x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در چین

مساحت کشور چین در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است.این کشور پس از روسیه دومین کشور بزرگ در دنیا از نظر وسعت خاکی محسوب می‌شود. کشور چین با 14 کشور دیگر دارای مرز مشترک است.این کشور از سمت شرق و جنوب با دریای چین هم مرز است.جمعیت کشور چین بیش از 1 میلیارد و 400 میلیون نفر اعلام شده است.در این کشور میانگین حقوق برای کارگران کمتر از 200 دلار نخواهد بود و در برخی از شهرهای بزرگ نیز درآمد به میزان 500 دلار نیز می‌رسد. چین از دسته کشورهای ارزان قیمت برای زندگی محسوب می‌شودو درآمدی که کارگران این کشور به دست می‌آورند کفاف زندگی را می‌دهد.برای یافتن شغل مناسب در کشور چین باید سعی کنید هر آنچه بلد هستید اعلام کنید،حقیقت این است که فرقی نمی‌کند چی بلد باشید به هر حال می‌توانید در بخشی از فضای صنعتی این کشور مشغول به کار شوید.کشور چین بیش از یک میلیارد و 380 میلیون نفر جمعیت داشته و دومین اقتصاد در دنیا از نظر تولید ناخالص است.آنطور که آمارها نشان می‌دهد هزینه زندگی در کشور چین به میزان 19 درصد بیشتر از ایران اعلام شده است.هزینه‌ای که بابت مسائل اصلی در زندگی پرداخت می‌کنید شامل هزینه‌های اصلی برق و وسیله گرمایشی و آب و خاکروبه است که یک آپارتمان 85 متر مربع به میزان 350 یوان در نظر گرفته می‌شود.تولید ناخالص داخلی یکی از شاخص‌های بسیار مهم برای نشان دادن قدرت اقتصادی در هر کشور است.تولید ناخالص داخلی در کشور چین در سال 2018 بیش از 10000 میلیارد دلار اعلام شده است و روند نمودار اقتصادی این کشور کاملاً صعودی است.متوسط نرخ رشد در این کشور عموماً کمتر از 9 درصد اعلام نشده است.کارمندان در این کشور از درصدهای مشخصی از بیمه استفاده می‌کنند.تسهیلات درمانی در کشور چین شامل درمان‌های بیماری دهان و دندان نمی‌شود و در خصوص بیماری‌های مربوط به چشم نیز در حدود 30 درصد را پوشش می‌دهد.این در حالی است که در کشور چین پوشش بیمه تکمیلی نیز روز کار آمده است و سبب می‌شود که برنامه‌های مستمری صورت بگیرد در کشور چین احوال پرسی باید با افراد پیرتر آغاز شود و روند کار رسمی است.عموماً باید در اولین برخورد دست دهید.عموماً نباید به چشم طرف مقابل نگاه کنید و نیاز است که به زمین نگاه کنید.افراد را هرگز نباید با صدای بلند صدا بزنید و بهتر است که از نام فامیلی آن‌ها استفاده کنید.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در چین
فهرست

حداقل حقوق در چین

حداقل حقوق در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور چین این روزها به یک بازار کار جهانی تبدیل شده است و هر روز به میزان زیادی نیروکاری کار در این کشور دیده می‌شود. صادرات کشور چین به کشورهای دیگر بسیار گسترده است و این مسیر به نوبه خود سبب شده است که اطلاعات دقیقی در زمینه حداقل میزان حقوق افراد به این کشور مورد ارزیابی قرار بگیرد. در این کشور میانگین حقوق برای کارگران کمتر از 200 دلار نخواهد بود و در برخ از شهرهای بزرگ نیز درآمد به میزان 500 دلار نیز می‌رسد چین از دسته کشورهای ارزان قیمت برای زندگی محسوب می‌شود و درآمدی که کارگران این کشور به دست می‌آورند کفاف زندگی را می‌دهد.اضافه‌کاری در کشور چین به صورتی است که با توجه به سختی کار بررسی می‌شود و گاهاً میزان اضافه‌کاری به نسبت فعالیتی که خود شخص انجام می‌دهد بیشتر اعلام شده است.در این کشور روال کاری به صورتی است که در برخی از بخش‌ها فعالیت‌های چندجانبه دیده می‌شود.در نظر داشته باشید که حقوق بالای 5 هزار یوان برای رده‌های مدیریتی پست‌های مختلف در کشور چین ارائه داده می‌شود. حداقل حقوقی که برای کارمندان در این کشور تعیین می‌شود نسبت به سایر کشورها با تفاوت‌های زیادی همراه است. در کشور چین میانگین درآمد برای کارگران به همراه تسهیلات تعیین می‌شودو بسیاری از طرح‌های تسهیلاتی در این کشور می‌تواند یک روال عالی برای زندگی را فراهم سازد.

میانگین درآمد در چین

میانگین درآمد در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

درآمدی که فرد چینی در کشور خود به دست می‌آورد با درآمدی که یک شخص به عنوان فرد مقیم به کشور چین بدست می‌آورد فرق دارد اما در این کشور شما بر اساس کاری که می‌کنید حقوق دریافت می‌کنید یک سری شغل‌ها در کشور چین درآمد بیشتری دارد و از تخصص بیشتری نیز برخوردار است. صنعت این کشور بسیار رونق دارد به طوری که در یک شرکت فضایی که برای کار کارگران خط تولید در نظر گرفته می‌شود به مراتب وسیع‌تر از کارمندان است.تفاوتی که بین درآمد کارگران و کارمندان در نظر گرفته می‌شود کمتر از سی درصد است و این موضوع نشان می‌دهد که به کارگر در این کشور بسیار اهمیت داده می‌شود.

کارمندان در کشور چین درآمد ثابتی دارند و تایم کاری مشخصی برای این افراد در نظر گرفته شده است این در حالی است که کارمندان رده دوم از نظر کاری حساسیت بالاتری داشته و سه درصد بیشتر از دسته قبل درآمد دارند.اضافه‌کاری در کشور چین بسیار مهم است و سیستم‌هایی که در لیست کارهای سخت قرار دارند از نظر درآمدزایی در وضعیت خوبی قرار دارند.اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور چین از دسته کشورهایی است که می‌تواند ایده‌های بزرگ را به سرعت به مرحله درآمدزایی برساند و این خبر به نوبه خود بسیار خوشحال کننده خواهد بود.

در آخرین آماری که در خصوص کار و درآمدزایی کشور چین به دسته ما رسیده است این کشور در سال 2020 به فکر افزایش نرخ درآمد است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در چین

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای یافتن کار در کشور چین آنچه بسیار مهم است تجربه شما است افرادی که دارای تجربه کاری فراوان هستند در این کشور به سرعت به درآمد خوبی می‌رسند. آمارها نشان می‌دهد که در کشور چین در حدود 800 میلیون شغل ایجاد شده است و این رقم به نوبه خود بسیار ارزشمند است.تکمیل زنجیره‌ای ارزش غذایی در تمامی صنایع به شکل دقیقی تعیین شده است و اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور چین در صنایع مختلف یک استراتژی بی‌نظیر ارائه خواهد داد.

برای یافتن شغل مناسب در کشور چین باید سعی کنید هر آنچه بلد هستید اعلام کنید، حقیقت این است که فرقی نمی‌کند چی بلد باشید به هر حال می‌توانید در بخشی از فضای صنعتی این کشور مشغول به کار شوید. کشور چین بیش از یک میلیارد و 380 میلیون نفر جمعیت داشته و دومین اقتصاد در دنیا از نظر تولید ناخالصی است.برای اخذ ویزای کاری این کشور می‌بایست در ابتدا یک کارفرما برای شما و دعوتنامه صادر نماید از طرفی در صورتی که امکان چنین کاری نبود می‌توانید به سراغ فضای کاری مدرن بروید.‌کاریابی در کشور چین می‌تواند به صورت حضوری و یا غیر حضوری باشد اما افرادی که قصد دارند کار در کشور چین با درآمد بالا داشته باشند باید به سه نکته توجه نمایند: 1- افراد باید سعی کنند سختکوشی بالایی داشته باشند 2- از خلق ایده خارج نشوند 3- یک دوره اولیه را به صورت کارآموزی گذرانده تا بتوانند به سادگی با فضای کاری این کشور آشنا شوند و مهارت به دست آورند

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در چین

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط زندگی در کشور چین به صورتی است که دخل و خرج با هم سازگار است و به نوبه خود ثبت شده است که افراد بتوانند وارد حیطه کاری صحیحی شوند.در این بخش در خصوص میزان هزینه‌ای که برای زندگی در کشور چین نیاز است به صورتی تقریبی صحبت می‌کنیم.

آنطور که آمارها نشان می‌دهد هزینه زندگی در کشور چین به میزان 19 درصد بیشتر از ایران اعلام شده است. هزینه‌ای که بابت مسائل اصلی در زندگی پرداخت می‌کنید شامل هزینه‌های اصلی برق و وسیله گرمایشی و آب و خاکروبه است که یک آپارتمان 85 متر مربع به میزان 350 یوان در نظر گرفته می‌شود.

شما برای پرداخت تعرفه‌های یک دقیقه‌ای مکالمه‌های داخلی در این کشور در صورتی که از موبایل استفاده نمایید باید 0.27 یوان هزینه نمایید.

هزینه‌ای که بابت تحصیل پرداخت می‌شود در صورتی که دانشگاه‌های انگلیسی زبان انتخاب شود چیزی در حدود 2 الی 3 هزار دلار در طول سال است که به رشته تحصیلی افراد و همینطور نوع دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنند دارد.

شما برای خرید یک عدد شلوار باید در حدود 600 یوان هزینه کنید این در حالی است که یک جفت کفش ورزشی برند در این کشور در حدود 700 یوان هزینه در بر می‌گیرد.یک دست لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای برند 270 یوان در نظر گرفته می‌شود.

برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بهتر است از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایید و خرید خود را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام دهید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در چین

قیمت برخی کالاهای اساسی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه یک بطری آب در کشور چین 2 یوان

شیر یک لیتری 13 یوان

یک عدد نان به میزان 500 گرم 10 یوان

برنج به میزان یک کیلوگرم 16 یوان

سینه مرغ یک کیلوگرم به میزان 25 یوان

گوشت گاو یا گوشت قرمز به میزان 83 یوان

میوه یک کیلوگرم بین 5 الی 15 یوان

در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یکی از رستوران‌های معمولی این کشور صرف نمایید باید حداقل 20 یوان در نظر بگیرید این در حالی است که هزینه یک وعده غذا برای دو نفر در رستوران متوسط به میزان سه وعده 120 یوان است.

در صورتی که یک رستوران مدرن انتخاب شده برای یک وعده غذای یک نفره باید در حدود 30 یوان هزینه در نظر گرفته شود.در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید در هزینه‌های شما صرفه‌جویی شود باید سعی کنید از غذاخوری‌های محلی استفاده نمایید و به طور کلی این روند برای شما قابل قبول خواهد بود.

 

اقتصاد در چین

اقتصاد در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تولید ناخالصی داخلی یکی از شاخص‌های بسیار مهم برای نشان دادن قدرت اقتصادی در هر کشور است.تولید ناخالصی داخلی در کشور چین در سال 2018 بیش از 10000 میلیارد دلار اعلام شده است و روند نمودار اقتصادی این کشور کاملاً صعودی است. متوسط نرخ رشد در این کشور عموماً کمتر از 9 درصد اعلام نشده است.صنعت در کشور چین رشد زیادی دارد به طوری که تجهیزات لازم در زمینه تولید روز به روز در حال افزایش خواهد بود.صنایع اصلی در این کشور وسیله موتوری،تجهیزات الکترونیکی و ماشین ابزارها است.در نظر داشته باشید که در اواخر سال 2018 فولاد و فلزات غیرآهنی نیز دارای دورههای اقتصادی قابل قبولی هستند.در این کشور کشتی‌سازی دارای فضای ساخت دقیقی است و در این زمینه گردش‌های مالی بسیار گسترده‌ای صورت گرفته است.کشور چین در سال‌های گسترده در زمینه مواد شیمیایی صادرکننده بسیار بزرگی محسوب شد.در این کشور بیش از 85 میلیون نفر تنها در زمینه صنعت کار می‌کنند.کشاورزی در کشور چین 3 درصد پیشرفت داشته است اما فضای خدمات در این کشور بیش از 70 درصد اعلام شده است.در کشور چین تنها سه درصد از افراد بیکار هستند.

رتبه آسانی انجام کار کشور چین 34ام است و مشخص است که در این کشور روال کاری آسان نخواهد بود.در نظر داشته باشید که پارچه و فرآورده‌های غذایی نیز در این کشور از نظر درآمدزایی در وضعیت بالایی قرار دارد.

امنیت مالی و اقتصادی در چین

امنیت مالی و اقتصادی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت مالی در زمینه وسایل موتوری در کشور چین بیش از 70 درصد اعلام شده است و این رقم نشان می‌دهد که کشور چین در تولید قطعات موتوری بسیار جدی است و روند نزولی تا ده سال آینده در این زمینه وجود ندارد. آهن و فولاد و شغل های مربوط به آن در این کشور از امنیت مالی بیش از 35 درصد برخوردار هستند.

وسایل پلاستیکی در کشور چین در رتبه‌های اول صادراتی قرار دارد و عموماً پردازش مالی که در این زمینه دیده می‌شود بسیار زیاد است ابزارهای تولید برق در کشور چین درگیر نوسان‌های مالی مختلفی بوده است و اینطور که شواهد نشان می‌دهد این کشور می‌تواند به بهترین شکل ممکن به درآمدزایی قابل قبولی دست یابد.

امنیت اقتصادی برای کسانی که شهروند کشور چین بیش از 93 درصد و برای افرادی که کشور چین را برای کار و درآمدزایی انتخاب کرده‌اند در حدود 63 اعلام شده است که با رشد 25 درصدی نسبت به سال‌های پیش همراه بوده است.این کشور دارای سهم بزرگی در سرمایه‌گذاری‌های خارجی است و مشخص است که روال درآمدزایی می‌تواند به طور دقیق و جدی پیش برود.

امنیت شغلی در ردیف شغل‌های مربوط به کشتی‌سازی در سال 2014 در حدود 99 اعلام شده است که رقم بسیار شگفت انگیزی خواهد بود. این کشور می‌تواند تا سال‌های دیگر بیش از 800 میلیارد دلار صادرات را به ثبت برساند.

امنیت در چین

امنیت در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور چین اصول اجتماعی به طور دقیق رعایت می‌شود.کشور چین یک کشور آن است و شما را دچار مشکل بزرگی نخواهد کرد.یک موضوع بسیار مهم این است که در کشور چین نباید بلند حرف بزنید و اجازه ندارید که با اشاره کسی را نشان دهید این روال سبب می‌شود که مردم این کشور عصبانی شوند.

در نظر داشته باشید که در کشور چین میزان دزدان افزوده شده است و بهتر است که مدام از نقشه کشور چین استفاده نکنید به این ترتیب دزدان شما را یک طعمه خوب می‌بینند و متوجه می‌شوند که چیز زیادی از چین نمی‌دانید.در نظر داشته باشید که اگر به رستوران بروید و موقع خروج از افراد اصلی تشکر نکنید مشخص می‌شود که شما از فرهنگ کشور چین چیزی نمی‌دانید و این روال نیز شما را تبدیل به یک طعمه خواهد کرد اما در کل جرم و جنایت در کشور چین کم است و مردم سعی می‌کنند همه چیز را در کمال آرامش به نتیجه برسانند.کودک آزاری در کشور چین کمتر از 10 درصد اعلام شده است و سیاست‌های سخت و بسیار عجیبی در این زمینه دیده می‌شود که می‌تواند به نوبه خود بسیار ارزشمند باشند.بانوان در کشور چین بسیار ایمن هستند و هیچ نوع آسیبی به آنها نمی‌رسد. پلیس چین به صورت روزانه فضای جرم را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و جلوی پیشامدهای بد را می‌گیرد.

در این کشور یک سری قوانین سختگیرانه وجود دارد که به این ترتیب امنیت دانشجویان را افزایش می‌دهد.مواد اولیه غذایی در کشور چین به طور دقیق مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که آیا از استانداردهای لازم برخوردار است یا خیر.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در چین

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت کشور چین باید سعی کنید یک سری مسائل را به طور دقیق مورد ارزیابی قرار دهید.دقت نمایید که افراد نباید به هیچ عنوان پرونده قانونی داشته باشند و در صورتی که از قبل مشخص شده باشد که طبق تاریخی که از سوی ویزا برای شما تعیین شده است به کشور مبداً بازنگشته‌اید قطعاً در مسیر اخذ اقامت برای این کشور دچار مشکل خواهید شد.

در ابتدا باید هدف شما از سفر مشخص باشد و سپس باید ابزارهایی که نیاز است تهیه شود.فرض می‌کنیم شما با ویزای سرمایه‌گذاری و یا کارآفرینی وارد کشور چین شده‌اید و حال می‌خواهید برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه بگیرید در نظر داشته باشید که شما باید مدرکی ارائه دهید که مشخص کنداز نظر مالی می‌توانیدآن‌ها را ساپورت کنید دقت نمایید که موضوعات مالی در این مسیر بسیار اهمیت دارد و باید به طور دقیق به این موضوع دقت شود.از دیگر موضوعات مهم شرایط کاری برای همسر شما خواهد بود که عموماً پس از یک سال و با اخذ مجوز صورت می‌گیرد.برای ویزای همراه کشور چین زمان زیادی در نظر گرفته نمی‌شود و عموماً به سرعت صادر می‌شود.زندگی در کشور چین با هزینه مناسبی همراه است.

همسر و فرزندان شما در صورتی واجد شرایط اقامت در این کشور خواهد شد که شما خودتان در ابتدا اقامت آن را داشته باشید. قوانینی که برای کشور چین در نظر گرفته می‌شود به صورت دوره‌ای تغییر می‌کند اما به طور کلی برای ویزای همراه سختگیری‌ها کمتر از قبل است. شرایط اقامت در کشور چین بر اساس هدف شما تعیین می‌شود.

 

ازدواج خارجی ها در چین

ازدواج خارجی ها در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آداب و رسوم ازدواج در کشور چین بسیار جالب است.در صورتی که یک فرد خارجی بخواهد با یک فرد چینی ازدواج کند نیاز است که قوانین به طور دقیق رعایت شود.در این مسیر باید مشخص شود که شما زبان چینی را حدی بلد هستید و یا در برنامه‌ریزی شما چنین موضوعی دیده می‌شود.در واقع یک نکته بسیار پراهمیت است و آن هم شرایط دو سمت در ازدواج است.فرد چینی باید نامه‌ای از سه گردش آخر بانک خود را ارائه دهد که نشان‌دهد در طول زندگی تا دو سال اول می‌تواند از پس هزینه‌های موجود برآید.دو سال باید از زندگی شما بگذرد و از نظر هزینه‌ نیز در وضعیت قابل قبولی باشید تا بتوانید درخواست لازم برای اقامت را ارائه دهید.

طلاق در کشور چین ساده نیست.باید ثابت شود که حداقل یک سال است که با هم زندگی نمی‌کنید،باید علت طلاق مشخص باشد و از نظر قانون علت طلاق تأیید شود.نیاز است که در صورت وجود فرزند یک تصمیم درست در خصوص شرایط فرزند و هزینه‌های موجود اخذ شود. عموماً روند طلاق در کشور چین بین 6 ماه الی دو سال زمان به خود اختصاص می‌دهد.

اجاره خانه در چین

اجاره خانه در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه اجاره خانه در کشور چین با توجه به شهر و منطقه با هم فرق دارد و این موضوع حتی در شهرک‌ها نیز دیده می‌شود.به عنوان مثال اگر شما بخواهید در شهر پکن یک خانه چهل متری اجاره کنید باید در حدود 4000 یوان در ماه هزینه کنید،این مبلغ در وضعیت حداقل اعلام شده است و عموماً کمتر از این نمی‌توان پیدا کرد. یک سری شهرک‌های نوساز در کشور چین راه‌اندازی شده است که در ابتدای فعالیت خود از نظر هزینه در وضعیت بسیار نرمالی هستند. شهرک‌هایی که اطراف پکن وجود دارد عموماً از نظر هزینه‌ ارزان‌تر هستند و افراد می‌توانند رقم 2500 الی 3000 یوان هزینه را در نظر بگیرند.در نظر بگیرید که این شهرک‌ها تقریبا تمام امکانات مورد نظر را دارند و می‌توانند بهترین شرایط اجاره‌خانه در کشور چین را فراهم سازند.اجاره‌خانه در شهر پکن کشور چین عموماً گران است و خرید خانه در کشور چین در صورتی که شرایط قابل قبولی از نظر بودجه‌ای وجود داشته باشد در پایتخت این کشور کار ساده‌ای نبوده و با هزینه‌های بالایی همراه است.

یک موضوع جالبی که در کشور چین وجود دارد به این صورت است که استفاده از واژه رهن در این کشور بسیار عجیب است و چیزی به عنوان رهن وجود ندارد و تمامی هزینه اجاره خانه به صورت کرایه دریافت می‌شود.مبلغ اجاره خانه در کشور چین باید به صورت سه ماه و یا یک ماه صورت بگیرد و پرداخت ماه به ماه وجود ندارد. علاوه بر اجاره خانه باید مبلغی به عنوان وجه ضمانت به صاحبخانه ارائه شود و در زمان تحویل در صورتی که به خانه آسیب زده باشید این مبلغ کسر می‌شود و در غیر این صورت به فرد برگردانده می‌شود.در صورتی که مستأجر قصد داشته باشد خانه را ترک کند و طبق قرارداد امضا شده از 15 الی 30 روز جلوتر می‌بایست مشورت‌های لازم را مبذول نماید. منازل در کشور چین عموماً با لوازم منزل اولیه به شما تعلق می‌گیرد و این موضوعی بخشی از قانون در کشور چین محسوب می‌شود.

خرید ملک در چین

خرید ملک در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در شهرهای مرکزی کشور چین کار ساده‌ای نیست و طبق آماری که از سال 2018 به دست ما رسیده است افزایش 19 درصد قیمت خانه در این کشور دیده می‌شود. در نظر داشته باشید که نرخ خانه در این کشور بر اساس مکان خانه و سبک خانه تعیین می‌شود یک انتخاب رو به رشد محسوب می‌شود و بازده رشد ملک در این کشور عموماً بالا اعلام می‌شود.برای خرید یک ملک در صورتی که بودجه شما در وضعیت یک جا باشد هیچ نوع روند اداری پیچیده‌ای نداشته و با پرداخت پول خانه به سادگی می‌توانید روند سند زنی را طی نمایید در صورتی که از نظر بودجه‌ای می‌خواهید درصدی از هزینه نهایی را بعداً پرداخت نمایید باید ضامن معتبر با نامه گردش مالی بالا ارائه دهید و تا زمانی که تمامی هزینه را پرداخت نکرده باشید نمی‌توانید به نتیجه مطلوبی دست یابید.به طور کلی در کشور چین به نسبت سایر کشورها هزینه خرید خانه ارزان‌تر است.

ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور چین دارای درآمد 20 درصد اقتصاد جهان است.یکی از روش‌هایی که منجر به اقامت در کشور چین می‌شود ثبت شرکت است که روش‌های مختلفی برای ثبت شرکت در این کشور دیده می‌شود.یکی از روش‌های پیش روی دفتر نمایندگی در کشور چین است. دفتر نمایندگی به محلی گفته می‌شود که شما قرار است نقش نمایندگی از شرکت مادر را به عهده بگیرید.شرکت مادر خارجی باید دو سال سابقه فعالیت داشته باشد.دفتر نمایندگی در کشور چین به عنوان یک نهاد مجزای قانونی محسوب نمی‌شود و در این راستا اجازه صدور فاکتور ندارد. تمامی هزینه‌های یک دفتر نمایندگی در کشور چین باید توسط شرکت مادر تأمین شود.

شرکت تماماً خارجی یک شرکت مسئولیت محدود است که نیاز به سرمایه‌گذاران خارجی دارد.این نوع شرکت به نوبه خود ارزشمندترین گزینه محسوب می‌شود.این نوع از شرکت‌ها می‌توانند در زمینه تجارت،گسترش نرم‌افزار و همینطور خدمات مشاوره‌ای و مدیتریتی فعالیت نمایند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشور چین به این صورت است که در ابتدا باید درخواست کتبی ارائه داده شود و نیاز است که گزارش امکان سنجی به طور دقیق صورت بگیرد.مدارک مربوط به تأمین بودجه ثبت شرکت در کشور چین از منابع خارج از چین بسیار مهم است.مدارک قانونی افراد سرمایه‌گذار باید ارائه شود نیاز است که اسامی افرادی که قرار است در هیئت مدیره باشند به طور دقیق مشخص شود.جوابیه کتبی از جانب دولت محلی که در آن محل شرکت قرار است برپا شود می‌بایست به طور دقیق مشخص شود.در نظر داشته باشید که افتتاح حساب بانکی برای طی نمودن روند مالیات بیار مهم است.افراد باید درخواست کافی به میزان مالیات داشته باشند و یا نیاز به معافیت و یا باز پرداخت است.درخواست افزایش زمان پرداخت نیز باید به طور دقیق مشخص شود.خرید برگه‌های فروش و درخواست اتمام یا تعلیق فعالیت نیز بسیار مهم است.

انواع ویزا و انواع اقامت در چین

انواع ویزا و انواع اقامت در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر می‌خواهید پاسپورت کشور چین را دریافت نمایید در ابتدا باید مدارک لازم برای اخذ ویزا را مرتب نمایید و روال اخذ ویزا برای مشا به طور دقیق طی شود پس از ان نیاز است که در مسیر تمدید ویزای این کشور دقت نمایید و شرایط خود را برای اقامت بهبود بخشید. برای اخذ اقامت در این کشور نیاز به یادگیری زبان چینی،بودجه مالی استاندارد و یک فضای کاری مهم به عنوان سندی که نشان دهد می‌توانید در این کشور زندگی کنید باید ثابت شود که در کشور چین حضور فعال داشته‌اید و توانسته‌اید فضای درآمدزایی بهتری برای خود ایجاد کنید.باید ثابت شود که جرمی مرتکب نشده‌اید و چه خوب است که روال اخذ پاسپورت کشور چین برای شما به خوبی فراهم شود.اینطور که شواهد نشان می‌دهد که تابعیت و اقامت در کشور چین در روال کاری درستی قرار دارد و عموماً باید بین 5 الی 7 سال از زمان ویزای شما به این کشور گذشته باشد.دلایل قانونی که در مسیر درخواست پاسپورت این کشور دیده می‌شود به صورتی است که باید ترتیب اثر داده شود.یک موضوع بسیار مهم در زمینه اخذ پاسپورت کشور چین به این صورت است که افراد می‌بایست به دولت این کشور نشان‌دهنده یک عضو سود آور هستند. برای مهاجرت به کشور چین می‌توانید از ویزای تحصیلی استفاده نمایید و در طول تحصیل در رشته مورد نظر خود مشغول به کار شوید می‌توانید فضایی فراهم سازید که بتوانید از ایده‌های خود استفاده نمایید و کارآفرینی راه بیندازید. نیاز است که سعی کنید روال کار و کسب و درآمد به طور دقیق طی شود تا افراد بتوانند از طریق کسب و کار نیز وارد این کشور شوند.اقامت به دو شکل کوتاه مدت و بلند مدت دیده می‌شود که هر یک دارای فاکتورهای مربوط به خود هستند. در نظر داشته باشید که اقامت‌های بلند مدت در کشور چین عموماً برای اهداف کاری و تحصیل و درآمدزایی تعیین شده است.

اقامت از طریق ازدواج و تولد نیز از دیگر روش‌هایی است که برای کشور چین در نظر گرفته شده است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم چین

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور چین صنعت بیمه به صورت یکباره به رشد رسیده است در کمتر از 4 سال دارای فضای تسهیلات بیش از دو برابر شده است.در سه ماه نخست سال 2016 سیستم بیمه در این کشور رشد سه برابری داشته اشت و افراد زیادی را تحت پوشش خود قرار داده است. در نظر داشته باشید که کارگران در کشور چین همگی تحت پوشش بیمه هستند و فضای دولتی دقیق نیز فراهم شده است.

کارمندان در این کشور از درصدهای مشخصی از بیمه استفاده می‌کنند. تسهیلات درمانی در کشور چین شامل درمان‌های بیماری دهان و دندان نمی‌شود و در خصوص بیماری‌های مربوط به چشم نیز در حدود 30 درصد را پوشش می‌دهد. این در حالی است که در کشور چین پوشش بیمه تکمیلی نیز روز کار آمده است و سبب می‌شود که برنامه‌های مستمری صورت بگیرد.هزینه‌های درمانی در این کشور در وضعیت دوره‌ای قرار دارد و هزینه‌های سنگین در کشور چین نیز به صورت یک سوم فراهم شده است.افراد مسن در کشور چین می‌توانند از پوشش‌های خوب مالی برای درمان بیماری‌های سخت استفاده نمایید. شغل‌هایی که دارای فضای ریسک و خطر بالایی است در این کشور از نظر الگوهای تجاری دارای پوشش‌های بیمه‌ای گسترده‌تری هستند و می‌توانند با تضمین‌های خدمت رسانی بیشتری همراه است.میانگین سود در کشور چین کمتر از سایر کشورها است و هزینه‌ای که بابت آن پرداخت می‌شود عموماً بیشتر از قبل است.شایان ذکر است که در این کشور هزینه‌های درمانی می‌تواند به چندین دسته‌بندی مختلف صورت بگیرد که هر یک برای شرایط خاص تعیین شده است.

خدمات بانکی و مالی در چین

خدمات بانکی و مالی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرکت خدماتی و مالی در کشور چین به صورتی است که به طور کلی در یک فضای چهارگانه اداره می‌شود.بانک برج در کشور چین یکی از بانک‌های بسیار مشهور محسوب می‌شود و دومین بانک بزرگ جهانی است. این بانک یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های چین است و دارای شعبه مرکزی در شهر پکن است سهام آن در بازار بورس و سهام دارای معامله‌های مشخصی است.

بانک برج در دنیا شهرت دارد و خدمات بانکی در این بانک به شکل شگفت‌انگیزی است.خدمات آنلاینی که از سوی این بانک در اختیار افراد قرار می‌گیرد به صورتی است که می‌تواند شاخصه‌های رشد جهانی را به طور دقیق ارزیابی نماید.شاخصه‌های سودآوری در بانک‌های مختلف کشور چین دیده می‌شود و عملکرد سودآور در هر یک بانک‌ها به صورت سودده است.شایان ذکر است که در رتبه‌بندی‌هایی که در زمینه صنعت دیده می‌شود کشور چین توانسته به صورت دوره‌ای فهرست بندی مناسبی ایجاد نماید.

خدمات پرداخت وام در این کشور بر اساس شرایط افراد تعیین می‌شود.افرادی که سفر به کشور چین از طریق اخذ ویزای سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند باید بدانند که به طور کلی این روند می‌تواند به نتیجه درستی دست یابد.

صنایعی که در زمینه خدمات بانکی در کشور چین دیده می‌شود نیز به صورت جداگانه فعالیت می‌کنند.

 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در چین

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چین در لیست کشورهای عضو شینگن قرار ندارد و شما با اخذ ویزای شینگن اجازه ورود به کشورهای دیگر از کشور چین را ندارید. در این مسیر می‌توانید در ابتدا ویزای کشور چین را اخذ نموده و سپس از روش‌های موجود در همان کشور به دنبال اخذ ویزای شینگن باشید به این ترتیب شرایط برای ورود به کشورهای دیگر برای شما فراهم می‌شود.

 

تشابهات فرهنگی چین با ایران

تشابهات فرهنگی چین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم چین با ایران شباهت کمی دارند به عنوان مثال این افراد بسیار تلاشگر هستند به طوری که در طول روز بعضاً بیش از 15 ساعت کار می‌کنند. فضای درآمدزایی در کشور چین بهتر از ایران است.

مردم کشور چین علاقه‌ای به صرف وعده ناهار ندارند و سعی می‌کنند که به طور کلی یک بار صبحانه و سپس عصرانه مصرف نمایند.در احوالپرسی مردم چین کمی رسمی‌تر از ایرانیان هستند و این روند سبب شده است که ایرانی‌ها مهمان نواز باشند.

در کشور چین کودکان اجازه خندیدن بیش از حد ندارند اما این موضوع در فرهنگ ایران بسیار کم دیده می‌شود در آخرین آماری که در خصوص فرهنگ کشور چین به دست ما رسیده است به این شکل است که هر فرد در تایم کاری خود تنها یک بار می‌تواند با اعضای خانواده ارتباط بگیرد اما در ایران این سختگیری‌ها کمتر دیده می‌شود.خوشبختانه روال درآمدزایی در کشور چین به شکلی است که افراد می‌توانند از پس هزینه زندگی خود برآیند.

مردم کشور چین به یک سری خرافات اعتقاد دارند که در دوره‌های قدیم در ایران نیز بسیار دیده شده اما امروزه کمتر شده است. روابط سیاسی و اقتصادی نیز در کشور چین دارای روالی متفاوت با ایران است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در چین

اعیاد و تعطیلات رسمی در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تاریخ 1 ژانویه در کشور چین آغاز سال نو مسیحی بوده و تعطیل رسمی است در این روز افراد سعی می‌کنند جدیدترین لباس خود را به تن نمایند و عموماً استفاده از لباس‌هایی با رنگ روشن بیشتر دیده می‌شود.

تاریخ 23 ژانویه در کشور چین سال نو چینی بوده و عید بهاره اعلام می‌شود این دوره شامل جشنواره‌های مختلفی است و می‌تواند به نوبه خود بسیار ارزشمند باشد.تعطیلات سال نوی چینی عموماً بین یک الی دو هفته زمان به خود اختصاص می‌دهد و عموماً طبق محاسبه به صورت قمری در سال‌های مختلف این تاریخ تغییر می‌کند.

5 آوریل در کشور چین روز بزرگداشت مردگان است و عموماً در این روز افراد سعی می‌کنند با هم مهربان‌تر باشند و به هم یاداوری کنند که زندگی بسیار کوتاه است.

اولین روز ماه می در کشور چین روز کارگر به شمار می‌آید و عموماً به مناسب این روز یک هفته تعطیل رسمی با حقوق و پاداش به کارگران ارائه داده می‌شود.در این روز برای کارگران ارزش و احترام زیادی در نظر گرفته می‌شود.

1 آگوست روز آزادسازی ارتش ملی کشور چین است.این روز در برخی از سال‌ها تعطیل رسمی بوده و گاهاً نیز دیده می‌شود که تعطیل نیست.

1 اکتبر در کشور چین روز ملی چین است و یکی از روزهایی است که عموماً یک هفته تعطیلی را به خود اختصاص می‌دهد.دراین روز عموماً در طول شهر فضای آموزشی بسیار خوب دیده می‌شود.

از 9 فوریه در کشور چین ایام عید بهار سنتی آغاز می‌شود.عید بهار همان عید نوروز است و یک فضای بسیار شاد در کشور ایجاد می‌شود.این روزها از سال‌ها قبل با 12 حیوان مشخص شده است.

دین در چین

دین در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور چین از دسته کشورهای چند مذهبی محسوب می‌شود.در این کشور در حدود 85 درصد از مردم دارای عقاید مذهبی هستند این در حالی است که نوع رسوم مذهبی در بین افراد بسیار فرق کرده و هر کس بر اساس اعتقاد خود سعی می‌کند روال مذهب را به جای آورد . 18 درصد از مردم این کشور هیچ نوع مذهبی ندارند اما هیچ تعصبی در برابر افراد معتقد نیز از خود نشان نمی‌دهند. 185 میلیون نفر در این کشور از آیین بودا پیروی می‌کنند این در حالی است که در حدود 33 میلیون نفر دارای دین مسیحی هستند و به وجود خدا اعتقاد دارند.‌در حدود 12 میلیون نفر در این کشور آیین تائو دارند البته این آمار به طور دوره‌ای تغییر می‌کند.افراد در آیین بودا عموماً دارای یک سری مراسم‌های فرهنگ محلی هستند و سعی می‌کنند از ادبیات و هنر و ایدئولوژی استفاده نمایند.در زمینه آموخته‌های مختلفی که در خصوص آیین بودا وجود دارند مادران از اهمیت بالایی برخوردار هستند و همینطور روشنفکران و تجار نیز در طراز اول قرار دارند

تفریح در چین

تفریح در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کوه‌های تیانزی یکی از خوف انگیزترین گزینه‌هایی است که قطعاً باید از آن بازدید نمایید.از وسایل حمل و نقل ریلی هوایی نیز استفاده می‌شود که به شما اجازه می‌دهد بین کوه‌ها حرکت کنید و بتوانید به طور دقیق با فضای سبز موجود ارتباط بگیرید. این فضا برای کسانی که به دنبال هیجان هستند یک تفریح بی‌نظیر است.

کوه‌های رنگارنگ گانسو در ژانگای دانیکس از دیگر دیدنی‌های عجیب کشور چین بوده و یکی از تفریحات بسیار زیبا به شمار می‌آید. منطقه‌ای در چین قرار دارد که بسیار رنگارنگ است،کوه‌ها چندین رنگ هستند و دارای مرزهای خطی بی‌نظیری می‌باشند.دسته‌بندی‌های رنگی مختلفی برای کوه‌ها در کشور چین دیده می‌شود و عموماً فضای رنگی ایده‌آلی نیز فراهم شده است.در این منطقه یک فضا بسیار عالی برای صرف ناهار نیز وجود دارد.

دیوار چین از دیدنی‌های بسیار مهم در کشور چین است و بدون بازدید از آن سفر شما کامل نخواهد بود.این دیوار بلند و مشهور در فصل بهار و پاییز بسیار زیبا و خاص است.

هوآنگ شان آنهوی یک پل بسیار خوف‌انگیز در بین دو کوه غول پیکر است،وقتی بر روی این پل قدم می‌زنید صدای قدم‌های شما به گوشتان می‌رسد و هرگز نمی‌توان تصور کرد که فردی بازدید از این کوه‌ها را تنهایی در نظر بگیرید بسیار دشوار و خوف ناک است.

آشار دتاین بهشت کشور چین محسوب می‌شود،فضایی بسیار آرامبخش و سر سبز به صورتی که درختان در فضایی بسیار سر سبز قرار گرفته‌اند و آبشارها نیز به صورت دوره‌ای در حال حرکت هستند. فضای شهری در این منطقه به صورت چندگانه فراهم شده است. درختچه‌ها همگی بلند هستند و آبشارها به صورت پلکانی جریان دارند این فضا برای بازی‌های کودکانه بی‌نظیر است و قطعاً فرزندان شما را بسیار خوشحال می‌کند.

در سفر به کشور چین بازدید از دریاچه هزار جزیره را از یاد نبرید این دریاچه آنقدر زیباست که شاید هرگز مانند آن تکرار نشود.‌دریاچه هزار جزیره به صورت بخش‌بندی شده بر روی دریا قرار دارد و هر بخش آن به صورت مجزا در نظر گرفته شده است.‌ این دریاچه دارای فضای سرسبز بسیار عالی است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در چین

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قطارهای شهری در کشور چین وجود دارد که بهترین انتخاب از نظر هزینه محسوب می‌شوداین قطارها دارای بلیط‌های یک طرفه و یا ماهانه هستند که هر یک هزینه‌های مربوط به خود را دارند. قطارهای درون شهری برای حمل و نقل داخلی استفاده می‌شود و بلیط‌های یک طرفه ان 2 یوان هزینه در بر می‌گیرد.

بلیط عبور ماهانه عموماً با قیمت ثابت 150 یوان در نظر گرفته شده است.مبدأ تاکسی در این کشور از 10 یوان آغاز می‌شود و اغلب تاکسی‌ها دارای وضعیت کیلومتر شمار هستند.در صورتی که بتوانید از تاکسی‌های یک کیلومتری استفاده نمایید باید به میزان 3 یوان هزینه در نظر بگیرید.هزینه‌ای که برای انتظار یک ساعت تاکسی در نظر گرفته می شود 30 یوان است.در این کشور بنزین به میزان 1 لیتر دارای هزینه 6 یوان خواهد بود.شما می‌توانیدازاتوبوس‌های شهری نیز استفاده نمایید،تایم کاری اتوبوس‌ها مشخص است و در ساعت ثابتی از روز کار شروع شده و در ساعت مشخصی از شب به اتمام می‌رسد در این کشور اگر فردی بخواهد در طول شب از وسایل حمل و نقل استفاده کند باید تاکسی بگیرد و هزینه‌ای که در شب در نظر گرفته می‌شود بیشتر از طول روز است.

امکان اجاره خودرو نیز در کشور چین به افراد داده شده است و معمولاً هزینه‌ها با توجه به نوع خودرو و زمانی که اجاره داده می‌شود تعیین خواهد شد. اینطور که مشخص شده است هزینه‌های حمل و نقل در کشور چین تنها یک درصد از ایران بیشتر اعلام شده است و از تعرفه‌های ارزان و مناسبی برخوردار است.شایان ذکر است که این کشور به طور کلی دارای فضای گسترده‌ای در زمینه حمل و نقل بوده و توانسته در طول سال‌های مختلف فضای رضایت بخشی را برای مردم این کشور فراهم سازد.. تمامی رانندگانی که برای حمل و نقل شهری در کشور چین فعالیت می‌کنند دارای مجوزهای لازم در زمینه رانندگی و صلاحیت جسمی و روانی هستند.

فرهنگ چین

فرهنگ چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور چین احوالپرسی باید با افراد پیرتر آغاز شود و روند کار رسمی است.عموماً باید در اولین برخورد دست دهید.عموماً نباید به چشم طرف مقابل نگاه کنید و نیاز است که به زمین نگاه کنید. افراد را هرگز نباید به صدای بلند صدا بزنید و بهتر است که از نام فامیلی آن‌ها استفاده کنید.حس شوخ طبعی در بین مردم کشور چین عموماً کنترل شده است و هرگز نباید به فردی چه به عمد و چه سهو بخندید.نیاز است که در زمان ورود به خانه کسی هدیه‌ای گرانبها برای او ببرید.در نظر داشته باشید که ساعت عموماً برای مراسم ختم ارائه می‌شود.اشیای تیز نیز گزینه‌های خوبی برای هدیه نخواهند بود.در این کشور4عدد بدشانسی بوده و افراد از این عدد تا حد زیادی دوری می‌کنند.

مهمانی‌ها در کشور چین عموماً در مکان‌های عمومی برگزار می‌شود و کمتر دیده می‌شود فردی به خانه دعوت شود.بهتر است که در زمان ورود به منزل یک شخص کفش را درآورید.نیاز است که موقع غذا خوردن صبر داشته باشید و از سرعت زیاد دوری کنید.هورت کشیدن غذا در این کشور یعنی غذا بسیار خوش طعم است و یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود.در کشور چین باد گلو نشانه سپاس‌گذاری است و معنی بدی نمی‌دهد.

در این کشور این رسم وجود دارد که فنجان‌های چای مدام پر می‌شوند.

مردم کشور چین در ابتدا هدیه را چندین بار رد می‌کنند و سپس پذیرفته می‌شود.

در این کشور تف کردن یک موضوع بسیار ساده است و هیچ مشکلی در این زمینه دیده نمی‌شود.

در کشور چین پلیس‌ها به جای سگ نگهبان از غاز استفاده می‌کنند.

در این کشور اشاره کردن یک امر بی‌ادبانه محسوب می‌شود و برخورد بدی در این زمینه صورت می‌گیرد.

در کشور چین نباید انعام بدهید مگر اینکه اجازه بگیرید.

هنر چین

هنر چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از هنرهای مهم مردم کشور چین آشپزی است در نظر داشته باشید مردم این کشور در آشپزی بسیار دقیق هستند و هرگز سعی نمی‌کنند از روش‌های میانبر استفاده نمایند. آشپزی در کشور چین درآمدی برابر با درآمد رشته پزشکی دارد.

هنرهای چینی هنری تجسمی در کشور چین محسوب می‌شود که در شکل کهن خود به طور روتین تا به امروز در وضعیت مدرن ادامه‌دار شده است.اولین هنرهای چینی به عصر سنگی باز می‌گردد به طوری که مردم می‌توانند کهن‌ترین رسوم به جای مانده را بر روی فضای هنری به جا بگذارند.

زیبایی شناسی در کشور چین بسیار مهم است و امروز نقاشی‌های چینی با فضای نقاشی غرب عجین شده است.در نظر داشته باشید که دیدگاه تاریخی زیادی در مسیر کشور چین به دست شما رسیده است و می‌تواند یک هنر نوگرایی باشد.

هنرهای تزیینی از دسته هنرهایی است که در کشور چین بسیار دیده می‌شود.هنرهای تزیینی در این کشور با رشد و نوآوری زیادی همراه بوده است.

موسیقی در کشور چین عموماً با موفقیت‌های زیادی همراه است و می‌تواند یک فضای بسیار ایده‌آل فراهم سازد.سبک‌های موسیقی چینی در این کشور به صورت دوره‌ای تعیین می‌شود و هنرمندان زیادی در این زمینه در نظر گرفته می‌شود.

ورزش در چین

ورزش در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کونگ فو یکی از ورزش‌های بسیار مهم است.نام دیگر این ورزش ووشو است و از دسته ورزش‌های سنتی و اصلی چینی محسوب می‌شود.در این ورزش از دفاع شخصی و آموزش نظم استفاده می‌شوند.در این ورزش حرکات پویا، سیال، و مبارزه با دستان خالی به طور دقیق فراهم شده است و در ابتدا از ابزارهای ساده مانند چماق استفاده می‌شد.امروزه ابزارهای جدیدی در زمینه کشور چین ایجاد شده است و دارای تکنیک‌های جدید و مخصوصی است.

کونگ فو شائولین از دیگر سبک‌های ورزشی چینی است که بسیار پیچیده بوده و کمتر کسی در این زمینه به موفقیت رسیده است.

کونگ فو سبک تای چی از دیگر سبک‌های هنر رزمی محسوب می‌شود و در این سبک مهارت‌های کلاسیک زیادی وجود دارد.در این مسیر یادگیری دفاع شخصی به صورت ظریف فراهم شده است.این سبک در بین سالمندان بیشتر دیده می‌شود.دوره‌های ورزش در کشور چین عموماً با پیشرفت‌های مشخصی همراه است.

خرافات در چین

خرافات در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور چین خرافات در وضعیت زیادی قرار دارد.به عنوان مثال در این کشور عدد 13 به عنوان شکستن یک آینه است و بسیار بد شانسی به همراه دارد.در این کشور افراد حق ندارند چوب‌های غذای خود را وارد ظرف برنج نمایند.در واقع این افراد اینطور تصور می‌کنند که غذا برای مردگان ارائه می‌شود.در صورتی که این کار را به صورت بسیار اتفاقی نیز انجام دهید قطعا از سوی دوستان چینی خود با فریادهای بلند : نه ! نه ! نه ! غافلگیر خواهید شد.

در هنگام شب نباید سوت بزنید،مردم این کشور معتقد هستند که سوت زدن در شب به معنی صدا زدن ارواح است.در نظر داشته باشید که سوت زدن یک نوع سیگنال منفی است و کمتر کسی در چین سوت می‌زند.

در این کشور اشاره کردن به ماه به این معنی است که گوش شما بریده می‌شود!

شما در کشور چین اجازه ندارید به شانه کسی دست بزنید زیرا آن فرد با روح مواجه می‌شود و یا در معرض خطر قرار می‌گیرد.

مردم این کشور معتقد هستند که استفاده از گوشت گاو پیش از آزمون‌ها و امتحانات مهم یک اشتباه بزرگ است و روح گاو آزرده می‌شود. ( در کشور چین گاو یک حیوان بزرگ و مهم است)

شایعات در مورد چین

شایعات در مورد چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه تصویر دیوار چین از ماه قابل رویت است که شایعه‌ای بیش نبوده و تنها به دلیل بلند بودن این دیوار این اغراق دیده می‌شود. برخی از افراد معتقد هستند که در شهرهای بزرگ کشور چین مانند پکن تنها افراد چینی اجازه کار و زندگی دارند اما این تصویر اشتباه است و هرگز چنین قانونی وجود ندارد.

موارد ممنوعه در چین

موارد ممنوعه در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور چین قانون یک فرزندی وجود دارد و در صورتی که بیش از یک فرزند داشته باشید در اخذ شناسنامه برای او دچار مشکل می‌شوید.

در این کشور اجازه ندارید به کسی با انگشت اشاره نمایید.

شما نمی‌توانید چوب‌های مخصوص را در ظرف برنج فرو نمایید.

 

خطرات احتمالی برای افراد مقیم چین

خطرات احتمالی برای افراد مقیم چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جیب بری از موضوعات بسیار مهم در کشور چین است و بهتر افراد مواظب باشند

پرسیدن آدرس بیش از حد سبب می‌شود که طعمه‌ای برای دزدان محسوب شوید.

مردم کشور چین کمی بی‌نظم هستند بنابراین خطر گم کردن آدرس اصلی نیز وجود دارد.

 

تشابهات قوانین چین با ایران

تشابهات قوانین چین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روال اخذ گواهینامه در کشور چین مانند ایران است.

در این کشور برای صرف غذا باید منتظر میزبان بمانید

افراد باید پیش از ورود به منزل یک شخص کفش را درآورند.

در کشور چین میزان درآمد بیشتر از ایران است

گواهینامه و خرید ماشین در چین

گواهینامه و خرید ماشین در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ گواهینامه در کشور چین باید در ابتدا در یک آزمون تئوری شرکت نمایید،سپس نیاز است که آزمون عملی برگزار شود و به طور کلی در آزمون عملی مشخص می‌شود که از نظر رانندگی در چه رتبه‌ای هستید. به شما طبق عملکردتان گواهینامه ارائه می‌شود که البته می‌تواند امتیاز‌بندی مختلفی داشته باشد.

خرید ماشین در کشور چین به صورت نقد و اقساط فراهم شده است و سایت‌های خودرو در این زمینه به شما کمک می‌کند.این کشور برای کسانی که قصد دارند ماشین خریداری نمایند فضای کمکی مالی بسیار عالی در نظر گرفته است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در چین

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت ایران در چین در شهر پکن قرار دارد

تلفن سفارت: 00861065324870

سایت سفارت: beihing.mfa.ir

ساعت کاری سفارت ایران در چین روزهای دوشنبه الی جمعه به جز روزهای تعطیل از ساعت 9 الی 12:30 در نظر گرفته شده است.

بخش ویزای این کشور روزهای دوشنبه الی پنجشنبه از ساعت 9 الی 12:30 است

بخش ایرانیان نیز به همین صورت اعلام شده است.

کنسولگری ایران در چین در شهر شانگهای قرار دارد.

آدرس سایت: shanghai.mfa.ir

دریافت مدارک از ساعت 14 الی 16 است.

 

نوع پوشش مردم چین

نوع پوشش مردم چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور چین بسیار علاقمند به لباس‌های سنتی هستند.در این کشور استفاده از لباس‌های چپ و راستی بسیار رایج است.شال کمر بستن هنوز هم در برخی از مناطق این کشور دیده می‌شود. بانوان از بلوز و دامن‌های زیبا استفاده می‌کنند و عموماً استفاده از برخی سبک‌های لباس سنتی در مراسم‌های سنتی دیده می‌شود.اینطور که شواهد نشان می‌دهد در کشور چین هرگز تأکیدی بر روی یک سبک پوشش خاص نبوده و افراد آزاد هستند که هر چیز که دوست دارند به تن نمایند.آقایان در این کشور شلوار‌های بزرگ و گشاد به تن کرده و بلوز‌های رنگی جذب‌تر را انتخاب می‌کنند.خانم‌ها عادت دارند موهای خود را جمع کنند.

بانوان ترجیح می‌دهند که از دامن‌های طرح‌دار استفاده نمایند. استفاده از لباس‌هایی با آستین‌های گشاد در این کشور بسیار مرسوم است و نقش مهمی ایفا می‌کند.

برخی از آقایان در کشور چین از کلاه‌های گرد استفاده می‌کنند و به طور کلی رنگ‌های قرمز و نارنجی در بین مردم کشور چین بسیار مرسوم است و می‌تواند یک انتخاب بسیار عالی محسوب شود.

در مهمانی‌های رسمی لباس‌های بلند بیشتر رواج دارد و عموماً در این کشور استفاده از لباس‌هایی بیش از حد باز کمتر دیده می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی چین

جغرافیا و شرایط آب و هوایی چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مساحت کشور چین در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است.این کشور پس از روسیه دومین کشور بزرگ در دنیا از نظر وسعت خاکی محسوب می‌شود. کشور چین با 14 کشور دیگر دارای مرد مشترک است.این کشور از سمت شرق و جنوب با دریای چین هم مرز است.جمعیت کشور چین بیش از 1 میلیارد و 400 میلیون نفر اعلام شده است.

آب و هوای کشور چین بسیار متنوع است و این موضوع به دلیل فضای وسیع این کشور است.در برخی از نواحی کشور چین میزان پراکندگی بیشتر است و در برخی مناطق دیگر آب و هوای گرم و آفتابی بیشتر دیده می‌شود.در مجموع این کشور دارای آب و هوای فصلی و اقلیمی است.بیشتر بخش‌های آن معتدل هستند و برخی دیگر نیز داری آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری است و قسمت‌های شمالی آن نیز بسیار سرد است. میانگین دمای هوا در فصل‌های بهار و پاییز در کشور چین بین 10 الی 22 درجه سانتی گراد متغیر است.

اگر به منظور خرید به کشور چین سفر می‌کنید بهتر است که سال نو را برای سفر تنظیم نمایید در صورتی که برای تفریح وارد این کشور می‌شوید بهتر است فصل پاییز را انتخاب کنید. بهار بهترین زمان برای سفر به کشور چین است در این دوره هوا در وضعیت معتدل قرار دارد.خبری از هوای شرجی تابستان و سرمای زمستان نیست.

غذاهای چین

غذاهای چین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حتما می‌دانید که غذاهای چینی در کل دنیا شهرت دارد به این ترتیب ما سعی کرده‌ایم بخش مهمی را برای معرفی مهمترین غذاهای چینی اختصاص دهیم.

مرغ گنگ بائو یکی از غذاهای بسیار پرطرفدار در کشور چین محسوب می‌شود که یک نوع مرغ کبابی تند است که با استفاده از انواع آجیل استفاده می‌شود.برای تهیه این غذا عموماً مرغ‌ها تکه تکه می‌شود و از سیب زمینی خرد شده و سیر خرد شده برای طعم آن استفاده می‌شود.مرغ گنگ بائو به همراه یک سس مخصوص استفاده می‌شود و بسیار شیرین است.از دیگر دلایل محبوبیت این مرغ می‌تواند طعم خاص ان باشد.

ماپو توفو یک غذای خوشمزه است که قدمت آن به 100 سال پیش می‌رسد.این غذا در لیست خوراکی‌های بسیار خوش طعم در کشور چین قرار دارد و طعم آن گرم و تند است.برای پخت این غذا از گوشت گاو استفاده می‌شود و ماده اصلی در این غذا شیر است.

دامپلینگ یک نوع پیراشکی است که دارای طعم بسیار دلچسبی بوده و ترد و خوشمزه است و البته به صورت سرخ شده استفاده می‌شود. این غذا در کشور چین بسیار طرفدار دارد.برخی ازافراد این غذا را با تکه‌های مرغ و یا گوشت خوک درست می‌کنند.

وانتان یک غذای ساده زمستانی است.این غذا به صورتی است که از رشته‌های طرح‌دار درآب استفاده شده و نوعی غذای ساده و بسیار خوش طعم محسوب می‌شود.این غذا را می‌توان با گوشت و میگو نیز استفاده کرد.

چومین یک نوع رشته فرنگی چینی محسوب می‌شود که به طور دقیق سرخ می‌شود.در نظر داشته باشید که در غذای چومین از رشته‌های فرنگی بسیار خوش طعمی استفاده می‌شود و مرغ و میگو و پیاز از مواد اولیه برای تهیه آن است. در برخی از رستوران‌های این کشور از اردک پخته شده نیز استفاده می‌شود.

آخرین ویرایش: 2019-02-17 15:44:29 5,191