۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
درخواست رزرو مشاوره
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

درحال جستجو ...

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

کشور فرانسه یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است که در زمینه پزشکی و دندانپزشکی دارای شهرت بسیار زیادی در جهان است؛ جالب است بدانید که تمام دانشگاه های دولتی پزشکی و دندانپزشکی این کشور در رتبه‌های زیر 500 در جهان قرار دارند و آن‌ها نامزدهای زیادی در رتبه های زیر 100 نیز دارا می‌باشند. در این مقاله به نقد و بررسی دانشگاه های فرانسه و هزینه تحصیل دندانپزشکی فرانسه می پردازیم.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

به طور کلی دندان‌پزشکان در فرانسه نزدیک به  8درصد از تولید ناخالصی این کشور را تشکیل می‌دهند. کفیت زندگی و شخصیت اجتماعی دندان‌پزشکان در فرانسه دارای ارزش بالایی است. زیرا دندان‌پزشکی یکی از مشاغل بسیار پراهمیت محسوب می‌شود. هم‌چنین میزان درآمد دن‌دانپزشکان در فرانسه دارای بالاترین درآمد نسبت به دیگر مشاغل است. زیرا کشور فرانسه در زمینه‌های بهداشت و درمان و به خصوص دندان‌پزشکی هزینه زیادی می‌کند، و همین دلیل باعث شده است که صاحبان این حرفه هم برای تحصیل و هم برای کار، فرانسه را انتخاب ‌کنند.

رشته‌ی دندانپزشکی نیز مانند رشته‌ی پزشکی در فرانسه از سطح بالایی برخوردار است. این دوره نیز مانند دوره‌ی پزشکی به سه سیکل تقسیم‌ بندی می‌شود و پس از پایان سال اول دانشجویان باید در آزمون مربوطه نمره‌ی قبولی کسب کنند؛ سال اول بین دانشجوهای پزشکی و دندانپزشکی مشترک است. دوره‌ی دندانپزشکی در کشور فرانسه شش سال طول می‌کشد.

در دوره‌ی اول دانشجویان به گذراندن واحدهای علوم پایه مانند فیزیک، شیمی و زیست شناسی می‌پردازند. دوره‌ی دوم واحدهای تئوری مربوط به دندان‌پزشکی به همراه آموزش‌های لازم ارائه می‌شود. دانشجویان در سال آخر تحصیل می‌توانند دوره‌ی کارآموزی خود را به عنوان یک رزیدنت در کنار یک دندانپزشک بگذرانند.

بیمارستان های این کشور نیز بیمارستان های مجهزی می‌باشند و با توجه به سخت گیری های زیادی که دولت فرانسه برای آموزش پزشکان و دندانپزشکان این کشور در نظر می‌گیرد، بیمارستان ها و کلینیک های دندانپزشکی این کشور هر ساله میزبان تعداد زیادی از بیماران از سرتاسر جهان می‌باشند که برای دریافت بهترین امکانات درمانی وارد این کلینیک‌ها می‌شوند.

رضایت کامل بیماران یکی از اصلی ترین اصول اخلاقی پزشکان و دندانپزشکان کشور فرانسه قلمداد می‌شود. قبولی در رشته دندانپزشکی در کشور فرانسه و تحصیل در این رشته یکی از آرزوهای بزرگ دانشجویان می‌باشد. اما دولت کشور فرانسه با توجه به اعتبار بسیار زیاد جامعه پزشکی و دندانپزشکی خود در جهان به این راحتی ها شما را در رشته دندانپزشکی در کشور فرانسه مشغول به تحصیل نخواهد کرد. آن‌ها آزمون های زیادی را برای غربال کردن دانشجویان فرانسوی و غیر فرانسوی به عمل می‌آورند تا بهترین ها را در دانشگاه های این کشور پذیرش نمایند. بنابر این اگر شما موفق به پذیرش در رشته دندانپزشکی در کشور فرانسه شدید، در هر جایی از جهان می‌توانید یک مطب دندانپزشکی داشته باشید و همه کشورهای جهان مدارک پزشکی و دندانپزشکی اخذ شده از کشور فرانسه را به راحتی قبول می‌کنند و احترام زیادی هم برای آنها قائل می‌شوند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

