x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به رواندا

جمعیت رواندا از سال 2019 تا  202، 2.58 درصد رشد کرد و حدود 325000 نفر به جمعیت اضافه شد. میزان باروری در رواندا 4.10 زایمان در هر زن است که با وجود مهاجرت خالص منفی‌، رشد جمعیت را افزایش می‌دهد. نرخ باروری در حال حاضر روند نزولی دارد و همین امر منجر به کند شدن نرخ رشد جمعیت خواهد شد.

اگرچه سهام FDI در سالهای اخیر به دلیل ثبات سیاسی رواندا و اقدامات متمرکز در جهت بهبود وضعیت کسب و کار افزایش یافته است، اما جریانهایی به طور مستقیم همچنان ضعیف باقی مانده‌اند، در سال 2017 با 356 میلیون دلار و در سال 2018، 398 میلیون دلار گزارش سرمایه گذاری جهانی UNCTAD 2019)) سهام ((FDI در پایان سال   2018 2.2  میلیارد دلار تخمین زده شد، تقریبا 23.8٪ از تولید ناخالص داخلی کشور، سرمایه گذاری‌ها عمدتاً بخش های معدن، ساخت و ساز و املاک و مستغلات، زیرساخت‌ها و فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات را هدف قرار می‌دهند. براساس آمارهای هیئت توسعه رواندا (RDB)، کشورهای اصلی سرمایه‌گذاری در سال 2017 پرتغال (23.8٪) ، انگلیس (12.1٪) ، هند (5٪) و امارات (4.8٪) بودند. رشد بالای جمعیت رواندا باعث افزایش تقاضا برای مواد غذایی، زیرساخت‌ها و خدماتی شده است که هنوز رواندا برای تأمین جمعیتی که به سرعت در حال رشد هستند.

مشاوره مهاجرت به رواندا

مهاجرپذیری رواندا

مهاجرپذیری رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وجه به صلح و ثبات رواندا از زمان نسل کشی علیه توتسی در سال 1994 و موقعیت جغرافیایی آن، این کشور به پناهگاهی امن برای افرادی که از درگیری‌ها و سایر مشکلات در منطقه گریخته‌اند، تبدیل شده است. رواندا میزبان هزاران پناهنده از کشورهای همسایه در اردوگاه‌های پناهندگی و همچنین در مناطق شهری است. از تاریخ 30 آوریل 2018 ، رواندا 158.194 پناهنده از جمهوری دموکراتیک کنگو (74،276) و بوروندی (83.918) را در خود جای داده است.  

علاوه بر این، این کشور همچنین اتباع روآندایی را دریافت می‌کند که پس از سالها گذراندن زندگی به عنوان پناهنده یا پناهجو در خارج از کشور به خانه باز می‌گردند. بیش از 3.4 میلیون پناهنده در سالهای صلح آمیز پس از نسل کشی در سال 1994 علیه توتسی بازگشتند. 

IOM رواندا به طور فعال از دولت رواندا در تمام تلاش های مربوط به مهاجرت حمایت می کند. از جمله مهمترین موضوعاتی که در همکاری نزدیک دولت با آن روبرو می شویم ، درگیری در سوریه ، قاچاق انسان ، بازگشت و مجدداً اتباع رواندا و اسکان مجدد پناهندگان به کشورهای سوم است. 

IOM رواندا در ماههای پس از نسل کشی در سال 1994 علیه توتسی، کمک‌های بشردوستانه ارائه داد و تا سال 1999 به کار خود در رواندا ادامه داد. سپس در سال 2008 این دفتر دوباره افتتاح شد. به منظور حمایت از تلاش‌های دولت رواندا برای پایان دادن به قاچاق انسان (TIP) ، IOM رواندا پروژه‌ای را با همکاری یونیسف و زنان سازمان ملل به عنوان شریک اجرا می‌کند. این پروژه مشترک باعث افزایش دانش و ظرفیت‌های بازیگران ذیربط در رابطه با توسعه و اجرای سیاست‌های مقابله با قاچاق ضد قاچاق، مقررات و قوانین مؤثر و مبتنی بر شواهد و افزایش تلاش‌ها برای شناسایی افراد قاچاقچی، تحقیقات در مورد موارد قاچاق و پیگرد قانونی برای مجرمین قاچاق می‌شود. هدف این است که هم به دولت رواندا و هم سازمان‌های جامعه مدنی در رواندا کمک کنیم تا ظرفیت خود را برای پاسخ به همه اشکال قاچاق انسان داخلی و مرزی، از جمله قاچاق کودکان ، تقویت کنند و از قربانیان شناسایی و حمایت کنند.

آمار مهاجران به رواندا

آمار مهاجران به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چند سال طول می‌کشد تا جمعیت رواندا دو برابر شود؟

24 سال

براساس داده‌های اداره مرجع جمعیت، با وجود باروری 5.4 زایمان در هر زن و رشد جمعیت 2.9 درصد، جمعیت رواندا 10.4 میلیون نفر در دو برابر رشد کرده‌اند.

طبق پیش بینی‌های فعلی، جمعیت  رواندا تخمین زده می‌شود که بقیه قرن همچنان به رشد خود ادامه دهد و تا سال 2099 به 33.35 میلیون نفر برسد. جمعیت پیش بینی شده در حال حاضر در سال 2020 در 12.95 میلیون نفر است، پیش بینی می‌شود در سال 2042 و 30 از 20 میلیون نفر پیشی بگیرد.

