x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
اتیوپی

اتیوپی

وسعت کشور اتیوپی 435071 مایل مربع اعلام شده است این کشور رتبه 27 در دنیا را دارد. اینطور که مشخص است این کشور در بزرگی با بولیوی مقایسه می شود. و البته که بخش اصلی این کشور در منطقه شاخ آفریقا قرار داشته که وسیع ترین منطقه شرقی آفریقا است. مرزهای اتیوپی از سمت غرب به سودان و از شمال به جیبوتی ختم می شود. ثبت شرکت در کشور اتیوپی یک هدف مشترک بین سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است به طوری که اصول شرکتی پیشرفت خوبی خواهد داشت. روند ثبت شرکت در این کشور وابسته به نرخ مالیات پیش می‌رود و در صورتی که میزبان مالیت اعلام شده بالا باشد مسیر ثبت شرکت دچار مشکلات زیادی می‌شود. نرخ مالیات شرکت در کشور اتیوپی در گذشته 30 درصد بوده است . محصولات وارداتی که به اقتصاد کشور اتیوپی کمک می‌کند شامل موا غذایی، حیوانات زنده و همینطور محصولات شیمیایی و غله و منسوجات اعلام شده است. صادرات و واردات کشور اتیوپی با هند بیشتر از سایر کشورها است به این صورت که هند توانسته همه مسیر های اقتصادی و مالی را برای کشور اتیوپی باز نگه دارد هنوز هم در بخش اقتصادی کشور اتیوپی رشد خوبی داشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Ethiopia عربی: أثيوبيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: نخست وزیری
 • زبان های رایج: هائی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: بیر اتیوپی معادل با 0.036 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00251
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 32
 • پایتخت: آدیس آبابا
 • زبان های رسمی: سامی
 • جمعیت: بیش از 105 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+3)
 • دامنه اینترنتی: .et
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 80.56 billion USD

سفر به اتیوپی

سفر به اتیوپی، سفر به کشوری است که جاذبه­های زیادی از گذشته های دور تا کنون با خود همراه دارد. اتیوپی یا Etopia  نام کشوری است که در شاخ آفریقا  و در منطقه شرقی قاره آفریقا واقع شده است. اتیوپی با اریتره از مرز شمالی، با کشورهای سودان و سودان جنوبی از مرز غربی، با سومالی و جیبوتی از مرز شرقی و جنوب شرقی، و با کنیا در مرز جنوب، همسایه می­باشد. اتیوپی از لحاظ جغرافیایی کشوری با آب و هوای گوناگون است. در شمال کشور، دریاچه تانا قرار دارد که سرچشمه رود نیل است.
در سفر به اتیوپی می­بینید که این کشور، یکی از قدیمی ‌ترین کشورهای جهان است و جزو معدود کشورهای آفریقایی است که از زمان های قدیم‌ مستقل بوده است. یونانیان نام این کشور باستانی را اتیوپی و مسلمانان حبشه می‌نامیدند.
در اطلاعات تاریخی سفر به اتیوپی می­خوانید که سنگواره­های انسانی که در این کشور کشف شده اند مربوط به 85000 سال پیش است. منابع تاریخی این کشور مربوط به بیست و پنج قرن قبل از میلاد مسیح است. در قرن اول میلادی، پادشاهی آکسوم این منطقه را متحد کرد و این پادشاهی به عنوان نیای اتیوپی سده‌های میانه و اتیوپی امروزی شناخته می‌شود. در آن زمان پیامبر ایرانی، مانی، کشورهای ایران، رم، چین و حکومت آکسوم را به عنوان چهار قدرت بزرگ جهان معرفی کرده است.

سفر به اتیوپی

زندگی در اتیوپی

ایمنی در طول روز در کشور اتیوپی به میزان 70.45 درصد اعلام شده است که درصد خوبی است و مشخص است که در طول روز در این کشور مشکلی در زمینه  فساد در این زمینه رویت نمی‌شود و بانوان نیز می‌توانند ورود به حیطه های کاری خوبی داشته باشند از سوی دیگر امنیت در شب در حدود 41.29 درصد اعلام شده است که درصد بالایی نبوده اما خیلی هم بد نیست و مشخص است که افراد بر اساس این رویکرد می‌توانند شب نیز در شهر حضور داشته باشند.شایستگی در زمینه کادر پزشکی در این کشور با رضایت 44.23 درصدی همراه بوده است مشخص است که دولت سعی خود را برای بررسی دقیقتر کادر پزشکی داشته و موقعیت دقیق بیمه و درمان را نیز برای این بخش ارزیابی کرده است. طبق آمار سال 2019 مشخص است که سرعت در بخش تکمیل معانیه و گزارشات لازم در این راستا به اندازه 61.54 درصد دنبال شده است این رضایت در وضعیت بالایی قرار دارد و مشخص است که مردم در این کشور رضایت خوبی در زمینه پذیرش دارند. هزینه زندگی در کشور اتیوپی در حدود 24 درصد کمتر از ایالات متحده آمریکا اعلام شده است از سمتی برای اداره یک خانه در کشور اتیوپی نیز باید در حدود 48 درصد کمتر از کشور آمریکا هزینه شود بنابراین هزینه زندگی در کشور اتیوپی در یک موقعیت مشخص و خوب قرار داشته و مشکلی در این زمینه احساس نمی‌شود.