بسیاری از دندان‌پزشکان کشور فرانسه را برای کار کردن انتخاب می‌کنند، زیرا دنبال کردن حرفه دندان‌پزشکی در این کشور می‌تواند مزیت‌هایی به دنبال داشته باشد که در شرح زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • دندان‌پزشکان با کار در فرانسه می‌توانند تجارب عمیق و با ارزشی از حرفه خود به دست آورند، زیرا این کشور از به روزترین کشورها از نظر سیستم پزشکی است.
 • درآمد دندان‌پزشکان در فرانسه نسبت به دیگر کشورها بیشتر است.
 • صنعت بهداشت و روش‌های درمانی فرانسه در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است.
 • کشور فرانسه یکی از موقعیت‌های بالای زندگی، گردشگری، تجهیزات پزشکی، امکانات آموزشی و بهداشتی است.
 • سیستم مراقبت‌های بهداشتی در این کشور جز برترین سیستم‌های بهداشتی جهان است.

دانشگاه های رشته دندانپزشکی فرانسه

تعداد دانشگاه‌هایی که رشته دندانپزشکی در کشور فرانسه را دارا می‌باشند بسیار زیاد است و همانند رشته پزشکی در کشور فرانسه، رشته دندانپزشکی در کشور فرانسه نیز یک رشته تحصیلی فوق‌العاده است که دانشگاه های دندانپزشکی در این کشور اهتمام زیادی برای آن دارند. در ادامه قصد داریم دانشگاه های معتبر فرانسه که رشته دندانپزشکی را در این کشور برای دانشجویان ارائه می‌نمایند را معرفی کنیم.

دانشگاه  محل دانشگاه
دانشگاه بورگوندی شهر بسانکن
دانشگاه استراسبورگ شهر استراسبورگ
دانشگاه پیر و ماری کوری شهر پاریس
دانشگاه رنه دکارت شهر پاریس
تولوز III - پل سابتییر شهر تولوز
دانشگاه پاریس ساکلای شهر پاریس
سوربن فرانسه شهر پاریس
دانشگاه نانت شهر نانت
دانشگاه رن شهر رن
دانشاه لیون شهر لیون
دانشگاه آیکس مارسی شهر مارسی
دانشگاه لورن شهر لورن
دانشگاه مون پلیه شهر مون پلیه
دانشگاه آورن شهر کلرمونت
دانشگاه انجرز شهر آنجلس
دانشگاه پاریس در غرب شهر پاریس
دانشگاه لیل شهر لیل
دانشگاه لویی پاستور شهر استراسبورگ

البته از نظر رتبه بندی و درجه اعتبار این دانشگاه ها دقیقا مطابق رتبه های دانشگاه های پزشکی قلمداد می‌شوند و رتبه بندی رشته دندانپزشکی در کشور فرانسه بین دانشگاه های این کشور بررسی نمی‌شود. تفاوت اصلی این دانشگاه ها در رشته دندانپزشکی در کشور فرانسه، به امکانات و کلینیک های تخصصی آنها برمی‌گردد که اکثر آنها دارای کلینیک های تخصصی سطح بالا و فراتر از حد استاندارد جهانی می‌باشند. البته باید در نظر داشته باشید که در این لیست برخی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خصوصی نیز ذکر شده است که معمولا هزینه تحصیل در آنها در رشته دندانپزشکی بسیار زیاد است.

هزینه تحصیل دندانپزشکی فرانسه

شما می‌توانید یکی از 10 برنامه دندان‌پزشکی عمومی را در 10 دانشگاه و 6 برنامه تخصص دندان‌پزشکی را در 6 دانشگاه انتخاب کنید. هزینه تحصیل دندان‌پزشکی در فرانسه به دانشگاه و دوره تحصیلی بستگی دارد. دانشگاه‌های آزاد به مراتب شهریه‌ی بیشتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی دارند. متوسط هزینه‌های تحصیل در رشته دندان‌پزشکی دانشگاه‌های فرانسه سالانه در حدود 400 یورو است که برای یک سال تحصیلی رشته دندان‌پزشکی مبلغ جزئی محسوب می‌شود. البته هزینه دانشگاه‌های خصوصی فرانسه برای تحصیل در رشته دندان‌پزشکی سالانه مبلغی در حدود 2.000 یورو تا 7.000 یورو است. هزینه خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان دوره دندان‌پزشکی فرانسه سالانه در حدود 120 یورو است. متوسط هزینه اقامت در شهر پاریس برای دانشجویان دندان‌پزشکی ماهانه در حدود 1100 یورو است.