جمعیت رواندا از سال 2019 تا  2020، 2.58 درصد رشد کرد و حدود 325000 نفر به جمعیت اضافه شد. میزان باروری در رواندا 4.10 زایمان در هر زن است که با وجود مهاجرت خالص منفی، رشد جمعیت را افزایش می‌دهد. نرخ باروری در حال حاضر روند نزولی دارد و همین امر منجر به کند شدن نرخ رشد جمعیت خواهد شد.

رشد بالای جمعیت رواندا باعث افزایش تقاضا برای مواد غذایی، زیرساخت‌ها و خدماتی شده است که هنوز رواندا برای تأمین جمعیتی که به سرعت در حال رشد هستند، مجهز نیست. دولت در مورد برنامه‌ریزی خانواده تلاش کرده است که نرخ باروری را کاهش داده و رشد جمعیت را کند کند.


رواندا کشوری محاصره شده در شرق آفریقا بین اوگاندا و بوروندی است و (26.338 کیلومتر مربع) مساحت سطح را در بر می‌گیرد. برای چنین ملتی کوچک، رواندا بسیار پرجمعیت است. با استفاده از جمعیت 2019/1263 میلیون نفر، تراکم جمعیت رواندا 1242.0 نفر در هر مایل مربع (479.5 نفر در هر کیلومتر مربع) است که در جهان رتبه 14 را به خود اختصاص داده است.


رواندا ابتدا توسط شکارچیان جمع آوری و سپس مهاجران بانتو مستقر شد. در سال 1884، آلمان این کشور را استعمار کرد، سپس بلژیک در طول جنگ جهانی اول، در سال 1959، مردم هولو قیام کردند، تعداد زیادی از مردم توتسی را قتل عام کردند و سه سال بعد دولت جدیدی را تأسیس کردند. توتسی در سال 1990 یک جنگ داخلی را آغاز کرد، سپس یک نسل کشی در سال 1994 انجام داد که در آن افراط‌گرایان هوتو تا یک میلیون توتسی و هوتو را کشتند.

میزان رضایت مهاجران به رواندا

میزان رضایت مهاجران به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نقاط قوت و ضعف و همینطور رویکرد رضایت در لاین سرمایه‌گذاری رواندا بررسی شده است:

اگر در رواندا سرمایه‌گذاری می‌کنید چه چیزی را در نظر بگیرید.

نقاط قوت

از جمله دلایل سرمایه گذاری در رواندا می توان به موارد زیر
اشاره کرد :

نرخ رشد پایدار و بالا (به طور متوسط ​​بیش از 7 درصد در دهه گذشته)

یکی از مطلوب ‌ترین محیط های تجاری در قاره آفریقا
 پیشرفت چشمگیر در مدیریت و ثبات نسبی سیاسی
 سطح پایین فساد (برای استانداردهای منطقه)
منابع طبیعی مهم: این کشور دارای ذخایر کاستریت، کلتان، طلا و سنگهای قیمتی (مانند آبزیان ، یاقوت ، یاقوت کبود)
 پتانسیل بالایی برای صنعت گردشگری
مشوق‌های دولتی برای سرمایه‌گذاران خارجی

نقاط ضعف

برخی از عواملی که می‌تواند مانع از جذابیت رواندا برای FDI ها شود عبارتند از:
  وابستگی زیاد به قیمت کالاها و کمک‌های بین المللی
  موقعیت این کشور، با قرار گرفتن در معرض تنش‌های ژئوپلیتیکی در منطقه دریاچه‌های بزرگ
  فشار جمعیتی بالا، با بالاترین جمعیت میزان تراکم در آفریقا
  کمبود نیروی کار واجد شرایط – در بازار داخلی کوچک و هماهنگی کافی بین RDB ، RRA ،  وزارت تجارت و صنعت و اداره مهاجرت رواندا نمی‌تواند منجر به استفاده ناهماهنگ از مشوق‌های FDI شود.

اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه یا محدود کردن FDI

دولت رواندا در صدد جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی است و در ماه مه 2015 قانون سرمایه‌گذاری جدید را با هدف تأمین معافیت مالیاتی و مشوق‌های دیگر برای سرمایه‌گذاران تصویب کرد، از جمله:
 برای یک شرکت بین‌المللی با دفتر مرکزی یا دفتر منطقه‌ای خود در رواندا، ترجیحی نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها 0٪
 برای هر سرمایه‌گذار، نرخ مالیات بر درآمد ترجیحی شرکت 15٪
  تعطیلات مالیات بر درآمد شرکت ها تا 7 سال
   معافیت از مالیات بر سود سرمایه
    معافیت مالیات گمرکی برای محصولات استفاده شده در مناطق پردازش صادرات
  بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده (شرکت‌های خارجی باید در مدت 15 روز از دریافت RRA تخفیف مالیات بر ارزش افزوده دریافت کنند، اگرچه بسیاری از شرکت‌ها گزارش داده‌اند که در روند بازپرداخت تأخیر دارند، اما در برخی موارد از چند ماه تا چند سال.
تسریع در استهلاک

راحت‌ترین روش مهاجرت به رواندا

راحت‌ترین روش مهاجرت به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ثبت شرکت راحت‌ترین روشی است که می‌توانید طبق آن شرایط مشخصی را دنبال کنید:

طبق قانون شرکت رواندا چهار نوع از شرکتهایی که می‌توانند تشکیل دهند، شناخته می‌شود، اگرچه در عمل، فقط دو مورد به طور عمده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت عمومی

 

برای رزرو برنامه اقدام کنید.

