x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
سفر به اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفر به اتیوپی

سفر به اتیوپی، سفر به کشوری است که جاذبه­های زیادی از گذشته های دور تا کنون با خود همراه دارد. اتیوپی یا Etopia  نام کشوری است که در شاخ آفریقا  و در منطقه شرقی قاره آفریقا واقع شده است. اتیوپی با اریتره از مرز شمالی، با کشورهای سودان و سودان جنوبی از مرز غربی، با سومالی و جیبوتی از مرز شرقی و جنوب شرقی، و با کنیا در مرز جنوب، همسایه می­باشد. اتیوپی از لحاظ جغرافیایی کشوری با آب و هوای گوناگون است. در شمال کشور، دریاچه تانا قرار دارد که سرچشمه رود نیل است.
در سفر به اتیوپی می­بینید که این کشور، یکی از قدیمی ‌ترین کشورهای جهان است و جزو معدود کشورهای آفریقایی است که از زمان های قدیم‌ مستقل بوده است. یونانیان نام این کشور باستانی را اتیوپی و مسلمانان حبشه می‌نامیدند.
در اطلاعات تاریخی سفر به اتیوپی می­خوانید که سنگواره­های انسانی که در این کشور کشف شده اند مربوط به 85000 سال پیش است. منابع تاریخی این کشور مربوط به بیست و پنج قرن قبل از میلاد مسیح است. در قرن اول میلادی، پادشاهی آکسوم این منطقه را متحد کرد و این پادشاهی به عنوان نیای اتیوپی سده‌های میانه و اتیوپی امروزی شناخته می‌شود. در آن زمان پیامبر ایرانی، مانی، کشورهای ایران، رم، چین و حکومت آکسوم را به عنوان چهار قدرت بزرگ جهان معرفی کرده است.
ایتالیا در سال 1936 بر اتیوپی و چند کشور آفریقایی مسلط شد ولی بعد از جنگ جهانی دوم مجبور به تخلیه این کشورها شد.
در سفر به اتیوپی خواهید دید که در حال حاضر حکومت اتیوپی از نوع جمهوری فدرال دموکراتیک می­باشد. پایتخت کشور، آدیس آبابا یا Addis Ababa می­باشد که بزرگترین شهر اتیوپی نیز می­باشد.
مسیحیت، دین رسمی این کشور است و بعد از ارمنستان دومین کشوری است که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی کشور اعلام کرد. در سفر به اتیوپی می­بینید که زبان رسمی مردم اتیوپی زبان امهری یا آمهاری است که از زبان­های سامی منطقه آفریقایی می­باشد. واحد پول کشور بیر است که با کد (ETB) نمایش می­شود.

مشاوره سفر به اتیوپی

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف اتیوپی

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جاهای دیدنی آدیس آبابا،
پایتخت اتیوپی آدیس آبابا است که در سفر به اتیوپی، می­بینید که به معنای "گل جدید" در زبان آمهاری می­باشد. این شهر همچنین پایتخت دیپلماتیک آفریقا قلمداد می­شود. بیش از 70٪ کوههای آفریقا در اتیوپی یافت می­شوند. احتمالاً به دلیل ارتفاع زیاد در کشور، اتیوپیایی ها به داشتن دونده های مسافت طولانی بسیار معروف هستند.
در تور آدیس آبابا می­توانید به بازدید کلیسای جامع تثلیث مقدس، که از سبک معماری منحصر به فردی برخوردار است، بروید. از موزه ملی اتیوپی که حاوی تاریخ طولانی قدمت اتیوپی و قدیمی ترین جد آدمی است، بازدید کنید. در بازار محلی مرکاکو، که گفته می­شود بزرگترین بازار روباز آفریقا است، خرید نمایید.
در سرتا سر شهر آدیس آبابا کافه های متنوعی برنامه های مختلف برای شب زنده داری گردشگران تدارک دیده اند. در سفر به اتیوپی، جهت خرید سوغاتی به گالری های مختلف این شهر از جمله گالری آکسوم سنت جورج می­توانید رجوع نمایید که یکی از بهترین فروشگاههای شمال اتیوپی است. اقلام توریستی ساده و آثار زیبا و عتیقه، نقاشی های مذهبی روی پوست بز، صلیب های نقره ای و جواهرات بخش عمده این مجموعه را تشکیل می­دهند.
دیدنی های لالیبلا،
لالیبلا Lalibela در اتیوپی شهری مشهور در جهان به خاطر مکان­های تاریخی و کلیساهای زیرزمینی مثل کلیسای سنت جورج است که در قرن دوازدهم و سیزدهم در داخل سنگ­ها حک شده‌اند. مهارت و هنری که نمایش داده می‌شود بسیار هیجان انگیز است و جای تعجب نیست که این مکان بسیار مقدس باشد. حتی امروزه، این کلیساها محلی برای زیارت مسیحیان ارتدکس اتیوپی هستند. مناظر طبیعی تپه های اطراف دارای اقامتگاه­های مناسبی مشرف به کوه هاست که بسیار مورد استقبال گردشگران در سفر به اتیوپی قرار گرفته است.

