x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به ایسلند

ایسلند کشوری زیبا و دیدنی است که در شمال اروپا واقع شده و جزیره‌ای در شمال اقیانوس اطلس است. پایتخت و شهر بزرگ‌تر آن ریکیاویک نام‌دارد. این جزیره، پایین‌تر از مدار قطبی قرار گرفته‌است. حوضچه آب گرم و یخچال‌های دیدنی بسیاری در این کشور است که همواره افراد بسیاری را مجذوب خود کرده است. 

مقدمه

مهاجرت به کشور زیبا و دیدنی ایسلند برای ایرانیان راحت نیست و هزینه زیادی دارد؛ اما زندگی در ایسلند، انتخاب جذاب و بسیار هوشمندانه‌ای است. زبان‌های ایسلندی و انگلیسی و دانمارکی در این کشور کاربرد دارد. این کشور کمی گران است؛ ولی ایرانیانی که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند و علی‌الخصوص ثبت شرکت داشته‌اند، از این روال راضی به نظر می‌‌رسند. 

انواع روش‌های مهاجرت به ایسلند

 مهاجرت به ایسلند در سال 2018 در حدود 25 درصد افزایش داشته است و این ارقام نشان می‌دهد که این کشور به نوبه خود برای کسانی که می‌خواهند زندگی خوبی داشته باشند، یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. آمارها نشان می‌دهد که میزان مهاجرت به ایسلند در سال 2018 در حدود 21 درصد از سال 2017 کمتر بوده است. میزان مهاجرت به ایسلند در سال 2016 به میزان 52 درصد کاهش یافت؛ اما در سال 2017 شاهد رشد مهاجرت به ایسلند بوده‌ایم که به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

مهاجرت کاری

در صورتی که مهاجرت به ایسلند از طریق کسب و کار را انتخاب کرده‌اید، به مدت دو سال در این کشور مشغول به کار می‌شوید. سمت شما و میزان حقوق مورد نظر تعیین می‌شود و مشخص می‌گردد که آیا در این دوره می‌توانید به نتیجه درستی دست‌یابید یا خیر. یکی از روش‌های مهاجرت به ایسلند، از طریق کار است. کاریابی در ایسلند، شاید ابتدا کمی دشوار به نظر برسد و یکی از دلایل آن عدم تسلط به زبان و ارتباط گرفتن با مردم است. افرادی که دارای تخصص خاص در زمینه‌های مختلف هستند، در این کشور به رتبه خوبی از نظر درآمدزایی می‌رسند و مسیر مهاجرت به ایسلند برایشان هموارتر می‌شود.

به جرأت می‌توان‌گفت که یکی از مهم‌ترین شرایط برای اخذ پاسپورت ایسلند، تسلط به زبان ایسلندی است. درصورتی‌که در این بخش ضعیف باشید، شانس شما برای مهاجرت به ایسلند بسیار کم می‌شود.

مهاجرت تحصیلی

 برای تحصیل در ایسلند، نیاز به مدرک تحصیلی قبلی، ریزنمرات و همین‌طور مدارک مالی قابل قبول است. در نظر داشته باشید که به طور کلی، این روال برای مقطع دکتری، با رزومه‌های قوی تحصیلی همراه بوده که از موضوعات بسیار مهم و ضروری محسوب می‌شود. کار ضمن تحصیل در ایسلند، به مدت ده ساعت برای مقطع کارشناسی، 20 ساعت برای مقطع فوق لیسانس و مدت 30 ساعت برای دکتری فراهم شده است. کسانی‌که در مقطع دکتری پذیرفته شده‌اند، از دانشگاه حقوق دریافت می‌کنند. زبان تحصیل در این کشور ایسلندی بوده و البته دانشجویان بین‌المللی به زبان انگلیسی تحصیل می‌نمایند. تحصیل رایگان در این کشور برای افراد بومی و تابع امکان دارد.

جالب است بدانید که رشته‌ای با عنوان وایکینگ و اسکاندیناوی در این کشور برای علاقه‌مندان وجود دارد که تحصیل در آن به زبان ایسلندی رایگان است. 

مهاجرت سرمایه‌گذاری

برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های صیدماهی، املاک، آی‌تی، علوم شیمیایی، علوم آزمایشگاهی، توریسم و ... می‌توانید به این کشور مراجعه کنید و بهتر است بدانید که برای دستیابی به این هدفتان، باید تمکن مالی کافی و مناسبی برای ارائه داشته باشید.

