x
قبل از هر اقدام برای مهاجرت، این ویدئوها رو ببین!

مهاجرت به بورکینافاسو

بورکینا فاسو مشوق­های مالیاتی و قانونی را ارائه می­دهد، از جمله این امکان برای یک شرکت خارجی داشتن 100٪ سهام در یک شرکت محلی است. با این حال، سرمایه گذاری در بخش­هایی از جمله معدن، ارتباطات، خدمات مالی و برق با محدودیت همراه است. اقتصاد این کشور از تجارت مطلوب است و شرایط زیرساخت­های آن رضایت بخش تلقی می­شود. با این حال، عدم دسترسی آن به دریا و منابع کشاورزی و همچنین ضعف بخش صنعتی آن موانع عمده سرمایه گذاری­ها را تشکیل می­دهد.

فضای کسب و کار هنوز برای استانداردهای بین­المللی ضعیف است. شرایط ویزا برای شهروندان Burkinabe  محدودیت­های ورود اداری توسط مقامات سایر ایالت­هایی است که بر روی شهروندان Burkina Faso قرار داده شده است . از 02 ژوئیه سال 2019 ، شهروندان Burkinabe بدون دسترسی به ویزا یا در هنگام ورود به 57 کشور و سرزمین، با گذراندن گذرنامه Burkinabe 87 از نظر میزان آزادی سفر براساس شاخص گذرنامه هنلی و شرکا رتبه­بندی شدند.

کسانی که سرمایه­گذاری در بورکینا فاسو را انتخاب کرده­اند می­توانند به واسطه مدت زمان اقامت در این کشور شرایط درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشند. افراد باید به زبان این کشور تسلط داشته باشند. نیاز است موقعیت دقیق پاسپورت بورکینا فاسو ارزیابی شود. از سوی دیگر این کشور دارای موقعیت منطقه­ای خاص برای شهروندی است و مشخص است که نامه تمکن مالی بسیار ارزشمند است.

 سهام بین­المللی مهاجرت تعداد افرادی است که در کشوری به غیر از کشورهایی که در آن زندگی می­کنند متولد شده­اند. این شامل پناهندگان نیز می­شود. داده­های مورد استفاده برای برآورد سهام بین­المللی مهاجران در یک زمان خاص ، عمدتا از سرشماری جمعیت بدست می آید. این تخمین­ها از داده­های مربوط به جمعیت متولد خارجی گرفته شده است - افرادی که در یک کشور اقامت دارند اما در کشور دیگری متولد شده­اند.

مهاجرت تحصیلی‌ به بورکینافاسو

مهاجرت تحصیلی‌ به بورکینافاسو

سه موسسه آموزش عالی در بورکینا فاسو ، دانشگاه پلی تکنیک بابو دیولاسو ، دانشکده آموزش معلمان Koudougou و دانشگاه اواگادوگو وجود دارد. همچنین یک مدرسه بین­المللی اواگادوگو برای اتباع بیگانه و همچنین Burkinabè وجود دارد.

 

Université Catholique de l’Afrique de l’Ouest پردیس Burkina را در سال 2000 در Bobo-Dioulasso (دانشگاه پلی تکنیک بابو دیولاسو و در زمینه مواد غذایی و کشاورزی تخصص دارد. دانشگاه اواگادوگو در سال 1974 تأسیس شد و دپارتمان­هایی شامل: علوم انسانی ، علوم حقوقی و سیاسی ، علوم اقتصادی و مدیریت ، زبان­ها هنر و ارتباطات ، علوم کاربردی ، علوم بهداشتی ، علوم زندگی و زمین و انستیتو هنر و صنایع دستی است.

میزان نظارت دانشجویان بسته به دانشگاه متفاوت است. در دانشگاه اواگادوگو یک مدرس نسبت دانشجو از یک به بیست و چهار وجود دارد، در حالی که در دانشگاه پلی تکنیک بابو دیولاسو یک به سه است.

به دنبال اعتراضات دانشجویان ، دانشگاه اواگادوگو به مدت دو ماه در سال 2008 بسته شد. این دانشگاه در تاریخ 27 ژوئن پس از درگیری­های شدید بین پلیس و دانشجویان بسته شد است. دانش آموزان در برابر شرایط کار ، تأخیر در پرداخت کمک هزینه و مزایا و کاهش بودجه تظاهرات کرده بودند که منجر به کمبود معلمان شده بود. در روزهای قبل از بازگشایی دانشگاه، انجمن ملی دانشجویان بورکینا (ANEB) با مسئولان دانشگاه و وزیر مسئول آموزش عالی دیدار و با مطالبات مربوط به شرایط زندگی دانشجویان، کمک هزینه­ها و مزایا موافقت کرد. این دانشگاه وعده ساخت ساختمان­های جدید از جمله سالن سخنرانی ، 16 دستگاه فتوکپی جدید و 30 رایانه جدید را داده است. مطالبات معلمان همچنین از تبدیل برخی ساختمان­ها به دفاتر و آزمایشگاه­ها راضی شد.

هم اکنون کلاس­های آنلاین نیز از طریق موسسه de Formation Ouverte à Distance (IFOAD) وجود دارد.

مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی:

گواهینامه­های تحصیل قبلی

عکس اندازه پاسپورت

از عکاس موارد زیر را بخواهید:

زمینه سفید

80٪ صورت

 

 1. گواهی GIC

4- نامه پیشنهاد بی قید و شرط

5- دریافت شهریه

 1. رسید پزشکی
 2. گذرنامه معتبر که باید تاریخ انقضاء بعد از اتمام دوره شما باشد.

 

اخذ پاسپورت بورکینافاسو

اخذ پاسپورت بورکینافاسو

شرایط ویزا برای شهروندان Burkinabe محدودیت­های ورود اداری توسط مقامات سایر ایالت­هایی است که بر روی شهروندان Burkina Faso قرار داده شده است . از 02 ژوئیه سال 2019 ، شهروندان Burkinabe بدون دسترسی به ویزا یا ویزا در هنگام ورود به 57 کشور و سرزمین­، با گذراندن گذرنامه Burkinabe 87 از نظر میزان آزادی سفر براساس شاخص گذرنامه هنلی و شرکا رتبه­بندی شدند.

کسانی که سرمایه گذاری در بورکینا فاسو را انتخاب کرده­اند می­توانند به واسطه مدت زمان اقامت در این کشور شرایط درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشند. افراد باید به زبان این کشور تسلط داشته باشند. نیاز است موقعیت دقیق پاسپورت بورکینا فاسو ارزیابی شود. از سوی دیگر این کشور دارای موقعیت منطقه­ای خاص برای شهروندی است و مشخص است که نامه تمکن مالی بسیار ارزشمند است.

کشورهایی که برای ورود حداقل 3 ماه به گذرنامه معتبر هستند شامل آلبانی ، هندوراس ، مقدونیه شمالی ، پاناما و سنگال است.

کشورهایی که نیاز به گذرنامه هایی با اعتبار حداقل 3 ماه از تاریخ عزیمت در نظر گرفته شده دارند عبارتند از جمهوری آذربایجان ، بوسنی و هرزگوین ، مونته نگرو ، نائورو ، مولداوی و نیوزلند. به همین ترتیب ، کشورهای EEA از ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ ، کلیه کشورهای اتحادیه اروپا (به جز جمهوری ایرلند) به همراه سوئیس و انگلستان نیز به اعتبار 3 ماه اعتبار بیش از تاریخ عزیمت قصد دارنده را می طلبند، مگر اینکه حامل یک EEA باشد یا ملیت سوئیس.

در بسیاری از کشورها به حداقل تعداد صفحات خالی نیاز است تا در گذرنامه ارائه شده ، به طور معمول یک یا دو صفحه در دسترس باشد. صفحات تأیید ، که اغلب پس از صفحات ویزا ظاهر می­شوند، در دسترس نیستند.

اخذ اقامت بورکینافاسو

اخذ اقامت بورکینافاسو

برای اخذ اقامت بورکینا فاسو موارد زیر باید دقت شود:


سلامت: واکسیناسیون در برابر تب زرد مورد نیاز است.

 

معافیت ویزا: برای اتباع کشورهای زیر ، داشتن حداکثر پاسپورت معمولی. مدت اقامت 90 روزه: بنین ، کیپ ورد ، نمایندگان آفریقای مرکزی ، ساحل عاج ، گامبی ، غنا ، گینه ، گینه بیسائو ، لیبریا ، مالی ، موریتانی ، نیجر ، نیجریه ، سنگال ، سیرالئون و توگو.

 

ترانزیت بدون ویزا  : برای حداکثر زمان حمل و نقل 24 ساعته برای دارنده بلیط­های تأیید شده رو به جلو (به استثنای افراد بدون تابعیت و پناهندگان)

 

کودکان: برای هر کودک باید درخواست اقامت کاملی داشته باشد.

افراد زیر سن قانونی که به تنهایی مسافرت می­کنند: تشریفات بیشتری را ارائه دهید گردشگری: اجازه خروج از سرزمین 2 والدین + کپی ثبت نام خانواده

 

افراد زیر سن قانونی که با یکی از والدین مسافرت می­کنند: تشریفات بیشتری ارائه دهید گردشگری: اجازه خروج از قلمرو والدین دیگر + کپی ثبت نام خانواده

 

 

اقامت تجاری بورکینا فاسو:

 

 

فرم سفارش VSI در 2 نسخه

گذرنامهباید حداقل شش ماه از تاریخ انقضا ویزا معتبر باشد.

یک عکس که در پس زمینه سفید گرفته شده است.

فرم درخواست ویزا  کاملاً تکمیل و امضا شده است.

نامه معرفی  شرکت:

 این نامه باید: 

 • بهزبان فرانسوی روی سر برگ شرکت با امضا و تمبر شرکت نوشته شود.
 • مشخصات پاسپورت متقاضی و اطلاعاتکامل دلیل سفر را با کلیه تاریخ­های ورود و خروج ذکر می­کنم
 • تعداد درخواست­های ورودی و مدت ویزای مورد نیاز را تصدیق کنید.

متقاضیان تابعیت خارجی که در فرانسه زندگی می­کنند، لطفاً یک نسخه از کارت اقامت خود را تهیه کنید. لطفاً برای اروپایی­ها اثبات اقامت در فرانسه ارائه کنید.