توریسم سلامت در اتیوپی

توریسم سلامت در اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بخش هایی از اتیوپی و کنیا به دلیل فعالیت های شدید زمین شناسی زیر دره بزرگ ریفت، به عنوان مناطقی از زمین های گرم که دارای چشمه های آبگرم هستند، شناخته می­شوند. در نتیجه، این دو کشور با چشمه های آب گرم متعدد، که به یک قطب بزرگ توریست درمانی برای سفر به اتیوپی، تبدیل شده‌اند. در اینجا چند مورد از بهترین چشمه های آب گرم اتیوپی که برخی از آنها با آبگرم و هتل های لوکس در ارتباط هستند، معرفی می‌شود. از چشمه های آبگرم اتیوپی به موارد مختلفی می­توان اشاره کرد. چشمه فیل­وها Filwoha در اتیوپی، که این چشمه زمانی اشراف اتیوپی را به خود جلب کرده بود، و هم اکنون به صورت حمام های عمومی و دوش در دسترس همه شهروندان و بازدید کنندگان در سفر به اتیوپی است. از موارد دیگر آبگرم­های طبیعی واقع در اتیوپی سودر Sodere، وندو جنت Wondo Genet ، وولیسو Woliso، دریاچه ابیجاتا شالا  Abijata-Shala در پارک ملی، می­باشند.

توریسم مذهبی در اتیوپی

توریسم مذهبی در اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کلیسای سنت جورج در لالیبلا،
در سفر به لالیبلا، از کلیسای سنت جورج، که شاهکار لالیبلا است، دیدن نمایید. نمای این کلیسای دست نخورده، نمایانگر سنت تاریخی آپوگیس است، دیدنی ترین اثر كلیسا، یك پایه ستون سنگی با سه لایه سنگی 15 متری به شکل یك صلیب یونانی است. این کلیسا ستون داخلی ندارد. به دلیل معماری استثنایی که دارد، فاقد درگاه ورودی است که در کلیساهای دیگر دیده می­شود. در داخل، نوری از پنجره ها وارد شده و صلیب های بزرگ سقف را روشن می­کند. گنبد زیبای مقدس به سادگی بنا شده است. همچنین در سفر به اتیوپی، دو جعبه چوب زیتون 800 ساله که در این کلیسا وجود دارد را می­بینید که افراد محلی معتقدند توسط خود شاه لالیبلا حکاکی شده و به عنوان گنجینه های کلیسا نگهداری می­شود. برخی از حفره های موجود در دیواره های اطراف کلیسا اجساد مومیایی شده را نگه می­دارند. در سفر به اتیوپی، در این کلیسا یک نقاشی نفیس قرن شانزدهم، خواهید دید که سنت جورج را در حال کشتن اژدها، نشان می‌دهد.
کلیسای آبونا یماتا گوه،
در هیچ کجای زمین دقیقاً مثل بنای Abuna Yemata Guh وجود ندارد. این کلیسا گرچه از نظر معماری بسیار چشمگیر است، اما به طرز جالبی در میان صخره­ها قرار گرفته است. در نیمه راه یک قله تیز صخره ای وجود دارد. ابتدای راه در 45 دقیقه اول صعود ملایم و چالش برانگیزی دارد، که راهنماها برای کمک به زائران سفر به اتیوپی، طناب­هایی را با خود حمل می­کنند. دو دقیقه آخر در فاصله 200 متری برای رسیدن به کلیسا از لبه تیزی ذباید عبور کرد که به اعصاب فولادی نیاز است.

جاذبه های طبیعی در اتیوپی

جاذبه های طبیعی در اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پارک ملی سیمی­ین،
پارک ملی کوه های سیمی­ین Simien در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و یکی از زیباترین نواحی طبیعی آفریقا است که در سفر به اتیوپی می­توانید بازدید کنید. این فلات عظیم، با گذرگاه هایی پر پیچ و خم، یک پیاده روی سخت اما بی نهایت با ارزش را در امتداد خط الراس که به جلگه های پایین تر می­رسد، به مسافران در سفر به اتیوپی ارائه می­دهد. این فقط منظره و ارتفاع نیست که شما را شگفت زده می­کند، بلکه هیجان نشستن در میان گروهی از بابون­های قهوه ای از نژاد میمون های جلادا یا تماشای باشکوه والیا ایبکس جادویی در لبه های صخره، شما را مبهوت می­نماید.
پارک ملی بله Bale،
این پارک ملی بیش از هر پارک دیگری در اتیوپی مظهر حیات وحش آفریقا، شناخته شده است. اما در سفر به اتیوپی از این مکان بسیار زیبا برای مشاهده مناظر طبیعی دیدن کنید. همانطور که از دودولا نزدیک می­شوید، جنگل های پشته ای، قله های مرتفع نرم و صاف و حیوانات وحشی شگفت انگیز، مناظر بسیار تماشایی این حیات وحش هستند. دره های چمن زار Gaysay  محل تجمع پستانداران بزرگ در اتیوپی است.