توجه کنید که ثبت شرکت در این کشور، با استقبال بالایی مواجه می‌گردد و بهترین روش برای ورود است و تقریبا ورود به این کشور به روش خرید ملک کم‌تر طرفدار دارد و به‌راحتی میسر نمی‌شود. 

 

مشاوره مهاجرت به ایسلند

مهاجرپذیری ایسلند

مهاجرپذیری ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت این است که مهاجرت به ایسلند در سال های اخیر بسیار بیشتر از سال های قبل شده است. این کشور به نوبه خود فضای کسب و کار ایده آلی فراهم ساخته است. جوانان می توانند با انتخاب مهاجرت به ایسلند یک روال زندگی خوب برا خود ایجاد نمایند. مهاجرت به ایسلند در سال 2018 در حدود 25 درصد افزایش داشته است و این ارقام نشان می دهد که این کشور به نوبه خود برای کسانی که می‌خواهند زندگی خوبی داشته باشند یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. مهاجرپذیری ایسلند به طور کلی در سال های اخیر با رشد زیادی روبرو بوده است و ایرانیان به دلیل شرایط خوب زندگی و همینطور آب و هوای خوب این کشور تصمیم گرفته اند که این کشور را انتخاب نمایند. شایان ذکر است که این کشور در سال های قبل مهاجرت را بسیار دشوار دانسته است این در حالی است که در سال های اخیر سعی کرده است ورود به عنوان تحصیل و کار را کمی آسانتر نماید. خوشبختانه در کشور ایسلند شرایط برای زندگی افراد مختلف به خوبی فراهم شده است. روش های مختلف مهاجرت به ایسلند در نظر گرفته شده است که هر یک دارای شرایط خاصی هستند.

a

آمار مهاجران به ایسلند

آمار مهاجران به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به میزان یک سوم از مهاجران به کشور ایسلند در بخش ساحلی زندگی می کنند و کمتر دیده می شود که در ارتفاعات زندگی کنند. مهاجرت به ایسلند بیشتر در منطقه شمالی این کشور دیده می شود. وضعیت جغرافیایی ایسلند سبب شده است که میزان آمار مهاجرت به ایسلند افزایش یابد یکی از بهترین دلایلی که سبب می شود افراد به این کشور مهاجرت نمایند وجود فضای خوب تحصیلی است. در نظر داشته باشید که از ایران به میزان زیادی این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند این در حالی است که از کشورهای دیگر مهاجرت به ایسلند کمتر دیده می شود. تحصیل کودکان در این کشور نیز در وضعیت خوبی قرار دارد و همین موضوع آمار مهاجرت به ایسلند را بیشتر می کند کودکانی که تحصیل مدرسه خود را در این کشور گذرانده باشند می‌توانند در مقاطع بالاتر نیز در این کشور مشغول به تحصیلات دانشگاهی شوند به این ترتیب روال تحصیل به طور دقیق و اصولی دنبال می شود. آمار ها نشان می دهد که میزان مهاجرت به ایسلند در سال 2018 در حدود 21 درصد از سال 2017 کمتر بوده است، میزان مهاجرت به ایسلند در سال 2016 به میزان 52 درصد کاهش یافت اما در سال 2017 شاهد رشد مهاجرت به ایسلند بوده ایم که به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

میزان رضایت مهاجران به ایسلند

میزان رضایت مهاجران به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وقتی شما از روش مهاجرت استفاده می کنید قطعاً به فکر بهبود هستید، بهبود در کار، در زندگی و همینطور در روال تحصیل خود خواهید بود. بنابراین ارزیابی میزان رضایت مهاجرت به ایسلند می‌تواند سبب شود که در همان ابتدای راه به این نتیجه برسید که آیا این کشور می تواند برای زندگی مناسب باشد یا خیر.

به عنوان مثال یکی از موضوعات بسیار مهم در این زمینه کار و درآمدزایی است ، اگر شما مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده باشید باز هم نیاز به کار و درآمدزایی دارید به همین دلیل باید سعی کنید روال کاری این کشور را به طور دقیق ارزیابی نمایید. در مهاجرت به ایسلند افرادی که در رشته های مهندسی تحصیل کرده اند به بازار کار خوبی دست می یابند، بازار کار در زمینه های مهندسی در این کشور با رضایت بیش از 75 درصد همراه بوده است و این رقم نشان می دهد که اگر شما از تخصص خوبی برخوردار باشید ورود به بازار کار برای شما کار دشواری نخواهد بود.