اخذ ویزای بورکینافاسو

اخذ ویزای بورکینافاسو

برای درخواست ویزای بورکینا فاسو ، به موارد زیر نیاز دارید:

گذرنامه معتبر

عکس گذرنامه

تأیید هتل

گواهی واکسیناسیون تب زرد

فرم درخواست ویزا بورکینا فاسو به درستی تکمیل شده است.

حواله پول

بسته به جزئیات سفر خود به بورکینا فاسو ، ممکن است شما نیز نیاز داشته باشید:

نامه معرفی تجارت

اشتباه در مورد الزامات سند برای سفر به بورکینا فاسو، بگذارید متخصصان ویزا بورکینا فاسو کمک کنند.

چگونه می­توانم ویزای خود را برای بورکینا فاسو بدست آورم؟

ما مراحل درخواست پیچیده ویزای بورکینا فاسو را ساده می­کنیم و با سفارت بورکینا فاسو کار می­کنیم تا ویزای خود را برای شما بدست آوریم ما به روزرسانی­های خودکار در مورد وضعیت برنامه خود، تنها یک نقطه تماس برای پاسخ به هر گونه سؤالی که ممکن است داشته باشید، یک کیت درخواست مرحله به مرحله، سرویس بررسی درخواست ویزا، برچسب­های حمل و نقل پیش پرداخت و تحویل دستی مدارک خود را به شما ارائه می­دهیم . پس از صدور ویزای شما ، این سند را انتخاب می­کنیم و همان روز آن را برای شما ارسال می­کنیم.

قبل از سفر به بورکینا فاسو باید چه کار دیگری انجام دهم؟

اطمینان حاصل کنید که گذرنامه ایالات متحده هنوز معتبر است . بهترین کار این است که مطمئن شوید گذرنامه شما حداقل 2 صفحه ویزا خالی داشته باشد.

شواهد و مدارکی مستند از دریافت واکسن تب زرد برای سفر به بورکینا فاسو مورد نیاز است. قرار ملاقات در کلینیک مسافرتی سلامتی پاسپورت که به شما نزدیکتر است برای دریافت واکسن تب زرد از یک متخصص بهداشت مسافرتی و دریافت سایر واکسن­ها ، داروها ، مشاوره­های بهداشتی و امنیتی خاص مقصد و منابع سفر مورد نیاز شما برای سفر سالم برنامه ریزی کنید.

شهرهای مهاجر پذیر بورکینافاسو

شهرهای مهاجر پذیر بورکینافاسو

بانفورا شهری در جنوب غربی بورکینا فاسو با 93،750 نفر جمعیت است. این مرکز استان کامو است. این شهر در 85 کیلومتری جنوب غربی بابو دیولاسو ، در راه آهن Abidjan - Ouagadougou قرار دارد. Cascades de Karfiguéla مجموعه ای از آبشارهای نزدیک بنفورا است.

Ouahigouya شهری نسبتاً قابل توجه در شمال بورکینا فاسو است. این مرکز استان یاتنگا و یکی از زیرمجموعه‌های آن بخش اوآویگیویا است. این شهر همچنین بزرگترین شهر در منطقه Nord است. این سومین شهر بزرگ کشور با جمعیت 122.677 است.

Koudougou شهری در استان بولکیمده Burkina Faso است. در 75 کیلومتری غرب اواگادوگو ، پایتخت بورکینا فاسو واقع شده است.

کایا هفتمین شهر بزرگ بورکینا فاسو است که در شمال شرقی اواگادوگو قرار دارد و از طریق راه آهن به آن وصل است. کایا مرکز استان سانماتنگا است. در فاصله 100 کیلومتری اواگادوگو ، پایتخت بورکینا فاسو قرار دارد.

مهاجرت شرایط خاص به بورکینافاسو

مهاجرت شرایط خاص به بورکینافاسو

ثبت شرکت در بورکینا فاسو یکی از روش­های بسیار عالی مهاجرتی محسوب می­شود.

شرکت با مسئولیت محدود (LLC / SARL)

تعداد شرکاء: حداقل یک سهامدار و یک مدیر ، از هر ملیت
سرمایه (حداکثر /): XOF 1000،000
سهام­داران و بدهی:  مسئولیت محدود به دارایی­های شرکت است.

شرکت محدود عمومی

تعداد شرکاء: حداقل یک سهامدار و سه مدیر ، از هر ملیتی
سرمایه (حداکثر /): XOF 10،000،000
سهام­داران و بدهی: مسئولیت محدود به دارایی­های شرکت است.

مشارکت محدود

تعداد شرکاء: حداقل یک با مسئولیت محدود و دیگری با مسئولیت نامحدود
سهامداران و مسئولیت: شرکای محدود که در مدیریت شرکت نمی­کنند مسئولیت محدودی دارند. با این حال ، مسئولیت شرکای عمومی یا مدیریت شرکا نامحدود است.

 

سال مالیات

سال مالیات سال تقویم است.

استانداردهای حسابداری

سازمان هماهنگ سازی قانون تجارت آفریقا یک قانون یکپارچه در مورد حسابداری و اطلاعات مالی (AUDCIF) منتشر کرد، که از تاریخ اول ژانویه 2018 برای حساب­های فردی و در تاریخ 1 ژانویه 2019 برای حساب­های تلفیقی، حساب­های ترکیبی و صورت­های مالی به اجرا در آمد. مطابق با IFRS تهیه شده است.
از اول ژانویه سال 2019 ، کلیه شرکت­ها و بنگاه­های ذکر شده که اقدام به فراخوان عمومی برای سرمایه می کنند ، موظف به رعایت استاندارد­های IFRS هستند.