مکان های تاریخی در اتیوپی

مکان های تاریخی در اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کلیسای یمره­هانا کریستوس،
علیرغم اینکه Yemrehanna Kristosیکی از مرتفع ترین بناهای دوران اکسوم­ها در اتیوپی است، تعداد معدودی از افراد در سفر به اتیوپی، حاضرند به بازدید آن بروند. بنا و معماری کلیسا متفاوت است، از نمای بیرونی پله ای، که از لایه های چوبی و سنگی پشت سر همی ایجاد شده، خواهید فهمید که چرا بسیاری از کلیساهای سنگی لالیبلا اینگونه هستند. کلیسا به طور شگفت آوری، با دقت روی پایه ای از تخته های چوب زیتون قرار گرفته، که کاملاً بر فراز زمین باتلاقی شناور است. کنده کاری و تزئینات آن به خصوص روی پنجره های صلیبی و سقف شبستان استثنایی است. پشت کلیسا توده ای از اجساد مومیایی شده، قرار دارد. برخی از آنان زائرانی هستند که طی قرن ها به اینجا می­آمدند و بعضی از آنها کارگران ساخت این بنا بوده اند.
بنای بت مدهان آلم،
بنای Bet Medhane Alem بیش از یک کلیسای سنتی اتیوپی شبیه به یک معبد عظیم یونانی است، در سفر به اتیوپی هنگام بازدید از این بنا اندازه و عظمت آن شما را مبهوت می­کند. گفته می­شود بزرگترین کلیسای با تراش سنگی در جهان است که  با ابعاد 33.5 متر در 23.5 متر و ارتفاع 11.5 متر وجود دارد. برخی از محققان گفته اند كه احتمالاً این نسخه سنگی كلیسای اصلی مریم صهیون در آكسوم بوده است. سه مجسمه در هر گوشه نمایانگر تثلیث مقدس است. قسمت داخلی شامل یک شبستان طاقدار و چهار راهرو با 38 ستون است که پشت بام سنگی را حمل می­کنند. گفته می­شود که سه قبر خالی در یک گوشه به طور نمادین برای ابراهیم، اسحاق و یعقوب تهیه شده‌اند.
موزه یادبود ترور سرخ،
این موزه توسط مادر چهار فرزند نوجوان بود که همگی در یک روز توسط رژیم درگ کشته شدند، تاسیس شد. او موزه ای کوچک اما قدرتمند را به نام موزه یادبود شهدای "ترور سرخ" در سال 2010 باز کرد. گذراندن ساعاتی در این موزه بازدید کنندگان در سفر به اتیوپی را با نحوه سقوط امپراتور هیله سلاسی و وحشت زندگی در دوران رژیم درگ منگونیستو آشنا می­کند.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در اتیوپی

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر در سفر به اتیوپی در جشن های این کشور شرکت کنید، می­بینید که در اتیوپی رویدادها عمدتا مذهبی هستند و بسیار باشکوه و رنگارنگ و غالباً طی چند روز برگزار می­شود. تعطیلات مهم مسیحی شامل کریسمس، تیمکات، کیدوس، یوحنی و عید پاک است. اتیوپی هنوز از تقویم جولیان قدیمی استفاده می­کند، بنابراین آنها کریسمس را در 7 ژانویه و نه 25 دسامبر جشن می­گیرند.
جشنواره تیمکات،
این جشنواره که یادبود روز غسل تعمید مسیح است، به عنوان رنگارنگ ترین رویداد سال برگزار می­شود. در سفر به اتیوپی، در این رویداد رنگارنگ شرکت کنید. کلمه Timkat  به معنای "غسل تعمید" است و از جشن­های ارتودوکس اتیوپی می­باشد. این جشن در 19 ژانویه مطابق با دهمین روز تر Terr در تقویم اتیوپی برگزار می­شود.
جشنواره بزرگداشت پیروزی اتیوپی،
در اطلاعات تاریخی سفر به اتیوپی می­خوانید که نبرد آدوا، اوج نبرد در جنگ اول ایتالیا و اتیوپی بود. نیروهای اتیوپی به رهبری امپراتور منلیک دوم، در تاریخ 1 مارس 1896، نیروهای متجاوز ایتالیایی را در نزدیکی شهر آدوا در دجله شکست دادند. این پیروزی سرنوشت ساز تلاش های پادشاهی ایتالیا را برای گسترش امپراتوری استعماری خود در شاخ آفریقا خنثی کرد و حاکمیت امپراتوری اتیوپی را برای چهل سال دیگر تأمین کرد. به عنوان تنها کشور آفریقایی که با موفقیت در برابر فاتحان اروپایی برای آفریقا مقاومت کرد، اتیوپی به یک سمبل برجسته جنبش پان-آفریقایی و تقابل بین المللی با استعمار تبدیل شد.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در اتیوپی

