x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
کامرون

کامرون

کشور کامرون در بخش میانه‎ی آفریقا قرار دارد و پایتخت آن شهر یائونده است. جمعیت این کشور حدود 24.05 میلیون نفر اعلام شده است و مردم این کشور به زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می‎کنند. واحد پول کامرون فرانک آفریقایی است. یائونده پایتخت این کشور است، بزرگترین شهر در کامرون دوالا نام دارد. این کشور به طور کلی به عنوان لولای آفریقا معروف است، این کشور در کنار خلیج بیافرا قرار دارد و از سمت غرب با نیجریه همسایه است. مساحت کشور کامرون 475.442 کیلومتر مربع است و البته که به طور کلی آب و هوای این کشور استوایی بوده و ساحل داغ و بارانی دارد. واردات از کشور چین به کشور کامرون بیشتر در زمینه ماشین آلات و همینطور تجهیزات الکترونیک آن است. وضعیت سوخت و مواد غذایی در کشور کامرون نیز از سوی کشورهای فرانسه و نیجریه ارزیابی شده است به طور کلی واردات از کشور چین به کشور کامرون مشخص است.  

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Republic of Cameroon عربی: الكاميرون
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: زبان‎های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک آفریقای میانه CFA هرCFA معادل 0.0017 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00237
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 50
 • پایتخت: یائونده
 • زبان های رسمی: فرانسوی / انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 24.05 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: UTC+1 (WAT)
 • دامنه اینترنتی: .cm
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 38.445 میلیارد USD

سفر به کامرون

سفر به کامرون، سفر به کشوری است که در اتصال بین آفریقای مرکزی و آفریقای غربی واقع شده و از دیدگاه جغرافیایی، لولای سرزمین آفریقا نام گرفته است. کشور کامرون در کنار خلیج بیافرا قرار دارد که از غرب با کشور نیجریه، از شمال با کشور چاد، از شرق با کشور آفریقای مرکزی، گینه استوایی و گابن هم مرز است و از جنوب با کشور جمهوری دموکراتیک کنگو همسایه می­باشد. کشور کامرون دارای چهار منطقه جغرافیایی با شرایط آب و هوایی مختلف می­باشد. در مطالعه تاریخ این کشور در سفر به کامرون می­خوانید که ساکنین اولیه آن از قوم بانتو بوده و کامرون تا زمان ظهور پرتغالی ها در سال 1472، محل استقرار تمدن سائو بوده است. در قرون 18 و 19 مسلمانان در این منطقه ساکن شدند. کامرون در سال1884 جزو مستعمرات آلمان بود که پس از جنگ جهانی اول بین فرانسه و انگلیس تقسیم گردید، تا آنکه در سال 1960 قسمت شمالی که تحت حکومت انگلیس بوده و سال بعد قسمت جنوبی تحت حکومت فرانسه، استقلال خود را بازیافت و جمهوری کامرون نام گرفت.

سفر به کامرون

زندگی در کامرون

کشور کامرون در بخش میانه‌ی آفریقا قرار دارد و پایتخت آن شهر یائونده است. جمعیت این کشور 24.05 میلیون نفر اعلام شده است و مردم این کشور به زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می‎کنند. واحد پول کامرون فرانک آفریقایی است. بزرگترین شهر در کامرون دوالا نام دارد. این کشور در کنار خلیج بیافرا قرار دارد و از سمت غرب با نیجریه همسایه است. مساحت کشور کامرون 475.442 کیلومتر مربع است. به طور کلی آب و هوای این کشور استوایی بوده و ساحل داغ و بارانی دارد. هزینه آب و برق و گاز مصرفی در کشور کامرون در یک آپارتمان 85 متری، حدود 56.000.00 فرانک آفریقای مرکزی برای هر ماه تعیین شده است. تعرفه ای که برای یک دقیقه مکالمه با تلفن اعتباری در نظر گرفته شده‌، 77.14 فرانک آفریقای مرکزی است. شما برای خرید یک عدد بلیط سینما در کشور کامرون باید 2.000.00 فرانک آفریقای مرکزی هزینه پرداخت کنید، در صورتی که علاقه به باشگاه‌های ورزشی و تناسب اندام دارید، هزینه شما در این بخش برای یک ماه، حدود 20.125.00 فرانک آفریقای مرکزی می‌شود.

زندگی در کامرون

مهاجرت به کامرون

مهاجرپذیری کشور کامرون به نسبت سال های گذشته حدود 7 درصد بیشتر شده است، این موضوع به دلیل کنترل نرخ تورم از سوی دولت کشور کامرون است. در روال ثبت شرکت در کشور کامرون جریان های مشخص زیادی دیده می‎شود. به طور کلی شرایط کشاورزی در کشور کامرون خوب است. رضایت از بخش خدمات رفاهی هر کشوری یکی از دلایل اقامت محسوب می‎شود. اگر شما یک کشور را برای زندگی انتخاب می‎کنید بهتر است بدانید که کشور انتخاب شده چقدر می‎تواند برای شما و به خصوص فرزندتان شرایط و خدمات رفاهی درستی داشته باشد. مشخص است که دولت سیاست بهداشت و بانکداری در کشور کامرون را بهتر از قبل کرده است، خرید خانه در کشور کامرون و گرفتن اقامت آسانتر از گذشته شده است و البته که همه تلاش در زمینه کاهش هزینه زندگی نیز صورت گرفته است.

مهاجرت به کامرون

تحصیل در کامرون

پذیرش برای مقطع فوق لیسانس در کشور کامرون دو بار در سال صورت می‎گیرد و یک بار از این نوبت به صورت آزمون ورودی و بار دیگر تنها با شرط رزومه تحصیلی قوی است. مشخص است که پذیرش تحصیلی با شرکت در آزمون برای کسانی که رزومه تحصیلی قوی ندارند بهتر است. کسانی که دوره فوق لیسانس در کشور کامرون را انتخاب کرده‌اند، نیاز به ارائه مدرک لیسانس دارند، نیاز است که رزومه تحصیلی خوبی داشته باشند و بهتر است که مدرک زبان ارائه دهند که آیلتس با نمره بالای 5.5 اعلام شده است. تحصیل در کشور کامرون در رشته های کسب و کار، مدیریت، بازاریابی و همینطور خدمات پشتیبانی بهتر است که آمار 48 درصدی را به خود اختصاص داده است پس از این گروه، رشته های کامپیوتر و علوم و خدمات پشتیبانی در کشور کامرون از رشته های پرطرفدار محسوب می‎شود و البته که رشته های علوم و فنون و علوم عمومی ‎در این کشور نیز در لیست رشته های خوب تحصیلی قرار دارند. تحصیل رایگان در کشور کامرون بیشتر در رشته های علوم زیستی و زیست شناسی دیده شده است، این آمار مربوط به سال 2020 است، در آمار تحصیلی کشور کامرون اینطور مشخص است که اگر شخص بتواند در رشته علوم زیستی به رشد خوبی برسد می‎تواند شرایط خوبی برای ورود به مقطع دکترا داشته باشد.

تحصیل در کامرون