china
کشور چین

زندگی در چین

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو- زندگی در کشور چین - go2tr

مساحت کشور چین در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است.این کشور پس از روسیه دومین کشور بزرگ در دنیا از نظر وسعت خاکی محسوب می‌شود. کشور چین با 14 کشور دیگر دارای مرز مشترک است.این کشور از سمت شرق و جنوب با دریای چین هم مرز است.جمعیت کشور چین بیش از 1 میلیارد و 400 میلیون نفر اعلام شده است.در این کشور میانگین حقوق برای کارگران کمتر از 200 دلار نخواهد بود و در برخی از شهرهای بزرگ نیز درآمد به میزان 500 دلار نیز می‌رسد. چین از دسته کشورهای ارزان قیمت برای زندگی محسوب می‌شودو درآمدی که کارگران این کشور به دست می‌آورند کفاف زندگی را می‌دهد.برای یافتن شغل مناسب در کشور چین باید سعی کنید هر آنچه بلد هستید اعلام کنید،حقیقت این است که فرقی نمی‌کند چی بلد باشید به هر حال می‌توانید در بخشی از فضای صنعتی این کشور مشغول به کار شوید.کشور چین بیش از یک میلیارد و 380 میلیون نفر جمعیت داشته و دومین اقتصاد در دنیا از نظر تولید ناخالص است.آنطور که آمارها نشان می‌دهد هزینه زندگی در کشور چین به میزان 19 درصد بیشتر از ایران اعلام شده است.هزینه‌ای که بابت مسائل اصلی در زندگی پرداخت می‌کنید شامل هزینه‌های اصلی برق و وسیله گرمایشی و آب و خاکروبه است که یک آپارتمان 85 متر مربع به میزان 350 یوان در نظر گرفته می‌شود.تولید ناخالص داخلی یکی از شاخص‌های بسیار مهم برای نشان دادن قدرت اقتصادی در هر کشور است.تولید ناخالص داخلی در کشور چین در سال 2018 بیش از 10000 میلیارد دلار اعلام شده است و روند نمودار اقتصادی این کشور کاملاً صعودی است.متوسط نرخ رشد در این کشور عموماً کمتر از 9 درصد اعلام نشده است.کارمندان در این کشور از درصدهای مشخصی از بیمه استفاده می‌کنند.تسهیلات درمانی در کشور چین شامل درمان‌های بیماری دهان و دندان نمی‌شود و در خصوص بیماری‌های مربوط به چشم نیز در حدود 30 درصد را پوشش می‌دهد.این در حالی است که در کشور چین پوشش بیمه تکمیلی نیز روز کار آمده است و سبب می‌شود که برنامه‌های مستمری صورت بگیرد در کشور چین احوال پرسی باید با افراد پیرتر آغاز شود و روند کار رسمی است.عموماً باید در اولین برخورد دست دهید.عموماً نباید به چشم طرف مقابل نگاه کنید و نیاز است که به زمین نگاه کنید.افراد را هرگز نباید با صدای بلند صدا بزنید و بهتر است که از نام فامیلی آن‌ها استفاده کنید.

در کشور چین میانگین درآمد برای کارگران به همراه تسهیلات تعیین می‌شودو بسیاری از طرح‌های تسهیلاتی در این کشور می‌تواند یک روال عالی برای زندگی را فراهم سازد.

در آخرین آماری که در خصوص کار و درآمدزایی کشور چین به دسته ما رسیده است این کشور در سال 2020 به فکر افزایش نرخ درآمد است.

برای یافتن شغل مناسب در کشور چین باید سعی کنید هر آنچه بلد هستید اعلام کنید، حقیقت این است که فرقی نمی‌کند چی بلد باشید به هر حال می‌توانید در بخشی از فضای صنعتی این کشور مشغول به کار شوید.

برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بهتر است از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایید و خرید خود را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام دهید.

در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یکی از رستوران‌های معمولی این کشور صرف نمایید باید حداقل 20 یوان در نظر بگیرید این در حالی است که هزینه یک وعده غذا برای دو نفر در رستوران متوسط به میزان سه وعده 120 یوان است.

تولید ناخالصی داخلی یکی از شاخص‌های بسیار مهم برای نشان دادن قدرت اقتصادی در هر کشور است.تولید ناخالصی داخلی در کشور چین در سال 2018 بیش از 10000 میلیارد دلار اعلام شده است و روند نمودار اقتصادی این کشور کاملاً صعودی است.

امنیت مالی در زمینه وسایل موتوری در کشور چین بیش از 70 درصد اعلام شده است و این رقم نشان می‌دهد که کشور چین در تولید قطعات موتوری بسیار جدی است و روند نزولی تا ده سال آینده در این زمینه وجود ندارد.

دراین کشور یک سری قوانین سختگیرانه وجود دارد که به این ترتیب امنیت دانشجویان را افزایش می‌دهد.مواد اولیه غذایی در کشور چین به طور دقیق مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که آیا از استانداردهای لازم برخوردار است یا خیر.

همسر و فرزندان شما در صورتی واجد شرایط اقامت در این کشور خواهد شد که شما خودتان در ابتدا اقامت آن را داشته باشید. قوانینی که برای کشور چین در نظر گرفته می‌شود به صورت دوره‌ای تغییر می‌کند اما به طور کلی برای ویزای همراه سختگیری‌ها کمتر از قبل است.

آداب و رسوم ازدواج در کشور چین بسیار جالب است.در صورتی که یک فرد خارجی بخواهد با یک فرد چینی ازدواج کند نیاز است که قوانین به طور دقیق رعایت شود.

