کشور گرینلند

منابع زیر زمینی در کشور گرینلند تنها به عناصر کمیاب محدود نمی‌شود، در این کشور ذخایر طلا و همینطور سنگ آهن نیز دیده می‌شود.تولید ناخالص در کشور گرینلند در طول سال بیش از 1.8 میلیارد دلار تخمین خورده است. توسعه در این بخش سبب می‌شود که تأثیر اقتصادی بزرگی دیده شود. در شهر نارساک شاهد استخراج مواد معدنی زیادی هستیم. صنعت در گرینلند از دیگر بخش های خوش درآمد محسوب می‌شود، صنعت در این کشور خود چندین ساختار دارد، صنعت به صورت تولید و صنعت در وضعیت تجارت از شاخص های مهم اقتصادی گرینلند محسوب می‌شود. زنان در مسیر کاری و تجاری بسیار فعال هستند و حقوق آن‌ها با آقایان برابری می‌کند. ساعت کاری برای بانوان گاهاً بیشتر از آقایان نیز در نظر گرفته می‌شود. در این کشور، احترام بسیار مهم است. خانواده ها در گرینلند کوچک هستند و کودکان طوری تربیت می‌شوند که از سن کم از استقلال کافی برخوردار شوند. 

در این مقاله تلاش کرده ایم تا شما را با اطلاعات عمومی کشور گرینلند مانند قوانین، فرهنگ و رسوم اجتماعی این کشور بیشتر آشنا سازیم و  اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم .

مقدمه

منابع زیر زمینی در کشور گرینلند تنها به عناصر کمیاب محدود نمی‌شود، در این کشور ذخایر طلا و همینطور سنگ آهن نیز دیده می‌شود. تولید ناخالص در کشور گرینلند در طول سال بیش از 1.8 میلیارد دلار تخمین خورده است. توسعه در این بخش سبب می‌شود که تأثیر اقتصادی بزرگی دیده شود. در شهر نارساک شاهد استخراج مواد معدنی زیادی هستیم. صنعت در گرینلند از دیگر بخش های خوش درآمد محسوب می‌شود، صنعت در این کشور خود چندین ساختار دارد، صنعت به صورت تولید و صنعت در وضعیت تجارت از شاخص های مهم اقتصادی گرینلند محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که استانداردهای زیست محیطی زیادی در این کشور دیده می‌شود که خود می‌تواند به استخراج محصولات متنوعی شکل یابد. دریای گرینلند مهم‌ترین دریای جزیره گرینلند محسوب می‌شود و به طور کلی بیشترین مساحت این کشور در بالای مدار شمالگان قرار دارد. بلندترین نقطه این جزیره کوه بیورن نام دارد. در بخش های شمالی این جزیره، 5 ماه از سال خورشید پیوسته و بدون غروب در آسمان این کشور می‌درخشد. زبان کشور گرینلند اغلب گرینلندی و گاهاً دانمارکی است. واحد پول این کشور کرون دانمارک است. این کشور دارای آب و هوای سرد و خشک قطبی است. در گرینلند بیشتر فرهنگ مشابه دانمارک است، مردم این کشور بسیار معتقد به برابری و مساوات هستند و این موضوع در این کشور بسیار دیده می‌شود. در گرینلند جنسیت هیچ معنایی ندارد و زن و مرد یکسان هستند. حجاب کشور گرینلند به دلیل سردی هوا پوشیده است. به طور کلی اغلب مردم گرینلند در موفقیت های خود فروتن هستند و هیچ نوع فخر فروشی در این کشور دیده نمی‌شود. یکی از انواع شرکت های ایرانی که در کشور گرینلند دیده می‌شود، در زمینه سرمایه‌های مشخصی است که به منظور ساخت پروژه های دولتی فراهم شده است. پروژه های دولتی در این کشور بر اساس میزان بودجه های مشخص پیش روی دارند و مشخص است و سود حاصل به هر دو بخش خواهد رسید. زنان در مسیر کاری و تجاری بسیار فعال هستند و حقوق آن‌ها با آقایان برابری می‌کند. ساعت کاری برای بانوان گاهاً بیشتر از آقایان نیز در نظر گرفته می‌شود. در این کشور، احترام بسیار مهم است. خانواده ها در گرینلند کوچک هستند و کودکان طوری تربیت می‌شوند که از سن کم از استقلال کافی برخوردار شوند. در این کشور بی‌احترامی جرم است. پرچم کشور گرینلند دارای رنگ های مشخصی است و هر یک از رنگ ها نشان از تاریخ این کشور است. در کشور گرینلند قرار ملاقات یک امر ضروری است و تأیید ملاقات باید به صورت کتبی صورت بگیرد. 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی گرینلند