پس از پرداخت هزینه مورد نیاز، نام پیشنهادی در پایگاه داده رجیستری مشاغل مورد جستجو قرار می‌گیرد

هنگامی که نام آزمون شباهت، دفاعی، تهاجمی، مطلوبیت را پشت سر می‌گذارد، آنها محفوظ می‌مانند.

برای شرکت ثبت شرکت مدارک لازم را ثبت کنید

اساسنامه باید مشخص كند كه شركت مردم را برای عضویت در سهام دعوت كند.

 

ثبت شرکتهای خارجی:

تفاهم نامه پرونده و اساسنامه یا هر مدرک دیگری که از طرف ثبت شرکتها کشور مبدا تأیید شده باشد.

یک نسخه معتبر از گواهی ادغام ثبت کنید.

پرداخت هزینه‌های ثبت‌نام را انجام داده و اسناد مربوط به پردازش در رجیستری تجارت را تهیه کنید.

روند ثبت نام آغاز می‌شود.

روش‌ های مهاجرت به رواندا

روش‌ های مهاجرت به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با تولد :  تولد در قلمرو رواندا به طور خودکار تابعیت اعطا نمی‌کند. استثناء فرزندی است که در قلمرو رواندا از والدین ناشناس به دنیا آمده است.

با توجه به توصیف : کودکی که پدر او بدون در نظر گرفتن کشور تولد کودک، شهروند رواندا است. کودکی که مادر وی تابعیت رواندا است و پدرش ناشناخته یا بدون تابعیت است.

با استفاده از طبیعت: تابعیت رواندا ممکن است با تحقق شرایط زیر بدست آید: فرد حداقل 10 سال در رواندا اقامت داشته و با آرمانهای دموکراتیک و جمهوریخواهانه رواندا خصمانه نیست.

ازدواج : شخصی که با یک شهروند رواندایی ازدواج می‌کند با تابعیت واجد شرایط تابعیت است.


CITIZENSHIP DUAL: شناخته شده نیست. استثنا : فرزند رواندایی متولد خارج از کشور، که تابعیت کشور تولد را به دست می‌آورد ، مجاز است تابعیت دوگانه را تا رسیدن به سن اکثریت (18 سال) حفظ کند، در این زمان باید یک تابعیت انتخاب شود.


VOLUNTARY : انصراف داوطلبانه از تابعیت، طبق قانون رواندا مجاز است. گذرنامه‌های رواندی را می‌توان در نزدیکترین سفارت رواندی تغییر داد.

مهاجرت سرمایه گذاری به رواندا

مهاجرت سرمایه گذاری به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

اگرچه سهام FDI در سالهای اخیر به دلیل ثبات سیاسی رواندا و اقدامات متمرکز در جهت بهبود وضعیت کسب و کار افزایش یافته است، اما جریانهایی به طور مستقیم همچنان ضعیف باقی مانده‌اند، در سال 2017 با 356 میلیون دلار و در سال  2018 398    میلیون دلار گزارش سرمایه‌گذاری ‌جهانی UNCTAD 2019)سهام FDI)) در پایان سال 2018 ،2.2 میلیارد دلار تخمین زده شد، تقریبا 23.8٪ از تولید ناخالص داخلی کشور، سرمایه‌گذاری‌ها عمدتاً بخش‌های معدن، ساخت و ساز و املاک و مستغلات، زیرساخت‌ها و فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات را هدف قرار می‌دهند. براساس آمارهای هیئت توسعه رواندا (RDB) ، کشورهای اصلی سرمایه‌گذاری در سال 2017 پرتغال (23.8٪)، انگلیس (12.1٪) ، هند (5٪) و امارات (4.8٪) بودند. در سال 2019 ، رواندا رکورد کل سرمایه‌گذاری 2.46 میلیارد دلار را به ثبت رساند، که 37٪ از آن در سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (RDB) است. از جمله عواملی که این رشد سرمایه‌گذاری را توضیح می‌دهد، مکانیسم‌های پشتیبانی مانند مرکز One Stop ، خدمات پیگیری و بسترهای تبادل بین مدیریت ارشد و رهبران تجارت است. پروژه ساخت فرودگاه بین‌المللی Bugesera به تنهایی 400 میلیون دلار جذب کرد.

