x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی در رشته دندانپزشکی، حدود 5 سال طول می‌کشد. در این دوره نیز دانشجو باید تمام مدارک لازم را که در قسمت قبلی ذکر کرده‌ایم، شامل ریز نمرات دوره‌های قبلی تحصیلی، مدرک معتبر زبان انگلیسی، سوابق علمی و پژوهشی و ... را برای ارائه به دانشگاه مورد نظر خود آماده کند. در سال‌های اولیه رشته دندانپزشکی در آفریقای جنوبی، دانشجویان باید درس‌های تئوری مانند بهداشت، سلامت دهان و دندان، تغذیه، دندانپزشکی بالینی و ... را بگذرانند. تحصیل در آفریقای جنوبی در این رشته به مهارت و هوش بالایی نیاز دارد و افرادی که در این رشته فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند در مراکز درمانی یا به صورت خصوصی به کار مشغول شوند. 

متقاضیان تحصیل در آفریقای جنوبی در رشته دندانپزشکی می‌توانند در این رشته در گروه‌های تخصصی بیماری‌های فک و دهان، ناهنجاری دهان و دندان و جراحی تخصصی فک و دندان نیز تحصیلات خود را به پایان برسانند. داشتن مدرک زبان انگلیسی برای موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه برای پذیرش دانشجویان در رشته دندانپزشکی، لازم و ضروری است. افراد متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی باید در آزمون ورودی این رشته‌ها نمره قبولی در دروس علوم، ریاضیات، زبان انگلیسی و فیزیک و همچنین آزمون‌های هوش را به دست آورند. 

تخصص دندانپزشکی در آفریقای جنوبی و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

تخصص دندانپزشکی در آفریقای جنوبی و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

تمام حوزه های علمی در رشته دندانپزشکی نیز می توانند به عنوان یک تخصص برای دانشجویان دندانپزشکی در این کشور به شمار آیند.

اگر قصد دارید برای تحصیل در آفریقای جنوبی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اقدام کنید باید ابتدا تمام مدارک مورد نیاز را آماده کرده و درخواست خود را مبنی بر شرکت در این دوره ها برای دانشگاه ارسال نمایید. برای ورود به آفریقای جنوبی نیاز دارید ویزای تحصیلی دریافت کنید. مدارک تحصیلی، مدارک هویتی، ترجمه مدارک، پاسپورت، عکس و تأمین بودجه مالی برای دریافت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی لازم هستند.

جایگاه دندانپزشکی آفریقای جنوبی در جهان و اعتبار مدارک آن

جایگاه دندانپزشکی آفریقای جنوبی در جهان و اعتبار مدارک آن

کشور آفریقای جنوبی یکی از بهترین کشور ها جهت ارائه مدارک دندانپزشکی در کل قاره آفریقا به حساب می‌آید چرا که کیفیت خدمات تحصیلی و آموزشی در کشور آفریقای جنوبی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و این کشور یک مقصد بسیار پرطرفدار و محبوب برای دانشجویان بین‏المللی به حساب می‌آید. تفاوت های بسیار زیادی در بین دانشگاه های ارائه دهنده رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی در نوع خدمات و کیفیت آموزش و تحصیلات وجود دارد که فرد دانشجو باید سعی کند به خوبی در مورد دانشگاه مورد نظر تحقیق کرده و در نتیجه یک دانشگاه با توجه به شرایط و کیفیت مورد نظر را انتخاب نماید. چیزی که مشخص است هر چه سطح علمی و آموزشی دانشگاه مورد نظر بالاتر باشد، هزینه های مربوط به تحصیل نیز برای دانشگاه مورد نظر رقم بالاتری خواهد بود. در حالت کلی هر دانشگاه که ارائه دهنده رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی باشد از فرمت متفاوتی برخوردار می‎باشد؛ بنابراین فرد درخواست کننده باید پیش از آنکه درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه نماید باید دانشگاه انتخابی خود را به خوبی آنالیز کرده و سپس درخواست خود را جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی به دانشگاه مورد نظر اعلام نماید. جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی لازم است که تحصیلات خود را با دو سال آموزش نظری در زمینه علوم پزشکی، آسیب شناسی مقدماتی و همچنین فارماکولوژی و مواردی مانند علوم پایه شروع نمایید.

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در آفریقای جنوبی

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در آفریقای جنوبی

در حالت کلی تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی حدود ۵ سال به طول می‌انجامد. بعد از تمام شدن دوران تحصیل فرد در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی، از سمت دانشگاه مورد نظر مدرکی مبنی بر پایان این دوره به فرد دانشجو تعلق میگیرد که این مدرک از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و دانشجو می‎تواند جهت فعالیت در حوزه دندانپزشکی و ادامه تحصیل با استفاده از این مدرک، به سراسر دنیا مهاجرت کرده و در آنجا به ادامه تحصیل پرداخته و یا به اشتغال مشغول گردد. همچنین دانشجو جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی لازم است که ریز نمرات دوره های تحصیلی قبل به همراه سوابق تحصیلی و پژوهشی خود و همچنین یک مدرک زبان معتبر به دانشگاه مورد نظر ارائه نمایند. در حالت کلی دانشجویی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی می‎باشد باید در سال‌های ابتدایی دوران تحصیل خود درس های تئوری مانند درس سلامت دهان و دندان، تغذیه، دندانپزشکی بالینی، بهداشت و غیره را گذرانده و این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارد. تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی، احتیاج به مهارت بالایی دارد و افرادی که در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی تحصیل نمایند می‎توانند در مراکز درمانی و یا به صورت خصوصی به کار مرتبط با حوزه دندانپزشکی مشغول گردند.

 

درخواست کنندگان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی این امکان را خواهند داشت تا در گروه‌های تخصصی ناهنجاری های دندان و دهان و همچنین جراحی تخصصی فک و دندان و بیماری‌های فک و دندان تحصیلات خود را به اتمام برسانند. افرادی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی هستند، باید در آزمون های ورودی این رشته نمره قبولی را کسب کنند و از موارد مهم این آزمون ها درس های علوم ریاضیات، زبان انگلیسی، فیزیک و همچنین تست های هوش می‎باشد. یکی از موارد بسیار ضروری جهت موفقیت در آزمون های ورودی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی، داشتن مدرک زبان معتبر انگلیسی می‎باشد. در حالت کلی مدرک ارائه شده از سمت دانشگاه معتبر موجود در کشور آفریقای جنوبی از اعتبار کامل برخوردار بوده و دانشجویان می‎توانند با استفاده از مدرک خود در سراسر دنیا به اشتغال و ادامه تحصیل در رشته دندان پزشکی مشغول شوند.

 

سر فصل دروس دندانپزشکی در آفریقای جنوبی (عمومی و تخصصی)

سر فصل دروس دندانپزشکی در آفریقای جنوبی (عمومی و تخصصی)

دروس عمومی:

 

پرتو شناسی

دندانپزشکی عمومی

دندانپزشکی ترمیمی

جراحی های فک، صورت و دهان

آسیب شناسی و بیولوژی دهان

ارتودنسی

پزشکی دهان و پریودنتیکس

پروتز و مکانیک دندانپزشکی

 

دروس سال اول:

ترم اول:

شیمی

علوم و منظره ی جهانی

علوم رفتارشناسی انسان

بیولوژی سلولی و مولکولی

فیزیک عمومی

واژه شناسی پزشکی

 

ترم دوم:

گرایش ها

گرایش های کامپیوتر

اورگانیسم مولکولی

فراگیری دانش و پردازش

 

سال دوم:

ترم اول:

هوموئستازی (هم ایستایی)

خون شناسی

آناتومی

انسان و محیط اطراف

 

ترم دوم:

پاتولوژی

بیماری های عفونی

مراقبت های ضروری اولیه

پزشکی بالینی دهان

مقدمه ای بر پزشکی بالینی

 

سال سوم:

قلب و رگ های خونی

ریه و قفسه ی سینه

سیستم های انسانی کاربردی

تمرین مدیریت

اودنتولوژی

پریودنتولوژی

ناهنجاری های دندانی صورت

جراحی دهان و دندان

نصب اعضای مصنوعی بر دندان

رادیوگرافی

 

سال چهارم:

سیستم های انسانی کاربردی

تمرین مدیریت

اودنتولوژی

پریودنتولوژی

ناهنجاری های دندان و صورت

جراحی دهان و دندان

نصب اعضای مصنوعی بر دندان

آسیب شناسی فک و صورت

مراقبت جامع از بیمار

سال پنجم:

پاتولوژی دهان

دندان پزشکی عمومی

آسیب شناسی

مواد مربوط به دندان

پزشکی دهان

دندانپزشکی ترمیمی

نصب اعضای مصنوعی بر دندان

ارتودنسی

پریودنتیکس

جراحی های فک و صورت و دهان

روانشناسی

 

سال ششم:

دنداپزشکی ترمیمی

نصب اعضای مصنوعی بر دندان

ارتودنسی

پریودنتیکس

جراحی های صورت، فک و دهان

تمرین مدیریت

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در آفریقا جنوبی

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در آفریقا جنوبی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دوره تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی را در سر دارند این امکان را خواهند داشت که در تمامی حوزه های علمی مربوط به رشته دندانپزشکی به عنوان یک متخصص به تحصیل خود در این رشته ادامه دهند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی را دارند، باید برای تمامی مدارک مورد نظر را آماده کرده و درخواست خود را مبنی بر شرکت در دوره تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال نمایند. در حالت کلی فرد متقاضی برای تحصیل در دوره تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی، احتیاج به ویزای تحصیلی دارد و از جمله مواردی که جهت دریافت ویزای تحصیلی باید آنها را تعیین نماید مدارک تحصیلی دوره های قبل و مدارک هویتی، پاسپورت، بودجه مالی مورد نظر و همچنین ترجمه تمامی مدارک می‎باشد.

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی آفریقای جنوبی

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی آفریقای جنوبی

در کشور آفریقای جنوبی دانشگاه‌های بسیار زیادی وجود دارد اما یکسری دانشگاه‌ها از نظر سطح علمی و کیفی در سطح بسیار بالایی قرار گرفته و همچنین مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در کشور اسلامی‎آیران نیز می‌باشند که در ادامه این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید:

دانشگاه کیپ تاون University of Cape Town

یکی از دانشگاه‌های بسیار با کیفیت و سطح بالای موجود در کشور آفریقای جنوبی که خدمات لازم جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی را ارائه می‎نماید، دانشگاه کیپ‌تاون باشد که در شهر کیپ تاون در کشور آفریقای جنوبی قرار دارد. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی‎ در اوایل قرن هجدهم در سال ۱۸۲۹ فعالیت خود را آغاز نموده و همچنین به عنوان قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در کشور آفریقای جنوبی و در عین حال معتبرترین دانشگاه موجود در قاره آفریقا به حساب می‌آید که رتبه 2 در کشور و 163 در جهان را از آن خود کرده است. یک موسسه بسیار کارآمد به نام تحقیقات سلامت و طب سالمندان نیز در دانشگاه کیپ تاون قرار دارد که در این موسسه امکان کار پاره وقت برای دانشجویان وجود دارد. از جمله حوزه های فعالیت در دانشگاه‌ها می‎توانیم به کار در کتابخانه کار در اداره خدمات و کار در قسمت فناوری اطلاعات و غیره اشاره نماییم. در مورد این دانشگاه باید بگویم که متاسفانه تمام این کمک‌های مالی و بورسیه های تحصیلی دانشگاه صرفا به شهروندان کشور آفریقای جنوبی تعلق گرفته و برای دانشجویان بین‏المللی هیچگونه بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته نمی‌شود.

 

دانشگاه وایت واتر سرندUniversity of theWitwatersrand

یک دانشگاه بسیار با کیفیت ارائه دهنده رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی، دانشگاه وایت واتر سرند می‎باشد که به عنوان یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی دولتی بسیار با کیفیت در کشور آفریقای جنوبی به حساب می‌آید که در شهر ژوهانسبورگ قرار گرفته است، همچنین سطح خدمات آموزشی و تحصیلی در دانشگاه وایت واتر سرند بسیار بالا بوده و این دانشگاه در میان برترین دانشگاه‌های موجود در سراسر دنیا طبقه بندی می‎گردد.

دانشگاه استلنبوش Stellenbosch University

یکی از دانشگاهای بسیار با کیفیت ارائه دهنده رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی دانشگاه استلنبوش می‎باشد که فعالیت خود را در اواخر قرن نوزدهم و سال ۱۹۱۷ در کشور آفریقای جنوبی آغاز نموده و به عنوان یکی از چهار دانشگاه تحقیقاتی در کشور آفریقای جنوبی فعالیت خود را ادامه می‎دهد. در حالت کلی دانشگاه استلنبوش بیشترین تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در کشور آفریقای جنوبی جذب نموده همچنین ۱۰ درصد از دانشجویانی که به دانشگاه استلنبوش جهت تحصیل وارد می‎گردند به عنوان دانشجویان بین‏المللی به حساب آمده و از کشورهای دیگر وارد این دانشگاه شده‌اند؛ با توجه به همین آمار دانشگاه استلنبوش بیشترین تعداد دانشجویان بین‏المللی را در قاره آفریقا در خود جای داده است. سطح خدمات تحصیلی و آموزشی در دانشگاه استلنبوش بسیار بالا بوده و جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی انتخاب دانشگاه استلنبوش به عنوان یکی از بهترین گزینه ها به حساب می‌آید.

 

دانشگاه کوازولو ناتال University of Kwazulu Natsl

دانشگاه کوازولو ناتال که از دانشگاه‌های بسیار معتبر جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی به حساب می‌آید، فعالیت خود را در سال ۲۰۰۴ پس از ادغام دانشگاه ناتال و دانشگاه دور بانو استویل آغاز نموده است. این دانشگاه جزو ۴ دانشگاه برتر موجود در کشور آفریقای جنوبی به حساب می‎آید که خدمات آموزشی بسیار مناسبی را جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی به دانشجویان خود ارائه می‎نماید. این دانشگاه دارای ۵ دانشکده بوده که تمامی ‎آنها در استان ناتو در کشور آفریقای جنوبی قرار گرفته‌اند. یکی از ویژگی‌های مثبت و امتیازات این دانشگاهاین است  که یک مرکز درمانی با مشارکت دانشگاه هاروارد در این دانشگاه تاسیس شده است که در آن پژوهش های گسترده ای در زمینه دندانپزشکی صورت می‎گیرد و این مورد به عنوان یک کلید برتری برای این دانشگاه در کشور آفریقای جنوبی به حساب می‎آید. همچنین باید بگویم که سطح خدمات آموزشی و تحصیلی در این دانشگاه بسیار بالا بوده و این دانشگاه گزینه ای بسیار مناسب جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی برای دانشجویان بین‏المللی به حساب می‎آید چراکه زبان تحصیل و آموزش نیز در این دانشگاه به انگلیسی می‎باشد.

 

دانشگاه ژوهانسبورگ

دانشگاه ژوهانسبورگ یکی از بهترین دانشگاه موجود در کشور آفریقای جنوبی به حساب می‌آید. این دانشگاه در شهرستان ژوهانسبورگ قرار گرفته و فعالیت خود را در اواسط قرن نوزدهم و در سال ۱۹۷۶ شروع کرده است و در حال حاضر در این دانشگاه چیزی حدود ۵۰ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف مشغول به تحصیل می‎باشند که از این تعداد حدود ۹۰ درصد در مقطع کارشناسی هستند. این دانشگاه دارای ۸ دانشکده از جمله دانشکده آموزش و پرورش، دانشکده حقوق، دانشکده علوم انسانی، دانشکده طراحی و معماری دانشکده علوم پزشکی، دانشکده علوم مهندسی و دانشکده هنرهای زیبا می‌باشد. دانشگاه ژوهانسبورگ به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های موجود در کشور آفریقای جنوبی و یک دانشگاه چند فرهنگی و پویا به حساب می‎آید که دارای ۶ هدف استراتژیک در زمینه تحصیلات و آموزش می‎باشد که این اهداف به شرح زیر می‎باشند:

 • ایجاد خلاقیت در زمینه تحقیقات و نوآوری
 • توجه به امر تعالی در موضوع آموزش و یادگیری و تحصیلات
 • ایجاد نمای برتر در زمینه آموزش های بین‏المللی
 • مدیریت اصولی و صحیح اعتبارات در سطح ملی و جهانی
 • ایجاد مناسبت لازم جهت رشد و تعالی جهانی دانشجویان
 • توجه به موضوع غنی سازی دانشجویان برای یادگیری و تجربه زندگی دوستانه

 

دانشگاه پرتوریا

دانشگاهی بسیار ایده آل و مناسب جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی، دانشگاه پرتوریا می‎باشد که فعالیت خود را در ابتدای قرن نوزدهم در سال ۱۹۸۰ آغاز نموده است. این دانشگاه دارای ۹ دانشکده بوده که هر ساله حدود ۴ هزار دانشجو در آن به تحصیل مشغول می‎گردند که بیشترین دانشجویان این دانشگاه از سایر کشورها بوده و به عنوان دانشجویان بین‏المللی به حساب می‎آیند. خدمات آموزشی و تحصیلی و طبیعت زیبای شهر پرتوریا از مزایای تحصیل در دانشگاه پرتوریا به حساب می‌آید و از جمله مهمترین دانشکده های موجود در دانشگاه پرتوریا می‌توان به دانشکده های پزشکی، دانشکده های دندانپزشکی، دانشکده های علوم سلامت و درمان و همچنین سیستم های بهداشتی و بهداشت عمومی اشاره کرد. یکی از مزایای بسیار مناسب دانشگاه پرتوریا برای افرادی که خواهان تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی و در این دانشگاه هستند، خوابگاه بسیار پرظرفیت این دانشگاه می‎باشد که در آن چیزی حدود ۹ هزار دانشجو در حال تحصیل هستند و از خدمات و امکانات بسیار مناسبی برخوردار می‎باشند.

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در آفریقای جنوبی

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در آفریقای جنوبی

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی حدود ۵ سال طول می‌‎کشد؛ دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور آفریقای جنوبی، دو برنامه کلی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان خود در نظر گرفته‌اند؛ اولین برنامه، اخذ دیپلم از دانشگاه سلامت دهان و دندان می‌باشد که این دوره حدود دو سال به طول می‌انجامد و دوره دوم مربوط به کارشناسی درمانی دندانپزشکی است که این دوره نیز در حالت کلی ۳ سال به طول می‌انجامید و هر فرد بعد از تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی، این امکان را دارد تا در درمانگاه های دولتی و خصوصی برخی بیمارستان‌ها به کار در حوزه دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی مشغول گردد و جهت ادامه تحصیل در همین کشور یا کشورهای دیگر بپردازد. با توجه به اینکه زبان تحصیل در دانشگاه‌‎های موجود در کشور آفریقای جنوبی و همچنین مدارس آن انگلیسی می‎باشد، از این رو بسیاری از متقاضیان بین‏المللی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی هستند و حداقل مدرک زبان مورد نظر برای تحصیل را دارند می‌توان این کشور را جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی انتخاب نمایند. زبان آیلتس بالاتر از سطح ۶ برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی مورد نیاز می‎باشد. همچنین جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور آفریقای جنوبی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی، یکسری مدارک احتیاج می‎باشد که فرد درخواست کننده باید تمام این مدارک را حاضر کرده و به دانشگاه مورد نظر ارسال نماید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 • ارائه اصل و کپی مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه مدرک رسمی‎دیپلم و ریز نمرات به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک دوره پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه رزومه قوی و انگیزه نامه به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه مدارک لازم جهت مشخص شدن عدم داشتن سوء پیشینه به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی برای فرد متقاضی به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک زبان معتبر مانند آیلتس به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه یک شماره حساب بانکی معتبر جهت انجام مراحل مالی
 • ارائه شش قطعه عکس مناسب پاسپورت
 • ارائه گذرنامه برای فرد متقاضی که گذرنامه باید حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد
 • ارائه مدرک مبنی بر داشتن تمکن مالی به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه تاییدیه مدارک مورد نظر از سمت سفارت به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی

 

در حالت کلی با توجه به اینکه هزینه تحصیل و زندگی در کشور آفریقای جنوبی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور افریقای جنوبی نسبت به سایر کشورها کمتر بوده و همچنین امکانات زندگی مناسبی در اختیار دانشجویان قرار می‎گیرد و در عین حال شرایط لازم جهت اخذ ویزای تحصیل برای این کشور بسیار آسان دارد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر امکان پذیر می‎باشد. این فرصت برای فرد درخواست کننده وجود دارد تا به همراه اعضای خانواده به این کشور مهاجرت نماید، تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی گزینه ای بسیار مناسب برای دانشجویان بین‏المللی همچنین دانشجویان موجود در کشور عزیزمان ایران به حساب می‌آید. در شرایط تحصیل برای دانشجویان بین‏المللی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی، کشور آفریقای جنوبی نسبت به سایر کشورها بسیار آسان تر می‎باشد. باید بگوییم که برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی داشتن مدرک زبان انگلیسی یکی از شروط لازم می‎باشد که تمامی‎دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی را دارند باید حداقال از مدرک آیلتس سطح ۶ به بالا بهره برده و آن را داشته باشند و در نتیجه به عنوان اسناد یکی از دانشگاه وجود در کشور آفریقای جنوبی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی پذیرش گردند.

همچنین دانشجویی که مدرک زبان جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی را نداشته باشد این امکان را دارد تا در دوره های زبان انگلیسی به صورت جداگانه شرکت کرده و بعد از اخذ مدرک زبان مورد نظر جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی از طریق دانشگاه مورد نظرش اقدام نماید. این کشور یعنی کشور آفریقای جنوبی برای آن دسته از افرادی که خواهان گذراندن دوره های زبان هستند نیز ویزای تحصیلی صادر می‎کند؛ در حالت کلی تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی حدود ۵ سال به طول می‌انجامد البته در دوران تحصیل در رشته های دندانپزشکی و پزشکی در دانشگاه مختلف موجود در کشور آفریقای جنوبی به صورت مشترک ارائه شده و از ترم پنجم به بعد می‎باشد که این رشته ها از یکدیگر تفکیک شده و دروس تخصصی ارائه می‎گردند. دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی در سال آخر رشته تحصیلی خود به صورت عملی وارد بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها شده و دروس عملی را در این مکان ها یاد می‎گیرند. در انتها نیز یک آزمون از دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی اخذ شده که بعد از پشت سر گذاشتن این ها تنها با موفقیت مدرک خود را به عنوان دندانپزشکی دریافت می‎کنند. در سال آخر رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی که دانشجویان به عنوان کارآموز فعالیت می‌کند مبلغی به عنوان حقوق برای آنها در نظر گرفته می‎شود. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی با توجه به دانشگاه انتخاب شده از سمت دانشجو متغیر می‎باشد و به صورت میانگین چیزی حدود ۶ هزار دلار در سال به عنوان هزینه دانشگاه در نظر گرفته می‎شود.

هزینه تحصیل دندانپزشکی آفریقای جنوبی

هزینه تحصیل دندانپزشکی آفریقای جنوبی

بازار کار در کشور آفریقای جنوبی برای خارجه بسیار محدود بوده و همچنین تهیه مسکن دانشجویی در اکثر دانشگاه های موجود این کشور ارائه شده و این مسکن در محوطه دانشگاهی در نزدیکی آنها می‎باشد همچنین در صورتی که دانشجویان آنان که برای زندگی خود بگذرد در دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی خوابگاه دانشجویی را انتخاب نماید در بخشی از هزینه‌های خود تا حدود زیادی صرفه جویی کرده و این مسئله می‌تواند یک اتاق مشترک یا یک اتاق با یک تخت و یک خانه دربست باشد. در مورد هزینه ها باید بگوییم بسته به محل و نوع اقامت این قیمت ها متغیر می‌باشد و به صورت تخمینی برای هر فرد دانشجو چیزی حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ پوند در ماه هزینه خواهد داشت.

کار در تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی

کار در تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی

در کشور آفریقای جنوبی، افراد این امکان را دارند تا در حین تحصیل خود به کار پاره وقت مشغول شده و می‎توانند تا ۲۰ ساعت در هر هفته به انجام کار پاره وقت مشغول شوند و دانشجو می‎تواند از این طریق هزینه ها و شهریه خود را تا حدودی کاهش داده و همچنین از این طریق تجربه کار در بازار مختلف در کشور آفریقای جنوبی را نیز به دست بیاورد. تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی یکی از رشته هایی است که بعد از رشته پزشکی در رتبه دوم اولویت دانشجویان خارجی قرار دارد، با توجه به همین موضوع مورد توجه بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا قرار گرفته است. برنامه تحصیلی رشته دندانپزشکی در کشور حدود ۵ سال بوده که توسط دانشگاهی مختلفی در این کشور ارائه می‌گردد؛ همچنین هر فرد دندانپزشک پس از پایان دوران تحصیل خود در رشته دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی می‌تواند به درآمد بسیار مناسبی دست پیدا کند که این درآمد به صورت تخمینی در ماه چیزی حدود  ZAR 30.808  تا  115.716 ZAR محاسبه می‎شود.

مشاوره تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی
آخرین ویرایش: ‏6 ماه پیش - 929 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021