هزینه بزرگ‌ترین شهرهای ارائه‌دهنده دوره‌های لیسانس در دندان‌پزشکی در فرانسه به شرح زیر است.

شهر هزینه
پاریس NT 143507 دلار
برست NT 23،157 دلار
مونپلیه NT 92،800 دلار
نانت NT 94454 دلار
نایس NT 31،656 دلار
ریمز NT 9،810 دلار
استراسبورگ NT 59،490 دلار
ولیتنس NT 28،518 دلار

پذیرش دندان‌پزشکی در فرانسه

فرانسه دوست‌داشتنی و پیشرفته سالانه حدود 300000 دانشجوی بین‌المللی را از هر دو اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا جذب می‌کند. یکی از دلایل عمده محبوبیت فرانسه این است که دانشگاه‌ها شهریه بسیار کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارند. تحصیل و فعالیت درزمینهٔ  دندان‌پزشکی در کشور فرانسه تحت نظر آژانس دولتی در حوزه‌ی قضایی به نام Orde National des Chirurgiens Dentistes (CNS) است و حدود 50 درصد از دندان‌پزشکان فرانسه به این واحد مرتبط هستند.

اخذ پذیرش عمومی دندانپزشکی فرانسه

اگر آرزوی تحصیل دندان‌پزشکی در فرانسه را نیز دارید، احتمالاً کنجکاو هستید که درباره مراحل درخواست در دانشگاه‌های فرانسه بیشتر بدانید. تحصیل دندان‌پزشکی در فرانسه به 3 دوره  PCEM )، DCEM و کارآموزی دندان‌پزشکی یا دیگر تخصص‌ها) تقسیم می‌شود که درنهایت منجر به دریافت مدرک  دندان‌پزشکی عمومی می‌گردد. مراحل تقاضای تحصیل در دانشگاه دندان‌پزشکی بستگی به کشور محل زندگی شما دارد.

برای برخی از دانشگاه‌ها، می‌توانید مستقیماً در وب‌سایت آن‌ها اقدام کنید. شرایط ورود را به دقت بررسی کنید. حداقل در سه موسسه مختلف درخواست دهید تا شانس پذیرش شما افزایش یابد.

دانشجویان اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) با شرایط مشابه دانشجویان فرانسوی می‌توانند مستقیماً به دانشگاه مراجعه کنند.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA باید از طریق یک سیستم درخواست آنلاین که قبلاً CEF شناخته می‌شد و در حال حاضر "رویه تحصیل در فرانسه" نامیده می‌شود، اقدام کنند. از طریق این سیستم، شما همچنین می‌توانید به صورت آنلاین برای ویزای خود اقدام کنید و روند درخواست خود را پیگیری کنید.

اگر قبلاً در اروپا زندگی کرده‌اید اما تابعیت اروپایی ندارید، باید از طریق سفارت فرانسه یا کنسولگری فرانسه در کشور اروپایی محل اقامت خود اقدام کنید.

تحصیل در رشته‌ی دندان‌پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی ارائه نمی‌شود و شما به یادگیری زبان فرانسه در این زمینه نیاز دارید و باید دارای مدرک زبان فرانسه ( سطح ( b2 از کشور خود باشید تا بتوانید در رشته‌ی دندان‌پزشکی در این کشور تحصیل کنید. هم‌چنین قبل از ورود به دانشگاه در کشور خود یا در فرانسه می‌توانید دوره‌های زبان را بگذرانید.

شرط اصلی ثبت‌نام در دانشکده‌های دندان‌پزشکی فرانسه، اخذ مدرک دیپلم متوسطه است. در فرانسه، کلیه دانش آموزان پس از اتمام دوره متوسطه خود مجاز به ثبت تام در دانشکده دندان‌پزشکی هستند؛ اما در همان سال اول ورودشان آن‌ها باید از پس آزمون ورودی برآیند. درواقع پس از قبولی در آزمون ورودی آن‌ها می‌توانند مدارک خود (شامل مدرک دیپلم متوسطه، CV، توصیه‌نامه و نمره مدرک زبان فرانسه) جهت اخذ پذیرش نهایی به دانشگاه مربوطه تحویل دهند.

 بخش عمومی آموزش دندان‌پزشکی باید دروس علمی پایه ازجمله شیمی، فیزیک و زیست‌شناسی را شامل شود. علاوه بر این دانشجویان واحدهای درسی پایه‌ی پزشکی نظیر آناتومی، روانشناسی، بهداشت، رادیولوژی، پیشگیری پزشکی و بی‌هوشی را نیز پشت سر می‌گذارند.

اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی فرانسه

متخصص دندان‌پزشکی بیماری‌های دهان را از طریق تشخیص و تحقیق که شامل بررسی امکانات درمان است، مطالعه می‌کند. برای دندان‌پزشک شدن باید به فنون درمان و پیشگیری تخصصی در پزشکی دندان‌پزشکی تسلط داشته باشید.

وظایف اساسی که در دندان‌پزشکی حل مشکلات مرتبط با بیماری‌های دهان و دندان بیماران است. وظایف دندان‌پزشکی در این زمینه پزشکی شامل تحقیق، درمان و مشاوره است. دندان‌پزشکان باید پروتز دندان را درک کنند.

متخصصان دندان‌پزشکی هستند که در یک تخصص خاص دندان‌پزشکی، بالاتر و بالاتر از درجه دندان‌پزشکی عمومی خود، آموزش‌های بیشتری می‌بینند. به دلیل وراثت، مشکلات مربوط به سلامت کلی، تصادف یا هر دلیل دیگر، ممکن است لازم باشد که به یک متخصص دندان‌پزشکی مراجعه کنید. برای پذیرش در مقطع تخصص دندان‌پزشکی باید از قبل 6 سال دوره دندان‌پزشکی را گذرانده باشید.

محبوب‌ترین برنامه‌های تخصص دندان‌پزشکی در فرانسه

 • ارتودنسی
 • جراحی دهان و فک و صورت
 • دندان‌پزشکی
 • اندودنتیکس
 • پروتزهای دندانی
 • دندان‌پزشکی کودکان

آنچه در تخصص دندان‌پزشکی خوانده می‌شود شامل برنامه‌های زیر است:

 • زیست‌شناسی دهان و دندان
 • کانی‌شناسی
 • روش تحقیق در دندان‌پزشکی
 • آمار زیستی و داده‌ها در دندان‌پزشکی
 • دندان‌پزشکی ترمیمی پیشرفته ۱، ۲
 • سمینار در دندان‌پزشکی و دندان‌پزشکی ترمیمی
 • تمرین بالینی در دندان‌پزشکی ترمیمی ۱،

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه و دریافت ویزا

در حال حاضر بیش از 250،000 دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در فرانسه وجود دارند. در حقیقت، حدود 10٪ از ثبت نام کنندگان در دانشگاه‌های فرانسه دانشجویان بین‌المللی هستند و بیشتر این افراد در رشته تحصیلی خود فارغ‌التحصیل شده و وارد دنیای کار می‌شوند. این کشور یک محیط عالی برای همه دانشجویان بیني‌المللی را فراهم خواهد کرد. تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی فرانسه دارای کیفیت فوق العاده‌ای از آموزش، سخنرانی‌ها و فرصت‌های تحقیقاتی است.

به زبان ساده باید گفت، سیستم آموزش عالی دندانپزشکی فرانسه یکی از بهترین سیستم‌های جهان است. و هم‌چنین یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شود زیرا با پرداخت شهریه پایین، تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی مقرون به صرفه است. دانشگاه دندانپزشکی فرانسه هر ساله بالاترین رتبه‌بندی دانشگاه های مشهور جهان را به دست می‌آورد. موسسات آنها آموزشی را ارائه می‌دهند که به راحتی با سایر کشورها رقابت می‌کند.

کسانی که می‌خواهند در این دانشگاه تحصیل کنند می‌توانند مدیریت روند پذیرش در دانشکده دندانپزشکی را آسان‌تر کنند. پذیرش دانشکده دندانپزشکی ADEA GoDental جدول زمانی، هزینه‌ها و نکات لازم در خصوص افرادی که شغلشان دندانپزشکی است را باید بخوانند.

ADEA GoDental یک ایده ابتکاری انجمن آموزش دندانپزشکی است که دانشجویان علاقه‌مند به دنبال شغل در دندانپزشکی و بهداشت دندان را با اطلاعات و راهنمایی لازم برای شناسایی و استفاده از برنامه‌های بهداشت دهان و دندان، محاسبه و در نهایت تحقق اهداف شغلی خود آماده می‌کند.