تا به اینجای کار مشخص شد که این کشور دارای فضای کاری خوبی است.

مورد بعدی در زمینه تحصیل است، مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل از دیگر گزینه هایی است که افراد انتخاب می کنند و اغلب دوست دارند روال کاری دقیق و درستی در این زمینه داشته باشند در نظر داشته باشید که سیستم آموزشی در این کشور به صورت تئوری و عملی پیش می رود و افراد می توانند از پایه، تمام نکات را به خوبی یاد بگیرند.

سیستم بیمه و خدمات در کشور ایسلند به صورتی است که افراد می‌توانند از ان استفاده خوبی نمایند، در نظر داشته باشید که این کشور به نوبه خود دارای فضای کاربردی بسیار عالی است به طوریکه بیمه های خدماتی در این کشور از رشد خوبی برخوردار است و افراد می توانند از آن استفاده نمایند.

نرخ بیکاری در این کشور به نسبت کشورهای اطراف کمتر اعلام شده است و ورود به بازار کار نیز یک پروسه بسیار پیچیده نخواهد بود.

امنیت از دیگر موضوعات بسیار مهم در مهاجرت به ایسلند محسوب می‌شود. امنیت در این کشور بسیار عالی است و رضایت در این زمینه بیش از 70 درصد اعلام شده است که به نوبه خود بسیار ارزشمند است. سیستم های امنیتی و کنترل های لازم در طول زندگی بارها و بارها تکرار می شود. در یک نظرسنجی برای مهاجرت به ایسلند به این نتایج دست یافتیم که در رده های سنی 21 الی 35 سال در مهاجرت به ایسلند با رضایت بیش از 80 درصد همراه بوده اند آن در حالی است که افراد در رده های سنی 35 الی 55 سال در این کشور با رضایت بالای 70 سال همراه هستند برای افراد بالای 55 سال رضایت بیش از 50 درصد اعلام شده است.راحت‌ترین روش مهاجرت به ایسلند

راحت‌ترین روش مهاجرت به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به ایسلند ، از طریق ویزای تحصیلی است. شرایط تحصیل در این کشور آسان است و ورود به دانشگاه‌های خوب آن، کار دشواری نیست. برخی از دانشگاه ها یک سری آزمون برگزار می کنند تا سطح درک و همینطور سطح علمی افراد را بسنجند و برخی دیگر نیز در شرایطی هستند که بدون آزمون دانشجو می پذیرند در نظر داشته باشید که شما برای مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای تحصیلی تنها نیاز به یک گواهی از سوی دانشگاه دارید.

دومین روش آسان برای مهاجرت به ایسلند و اقامت این کشور می تواند ازدواج با یک تبعه ایسلندی باشد. دقت نمایید اگر افراد این مسیر را به صورت غیر واقعی و یا صوری دنبال نمایند دچار مشکل می شوند و نمی توانند به نتیجه درستی دست یابند.شرایط سنی و مالی در این روش بسیار مهم است.

در صورتی که فکر می کنید از نظر مالی در وضعیت خوبی هستید این کشور شرایط برای ورود با سرمایه گذاری را نیز آسانتر از سایر کشورها اعلام کرده است و شاید از دیگر روش های آسان مهاجرت به ایسلند نیز ویزای سرمایه گذاری باشد. در مجموع ویزای سرمایه‌گذاری سریعترین و راحت ترین روش مهاجرتی به کشورهای مختلف بوده و مهاجرت به ایسلند نیز در همین قانون قرار گرفته است. کشورها به دنبال وجود شرایطی هستند که گردش مالی خود را افزایش دهند این در حالی است که اگر بتوانند به طور دقیق و اصولی از بودجه های موجود در پروژه های دولتی استفاده نمایند به رشد خوبی می رسند، کشور ایسلند از دسته کشورهای متوسط از نظر مالی است و نیاز به سرمایه در این کشور به طور واضح حس می شود شایان ذکر است که این کشور به نوبه خود یک سری طرح های جدید اصلاحی صادر کرده است که در ادامه این مقاله مورد ارزیابی قرار می دهیم.روش‌ های مهاجرت به ایسلند

روش‌ های مهاجرت به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش از مقاله قصد داریم روش های مهاجرت به ایسلند را به زبانی ساده و البته به اختصار معرفی کنیم، در بخش های بعدی سعی شده است کمی مفصل در زمینه هر یک از روش های مهاجرت به ایسلند صحبت شود به این ترتیب افراد می توانند روش مناسب برای خود را انتخاب نمایند.

یکی از روش های مهاجرت به ایسلند از طریق کار است، کاریابی در ایسلند شاید در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد و یکی از دلایل آن عدم تسلط به زبان و ارتباط گیری با مردم است، افرادی که دارای تخصص خاص در زمینه های مختلف هستند در این کشور به رتبه خوبی از نظر درآمدزایی می رسند و مسیر مهاجرت به ایسلند برایشان هموارتر می شود.

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری خود شامل شاخه های مختلفی است، عده ای می توانند مبلغ زیادی را در اختیار دولت قرار دهند به این ترتیب دولت از بودجه این افراد در پروژه های مختلف استفاده می کند و پس از یک دوره بسیار کوتاه می توانند برای خود و همسر و فرزند خود ویزای همراه و اقامت دریافت نمایند، عده ای دوست دارند در مسیر ثبت شرکت قدم بردارند در این زمینه نیاز است که نوع شرکت و سایر موضوعات به طور دقیق مشخص شود.

از دیگر روش های مهاجرت به ایسلند می تواند ازدواج باشد که قطعاً نیاز به مدارکی است که واقعی بودن ازدواج را تأیید نماید.

مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای تحصیلی از دیگر روش های بسیار عالی برای جوانان محسوب می شود و در این روش افراد می توانند در رشته تحصیلی مورد علاقه خود به رشد خوبی برسند اما نیاز به یک سری مدارک مهم است که در بخش مربوطه ارزیابی می شود. در نظر داشته باشید که اگر شما پناهندگی در ایسلند از طریق ایسلند را انتخاب کرده اید باید بدانید که خطرات و مشکلات زیادی پیش روی شما قرار دارد که می تواند مشکل ساز به نظر برسد. شایان ذکر است که مهاجرت به ایسلند می تواند برای شرایط ویژه مانند کارآفرینی و یا ورزش و هنر و همینطور شرکت در کنفرانس ها نیز صورت بگیرد و باید افراد سعی کرنند این روال را به خوبی مورد ارزیابی قرار دهند.


مهاجرت سرمایه گذاری به ایسلند

مهاجرت سرمایه گذاری به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین روش های مهاجرت به ایسلند روش سرمایه گذاری است در این روش که یک روش اقامتی بلند مدت محسوب می شود افراد باید در ابتدا شاخه مناسب برای سرمایه گذاری را انتخاب نمایند در صورتی که فرد بخواهد مبلغی را در اختیار دولت این کشور قرار دهد باید به مدت یک سال مبلغ تعیین شده در وضعیت بلوکه ( غیر قابل برداشت) در یکی از حساب های این کشور قرار بگیرد در این دوره 12 ماهه می توانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای مربوطه را دریافت نمایید و درخواست اقامت دائم داشته باشید.

در صورتی که بخواهید مهاجرت به ایسلند از طریق ثبت شرکت را انتخاب نمایید باید سعی کنید در ابتدا هدف از ثبت شرکت را مشخص سازید و نیاز به یک طرح و هدف کلی از شرکت خود دارید، هدف شرکت شما باید به تأیید دولت این کشور درآید در این مسیر یک دوره یک ساله شرکت شروع به فعالیت می کند و مشخص می شود که آیا توجیه اقتصادی مطرح است یا خیر در صورتی که در دوره یک ساله سود شرکت در وضعیت خوبی قرار داشت شرایطی فراهم می شود تا افراد بتوانند به سادگی روال درخواست اقامت دائم را فراهم سازند. مورد بعدی در این زمینه مالیات است. شما باید در طول 3 الی 5 سال از شروع ثبت شرکت مالیات های تعیین شده را به طور دقیق پرداخت نمایید در نظر داشته باشید که اگر این روال به طور دقیق صورت بگیرد افراد می‌توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام نموده و به سادگی برای خود و اعضای خانواده خود نیز اقامت اخذ نمایند. خرید خانه در ایسلند و گرفتن اقامت از دیگر روش های مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری است و حتی مهاجرت ایسلند با اجاره خانه از گزینه‌های جدیدی است که در این بین دیده می شود. شایان ذکر است که مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری می تواند به صورت اوراق نیز پیش برود در هر صورت شما باید بودجه ای در وضعیت غیر استفاده در اختیار دولت این کشور قرار دهید و به جز این بودجه، گردش مالی شما نیز مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد تا مشخص شود که آیا می‌توانید از پس هزینه زندگی خود برآیید یا نه.