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نمایشگاه فناوری نساجی،
نمایشگاه ITME آفریقا یک رویداد تجاری منحصر به فرد با موضوع "سعادت برای آفریقا از طریق فناوری نساجی" توسط وزارت منسوجات، دولت هند، جمهوری فدرال اتیوپی، مؤسسه توسعه نساجی اتیوپی و مرکز تجارت بین المللی به عنوان شریک تجارت و سرمایه گذاری پشتیبانی می­شود. زمان برگزاری آن 14 تا 16 فوریه 2020 در آدیس آبابا می­باشد. در این فرصت شرکت هایی که برای شرکت در نمایشگاه، سفر به اتیوپی را برنامه ریزی می­کنند، می­توانند در زمینه سرمایه گذاری مشترک، همکاری تجاری، و انتقال فناوری، مشارکت بسیار چشمگیری داشته باشند. همچنین یک فرصت عالی برای گسترش صادرات اتیوپی و اتصال به مشتریان جدید کشورهای آفریقایی را پدید می­آورد.
نمایشگاه بین المللی تجارت اتیوپی،
این نمایشگاه که در 20 تا 24 فوریه 2020 در آدیس آبابا در اتیوپی برگزار می­گردد، در عرضه انواع کالاهای عمومی، کالاهای مصرفی و صنعتی، ماشین آلات و تجهیزات و واردات اصلی این کشور شامل وسایل نقلیه موتوری، فرآورده های نفتی، هواپیماهای داخلی و نظامی، قطعات یدکی، تجهیزات ساختمانی، دارویی و درمانی، مواد شیمیایی کشاورزی و صنعتی، ماشین آلات کشاورزی، کودها، تجهیزات آبیاری و غلات غذایی فعالیت می‌کند. در سفر به اتیوپی می­بینید که عمده زیرمجموعه‌های تولیدی در اتیوپی شامل فرآوری مواد غذایی، نوشیدنی، پارچه، پوشاک و کالاهای چرمی می­باشند.

تورهای تفریحی یک روزه اتیوپی

تورهای تفریحی یک روزه اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تور دره ریفت،
تور گردش در طبیعت، آشنایی با فرهنگ و مشاهده حیوانات وحشی از فعالیت­های تور دره ریفت Rift بزرگ آفریقای شرقی در قسمت اتیوپی است. با بازدید روستاهای قبیله Dorze و ملاقات با افراد محلی در بازار ماهی و در دریاچه Awasa، می توانید محلی زندگی این مردم را تجربه کنید. در سفر به اتیوپی با این تور می­توانید سوار بر قایق تفریحی حیوانات وحشی دریاچه چامو Chamo، را ببینید. سپس در پارک ملی نچیزار و پارک ملی آبیجاتا شالا گشت و گذار کنید. برای لذت بردن از مناظر خیره کننده دره ریفت در بعضی از مناظر مدتی متوقف شوید. حیواناتی که در این مدت مشاهده خواهید کرد شامل تمساح های بزرگ آفریقایی، خانواده های کرگدن، غزال، شتر مرغ و تعدادی از گونه های پرندگان است.
بازدید از کلیسای منحصر به فرد سنگ­های تراشیده شده آدادی مریم و مشاهده سایت میراث جهانی یونسکو استیل تیا نیز بخشی از این تور در سفر به اتیوپی، است.
در این تور در حدود 1200 کیلومتر را با تویوتای راحت و مجهز به تهویه مطبوع و کمربند ایمنی می­پیمایید.  همراه راهنمای تور حرفه ای، که با زبان انگلیسی صحبت می­کند از اطلاعات جغرافیایی و تاریخی مناظر مطلع می­شوید. این تور برای چهار روز گردشگران در سفر به اتیوپی برنامه­های متنوعی دارد.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به اتیوپی

