعظم آن در زمینه بانکداری خرد و ارائه خدمات بانکی است. کی بی سی در حال حاضر دومین شرکت بزرگ خدمات بیمه در کشور بلژیک است و در فهرست بزرگترین بانک های اروپایی قرار دارد. این بانک بر پایه ارزش بالا رتبه 18 را به خود اختصاص داده است.

بانک بی ان پی به مدیریت ماکسیم ژادوت با تعداد پرسنل 37000 نفر از دیگر بانک هایی است که توانسته خود را به رشد برساند، تعداد شعبه این بانک 800 اعلام شده است، این بانک بین المللی بوده و بازوی بانکداری فورتیس محسوب می شود، این بانک بزرگترین بانک در کشور بلژیک محسوب می شود و دارای خدمات گسترده مالی است.

بانک کرلن که دارای 1700 نفر پرسنل است از دیگر بانک های مشهور در کشور بلژیک محسوب می شود که مدیرعامل آن فیلیپ ووآزین بوده و 733 شعبه دارد. این بانک با برندهای مالی دنیا عجین شده است و در زمینه کشاورزی نیز رشد داشته است. 50 درصد از این بانک متعلق به گروه کردیت اگریکول است. این بانک در خدمت رسانی به مشتریان خود رتبه بالایی دارد.

سیستم پرداخت از سال 2015 در کشور بلژیک به صورت جدی و پیشرفته فراهم شد به طوریکه افراد می توانستند با کارت های اعتباری و یا نقدی پرداخت داشته باشند، اینطور که مشخص است در سال 2016 در حدود 67 تراکنش با دستگاه های کارت خوان صورت گرفته است و مشخص است که پرداخت موبایلی در این کشور نیز رتبه خوبی داشته است. کشور بلژیک توانسته در زمینه اپ های بانکداری نیز بسیار رشد نماید به طوریکه اپ های بانک من و پی پال در این کشور برای جوانان بسیار مفید بوده و سبب سرعت گیری روند پرداخت می شود. بررسی ها نشان می دهد که کشور بلژیک یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه بانکداری است و می تواند آینده درخشانی نیز در این زمینه داشته باشد.


ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در بلژیک

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


پاسپورت بلژیک رتبه سوم در جهان را دارد و با پاسپورت این کشور افراد می توانند به 165 کشور دنیا سفر نمایند. بررسی ها نشان داده است که رتبه پاسپورت بلژیک با هلند، نروژ، بلژیک و انگلستان یکسان است و این امر نشان می دهد که پاسپورت بلژیک ارزش زیادی دارد.

تشابهات فرهنگی بلژیک با ایران

تشابهات فرهنگی بلژیک با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از وجه تشابه مردم بلژیک و مردم ایران نظافت این افراد است. در بلژیک نظافت شهری بسیار مهم است و به طور کلی جارو زدن و مرتب کردن حصارها بخش مهمی از زندگی مردم این کشور محسوب می‌شود. البته شهرها و مکان های عمومی هم در بلژیک بسیار تمیز است که در ایران کمتر این گزینه دیده می شود.

از دیگر فرهنگ های مشترک بین مردم بلژیک و ایران استفاده از سیب‌زمینی است. مردم این کشور علاقه زیادی به سیب زمینی دارند و در صورتی که از گوشت و سایر غذاها استفاده نمایند سیب زمینی نیز بخشی از غذای آنها خواهد بود.

مهمان نوازی از دیگر فرهنگ های مشترک بین مردم ایران و مردم بلژیک است، در نظر داشته باشید که در این کشور برای دعوت شما به منزل دعوتنامه های کتبی صادر می شود و پس از آن باید پاسخ دعوتنامه را نیز ارسال نمایید.

اعیاد و تعطیلات رسمی در بلژیک

اعیاد و تعطیلات رسمی در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اول ژانویه در بلژیک سال نو است. این روز به طور کلی در بین مردم این کشور اعتبار زیادی دارد. اول ژانویه در بلژیک بر اساس روزهای عادی محاسبه نمی‌شود،مردم این کشور در چنین تاریخی سعی می‌کنند بیشتر دورهم باشند . ساعت خواب کمتر می‌شود.