نهادهای تنظیم حسابداری

شورای دائم حرفه حسابداری (CPPC)

گزارش­های حسابداری

طبق هنر  از قانون حسابداری از سازمان برای یکپارچه سازی قوانین شرکت در آفریقا (OHADA) ، شرکت­ها باید یک ترازنامه، حساب سود و زیان، یک صورت جریان وجوه نقد و یادداشت­های صورت­های مالی منتشر می شود.
کلیه شرکت­های ذکر شده در حال انجام فراخوان عمومی برای سرمایه باید از استانداردهای IFRS برای صورت­های مالی خود استفاده کنند.

الزامات انتشار

هر شرکت باید قبل از پایان 30 آوریل بعد از پایان سال مالیات ، بیانیه مالیاتی جداگانه ارائه دهد، به همراه تراز مالیاتی برای شرکت­هایی که دارای گردش مالی سالانه هستند.

دستگاه­های حسابداری حرفه­ای

سفارش ملی حسابداران منصوب و حسابداران خبره بورکینا فاسو (ONECCA)

مجوز و حسابرسی

حسابرسی­های قانونی برای کلیه شرکت­های دولتی، شرکت­های با مسئولیت محدود و مشارکت­هایی که بیش از یکی از این سه آستانه دارند ، الزامی است: ترازنامه کل بیش از 125 میلیون CFA. حجم فروش بیشتر از CFA250 میلیون؛ یا بیش از 50 کارمند دائم با ترازنامه در کل بیش از 250 میلیون CFA و حجم فروش 500 میلیون CFA. برای بانک­ها ، موسسات مالی و شرکت­های بیمه نیز ممیزی اجباری لازم است.

 


استقلال عدالت

قانون اساسی (ماده 129) و قانون بورکینا فاسو دستگیری و بازداشت خودسرانه را منع کرده و یک دستگاه قضایی مستقل را فراهم می­کند. به گفته سازمان­های مردم نهاد، قوه قضاییه هنوز ناکارآمد و تحت تأثیر عملکرد اجرایی است. فرض بر این است که متهمان بی­گناه هستند. متهمان حق دارند به موقع و با جزئیات از اتهامات مطلع شوند.

رفتار برابر با اتباع و بیگانگان

بیگانگان به طور رسمی به همان حقوق و تعهدات مربوط به اتباع اعطا می­شوند.

زبان عدالت:فرانسوی مراجعه به مترجم و دادگاه­ها خدمات تفسیری ارائه می­دهند.

منابع قانون و تشابهات حقوقی

سیستم حقوقی بورکینا فاسو مبتنی بر قانون مدنی است و تا حد زیادی از سیستم حقوقی فرانسه گرفته شده است. سلسله مراتب قوانین در بورکینا فاسو به شرح زیر است: قانون اساسی ، معاهدات بین­المللی بطور منظم امضا و تصویب شده است.

مهاجرت توریستی به بورکینافاسو

مهاجرت توریستی به بورکینافاسو

 

گذرنامه

گذرنامه واقعی متقاضی

گذرنامه باید:

حداقل دو صفحه ویزا خالی داشته باشید

به مدت شش ماه فراتر از تاریخ خروج باشد.

عکس ها

شما باید یک عکس ، از نوع عکس گذرنامه ارائه دهید که معیارهای زیر را دارد:

ظرف سه ماه گذشته گرفته شده و روی کاغذ عکس با کیفیت بالا چاپ شود.

در برابر پس زمینه همه سفید گرفته شود.

اندازه 35 میلی متر در اندازه 45 میلی متر باشد.

نمای کامل جلوی سر خود را با صورت خود در وسط ارائه دهید و یک حالت خنثی (غیر لبخند) نشان دهید

شما ممکن است به جز مقاصد مذهبی ، عینک و لباس بپوشید

عکس شما نباید روی برنامه شما بچسبد و ممکن است مدارکی از چسب یا لوازم اصلی نشان ندهد.

گواهی تب زرد

یک نسخه از گواهی تب زرد

کپی روشن از صفحه (های) اطلاعات از گذرنامه ملی متقاضی

فرم (های) درخواست ویزا

یک فرم درخواست کاملاً تکمیل و امضا شده

مهاجرت از طریق همراه به بورکینافاسو

مهاجرت از طریق همراه به بورکینافاسو

کسانی که به واسطه سرمایه­گذاری وارد بورکینا فاسو شدند می­توانند، پس از 6 ماه درخواست مهاجرت برای همسر و فرزندان خود داشته باشند. مشخص است که سیاست­های همراه برای بورکینا فاسو به واسطه موقعیت منطقه­ای ارزیابی می­شود. سیاست همراه در این راستا دسته بندی شده است. فرزندان باید کمتر از 18 سال باشند. مشخص است که همراهانی که قرار است بورکینا فاسو را انتخاب کنند باید از نظر مالی در شرایط خوبی باشند و نامه تمکن مالی بسیار مهم است. ویزای همراه به شخص همراه اجازه می­دهد مدت زمانی که شخص اصلی در این کشور زندگی می­کند، زندگی مشخص داشته باشد. البته که سیاست­های همراه برای بورکینا فاسو دسته بندی مخصوصی را شامل می­شود.

