x
مشاوره:021 43000 021

زندگی در چین

موسسه اعزام دانشجو- زندگی در کشور چین - go2tr

مساحت کشور چین در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است.این کشور پس از روسیه دومین کشور بزرگ در دنیا از نظر وسعت خاکی محسوب می‌شود. کشور چین با 14 کشور دیگر دارای مرز مشترک است.این کشور از سمت شرق و جنوب با دریای چین هم مرز است.جمعیت کشور چین بیش از 1 میلیارد و 400 میلیون نفر اعلام شده است.در این کشور میانگین حقوق برای کارگران کمتر از 200 دلار نخواهد بود و در برخی از شهرهای بزرگ نیز درآمد به میزان 500 دلار نیز می‌رسد. چین از دسته کشورهای ارزان قیمت برای زندگی محسوب می‌شودو درآمدی که کارگران این کشور به دست می‌آورند کفاف زندگی را می‌دهد.برای یافتن شغل مناسب در کشور چین باید سعی کنید هر آنچه بلد هستید اعلام کنید،حقیقت این است که فرقی نمی‌کند چی بلد باشید به هر حال می‌توانید در بخشی از فضای صنعتی این کشور مشغول به کار شوید.کشور چین بیش از یک میلیارد و 380 میلیون نفر جمعیت داشته و دومین اقتصاد در دنیا از نظر تولید ناخالص است.آنطور که آمارها نشان می‌دهد هزینه زندگی در کشور چین به میزان 19 درصد بیشتر از ایران اعلام شده است.هزینه‌ای که بابت مسائل اصلی در زندگی پرداخت می‌کنید شامل هزینه‌های اصلی برق و وسیله گرمایشی و آب و خاکروبه است که یک آپارتمان 85 متر مربع به میزان 350 یوان در نظر گرفته می‌شود.تولید ناخالص داخلی یکی از شاخص‌های بسیار مهم برای نشان دادن قدرت اقتصادی در هر کشور است.تولید ناخالص داخلی در کشور چین در سال 2018 بیش از 10000 میلیارد دلار اعلام شده است و روند نمودار اقتصادی این کشور کاملاً صعودی است.متوسط نرخ رشد در این کشور عموماً کمتر از 9 درصد اعلام نشده است.کارمندان در این کشور از درصدهای مشخصی از بیمه استفاده می‌کنند.تسهیلات درمانی در کشور چین شامل درمان‌های بیماری دهان و دندان نمی‌شود و در خصوص بیماری‌های مربوط به چشم نیز در حدود 30 درصد را پوشش می‌دهد.این در حالی است که در کشور چین پوشش بیمه تکمیلی نیز روز کار آمده است و سبب می‌شود که برنامه‌های مستمری صورت بگیرد در کشور چین احوال پرسی باید با افراد پیرتر آغاز شود و روند کار رسمی است.عموماً باید در اولین برخورد دست دهید.عموماً نباید به چشم طرف مقابل نگاه کنید و نیاز است که به زمین نگاه کنید.افراد را هرگز نباید با صدای بلند صدا بزنید و بهتر است که از نام فامیلی آن‌ها استفاده کنید.

حداقل حقوق در چین

موسسه اعزام دانشجو- حداقل حقوق در چین - go2tr

در کشور چین میانگین درآمد برای کارگران به همراه تسهیلات تعیین می‌شودو بسیاری از طرح‌های تسهیلاتی در این کشور می‌تواند یک روال عالی برای زندگی را فراهم سازد.

میانگین درآمد در چین

موسسه اعزام دانشجو- میانگین درآمد در چین - go2tr

در آخرین آماری که در خصوص کار و درآمدزایی کشور چین به دسته ما رسیده است این کشور در سال 2020 به فکر افزایش نرخ درآمد است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در چین

موسسه اعزام دانشجو- کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در چین - go2tr

برای یافتن شغل مناسب در کشور چین باید سعی کنید هر آنچه بلد هستید اعلام کنید، حقیقت این است که فرقی نمی‌کند چی بلد باشید به هر حال می‌توانید در بخشی از فضای صنعتی این کشور مشغول به کار شوید.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در چین

موسسه اعزام دانشجو- هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در چین - go2tr

برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بهتر است از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایید و خرید خود را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام دهید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در چین

موسسه اعزام دانشجو- قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور چین - go2tr

در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یکی از رستوران‌های معمولی این کشور صرف نمایید باید حداقل 20 یوان در نظر بگیرید این در حالی است که هزینه یک وعده غذا برای دو نفر در رستوران متوسط به میزان سه وعده 120 یوان است.

اقتصاد در چین

موسسه اعزام دانشجو- اقتصاد در چین - go2tr

تولید ناخالصی داخلی یکی از شاخص‌های بسیار مهم برای نشان دادن قدرت اقتصادی در هر کشور است.تولید ناخالصی داخلی در کشور چین در سال 2018 بیش از 10000 میلیارد دلار اعلام شده است و روند نمودار اقتصادی این کشور کاملاً صعودی است.