1 می روز کارگر بوده و به پاس تشکر از زحمات کارگران در نظر گرفته شده است. این تاریخ به طور کلی دارای فضای دقیق و ایده‌آلی است. در چنین روزی شهر پر از بنرهای سپاس از کارگران است و به خانواده کارگران هدایایی داده می‌شود.

فستیوال تعطیلات از تاریخ 11 ژوئیه در بلژیک آغاز می شود که جشنواره ای بسیار مهیج است، در این تاریخ به طور کلی افراد سعی می کنند دور هم جمع شوند و از لباس های رنگی استفاده می کنند. این تاریخ در بلژیک از ارزش و احترام زیادی برخوردار است.

15 اوت در بلژیک روز عبادت است، در این روز قوم های مذهبی سعی می کنند دور هم جمع شوند و فضای بسیار عالی برای عبادت فراهم سازند این روز به نوبه خود یکی از بهترین روز های مذهبی در بلژیک محسوب می شود و بسیار محترم شمرده می شود.

27 سپتامبر روز تعطیلات عمومی فرانسه است. در این تاریخ کلیه شرکت ها و ادارات تعطیل است. مردم در کنار هم به طبیعت می روند و یک فضای گردشگری بی نظیر را شکل می دهند.

1 نوامبر در این کشور روز پرستار است و تعطیل رسمی محسوب می‌شود. در این روز مردم سعی می کنند از لباس سفید استفاده نمایند.

2 نوامبر در بلژیک روز روحیه سالم است، در این روز بررسی های صورت می گیرد تا مشخص شود که در زندگی نیاز به روحیه سالم است و افرادی که از روحیه ناسالم برخوردار هستند هرگز زندگی خوبی ندارند.

25 دسامبر در بلژیک روز کریسمس است، در این روز که یک جشن بین‌المللی در بلژیک محسوب می شود افراد لباس های قرمز و سبز به تن می کنند و کل شهر پر از جشن و پایکوبی است. کریسمس در بلژیک یک روز بزرگ محسوب می شود.


دین در بلژیک

دین در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بر اساس آماری که از سال 2018 به دست ما رسیده است در حدود 75 درصد از جمعیت بلژیک به کلیسای کاتولیک رم وابستگی مذهبی دارند و سایرین یهودی و مسلمان هستند. در سال 1947 دین سالان در بلژیک به عنوان آئین به رسمیت شناخته شد و پس از آن یک سری امکانات مالی و قانونی در جنبه های اجتماعی و اداری و فرهنگی فراهم می‌شود. اسلام پس از مسیحیت دومین دین مهم در بلژیک محسوب می شود. در این کشور چیزی به عنوان مشکل مذهبی به صورت حاد وجود ندارد و اقلیت های مذهبی برای دفاع از مذهب خود ادعایی ندارند، در هر صورت امتیازات قانونی در بلژیک بدون در نظر گرفتن نوع اعتقادات مذهبی و سیاسی در نظر گرفته می شود. در این کشور حزب سوسیال مسیحی نیز دیده می شود. در نظر داشته باشید که مذهب در بلژیک آزاد است و هر کس می تواند بر اساس سیاست های مذهبی خود دین مورد نظر را انتخاب نماید.

تفریح در بلژیک

تفریح در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بازدید از برج ناقوس در بلژیک یکی از بهترین تفریحات برای شما خواهد بود. این برج مشرف به میدان اصلی بروژ است. قدمت آن به دوران وسطی باز می گردد. این برج به شکل عجیبی طراحی شده است و دارای 336 پله پر پیچ و خم است که یک تفریح ترسناک و عجیب را برای شما فراهم می سازد، این برج دارای معماری عجیبی است و بازدید از آن می تواند یک تجربه عالی باشد.

شهر قدیم مشلان یکی از دیدنی های عجیب در بلژیک محسوب می شود که در آن مجموعه ای از آثار تاریخی و خانه های قدیمی و بی نظیر دیده می شود. این شهر قدیمی است اما خوب نگهداری شده است. میدان اصلی این شهر دارای بناهای تاریخی است. این شهر به طور کلی دارای برج های بلند ناقوس شکل است، در نظر داشته باشید که این شهر دارای خانه های تاریخی بزرگ و باشکوهی است و اینطور که مشخص است که تالارهای منحصر به فردی دارد. هنر و معماری در این شهر می‌درخشد.

واترلویک منطقه عجیب در بلژیک محسوب می شود که مانند یک تپه مصنوعی طراحی شده است، بر روی این تپه از تندیس شیر استفاده شده است و چشم اندازهای بی نظیری دارد. افرادی که به قصد تفریح بلژیک را انتخاب کرده اند بر روی این تپه می توانند عکاسی های بی نظیری داشته باشند.

دره سموا یک منطقه خوف انگیز در بلژیک محسوب می شود که با طبیعتی بکر عجین نشده است. این دره دارای فضای تاریخی و شهرهای قدیمی در مساحت بسیار کم است،رود سموا از میان جنگل و تپه‌ها گذر می‌کند،افراد می‌توانند پیاده‌روی داشته باشند و یا قایق سواری کنند. تماشای مناظر زیبای این بخش بی نظیر است. در فصل بهار و زمانی که شکوفه ها باز می شوند بازدید از این بخش دل انگیز است.

کلیسای سنت پیتر در مرکز شهر لوون قرار دارد و البته در میدان اصلی قرار گرفته است، شما می توانید زمانی از شب را برای بازدید از این کلیسا انتخاب نمایید سبک معماری گوتیک این کلیسا بسیار زیبا و ارزشمند است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در بلژیک

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای حمل و نقل در بلژیک باید از مترو استفاده نمایید، مترو یکی از بهترین وسایل حمل و نقل در بلژیک محسوب می‌شود که هزینه آن برابر با 2.10 یورو است. هزینه ای که برای تاکسی در نظر گرفته می شود 4 یورو است و تاکسی ها برای هر یک کیلومتر راه 2 یورو هزینه دریافت می کنند. در صورتی که تاکسی یک ساعت انتظار داشته باشند 30 یورو هزینه خواهد داشت. بررسی ها نشان می دهد که بلژیک یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته وضعیت حمل و نقل شهری را به طور دقیق پیش ببرد.

فرهنگ بلژیک

فرهنگ بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پوشش در بلژیک آزاد است به طوریکه کمتر دیده می شود کسی از حجاب کامل در این کشور استفاده نماید. حجاب در مدارس این کشور از قوانین مخصوص به خود برخوردار است به طوریکه افراد از فرم های مخصوص استفاده می کنند.

هنر بلژیک

هنر بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنرهای تجسمی در بلژیک به طور کلی از دسته هنرهایی محسوب می شود که ارزش زیادی دارد، مردم این کشور هنرهای تجسمی را بخش مهمی از زندگی خود می دانند و دختران در این زمینه به رتبه بالایی دست یافته اند. در بلژیک هنر مجسمه سازی نیز بسیار دیده می شود.

افراد به موسیقی های پاپ و ترکیبی با اپرا علاقه زیادی دارند و مشخص است که بلژیک در این زمینه رتبه بالایی را کسب کرده است. بلژیک یکی از کشورهایی است که توانسته وضعیت صحیحی در زمینه موسیقی های ترکیبی به دست آورد و در این کشور نوع موسیقی به کار رفته بر اساس شاخص های ایده آلی اندازه گیری می شود.

ورزش در بلژیک

ورزش در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم بلژیک علاقه زیادی به فوتبال دارند به طوریکه کودکان از سن کم در بازی های فوتبال شرکت می کنند. در این کشور تیم های ورزشی فوتبال بر اساس شرایط مشخصی انتخاب می شود. از دیگر ورزش های بسیار محبوب در بلژیک هنرهای رزمی است. هنرهای رزمی در این کشور دسته بندی های مخصوص به خود را دارد، بانوان در رده های کمتر فعالیت های رزمی انجام می دهند و آقایان سعی می‌کنند به ورزش‌های رزمی نگاه حرفه‌ای داشته باشند. هنرهای رزمی کشور بلژیک درسال‌های 2012 الی 2017 در دنیا شهرت زیادی را کسب کرده است. این کشور توانسته فعالیت‌های ورزشی خود را به سود کشورهای دیگر پیش ببرد.