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به اتیوپی اگر از پرواز مستقیم هواپیمایی بین تهران و آدیس آبابا استفاده شود، مسیر این پرواز حدود 8 ساعت زمان لازم دارد.
برای سفر زمینی به اتیوپی، فاصله از تهران تا آدیس آبابا حدود 5700 کیلومتر است. در این سفر لازم است از تهران در جهت جنوب غربی به سمت کشور عراق رفته و سپس در این کشور، در جهت غرب از کشورهای اردن و اسرائیل عبور نموده و به کشور مصر در آفریقا وارد شوید. در کشور مصر در ناحیه کناره دریای سرخ در شمال آفریقا در جهت شرق حرکت خود را ادامه داده تا به سودان برسید، پس از گذر از این کشور به اتیوپی در شرق آفریقا در منطقه شاخ آفریقا وارد شوید. لازم است بدانید که برای سفر به اتیوپی از راه زمینی، در حال حاضر امکان مسافرت اتباع ایرانی به کشورهای اردن، اسرائیل و مصر وجود ندارد.
راه دیگر برای سفر به آدیس آبابا از ایران، امکان سفر دریایی به اتیوپی است. در سفر به اتیوپی از طریق آبی لازم است ابتدا از تهران در جهت جنوب کشور به بندر عباس بروید، در آنجا با استفاده از کشتی­های مسافرتی از آبهای دریای عمان عبور کرده و در جهت جنوب به اقیانوس هند بروید. جیبوتی شهر بندری جیبوتی است که در سواحل خلیج عدن قرار دارد. پس از پیاده شدن در این بندر، از راه زمینی در جهت جنوب شرقی به کشور اتیوپی وارد شده و آز آنجا به سمت آدیس آبابا خواهید رفت.

فصول مناسب سفر به اتیوپی

فصول مناسب سفر به اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فصل شلوغ مسافران از ماه ژانویه تا مارس است. در این ماه ها در سفر به اتیوپی انتظار آسمان آفتابی و روزهای گرم را داشته باشید. این ماه ها فرصت های خوبی برای تماشای حیوانات وحشی و شرکت در پر رنگ ترین جشنواره های اتیوپی، از جمله تیمکات Timkat و لدت Leddet است. رزرو هتل از طریق آژانس­های مسافرتی در زمان جشنواره امکان پذیر است.
در سفر به اتیوپی، فصل شانه با میزان متوسط مسافران از ماه اکتبر تا دسامبر است. در این زمان کشور سبز و آسمان آفتابی است. هوا برای کوه نوردی بسیار عالی است و بازدید کننده کمتری نیز در مکانهای تفریحی وجود دارد. گلهای وحشی در ماه اکتبر شکوفا می­شوند و پرندگان بسیار زیادی در ماه نوامبر به این کشور وارد می‌گردند.
از ماه آوریل تا سپتامبر، که فصل بارندگی در اتیوپی است، جمعیت مسافران در سفر به اتیوپی کم است. در مناطق دشتی و جنوبی شدت گرما زیاد است. امکان بازدید طبیعت ضعیف است و دیدن حیات وحش یک چالش است.

هتل های اتیوپی

هتل های اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به اتیوپی از طریق وبسایت­های ارائه دهندگان املاک از اجاره خانه در آدیس آبابا و اجاره آپارتمان در آدیس آبابا مطلع شوید. امکان اقامت در هتل­های گوناگون با هزینه های مناسب در این شهر وجود دارد.
هتل شرایتون آدیس،
هتل 5 ستاره و لوکس Sheraton Addis در آدیس آبابا واقع شده است. کلیسای جامع مقدس ترینیتی و کاخ منلیک Menelik دوم از نقاط دیدنی محلی نزدیک به هتل هستند و مسافرانی که در سفر به اتیوپی به دنبال خرید باشند می­توانند از آدیس مرکاکو و ادنا بازار دیدن کنند. هزینه یکشب اقامت در این هتل 228 دلار است.
هتل نکسوس،
هتل Nexus در آدیس آبابا در نزدیکی چند موزه و آثار تاریخی واقع شده است. از امکانات هتل دارای وایفای رایگان و استخر روباز است. هزینه یکشب اقامت در این هتل 55 دلار است.
اقامتگاه دنج مستر مارتین،
اقامتگاه Mr. Martins ، در آدیس آبابا واقع شده است. موزه یادبود شهدای "ترور سرخ" و موزه ملی اتیوپی از مکانهای فرهنگی نزدیک به این مکان است. مسافرانی که به دنبال خرید باشند می­توانند از Edna Mall و Shola Market در نزدیکی آن بازدید کنند. در سفر به اتیوپی به جای اجاره آپارتمان ارزان در آدیس آبابا در این مکان اقامت بگیرید. هزینه یک شب اقامت در این اقامتگاه 29 دلار می­باشد.
این خوابگاه دارای تراس پشت بام، خشکشویی و پذیرش 24 ساعته با کارمندان چند زبانه است. صبحانه رایگان، وای فای رایگان در اماکن عمومی و پارکینگ رایگان نیز ارائه می­شود.

ویزای توریستی اتیوپی

ویزای توریستی اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای اتیوپی برای یک بار ورود صادر می­شود. در هنگام سفر به اتیوپی، هزینه دریافت ویزای توریستی 30 روزه اتیوپی 65 دلار است و برای ویزای توریستی 90 روزه اتیوپی باید 85 دلار پرداخت نمایید. اعتبار ویزای اتیوپی از زمانیکه به اتیوپی وارد می­شوید، حساب می­شود.
از آنجا که اتیوپی در ایران سفارت ندارد، لازم است برای سفر به اتیوپی، بدون حضور فیزیکی و از طریق آنلاین، اقدام به دریافت ویزای توریستی اتیوپی بنمایید.
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اتیوپی عبارتند از:
- پر کردن فرم درخواست ویزا با مشخصات فردی به صورت کاملا دقیق
- اسکن از صفحه اول پاسپورت
- اسکن عکس رنگی زمینه سفید
مدت زمان صدور ویزای اتیوپی، از طریق آژانس­های مسافرتی حدود 3 روز کاری می­باشد.
از طریق سفارت اتیوپی در کشورهای همسایه مثل ترکیه، قطر، کویت و امارات می­توانید برای دریافت ویزا به صورت حضوری اقدام نمایید.
لازم است در هنگام سفر به اتیوپی، از اطلاعات به روز شده در وبسایت سفارت اتیوپی اطلاع حاصل نمایید.

پروازها از ایران به اتیوپی

پروازها از ایران به اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

علاقمندان سفر به اتیوپی، در صورت تهیه بلیط اتیوپی از هواپیمایی امارات از مشهد و تهران می­توانند پس از یک توقف در دبی امارات به سمت اتیوپی پرواز کنند. در شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز و مشهد امکان تهیه بلیت اتیوپی از طریق هواپیمایی ترکیش وجود دارد که با یک توقف در استانبول به سوی اتیوپی پرواز می‌کند. شرکت هواپیمایی قطر از تهران، شیراز و مشهد با یک توقف در دوحه قطر به اتیوپی پرواز دارد.
با تهیه بلیط آدیس آبابا از شرکت هواپیمایی لوفتهانزا می­توانید از تهران با یک توقف در فرانکفورت در آلمان به سوی اتیوپی پرواز نمایید. هواپیمایی عمان نیز فقط از تهران با یک توقف در مسقط عمان به اتیوپی پرواز دارد.
برای سفر به اتیوپی از طریق شهرهای تهران، مشهد و شیراز می­توانید از شرکت هواپیمایی گلف ایر استفاده نمایید که با یک توقف در بحرین به سوی اتیوپی پرواز می­کند. هواپیمایی فلای دبی نیز از شهرهای تهران، تبریز، اهواز، اصفهان، مشهد، بندرعباس، همدان، شیراز و لار با یک توقف در دبی امارات به اتیوپی پرواز دارد. برای تهیه بلیط ارزان آدیس آبابا قیمت­های بلیط در مسیرهای مختلف را می­توانید مقایسه نمایید. در هنگام سفر به اتیوپی، از هواپیمایی اتیوپی برای پروازهای داخلی اتیوپی و سراسر قاره آفریقا می­توانید استفاده نمایید.

آب و هوای اتیوپی

آب و هوای اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به اتیوپی می­بینید که به دلیل موقعیت جغرافیایی و ارتفاع از سطح دریا، کشور اتیوپی دارای سه ناحیه آب و هوایی مختلف ‌است. در ارتفاع بالای ۲۴۰۰ متر منطقه سرد قلمداد می­شود و در کوه­ها دما از حدود صفر تا ۱۶ درجه سانتی‌گراد در نوسان است. منطقه با دمای متوسط در ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۴۰۰ متری قرار دارد که درجه دما از ۱۶ تا ۳۰ درجه سانتیگراد است. منطقه گرم دارای ارتفاع کمتر از ۱۵۰۰ متر است که آب و هوای آن خشک حاره‌ای است و در طول روز درجه حرارت آن از ۲۷ تا ۵۰ درجه سانتیگراد متغیر می­باشد.
در اطلاعات هواشناسی سفر به اتیوپی می­خوانید که از نیمه ماه ژوئن تا اواسط ماه سپتامبر، فصل بارندگی است که این فصل در مناطق جنوبی ممکن است طولانی‌تر باشد. در ماه­های فوریه تا مارس باران‌های متناوبی ریزش می‌کند. در بقیه ماه‌های سال هوا خشک است.
در سفر به اتیوپی در منطقه شمال کشور از دریاچه تانا که سرچشمه رود نیل است بازدید خواهید کرد.