امنیت مالی و اقتصادی در چین

موسسه اعزام دانشجو- امنیت مالی و اقتصادی در چین - go2tr

امنیت مالی در زمینه وسایل موتوری در کشور چین بیش از 70 درصد اعلام شده است و این رقم نشان می‌دهد که کشور چین در تولید قطعات موتوری بسیار جدی است و روند نزولی تا ده سال آینده در این زمینه وجود ندارد.

امنیت در چین

موسسه اعزام دانشجو- امنیت در چین - go2tr

دراین کشور یک سری قوانین سختگیرانه وجود دارد که به این ترتیب امنیت دانشجویان را افزایش می‌دهد.مواد اولیه غذایی در کشور چین به طور دقیق مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که آیا از استانداردهای لازم برخوردار است یا خیر.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در چین

موسسه اعزام دانشجو- مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در چین - go2tr

همسر و فرزندان شما در صورتی واجد شرایط اقامت در این کشور خواهد شد که شما خودتان در ابتدا اقامت آن را داشته باشید. قوانینی که برای کشور چین در نظر گرفته می‌شود به صورت دوره‌ای تغییر می‌کند اما به طور کلی برای ویزای همراه سختگیری‌ها کمتر از قبل است.

ازدواج خارجی ها در چین

موسسه اعزام دانشجو-ازدواج خارجی ها در چین-go2tr

آداب و رسوم ازدواج در کشور چین بسیار جالب است.در صورتی که یک فرد خارجی بخواهد با یک فرد چینی ازدواج کند نیاز است که قوانین به طور دقیق رعایت شود.

اجاره خانه در چین

موسسه اعزام دانشجو- اجاره خانه در چین - go2tr

منازل در کشور چین عموماً با لوازم منزل اولیه به شما تعلق می‌گیرد و این موضوعی بخشی از قانون در کشور چین محسوب می‌شود.

خرید ملک در چین

موسسه اعزام دانشجو- خرید ملک در چین - go2tr

خرید ملک در شهرهای مرکزی کشور چین کار ساده‌ای نیست و طبق آماری که از سال 2018 به دست ما رسیده است افزایش 19 درصد قیمت خانه در این کشور دیده می‌شود.

ثبت شرکت در چین

موسسه اعزام دانشجو- ثبت شرکت در چین - go2tr

کشور چین دارای درآمد 20 درصد اقتصاد جهان است.یکی از روش‌هایی که منجر به اقامت در کشور چین می‌شود ثبت شرکت است که روش‌های مختلفی برای ثبت شرکت در این کشور دیده می‌شود.یکی از روش‌های پیش روی دفتر نمایندگی در کشور چین است.

انواع ویزا و انواع اقامت در چین

موسسه اعزام دانشجو-انواع ویزا و انواع اقامت در چین- go2tr

اگر می‌خواهید پاسپورت کشور چین را دریافت نمایید در ابتدا باید مدارک لازم برای اخذ ویزا را مرتب نمایید و روال اخذ ویزا برای مشا به طور دقیق طی شود پس از ان نیاز است که در مسیر تمدید ویزای این کشور دقت نمایید و شرایط خود را برای اقامت بهبود بخشید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم چین

موسسه اعزام دانشجو- بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم چین - go2tr

کارمندان در این کشور از درصدهای مشخصی از بیمه استفاده می‌کنند. تسهیلات درمانی در کشور چین شامل درمان‌های بیماری دهان و دندان نمی‌شود و در خصوص بیماری‌های مربوط به چشم نیز در حدود 30 درصد را پوشش می‌دهد.

خدمات بانکی و مالی در چین

موسسه اعزام دانشجو- خدمات بانکی و مالی در چین - go2tr

خدمات پرداخت وام در این کشور بر اساس شرایط افراد تعیین می‌شود.افرادی که سفر به کشور چین از طریق اخذ ویزای سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند باید بدانند که به طور کلی این روند می‌تواند به نتیجه درستی دست یابد.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در چین

موسسه اعزام دانشجو- ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در چین - go2tr

چین در لیست کشورهای عضو شینگن قرار ندارد و شما با اخذ ویزای شینگن اجازه ورود به کشورهای دیگر از کشور چین را ندارید.

تشابهات فرهنگی چین با ایران

موسسه اعزام دانشجو-تشابهات فرهنگی چین با ایران- go2tr

فضای درآمدزایی در کشور چین بهتر از ایران است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در چین

موسسه اعزام دانشجو-اعیاد و تعطیلات رسمی در چین- go2tr

از 9 فوریه در کشور چین ایام عید بهار سنتی آغاز می‌شود.عید بهار همان عید نوروز است و یک فضای بسیار شاد در کشور ایجاد می‌شود.این روزها از سال‌ها قبل با 12 حیوان مشخص شده است.