خرافات در بلژیک

خرافات در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بلژیک خرافات زیادی وجود دارد یکی از خرافات رایج در کشور بلژیک این است که دوختن کتانی سفید با نخ سیاه، مرگ را جذب می‌کند.

خاک را از خانه خارج نکنید زیرا خاک شانس می آورد و با این کار شانس شما از بین می رود

شایعات در مورد بلژیک

شایعات در مورد بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

·مردم بلژیک سرد هستند اما بی معرفت نیستند کافیست زمان دهید تا با شما صمیمی شوند.

·عدم امنیت مناسب برای بانوان در این کشور دروغ است.

موارد ممنوعه در بلژیک

موارد ممنوعه در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

·در این کشور در صورتی که قصد خرید محصول در وضعیت عمده داشته باشید باید مجوز لازم را داشته باشید در غیر این صورت کار شما ممنوعه محسوب می شود.

·در بلژیک شرایط برای اخذ ویزا در وضعیت روتین دیده می‌شود اینطور که شواهد نشان می دهد اگر بخواهید به صورت قاچاقی وارد این کشور شوید ورود شما ممنوع خواهد بود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم بلژیک

خطرات احتمالی برای افراد مقیم بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور خطر زیادی شما را تهدید نمی کند اما باید مواظب کیف پول خود باشید و بهتر است که از لباس های کمی بسته تر استفاده نمایید. شرایط اقامت در کشور بلژیک بر اساس بررسی های مختلفی ارزیابی می شود به طوریکه زندگی در کشور بلژیک بر اساس هزینه‌های چند شاخصه ارزیابی می شود و نیاز است که برای ورود به شرکت های خصوصی در این کشور کمی دقت نمایید.

تشابهات قوانین بلژیک با ایران

تشابهات قوانین بلژیک با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین مشترک بین ایران و بلژیک به این صورت است که افراد از نظر رانندگی دارای شرایط مخصوص به خود هستند. بررسی ها نشان می‌دهد که قوانین مشترک در این کشور در زمینه جرم و جنایت نیز دیده می شود. قوانین کار در کشور بلژیک از نظر زمانی با ایران یکسان است. البته قوانینی که برای خرید ملک در کشور بلژیک دیده می شود بسیار مشابه با ایران است.

گواهینامه و خرید ماشین در بلژیک

گواهینامه و خرید ماشین در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ماشین در بلژیک باید بتوانید شاخصه های مشخصی را در نظر داشته باشید در ابتدا باید گواهینامه بین المللی داشته باشید و البته نیاز است که بتوانید در اخذ گواهینامه خود بررسی های دقیقی را در نظر داشته باشید. خرید ماشین در بلژیک به طور کلی بر اساس بودجه های مشخصی در نظر گرفته می شود و وام های دولتی را نیز شامل می شود. برای اخذ گواهینامه این کشور نیاز به آزمون عملی و تئوری است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در بلژیک

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنسولگری ایران در شهر بروکسل و خیابان فرانکلین است. 

نوع پوشش مردم بلژیک

نوع پوشش مردم بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پوشش در بلژیک آزاد است به طوریکه کمتر دیده می شود کسی از حجاب کامل در این کشور استفاده نماید. حجاب در مدارس این کشور از قوانین مخصوص به خود برخوردار است به طوریکه افراد از فرم های مخصوص استفاده می کنند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی بلژیک