وسایل ضروری برای سفر به اتیوپی

وسایل ضروری برای سفر به اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر سفر ملاحظات خاص خود را دارد و هر کس از سبک سفر خود استفاده می­کند، این لیست بسته بندی پایه و اساسی خوبی برای سفر به اتیوپی به شما میدهد. این سفر به دو بخش بازدید از دهکده ها و قبایل محلی دست  نخورده پایین دره اومو، و پیاده روی در کوههای سیمی­ین Simien تقسیم می­شود.
برای مواجهه با آب و هوای متضاد، آماده باشید. در دره اومو، دمای هوا در حدود 30 درجه سانتیگراد گرم است، در حالی که کوههای Simien به طور متوسط 18 درجه سانتیگراد که در دمای شب می­تواند تا نزدیکی نقطه انجماد پایین بیاید. بنابراین، شما نیاز به بسته بندی انواع شرایط آب و هوایی دارید. سفر به اتیوپی در ماه­های فوریه و مارس در فصل خشک اتیوپی خواهد بود. لوازم ضروری در این سفر شامل این موارد خواهد بود. پنج عدد تی شرت نخی سبک که بعد از شستشو به سرعت خشک شود، 5 جفت جوراب پیاده روی، کفش پیاده روی و کفش معمولی، کاپشن ضد آب، کیسه نایلونی، شلوار جین پیاده روی و شلوار معمولی، کلاه سفری رادار دار، عینک آفتابی و پماد ضد آفتاب، شامپو و وسایل استحمام، ضدعفونی کننده دست، دستمال کاغذی، قرص مالاریا، قرص های دیاموکس برای جلوگیری از بیماری ارتفاع، پشه بند توری، پماد دافع حشرات، فتوکپی سندهای مهم، کیف مدارک سفر و کارت و پول نقد، پاوربانک معمولی و خورشیدی، شارژرها و کابلهای آنها، چراغ سفر، دوربین و وسایل آن.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در اتیوپی

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به اتیوپی، خواهید دید که واحد پول رسمی اتیوپی بیر یا Ethiopian Birr است که کد ایزو آن ETB است. هر دلار آمریکا برابر با 32.05 بیر است. در شهرهای بزرگ دستگاههای خودپرداز وجود دارد. کارت های اعتباری در برخی از هتل های برتر (به ویژه در آدیس آبابا) پذیرفته می­شوند. اما در تعداد بسیار کمی از رستوران­ها و یا حتی هتل های میان رده، دلار آمریکا را به صورت نقدی قبول می­کنند.
روزانه با هزینه کردن فقط 50 دلار آمریکا می­توانید هزینه سفر به اتیوپی، را کاهش دهید. امکان کرایه اتاق با  15تا 25 دلار آمریکا، سفر بین شهری با اتوبوس در حدود 8 تا 17 دلار آمریکا، وعده های غذایی به سبک محلی از 6 تا10 دلار آمریکا امکان پذیر است. برای سفر به اتیوپی با هزینه متوسط، روزانه می­توانید بین 50 تا 100 دلار آمریکا هزینه نمایید. اتاق دو نفره در یک هتل راحت، از 25 تا 75 دلار آمریکا، پرواز داخلی از 115تا250 دلار آمریکا، شام در یک رستوران متوسط حدود 10 دلار آمریکا خواهد بود. در سفر لوکس هزینه روزانه بالاتر از 100 دلار آمریکا می­باشد. اسکان در یک هتل کامل از 75 دلار آمریکا، گشت شهری با 4WD خصوصی با راننده روزی 180 دلار آمریکا، ناهار کامل در یک رستوران خوب 15 دلار و بالاتر خواهد بود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در اتیوپی

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه نامه مسافرتی برای پشتیبانی همه مشکلات پزشکی در سفر به اتیوپی ضروری است، هزینه­های پزشکی در خارج از کشور سنگین است و لازم است از پوشش بیمه درمانی برای تور اتیوپی استفاده نمایید. در حالی که به طور معمول برای پوشش سرقت و یا وقوع ضرر بیمه سفر برای شما مفید است، اما خیلی حیاتی نیست. بسیاری از شرکت های بیمه، در سفر به اتیوپی، شما را برای شهرها یا بخش هایی از کشور که دولت شما برای سفر به آنجا هشدار داده است، پوشش نمی­دهند. در اتیوپی بسیاری از مناطق مرزی و بخش هایی از جنوب غالباً در این لیست قرار می­گیرند. قبل از اقدام به تهیه بیمه مسافرتی، در مورد پوشش بیمه برای سفر به اتیوپی بررسی­های لازم را انجام داده و با آژانس مسافرتی یا شرکت بیمه مشورت کنید.
امکان خرید بیمه مسافرتی به راحتی وجود دارد. در هر زمان که بخواهید می­توانید خرید، تمدید و ادعای غرامت خود را به صورت آنلاین، مطرح کنید.