مهاجرت از طریق ازدواج به ایسلند

مهاجرت از طریق ازدواج به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج با یک فرد که تبعه این کشور است از دیگر روش های بسیار آسان محسوب می شود. در این روش یکی از موضوعات بسیار مهم شرایط سنی است که افراد می بایست بالای 18 سال سن داشته باشند و نیاز به شاهدهای عینی در زمان ازدواج خواهد بود. در نظر داشته باشید که باید فردی که تبعه این کشور است نامه ای ارسال نماید که مشخص سازد از پس هزینه های زندگی بر خواهد آمد اینطور که شواهد نشان می دهد این کشور به نوبه خود در زمینه کار و زندگی در وضعیت خوبی است و افرادی که مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج را قبول کرده اند باید صحت ازدواجشان مشخص باشد. شما پس از ازدواج به مدت دو سال با هم زندگی می کنید و پس از این دوره سعی می کنید درخواست خود را ارائه دهید درخواست شما به طور دقیق مورد ارزیابی قرار می گیرد تا مشخص شود که آیا می توانید از پس هزینه های موجود برآیید یا خیر؟ آیا توانسته‌اید یک زندگی زناشویی درستی را پیش ببرید یا خیر همینطور اگر صاحب فرزند شوید شرایط برای اخذ اقامت این کشور آسانتر می شود. شایان ذکر است که مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج پس از 3 سال می‌تواند تبدیل به اقامت دائم شود و در طول این دوره افراد باید بتوانند در طول این دوره از نظر زبانی با هم ارتباط درستی برقرار نمایند. اداره مهاجرت ایسلند شرایط مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج را کمی آسانتر کرده است.


مهاجرت از طریق تولد به ایسلند

مهاجرت از طریق تولد به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم تابعیت در این کشور خون است یعنی پدر یا مادر و یا هر دو باید تبعه ایسلندی باشند تا به فرزند تابعیت این کشور داده شود. در نظر داشته باشید که اگر فرزند در خاک کشور دیگری متولد شود و تا 22 سالگی وارد این کشور نشود تابعیت خود را از دست می دهد این موضوع بسیار مهم است و گاهاً عدم ارزیابی دقیق این موضوع سبب می شود که فرزند شما تابعیت خود را از دست دهد. شایان ذکر است که فرزند شما می بایست تا پیش از 18 سالگی در این کشور به مدت مشخصی اقامت داشته باشد.

در صورتی که پدر و مادر فرزند تابعیت مشخصی نداشته باشند اما فرزند در خاک این کشور متولد شود دولت تصمیم گیری خود را اعمال نموده و در صورت وجود یک سری شرایط مشخص به فرد تابعیت این کشور داده می شود در نظر داشته باشید که وقتی صحبت از مهاجرت به ایسلند از طریق تولد است قطعاً سیستم خون مطرح است بنابراین به هیچ عنوان نباید با روش های صوری روال تابعیت را به خاک تغییر داد به سادگی دولت این کشور متوجه این موضوع می شود و مشکل ساز خواهد شد. در نظر داشته باشید اگر پدر و مادر با هم ازدواج رسمی نکرده باشند و پدر تبعه این کشور باشد تا ده سالگی فرزند زمان در نظر گرفته می شود تا پدر و مادر ازدواج خود را رسمی نمایند به این ترتیب فرزند می تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید در صورتی که از ده سال گذشته باشد عموماً شرایط بسیار دشواری پیش روی فرد است و باید یک سری شرایط دقیق و درست مورد بررسی قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که این کشور قوانین خود را به صورت دوره ای تغییر می دهد و اطلاعاتی ارائه شده برای سال 2018 است. هزینه اقامت در ایسلند کمتر از سایر مناطق است و شرایط اقامت ایسلند برای ایرانیان به طور دوره ای تغییر می کند.