دانشجویان در برنامه‌های کوتاه مدت (90 روز یا کمتر) ممکن است بتوانند بدون ویزای دانشجویی در فرانسه تحصیل کنند. دانشجویان با برنامه‌های بیش از 3 ماه قبل از عزیمت باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. دانشجویان باید به نزدیکترین کنسولگری یا سفارت فرانسه مراجعه کنند. بسته به صلاحیت آنها، درخواست می تواند شخصا یا از طریق پست ارسال شود.

دانشجویان پس از ورود به فرانسه و دریافت کارت اقامت خود از اداره مهاجرت محلی کمک خواهند گرفت که به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا، ممکن است به ویزای VLS-TS ("étudiant") نیاز پیدا کنند. این ویزا نه تنها به آنها اجازه زندگی و تحصیل در فرانسه را می‌دهد، بلکه همچنین می‌توانند تا 964 ساعت در سال (20 ساعت در هفته) کار کنند و در کشورهای منطقه شینگن آزادانه سفر کنند. این یک فرصت عالی برای گشت و گذار در اروپا خواهد بود.

هنگام درخواست ویزای VLS-TS ، باید 99 یورو پرداخت کرد. این مبلغ پس از درخواست دانشگاه، هنگامی که توسط دانشگاه پذیرفته شدند، پرداخت می‌شود. هم‌چنین قبل از سفر به فرانسه برای تحصیل به ویزا نیاز خواهند داشت. پس از ورود به فرانسه، باید ویزا را ظرف 3 ماه تأیید کنند. و هزینه آن نزدیک به 60 یورو است.

برای دریافت ویزای فرانسه و کسب اطلاعات جامع ویزای فرانسه کلیک کنید.

کار پس از تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه

یکی از نکات بسیار مهمی که افراد کشور فرانسه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند این است که رشته دندانپزشکی در این کشور جز پردرآمدترین مشاغل به شمار می‌رود. و درصد زیادی از افرادی که مقاطع تکمیلی و دکترا را پشت سر می‌گذارند می‌توانند در آینده یکی از دندانپزشکان ماهر در این کشور شوند. آمار شغل دندانپزشکی در کشور فرانسه رو به پیشرفت است و به همین علت است که نیروی جوان را برای این شغل بیشتر انتخاب می‌کنند. اما کار پس از تحصیل در فرانسه دارای شرایط خاصی است که دانشجویان باید دوره‌های ویژه کارآموزی را با نمره قبولی قابل توجهی کسب کنند.

شغل دندان‌پزشکی در فرانسه یکی از مشاغل بسیار عالی از نظر سطح اجتماعی است. در واقع حرفه دندان‌پزشکی در فرانسه می‌تواند مزیت‌هایی به دنبال داشته باشد و به همین دلیل است که بیشتر دندان‌پزشکان فرانسه را برای کار انتخاب می‌کنند زیرا می‌توانند به راحتی اقامت این کشور را دریافت نمایند. متقاضیانی که تمایل دارند در فرانسه مشغول به حرفه دندان‌پزشکی شوند لازم است مراحلی را پشت سر بگذارند تا بتوانند کار خود را در این کشور شروع کنند. لازم به ذکر است که اگر افراد در اتحادیه اروپا تحصیل کرده یا رزومه و سابقه تحصیلی در فرانسه داشته باشند به راحتی می‌توانند برای کار دندان‌پزشکی آماده شوند.

اما برای افرادی که در کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا تحصیل کرده باشند لازم است شرایط خاصی را پشت سر بگذارند. در دوره نخست لازم است که در یک آزمون علمی شرکت کرده و بتوانند این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند. و در دوره بعدی باید به مدت 1 الی 2 سال در کنار یک دندان‌پزشک ماهر مشغول به کار شوند. در صورتی که مورد تایید دندان‌پزشک واقع شدند می‌توانند به صورت شخصی شروع به کار کنند. البته لازم است برای شروع به حرفه خود مجوز کار را از دولت فرانسه دریافت کرد. برای اخذ مجوز کار، شرایطی لازم است که متقاضیان باید آن را فراهم کنند.