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی گرینلند

حدود یک ساله گذشته مرکز زمین شناسی آمریکا از وجود ذخایر نفت و گاز به حجم وسیع در گرینلند پرده برداشته است که نشان از فضای اقتصادی وسیع این کشور دارد. در گرینلند کانسارهای زیادی از سنگ آهن و مس و روی و سرب دیده می‌شود، طلا و یاقوت از دیگر محصولات درآمدزایی در کشور گرینلند به شمار می‌روند. کشف این محصولات سبب شده است که صنعت در کشور گرینلند توسعه یابد. توسعه بخش معدن در کشور گرینلند برای برخورداری از مزایای ارتباطی با اقتصاد جهانی دیده می‌شود.

از دیگر بخش های مربوط به اقتصاد کشور گرینلند مربوط به ماهی‌گیری و شکار است. ماهی‌گیری در این کشور خود شامل چند بخش مختلف است، و بخش سودآور آن می‌توان به صید های وسیع مربوط باشد. در این کشور خاک های کمیاب دنیا نیز یافت می‌شود .

آمارها نشان می‌دهد که کشور گرینلند دارای یکی از ده معدن عمده در جهان است. عناصر خاکی کمیاب در کشور گرینلند از جمله پنل های خورشید و تروبین های بادی و خودروهای برقی هستند. در نظر داشته باشید که این کشور ظرفیت بسیار وسیعی در زمینه تجارت نیز به خود اختصاص داده است. منابع زیر زمینی در کشور گرینلند تنها به عناصر کمیاب محدود نمی‌شود، در این کشور ذخایر طلا و همینطور سنگ آهن نیز دیده می‌شود. تولید ناخالص در کشور گرینلند در طول سال بیش از 1.8 میلیارد دلار تخمین خورده است. توسعه در این بخش سبب می‌شود که تأثیر اقتصادی بزرگی دیده شود. در شهر نارساک شاهد استخراج مواد معدنی زیادی هستیم. به طور کلی ماهیگیری و شکار نیز بخش مهمی از اقتصاد این کشور خواهد بود. سرمایه‌گذاری های وسیع در کشور گرینلند از دیگر بخش های اقتصادی محسوب می‌شود، به طوری که در خبرگزاری ها نشان داده شده که سرمایه‌گذاران خارجی اغلب این کشور را گزینه بسیار عالی برای درآمدزایی در نظر گرفته‌اند. کشور گرینلند دارای سرمایه های وسیعی در زمینه معدن هستند که در سال 2020 به رشد 78 درصدی نیز خواهد رسید. خوشبختانه در این کشور سرمایه گذاری بر روی پروژه های استخراج روی نیز با موفقیت همراه بوده است و این موضوع نشان از پشتیبانی مالی دولت و همینطور ملت خواهد بود. در وب سایت های خبری، کشور گرینلند در زمینه معدن بیشترین سرمایه‌گذاری را در نظر گرفته است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های گرینلند

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های گرینلند

کشور گرینلند از دسته کشورهایی است که توانسته در زمینه معدن رتبه خوبی داشته باشد. معدن و مهمات در این کشور به شاخص بالایی رسیده است. صنعت در کشور گرینلند از دیگر بخش های خوش درآمد محسوب می‌شود، صنعت در این کشور خود چندین ساختار دارد، صنعت به صورت تولید و صنعت در وضعیت تجارت از شاخص های مهم اقتصادی کشور گرینلند محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که استانداردهای زیست محیطی زیادی در این کشور دیده می‌شود که خود می‌تواند به استخراج محصولات متنوعی شکل یابد.

