x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در کامبوج

کشور کامبوج در بخش جنوب شرق آسیا قرار دارد و پایتخت آن پنوم‌پن نامیده می‌شود. این کشور از سمت شمال و غرب خود با تایلند همسایه است و بسیاری از فرهنگ مردم در کامبوج نیز برگرفته از مردم تایلند است. کشور کامبوج از سمت شرق نیز با ویتنام و از نواحی شمالی با لائوس هم‌مرز است. مساحت این کشور به میزان 181 کیلومترمربع ارزیابی شده است. دستمزد مشاغل در کشور کامبوج بر اساس میزان مهارت صورت می‌گیرد یعنی اگر فردی دارای مهارت بالایی در شغل خود باشد دستمزد در حدود 747474.03 ریل کشور کامبوج است این رقم به نسبت افرادی که دارای مهارت پایین تری هستند به میزان 250527.01 ریل کشور کامبوج ارزیابی شده است مشخص است که اگر فرد مهارت کمی داشته باشد در مسیر صحیح و درست اقتصادی ارزیابی می‌شود. مهارت افراد برای یافتن شغل مورد نظر از موارد بسیار پر اهمیت است. کسانی که دارای مهارت بالا در بخش انسانی هستند و همینطور دارای مدارک لازم در بخش مدیریتی هستند بیش از 50 هزار دلار درآمد دارند که قطعاً هرچه مهارت فرد بالاتر باشد این میزان درآمدزایی نیز بیشتر می شود. در نظر داشته باشید که رشته‌های مدیریتی چه در مسیر تحصیلی و چه کاری حقوق و مزایای بالا و به طبع شانس بیشتری دارند. حقوق بالای 40 هزار دلاری در این زمینه نیز گزارش شده است. در صورتی که فرد بخواهد ورود به شرکت‌های پروژه محور در زمینه عمران و سازه نماید به میزان بیش از 20 هزار دلار درآمد برای وی ارزیابی می‌شود. محصولات وارداتی به کامبوج نیز فرآورده‌های نفتی بوده و همینطور در بخش سیگار و طلا و مواد ساختمانی نیز واردات زیادی صورت گرفته است. واردات ماشین‌آلات نیز در کامبوج دیده می‌شود. وسایل نقلیه موتوری و همینطور محصولات دارویی به کامبوج وارد می شود همینطور مواد ساختمانی از کشور تایوان وارد کامبوج می‌شود و نرخ واردات این کشور 7.12 است. واردات از کامبوج کره جنوبی به کامبوج به میزان 9.4 درصد ارزیابی شده است. بخش بانکی در کامبوج در مورد بانک‌های تجاری و تخصص به 55 عدد رسیده است اما تعداد موسساتی که در زمینه مالی فعالیت دارند بیش از 70 بانک هستند. اینطور که مشخص است تنظیم کل سیستم بانکی در کامبوج بر اساس بودجه‌های دولتی ارزیابی می‌شود. بزرگترین بانک در این کشور در زمینه انتقال ارز فعالیت زیادی داشته است و این روند سبب می‌شود که نگهداری از حساب‌ها و صدور کارت نقدی به طور دقیق صورت بگیرد.

 

 

 

مشاوره زندگی در کامبوج
فهرست

حداقل حقوق در کامبوج

حداقل حقوق در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت نرخ بیکاری در کشور کامبوج در حدود 2.50 درصد است که نرخ بسیار خوب و مناسبی بوده و نشان می‌دهد که وضعیت کاری در این کشور بسیار عالی ارزیابی شده است وضعیت حقوق و مزایا در کشور کامبوج در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است البته که وضعیت دستمزد در این کشور به طور مشخصی دیده می‌شود.

تعداد افراد شاغل در کشور کامبوج به میزان 10416.00 نفر اعلام شده‌اند، وضعیت جمعیت نیز بیش از 16 میلیون نفر اعلام شده‌اند. دستمزد مشاغل در کشور کامبوج بر اساس میزان مهارت صورت می‌گیرد یعنی اگر فردی دارای مهارت بالایی در شغل خود باشد دستمزد در حدود 747474.03 ریل کشور کامبوج است این رقم به نسبت افرادی که دارای مهارت پایین تری هستند به میزان 250527.01 ریل کشور کامبوج ارزیابی شده است مشخص است که اگر فرد مهارت کمی داشته باشد در مسیر صحیح و درست اقتصادی ارزیابی می‌شود. وضعیت هزینه‌های زندگی خانواده در کشور کامبوج به طور کلی 1259600.00 رئل کشور کامبوج ارزیابی شده است، هزینه‌های زندگی انفرادی کشور کامبوج نیز در حدود 761200.00 رئل کشور کامبوج ارزیابی شده که به میزان مشخصی افزایش نیز داشته است اما اینطور که آمارهای جدید در سال 2019 در اختیار ما قرار داده است وضعیت حداقل دستمزد در کشور کامبوج به میزان 182.00 دلار برای هر ماه ارزیابی شده است که این میزان دستمزد در سال‌های مختلف بیشتر دیده می‌شود. مشخص است که وضعیت دستمزد در کشور کامبوج توانسته بهترین شکل ممکن را داشته باشد. حقوق و دستمزد افراد در کشور کامبوج بر اساس نوع کار و روند کاری ارزیابی می‌شود.

 

میانگین درآمد در کامبوج

میانگین درآمد در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بخش زیادی از درآمد کشور کامبوج در لاین گردشگری دیده می‌شود و خوشبختانه گردشگری در کشور کامبوج تبدیل به یک فضای تجاری بسیار خوب شده است این موضوع سبب می‌شود که به تعداد شغل‌ها و فضای کارآفرینی کشور کامبوج افزوده شود. شانس ورود افراد به کار نیز بیشتر می‌شود و این موضوع سبب شده است که نرخ بیکاری در کشور کامبوج بسیار کم باشد. مهارت افراد برای یافتن شغل مورد نظر از موارد بسیار پر اهمیت است. کسانی که دارای مهارت بالا در بخش انسانی هستند و همینطور دارای مدارک لازم در بخش مدیریتی هستند بیش از 50 هزار دلار درآمد دارند که قطعاً هرچه مهارت فرد بالاتر باشد این میزان درآمدزایی نیز بیشتر می‌شود. در نظر داشته باشید که رشته‌های مدیریتی چه در مسیر تحصیلی و چه کاری حقوق و مزایای بالا و به طبع شانس بیشتری دارند. حقوق بالای 40 هزار دلاری در این زمینه نیز گزارش شده است. در صورتی که فرد بخواهد ورود به شرکت‌های پروژه محور در زمینه عمران و سازه نماید به میزان بیش از 20 هزار دلار درآمد برای وی ارزیابی می‌شود شایان ذکر است که این افراد می‌توانند مبلغ بیشتر به ازای پروژه‌های بیشتر را دریافت کنند. وضعیت مدیر تبلیغات در کشور کامبوج نیز بهتر شده است و البته که یک شخص به عنوان مدیر تبلیغات به سادگی این شرایط را دارد که از سود کاری بالایی برخوردار باشد.

گردشگری در کشور کامبوج و همینطور فعالیت‌های گردشگری صورت گرفته نشان می‌دهد که حقوق و مزایای افراد می‌بایست بر اساس میزان جذب توریست صورت بگیرد هرچند که وضعیت حقوق بالا در کشور کامبوج موضوعی بسیار مهم بوده و دولت سعی به بررسی آن دارد. کارگران در کشور کامبوج به میزان مشخص 90 دلار درآمد دارند و البته که میزان زمان کار کارگری و یا وضعیت متوسط و مدیریتی این افراد نشان می‌دهد که رشد اقتصادی خوبی دارند. اصول و شواهد نشان می‌دهد که میزان درآمدهای گردشگری در کشور کامبوج بر اساس رشد اصولی صورت می‌گیرد. کسانی که در بخش هتل و هتلداری فعالیت می کنند ولو اینکه حسابدار هستند و یا در بخش خدمات مشغول هستند از نظر درآمد وضعیت خوبی دارند این موضوع به دلیل فضای گردشگری است که در کشور کامبوج دیده می‌شود حقیقت امر است که هتلداری در کشور کامبوج می‌تواند یک انتخاب خوب برای خارجیانی که به زبان مسلط هستند‌، باشد.

