x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

ایسلند

کشور ایسلند از یک جزیره بزرگ و چندین جزیره کوچک تشکیل شده است که در اقیانوس اطلس قرار دارد. فاصله کشور ایسلند از نروژ 970 کیلومتر اعلام شده است. این کشور از اسکاتلند 812 کیلومتر فاصله دارد.کشور ایسلند از نظر تولید سرانه برق بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است در نظر داشته باشید که این کشور 85 درصد از کل انرژی خود را از منابع تجدیدناپذیر می گیرد. رتبه شاخص توسعه انسانی در کشور ایسلند 9 است، واحد پول کشور ایسلند کرونای ایسلند اعلام شده است، تولید ناخالص داخلی در این کشور 25 میلیارد دلار بوده و رتبه 106 را در جهان دارد. کشور ایسلند در زمینه ماهیگیری رتبه بالایی دارد، به طوریکه در سال اقتصاد این کشور وابسته به حرفه ماهیگیری است.شایان ذکر است که این کشور بهترین فضای زندگی را ایجاد کرده است به طوریکه شادترین افراد را داشته و در لیست امن ترین کشورها قرار دارد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Iceland عربی: أيسلندا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: دموکراتیک پارلمانی
 • زبان های رایج: نروژی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: کرون ایسلندی هر کرون ایسلند 0.0084 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00354
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 165
 • پایتخت: ریکیاویک
 • زبان های رسمی: ایسلندی
 • جمعیت: 358 هزار نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: GMT . UTC+0(WET)
 • دامنه اینترنتی: .is
 • رتبه تولید ناخالص: 25 میلیارد دلار نیو ایسلند

سفر به ایسلند

سفر به ایسلند، شما را با کشوری در نزدیکی قطب شمال آشنا می­کند. ایسلند یا Iceland، یک کشور جزیره نوردیک، با چشم‌اندازهای دیدنی خود از آبفشان ها، آبشارها، یخچال­ها، چشمه های آب گرم و گدازه های آتشفشانی تعریف شده است. ایسلند دارای یخچال‌های عظیمی در پارک های ملی Vatnajökull و Snæfellsjökull است، که در زبان ایسلندی به معنای یخچال‌های طبیعی یخی و برفی است، که از مکان­های حافظت شده کشور هستند. جمعیت این کشور حدود 340 هزار نفر است و بیشتر مردم یعنی حدود 64 درصد جمعیت در ریکیاویک، پایتخت این کشور زندگی می کنند. شغل بیشتر مردم در صنعت پیشرفته ماهیگیری است.در سفر به ایسلند می بینید که اکثریت مردم به زبان ایسلندی صحبت می کنند، تعدادی نیز به زبان دانمارکی و پس از اشغال ایسلند توسط نیروهای انگلیسی و سپس نیروهای آمریکایی در سال‌های گذشته، تعدادی نیز به زبان انگلیسی صحبت می کنند. ارز این کشور، کرون ایسلندی نامیده شده که با ISK نوشته می‌شود و یک دلار آمریکا برابر با 121.37 کرون ایسلند است.

سفر به ایسلند

زندگی در ایسلند

نرخ بیکاری بلند مدت در کشور ایسلند نیز در حدود 1.70 درصد است که البته در سال های اخیر این نرخ در حدود 0.10 درصد بوده است.دستمزد در کشور ایسلند به میزان 652000.00 کرونای کشور ایسلند است. اینطور که مشخص شده است رشد دستمزد در این کشور در حدود 11.60 درصد انتخاب شده است. در این کشور در زمینه مراقبت های بهداشتی و تغذیه، شغل های مختلفی دیده می شود به طوریکه شاید یک متخصص بهداشت در کشور ایسلند از یک پزشک جراح بیشتر درآمد داشته باشد در هر صورت شغل هایی که وابسته به بخش بهداشت و درمان هستند در کشور ایسلند می توانند ساختار درآمدزایی بهتری را پیش روی داشته باشند.  پروسه ثبت شرکت در کشور ایسلند بین یک الی چهار ماه زمان می برد در نظر داشته باشید که شما پس از ثبت شرکت در کشور ایسلند و پرداخت مالیات در این کشور و همینطور با داشتن گردش مالی پس از 4 الی 5 سال می توانید اقامت دائم کشور ایسلند را اخذ کنید.

زندگی در ایسلند

مهاجرت به ایسلند

در صورتی که مهاجرت به ایسلند از طریق کسب و کار را انتخاب کرده‌اید، به مدت دو سال در این کشور مشغول به کار می‌شوید. سمت شما و میزان حقوق مورد نظر تعیین می‌شود. آمار ها نشان می دهد که میزان مهاجرت به ایسلند در سال 2018 در حدود 21 درصد از سال 2017 کمتر بوده است. میزان مهاجرت به ایسلند در سال 2016 به میزان 52 درصد کاهش یافت؛ اما در سال 2017 شاهد رشد مهاجرت به ایسلند بوده‌ایم که به نوبه خود بسیار ارزشمند است. کار ضمن تحصیل در ایسلند، به مدت ده ساعت برای مقطع کارشناسی، 20 ساعت برای مقطع فوق لیسانس و مدت 30 ساعت برای دکترا فراهم شده است. به جرأت می‌توان گفت که یکی از مهمترین شرایط برای اخذ پاسپورت ایسلند، تسلط به زبان ایسلندی است. در صورتی که در این بخش ضعیف باشید، شانس شما برای مهاجرت به ایسلند بسیار کم می‌شود

مهاجرت به ایسلند

تحصیل در ایسلند

تخصص دندانپزشکی در کشور ایسلند به طور کلی به دوره 4 الی 6 ساله گفته می شود که بیشتر در بخش شناسایی بافت های داخلی دهان می پردازد.وضعیت تحصیل مهندسی در کشور ایسلند در رشته های متنوعی دنبال شده و دانشگاه های دولتی نیز پوشش خوبی در این زمینه در نظر دارند. دانشگاه های کشور ایسلند به طور کلی هر یک دارای مشخصه های درستی هستند. اعتبار دانشگاه های ایسلند بر اساس تعداد دانشجوی و رتبه QS مشخص می شود. تحصیل رایگان در رشته های مهندسی نیاز به شرکت در یک آزمون ورودی دارد که البته کمی هم دشوار است، یعنی فرد علاوه بر داشتن رزومه تحصیلی خوب می بایست در این آزمون این موفق شود. برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور ایسلند در ابتدا فرم درخواست تحصیل از سایت دانشگاه را پر کنید. اگر پس از اخذ دیپلم در کشور خود مشغول به کار هستید چه خوب است بتوانید رزومه کاری خوبی داشته باشید. شما می بایست سوابق تحصیلی خود را به دو زبان ایسلندی و انگلیسی ترجمه کنید.

تحصیل در ایسلند

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

خیلی عالی بود فقط جزیره بودنش سخته

2020-03-07 20:03:27

سلام زبان ایسلندی با انگلیسی فرق زیادی داره؟

2020-06-21 12:19:24

من ارشد مترجمي زبان انگليسي دارم. ميتونم ارشد صنايع اونجا بخونم؟

2020-06-26 05:28:38