دولت رواندا به دنبال جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی است و در سال 2015 یک قانون سرمایه‌گذاری جدید تصویب کرد با هدف ارائه معافیت مالیاتی و مشوق‌های دیگر به سرمایه‌گذاران، علاوه بر این، کشور محدودیت قانونی برای تملک یا کنترل خارجی ندارد، و نه هیچ استراتژی رسمی اقتصادی یا صنعتی که بین سرمایه‌گذاران خارجی تبعیض قایل شود. از طرف دیگر، پایین بودن ظرفیت نیروی انسانی رواندا، زیرساخت‌های ضعیف، محاصره آن و هزینه‌های بالای عملیاتی آن برخی از عواملی هستند که جذابیت بالقوه کشور را محدود می‌کنند (با بی ثباتی سیاسی کشور همسایه خود یعنی جمهوری دموکراتیک کنگو، که در کل منطقه دریاچه‌های بزرگ تأثیر داشته و شرکت‌های بین‌المللی را از سرمایه‌گذاری در این منطقه منصرف کرده است. به گفته UNCTAD ، در سال 2018 این کشور برای اولین بار درخواست حل و فصل اختلافات بین سرمایه‌گذاران و ایالات (به زبان انگلیسی ISDS)در مورد حقوق معدن در قلمرو آن شد. با این حال، رواندا دارای مزایای بسیاری است: یک ذخیره بزرگ متان، یک پتانسیل معدنی در حال گسترش که باید مورد بررسی قرار گیرد و یکی از کم فاسدترین کشورهای آفریقا است. سرانجام، دولت به تدوین سیاست‌های لیبرال برای تبدیل روآندا به مرکز تجارت و خدمات ادامه داده است. این استراتژی از آنجا که این کشور یکی از اصلاح طلبان‌ترین کشورها در 15 سال گذشته محسوب می‌شود بسیار موفق بوده است. این کشور نیز به طرز چشمگیری در رتبه‌بندی قرار دارد. این استراتژی از آنجا که این کشور یکی از اصلاح طلبان‌ترین کشورها در 15 سال گذشته محسوب می شود بسیار موفق بوده استاین کشور نیز به طرز چشمگیری در رتبه بندی قرار دارد.  گزارش Doing Business، 2020 که توسط بانک جهانی منتشر شده است ، رتبه 38 را از 190 اقتصاد از نظر سهولت در انجام کار (بالاترین رتبه در آفریقا و بالاتر از پرتغال و کشورها دارد.)

مهاجرت از طریق ازدواج به رواندا

مهاجرت از طریق ازدواج به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

الزامات اساسی ازدواج رواندا:

 • "تأیید د کلیبات" یا گواهی تجرد، برای مقامات بخش. ( ممکن است ازدواج کانادایی‌ها با رواداندایی‌ها ممکن باشد اما سفارت نمی تواند تک تک افراد را تضمین کند، سفارت فقط می‌تواند اظهارات قسم خورده خود را تأیید کند.)
 • مقامات رواندایی معمولاً صلاحیت افراد برای ازدواج را تأیید نمی‌کنند.این بیشتر یک تشریفات است و به طور کلی فریب یا کلاهبرداری توسط خود زوج‌ها صورت می‌گیرد.
 • زوجین همچنین باید شناسنامه خود را نشان دهند.
 • اگر اعتراضی وجود نداشته باشد، این زوج ازدواج می‌کنند و مقامات بخش "Livret de Marriage" صورتی (ازدواج مربوط به ازدواج های بعد از 1994) ارائه می‌دهند.
 • زوجین می‌توانند با پرداخت مبلغ کمی درخواست "تأیید ازدواج" را درخواست کنند، اما این تنها زوج و مرجع صدور آن را مشخص می‌کند.
 • "Acte de Marriage" یک اسناد دقیق‌تر است که در سطح بخش صادر شده و به عقب برگشته و ثبت اصلی را تأیید می‌کند.

مهاجرت از طریق تولد به رواندا

مهاجرت از طریق تولد به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تولد در قلمرو رواندا به طور خودکار تابعیت اعطا نمی‌کند. استثناء فرزندی است که در قلمرو رواندا از والدین ناشناس به دنیا آمده است. سیستم خون در رواندا مطرح است و فرزند متولد شده می‌بایست از پدر یا مادر تبعه رواندا باشد تا تابعیت به وی ارائه شود.

 

 

چگونه می توانم شناسنامه خود را از رواندا دریافت کنم؟

 • کپی از کارت شناسایی / گذرنامه شناسنامه رواندا.
 • سند های صادر شده توسط یک مقام صالح رواندا که در مورد والدین متقاضی، تاریخ تولد و محل تولد را بیان می‌کند.
 • نامه درخواستی که توسط متقاضی خطاب به سفیر امضا شده است.
 • دستور 30 ​​دلار پول (قابل استرداد) قابل پرداخت به سفارت رواندا.

 

چگونه نوزاد خود را ثبت كنم؟

مرحله 1: در مورد نام کودک توافق کنید.

مرحله 2: مدارک شناسایی خود را آماده کنید.

مرحله 3: بیانیه حریم خصوصی ما را بخوانید.

مرحله 4: خرید شناسنامه؟ 

مرحله 5: بررسی کنید که همه چیز آماده است. 

مرحله ششم: نوزاد خود را ثبت کنید.

مهاجرت پناهندگی به رواندا

مهاجرت پناهندگی به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پناهندگان رواندایی به کجا فرار کردند؟

پناهجویان رواندا به کشورهای مجاور مانند تانزانیا، زامبیا و اوگاندا فرار کرده‌اند. پناهندگان با حملات جسمی در زامبیا روبرو شده‌اند و اخراج‌ها را در تانزانیا و اوگاندا را اجباری کرده‌اند. اشارات زیادی درباره فرهنگ پاپ به نسل‌کشی رواندا وجود داشته است.