یک معلم در کشور کامبوج می‌تواند درآمد 18 هزار دلاری برای خود در نظر بگیرید که این موضوع نشان می‌دهد تدریس در کشور کامبوج در لیست شغل‌های مهم قرار دارد. میزان درآمد سالانه شما در صورتی که در یک شهر با محیط کاری خوب در کشور کامبوج باشید به میزان 40 هزار دلار است که رقم بسیار خوبی است حال اگر شهرهای کوچک را انتخاب کنید هزینه شما 24 هزار دلار ارزیابی می‌شود. نوسانات ارزی در کشور کامبوج رویکردهای اقتصادی بسیار مشخصی دارد و البته که هزینه‌های زندگی در این راستا بسیار پر اهمیت است. کشور کامبوج در لیست کشورهایی قرار دارد که ورود به صنف تدریس این کشور کار ساده‌ای نبوده و نیاز به شرکت در آزمون و شرایط خاص است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در کامبوج

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

وضعیت ساعت کاری در کشور کامبوج به طور کلی 8 ساعت در روز اعلام شده است و برای کارهای سخت بین 7 الی 8 ساعت کار کفایت می‌کند. البته که بانوان در روز 7 ساعت کار می کنند. شما یک روز هفته در کشور کامبوج تعطیل هستید و البته که ساعت کاری در هفته به میزان 48 ساعت ارزیابی شده است. وضعیت ساعت کاری در کشور کامبوج به این صورت طراحی می‌شود که اولاً کارمندان باید یک ساعت در طول استراحت نمایند و همینطور نیاز به یک زمان برای تایم ناهار خواهد بود. وضعیت کارهای شخصی در کشور کامبوج نیز در سال‌های اخیر به بهترین شکل دیده می‌شود یعنی کسانی که خود اقدام به کارآفرینی در کشور کامبوج دارند می‌توانند به سادگی از سود بیشتری برخوردار باشند. در کشور کامبوج 13 روز کامل تعطیل رسمی اعلام شده است.

شما برای اخذ ویزای کاری کشور کامبوج نیاز است که در ابتدا سعی کنید از سوی دولت حمایت‌های لازم را در نظر داشته باشید در هر صورت یافتن محل زندگی و یا اجاره خانه از موضوعات بسیار مهم در اخذ ویزای کاری کشور کامبوج است پس بهتر است که همه چیز به بهترین صورت ارزیابی شود. حقیقت امر این است که اگر فردی خوداشتغالی در کشور کامبوج را انتخاب کرده باشد نیاز است که وضعیت درآمدزایی خود را به صورتی پیش ببرد که بتواند از پس هزینه‌های زندگی و ثبت شرکت برآید این موضوع چرخه‌های اقتصادی کشور کامبوج را نیز درگیر می‌کند در هر صورت انگیزه کار شما بسیار پر اهمیت بوده و باید بدانید که چه کار قرار است که صورت بگیرد. طرح‌های کارآفرینی در کشور کامبوج به سرعت به سرانجام می‌رسد، در جدیدترین اطلاعیه‌ای که از سوی وزارت کار در کشور کامبوج اعلام شد شما اگر فردی دارای رزومه تحصیلی مشخصی باشد و البته که در زمینه کاری رتبه خوبی داشته باشد می‌تواند با ارسال رزومه تحصیلی و طرح ایده کاری خود مسیر رسیدن به شغل مناسب را فراهم سازد پتانسیل‌های اقتصادی در کشور کامبوج در سال‌های اخیر بهتر شده است. البته که ویزای کاری کشور کامبوج نشان از وضعیت مهارت کاری شما بوده و باید سعی شود که مسیر درآمدزایی به طور دقیق ارزیابی شود. با ویزای کاری کشور کامبوج می‌توانید از بانک‌های دولتی کشور کامبوج درخواست وام کنید، می‌توانید هم از نظر سود بانکی نتیجه خوبی داشته باشید و هم شرایط برای ارزیابی‌های ایده‌آل در راستای خدمات شهری به خوبی صورت می‌گیرد ویزای کاری کشور کامبوج پروسه 6 ماهه بوده و کمی سخت به نتیجه می‌رسد اما اگر فرد مهارت بالایی داشته باشد از نظر اخذ ویزای کاری امتیاز بهتری خواهد داشت در هر صورت ویزای کاری کشور کامبوج نیاز مشخص به ریتم اقتصادی دارد و دولت باید بتواند این پروسه را به نتیجه درستی برساند با ویزای کاری کشور کامبوج می‌تواند هم تحصیل کنید و هم همسر و فرزند خود را وارد کشور کامبوج کنید.

 

 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در کامبوج

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

هزینه‌ای که برای یک وعده غذا در کشور کامبوج در رستوران‌های معمولی صورت می گیرد در حدود 4 دلار ارزیابی شده است، در صورتی که بخواهید حجم غذای بیشتر را در نظر داشته باشید و همینطور رستوران بهتری را انتخاب کنید باید هزینه 20 دلار را در نظر داشته باشید. اینطور که مشخص است هزینه وعده‌های غذایی مختلف در کشور کامبوج بر اساس نوع رستوران ارزیابی می‌شود. هزینه‌های اصلی شامل برق و وسیله گرمایشی و خاکروبه در کشور کامبوج برای یک آپارتمان 85 متر مربعی به میزان 85.5 دلار ارزیابی می‌شود. وضعیت پرداخت هزینه برای یک دقیقه داخلی موبایل در کشور کامبوج بدون تخفیف در این کشور به میزان 0.06 ‌ دلار است البته که شما برای اینترنت در این کشور باید بتوانید هزینه 30 دلار را نیز در نظر داشته باشید. در صورتی که فرد بخواهد از باشگاه بدنسازی استفاده کند باید به میزان 46.99 دلار هزینه در نظر داشته باشد و برای اجاره یک میز تنیس در کشور کامبوج نیز هزینه 9.17 دلار باتی ارزیابی می‌شود. برای خرید یک عدد بلیط سینما در کشور کامبوج نیاز است که هزینه 5 دلار در نظر گرفته شود. شما برای خرید یک عدد شلوار لویس در کشور کامبوج نیز هزینه زیادی نیاز دارید در هر صورت هزینه لباس و پوشاک در کشور کامبوج زیاد است به طوری که یک جفت کفش ورزشی در این کشور بیش از 57 دلار هزینه دارد. هزینه زندگی در کشور کامبوج در حدود 21 درصد از ایران بیشتر است و این موضوع در خصوص اجاره خانه در شهر پنوم‌پن کشور کامبوج نیز به وضوح دیده می‌شود. وضعیت بهداشت و درمان در کشور کامبوج به شکل اصولی ارزیابی شده است البته که روند اقتصادی کشور کامبوج به بهترین شکل پیش‌بینی شده است و دولت سعی به بهبود وضعیت اقتصادی کشور کامبوج دارد. خرید خانه در کشور کامبوج و همینطور هزینه‌ای که برای خرید اقلام اساسی زندگی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای صورت می‌گیرد بیشتر از هر چیز روند اقتصادی دارد. هزینه‌های اضافی که برای زندگی در مدارس کشور کامبوج دیده می‌شود از سوی دولت ارزیابی می‌شود. هزینه مدارس خصوصی و دانشگاه‌های غیر دولتی در کشور کامبوج چندان ارزان نیست و دولت در این زمینه فکری نکرده است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در کامبوج

قیمت برخی کالاهای اساسی در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور کامبوج به شرح زیر است:

 

 

 •     شیر ( 1 لیتری): 2.19 دلار
 •     یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم): 1.49 دلار
 •     برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم): 1.01 دلار
 •     شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد) :1.56 دلار
 •     پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) : 15.83 دلار
 •     سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم): 3.98 دلار
 •     گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) :8.50 دلار
 •     سیب ( 1 کیلوگرم) : 3.31 دلار
 •     موز ( 1 کیلوگرم) : 1.26 دلار
 •     پرتقال ( 1 کیلوگرم): 2.38 دلار
 •     گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 1.31 دلار
 •     سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 1.09 دلار
 •     پیاز ( 1 کیلوگرم): 1.01 دلار
 •     کاهو (1 سر) : 1.22 دلار
 •     آب ( بطری 1.5 لیتری) : 0.64 دلار
 •     پاکت سیگار ( مارلبورو): 1.45 دلار

 

اقتصاد در کامبوج

اقتصاد در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت تولید ناخالص داخلی در کامبوج به میزان 24.57 میلیارد دلار ارزیابی شده است، مشخص است که رشد تولید ناخالص داخلی در کامبوج به میزان مشخصی ارزیابی شده است. ده میلیون نفر در کامبوج مشغول به کار هستند . کشاورزی از بخش‌های بسیار مهم اقتصادی بوده و کار در این بخش امتیاز و سود‌آوری زیادی دارد. نرخ بیکاری در کامبوج است و به طور کلی وضعیت نرخ تورم در کامبوج نیز 35.57 درصد اعلام شده است.

محصولات صادراتی کامبوج بیشتر شامل لباس و لاستیک و برنج است البته که ماهی و تنباکو در کامبوج نیز در لیست محصولات صادراتی قرار دارد. بیشترین صادرات از کامبوج به آمریکا صورت می‌گیرد که به میزان 3.35 درصد است. وضعیت صادرات به هنگ کنگ نیز رتبه 2.15 درصدی دارد ، محصولات صادراتی از کامبوج به آلمان بیش از 6.6 درصد از سهم صادرات را در بر گرفته است. صادرات از کامبوج به انگلیس نیز به میزان 3.4 درصد از صادرات را ارزیابی کرده است مشخص است که روند صادراتی در کامبوج امتیازات مشخصی دارد.

محصولات وارداتی به کامبوج نیز فرآورده‌های نفتی بوده و همینطور در بخش سیگار و طلا و مواد ساختمانی نیز واردات زیادی صورت گرفته است. واردات ماشین‌آلات نیز در کامبوج دیده می‌شود. وسایل نقلیه موتوری و همینطور محصولات دارویی به کامبوج وارد می‌شود همینطور مواد ساختمانی از کشور تایوان وارد کامبوج می‌شود و نرخ واردات این کشور 7.12 است. واردات از کامبوج کره جنوبی به کامبوج به میزان 9.4 درصد ارزیابی شده است. واردات از ژاپن به کامبوج نیز به میزان 3.4 درصد است. البته که واردات بخش مهمی از گردش مالی کامبوج را مشخص ساخته است.

تورم بیشتر در بخش مواد غذایی کامبوج دیده می‌شود و این موضوع سبب شده است که نرخ اقلام ضروری در کامبوج کمی بیشتر از سال‌های گذشته شود. وضعیت تورم در کامبوج به طور کلی در بخش غذایی بیش از 78 درصد ارزیابی شده است. این کشور وضعیت مواد غذایی را در رویکردهای دقیق و اصولی مدنظر قرار داده است وضعیت تورم در کامبوج به طور کلی در بخش ماشین‌آلات بیش از 19 درصد است حقیقت امر این است که دولت سعی دارد از بهترین سیاست‌های موجود استفاده کند تا تورم کامبوج به حداقل برسد. محصولات صادراتی در کامبوج و همینطور محصولاتی که دارای مواد اولیه نفتی هستند در لیست قیمت‌گذاری‌های کامبوج تعرفه‌های مربوط به خود دارد. دوره‌های اقتصادی کامبوج برای افرادی که سرمایه خود را وارد خاک کامبوج کرده‌اند بسیار عالی است در رده‌بندی‌های اقتصادی این کشور اصول و شرایط مشخصی در زمینه‌های مالی مشخص کرده و ثبت شرکت‌های خدماتی در کامبوج از نظر اعتبار بسیار عالی هستند. در هر صورت اقتصاد در کامبوج دارای میزان روال مشخص است و البته که میانگین نرخ درستی دارد.

 

 

امنیت مالی و اقتصادی در کامبوج

امنیت مالی و اقتصادی در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موازنه تجاری در کشور کامبوج به میزان 363.20 میلیارد ریل کشور کامبوج ارزیابی شده است البته که ریتم حساب جاری در کشور کامبوج منفی است اما رشد حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در این کشور در حدود 8.20 درصد دیده می‌شود و رشد واردات در کشور کامبوج 10 درصد و رشد صادرات 7 درصد است. وضعیت ورود توریست در کشور کامبوج 70 درصد بیشتر شده است. ذخایر طلا در کشور کامبوج نیز به میزان 12.44 تن دیده می‌شود. شاخص‌های تروریسم در کشور کامبوج نیز 3.50 است. وضعیت آسانی کسب و کار در کشور کامبوج به میزان 145.00 ارزیابی شده است. شاخص های فساد مالی در کشور کامبوج نیز 23 امتیاز است. وضعیت رتبه‌های رقابتی در کشور کامبوج نیز 110.00 امتیاز دیده می‌شود. تقویم‌های اقتصادی در کشور کامبوج نیز رشد 29 درصدی داشته است.وضعیت نرخ مالیات شرکتی در کشور کامبوج تغییر چندانی نداشته است و خوشبختانه نرخ مالیات بر درآمد شخصی در این کشور نیز بسیار محدود است. نرخ مالیات بر فروش در کشور کامبوج به میزان مشخص و بیشتری ارزیابی شده است. امنیت مالی در کشور کامبوج سبب می‌شود که اولاً ساده‌ترین مسیرهای اقتصادی مشخص شود و ثانیاً ریتم‌های صنعتی نیز بهتر از سال‌های گذشته باشد. وضعیت اقتصادی کشور کامبوج به میزان ارزشمندی دیده می‌شود. در اقتصاد این کشور جنبه‌های شخصی خوبی دیده می‌شود و وضعیت ثبت شرکت در کشور کامبوج نیز به بهترین حالت ارزیابی می‌شود.

