x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر مشاوره مهاجرت: 02143000021
تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی

رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های آفریقای جنوبی از محبوبیت ویژه‌ای در میان دانشجویان برخوردار است. بسیاری از دانشجویان خارجی نیز علاقه مند به تحصیل در دوره‌های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور هستند. هزینه‌های زندگی دانشجویی و تحصیل در این مقطع دانشگاهی در مقایسه با سایر کشورها ارزان‌تر است. داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی، شرط اصلی ورود به دوره پزشکی در آفریقای جنوبی است. تحصیل در آفریقای جنوبی در دوره پزشکی حدود 6 سال به طول می‌انجامد. در این دوره تحصیلی، دانشجو باید دروس تئوری با موضوعات مختلف مانند بهداشت، تغذیه، آناتومی، درمان بالینی و ... را با موفقیت بگذراند. در سال‌های آخر تحصیل در دوره پزشکی در این کشور، دروس دانشگاهی، تخصصی‌تر می‌شوند و شامل مواردی مانند جراحی، بیهوشی اتاق عمل و کارآموزی در بیمارستان می‌باشند. یکی از مهمترین مزیت‌های تحصیل در آفریقای جنوبی در دوره پزشکی این است که دانشجویان پس از پایان دوره و دریافت مدرک پزشکی خود می‌توانند در مراکز درمانی، بیمارستان‌ها، درمانگاه و ... مشغول به کار شوند. در این کشور برای دانشجویانی که در سال‌های آخر پزشکی مشغول به کارآموزی در بیمارستان هستند، حقوق معینی نیز در نظر گرفته می‌شود. برای تحصیل در آفریقای جنوبی در رشته پزشکی، دانشجویان می‌توانند هم با داشتن مدرک لیسانس و یا پس از پایان دوره دبیرستان به این مقطع وارد شوند. دانشگاه‌های مهم کشور آفریقای جنوبی که برای تحصیل در دوره پزشکی دارای اعتبار علمی بالایی هستند و از سوی وزارت علوم ایران نیز به تأیید رسیده‌اند به صورت زیر برای شما فهرست شده‌اند:

دانشگاه کیپ تاون – دانشگاه استنلبوش – دانشگاه ویت وات زراند – دانشگاه کوازولو – دانشگاه شمال غربی با سه دانشکده تخصصی 

 دانشجویان مقطع فوق لیسانس پزشکی در کشور آفریقای جنوبی، طی یک دوره حداقل 4 ساله تحصیل تمام وقت، می توانند از یک پزشک عمومی به یک متخصص در یکی از شاخه های پزشکی ارتقاء یابند.
 رشته های تخصصی پزشکی  پیشنهادی در کشور آفریقای جنوبی:

Anaesthesia
Cardiothoracic Surgery
Clinical Pharmacology
Dermatology
Diagnostic Radiology
Emergency Medicine 
Family Medicine
Medical Genetics
Neurology
Neurosurgery
Nuclear Medicine
Obstetrics & Gynaecology
Occupational Medicine
Ophthalmology
Orthopaedic Surgery
Otorhinolaryngology
Paediatric Surgery
Paediatrics
Pathology (Anatomical)
Pathology (Chemical)
Pathology (Clinical)
Pathology (Forensic)
Pathology (Haematological)
Pathology (Microbiological)
Pathology (Virological)
Plastic & Reconstructive Surgery
Psychiatry 
Public Health Medicine
Radiation Oncology
Surgery
Urology
 از شروط تحصیل در مقطع فوق لیسانس رشته ی پزشکی در آفریقای جنوبی می توان به این مورد اشاره کرد که دانشجویان متقاضی باید تحصیلات دوره لیسانس خود را در رشته ی پزشکی گذرانده باشند و همچنین باید توسط شورای سلامت کشور آفریقا ثبت نام شده باشند.

مشاوره تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی

جایگاه پزشکی در آفریقای جنوبی و جهان و اعتبار مدارک آن

جایگاه پزشکی در آفریقای جنوبی و جهان و اعتبار مدارک آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی به عنوان یکی از بهترین گزینه برای دانشجویان بین‏المللی به حساب می‎آید چرا که در کشور آفریقای جنوبی در برخی از دانشگاه‌ها، بهترین دوره‌های آموزشی با کیفیت و سطح بالا در اختیار دانشجویان قرار می‎گیرد. همچنین این نکته گفتنی است که دانشجویان بین‏المللی که به کشور آفریقای جنوبی جهت تحصیل در رشته پزشکی وارد می‌شوند تا حدود زیادی به دانشجویان کشورهای همسایه محدود می‎شوند ولی در این مورد باید بگوییم که کشور آفریقای جنوبی به عنوان یک گزینه بسیار مناسب برای دانشجویان بین‏المللی که به دنبال تحصیل در رشته پزشکی هستند به حساب می‎آید چرا که مدارک ارائه شده توسط دانشگاه‌های موجود در کشور آفریقای جنوبی که خدمات آموزشی برای تحصیل در رشته پزشکی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند اکثراً سطح بالایی داشته و مورد تایید اکثر مراکز علمی و آموزشی در سراسر دنیا می‎باشند؛ به طور کلی دانشجویی که قصد دارد در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی تحصیل نماید بهتر است قبل از اقدام به تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی به خوبی هدف خود را مشخص کرده و همچنین دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نماید تا در نتیجه بتواند به دانشگاهی مناسب وارد شده و دوره تحصیل خود در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی را با موفقیت پشت سر بگذارد. یکی از جذابیت های رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی و انتخاب این کشور برای تحصیل، وجود دانشگاه معتبر موجود در این کشور می‎باشد که تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی را به گزینه جذاب برای دانشجویان بین‏المللی تبدیل کرده است. با توجه به اینکه هر روزه متقاضیان رشته پزشکی در کل دنیا رو به افزایش هستند کشور آفریقای جنوبی توانسته امکانات بسیار مناسبی را برای دانشجویان بین‏المللی خود جهت تحصیل در رشته پزشکی تهیه نماید. دانشگاه های موجود در کشور آفریقای جنوبی که خدمات آموزشی و تحصیلی لازم جهت تحصیل در رشته پزشکی را به دانشجویان خود ارائه می نمایند مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور عزیزمان ایران نیز هستند.

 

طول مدت تحصیل پزشکی عمومی در آفریقای جنوبی

طول مدت تحصیل پزشکی عمومی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حالت کلی شرایط لازم برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی نسبت به سایر کشورها با این کشور اروپایی بسیار فرایندی ساده تر و بی دردسر تر خواهد داشت. تحصیل رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی حدود ۶ سال و یا دوازده ترم طول می‌کشد. در طی مدت ۶ سال تحصیل، فرد دانشجو در طول هر ترم زمینه خاصی از رشته پزشکی را فرا خواهد گرفت. در ترم های اول و دوم از دوره شش ساله تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی دانشجو با علوم بهداشتی مورد نیاز آشنا شده و همچنین در ترم های سوم تا ششم از دوران تحصیل شش سال در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی دانشجو با آموزش های لازم در جهت بهداشت و درمان آشنا شده و همچنین در ترم های آخر دوران تحصیلش در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی دروس تخصصی به فرد دانشجو تدریس شده و در نتیجه فرد باید دوره کارآموزی خود را به صورت کامل با موفقیت پشت سر بگذارد که البته در این دوره کسر حقوق و مزایا نیز به فرد دانشجوی در حال تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی تعلق می‌گیرد. همچنین فرد دانشجویی که در حال تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی می‎باشد در صورتی که طول دوره کارآموزی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد این امکان برای او به وجود می‎آید تا تاییدیه ای از سمت شورای بهداشت حرفه‌ای کشور آفریقای جنوبی به صورت جداگانه کسب کرده از این طریق بتوانند در بیمارستان‌های دولتی کشور آفریقای جنوبی به کار مشغول گردند. با توجه به این موضوع که زبان تحصیل در اکثر کشور دانشگاه های موجود در کشور آفریقای جنوبی که خدمات تحصیلی رشته پزشکی را به دانشجویان بین‏المللی خود ارائه می‌نماید، زبان انگلیسی می‎باشد؛ از همین رو بسیاری از متقاضیان که در خارج کشور آفریقای جنوبی جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی حاضر می‌شوند چرا که اکثر مردم آفریقای جنوبی به زبان انگلیسی کاملا تسلط داشته و از همین رو به زندگی برای دانشجویانی که به زبان انگلیسی مسلط می‎باشند در کشور آفریقای جنوبی تا حدودی راحت می‎باشد.