در کشور گرینلند فضای گستردهای در زمینه کمک رسانی به بخش های مختلف دیده می‌شود و رتبه کشور گرینلند در زمینه خدمات نیز بسیار وسیع و قابل قبول است. در این کشور مسئولیت های اجتماعی زیادی نیز دیده می شود . تیم های حرفه ای خدماتی در این زمینه خود به رشد خوبی رسیده‌اند.

تحصیل در کشور گرینلند از دیگر بخش های مهم محسوب می‌شود؛ در این کشور دانشگاه های تحصیلی بسیار زیادی دیده می‌شود، دولت رویکردهای تحصیلی خوبی در کشور گرینلند ایجاد کرده است و مشخص است که مجوزهای لزوم در زمینه بهره برداری از معادن نیز برای کشور گرینلند صادر شده است.

در کسب و کارهای محلی در کشور گرینلند، هر چند کوچک نیز، مجوز رسمی رتبه بسیار مهمی دارد و باید رعایت شود.

دولت کشور گرینلند سیاست را جدا از فضای شهری دانسته است به طوری که مردم به هیچ عنوان درگیر فراز و فرودهای سیاسی نمی‌شوند این موضوع حتی بر روی تعرفه محصولات و همینطور تورم کشور گرینلند نیز تأثیر مستقیمی نمی‌گذارد.

این کشور دارای تغییرات آب و هوایی خوبی است و به این ترتیب دسترسی به بخش های مشخصی از کشور گرینلند می‌تواند آسان تر باشد. معدنکاری در کشور گرینلند بر اساس جدیدترین روش های روز دنیا پیش می‌رود.

اقتصاد جهانی کشور گرینلندروز به روز در حال پیشرفت است و امید است که این کشور در زمینه فروش محصولات نیز رتبه خوبی برای خود کسب نماید. شایان ذکر است که هدف گذاری های بودجه ای در کشور گرینلند بر اساس میزان سطح درآمد افراد تعیین می‌شود و می‌تواند متغیر باشد.

از دیگر بخش های پر رونق در کشور گرینلند در زمینه پرورش گوسفند است. 

نوع حکومت و ساختار سیاسی گرینلند

نوع حکومت و ساختار سیاسی گرینلند

تا سال 1979 کشور گرینلند بخشی از پادشاهی دانمارک محسوب می‌شد اما پس از این سال به وضعیت خودگردانی رسیده است. در نظر داشته باشید که سیاست در کشور گرینلند هنوز هم بر اساس پادشاهی دنبال می‌شود و پادشاه در این کشور امتیاز بالایی دارد. مردم کشور گرینلند اغلب به زبان دانمارکی صحبت می‌کنند. سیاست در کشور گرینلند رنگ مشخصی دارد و مردم این کشور درگیر ناهمواری های سیاسی نیستند.

پایتخت و 9 شهر بزرگ گرینلند

پایتخت و 9 شهر بزرگ گرینلند

ناک یکی از شهرهای بسیار مهم در گرینلند و پایتخت این کشور است، این شهر به طور کلی برای جوانان گزینه خوبی محسوب می‌شود. جمعیت در شهر ناک بیش از 17 هزار نفر اعلام شده است و از دسته پرجمعیت ترین شهرهای کشور گرینلند به شمار می‌رود.

سیسیمیات از دیگر شهرهای مهم کشور گرینلند محسوب می‌شود که به طور کلی دارای بیش از 5 هزار نفر جمعیت است. این شهر دارای فضای دانشگاهی خوبی است و برای زندگی یک گزینه خوب است.

ایلولیسیت یکی از شهرهای بسیار مهم در گرینلند است که بیش از 4 هزار نفر در آن زندگی می‌کنند؛ این شهر دارای شاخص های گردشگری بسیار قدرتمندی است.

قوکورتوق یک شهر میانی در گرینلند است و جمعیت در آن بیش از 3 هزار نفر اعلام شده است؛ در این شهر هر ساله فستیوال های یخی زیادی برگزار می‌شود.

شهر تاسیلاق در گرینلند جمعیتی حدود 2 هزار نفر دارد اما از شهرهایی است که ایرانیان به آن علاقه دارند، در این شهر زندگی بدون تجمل دنبال می‌شود و هرکس به دنبال فضای آرامش برای خود است. این شهر دیدنی های وسیعی دارد و یکی از بهترین فضای گردشگری در گرینلند محسوب می‌شود.

پامیوت در گرینلند جمعیتی بیش از هزار نفر را دارا است و اینطور که مشخص است که اغلب افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند از تبعه کشور دانمارک هستند.

از دیگر شهرهای کشور گرینلند می‌توان به منیتسوق، آپرناویک و همینطور نانورتاللیک اشاره نمود که بسیار دیدنی و خاص هستند.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در گرینلند

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در گرینلند

اغلب ایرانیانی که به کشور گرینلند مهاجرت کرده‌اند سعی می‌کنند در این کشور فضای تجاری وسیع تری را فراهم سازند و تا حد زیادی در این مسیر موفق نیز بوده‌اند. وضعیت تجارت در کشور گرینلند بسیار محدود است و مشخص است که جمعیت ایرانی در این کشور بیشتر به فکر تجارت هستند، این موضوع در مقایسه با بودجه محدودی که دولت در زمینه مهاجرت در نظر گرفته است دیده می‌شود. در کشور گرینلند فضا برای تجارت و سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت به صورت روتین دیده می‌شود. این کشور در زمینه تجارت ارز نیز به رتبه خوبی رسیده است. جمعیت ایرانی در کشور گرینلند با ثبت شرکت در وضعیت خدماتی نیز رشد داشته‌اند و این رشد به نفع اقتصاد کشور گرینلند بوده است. تجارت در کشور گرینلند خود شامل دو بخش صادرات و واردات است و به طور کلی این کشور در ده سال اخیر بیشتر در زمینه واردات به شهرت رسیده است و چند ساله اخیر وضعیت صادراتی کشور گرینلند نیز رشد 36 درصدی داشته است. خوشبختانه در کشور گرینلند شرکت های ایرانی زیادی برای رسیدن به هدف خاصی دیده میشوند و مشخص است که ایرانیان در این کشور به قصد پیشرفت ورود می‌کنند. یکی از انواع شرکت های ایرانی که در کشور گرینلند دیده می‌شوند در زمینه سرمایه های مشخصی هستند که به منظور ساخت پروژه های دولتی فراهم شده‌اند. پروژه های دولتی در این کشور بر اساس میزان بودجه های مشخص پیش روی دارند و مشخص است و سود حاصل به هر دو بخش خواهد رسید.

عجایب گرینلند

عجایب گرینلند

شفق قطبی یکی از دیدنی های بسیار عجیب در کشور گرینلند محسوب می‌شود و بازدید از این بخش در آسمان این کشور رایگان است، اگر شما علاقه به ماجراجویی و یا تماشای جاذبه های طبیعی دارید، بهتر است که برای بازدید از پدیده های طبیعی این کشور از پوتین استفاده کنید و لباس گرم به تن داشته باشید. نام دیگری که برای شفق قطبی در نظر گرفته می شود سپیده شمالی است. زمانی که شفق قطبی پدیدار می‌شود در واقع آسمان به زمین می‌آید و تاریکی همه جا را فرا می‌گیرد.

از دیگر بخش های جذاب که در لیست عجایب کشور گرینلند قرار دارد تماشای زندگی حیوانات است. این جزیره دارای حیوانات وحشی و آزاد زیادی در آب های خود است که سبب شده است صنعت گردشگری در این کشور رشد خوبی داشته است. در آب های این کشور نهنگ های زیادی قابل مشاهده هستند، این نهنگ ها آزادانه در جزیره گرینلند زندگی می‌کنند و البته برخی از آنها وحشی و خطرناک هستند. خرس های قطبی و گاوهای نر وحشی و همینطور گوزن های شمالی و شیر ماهی از دیگر دیدنی های گرینلند محسوب می‌شوند که می‌تواند برای شما جالب باشد.

خلاصه تاریخ گرینلند

خلاصه تاریخ گرینلند

ساکنان سرزمین یخ زده گرینلند بیشتر اسکیموها و مهاجران دانمارکی هستند که از 4500 سال گذشته در بخش هایی از این کشور زندگی کرده‌اند. این کشور از اواسط هزار سوم پیش از میلاد سابقه سکونت داشته است اما این سکونت به شکل دائم نبوده و وضعیت متناوب دارد. این کشور تا سده دهم میلادی برای اروپاییان ناشناخته بوده است این روال همینطور ادامه داشته تا زمانی که گروه وایکینگ های نروژی در این مسیر راه خود را گم می‌کنند و به کرانه های غیر مسکونی می‌رسند. دانمارک در سده 18 کشور گرینلند را به عنوان مستعمره خود اعلام کرده است.

خلاصه ای از جغرافیای گرینلند

خلاصه ای از جغرافیای گرینلند

گرینلند، سرزمین در میان اقیانوس های یخ زده شمالی است. این جزیره محل سکونت دانمارکی ها و اسکیموها است. گرینلند از نظر جغرافیایی در قاره آمریکای شمالی واقع شده است و از نظر سیاسی و فرهنگی با اروپا ارتباط بیشتری دارد. مساحت گرینلند 2.166 میلیون کیلومتر مربع اعلام شده است. جمعیت این کشور حدود 56.171 هزار نفر در سال 2017 اعلام شده است. دریای گرینلند مهمترین دریای جزیره گرینلند محسوب می‌شود و به طور کلی بیشترین مساحت این کشور را شامل می‌شود و در بالای مدار شمالگان قرار دارد. بلندترین نقطه این جزیره کوه بیورن نام دارد. در بخش های شمالی این جزیره 5 ماه از سال خورشید پیوسته و بدون غروب در آسمان این کشور می‌درخشد. زبان کشور گرینلند اغلب گرینلندی و گاهاً دانمارکی است. واحد پول این کشور کرون دانمارک است. این کشور دارای آب و هوای سرد و خشک قطبی است و اکثر بخش های این جزیره را یخچال های طبیعی پوشانده‌اند. نام دیگری که برای گرینلند در نظر گرفته شده، اقیانوس های یخ زده است. این کشور کم باران است و به طور کلی میزان بارندگی در بخش جنوبی این کشور نسبت به شمال بیشتر است. بارش رگبار در این کشور به ندرت دیده می‌شود. میزان بارش برف در بخش های مختلف این کشور نیز متفاوت خواهد بود.

گونه های جانوری و گیاهی زیادی در گرینلند دیده می‌شود و نهنگ های وحشی و خرس های قطبی از بخش های مهم آن هستند.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری گرینلند

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری گرینلند

کارل نیلسن یکی از آهنگسازان اهل گرینلند است که آثار او در دنیا شهرت زیادی دارد؛ او توانست دسته بندی‌های علمی و ادبی وسیعی را فراهم سازد

نیکولاس برونس از هنرپیشه های گرینلندی است که بسیار شناخته شده است.

کشورها و مناطق وابسته گرینلند

کشورها و مناطق وابسته گرینلند

اینطور که تاریخ و شواهد نشان می‌دهد گرینلند در سده 18 در مدت زمان فراوانی مستعمره دانمارک بوده است که پس از سال 1979 توانسته خود را جدا نماید. در نظر داشته باشید که جزیره گرینلند بخشی از دانمارک است.

فرهنگ مردم گرینلند

فرهنگ مردم گرینلند

در گرینلند بیشتر فرهنگ مشابه با دانمارک است، مردم این کشور اعتقاد زیادی به برابری و مساوات دارند. در گرینلند جنسیت هیچ معنایی ندارد و زن و مرد یکسان هستند. حجاب کشور گرینلند به دلیل سردی هوا پوشیده است.

به طور کلی اغلب مردم گرینلند در موفقیت های خود فروتن هستند و هیچ نوع فخر فروشی بین آن‌ها دیده نمی‌شود. 

خانواده ها در گرینلند کوچک هستند و کودکان طوری تربیت می‌شوند که از سن کم از استقلال کافی برخوردار شوند. در این کشور مردم بسیار علاقه به هدیه دادن به هم دارند و این موضوع در بخش های مختلف زندگی این افراد دیده می‌شود.

 زمانی که وارد خانه یک شخص از تبعه گرینلند می‌شوید باید کفشتان را در آورید. 

صرف شام در این کشور بیشتر از ناهار دیده می‌شود.

پرچم کشور گرینلند دارای رنگ های مشخصی است و هر یک از رنگ ها نشان از تاریخ این کشور است.

در کشور گرینلند قرار ملاقات یک امر ضروری است و تأیید ملاقات باید به صورت کتبی صورت بگیرد. 

در برخورد اول دست دادن یک امر بسیار مهم است و ارتباط چشمی نیز صورت می‌گیرد. در این کشور احوالپرسی غیر رسمی است و لبخند کفایت می‌کند

پیشرفت در گرینلند

پیشرفت در گرینلند

یک بخش پیشرفت کشور گرینلند در زمینه معدن است. معدن در این کشور خود شامل سه بخش مهم تولید و صادرات و واردات است.

در کشور گرینلند وضعیت بهداشت نیز بسیار وسیع است. بهداشت و درمان در این کشور فرصت های مناسبی برای زندگی فراهم ساخته است به طوری که شاهد رشد 22 درصدی بهداشت و بیمارستان های دولتی در کشور گرینلند هستیم. در نظر داشته باشید که فرصت های مناسبی که در زمینه بهداشت و درمان در کشور گرینلند دیده می‌شود بیشتر در مسیر بهداشت دهان و دندان است. دهان و دندان در این کشور خود شامل طرح های بیمه‌ای وسیعی است.

منابع و معادن در کشور گرینلند بر اساس فضای مدیریتی و اجرایی ارزیابی می‌شود. در این کشور معدنکاری رشد خوبی داشته است و اینطور که شواهد نشان می‌دهد، شرکت های معدنی در کشور گرینلند از دیگر شاخص های اقتصادی مهم محسوب می‌شود و به پیشرفت بالایی در این کشور رسیده است.

کسب و کارهای محلی در کشور گرینلند بر اساس بودجه های دولتی شرایط مخصوص به خود را دارند. در کسب و کارهای محلی این کشور دفاع و رسیدن به فرصت های شغلی مناسب هر یک بر اساس بودجه های مشخصی دنبال می‌شود.

این کشور دارای تنوع گیاهی و جانوری خوبی است و این موضوع خود یک بخش مهم از پیشرفت در کشور گرینلند محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که تنوع گیاهی و جانوری در کشور گرینلند، خود یکی از بخش های درآمدزایی محسوب می‌شود.

قوانین عمومی در گرینلند

قوانین عمومی در گرینلند

در این کشور اگر کسی به قوانین توجه نکند به صورت کتبی و یا شفاهی به وی تذکر داده می‌شود.

زنان در مسیرهای کاری و تجاری در این کشور بسیار فعال هستند و حقوق آن‌ها با آقایان برابری می‌کند. ساعت کاری بانوان گاهاً بیشتر از آقایان نیز در نظر گرفته می‌شود. در این کشور، احترام بسیار مهم و بی احترامی، جرم است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