مهاجرت کاری بورکینافاسو

مهاجرت کاری بورکینافاسو

ویزای کاری بورکینا فاسو موقعیت 2 ساله دارد اما قابل تمدید خواهد بود:

شرایط کار در بورکینا فاسو

شرایط کاری

مدت هفتگی قانونی

ماده 137 قانون کار حداکثر زمان کار را 40 ساعت در هفته تعیین می­کند.

سن بازنشستگی

سن بازنشستگی 56 سال (کارگران یقه آبی) ، 58 نفر (کارگران یقه سفید) ، 60 نفر (مدیران) یا 63 نفر (پزشکان و معلمان در آموزش عالی خصوصی) است که حداقل 180 ماه از آن­ها پوشش می­دهد.

قراردادهای کاری

طبق ماده 29 قانون کار ، قراردادهای کاری می­توانند کلامی یا کتبی باشند.
قراردادهای کارآموزی باید کتبی باشد.

 

حقوق در کار

حداقل دستمزد

XOF 30،684 (وزارت کار ؛ ILO ، 2011).

متوسط ​​دستمزد

XOF 115،000

مشارکت­های اجتماعی

سهم تامین اجتماعی پرداخت شده توسط کارفرمایان: 16 درصد (3.5٪ شغلی سهم حادثه 7٪ کمک هزینه خانواده؛ 5.5٪ بر حقوق بازنشستگی)
سهم تامین اجتماعی پرداخت شده توسط کارمندان: سهم تامین اجتماعی پرداخت شده توسط کارفرمایان: 5.5٪ از حقوق و دستمزد تحت پوشش
کمک­های امنیت اجتماعی پرداخت توسط کارمندان: 5.5٪ از درآمد تحت پوشش. بیمه شدگان داوطلبانه 11٪ از درآمد اعلام شده را به خود اختصاص می­دهند.

شرکای اجتماعی

گفتگوی اجتماعی و مشارکت شرکای اجتماعی

کارگران در بورکینا فاسو حق تشکیل اتحادیه­های کارگری، اعتصاب و معامله جمعی را دارند. هر کارگر می­تواند به اتحادیه خاص پایبند باشد، مشروط بر اینکه بخشی از حرفه­ای باشد که نماینده اتحادیه باشد.
اتحادیه­ها می­توانند توافق نامه­های جمعی را امضا کنند (ماده 107 قانون کار) که باید نوشته شود. قانون اساسی همچنین حق اعتصاب را تضمین می­کند. اما قبل از شروع اعتصاب ، کارگران و کارفرمایان باید آشتی یا داوری را امتحان کنند.

اتحادیه­ها

کنفدراسیون عمومی بورکینا فاسو (CGT-B - کنفدراسیون عمومی کار بورکینا)

نرخ اتحادیه

بین 15 تا 20 درصد

نهادهای تنظیم کار

وزارت کار

 

مدارک لازم ویزای کاری بورکینا فاسو:

گذرنامه

گذرنامه واقعی متقاضی

گذرنامه باید:

حداقل دو صفحه ویزا خالی داشته باشید.

به مدت شش ماه فراتر از تاریخ خروج باشد.

عکس ها

شما باید دو عکس ، از نوع پاسپورت رنگی ارائه دهید که معیارهای زیر را دارند:

ظرف سه ماه گذشته گرفته شده و روی کاغذ عکس با کیفیت بالا چاپ می­شود.

پس زمینه همه سفید گرفته شود.

اندازه 35 میلی متر در اندازه 45 میلی متر باشد.

نمای کامل جلوی سر خود را با صورت خود در وسط ارائه دهید و یک حالت خنثی (غیر لبخند) نشان دهید.

شما ممکن است به جز مقاصد مذهبی ، عینک و لباس بپوشید

عکس­های شما نباید روی برنامه شما ضمیمه شوند و ممکن است مدارکی از چسب یا لوازم اصلی نشان داده نشوند

شخص باید سابقه کاری مشخص داشته باشد، نوع تخصص فرد می­بایست مشخص شده باشد البته که وضعیت کاری افراد دسته­بندی شده است و شامل امتیاز مخصوصی است.

گواهی تب زرد

یک نسخه از گواهی تب زرد

عکس شناسه صفحه شناسه گذرنامه

کپی روشن از صفحه (های) اطلاعات از گذرنامه ملی متقاضی

فرم (های) درخواست ویزا

دو فرم درخواست کاملاً تکمیل و امضا شده

مهاجرپذیری بورکینافاسو

مهاجرپذیری بورکینافاسو

نمودار و جدول نرخ مهاجرت خالص بورکینا فاسو از سال 1950 تا 2020. پیش بینی­های سازمان ملل نیز در طول سال 2100 گنجانده شده است. مهاجرپذیری برای این کشور در زمینه سرمایه گذاری رشد بیش از 1.3 درصد داشته است و موقعیت خوبی است.

نرخ مهاجرت خالص فعلی برای بورکینا فاسو در سال 2020 معادل 1.215 در هر 1000 نفر است که نسبت به سال 2019 2.64٪ کاهش نشان می­دهد .