طول مدت تخصص پزشکی در آفریقای جنوبی

طول مدت تخصص پزشکی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حالت کلی کشور آفریقای جنوبی به عنوان یکی از ۳۰ کشور برتر دنیا به حساب می‎آید و یکی از گزینه های بسیار مناسب جهت کار پزشکان بین‏المللی می‎باشد. شهرهایی مانند کیپ‌تاون و یا ژوهانسبورگ در کشور آفریقای جنوبی با کمبود پزشک مواجه بوده و با توجه به همین موضوع، اشتغال و سرمایه‌گذاری برای افرادی که در رشته پزشکی تحصیل کرده اند بسیار خوب می‌باشد. همچنین برای پزشکان بین‏المللی این امکان وجود دارد تا ویزای کار دریافت کرده و به کشور آفریقای جنوبی مهاجرت نمایند، ویزای کار کشور آفریقای جنوبی جزو ویزاهای طول مدت بوده و این امکان وجود دارد تا افراد بدون داشتن پیشنهاد کاری به مدت دو سال برای انجام کار به کشور آفریقای جنوبی مهاجرت نمایند. از دیگر مزایای اخذ ویزای کار در کشور آفریقای جنوبی این موضوع باشد که این افراد می‎توانند به همراه خانواده و همراهان خود به این کشور مهاجرت نمایند.

سر فصل دروس پزشکی در آفریقای جنوبی (عمومی و تخصصی)

سر فصل دروس پزشکی در آفریقای جنوبی (عمومی و تخصصی) | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

سال اول (ترم اول و دوم)

 

 • مقدمه ای بر علوم سلامت یکپارچه بخش1
 • مقدمه ای بر علوم سلامت یکپارچه بخش2
 • شیمی
 • فیزیک

 

سال سوم و چهارم (ترم های 3 تا 6)

 

 • سیستم سلامت یکپارچه بخش IB
 • پزشک شدن بخش IA
 • پزشک شدن بخش IB
 • پزشک شدن بخش 2A
 • پزشک شدن بخش 2B
 • سیستم سلامت یکپارچه بخش IA
 • سیستم سلامت یکپارچه بخش 2
 • مقدمه ای بر تمرینات بالینی

در ترم 4، دانشجویان واحد های تخصصی را خواهند گذراند

 

سال پنجم (ترم های 9 و 10)

 

 • بیهوشی
 • مراقبت های بهداشتی اولیه
 • پزشکی اطفال ( شامل جراحی اطفال)
 • تخصص های پزشکی و جراحی (شامل نورولوژی، روماتولوژِی، چشم پزشکی و ...)
 • زنان و زایمان
 • جراحی ( شامل جراحی های عمومی، جراحی های پلاستیک و اورولوژی)
 • فارماکولوژی
 • شناخت آسیب های روحی روانی
 • جراحی اروپدی
 • پزشکی قانونی

 

سال ششم ( ترم های 11 و 12)

 

 • جراحی
 • پزشکی (شامل درماتولوژی)
 • زنان و زایمان
 • پزشکی خانواده
 • روانپزشکی
 • پزشکی اطفال (شامل جراحی کودکان)

 

 

 

 

