x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

دانشگاه های برتر در فرانسه

در سازمان‌های آموزشی فرانسه کیفیت آموزش یکسان است. به طور کلی شما نمی‌توانید درباره تحصیل در کشور فرانسه تعیین کنید که کدام دانشگاه در تدریس کدام رشته بهتر است. کیفیت آموزش در یک دانشگاه در پاریس با کیفیت آموزش در یک دانشگاه کوچک در یکی از شهرهای کوچک فرانسه برابری می‌کند. اما در برخی از رنک بندی‌ها برخی دانشگاه‌ها وابسته به امکاناتی که ارائه می‌دهند یا میزان پژوهش‌ها و مقالات ارائه شده در آن‌ها، از رتبه‌های بالاتری برخوردارند. 

فهرست ده تایی از  برترین دانشگاه‌های فرانسه

Ecole Normale Supérieure, Paris (ENS Paris)

این دانشگاه در سال 1973 در پاریس تأسیس شده است و معتبرترین دانشگاه فرانسه می‌باشد. رشته‌های علوم پایه و علوم انسانی در این دانشگاه از اعتبارات علمی بالاتری نسبت به سایر رشته‌ها برخوردارند. فارغ التحصیلان این دانشگاه از سوابق درخشانی مانند برنده شدن جایزه‌های نوبل برخوردارند. همچنین برخی از فیلسوفان بزرگ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. 

Ecole Polytechnique (ParisTech)

دانشگاه دوم فرانسه دارای رتبه‌ی 53 جهانی است. شهرت این دانشگاه در ارائه‌ی رشته‌های علوم پایه و رشته‌های مربوط به تجارت است. این دانشگاه در نزدیکی شهر پاریس واقع شده است. نکته‌ی جالبی که درباره‌ی این دانشگاه وجود دارد، فضای دوست داشتنی آن است. این دانشگاه دارای 120 هکتار فضای سبز است.

Université Pierre et Marie Curie (UPMC(

این دانشگاه در سال 1971 تأسیس شده است. چنان‌چه شما پزشک فارغ التحصیل این دانشگاه باشید، در بسیاری از بیمارستان‌های جهان به عنوان یک پزشک حرفه‌ای شناخته خواهید شد. این دانشگاه معتبرترین دانشگاه علوم پزشکی در کشور فرانسه است. 34 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف این دانشگاه تحصیل می‌کنند که از این تعداد، حدود بیست درصد آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

CentraleSupélec

این دانشگاه، چهارمین دانشگاه معتبر فرانسه است. در واقع این دانشگاه از ترکیب دو مرکز آموزش عالی    École Centrale Paris و the Supélec graduate school of engineering

در سال 2015 تشکیل شده است. این دانشگاه دارای رتبه‌ی 154 در سطح جهانی می‌باشد. همچنین در این دانشگاه پژوهش‌های بسیاری انجام می‌شود و از این نظر شهرت بسیاری در بین دانشگاه‌های کشور فرانسه دارد.

این دانشگاه به اندازه‌ی دانشگاه قبلی فضای سبز ندارد؛ اما معماری بی‌نظیر ساختمان‌های آن، دوران تحصیل را برای دانشجویان به یاد ماندنی می‌کند.

École Normale Supérieure de Lyon

نام این دانشگاه را می‌توانید در ردیف 177 رنک‌ بندی‌های جهانی مشاهده نمایید. این دانشگاه نیز یکی از موفق‌ترین دانشگاه‌ها در ارائه‌ی رشته‌های علوم پایه و علوم انسانی است و تا کنون بسیاری از اساتید به نام این رشته‌ها از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند و دانشجویان بسیاری در این زمینه‌ها برای دانشگاه افتخاراتی کسب کرده اند.

Université Grenoble-Alpes

این دانشگاه، یکی از تازه تأسیس‌ترین دانشگاه‌های فرانسه است که در همین زمان کم، توانسته است رتبه‌ی ششمین دانشگاه فرانسه و دویست و ششمین دانشگاه جهان را به خود اختصاص دهد. این دانشگاه در سال 2016 تأسیس شده است.

Sciences Po

هفتمین دانشگاه فرانسه که در رتبه‌ی 220 جهانی قرار دارد. حدود سیزده هزار دانشجو در دانشگاه پو تحصیل می‌کنند که نیمی از آنان را دانشجویان بین‌الملل تشکیل می‌دهند. این دانشگاه در ارائه‌ی رشته‌های حقوق، محیط زیست، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، تاریخ و سایر رشته‌های مرتبط با این موارد شهرت بسیاری دارد.

Université Paris-Sorbonne

این دانشگاه که با نام Paris IV نیز شناخته می‌شود، یکی از دانشگاه‌هایی است که پس از تقسیم دانشگاه پاریس به دانشگاه‌های مختلف به وجود آمد. این دانشگاه دارای 21 هزار دانشجو می‌باشد و در ارائه‌ی رشته‌های هنر، علوم انسانی و زبان شهرت بسیاری دارد. این دانشگاه دارای رتبه‌ی 221 جهانی نیز می‌باشد.

Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne

این دانشگاه نیز مانند Paris IV جزو دانشگاه‌هایی است که پس از تقسیم دانشگاه پاریس به وجود آمده است و یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های فرانسه محسوب می‌شود. 40 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

Université Paris-Sud 11

این دانشگاه در رتبه‌ی دهم دانشگاه‌های فرانسه قرار می‌گیرد و در سطح جهانی دارای رتبه‌ی 241 در بین برترین دانشگاه‌های دنیا است. این دانشگاه دارای چهار دانشکده است و در تدریس رشته‌های علوم پایه و رشته‌های ریاضی شهرت دارد.

شما می‌توانید با بررسی شرایط تحصیل در هر یک از این دانشگاه‌ها با ارائه‌ی مدارک پذیرش بگیرید. برای این که بتوانید به صورت اختصاصی و با توجه به نمرات و علاقه‌ی خود رشته‌ی مورد نظر و دانشگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید؛ می‌توانید از مشاورین و کارشناسان با تجربه در این زمینه کمک بگیرید

 

مشاوره دانشگاه های برتر در فرانسه
آخرین ویرایش: ‏4 ماه پیش - 2,009 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021