نرخ خالص مهاجرت برای بورکینا فاسو در سال 2019 معادل 1.248 در هر 1000 نفر بود که نسبت به سال 2018 با 2.65٪ کاهش نشان داده است .

نرخ خالص مهاجرت برای بورکینا فاسو در سال 2018 معادل 1/282 در هر 1000 نفر بود که نسبت به سال 2017 3.03 درصد کاهش داشته است .

نرخ خالص مهاجرت برای بورکینا فاسو در سال 2017 معادل 323/1 در هر 1000 نفر بود که نسبت به سال 2016 2.94 درصد کاهش نشان می­دهد .

 

پناهندگان افرادی هستند که تحت کنوانسیون 1951 در رابطه با وضعیت پناهندگان یا پروتکل آن در سال 1967 ، به عنوان پناهنده شناخته می­شوند، سازمان کنوانسیون وحدت آفریقا در سال 1969 که حاوی جنبه­های خاص مشکلات پناهندگان در آفریقا است، افرادی که مطابق اساسنامه UNHCR به عنوان پناهنده شناخته می­شوند، مردم به وضعیت بشردوستانه مانند پناهندگان اعطا شدند، و مردم از حمایت موقت برخوردار بودند. 

پناهجویان - افرادی که متقاضی پناهندگی یا وضعیت پناهندگی شده­اند و هنوز تصمیمی نگرفته­اند یا به عنوان پناهجو ثبت نام کرده­اند - از مطالعه خارج نمی شوند. پناهندگان فلسطینی افرادی (و فرزندان آنها) هستند که محل اقامت آنها بین ژوئن 1946 و مه 1948 فلسطین بود و به دلیل درگیری اعراب و اسرائیل در سال 1948 خانه و وسایل معیشت خود را از دست دادند. 

آمار پناهندگان بورکینا فاسو برای سال 2018 25122.00 بوده که نسبت به سال 2017 4.04 درصد افزایش داشته است .

آمار پناهندگان بورکینا فاسو برای سال 2017 24،147.00 بوده که نسبت به سال 2016 25.82 ٪ کاهش داشته است .

آمار پناهندگان بورکینا فاسو برای سال 2016 32552.00 بوده که نسبت به سال 2015 4.31٪ کاهش داشته است .

آمار پناهندگان بورکینا فاسو برای سال 2015 34،017.00 بوده که نسبت به سال 2014 6.66٪ افزایش داشته است .

مهاجرت پناهندگی به بورکینافاسو

مهاجرت پناهندگی به بورکینافاسو

بورکینا فاسو میزبان بیش از 23000 پناهنده مالینیایی است که در اردوگاه تلفیقی در منطقه ساحل زندگی می کنند. بحران طولانی و افزایش ناامنی در مالی ، در بیشتر مناطق ، از بازگشت امنیت و عزت جلوگیری می­کند. در عین حال ، فضای امنیتی در منطقه ساحل به سرعت رو به زوال است و این احتمال وجود دارد که آوارگان مالزی به طور خودجوش در مناطق امن­تر نقل مکان کنند.

UNHCR مقررات امنیتی را در داخل اردوگاه­ها تقویت کرده و با مقامات همکاری می­کند تا کلیه پناهجویانی که در استان سوم مستقر شده­اند را به اردوگاه منتائو منتقل کنند، حداکثر تا 30 مارس 2018. پناهندگان مالزی مستقر در نزدیکی مرز مالین در استان اوودلان نیز به یک مکان دیگر منتقل می­شوند.

کار با جمعیت پناهندگان برای فراهم کردن وسایل ادغام در جوامع محلی و خودکفایی است. ما همچنین به افراد آواره در خشونت دسترسی به آب سالم ، پناهگاه­های امن و راحت و مراقبت­های بهداشتی را ارائه می­دهیم. ما اطمینان می­دهیم که کودکان پناهنده و فرزندان جوامع میزبان به آموزش دسترسی دارند و همچنین کار می کنند.

مهاجرت از طریق تولد به بورکینافاسو

مهاجرت از طریق تولد به بورکینافاسو

تولد در قلمرو بورکینا فاسو به طور خودکار تابعیت اعطا نمی­کند. استثنا کودکانی که از والدین ناشناخته به دنیا آمده اند. مهاجرت از طریق تولد در بورکینا فاسو از قانون خون تبعیت می­کند. طبق این قانونی فرزند متولد شده تنها در صورتی تابعیت بورکینا فاسو را خواهد داشت که یکی از والدین او یعنی پدر یا مادر تبعه بورکینا فاسو باشند. موقعیت مهاجرت از طریق تولد برای فرزندانی که پدر و مادر ناشناخته دارند از سوی دولت مشخص می شود و دولت تصمیم می­گیرد که موقعیت تبعه کودک بر چه اساسی خواهد بود. مهاجرت تولد به بورکینا فاسو در بهترین شرایط برای کسانی است که پدر و مادری از تبعه این کشور دارند.

مدارک شناسایی پدر و مادر و فرزند به همراه حکم تبعه نیاز است.

مهاجرت از طریق ازدواج به بورکینافاسو

مهاجرت از طریق ازدواج به بورکینافاسو

شخصی که با یکی از شهروندان بورکینا فاسو ازدواج می­کند ممکن است شش ماه پس از ازدواج برای تابعیت ثبت نام کند.