جغرافیا و شرایط آب و هوایی بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آب و هوای کشور بلژیک معتدل دریایی اعلام شده است و در این کشور میزان بارندگی در تمام فصل ها زیاد است اینطور که شواهد نشان می‌دهد میانگین دمای هوا در ژانویه 3 درجه سلسیوس است. میزان بارندگی در این ماه نیز 65 میلیمتر اعلام شده است. بلژیک دارای تابستان های خنک است و زمستان های معتدلی است. در این کشور مناطقی که دور از دریا هستند تابستان های گرمتری دارند اما زمستان های سردتری را شکل می دهند. مساحت بلژیک در حدود 30528 کیلومتر مربع اعلام شده است، در این کشور دشت های ساحلی در بخش شمال غربی ، فلات مرکزی و کوه های آردن در جنوب شرقی هستند. دشت ساحلی عموماً تپه های شنی هستند. منطقه جغرافیایی دوم در بلژیک منطقه ای روان و پیش رونده است که دارای دره های حاصلخیزی است و جلگه های مرکزی در بلژیک از نظر کشاورزی بسیار ایده آل هستند. سومین منطقه در بلژیک فلات جنگلی آردن است که در بخش شمال شرقی این کشور قرار دارد. این بخش ناهموارتر از بخش‌های دیگر است و دارای جلگه‌های جنگلی وسیعی بوده و فضای صخره‌ای دارد. این بخش برای کشاورزی ارزشی ندارد. در بلژیک تراکم جمعیت زیادی دیده می‌شود به این ترتیب این کشور با مشکلات محیطی زیادی روبرو است. شلدت ، موز و سامبر سه رود مهم در بلژیک محسوب می شود. بلژیک دارای سه فرودگاه است که دو فرودگاه آن در بروکسل قرار دارد و فرودگاه بین المللی آنتورپ در منطقه دیگری واقع شده است. سیستم‌های اتوبوس رانی در بلژیک به طور کلی بسیار مجهز هستند. در این کشور مجهزترین نمونه های حمل و نقل دیده می شود. مردم بلژیک بسیار شاد هستند و در این کشور جشنواره های زیادی دیده می شود که جنبه شادی دارند، کل دنیا  بلژیک را به فستیوال های عمومی آن می شناسند. کار در کشور بلژیک با حقوق بالا به طور دوره ای مشخص شده است و به مهارت افراد بستگی دارد.

غذاهای بلژیک

غذاهای بلژیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کاربناد یک غذای خوش طعم در بلژیک محسوب می شود این غذا با گوشت گاو پخته می شود و با نوشیدنی سرو می شود. این غذا با پیاز فراوان و نمک و فلفل و سبزیجات تهیه شده است. در این غذا از هویج و قارچ و گوشت و موسیر استفاده شده است. این غذا با سیب زمینی آب پز یا سرخ شده سرو می شود.

سول میونیق یکی از قدیمی ترین خوراک ماهی بلژیکی است، این غذا به طور کلی با گوشت ماهی و ادویه تهیه شده است و در آن از آبلیمو و جعفری نیز استفاده می شود. این غذا طعم دل انگیزی دارد و با سیب زمینی سرخ شده استفاده می شود.

اندیو هم گارترین یک غذای ترکیبی محسوب می شود که با کاسنی های فرنگی و پنیر محلی و گوشت رانی به مدت زیادی در آب جوش قرار می‌گیرد در این غذا نیز از سیب زمینی له شده استفاده می شود.

فیله آمریکایی یک غذای بسیار خوش طعم در بلژیک محسوب می شود که به صورت آبدار سر میز سرو می شود و در آن از گوشت و ادویه خرد شده و همینطور پیاز و زرده تخم مرغ استفاده می شود. عموماً این غذا با سس فلفل دار، کچاپ و خردل و جعفری و فلفل و گندم استفاده می شود و طعم این غذا کمی عجیب است.

سیب زمینی سرخ شده و صدف رودخانه ای یکی از غذاهایی است که با کره و خامه و جعفری و موسیر سرو می شود. این غذا را می توان با سس فراوان نیز سرو کرد در نظر داشته باشید که طعم این غذا به ذائقه ایرانی ها سازگار است.

استومپ یک غذای تمیز و ساده است، این غذا با سبزیجات و شلغم تهیه شده و در خامه یا شیر ترکیب می شود. در این غذا از گوشت‌ران گوسفند و یا گوشت گاو استفاده می شود و در فصل زمستان استفاده می شود.


مارماهی با سس سبز یک غذای ویژه بلژیک است که به صورت پخته شده با گیاهانی مانند جعفری و نعناع سرو می شود در این غذا از ریحان و آویشن نیز استفاده می شود و با نان و سیب زمینی سرخ شده استفاده می شود.

واترزوی یک نوع سوپ گوشت ماهی محسوب می شود که با کپور و اردک ماهی تهیه می‌شود و در این غذا از نان سوخاری هم به عنوان طعم دهنده استفاده می‌شود. این غذا دارای طعم دل انگیزی است و برخی از افراد در آن خامه و کره نیز استفاده می کنند.

آخرین ویرایش: 2019-05-12 07:50:10 4,751