دین در چین

موسسه اعزام دانشجو- دین در چین - go2tr

کشور چین از دسته کشورهای چند مذهبی محسوب می‌شود.در این کشور در حدود 85 درصد از مردم دارای عقاید مذهبی هستند این در حالی است که نوع رسوم مذهبی در بین افراد بسیار فرق کرده و هر کس بر اساس اعتقاد خود سعی می‌کند روال مذهب را به جای آورد .

تفریح در چین

موسسه اعزام دانشجو-تفریح در چین- go2tr

در سفر به کشور چین بازدید از دریاچه هزار جزیره را از یاد نبرید این دریاچه آنقدر زیباست که شاید هرگز مانند آن تکرار نشود.‌دریاچه هزار جزیره به صورت بخش‌بندی شده بر روی دریا قرار دارد و هر بخش آن به صورت مجزا در نظر گرفته شده است.‌

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در چین

موسسه اعزام دانشجو- حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در چین - go2tr

امکان اجاره خودرو نیز در کشور چین به افراد داده شده است و معمولاً هزینه‌ها با توجه به نوع خودرو و زمانی که اجاره داده می‌شود تعیین خواهد شد.

فرهنگ چین

موسسه اعزام دانشجو-فرهنگ چین- go2tr

در کشور چین نباید انعام بدهید مگر اینکه اجازه بگیرید.

هنر چین

موسسه اعزام دانشجو-هنر چین- go2tr

موسیقی در کشور چین عموماً با موفقیت‌های زیادی همراه است و می‌تواند یک فضای بسیار ایده‌آل فراهم سازد.سبک‌های موسیقی چینی در این کشور به صورت دوره‌ای تعیین می‌شود و هنرمندان زیادی در این زمینه در نظر گرفته می‌شود.

ورزش در چین

موسسه اعزام دانشجو-ورزش در چین-go2tr

کونگ فو یکی از ورزش‌های بسیار مهم است.نام دیگر این ورزش ووشو است و از دسته ورزش‌های سنتی و اصلی چینی محسوب می‌شود.در این ورزش از دفاع شخصی و آموزش نظم استفاده می‌شوند.

خرافات در چین

موسسه اعزام دانشجو-خرافات در چین-go2tr

در کشور چین خرافات در وضعیت زیادی قرار دارد.به عنوان مثال در این کشور عدد 13 به عنوان شکستن یک آینه است و بسیار بد شانسی به همراه دارد.

شایعات در مورد چین

موسسه اعزام دانشجو- شایعات در مورد چین - go2tr

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه تصویر دیوار چین از ماه قابل رویت است که شایعه‌ای بیش نبوده و تنها به دلیل بلند بودن این دیوار این اغراق دیده می‌شود.

موارد ممنوعه در چین

موسسه اعزام دانشجو- موارد ممنوعه در چین - go2tr

در کشور چین قانون یک فرزندی وجود دارد و در صورتی که بیش از یک فرزند داشته باشید در اخذ شناسنامه برای او دچار مشکل می‌شوید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم چین

موسسه اعزام دانشجو- خطرات احتمالی برای افراد مقیم کشور چین - go2tr

جیب بری از موضوعات بسیار مهم در کشور چین است و بهتر افراد مواظب باشند.

تشابهات قوانین چین با ایران

موسسه اعزام دانشجو- تشابهات قوانین چین با ایران - go2tr

روال اخذ گواهینامه در کشور چین مانند ایران است.

گواهینامه و خرید ماشین در چین

موسسه اعزام دانشجو- گواهینامه و خرید ماشین در چین - go2tr

برای اخذ گواهینامه در کشور چین باید در ابتدا در یک آزمون تئوری شرکت نمایید،سپس نیاز است که آزمون عملی برگزار شود و به طور کلی در آزمون عملی مشخص می‌شود که از نظر رانندگی در چه رتبه‌ای هستید.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در چین

موسسه اعزام دانشجو-سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در چین-go2tr

سفارت ایران در چین در شهر پکن قرار دارد

نوع پوشش مردم چین

موسسه اعزام دانشجو-نوع پوشش مردم چین- go2tr

در مهمانی‌های رسمی لباس‌های بلند بیشتر رواج دارد و عموماً در این کشور استفاده از لباس‌هایی بیش از حد باز کمتر دیده می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی چین

موسسه اعزام دانشجو-جغرافیا و شرایط آب و هوایی چین- go2tr

اگر به منظور خرید به کشور چین سفر می‌کنید بهتر است که سال نو را برای سفر تنظیم نمایید در صورتی که برای تفریح وارد این کشور می‌شوید بهتر است فصل پاییز را انتخاب کنید.

غذاهای چین

موسسه اعزام دانشجو-غذاهای چین- go2tr

چومین یک نوع رشته فرنگی چینی محسوب می‌شود که به طور دقیق سرخ می‌شود.در نظر داشته باشید که در غذای چومین از رشته‌های فرنگی بسیار خوش طعمی استفاده می‌شود و مرغ و میگو و پیاز از مواد اولیه برای تهیه آن است.