x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

کامبوج

کشور کامبوج از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرق آسیا قرار دارد این کشور با تایلند، ویتنام و لائوس همسایه است. مساحت کامبوج نیز در حدود 181 کیلومتر مربع ارزیابی شده است. زبان کشور کامبوج خمر اعلام شده است که زبانی آرام و شیرین بوده و در دنیا شهرت دارد، واحد پول کامبوج ریل است که نرخ ریل کشور کامبوج از نظر اقتصادی ارزیابی می‌شود. از نظر زمانی این کشور سه ساعت و نیم از تهران جلوتر است و دارای سه فرودگاه بین‌المللی است که معروف‌ترین آن فرودگاه پنوم‌ پن است. محصولات وارداتی در کشور کامبوج نیز شامل فرآورده‌های نفتی و سیگار و همینطور طلا و مواد ساختمانی است و البته که ماشین‌آلات و وسایل نقلیه موتوری و محصولات دارویی از هنگ کنگ و و چین به کشور کامبوج وارد می‌شود. کره جنوبی توانسته واردات بیش از 9 درصد را نیز پوشش دهد. مردم این کشور به طور کلی از نظر کاری در وضعیت متوسطی هستند و اقتصاد کشور کامبوج نیز توسط دولت ارزیابی شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Cambodia عربی: كمبوديا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی مشروطه
 • زبان های رایج: فرانسوی، انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: ریل کامبوج 0.00024 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00855
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 65
 • پایتخت: پنوم پن
 • زبان های رسمی: خمر
 • جمعیت: بیش از 16.539 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+7)
 • دامنه اینترنتی: .kh
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 24.57 میلیارد دلار

سفر به کامبوج

وضعیت آب و هوایی در کشور کامبوج بسیار گرم است و این گرما گاهاً بسیار مشکل‌ساز می‌شود به این ترتیب بهتر است فصلی غیر از تابستان برای سفر به کشور کامبوج انتخاب شود تا جریان‌های آب و هوایی در شرایطی درست قرار بگیرد بهترین زمان برای سفر به کشور کامبوج ماه‌های نوامبر تا فوریه اعلام شده است و در این دوره جمعیت زیادی در کشور کامبوج دیده می‌شود مشخص است که هرچه دما بالاتر برود رشد گردشگر در این کشور کمتر است، در صورتی که قصد دارید سفری ارزان به کشور کامبوج داشته باشید تابستان گزینه خوبی است، شب‌ها را برای بازدید انتخاب کنید و از هوای خنک لذت ببرید. سبک آشپزی خمر یک فستیوال بسیار عالی در کشور کامبوج است که برای شما یک لذت تمام عیار را فراهم می‌سازد. به طور کلی در این فستیوال از غذاهای خوش‌طعم ملی استفاده می‌شود، در فستیوال آشپزی که در کشور کامبوج وجود دارد افراد باید از موارد اولیه ثابت شامل ماهی پخته، علف لیمو، فلفل چینی و نارگیل استفاده کنند و در نهایت هر شخص که غذای بهتری ارائه دهد می‌تواند از فضای موجود لذت ببرد.

سفر به کامبوج

زندگی در کامبوج

کشور کامبوج در بخش جنوب شرق آسیا قرار دارد و پایتخت آن پنوم‌پن نامیده می‌شود. این کشور از سمت شمال و غرب خود با تایلند همسایه است و بسیاری از فرهنگ مردم در کامبوج نیز برگرفته از مردم تایلند است. کشور کامبوج از سمت شرق نیز با ویتنام و از نواحی شمالی با لائوس هم‌مرز است. مساحت این کشور به میزان 181 کیلومترمربع ارزیابی شده است. دستمزد مشاغل در کشور کامبوج بر اساس میزان مهارت صورت می‌گیرد یعنی اگر فردی دارای مهارت بالایی در شغل خود باشد دستمزد در حدود 747474.03 ریل کشور کامبوج است این رقم به نسبت افرادی که دارای مهارت پایین تری هستند به میزان 250527.01 ریل کشور کامبوج ارزیابی شده است مشخص است که اگر فرد مهارت کمی داشته باشد در مسیر صحیح و درست اقتصادی ارزیابی می‌شود. مهارت افراد برای یافتن شغل مورد نظر از موارد بسیار پر اهمیت است. کسانی که دارای مهارت بالا در بخش انسانی هستند و همینطور دارای مدارک لازم در بخش مدیریتی هستند بیش از 50 هزار دلار درآمد دارند که قطعاً هرچه مهارت فرد بالاتر باشد این میزان درآمدزایی نیز بیشتر می شود.

زندگی در کامبوج

مهاجرت به کامبوج

دولت کشور کامبوج از سال 2011 تا به امروز سعی داشته تا فضای کارآفرینی خوبی ایجاد کند به طور کلی اصول کارآفرینی در کشور کامبوج بسیار معتبر بوده و افراد می‌توانند از کمک‌های مالی مناسبی استفاده کنند. اینطور که مشخص است روند اقتصادی در کشور کامبوج سبب شده است که طرح‌های کاری مشخصی وارد شود و دولت در این زمینه بسیار عالی عمل کرده است. وضعیت رضایتمندی از بخش کاری در کشور کامبوج خوب است. در صورت که دارای سابقه کاری بالایی هستید ارتباط با کارفرمایان در کامبوج می‌تواند برای شما بسیار نتیجه‌بخش باشد در هر صورت نیاز است که قرارداد کاری خوبی بین شما و کارفرما عقد شود. میزان حقوق و سمت شغلی شما در این زمینه بسیار اهمیت دارد. اقامت از طریق تحصیل در کامبوج برای افرادی که می‌توانند مسیر تحصیلی خوبی برای خود تصور کنند فراهم شده است رده سنی بالای 20 سال در کامبوج اغلب تحصیل را گزینه خوبی می‌دانند و کار ضمن تحصیل را به طور دقیق فراهم می‌سازند.

مهاجرت به کامبوج

تحصیل در کامبوج

برای تحصیل پزشکی در کشور کامبوج نیاز است که بیش از 6 سال زمان در نظر گرفته شود، تحصیل پزشکی در این کشور به طور کلی با شرایط آناتومی بدن انسان سازگار است و البته که دروس در این کشور در جریان‌های مشخص و زیر نظر بهترین اساتید صورت می‌گیرد. تحصیل پزشکی در کشور کامبوج بر اساس پذیرفته شدگان ارزیابی می‌شود. شما باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید که دارای شرایط مخصوصی است در این آزمون سوالات دسته‌بندی‌های خاص خود را دارد و البته که برای بررسی پزشکی در کشور کامبوج می‌توان در تأمین بودجه مورد نظر به شرایط درستی دست یافت. مشخص است که در موسسه‌های آموزش‌های عالی در کشور کامبوج می‌تواند کمک مالی گسترده‌ای در این زمینه داشته باشد. بورسیه تحصیلی پرستاری شامل واحد‌های درسی و در قالب کمک هزینه‌های درسی نیز خواهد بود به این ترتیب که کمک هزینه‌های تحصیلی در این کشور در مسیر بورسیه می‌تواند شامل دو بررسی پر اهمیت هستند.

تحصیل در کامبوج