نحوه اخذ پذیرش پزشکی عمومی در آفریقای جنوبی

نحوه اخذ پذیرش پزشکی عمومی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حالت کلی شرایط لازم برای اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه موجود در کشور آفریقای جنوبی که خدمات لازم جهت تحصیل در رشته پزشکی را به دانشجویان خود ارائه می‌نمایند، کار دشواری می‎باشد اما در این راه های زیادی به جز راه مستقیم یعنی ورود از طریق دبیرستان به دانشکده پزشکی وجود دارد که دانشجویان بین‏المللی می‎توانند از این رو جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی استفاده نمایند. پزشکی یک رشته بسیار محبوب در میان دانشجویان سراسر دنیا به حساب می‎آید و طرفداران بسیار دارد. دانشگاه های موجود در کشور آفریقای جنوبی سالانه تعداد زیادی درخواست برای تحصیل در رشته پزشکی در آفریقای جنوبی از سمت دانشجویان مختلف دریافت می‌کنند اما در این میان اینکه ظرفیت دانشگاه‌های موجود در کشور آفریقای جنوبی که خدمات تحصیل در رشته پزشکی را ارائه می‌نمایند بسیار محدود می‎باشد. با توجه به این موضوع است که ورود به دانشگاه های موجود در کشور آفریقای جنوبی جهت تحصیل در رشته پزشکی در آفریقای جنوبی امری دشوار می‎باشد اما در عین حال باید بگوییم که غیر ممکن نیست. در حالت کلی برای اینکه دانشجویان بخواهند برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی اقدام نمایند دو راه اصلی وجود دارد؛ این راه ها یکی شروع دوران تحصیل بلافاصله بعد از تکمیل شدن دوران دبیرستان و دیگری شروع دوران تحصیل با داشتن مدرک کارشناسی می‎باشد. در برخی از دانشگاه های موجود در کشور آفریقای جنوبی که خدمات تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی را ارائه می‌دهند، تعداد رشته‌های مربوط به کارشناسی علوم بهداشت را نیز ارائه می‌نمایند که دانشجویانی که موفق به ورود به رشته پزشکی نشده اند بتوانند در این روش ثبت نام کرده و بعد از سال سوم این رشته ها وارد رشته پزشکی شوند، این یک امتیاز مثبت برای دانشجویانی که خواهان تحصیل در رشته پزشکی هستند به حساب می‎آید این برنامه تحصیلی GEMP نام دارد. با استفاده از این برنامه، در صورتی که فرد دانشجو مدرک کارشناسی خود را به صورت کامل دریافت کرده باشد، این امکان را دارد تا در سال سوم به رشته پزشکی وارد شود و این بدین معنا است که به مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی فرد دانشجویی یک سال اضافه می‌شود یعنی فرد بعد از گذشت هفت سال موفق می‌شود تا مدرک تحصیلی رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی را کسب نماید و نکته مثبت در این زمینه این موضوع باشد که پس از گذراندن هفت سال دانشجو با دارا بودن دو مدرک کارشناسی فارغ‌التحصیل خواهد شد. مدت زمان تحصیل برای هر دو روش ذکر شده یکسان می‎باشد و تنها در روش دوم یک سال به مدت تحصیل فرد دانشجو در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی اضافه می‎گردد. همچنین لازم است این نکته را ذکر کنیم که پروسه اخذ پذیرش و تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی بسیار رقابتی و در عین حال سخت می‌باشد. بنابراین؛ در حالت کلی برای ورود به رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی دو راه وجود دارد که راه اول که به حالت عادی و پذیرش در همان ابتدای امر می‎باشد و دیگری در سال سوم برای فارغ التحصیلان در یک رشته کارشناسی دیگر مرتبط با رشته پزشکی می‎باشد که متقاضیان لازم است تا دوره های پیش نیاز را با اطلاعات کامل گذرانده باشند.

 

همچنین در آزمون ملی بنچمارک، درس هایی مانند انگلیسی، ریاضیات علوم زیستی و علوم فیزیک مورد بحث قرار می‎گیرند و دانشجویانی که خواهان تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی هستند باید به این موضوع توجه کنند که نتایج مربوط به پایان دوران تحصیل در مدرسه و دبیرستان برای پذیرش از سمت یکی از دانشگاه موجود در کشور آفریقای جنوبی بسیار مهم بوده و تاثیر بسیار زیادی در شرایط پذیرش آنها خواهد داشت. البته این پارامتر به تنهایی تاثیرگذار نبوده و معمولا دانشگاه ها ترکیبی از شاخص های مورد نظر خود را مورد بررسی و محاسبه قرار می‎دهند. متقاضیانی که خواهان تحصیل رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی هستند، باید در آزمون ملی بنچمارک در کشور آفریقای جنوبی شرکت کنند، البته دانشجویانی که خواهان تحصیل در دوره‌های ورودی پزشکی یا همان GEMP هستند احتیاجی به شرکت در آزمون ملی بنچمارک نخواهد داشت. دانشجویان خواهان ورود به دوره GEMP، ممکن است از سمت دانشگاه خواسته شود تا در تست هوشی به نام WAPT شرکت کنند، با توجه به این موضوع پیشنهاد می‌شود تا تمام متقاضیان برای شرکت در این تست هوشی خود را آماده سازند. همچنین برای ارائه درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه‌های موجود در کشور آفریقای جنوبی، یکسری مدارک نیز نیاز می‎باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 • ارائه نامه درخواست
 • ارائه رسید پرداخت هزینه برای دانشجویانی که می‌خواهند در آزمون هوش شرکت نمایند که این هزینه غیر قابل بازگشت می‎باشد.
 • ارائه تمامی مدارک لازم به همراه درخواست و همچنین هزینه درخواست پذیرش پیش از آنکه دوره تاریخ پذیرش از دانشگاه وجود در کشور آفریقای جنوبی به اتمام برسد.
 • ارائه یک کپی از گواهی پذیرش در صورت تقاضا برای شرکت در دوره پذیرفته شده