شرایط کار دندان‌پزشکی در فرانسه

لازم به ذکر است که شرایط کار دندان‌پزشکی برای افراد می‌تواند متفاوت باشد. بهترین مکان برای حرفه دندان‌پزشکی می‌تواند شهرهایی مانند: پاریس، لیون، نیست، نانت، اولوز، مارسی، بوردو، لیل، استراسبورگ و مونپولیه باشد. هم‌چنین تجربه کار بر میزان درآمد آنها رابطه مستقیمی خواهد داشت که در شرح زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • افراد با تجربه 17درصد درآمدشان بیشتر از تازه‌ کارها است.
 • افراد دارای تجربه متوسط، درآمدشان 10 درصد بیشتر از تازه کارها بیشتر است.
 • برنامه بازنشستگی برای دندان‌پزشکان وجود دارد.
 • بیمه سلامت به دندان‌پزشکان تعلق می‌گیرد.
 • امکان تمرین در دوره‌های داخلی و خارجی برای دندان‌پزشکان موجود است.
 • با پیشرفت در کار، درآمد دندان‌پزشکان بیشتر خواهد شد.

درآمد داندان‌پزشک در فرانسه

کشور فرانسه در اروپای غربی قرار گرفته است. و به دلیل پروازهای راحتی که دارد به یکی از کشورهای پر جمعیتی تبدیل شده که هر ساله گردشگران بی‌شماری می‌پذیرد. افرادی که قصد دارند در خصوص درآمد دندان‌پزشکی در فرانسه اطلاع کسب کنند می‌توانند با ما در این مقاله همراه باشند. تا درباره درآمد دندان‌پزشکی در فرانسه و دیگر مطالب مربوط به آن اطلاعات لازم را کسب کنند.

فرانسه یکی از کشورهای واقع در اروپای غربی است که به عنوان پر جمعیت‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا شناخته می‌شود. زبان رسمی این کشور فرانسوی است و پایتخت آن پاریس است. به دلیل درآمد خوب و شرایط اقتصادی و اجتماعی مناسبی که در فرانسه موجود است بیشتر دندان‌پزشکان تمایل دارند حرفه خود را در فرانسه بر پا کنند.

به طور کلی به غیر از علاقه‌ای که پزشکان به حرفه خود دارند، درآمد نیز می‌تواند مسئله‌ای مهم باشد که بیشتر پزشکان به آن توجه نشان می‌دهند. خصوصا رشته دندا‌ن‌پزشکی از رشته‌هایی است که میزان درآمد آن نسبت به دیگر شاخه‌های پزشکی بیشتر است. درآمد پزشکی در فرانسه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی بیشتر است. میزان درآمد هر دندان‌پزشک به طور میانگین در هر سال 15000 هزار دلار است. این هزینه برای دندانپزشکان حرفه‌ای و متخصص است. اما درآمد دندان‌پزشکان عمومی به طور تقریبی در هر سال 100000 هزار دلار خواهد بود.

شرایط کار دندان‌پزشکی در فرانسه هم می‌تواند به صورت تمام وقت باشد و هم به صورت نیمه وقت. در اوایل لازم است که افراد تازه کار کارفرما داشته باشند. و روزهای کاری آنان در طول هفته دوشنبه تا جمعه است. لازم است که دندان‌پزشکان در طول یک هفته 35 ساعت به کار مشغول شوند تا ساعت کاری استاندارد آنان تکمیل شود. تعداد روزهای کاری آنها در فرانسه 20 روز و روزهای تعطیلی آنان 11 روز خواهد بود. هم‌چنین زمانی برای ناهار نخواهند داشت و زمان استراحت آنها نیم ساعت است. و در نهایت حقوق هر دندان‌پزشک حداقل 3500 یورو در ماه است. به علاوه مدارکی که برای دندان‌پزشکان لازم خواهد بود تا کار خود را به صورت رسمی شروع کنند به شرح زیر است:

 • مدرک دندان‌پزشکی ( اولویت با افرادی است که مدرک تحصیلی خود را در کشورهای اتحادیه اروپا کسب کرده‌اند)  
 • برای افراد غیر اتحادیه اروپا پاسپورت لازم است.
 • حداقل داشتن دو سال سابقه کاری.
 • کسب مدرک B2 زبان فرانسوی در صورت ارتباط بهتر با بیماران.
 • بهره‌مند بودن از روحیه کار تیمی.
 • داشتن قرار داد دائمی.
 • ساعت کاری: دوشنبه تا جمعه، بین ساعت‌های 9.5 تا 19عصر.
 • میزان درآمد به میزان مهارت شخص بستگی دارد و ماهانه بین 8 هزار تا 15 هزار یورو می‌تواند حقوق دریافت کند.
مشاوره تحصیل دندانپزشکی در فرانسه
آخرین ویرایش: ‏2 ماه پیش - 8,040 نمایش

نظرات

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط