x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تایلند

کشور تایلند از سمت شمال با برمه و لائوس و از سمت جنوب با مالزی هم مرز است. پرجمعیت ترین شهر این کشور بانکوک بوده و مردم به طور کلی به زبان محلی صحبت می کنند.ساحت کشور تایلند در حدود 513120 کیلومتر مربع اعلام شده است. زبان کشور تایلند تایلندی است و واحد پول رسمی در این کشور نیز بات اعلام شده است. در واقع در سال 2007 کشور تایلند بیش از 8 میلیون تن برنج صادر کرده است به طوریکه این کشور توانسته در رکوردهای جهانی گینس به ثبت برسد. گردشگری از دیگر بخش های سودآور در کشور تایلند محسوب می شود و این کشور دارای جاذبه های تفریحی و تاریخی بسیار وسیعی است. شورای ملی در کشور تایلند دارای 150 کرسی است به طوریکه 76 نفر از این گروه توسط مردم و با رأی مستقیم مردم انتخاب می شوند و به میزان 74 نماینده نیز از طرف قضات انتخاب می شوند.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Thailand عربی: تايلاند
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی
 • زبان های رایج: گویش های مختلف
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: بات هر بات کشور لتونی 0.031 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0066
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 85
 • پایتخت: بانکوک
 • زبان های رسمی: تایلندی
 • جمعیت: بیش از 69.04 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: (GMT+7) UTC+7(ICT)
 • دامنه اینترنتی: .th
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 455.76 میلیارد دلار آمریکا

سفر به تایلند

سفر به تایلند، سفر به کشوری است که به نام سرزمین لبخند شناخته می‌­شود و همچون جواهری در آسیای جنوب شرقی آسیا می‌درخشد. تایلند Thailand یک کشور پادشاهی است که نام قبلی آن سیام بوده است. این کشور در جنوب شرقی آسیا و در شبه‌جزیره هند و چین واقع شده است. تایلند با کشورهای برمه و لائوس در شمال هم مرز است، در مرز شرقی با کامبوج و لائوس همسایه است، با خلیج تایلند و مالزی از جنوب  مرز مشترک دارد، و با دریای آندامان و برمه از غرب مرز همسایگی دارد. پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک است که پایتخت کشور هم به شمار می رود. حدود ۹۵ درصد از مردم، مذهب بودایی دارند. نام تایلند Thailand ترکیب دو لغت Thi و Land  است که در زبان مردم محلی به معنای سرزمین تایی یا سرزمین حوری شناخته شده است. از منابع اقتصادی کشور صنایع توریسم، کشاورزی، اتومبیل سازی، نساجی و پوشاک، صنایع سبک از جمله سنگهای قیمتی قطعات کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی را می­توان نام برد.

سفر به تایلند

زندگی در تایلند

کشور تایلند در بخش جنوب شرقی آسیا قرار دارد و از سمت شمال با لائوس و از سمت جنوب با مالزی همسایه است. پرجمعیت ترین شهر تایلند بانکوک است که مردم آن به زبان محلی صحبت می کنند. مساحت این کشور 513120 کیلومتر مربع است و طبق سرشماری های موجود این کشور با جمعیت  زیادی روبرو بوده است. این کشور از سمت جنوب شرقی با ویتنام هم مرز است . نرخ بیکاری در کشور تایلند برای جوانان در حدود 2.50 درصد است که کاهش چشمگیری به نسبت سال های گذشته داشته و مشخص است که روتین های اقتصادی در کشور تایلند به طورحتم رعایت می شود. در این کشور هزینه های کار در حدود 110.42 نقاط شاخص را مدنظر قرار داده است و میزان بهره روی نیز در حدود 147.10 نقاط شاخص را اعلام داشته است.وضعیت اقتصادی کشور تایلند به مالزی بیش از 1 درصد است و رویکردهای اقتصادی در این زمینه بسیار قوی دیده می شود.

زندگی در تایلند

مهاجرت به تایلند

مهاجرپذیری کشور تایلند به طور جدی 62 درصد بیشتر از ده سال اخیر است و این رشد نشان می دهد که رفاه زندگی در این کشور بسیار بالا بوده و مسیر حمل و نقل عمومی خوبی نیز دیده می شود.آمار مهاجرانی که به قصد گردشگری وارد این کشور می شوند بیش از 63 درصد اعلام شده است و به طور کلی یکی از بخش های سودآور در کشور تایلند در زمینه گردشگری است و مبرهن است که اگر شما در این زمینه مهارت خاصی داشته باشید به سادگی می توانید ورود به بخش کار داشته باشید. کار در کشور تایلند بر اساس آمارها دسته های مشخصی دارد. در صورتی که شخص دانشجویی در تایلند بخواهد همراه با خانواده خود وارد این کشور شود می بایست به قوانینی که در این کشور وجود دارد دقت کنید. در نظر داشته باشید که پاسپورت وی می بایست اعتبار 6 ماهه داشته باشید و باید نامه ای به سفارت بنویسد نیاز است که همسر وی نیز با او همراه باشد.

مهاجرت به تایلند

تحصیل در تایلند

در اهداف آموزشی کشور تایلند به طور کلی دانش و توانایی های فردی و مهارت آموزی به همراه شناسایی نیازها و علایق آموزش داده می شود. یکی از کارهای دانشجویی در تایلند تدریس زبان خارجی برای افرادی که قصد دارند به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنند. در هر صورت فرصت های زیادی در زمینه شغل معلمی در تایلند دیده می شود و شما می توانید در طول تحصیل ورود به این سری از شغل ها داشته باشید که حقوق ماهانه بین 30 الی 40 هزار بات را در بر می گیرد. در نظر داشته باشید که فرصت های شغلی در تایلند بیشتر در بخش یادگیری زبان خارجی ارزیابی شده است. بورسیه تحصیلی کشور تایلند در رشته های مهندسی برای سال 2019 الی 2020 اعلام شده است. نام بورسیه مورد نظر fully funded است.کشور ارائه دهنده این بورسیه تایلند بوده و مقطع لیسانس برای آن در نظر گرفته شده است.

تحصیل در تایلند