 

چرا پناهندگان رواندا را ترک کردند؟

پناهندگان و بازنشستگان رواندا

چندین هزار راوندایی در طول سال به طرف همسایه تانزانیا فرار کردند. پناهجویان جدید گفتند که فرار کردند زیرا نیروهای امنیتی رواندا گاه مردان جوان هوتو را در حین رفت و آمد های امنیتی بازداشت می‌کردند که منجر به ناپدید شدن آنها می‌شد.

چه تعداد پناهنده در رواندا هستند؟

رواندا میزبان حدود 150،000 پناهنده از بیش از 60 کشور جهان است. این تعداد قابل توجهی است که با این وجود در مقایسه با 1.1 میلیون همسایه اوگاندا و 470،000 پناهنده در کنیا، ناامید است. بیشتر پناهندگان در رواندا از جمهوری دموکراتیک کنگو (75،000) و بوروندی (69،000) هستند. 

مهاجرت تحصیلی‌ به رواندا

مهاجرت تحصیلی‌ به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای دانشجویی چه مدت طول می کشد؟

در ویزای دانشجویی مجاز به ماندن در طول دوره خود خواهید بود، همانطور که در برنامه ویزای اولیه مشخص شده است. شما همچنین مجاز خواهید بود پس از اتمام تحصیلات خود مدت زمانی کوتاه بمانید اما این بسته به مقصد انتخابی شما می‌تواند از 60 روز تا 4 ماه باشد.

 

 

ویزای دانشجویی چه نوع ویزایی است؟

ویزای دانشجویی فردی غیر مهاجر است، ویزای که به دانش آموزان برای ورود و اقامت در ایالات متحده برای مدت زمان مطالعات و یا دوره خود اجازه می‌‌دهد. ویزای دانشجویی حمایت گذرنامه ویژه‌ای صادر شده به دانش‌آموزان توسط دولت است.

جالب است که تعداد دانشجویان بین المللی در رواندا در سالهای اخیر افزایش یافته است، اگر از نظر تعداد ثبت‌نام در سطح پایه کم باشد. طی فقط سه سال، تعداد دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل در رواندا از 778 دانش‌آموز در سال 2015 به 3،052 در سال 2018 (به ازای یونسکو) چهار برابر شد. اکثریت قریب به اتفاق این دانشجویان از دیگر کشورهای آفریقای شرقی هستند. بیش از دو سوم از کشورهای همسایه DRC ، بوروندی و اوگاندا می‌آیند.

یکی از دلایل این روند رو به رشد، ادغام منطقه‌ای و هماهنگی سیستم‌های آموزشی در جامعه آفریقای شرقی (EAC) و همچنین همکاری‌های تحقیقاتی فزاینده بین کشورهای عضو EAC است. تحقیقات و بودجه بورسیه توسط سازمان‌های بین المللی همچنین به تقویت تحرک در منطقه کمک می‌کند. به عنوان مثال، بانک جهانی 24 مرکز دانشگاهی عالی را در دانشگاه های آفریقا در پروژه های عالی آموزش های عالی و شرقی آفریقای جنوبی ( ACE II) تأسیس کرد.  به دنبال ACE I برای آفریقای غربی و مرکزی در سال 2016 این مرکز برای طراحی به عنوان انکوباتور منطقه‌ای نوآوری فنی و تحقیقات فارغ التحصیل در هشت کشور آفریقایی طراحی شده است، این مراکز ACE II از ظرفیت و بودجه‌ای برای بیش از 3500 دانشجوی فارغ التحصیل در طی پنج سال برخوردار است. از جمله حداقل 700 دانشجوی دکتری، چهار مرکز در دانشگاه رواندا (UR) مستقر شده‌اند و دانشجویان فارغ التحصیل سایر کشورهای آفریقایی مانند بوروندی را جذب می‌کنند، که هیچ مرکز ACE را برگزار نمی‌کند.

فراتر از این، تعداد قابل توجهی از پناهندگان و دانش آموزان کنگو وجود دارند که برای دستیابی به آموزش با کیفیت بالاتر از آنچه در DRC شرقی موجود است به رواندا می‌آیند.


دولت جدید رواندا نقش دولت را گسترش داد اما آموزش را در انحصار خود قرار نداد. در عوض، به بسیاری از مدارس دینی یارانه داد - روشی که امروزه در قالب مدارس به اصطلاح "تحت حمایت دولت" ادامه می‌یابد، یعنی مدارس تحت مدیریت خصوصی که از بودجه دولت برای حقوق معلمان و سایر هزینه‌ها دریافت می‌کنند.

دولتهایی که بین سالهای 1962 و 1994 بر رواندا حاکم بودند، با این وجود یک سیستم آموزش عمومی را تأسیس کردند، یک برنامه درسی ملی را تدوین کردند و اولین موسسات آموزش عالی کشور (IAL) را ایجاد کردند. آنها موفق شدند دسترسی به آموزش و پرورش را در کشور فقیرنشین افزایش دهند. به عنوان مثال، نسبت ثبت‌نام ناخالص ابتدایی (GER) از 46 درصد در سال 1973 به 65 درصد در 1990 افزایش یافته است .

در همین زمان، سیاست‌های آموزش و پرورش این دولت‌های تحت تسلط هوتو برای تشدید درگیری بین هوتوس و توتسی، درست مانند آنچه که از پیشوایان استعمار قبلی انجام می‌شود، محوری بودند. در حالی که توتزی‌ها برای سمت‌های اداری جذب می‌شدند و در بهترین مدارس در دوران دولت بلژیک آموزش می‌دیدند، اکنون نسبت به آنها تبعیض قایل بودند. تا دهه 1970 پذیرش در مدارس دولتی و تحت حمایت دولت کاملاً بر اساس سهمیه‌های قومی و منطقه‌ای بود که به تقویت تقسیمات کمک می‌کرد، در حالی که برنامه‌های درسی مدارس تبلیغات ضد توتی را پخش می‌کردند.

هنگامی که تنش‌ها سرانجام در نسل کشی سال 1994 از بین رفت، تحصیلات در رواندا متوقف شد. همانطور که محقق آموزش آنا اوبورا توضیح داد ، "معلمان و کودکان کشته یا فرار کردند. دانشکده‌ها ویران شده، سوخته، غارت شدند و وسایل نقلیه آنها به سرقت رفت. وزارت آموزش و پرورش به بن بست رسید. دیوارهای وزارتخانه گلوله باران شده بودند، همه پنجره‌ها بیرون ریخت، و درها شکسته شد، مبلمان شکسته و غارت شد و اسناد ضرب و شتم و پراکنده شدند . "

مهاجرت کاری رواندا

مهاجرت کاری رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چگونه می‌توانم اجازه کار در رواندا دریافت کنم؟

مجوز کار برای رواندا

برای ورود و اقامت در رواندا، اکثر اتباع کشور باید متقاضی دریافت ویزا شوند.

شکار آنلاین در رواندا

بهترین مکان برای جستجوی کار خارجی در رواندا بصورت آنلاین است. تعداد زیادی از پرتال‌های شغلی آنلاین وجود دارد که جای خالی‌ها و فرصت‌های بیشماری را برای متناسب با تمام سطوح مهارت و تجربه در طیف گسترده‌ای از بخش‌ها نشان می‌دهد. اکثر وب سایت‌های جستجوی شغل در رواندا بسیار کاربر پسند بوده و کاربرد آنها بسیار آسان است و بسیاری از آنها به زبان انگلیسی هستند.

Ndangira.net  : یکی از کاملترین وب سایتهای حرفه‌ای موجود است. آخرین کارها برای مهاجران در رواندا را در ndangira.net پیدا کنید

Jobplus.rw : با استفاده از Jobplus می‌توانید جدیدترین شغل‌ها در رواندا را پیدا کنید. ارسال مشاغل با بسیاری از شرکت‌های واقعاً خوب در طیف وسیعی از بخشها همراه است.

Jobinrwanda.com : علاوه بر اینکه موتور جستجوی شغلی بزرگی در رواندا است، Jobinrwanda همچنین پیوندهایی را به چندین مناقصه و مشاوره ارسال می‌کند.

Umurimo.com : Umurimo محبوب است و سایت خوبی برای بررسی اینکه آیا می‌خواهید شغل خوبی در رواندا باشد یا خیر.

پرتال New Times Job :  این مکان مناسب برای شروع جستجوی کار در رواندا است.

Tohoza.com : Tohoza یک سایت از نوع طبقه‌بندی شده است. این پورتال مناسب برای مشاغل در سطح مختلفی دارد.

مشاغل UNDP در رواندا :   اگر به دنبال کار در سازمان ملل در رواندا هستید، به این وب سایت مراجعه کنید.

Glassdoor : من مطمئن هستم که شما از Glassdoor شنیده‌اید. آنها گزینه‌های جستجوی کار برای رواندا را دارند.

Linkedin  :  این یک شبکه عظیم اجتماعی حرفه‌ای است. Linkedin منبعی برای ایجاد مخاطبین در زمینه و محل مورد علاقه شماست.

 

 

شرکت‌های استخدام در رواندا

برخی از شرکت‌های استخدام در رواندا وجود دارند که به مشاغل و سازمان‌ها کمک می‌کنند تا بهترین کارمندان را پیدا کنند و به افرادی که در جستجوی مشاغل جدید هستند برای یافتن شرکت رویاهای خود کمک می‌کنند. در زیر لیست شرکت‌‌‌های معتبر استخدام در رواندا آمده است.

مشاور NFT

صندلی سمت راست

ITM آفریقا

Q-Sourcing

و غیره

لطفا توجه داشته باشید:

بسیاری از مهاجران با برقراری تماس‌های ضروری در رواندا از طریق سایت‌های شبکه مانند LinkedIn ، اشتغال سودمندی پیدا می‌کنند.

اگر قصد زندگی و کار در رواندا را دارید، قبل از ورود به کشور به طور کلی نیاز به پیشنهاد شغلی دارید.

مهاجرت از طریق همراه به رواندا

مهاجرت از طریق همراه به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که ویزای سرمایه‌گذاری رواندا دارند می‌بایست موقعیت همراه را دنبال نمایند، همراه همسر و فرزندان کمتر از 18 سال هستند از سوی دیگر مدارکی که شخص اصلی به همراه دارد برای شخص همراه نیز ارزیابی می‌شود. در لاین سرمایه گذاری این کشور موقعیت مخصوصی را شامل شده است.