مدارک لازم برای ویزای ازدواج بورکینا فاسو از قرار زیر است:

هنگامی که درخواست می­کنید ، باید تهیه کنید:

گذرنامه فعلی یا سایر شناسنامه سفر معتبر

اثبات این که شما می­توانید از خود در طول سفر پشتیبانی کنید، به عنوان مثال صورت­های بانکی یا لیست پرداختی برای 6 ماه گذشته

اثبات برنامه­های آینده شما برای روابط، به عنوان مثال اسناد برای نشان دادن جایی که شما زندگی می­کنید.

جزئیات محل زندگی و برنامه­های سفر خود، تا زمانی که ویزای خود را دریافت نکنید، نباید هزینه اقامت یا مسافرت را بپردازید.

همچنین می­توانید موارد زیر را برای پشتیبانی از برنامه خود تهیه کنید:

جزئیات ازدواج یا مشارکت مدنی و اثبات مبلغی برای برخی از هزینه­های آن پول پرداخت کرده­اید.

تأیید رزرو یا ایمیل بین شما و محل برگزاری اگر قبلاً ازدواج کرده باشید ، باید اثبات این نکته را نشان دهید که آزاد هستید که ازدواج کنید یا مجدداً وارد یک مشارکت مدنی شوید ، به عنوان مثال:

سند طلاق

گواهی فوت شریک قبلی

مهاجرت سرمایه گذاری به بورکینافاسو

مهاجرت سرمایه گذاری به بورکینافاسو

بخش معدن بیشتر سرمایه گذاری­ها را به خود جلب می­کند و اکتشاف سپرده­های جدید رو به افزایش است.  خاک­های این کشور حاوی طلا و همچنین روی و منگنز هستند. پیش بینی می­شود که ایجاد سه مرکز رشد جدید پس از موفقیت در مخزن Bagré ، فعالیت­های جدیدی را تحریک و سرمایه گذاری را به خود جلب کند. کشورهای سرمایه گذار اصلی لبنان و فرانسه (70٪ FDI) هستند. بورکینا فاسو از سال 2015 در حال بازنگری در کد استخراج معادن خود بوده است و اکنون قصد دارد کد نفتی را معرفی کند زیرا دولت علاقمند به کاوش در سه منطقه است، که می­تواند برای استخراج نفت مناسب باشد.

بورکینا فاسو مشوق­های مالیاتی و قانونی را ارائه می­دهد، از جمله این امکان برای یک شرکت خارجی برای داشتن 100٪ سهام در یک شرکت محلی است.  با این حال ، سرمایه گذاری در بخش­هایی از جمله معدن، ارتباطات، خدمات مالی و برق با محدودیت همراه است. اقتصاد این کشور از تجارت مطلوب است و شرایط زیرساخت­های آن رضایت بخش تلقی می­شود.

 با این حال ، عدم دسترسی آن به دریا و منابع کشاورزی و همچنین ضعف بخش صنعتی آن موانع عمده سرمایه گذاری­ها را تشکیل می­دهد. فضای کسب و کار هنوز برای استانداردهای بین­المللی ضعیف است، در گزارش تجارت جهانی بانک جهانی در سال 2020، این کشور به دلیل سهولت در انجام کار ، در رتبه 151 در سراسر جهان قرار گرفته است. این کشور از نسخه 2019 در این رده بندی باقی مانده است. در حالی که دسترسی به اطلاعات اعتباری را بهبود می­بخشد، کشور باید روی دسترسی به برق ، محافظت از سرمایه گذاران اقلیت ، حل مشکلات ورشکستگی و تقویت قراردادها تلاش کند.

روش‌ های مهاجرت به بورکینافاسو

روش‌ های مهاجرت به بورکینافاسو

با تولد : تولد در قلمرو بورکینا فاسو به طور خودکار تابعیت اعطا نمی­کند. استثنا کودک است که از والدین ناشناخته به دنیا آمده است.

با توجه به توصیف : به کودک ، که حداقل یکی از والدین وی شهروند باشد، بدون در نظر گرفتن کشور تولد فرزند ، تابعیت اعطا می­شود.

با استفاده از طبیعت : تابعیت بورکینا ممکن است با تحقق شرایط زیر بدست آید، شخص حداقل 10 سال در بورکینا فاسو اقامت داشته و 18 سال و بیشتر دارد. موارد استثنائی برای اقامت و شرایط سنی وجود دارد. خارجیانی که در بورکینا فاسو متولد شده­اند و کسانی که می­توانند در خدمت دولت باشند باید دو سال اقامت خود را تحقق بخشند.

ازدواج : شخصی که با یکی از شهروندان بورکینا فاسو ازدواج می­کند ممکن است شش ماه پس از ازدواج برای تابعیت ثبت نام کند.


حقوق شهروندی دوگانه : تابعیت مضاعف براساس قانون ممنوع نیست، بنابراین پذیرفته شده است.


از دست دادن شهروند :

انصراف داوطلبانه از تابعیت توسط قانون مجاز است، برای جزئیات و مدارک مورد نیاز با سفارت Burkinabe تماس بگیرید.

جامع : موارد زیر دلایل از دست دادن غیرقانونی شهروندی Burkinabe است: شخص مرتکب جرمی علیه موسسات یا دولت Burkina Faso شده است.