منازل در کشور چین عموماً با لوازم منزل اولیه به شما تعلق می‌گیرد و این موضوعی بخشی از قانون در کشور چین محسوب می‌شود.

خرید ملک در شهرهای مرکزی کشور چین کار ساده‌ای نیست و طبق آماری که از سال 2018 به دست ما رسیده است افزایش 19 درصد قیمت خانه در این کشور دیده می‌شود.

کشور چین دارای درآمد 20 درصد اقتصاد جهان است.یکی از روش‌هایی که منجر به اقامت در کشور چین می‌شود ثبت شرکت است که روش‌های مختلفی برای ثبت شرکت در این کشور دیده می‌شود.یکی از روش‌های پیش روی دفتر نمایندگی در کشور چین است.

اگر می‌خواهید پاسپورت کشور چین را دریافت نمایید در ابتدا باید مدارک لازم برای اخذ ویزا را مرتب نمایید و روال اخذ ویزا برای مشا به طور دقیق طی شود پس از ان نیاز است که در مسیر تمدید ویزای این کشور دقت نمایید و شرایط خود را برای اقامت بهبود بخشید.

کارمندان در این کشور از درصدهای مشخصی از بیمه استفاده می‌کنند. تسهیلات درمانی در کشور چین شامل درمان‌های بیماری دهان و دندان نمی‌شود و در خصوص بیماری‌های مربوط به چشم نیز در حدود 30 درصد را پوشش می‌دهد.

خدمات پرداخت وام در این کشور بر اساس شرایط افراد تعیین می‌شود.افرادی که سفر به کشور چین از طریق اخذ ویزای سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند باید بدانند که به طور کلی این روند می‌تواند به نتیجه درستی دست یابد.

چین در لیست کشورهای عضو شینگن قرار ندارد و شما با اخذ ویزای شینگن اجازه ورود به کشورهای دیگر از کشور چین را ندارید.

فضای درآمدزایی در کشور چین بهتر از ایران است.

از 9 فوریه در کشور چین ایام عید بهار سنتی آغاز می‌شود.عید بهار همان عید نوروز است و یک فضای بسیار شاد در کشور ایجاد می‌شود.این روزها از سال‌ها قبل با 12 حیوان مشخص شده است.

کشور چین از دسته کشورهای چند مذهبی محسوب می‌شود.در این کشور در حدود 85 درصد از مردم دارای عقاید مذهبی هستند این در حالی است که نوع رسوم مذهبی در بین افراد بسیار فرق کرده و هر کس بر اساس اعتقاد خود سعی می‌کند روال مذهب را به جای آورد .

در سفر به کشور چین بازدید از دریاچه هزار جزیره را از یاد نبرید این دریاچه آنقدر زیباست که شاید هرگز مانند آن تکرار نشود.‌دریاچه هزار جزیره به صورت بخش‌بندی شده بر روی دریا قرار دارد و هر بخش آن به صورت مجزا در نظر گرفته شده است.‌

امکان اجاره خودرو نیز در کشور چین به افراد داده شده است و معمولاً هزینه‌ها با توجه به نوع خودرو و زمانی که اجاره داده می‌شود تعیین خواهد شد.

در کشور چین نباید انعام بدهید مگر اینکه اجازه بگیرید.

موسیقی در کشور چین عموماً با موفقیت‌های زیادی همراه است و می‌تواند یک فضای بسیار ایده‌آل فراهم سازد.سبک‌های موسیقی چینی در این کشور به صورت دوره‌ای تعیین می‌شود و هنرمندان زیادی در این زمینه در نظر گرفته می‌شود.

کونگ فو یکی از ورزش‌های بسیار مهم است.نام دیگر این ورزش ووشو است و از دسته ورزش‌های سنتی و اصلی چینی محسوب می‌شود.در این ورزش از دفاع شخصی و آموزش نظم استفاده می‌شوند.

در کشور چین خرافات در وضعیت زیادی قرار دارد.به عنوان مثال در این کشور عدد 13 به عنوان شکستن یک آینه است و بسیار بد شانسی به همراه دارد.

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه تصویر دیوار چین از ماه قابل رویت است که شایعه‌ای بیش نبوده و تنها به دلیل بلند بودن این دیوار این اغراق دیده می‌شود.

در کشور چین قانون یک فرزندی وجود دارد و در صورتی که بیش از یک فرزند داشته باشید در اخذ شناسنامه برای او دچار مشکل می‌شوید.

جیب بری از موضوعات بسیار مهم در کشور چین است و بهتر افراد مواظب باشند.

روال اخذ گواهینامه در کشور چین مانند ایران است.

برای اخذ گواهینامه در کشور چین باید در ابتدا در یک آزمون تئوری شرکت نمایید،سپس نیاز است که آزمون عملی برگزار شود و به طور کلی در آزمون عملی مشخص می‌شود که از نظر رانندگی در چه رتبه‌ای هستید.

سفارت ایران در چین در شهر پکن قرار دارد

در مهمانی‌های رسمی لباس‌های بلند بیشتر رواج دارد و عموماً در این کشور استفاده از لباس‌هایی بیش از حد باز کمتر دیده می‌شود.

اگر به منظور خرید به کشور چین سفر می‌کنید بهتر است که سال نو را برای سفر تنظیم نمایید در صورتی که برای تفریح وارد این کشور می‌شوید بهتر است فصل پاییز را انتخاب کنید.

چومین یک نوع رشته فرنگی چینی محسوب می‌شود که به طور دقیق سرخ می‌شود.در نظر داشته باشید که در غذای چومین از رشته‌های فرنگی بسیار خوش طعمی استفاده می‌شود و مرغ و میگو و پیاز از مواد اولیه برای تهیه آن است.

مطالب مرتبط