اجاره اتومبیل در اتیوپی

اجاره اتومبیل در اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گردشگران در سفر به اتیوپی، در صورت رانندگی با وسیله نقلیه شخصی خود، مجاز هستند که سه ماه از گواهینامه رانندگی بین المللی خود استفاده کنند. برای اجاره اتومبیل، اکثر شرکت ها به شما وسیله نقلیه اجاره نمی­دهند مگر اینکه گواهینامه محلی داشته باشید.
بیشتر افراد در سفر به اتیوپی، اتومبیل 4WD را با راننده استخدام می­کنند. پیشرفت های اخیر جاده ها بدان معنی است که استفاده از اینگونه اتومبیل­ها همیشه ضروری نیست، اما همه شرکت های تور فقط 4WD ارائه می­دهند. علیرغم رقابت بین آژانس های متعدد در آدیس آبابا که این نوع اتومبیل را کرایه می­دهند، قیمت ها رو به نزول است و از 180 دلار در روز شروع می­شود.
میزان کرایه بیشتر شرکت ها شامل اجرت راننده، کیلومتر نامحدود، هزینه راننده (برای غذا و اقامت آنها)، سوخت، بیمه شخص ثالث، لغو خسارت ناشی از تصادف و مالیات های دولتی هستند. در سفر به اتیوپی برای کرایه یک اتومبیل، تمام این جزئیات را بررسی کنید. برخی از شرکت ها به شما اجازه می­دهند هزینه سوخت را جداگانه پرداخت کنید، در اینصورت هزینه همیشه ارزانتر از پرداخت کلی خواهد شد.

خطرات احتمالی برای گردشگران در اتیوپی

خطرات احتمالی برای گردشگران در اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در مقایسه با بسیاری از کشورهای آفریقایی، سفر به اتیوپی در اکثر اوقات بسیار امن است. در این کشور، وقوع جرم جدی یا خشونت آمیز در برابر مسافران بسیار نادر است. در خارج از پایتخت، خطر جرم­های کوچک همچنان بیشتر می­شود. یک نکته ساده برای مسافران این است که  همیشه به هر کجا که می­روید، مراقب خود و وسایل­تان باشید. در اینصورت بسیار بعید است که با مشکلات جدی روبرو شوید و حتی اگر برای مقابله با آنها آمادگی کامل داشته باشید، احتمال کمتری برای درگیر شدن با خطر وجود خواهد داشت.
جیب بری بزرگترین دغدغه ایمنی برای مسافران است، و این یک مشکل عمده در آدیس آبابا و سایر شهرهای بزرگ است.
در سفر به اتیوپی در ایستگاه های اتوبوس وسایل خود را حفظ کنید و مراقب افرادی باشید که می­خواهند کیف های شما را در سقف اتوبوس بگذارند. توجه داشته باشید که سارقان حرفه ای گاهی در جشنواره ها و بازارهای بزرگ فعالیت می­کنند و اتیوپیایی ها و همچنین توریست ها را هدف قرار می­دهند.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به اتیوپی

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به اتیوپی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انتقال بیماری تیفوئید و هپاتیت A از طریق غذا و آب آلوده امکان پذیر است و برای بیشتر مسافران، استعمال این دو واکسن توصیه می­شود. در سفر به اتیوپی امکان انتقال هپاتیت B از طریق خون و مایعات آلوده بدن برای مسافران به اکثر مناطق وجود دارد و توصیه می­شود این واکسن را انجام دهند.
هاری از بزاق حیوانات آلوده به انسان منتقل می­گردد و اتیوپی از این نظر جزو کشورهای پرخطر است. برای مسافران طولانی مدت و افرادی که ممکن است در سفر به اتیوپی با حیوانات در تماس باشند انجام این واکسن توصیه می­شود. واگیری مننژیت از طریق باکتری های موجود در هوا و یا تماس مستقیم امکان پذیر است، واکسیناسیون برای مننژیت در هنگام سفر به اتیوپی در فصل خشک بین دسامبر و ژوئن توصیه می­گردد. فلج اطفال نیز از طریق غذا و آب آلوده میسر می­شود، اگرچه انتقال فلج اطفال به صورت فعال در اتیوپی وجود ندارد، اما در برابر شیوع آن آسیب پذیر است. به طور معمول به روز بودن در مورد این واکسیناسیون برای اکثر برنامه های سفر به اتیوپی در نظر گرفته شده است.

آخرین ویرایش: 2020-03-06 15:02:41 216