لیست دانشگاه های رشته پزشکی آفریقای جنوبی

لیست دانشگاه های رشته پزشکی آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور آفریقای جنوبی دانشگاه های بسیار معتبر و سطح بالایی را در دل خود جای داده است که بسیاری از این دانشگاه‌ها مورد تایید آمریکا و اروپا می‎باشند؛ همچنین برخی از دانشگاه های موجود در کشور آفریقای جنوبی مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می‎باشند. وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور آفریقای جنوبی باعث شده تا متقاضیان بسیار زیادی از سراسر دنیا خواهان تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی باشند. بهترین دانشگاه موجود در کشور  آفریقایی جنوبی که برای تحصیل در رشته پزشکی در آفریقای جنوبی می‎توان آن را انتخاب نمود دانشگاه کیپ‌تاون می‎باشد که جز ۲۰۰ دانشگاه برتر موجود در دنیا به حساب می‎آید. در ادامه به مهمترین دانشگاه های موجود در کشور آفریقای جنوبی که امکان تحصیل در رشته پزشکی را فراهم ساخته‌اند خواهیم پرداخت:

 

دانشگاه کیپ تاون کشور آفریقای جنوبی University of Cape Town

یکی از دانشگاه‌های برتر موجود در کشور آفریقای جنوبی که دانشجویان می‎توانند در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی در آن مشغول تحصیل شوند دانشگاه کیپ تاون می‎باشد که این دانشگاه در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی واقع شده است و فعالیت آن از اوایل قرن هجدهم در سال ۱۸۲۹ شروع شده است. این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه ‌های کشور آفریقای جنوبی و قاره آفریقا به حساب می‎آید. در این دانشگاه یک دانشکده پزشکی وجود دارد که در این دانشکده رشته های دندانپزشکی، بیهوشی، طب سالمندان، تحقیقات سلامت و غیره در حال تدریس می‎باشد. همچنین دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی در دانشگاه کیپ تاون هستند این امکان برایشان وجود دارد تا به صورت پاره وقت به کار حین تحصیل مشغول گردند.

 

دانشگاه پرتوریا کشور آفریقای جنوبی University of Pretoria

از جمله دانشگاه هایی که دانشجویان می‎توانند در آنها به تحصیل رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی مشغول شوند، دانشگاه پرتوریا می‌باشد که در شهر پرتوریا واقع شده است. این دانشگاه در سال 4000 دانشجو پذیرش می‌کند. دانشگاه پرتوریا در کشور آفریقای جنوبی در اوایل قرن نوزدهم و در سال ۱۹۰۸ راه‌اندازی شده و در حال حاضر 9 دانشکده متفاوت در آن وجود دارد. دانشگاه پرتوریا موجود در کشور آفریقای جنوبی به دلیل آب و هوای مناسب منطقه و همچنین طبیعت بسیار زیبایی که در شهر پرتوریا وجود دارد و همچنین با توجه به خدمات آموزشی و تحصیلی بسیار مناسبی که دارد، یک گزینه بسیار مناسبی جهت تحصیل در رشته پزشکی درقاره‌ی آفریقا به حساب می‌آید. همچنین از دیگر مزایای دانشگاه خوابگاه بسیار بزرگ این دانشگاه می‎باشد که در آن حدود ده هزار نفر امکان سکونت دارند.

 

دانشگاه ژوهانسبورگ در کشور آفریقای جنوبی University of Johannesburg

یکی از دانشگاه‌های برتر موجود در کشور آفریقای جنوبی دانشگاه ژوهانسبورگ می‌باشد که خدمات بسیار مناسبی جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی به دانشجویان خود ارائه می‌نماید. این دانشگاه فعالیت خود را در اواسط قرن نوزدهم آغاز کرده است و در حال حاضر در دانشگاه ژوهانسبورگ دانشکده های مختلفی وجود دارد که دانشجویان مختلف متناسب با رشته مورد نظر خود، در یکی از آنها مشغول می‌شوند. زبان تحصیل و آموزشی در دانشگاه ژوهانسبورگ به زبان انگلیسی می‎باشد که این موضوع باعث شده تا این دانشگاه به گزینه‌ای بسیار مناسب برای دانشجویان بین‏المللی که می‌خواهند دوران تحصیل خود را به زبان انگلیسی سپری کنند به حساب بیاید.

دانشگاه  استلنبوش در کشور آفریقای جنوبی University of Stellenbosch

یکی از دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور آفریقای جنوبی که دانشجویان می‎توانند آن را جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی انتخاب نمایند دانشگاه استلنبوش می‌باشد که به عنوان دومین دانشگاه برتر بریکس به حساب می‎آید و در شهر با قدمت استلنبوش قرار گرفته است. این دانشگاه دارای یک شعبه اصلی در شهر استلنبوش در کشور آفریقای جنوبی و همچنین سه شعبه دیگر در حومه شهر کیپ تاون می‌باشد. دانشجویانی که میخواهند در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی تحصیل نمایند، می‎توانند در این دانشگاه معتبر مشغول به تحصیل شده و خدمات آموزشی و تحصیلی بسیار مناسبی را از این دانشگاه را کسب نمایند.

 

دانشگاه وایت واتر سرند در کشور آفریقای جنوبی University of the Witwatersrand

یکی دیگر از دانشگاه های بسیار معتبر و معروف موجود در کشور آفریقای جنوبی که دانشجویان می‎توانند از آن جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی استفاده نمایند؛ دانشگاه وایت واتر سرند می‎باشد که در مرکز ژوهانسبورگ واقع شده است و همچنین چندین شعبه مختلف نیز دارد. شهر ژوهانسبورگ از نظر امکانات و وسعت در پنج شهر بزرگ دنیا طبقه بندی می‎گردد و همچنین دانشگاه وایت واتر سرند یک دانشگاه بسیار معتبر و با قدمت در کشور آفریقای جنوبی به حساب می‎آید؛ دانشگاه وایت واتر سرند در کشور آفریقای جنوبی در بین دانشگاه های داخلی در رتبه‌ی پنجم قرار دارد.

 

دانشگاه کوازولو ناتال University of KwaZulu Natal

دانشگاه کوازولو ناتال یکی دیگر از دانشگاه‌های بسیار با کیفیت و سطح بالای موجود در کشور آفریقای جنوبی به حساب می‌آید که دانشجویان مختلف جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی می‎توانند آن را انتخاب نمایند. دانشگاه کوازولو ناتال دارای ۵ شعبه در ایالت کوازولو در کشور آفریقای جنوبی بوده و به نوعی تمامی‎ رشته های موجود در این دانشگاه تدریس می‎گردند؛ همچنین این دانشگاه یک مرکز درمان و تحقیق نیز دارد که به صورت مشترک با دانشگاه هاروارد در حال فعالیت می‎باشد. طبق رتبه بندی جهانی، دانشگاه کوازولو ناتال در رتبه 97 ام قرار دارد.

نحوه اخذ پذیرش تخصص پزشکی در آفریقای جنوبی

نحوه اخذ پذیرش تخصص پزشکی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که خواهان تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی در دوره تخصص هستند، پیش از آنکه بخواهند به دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی در دوره تخصص وارد شوند باید یک سری دروس پایه و عمومی‎ را با موفقیت پشت سر بگذارند که از جمله این دروس می‌توان به آسیب شناسی، تغذیه، درمان های بالینی، دروس بهداشت فارماکولوژی، بیولوژی، علوم درمانی، بیوشیمی سلامت دهان و دندان و غیره اشاره کنیم. همچنین دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی هستند این امکان برایشان مهیا می‎باشد تا بعد از فارغ‌التحصیلی و کسب مدرک مورد نیاز، به ادامه تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی پرداخته و در یکی از دوره تخصص در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهند. از جمله تخصص‌های موجود در دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی، مواردی مانند تخصص زنان و زایمان، انواع مختلف تخصص های جراحی تخصص اعصاب، تخصص کودکان، متخصص مغز و غیره می‎باشد.

 

تحصیل پزشکی هزینه ها و تمام هزینه های جانبی در آفریقای جنوبی

تحصیل پزشکی هزینه ها و تمام هزینه های جانبی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 با توجه به اینکه کشور آفریقای جنوبی در گذشته به عنوان کشورهای تحت استعمار بریتانیا به حساب می‎آمده در کشور آفریقای جنوبی یکی از زبانهای که رواج بسیار زیادی دارد انگلیسی می‎باشد از همین رو تمام دانشگاه‌ها موجود در قاره آفریقا جنوبی تمامی‎برنامه های تحصیلی و آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‎دهند و همین موضوع باعث شده تا کشور آفریقای جنوبی به مقصد برای افرادی که می‌خواهند تحصیلات خود را در رشته پزشکی در کشور پاکستان را به زبان انگلیسی پشت سر بگذارند تبدیل شده است. با توجه به این موضوع دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی را دارند باید حریم شخصی از مهارت زبان انگلیسی را داشته باشند و در عین حال افرادی که دارای مهارت زبان انگلیسی نیستند باید با استفاده از تمرین بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود بپردازند. هزینه تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی مانند کشورهای دیگر بسته به نوع دانشگاه انتخابی فرد دانشجو و همچنین شهری که در آن قرار است تحصیل نماید متفاوت خواهد بود اما در حالت کلی هزینه تحصیل برای رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی برای دانشجویان بین‏المللی در مقایسه با دانشجویان بومی کشور آفریقای جنوبی چیزی در حدود دو برابر تخمین زده می‎شود. همچنین در بحث هزینه تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی چند هزینه وجود دارد که دانشجویان بین‏المللی پیش از اقدام به ثبت نام در دانشگاه های مختلف باید از آن اطلاع کافی داشته باشند در حالت کلی در اکثر موارد کمک هزینه تحصیلی و کمک مالی از طرف دانشگاه های موجود در کشور آفریقای جنوبی به دانشجویان بومی‎آفریقای جنوبی اختصاص داده می‌شود و بنابراین دانشجویان بین‏المللی راه دیگر برای تامین بودجه مورد نظر خود جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی کرد نمایند.

دانشگاه بین‏المللی که خواهان تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی هستند علاوه بر هزینه مربوط به تحصیل، هزینه ای را نیز برای تحصیل بین‏المللی و همچنین هزینه ثبت نام دانشگاه باید به طور کامل پرداخت نمایند. جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی در یکی از دانشگاه‌های معتبر موجود در این کشور باید چیزی در حدود پنجاه هزار رند آفریقا پرداخت نماید.

شرایط کار پاره وقت در حین تحصیل در رشته پزشکی در آفریقای جنوبی

شرایط کار پاره وقت در حین تحصیل در رشته پزشکی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلی اقتصاد کشور آفریقای جنوبی یک اقتصاد در حال توسعه به حساب می‎آید و این کشور در حال تلاش برای رسیدن به سطح بالایی از نظر اقتصادی می‎باشد. کشور آفریقای جنوبی دارای نرخ بیکاری و فقر نسبتاً بالایی می‎باشد اما دولت این کشور در حال بهبود این وضعیت است. صنعت کشاورزی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین موارد اشتغال در این کشور به حساب آمده و صادرات این کشور یکی از موارد بسیار مهم در اقتصاد کشور آفریقای جنوبی به حساب می‌آیند که در این زمینه شرکت هایی از آمریکا، ژاپن، چین و انگلستان با این کشور همکاری می‌نماید. با توجه به تمامی موارد دانشجویانی که خواهان تحصیل در رشته پزشکی در کشور آفریقای جنوبی هستند، این فرصت را خواهند داشت تا در محیط متفاوت از پزشکی به کار پاره وقت مشغول شوند.