آزادی استقرار

در رواندا، سرمایه‌گذاران محلی و خارجی حق دارند در هر نوع فعالیت پاداش، شرکت‌های تجاری را در اختیار داشته و تأسیس کنند. قانون سرمایه‌گذاری با توجه به عملیات تجاری، انتقال رایگان وجوه و جبران خسارت در برابر سلب مالکیت، برخورد مساوی بین بیگانگان و اتباع را تضمین می‌کند.
علاوه بر این، سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند املاک را در رواندا به دست آورند، گرچه یک محدودیت کلی در مالکیت زمین وجود دارد: در حالی که سرمایه‌گذاران محلی می‌توانند از طریق قراردادهای اجاره‌نامه که حداکثر تا 99 سال طول بکشد، زمین را بدست آورند، سرمایه‌گذاران خارجی محدود به اجاره نامه‌ها حداکثر هستند. از 49 سال (با امکان تمدید)

کسب منابع

رواندا نه محدودیت قانونی در تملک یا کنترل خارجی دارد و نه هیچ استراتژی رسمی اقتصادی یا صنعتی که بین سرمایه‌گذاران خارجی تبعیض قائل شود.

تعهد به اعلام

هیئت توسعه رواندا آژانس مسئول هماهنگی فعالیت‌های دولتی برای پروژه‌های سرمایه‌گذاری، برای خدمات مانند ثبت نام کسب و کار، ترویج سرمایه گذاری، گواهی عدم سوء پیشینه، انطباق زیست محیطی، و دیگر مصوبات لازم است. سرمایه گذاران جدید می‌توانند در وب سایت RDB بصورت آنلاین ثبت نام کرده و در مدت زمان کوتاهی (در بعضی موارد به سرعت شش ساعت) گواهی دریافت کنند.

سازمان صالح برای اعلامیه

هیئت توسعه رواندا (RDB)

درخواست مجوزهای خاص

همه بخش‌های رواندا برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی باز هستند و غربالگری اجباری از سرمایه‌گذاری‌های خارجی وجود ندارد. با این حال، هیئت توسعه رواندا در صورت درخواست سرمایه‌گذاران هرکدام از مشوق‌های مالیاتی مقرر در قانون، برنامه‌های تجاری را ارزیابی می‌کند. مقامات دولتي حق دارند در هر مرحله از اجرا، تطبيق پروژه‌هاي سرمايه‌گذاري خارجي را با محيط زيست، بهداشت و ساير استانداردها بازرسي كنند.

مهاجرت توریستی به رواندا

مهاجرت توریستی به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


آیا برای سفر به رواندا به ویزا نیاز دارم؟

شما نیاز ویزا برای ورود به رواندا دارید. سی روز ویزای توریستی با قیمت 50 دلار در دسترس است. می‌توانید به صورت نقدی (استرلینگ ، دلار آمریكا یا فرانك روآندا یا توسط ویزا / مستكارت) پرداخت كنید.

 


آیا می‌توانم هنگام ورود به رواندا ویزا بگیرم؟

رواندا رژیم جدید ویزا را اعلام کرده است که به مسافران از سراسر جهان اجازه می‌دهد تا هنگام ورود به کیگالی‌، از اول ژانویه سال 2018 ویزای 30 روزه دریافت کنند. شهروندان همه کشورها پس از ورود ویزا بدون درخواست.

 

گرفتن ویزای رواندا چقدر طول می کشد؟

گزینه دیگر این است که قبل از سفر با ثبت نام در مهاجرت رواندا (www.migration.gov.rw) ، ویزای خود را بصورت آنلاین اعمال کنید. ویزاهای تک ورود (V1) و ویزای کنفرانس (T6) برای پردازش سه روز طول می‌کشد هر دو برای 30 روز معتبر هستند .( گزینه پرداخت آنلاین یا هنگام ورود را دارید.)

 

هزینه ویزا برای رواندا چقدر است؟

 

هزینه ویزای توریستی رواندا برای ورودی مجرد 30 دلار یا 10890.00 پوند است. در این ویزا مجاز به ورود به رواندا فقط یک بار در طول مدت اعتبار ویزای خود هستید.  برای ورود چندگانه، هزینه 50 دلار یا N18،150.00 است.

 

برای رواندا به چه واکسنی نیاز دارم؟

بله ، بعضی از واکسن‌ها برای رواندا توصیه می‌شود یا لازم است . شبکه ملی بهداشت و درمان و مرکز بهداشت جهانی واکسیناسیون‌های زیر را برای رواندا توصیه می‌کند : هپاتیت A ، هپاتیت B ، حصبه ، وبا ، تب زرد ، هاری، مننژیت و کزاز.

 

مهاجرت شرایط خاص به رواندا

مهاجرت شرایط خاص به رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


چگونه می‌توانم در رواندا شرکتی را ثبت کنم؟

 • شروع یک تجارت
 • وکالت در ارائه شرکت در رواندا. 
 • نسخه ای معتبر و معتبر از اساسنامه انجمن. ...
 • گواهی ثبت نام / ثبت شرکت صادر شده توسط مرجع ثبت در کشور اختلاط. 
 • قطعنامه محضری از آژانس مجاز مجاز به افتتاح شعبه.