زندگی در اتیوپی

مهاجرت به اتیوپی

ویزای کشور اتیوپی در قالب توریستی در مدل های 30 روزه و 90 رزه ارائه می‌شود که برای موقعیت سی روزه قیمت 65 دلار و برای 90 روزه نیاز به 85 دلار است مشخص است که دریافت ویزای کشور اتیوپی می‌تواند دسته بندی های مخصوص به خود را داشته باشد. شما برای اخذ ویزای کشور اتیوپی می‌بایست یک سری مدارک داشته باشید نیاز است که اسکن صفحه اول پاسپورت در نظر گرفته شود نیاز است که اسن از عکس پرسنلی افراد نیز بررسی شود. شخص باید بتواند مدت زمان ویزای کشور اتیوپی را در نظر بگیرد که اغلب سه روز کاری است. کشور اتیوپی از نوع توریستی یک بار ورود است و در صورتی که از کشور خارج شوید دیگر به شما اجازه ورود به خاک این کشور داده نمی‌شود. اعتبار ویزای توریستی کشور اتیوپی از زمان ورود شما به کشور اتیوپی محاسبه می شود.می دانیم که در کشور اتیوپی وضعیت کشاورزی به 41 درصد رسیده است مشخص است که شرایط تولید ناخالص ملی در این کشور وابسته به صادرات است این رویکرد نشان می‌دهد که کشور اتیوپی می‌تواند برای سرمایه گذاری گزینه خوبی باشد شاید با خود بگویید کشور اتیوپی از چند سال گذشته تا به امروز هیچ رشدی در لاین مهاجرتی نداشته است اما این تصور اشتباه بوده و رویکرد گردشگری این کشور روز به روز بیشتر می شود به طوری که  افراد زیادی کشور اتیوپی را برای ثبت شرکت در زمینه قهوه و نیشکر و برخی از اقلام کشاورزی انتخاب می کنند و معتقد هستند که شرایط اقامت کشور اتیوپی خوب است.

مهاجرت به اتیوپی

تحصیل در اتیوپی

ساختار آموزشی در کشور اتیوپی به این صورت است که کودکان بین 4 تا 6 سال می‌بایست دوره پیش‌دبستانی را طی کنند. پس از آن دوره ابتدایی برای دو دوره از 7 تا 10 سال ارزیابی می‌شود و نمرات یک الی 4 را در بر می‌گیرد. مشخص است که از سن 11 الی 14 سال نیز نمرات 5 الی 8 بررسی می‌شود. امتحانات منطقه‌ای در پایان کلاس 8 بر اساس آزمون گواهی مدارس ابتدایی بررسی می‌شود. آموزش متوسطه برای دو دوره مشخص ارزیابی می‌شود. مشخص است که در راستای رسیدن به موقعیت آزمون های ورودی مشخص در این کشور افراد باید نمرات خوبی در این بخش داشته باشند آزمون ورودی آموزش عالی در کشور اتیوپی در انتهای کلاس 12 ارزیابی می شود و نمرات بر اساس موقعیت دانشگاهی بررسی می‌شود. طبق برنامه های تحصیلی که در کشور اتیوپی رویت شد رشته گردشگری در لیست بهترین رشته هایی قرار گرفت که مردم علاقه زیادی به تحصیل در آن داشته و به طور کلی سرفصل ها و بازارکار این رشته تحصیلی برای کشور اتیوپی به طور دقیق در دسترس است. نام دیگری که برای این رشته تحصیلی استفاده می‌شود مدیریت جهانگردی است. این رشته تحصیلی در نظام آموزشی وابسته به یک سری از رشته های مرتبط بررسی می شود و زیر مجموعه ای از رشته جغرافیا و برنامه های گردشگری و علوم اجتماعی است، از سوی دیگر این رشته تحصیلی در یک فضای کارآفرینی نیز بررسی می‌شود و حیطه‌های تحصیلی مختلفی را شکل می‌دهد.

تحصیل در اتیوپی