راحت‌ترین روش مهاجرت به بورکینافاسو

راحت‌ترین روش مهاجرت به بورکینافاسو

دولت بورکینا فاسو به طور جدی به دنبال ترویج سرمایه گذاری­های خارجی است. برخی از اقدامات انجام شده شامل معافیت مالیاتی و انگیزه برای سرمایه گذاران خارجی است که

در مورد تجهیزات خاص معافیت مالیات بر ارزش افزوده نیز وجود دارد. رژیم مالیاتی و گمرکی ویژه برای توافق­های سرمایه­گذاری که توسط دولت با سرمایه­گذاران بزرگ منعقد شده است. ایجاد یک موسسه سپرده گذاری که تأمین اعتبار برای بنگاه­های کوچک و متوسط ​​، مشارکت­های دولتی و خصوصی و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به لطف تصویب "دستورالعمل­های عمومی سرمایه گذاری" دولت ، ایجاد مراکز ثبت شرکت­ها به نام Centers de Formalites des کارآفرینان (CEFOREs) ، که هدف آنها ساده­تر کردن ثبت نام از همراهان است.  از سال 2015 ، بورکینا فاسو در میان افزایش تروریست­ها و سایر اقدامات جنایتکارانه در ساحل ، چالش­های امنیتی بیشتری را تجربه کرده است. این کشور مدتهاست که از یک وضعیت پایدار در مقایسه با همسایه مالی سود می برد ، اما با ایجاد یک گروه جهادی محلی به نام انصارالاسلام ، اوضاع تغییر کرد.

میزان رضایت مهاجران به بورکینافاسو

میزان رضایت مهاجران به بورکینافاسو

مزایای ویزای سرمایه­گذاری بورکینا فاسو و میزان رضایت:

 

بورکینا فاسو عضو اتحادیه اقتصادی و پولی آفریقای غربی است،که ثبات فرانک CFA را تضمین می­کند .

 • سیستم­های قانونی ، نظارتی و حسابداری کشور شفاف و مطابق با هنجارهای بین­المللی است.
 • تولید کننده پیشرو پنبه آفریقا است.
 • کشور صادر کننده طلا (پنجمین تولید کننده بزرگ آفریقا)
 • نرخ بیکاری پایین (4٪ تخمین زده می­شود)
 • این کشور توسط جامعه مالی بین­المللی پشتیبانی می­شود (همانطور که با این واقعیت نشان داده می­شود که بورکینا فاسو اولین کشورهایی بود که از ابتکار عمل HIPC سود برده است)
 • کد سرمایه گذاری کشور حق سرمایه گذاری خارجی را برای انتقال خارج از کشور وجوه مرتبط با یک سرمایه گذاری ، از جمله سود سهام ، رسیدهای مربوط به انحلال ، دارایی­ها و حقوق­ها تضمین می­کند.

آمار مهاجران به بورکینافاسو

آمار مهاجران به بورکینافاسو


سهام بین­المللی مهاجرت تعداد افرادی است که در کشوری به غیر از کشورهایی که در آن زندگی می­کنند متولد شده­اند، این شامل پناهندگان نیز می­شود. داده­های مورد استفاده برای برآورد سهام بین­المللی مهاجران در یک زمان خاص، عمدتا از سرشماری جمعیت بدست می­آید. این تخمین­ها از داده­های مربوط به جمعیت متولد خارجی گرفته شده است.

 پس از تجزیه اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 ، افراد ساكن در یكی از كشورهای تازه استقلال یافته كه به عنوان مهاجران بین­المللی طبقه­بندی شدند، برای کشورهایی که اطلاعاتی در مورد سهام بین­المللی مهاجرت حداقل برای دو نقطه در زمان دارند­، از درون­یابی یا برون­یابی برای تخمین سهام مهاجرین بین­المللی در 1 ژوئیه سال­های مرجع استفاده شده است. 

برای کشورهایی که تنها یک مشاهدات دارند، تخمین برای سال­های مرجع با استفاده از نرخ تغییر در سهام مهاجر در سال­های قبل یا بعد از مشاهده واحد در دسترس بدست آمده است. درون­یابی یا برون­یابی برای تخمین سهام مهاجرین بین­­المللی در اول ژوئیه سال­های مرجع استفاده شد.

 برای کشورهایی که تنها یک مشاهدات دارند، تخمین برای سال­های مرجع با استفاده از نرخ تغییر در سهام مهاجر در سال­های قبل یا بعد از مشاهده واحد در دسترس بدست آمده است.

آمار مهاجرت بورکینا فاسو برای سال 2015 704،676.00 بوده که نسبت به سال 2010 4.57 درصد افزایش داشته است .

آمار مهاجرت بورکینا فاسو برای سال 2010 673،904.00 بوده که نسبت به سال 2005 افزایش 12.89٪ داشته است .

آمار مهاجرت بورکینا فاسو برای سال 2005 596.972.00 بود که نسبت به سال 2000 افزایش 14.79٪ داشته است .

آمار مهاجرت بورکینا فاسو برای سال 2000 520،039.00 بود که نسبت به 1995 افزایش 19.59٪ داشته است.

مشاوره مهاجرت به بورکینافاسو
آخرین ویرایش: ‏1 ماه پیش - 140 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