 

ثبت نام یک تجارت در رواندا چقدر طول می کشد؟

2.5 ماه

به طور متوسط 2.5 ماه به ثبت نام شرکت رواندا و باز کردن حساب بانکی شرکت های بزرگ طول می‌کشد.

 

 

بهترین کار برای شروع در رواندا چیست؟

بخش

 • کشاورزی.
 • فرآوری مواد غذایی.
 • تولید حیوانات.
 • صنعت تولید.
 • ساخت و ساز.
 • مهمان نوازی.
 • رایانه - اینترنت
 • تجارت

شهرهای مهاجر پذیر رواندا

شهرهای مهاجر پذیر رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


تعداد کمی از شهرهای بزرگ در رواندا وجود دارد که تنها 17٪ از مردم در مناطق شهری زندگی می‌کنند. پایتخت کیگالی تاکنون بزرگترین شهر با جمعیت 745.261 نفر است و بیش از یک میلیون نفر در کلان شهر بزرگتر زندگی می‌کنند. این شهر مرکز اقتصادی کشور است، اما همچنین به عنوان مقر اصلی نسل‌کشی رواندا که در سال 1994 رخ داده است، خدمت کرده است. سایر شهرهای بزرگ نیز گیتاراما ، بوتار ، روژنگری و جیزنی ، که کمتر از 100000 نفر جمعیت دارند.

نام

جمعیت 

کیگالی

745،261

بوتار

89،600

گیتاراما

87،613

پیدا کردن

86،685

جیزنی

83،623

پرستو

70،593

سیانگوگو

63،883

کیبوئی

48،024

رواماگانا

47203

کیبونگو

46،240

اخذ ویزای رواندا

اخذ ویزای رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جمهوری رواندا ، یک عضو از جامعه شرق آفریقا ، اجازه می‌دهد تا شهروندان از همه کشورهایی که ویزا ندارند برای به دست آوردن ویزای در هنگام ورود اقدام کنند. علاوه بر این، آنها همچنین ممکن است قبل از عزیمت، ویزای الکترونیکی را دریافت کنند .  همه بازدید‌کنندگان باید گذرنامه معتبر برای حداقل شش ماه با حداقل یک صفحه خالی داشته باشند. ممکن است کنیایی‌ها و اوگاندا‌ها به جای گذرنامه از کارت شناسایی استفاده کنند تا وارد رواندا شوند.

معافیت ویزا 

شهروندان کشورهای زیر به مدت 90 روز معاف از ویزا هستند: 

 آنگولا

 بنین

 بوروندی

 ماشین

 چاد

 دکتر کنگو

 غنا

 گینه

 هائیتی

 اندونزی

 کنیا

 موریس

 فیلیپین

 سنت کیتس و نوویس

 سائو تومه و پرینسیپ

 سنگال

 سیشل

 سنگاپور

 سودان جنوبی

 تانزانیا

 اوگاندا

دارندگان گذرنامه‌های دسته بندی دیپلماتیک خدماتی چین ، جیبوتی ، اتیوپی ، گابن ، هند ، اسرائیل ، مراکش ، موزامبیک ، نامیبیا ، ترکیه و امارات متحده عربی نیازی به ویزا ندارند..

توافق نامه چشم پوشی ویزا برای گذرنامه‌های دیپلماتیک و خدماتی در اوت 2019 با سیرالئون امضا شد و هنوز تصویب نشده است  

اخذ اقامت رواندا

اخذ اقامت رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط ویزا برای شهروندان رواندا محدودیت‌های ورود اداری توسط مقامات سایر ایالت‌هایی است که بر روی شهروندان رواندا قرار می‌گیرند . از تاریخ 2 ژوئیه سال 2019 ، شهروندان روآندایی برای دسترسی به 54 کشور و سرزمین بدون ویزا یا ویزا داشتند و گذرنامه رووندی 89 را از نظر میزان آزادی سفر (گره خورده با گذرنامههای گابن ، گینه ، سنگال و توگو) مطابق با فهرست گذرنامه هنلی

اخذ پاسپورت رواندا

اخذ پاسپورت رواندا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گذرنامه رواندا

تایپ کنید

گذرنامه

صادر شده توسط

 رواندا

هدف

شناسایی

شایستگی

تابعیت رواندا

 

 

گذرنامه رواندا : شهروندان رواندا برای مسافرت‌های بین‌المللی صادر می‌شود. رواندا شروع به صدور گذرنامه بیومتریک جامعه آفریقای شرقی که با نام E- Passport نیز شناخته می‌شود. در ژوئن سال 2019 جایگزین موارد قدیمی کرد که فقط تا ژوئن 2021 معتبر خواهند ماند، گذرنامه‌های جدید برای پنج سال و ده سال اعتبار دارند. گذرنامه‌های معمولی، خدماتی و دیپلماتیک صادر می‌شوند.

برنامه ها از طریق سایت Irembo انجام می‌شود.

از تاریخ 1 ژانویه سال 2017 ، شهروندان روآندایی برای دسترسی به 69 کشور و سرزمین بدون ویزا یا ویزا دریافت کرده‌اند و گذرنامه راواندایی 85 را از نظر آزادی سفر (گره خورده با گذرنامه های بوتانی ، چادیان ، چینی و مالیایی) مطابق با ویزای هنلی رتبه بندی می کنند.  

 

آخرین ویرایش: 2020-05-09 11:11:01 108