نرخ رشد سالانه در کشور کامبوج بر اساس تولید ناخالص داخلی به میزان 13.30 درصد برای سال 2019 ارزیابی شده است و البته که وضعیت تولید ناخالص داخلی این کشور بر اساس نقاط شاخص 24.59 میلیارد دلار کشور کامبوج است. تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور کامبوج نیز رشد 12 درصدی داشته است. اینطور که مشخص است وضعیت PPP تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور کامبوج نیز 3645.10 دلار کشور کامبوج ارزیابی شده است. مشخص است که وضعیت تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در کشور کامبوج به میزان 13213.0 میلیون ریل کشور کامبوج است. تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در این کشور نیز رشد 94 درصدی داشته است و البته که وضعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در کشور کامبوج به میزان 43 درصد رشد دیده می‌شود. مشخص است که تولید ناخالص داخلی از معادن کشور کامبوج نیز رشد 72 درصدی داشته است. وضعیت تولید ناخالص داخلی از حمل و نقل عمومی در کشور کامبوج به میزان 3248.70 میلیارد ریل کشور کامبوج است. به طور کلی تولید ناخالص داخلی از خدمات رفاهی 328.40 میلیارد ریل کشور کامبوج است مشخص است که رتبه‌های اقتصادی کشور کامبوج بر اساس امنیت مالی ارزیابی می‌شود البته که ارزش های فعلی در کشور کامبوج سبب شده است که رشد تقویم اقتصادی بهتر شود. از یاد نبرید که تقویم اقتصادی در کشور کامبوج نشان می‌دهد داده‌های پیش‌بینی شده نشان از وضعیت اصولی و اقتصادی دارد. آمارهای اقتصادی رشد کشور کامبوج را بسیار خوب نشان داده‌اند.

 

 

امنیت در کامبوج

امنیت در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کامبوج مردم زیاد با فرهنگ‌های مختلف در کنار هم زندگی می‌کنند بنابراین باید به سخت بودن ایجاد امنیت در یک محیط با چند فرهنگ باور داشت در سال‌های گذشته وضعیت امنیت کشور کامبوج چندان خوب نبود، مردم این کشور سعی می‌کنند افراد بومی را گزینه خوبی برای زندگی بدانند و با افراد خارجی میانه خوبی نداشتند این کشور میزان سرمایه و درآمد یک غیر کامبوجی بسیار کمتر از یک کامبوجی بود اما دولت سعی کرد روند امنیتی در کشور کامبوج را تا حد زیادی بهبود دهد این موضوع سبب شد تا امنیت در کشور کامبوج حاکم شود و دولت سعی به جذب سرمایه‌گذاران خارجی در زمینه امنیتی گرفت که تا حد زیادی در این راستا موفق شد. حقیقت امر این است که وضعیت امنیتی در کشور کامبوج در سال‌های اخیر بهتر شده است اما هنوز هم دزدی‌های کوچک و بزرگ در کشور کامبوج به خصوص تحت تأثیر مردم خارجی است مشخص کشور کامبوج به صورتی است که اگر شما به میزان زیاد پول نقد و یا سرمایه زیادی داشته باشید مسیر غیر قابل کنترلی در زمینه رسیدن به سرمایه مورد نظر خود دارید و احتمالاً باید با دزدان سر و کله بزنید در هر صورت قدرت اقتصادی در کشور کامبوج نشان می‌دهد که امنیت می‌تواند بخشی از زندگی مردم باشد اما باید باور کنند که لایق اقتصاد خوب هستند مسیر امنیتی در کشور کامبوج در سال‌های اخیر قدرت زیادی داشته است البته که وضعیت امنیتی این کشور نشان می‌دهد که بانوان می‌توانند حضور فعال در جوامع عمومی داشته باشند و درآمدزایی بخش مهمی است امنیت مردم کشور کامبوج را شکل داده است خوشبختانه امنیت اجتماعی کافی برای کودکان در رده‌های سنی مختلف نیز دیده می‌شود. کودکانی که علاقه زیادی به زندگی آرام و مطمئن دارند و در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده‌اند.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کامبوج

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نیاز است که در ابتدا فرم مخصوص اخذ ویزا به طور دقیق تکمیل شود. بخش اول فرم دارای یک سری پنل‌های اطلاعات هویتی است. در این بخش نیاز است که اطلاعات هویتی شما به شکل صحیح ارزیابی و اعلام شود و بسیار پر اهمیت است که بتوانید در اعلام اطلاعات هویتی خود بهترین شرایط را در نظر داشته باشید و راست بگویید. بخش دوم این فرم شامل پارت‌های هدف اقامت است که به طور کلی هدف شما باید منطقی و واقعی باشد. شما باید بتوانید ثابت کنید که هدفی در ذهن خود دارید که نمی‌توانید در کشور خود به نتایج برسانید و برای این ادعا باید دلیل و مدرک مشخصی دیده شود. باید سعی کنید از نظر اقتصادی وضعیت خوبی داشته باشید و ثابت کنید که مشکل مالی ندارید و به سادگی می‌توانید در کشور کامبوج از پس هزینه‌های زندگی بر‌آیید. حقیقت امر این است که افراد به طور کلی باید رویکردهای اقتصادی دقیقی را مدنظر قرار دهند و این اطمینان فراهم شود که می‌توانند از نظر اقتصادی از پس شغل و همینطور شرایط زندگی خود در کشور کامبوج برآیند. در نهایت نوبت به ارزیابی فرم شما است که بررسی می‌شود آیا واجد شرایط ورود به خاک کشور کامبوج هستید یا خیر. که موضوع بسیار مهمی است. در ارزیابی فرم مربوطه نیاز است که در ابتدا واقعی بودن اطلاعات مشخص شود و در صورتی که اطلاعات به دروغ اعلام شده باشد باید ساختار فرم دوباره از اول بررسی شود. نیاز است که برای ارائه درخواست خود فصلی را انتخاب کنید که آب و هوا خوب است و شرایط سرمایه‌گذاری و ویزای کشور کامبوج نیز به خوبی فراهم می‌شود. در هر صورت فصل‌های شلوغ برای شما مشکل‌ساز خواهد بود و تأخیر زیادی برای ارزیابی مدارک شما مشخص می‌شود که قطعاً برای شما گزینه خوبی نخواهد بود. سعی کنید برای ارزیابی ویزای کار کشور کامبوج تمامی موارد بالا به همراه مهارت کاری خود را ارزیابی کنید. پس از اینکه ویزای شما ارسال شد نیاز است که طبق ارزیابی‌های مشخص بررسی شود که آیا فرد می‌تواند در دوره زندگی در این کشور در شغل یا سرمایه‌گذاری و یا تحصیل خود به امتیاز خوبی دست یابد یا خیر که بسیار مهم است از اصولی‌ترین شرایط در این زمینه استفاده شود. در نهایت پس از گذشت حدوداً 4 سال از زندگی در کشور کامبوج می‌توانید درخواست اقامت دائم داشته باشید و همسر و فرزندانتان را با ویزای همراه وارد کشور کامبوج کنید.

ازدواج خارجی ها در کامبوج

ازدواج خارجی ها در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اخذ ویزای ازدواج کشور کامبوج باید در ابتدا به سفارت کشور کامبوج مراجعه داشته باشید تا تأیید لازم در این راستا به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد بسیار پر اهمیت است که بتوانید مسیر ازدواج را به درستی طی کنید. از یاد نبرید که افراد باید حتماً گذرنامه داشته باشند و بدون گذرنامه معتبر ازدواج با یک شخص از تبعه کشور کامبوج نیاز است. در صورتی که فرد قبلاً ازدواج کرده باشد باید گواهی فوت همسر قبلی خود و یا گواهی که ثابت کند از او طلاق گرفته‌اید و تمام حق و حقوق او را پرداخت کرده‌اید نیاز است‌. باید مدارک لازم هویتی و مالی شما ترجمه شده باشد نیاز است که اصل گواهی فوت همسر ارائه شود البته اصل گواهی به شما بر می‌گردد و کپی آن به کشور کامبوج ارائه می‌شود. بسیار پر اهمیت است که فرم تأیید پرینت شده باشد و به سفارت کشور کامبوج ارائه شود. هزینه در این راستا ارزان و مناسب است. شما باید پاسپورت و دو نسخه کپی از آن به همراه داشته باشید، نیاز است که کارت شناسایی شما کامل باشد. نیاز است که ثابت کنید ازدواج در یک فضای واقعی صورت می‌گیرد و بسیار مهم است که ازدواج در یک مسیر درست و مشخص پیش برود. برای ازدواج در کشور کامبوج باید زمان را مدنظر قرار دهید و طبق زمانی که در اختیار شما قرار می‌گیرد مدارک را ارائه داده و سعی کنید در بررسی شرایط موجود دقت لازم داشته باشید. پروسه صدور ویزای ازدواج کشور کامبوج بیش از 3 ماه است و اگر مدارک ناقص باشد این دوره به 5 ماه نیز ادامه خواهد داشت مدارک شما باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و نیاز است که سرمایه کافی داشته باشید.

 

 

اجاره خانه در کامبوج

اجاره خانه در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره خانه در کشور کامبوج نیاز است که هزینه مشخصی مدنظر قرار بگیرد. مثلاً اگر شما بخواهید برای اجاره خانه در مرکز شهر کشور کامبوج هزینه کنید باید در حدود 415.17 دلار در نظر بگیرید که بر اساس مکان قرار گرفتن منزل شما و همینطور هزینه‌ای که برای امکانات پرداخت می کنید بسیار ارزشمند است. اجاره خانه در مرکز شهر با حاشیه شهر فرق دارد مثلاً در صورتی که آپارتمان با امکانات یکسان در بیرون از شهر اجاره شود هزینه 272.5 دلار برای آن خوب است و در صورتی که فرد بخواهد حتماً خانه‌ای با سه اتاق خواب داشته باشد و بیرون از شهر را انتخاب کرده باشد باید 622.92 دلار هزینه در نظر بگیرد این در حالی است که هزینه همین خانه در مرکز شهر به ارزش 964.08 دلار است که رقم زیادی است. آمارها نشان می‌دهد که وضعیتی اجاره خانه در کشور کامبوج بر اساس جدیدترین اطلاعیه‌ای که از سوی صاحبان منازل اعلام شده است در حدود 11 درصد بیشتر شده است رویکردهای اقتصادی در این راستا نشان می‌دهد که علت بالا بودن اجاره خانه بالا بودن آمار گردشگری در کشور کامبوج است که خود می‌تواند جنبه درآمدزایی مشخصی داشته باشد در هر صورت میزان درآمدزایی در این زمینه بسیار پر اهمیت ظاهر شده است رویکردهای اقتصادی نشان می‌دهد که برای اجاره خانه در کشور کامبوج باید اقتصاد قوی داشته باشید و باید سعی کنید با میزان پیش هزینه خود نیز به صورت ماهانه بیافزایید. وضعیت اجاره خانه‌هایی که دارای شرایط تخصصی بهتری دارند گرانتر است اما خانه‌هایی به صورت سوئیت هستند که از نظر قیمت در وضعیت خوبی قرار دارند بسیار پر اهمیت است که برای اجاره خانه در کشور کامبوج از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی باشید.

خرید ملک در کامبوج

خرید ملک در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در کشور کامبوج بر اساس متر مربع ارزیابی می‌شود و موقعیت مکانی در حدود 30 درصد از هزینه ملک را در بر می‌گیرد. برای خرید یک متر مربع خانه در مرکز شهر کشور کامبوج نیاز است که حداقل 2077.78 دلار در نظر داشته باشید که این رقم خود می‌تواند یک مسیر سرمایه‌گذاری خوب را فراهم سازد این در حالی است که فرد برای اجاره آپارتمان خارج از شهر باید 1101.11 دلار در نظر داشته باشد. تعرفه برای خرید خانه در کشور کامبوج در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است که می‌تواند بخش مهمی را برای پژوهشگران فراهم سازد شما نیاز است که برای خرید ملک در کشور کامبوج از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی باشید این امر بسیار پر اهمیت است که ملک به صورت نقد و یا با پرداخت حداقل 70 درصد از هزینه اولیه صورت بگیرد. در مسیر خرید خانه در کشور کامبوج باید بتوانید از یک سری وام‌های مسکن برخوردار شوید نیاز است که خرید ملک در کشور کامبوج برای شما جنبه سرمایه‌گذاری طولانی مدت داشته باشد. شما مادامی که شهروند کشور کامبوج نیستید حق ندارید که در بخش خرید و فروش ملک فعالیت داشته باشید و آمار خرید و فروش ملک از سوی شما بررسی می‌شود در هر صورت تعرفه‌ها در این زمینه ارزیابی درستی خواهد داشت.

ثبت شرکت در کامبوج

ثبت شرکت در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ثبت شرکت در کشور کامبوج نیاز است که اولاً حداقل دو شریک از کشور کامبوج وجود داشته باشد نیاز است که بیش از 50 درصد و کمتر از 60 درصد از سهام متعلق به شما باشد. بسیار پر اهمیت است که به ازای هر یک نفر خارجی که در کشور کامبوج حضور دارد 4 کارمند از تبعه کشور کامبوج در شرکت فعالیت داشته باشند همینطور نیاز است که برای هر کارمند خارجی در کشور کامبوج هزینه 2 میلیون باتی ارزیابی شود. این هزینه به سرمایه شرکت افزوده می‌شود و در وضعیت حداقل قرار دارد. افراد خارجی در کشور کامبوج می‌توانند 40 یا بیشتر درصد از سهام را به نام خود به ثبت برسانند در هر صورت بسیار پر اهمیت است که نسبت به تحویل دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید شرایط خاص در این زمینه را در بر بگیرید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشور کامبوج از این قرار است:

افراد نیاز به اصل گذرنامه خود دارد و البته که باید کپی و ترجمه آن نیز ارائه شود. افراد نیاز به 12 قطعه عکس 6 در 4 دارند که به صورت تمام رخ گرفته شده باشد و شبیه به ظاهر فعلی آنها باشد. نیاز است که فرد حتماً در کشور کامبوج حضور داشته باشند.

در صورتی که هنوز نمی‌دانید شرکت شما در چه زمینه‌ای فعالیت کند می‌توانید با استفاده از ویزای توریستی کشور کامبوج وارد خاک این کشور شوید به این ترتیب به سادگی هدف اقتصادی شما ارزیابی می‌شود و مشخص است که چطور می‌توانید به خاک ایران بازگردید. از یاد نبرید که به طور کلی هدف اقتصادی شرکت شما باید از سوی دولت ارزیابی شود و نیاز است که مدارک شما از سوی سفارت مشخص شود. اقدامات لازمی که در زمینه ثبت شرکت در کشور کامبوج صورت می‌گیرد بر این اساس است: شما نیاز به 3 اسم مختلف دارید و نیاز است که یک مورد حتماً به تأیید رسیده باشد. نیاز است که تفاهم‌نامه‌های انجمن شرکتی ارزیابی و تنظیم شود که یک ماه زمان نیاز دارد. نیاز به ثبت شناسه مالیاتی دارید و نیاز است که مالیات بر ارزش افزوده را بررسی کنید در هر صورت نیاز است که ثبت شرکت در کشور کامبوج به باز کردن حساب بانکی ارزیابی شود و باید برای این کار نیاز به اخذ مجوز کار دارید و بسیار پر اهمیت است که ثبت شناسه در این راستا ارزیابی شود.

ثبت شرکت در کشور کامبوج بر اساس شرایط حقوقی ارزیابی می‌شود و سهم شما در این راستا بسیار مهم است. افراد نیاز است که صندوق‌های اقتصادی و مالی داشته باشند و به طور کلی اجازه استفاده از صندوق‌های اقتصادی به آنها داده می‌شود. همسر و فرزندان شما نیاز به ارزیابی‌های دقیق در زمینه تحصیل و بیمه دارند و بسیار مهم است که امنیت شغلی در این زمینه صورت بگیرد. شرکت مادر باید فعالیت‌های خود را مشخص کنند و شاخص‌های روتین در این راستا بسیار اهمیت دارد. فعالیت‌های اقتصادی مشخص در این زمینه از سوی دولت ارزیابی می‌شود.

 

انواع ویزا و انواع اقامت در کامبوج

انواع ویزا و انواع اقامت در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای توریستی کشور کامبوج به هدف گردشگری صادر می‌شود و افرادی که با ویزای توریستی وارد خاک کشور کامبوج می‌شوند اجازه تحصیل و یا کسب و کار ندارند همینطور به این افراد اجازه داده نمی‌شود که سرمایه‌گذاری داشته باشند. تنها 60 روز اجازه اقامت در کشور کامبوج برای اشخاص فراهم می‌شود و بسیار مهم است که بدانید این ویزا یکبار ورود است و شما با خروج از کشور کامبوج باید مجدد اقدام به اخذ ویزای توریستی داشته باشید

مورد بعدی ویزای ازدواج کشور کامبوج است که به وسیله آن شرایط اقامت دائم کشور کامبوج فراهم می‌شود. ویزای ازدواج کشور کامبوج به طور کلی برای افراد بالای 18 سال صادر می‌شود و نیاز است که به میزان مشخصی در حساب بانکی شما سرمایه وجود داشته باشد. ازدواج و کارت شناسایی در این راستا بسیار پر اهمیت است به هر صورت شما باید ثابت کنید که ازدواج واقعی می‌کنید.

ویزای تحصیلی در کشور کامبوج به ویزایی گفته می‌شود که فرد می‌تواند به واسطه آن در یکی از دانشگاه‌های کشور کامبوج تحصیل کند به طور کلی دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و داشتن مدرک زبان در این زمینه اهمیت زیادی دارد دروس در مقطع لیسانس به زبان رسمی کامبوج ارائه می‌شود. در هر صورت شما برای اخذ ویزای تحصیلی کامبوج نیاز است که از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی باشید.

ویزای کاری کامبوج در دسته‌بندی‌های متنوعی دیده می‌شود، برای اخذ ویزای کاری کامبوج نیاز است که نوع کار مشخص باشد، نیاز است که وضعیت کاری و همینطور مهارت شغلی شما بررسی شود باید بتوانید از نظر روند درآمدزایی در موقعیت خوبی قرار داشته باشید بسیار پر اهمیت است که رویکردهای دقیقی در راستای اعتماد کارفرما به خودتان ایجاد کنید‌.

ویزای سرمایه‌گذاری در کامبوج به طور کلی به صورت ثبت شرکت یا خرید اوراق قرضه صورت می‌گیرد میزان سرمایه اولیه در این زمینه بسیار پر اهمیت است‌، سرمایه اولی شما به طور کلی بر اساس طرح توجیه اقتصادی مشخص می‌شود، هدف اقتصادی بسیار مهم است و البته که باید بتوانید سرمایه خود را به طور روتین وارد خاک کامبوج کنید. هزینه زندگی در کشور کامبوج ارزیابی شده است و کار در کشور کامبوج با حقوق بالا امتیاز زیادی دارد.  

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کامبوج

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انتخاب یک شرکت بیمه و بیمه‌نامه در کامبوج اهمیت زیادی دارد و افراد به محض ورود به خاک کامبوج باید این موضوع را دنبال کنند. شما در قبال بروز هر نوع حادثه باید بتوانید از پوشش بیمه‌ای خاص استفاده کنید و بسیار مهم است که پوشش بیمه مناسب برای خود را انتخاب کنید. بیمه‌ای که انتخاب می کنید باید در وضعیت خدمات درمانی صورت بگیرد بسیار مهم است که هزینه‌های بیمه ای از سوی بیمارستان ارزیابی شود و البته که مهم است بتوانید بیمه‌هایی که طرف قرارداد بیمارستان‌های مختلف کامبوج است را در ابتدا ارزیابی کنید. هزینه‌ها بر اساس درصد‌های بیمه مشخص ارزیابی می‌شود. مشاغل بهداشتی و همینطور هزینه‌های پزشکی که در کامبوج دیده می‌شود بدون بیمه ارزیابی می‌شود. هزینه‌های درمانی در کامبوج شامل بیماری‌های خاص نیز می‌شود و بسیار مهم است که شخص بتواند هم مسیر اخذ بیمه‌های درمانی کامبوج را به خوبی طی کند و هم از پس روند اخذ بیمه این کشور به خوبی بر آید. بیمه‌های تکمیلی در کامبوج از سوی سازمان‌ها ارائه می شود و بسیار مهم است که در اخذ بیمه‌های تکمیلی این کشور شرایط درستی در نظر گرفته شود.

شاخص‌های اقتصادی در کامبوج بر اساس نوع بیمه ارزیابی می‌شود و رشد 11 درصدی نیز برای آن گزارش شده است.

 

خدمات بانکی و مالی در کامبوج

خدمات بانکی و مالی در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بخش بانکی در کامبوج در مورد بانک‌های تجاری و تخصص به 55 عدد رسیده است اما تعداد موسساتی که در زمینه مالی فعالیت دارند بیش از 70 بانک هستند. اینطور که مشخص است تنظیم کل سیستم بانکی در کامبوج بر اساس بودجه‌های دولتی ارزیابی می‌‌شود. بزرگترین بانک در این کشور در زمینه انتقال ارز فعالیت زیادی داشته است و این روند سبب می‌شود که نگهداری از حساب‌ها و صدور کارت نقدی به طور دقیق صورت بگیرد. وضعیت خرید و فروش ارزش و همینطور انتقال پول بین‌المللی و پرداخت چک مسافر اهمیت زیادی دارد. تبادلات مسافرتی در کامبوج سود زیادی ندارد اما هزینه عملیات در این کشور ارزان و مناسب است و تعرفه سود بانکی نیز از سوی دولت و طبق شرایط مشخصی ارزیابی می‌شود.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در کامبوج

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با پاسپورت کامبوج می‌توانید به 65 کشور دنیا سفر کنید. ایرانیان با ویزای فرودگاهی نیز می‌توانند وارد خاک کامبوج شوند و در هر صورت ویزای این کشور از اعتبار متوسط برخوردار است.

تشابهات فرهنگی کامبوج با ایران

تشابهات فرهنگی کامبوج با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کامبوج بسیار علاقه به نظافت منزل دارند و از این نظر با مردم ایران تشابهات زیادی دارند، بانوان در تربیت فرزندان زمان زیادی مدنظر قرار می‌دهند و به طور کلی مراقبت از کودکان در کامبوج به صورتی است که کودک از همان ابتدا مستقل باشد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در کامبوج

اعیاد و تعطیلات رسمی در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1 ژانویه روز سال نو در کامبوج است.

 7ژانویه پیروزی بر نسل‌کشی

19 فوریه روز Meak Bochea

8 مارس روز زن

14 و 15 و 16 آوریل سال نو خمر

1 می روز کارگر

13 و 14 و 15 می تولد پادشاه

18 می Visak Bochea

20 می روز یادآوری

22 می روز شخم‌زنی سلطنتی

24 سپتامبر روز قانون اساسی

27 و 28و 29 و 30 روز نیاکان

15 اکتبر روز بزرگداشت پدر پادشاه

23 اکتبر روز توافقنامه صلح پاریس

29 اکتبر روز تاج‌گذاری پادشاه

9 نوامبر روز استقلال

10 و 11 و 12 نوامبر فستیوال آب

10 دسامبر روز حقوق بین‌الملل بشر

 

 

 

دین در کامبوج

دین در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دین رسمی در بین مردم کامبوج بودایی است و 96 درصد از مردم از همین دین پیروی می‌کنند.

 

تفریح در کامبوج

تفریح در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

در کامبوج می توان فعالیت‌های ماجراجویانه زیادی داشت و این گزینه بخشی از فرهنگ مردم کامبوج است. مثلاً می‌توانید غواصی و قایق سواری در کامبوج را انتخاب کنید و یا به سراغ اسکی و یا زیپ‌لاین‌های مخصوص این کشور بروید. تفریح ورزشکاران در کامبوج بسیار زیاد بوده و به طور تفریحات در این کشور به نسبت کشورهای دیگر زیاد است. برای اولین بار در کامبوج زیپ‌لاین توسط گروهی از خارجیان افتتاح شد.

همینطور یکی دیگر از تفریحات بسیار عالی در کامبوج سر زدن به بازارهای محلی است. پنوم‌پن پایتخت کامبوج است که بهترین فضای بازارهای سنتی را برگرفته است. این شهر پر از فضای گسترده‌ای از بازا‌رها بوده و اغذیه فروشی‌ها خیابانی و موسیقی زنده در این شهر دیده می‌شود غذاهای این شهر همیشه به راه و داغ هستند و دیدنی‌های رنگارنگی دارد. جمعیت این شهر بسیار شلوغ است. در این شهر معبد باستانی زیادی نیز دیده می‌شود.

می‌توانید وارد برنامه‌های داوطلبانه در کامبوج بشوید مثلاً می‌توانید آموزش ورزش‌های متنوع را به مردم کامبوج آغاز کنید و یا به سادگی وارد بازی‌های محلی این کشور شوید به این ترتیب بیشتر با فرهنگ مردم کامبوج آشنا می‌شوید و شرایط فرهنگ محلی و شناخت کامل از مردم صورت می‌گیرد. از یاد نبرید که به طور کلی برنامه‌های محلی در کامبوج دارای شرایط ویژه‌ای هستند.

می‌توانید جاذبه‌های معمای و فرهنگی که در کامبوج وجود دارد را کشف کنید و زمان زیادی برای این کار در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید از آن لذت ببرید. مثلاً معبد آنگکور یک کاخ سلطنتی در شهر پنوم‌پن است که بازدید از آن شما را با فرهنگ بسیار غنی کامبوج بسیار آشنا می‌سازد. این مکان تاریخی و دیدنی است و معماری‌های شگفت‌انگیزی دارد به طور کلی شاهکارهای زیادی در این منطقه دیده می‌شود پرچم کشور کامبوج در جای جای این منطقه دیده می‌شود.

کامبوج پر از پارک‌های ملی و دیدنی است و جنگل‌های انبوه زیادی نیز در کامبوج دیده می‌شود که پناهگاه حیوانات زیادی است. به طور کلی پارک‌ها در این کشور بر اساس تورهای سافاری و ورزش‌های هیجانی در این پارک‌ها دیده می‌شود می‌توانید از پارک ملی ریم دیدن کنید و یا سری به پارک ملی ویراچی در کامبوج بزنید و از فضای موجود نهایت لذت را ببرید. در هر صورت پارک‌های زیادی در کامبوج دیده می‌شود.

فستیوال‌های فرهنگی زیادی در کامبوج دیده می‌شود مثلاً می‌توانید در مراسم سلطنتی شرکت داشته باشید و یا از فستیوال مشهور آب نیز دیده کنید این فستیوال بر اساس ماهی‌های رنگارنگ و دیدنی برگزار می‌شود و بسیار مهیج است. بازی گلف در دید مردم کامبوج بسیار پر اهمیت است می‌توانید مهارت خود در این بازی را نشان دهید مثلاً می‌توانید به زمین‌های گلف در کامبوج بروید و با کامبوجی‌ها رقابت کنید.

 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در کامبوج

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حمل و نقل عمومی در کامبوج بیشتر بر اساس قطارهای شهری صورت می‌گیرد که رفت و آمد را سریعتر و آسانتر می‌کند این قطارها دارای شرایط مخصوصی هستند و البته که در طراحی آنها از کیلومتر شمار نیز استفاده شده است. مترو در کامبوج اغلب شلوغ است و روند حمل و نقل عمومی در این کشور برای دوره‌های زمانی مشخص صورت می‌گیرد. به طور کلی زمان حرکت متروها از 6 صبح تا 12 شب است. مسیرهای پر ترافیک در این کشور زیاد است و راه‌سازی رشد خوبی نداشته است.

فرهنگ کامبوج

فرهنگ کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کامبوج علاقه زیادی به زندگی خصوصی خود دارند و سعی می‌کنند با هم مشورت کنند‌، مشورت بین گروه‌های کوچک و بزرگ در کامبوج صورت می‌گیرد و سبب می‌شود که کار هدفمند پیش برود در هر صورت در فرهنگ مردم کامبوج زندگی به شکلی است که هر کس باید خود در مورد زندگی خود تصمیم بگیرد.

مردم کشور کامبوج به نظافت اهمیت می‌دهند و این موضوع هم از سوی بانوان و هم از سوی آقایان صورت می‌گیرد در هر صورت نظافت در این کشور دارای شرایط مخصوص به خود است و البته که افراد برای طی کردن مسیر های نظافتی باید زمان زیادی در نظر داشته باشند. شرایط زندگی در کشور کامبوج فرهنگ مشخصی دارد.

مردم کامبوج علاقه زیادی به صحبت در مورد گذشتگان خود دارند و این موضوع بخشی از فرهنگ مهم در کامبوج محسوب می‌شود.

هنر کامبوج

هنر کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

هنر طراحی لباس و مد در کامبوج در بین بانوان زیادی است، بانوان علاقه زیادی به فشن دارند و طراحی لباس یک هنر بسیار مهم در کامبوج است.

ورزش در کامبوج

ورزش در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش گلف در کامبوج یکی از محبوب‌ترین ورزش‌هایی است که سالانه سرمایه‌های زیادی را بر می‌گیرد این ورزش از نظر هزینه و همینطور قدرت بسیار پر اهمیت است. ورزش گلف در کامبوج بسیار مهیج است.

 

 

خرافات در کامبوج

خرافات در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور کامبوج وقتی اقدام به  نوشیدن آب می‌کنند زیر لب دعا می‌خوانند این دعا نشان می‌دهد که قصد دور کردن ارواح را از خود دارند به طور کلی نوشیدن آب در کامبوج دارای شرایط مشخصی است البته که این موضوع بیشتر در بین مردم گذشته کامبوج دیده می‌شود جنبه عمومی این خرافات تا حد زیادی کم شده است. مردم این کشور لباس پوشیدن درست را بخشی از اصول زندگی خوب می‌دانند استفاده از لباس‌هایی با رنگ قرمز در کامبوج یعنی فرد بتواند از دنیای شر دور شود و این موضوع بخشی از خرافات کامبوج محسوب می‌شود. در ارزیابی‌های صورت گرفته استفاده از رنگ قرمز در کامبوج رنگ شیطانی است و بسیاری از قدیمیان در کامبوج این رنگ را نماد شیطان می‌دانند و برخی دیگر نماد دوری از شیطان. خرافات در زمینه انتخاب اسم برای نوزاد تازه متولد شده در کامبوج دیده می‌شود که نشان می‌دهد اسم باید رویکرد مثبت داشته باشد وگرنه جان بچه در خطر خواهد بود.

شایعات در مورد کامبوج

شایعات در مورد کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت بهداشت در کامبوج متوسط است و هزینه بهداشتی زیادی است اما شایعاتی مبنی بر عدم نظافت بهداشت از سوی مردم کامبوج غیر قابل باور است.

هزینه زندگی در کامبوج ارزان است اما از ایران گرانتر است پس باید بدانید که شایعاتی مبنی بر ارزان بودن کامبوج به نسبت ایران واقعیت ندارد در این کشور زندگی به هر شکلی که پیش برود فرد می‌تواند پس‌انداز داشته باشد.

موارد ممنوعه در کامبوج

موارد ممنوعه در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور کامبوج مردم علاقه زیادی به تهمت ندارند و در صورتی که به کسی تهمت بزنید و یا با کلام خود اور را برنجانید زیر سوال می‌روید.

در این کشور به هیچ عنوان حق ندارید در زمان بیماری با فرد روبرو دست دهید و یا روبوسی کنید و این موضوع تبدیل به یک فرهنگ مهم در کامبوج شده است.

در خرید خانه در کشور کامبوج نباید کمتر از نصف هزینه پرداخت شود.

 

خطرات احتمالی برای افراد مقیم کامبوج

خطرات احتمالی برای افراد مقیم کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور کیف قاپی یک شغل است! بسیاری از افراد در این کشور با دزدی‌های کوچک زندگی خود را می‌گذرانند پس بهتر است که سعی کنید، خطرات ناشی از این بخش پشت سر بگذارید و حواستان به کیف و جیبتان باشد.

 

تشابهات قوانین کامبوج با ایران

تشابهات قوانین کامبوج با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین بانکی در کامبوج بسیار مشابه با مردم ایران است البته که شرایط بانکی در این کشور و شرایطی که برای بازپرداخت ارزیابی می‌شود کمی با ایران فرق دارد.

قوانین کار در کشور کامبوج متفاوت از ایران است.

گواهینامه و خرید ماشین در کامبوج

گواهینامه و خرید ماشین در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ گواهینامه در کامبوج نیاز به طی کردن پروسه نوبت‌گیری دارد، نوبت گیری به صورت اولویت سایت صورت می‌گیرد و نیاز است که افراد بتوانند در آزمون‌های مربوطه شرکت کنند. سه زمان نیاز است که اخذ گواهینامه برای شما فراهم شود.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کامبوج

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کامبوج در ایران سفارت ندارد و برای انجام کارهای ویزا جهت سفر باید به سفارت ویتنام که در زعفرانیه، خیابان اعجازی نبش خیابان برزو است بروید.

نوع پوشش مردم کامبوج

نوع پوشش مردم کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پوشش مردم کامبوج اغلب به صورت غیر رسمی است، یعنی هرکس لباس مختص به خود را به تن دارد و مشخص است که استفاده از لباس‌های رسمی در این کشور تنها در محیط‌های کاری صورت می‌گیرد برای اینکه ارزیابی‌های درستی در زمینه پوشش در کامبوج صورت بگیرد مردم اغلب سعی می‌کنند که از نظر لباس شرایط بهتری را مدنظر قرار بگیرند. پوشش مردم کامبوج بسیار عالی بوده و لباس‌ها جنبه زیبایی دارند. در لباس پوشیدن این کشور مردم بسیار سعی می‌کنند زیورآلات را وارد کنند و این گزینه بیشتر در بین بانوان دیده می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی کامبوج

جغرافیا و شرایط آب و هوایی کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کامبوج در بخش جنوب شرق آسیا قرار دارد و پایتخت آن پنوم‌پن نامیده می‌شود. این کشور از سمت شمال و غرب خود با تایلند همسایه است و بسیاری از فرهنگ مردم در کامبوج نیز برگرفته از مردم تایلند است. کشور کامبوج از سمت شرق نیز با ویتنام و از نواحی شمالی با لائوس هم‌مرز است. مساحت این کشور به میزان 181 کیلومترمربع ارزیابی شده است. در سرشماری‌های صورت گرفته مشخص است که بیش از 16 میلیون جمعیت در کامبوج وجود دارد. زبان کشور کامبوج خمر است که بسیار آرام و شیرین است. واحد پول این کشور ریل است. از نظر زمانی کشور کامبوج سه ساعت  و نیم از تهران جلوتر است و دارای 3 فرودگاه بین‌المللی است. الگوی آب و هوایی در کامبوج گرمسیری است و روزهای گرم زیادی دارد. بهترین زمان برای سفر به کامبوج اواسط نوامبر اعلام شده است به طور کلی بالا رفتن دما در کامبوج کمی آزار دهنده است و فصل های بارانی نیز با بارش‌های شدیدی همراه هستند. بارش باران در کامبوج یک ساعت در روز طول می‌کشد.

 

غذاهای کامبوج

غذاهای کامبوج | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خوراک آموک

خوراک آموک یکی از غذاهای ملی و بسیار خوش طعم در کامبوج است. در این غذا از سوپ غلیظ استفاده می‌شود، برگ‌های موز یا برگ‌های خوراکی زیادی در این غذا استفاده می‌شود. فیله‌های ماهی تازه در شیر نارگیل استفاده می‌شود و سس ماهی و شکر پالم در این غذا استفاده می‌شود. در آن از زردچوبه و لیموی تازه و علف لیمو نیز استفاده می‌شود. موسیر در این غذا استفاده می‌شود و به طور کلی یک غذای عالی و بسیار خوش‌طعم است.

سوپ نودل کوی تیاو

سوپ نودل کوی تیاو یک غذای بسیار خوب است که از استخوان گاو به همراه ورمیشل استفاده می‌شود و در آن از جوانه‌های لوبیا و همینطور پیازچه استفاده می‌شود، سس چیلی در آن بسیار عالی است و به طور کلی در لیست غذاهای رستورانی کامبوج قرار دارد. این غذا بسیار معروف است و طعم دل‌انگیزی دارد برای این غذا از سس فراوان استفاده می‌شود.

سالاد مرغ و گل موز

سالاد مرغ و گل موز یک سالاد بسیار خوش‌طعم است که از تکه‌های سینه‌مرغ تهیه می‌شود و در آن از سیر و موسیر استفاده می‌شود فلفل چیلی در آن بسیار خوش‌طعم است و ترکیب آب لیموی تازه در آن بسیار عالی است.

پراهوک

پراهوک یک نوع خمیر ماهی است که به نوعی به عنوان طعم‌دهنده در غذاها استفاده می‌شود. این غذا معطر است و شور و نمکی تهیه می‌شود و به طور کلی عطر و طعم دل‌انگیزی دارد عطر و طعم این غذا سبب می‌شود که در بسیاری از رستوران‌ها از آن استفاده شود. پنیر کامبوجی در این غذا طعم خوبی دارد و البته که در لیست یک طعم‌دهنده مقوی و محبوب قرار گرفته است.

خوراک بیف لوک لاک

خوراک بیف لوک لاک یکی از معروف‌ترین غذاهای کامبوج است و از برش‌های گوشت سرخ شده به همراه برگ کاهو استفاده می‌شود در این غذا از خیار و حلقه‌های پیاز استفاده می‌شود. سس لیمو و فلفل در این بخش بسیار پر اهمیت است.

خوراک کاری خمر

خوراک کاری خمر در کامبوج یک غذای ملایم و خوشمزه است که از شیوه سنتی برای تهیه آن استفاده می‌شود و با شیر و خامه نارگیل استفاده می‌شود این غذا در رستوران‌های کامبوج سرو می‌شود و بسیار خوشمزه است در این غذا از سیر به میزان متنوعی استفاده می‌شود.

 

 

 

نوم بان چوک

نوم بان چوک یک غذای خیابانی است که از نودل برنج به همراه برگ‌های خرد شده موزه و همینطور جوانه‌های لوبیا و انواع سبزیجات استفاده می‌شود این غذا با کاری ماهی طعم می‌گیرد و بسیار خوشمزه است در این غذا از سبزیجات نیز استفاده می‌شود.

 

آخرین ویرایش: 2020-05-12 12:46:51 2,698