مهاجرت پناهندگی به ایسلند

مهاجرت پناهندگی به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در نظر داشته باشید که مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی یک روش بسیار دشوار و سخت است، در این روش درگیر خطراتی زیادی خواهید شد. افرادی می توانند مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی را انتخاب نمایند که اختلافات سیاسی، مذهبی و انسانی برایشان با خطرات جانی و مالی همراه است. در این روش وقتی وارد خاک این کشور شوید باید درخواست خود را اعلام نمایید، در نظر داشته باشید که بارها و بارها از شما مصاحبه صورت می گیرد تا مشخص شود که آیا واقعاً در کشور خود درگیر امنیت کمتر هستید یا خیر. در نظر داشته باشید که به طور کلی حقوق اولیه در این مسیر برای شما تنها شامل یک محل سکونت نه چندان خوب و همینطور مقداری غذا خواهد بود شاید نیاز باشد که یک دوره دو ساله را در کمپ ها بگذرانید و شرایط سختی پیش روی شما است. پس از اینکه به درخواست شما به طور دقیق موافقت شد شرایطی فراهم می شود تا بتوانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا دریافت نمایید اینطور که مشخص شده است این کشور دارای شرایط کاری و فعالیت های ارزانی است به طوریکه می توانید تا مشخص شدن شرایط خود با کسب مجوز از سوی دولت به سادگی شرایط درآمدزایی هرچند کم را برای خود ایجاد نمایید. ریسک این کشور بسیار زیاد است و بهتر است نگاهی دقیق و هوشمندانه داشته باشیم.پناهندگی به ایسلند از طریق پناهندگی از دسته موضوعات بسیار مهم محسوب می شود و مهاجرت از طریق un ایسلند نیاز به بررسی جدید اخبار روز در این زمینه دارد.

خوشبختانه در روال مهاجرت به ایسلند یک سری موضوعات دیده می شود که باید رعایت شود اینکه افراد به سراغ روش پناهندگی می روند نیاز به بررسی های زیادی دارد.

شایان ذکر است که مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی برای بانوان به همراه فرزند کمی آسانتر است افراد دیگر است اما هرگز نمی‌تواند یک تصمیم درست باشد و خطرات زیادی در این مسیر وجود دارد.

مهاجرت تحصیلی‌ به ایسلند

مهاجرت تحصیلی‌ به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ایسلند دارد 8 دانشگاه دولتی است اما به طور کلی امکانات ویژه ای برای جذب دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که سبب می شود روال پذیرش آسانتر شود. در نظر داشته باشید که زبان تحصیل در تمامی رشته ها عموماً ایسلندی است و افراد باید یک سال اول را در کالج ها بگذرانند این در حالی است که اگر افراد بخواهند در رشته ای با زبان انگلیسی تحصیل نمایند باید سعی کننده در رشته خود کمی محدودیت ایجاد نمایند و شاید هرگز نتوانند رشته مورد نظر خود را به زبان انگلیسی پیدا نمایند. مقطع لیسانس در این کشور 4 سال اعلام شده است، فوق لیسانس دو سال و برای دکترا 4 سال اعلام شده است. در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل در این کشور کم است اما 11 درصد بیشتر از ایران اعلام شده است.

در نظر داشته باشید که شما باید مالیات پرداخت نمایید و نیاز است که مالیات شما در وضعیت درستی پرداخت شود البته مالیاتی که از سوی افراد دانشجو صورت می گیرد بسیار کمتر است.

در نظر داشته باشید که مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل به طورکلی دارای شرایط مربوط به خود است اینطور که شواهد نشان می دهد این کشور فضای تحصیلی بسیار خوبی فراهم کرده است و در صورتی که افراد بتوانند این روش را برای مهاجرت انتخاب نمایند می توانند به نتیجه مطلوبی درست یابند. شایان ذکر است که شما پس از تحصیل به مدت مشخص می توانید در این کشور مشغول به کار شوید و در این دوره به سادگی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل خواهید نمود. کار ضمن تحصیل در ایسلند به مدت ده ساعت برای مقطع کارشناسی، 20 ساعت برای مقطع فوق لیسانس و مدت 30 ساعت برای دکترا فراهم شده است. کسانی که در مقطع دکترا پذیرفته شده اند از دانشگاه حقوق دریافت می کنند. برای مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل نیاز به مدرک تحصیلی قبلی، ریزنمرات و همینطور مدارک مالی قابل قبولی است در نظر داشته باشید که به طور کلی این روال برای مقطع دکترا با رزومه های قوی تحصیلی همراه بوده که از موضوعات بسیار مهم و ضروری محسوب می شود. شایان ذکر است که کشور ایسلند در زمینه کسب و کار در وضعیت درآمدزایی خوبی است و سبب می شود که جوانان به سرعت وارد بازار کار شوند.


مهاجرت کاری ایسلند

مهاجرت کاری ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


شما برای اینکه بتوانید وارد بازار کار این کشور شوید و مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای کاری داشته باشید نیاز به گواهی از سوی کارفرما دارید که برای شما دعوتنامه صادر نماید در نظر داشته باشید که به طور کلی در این زمینه یک سری شرایط به طور دقیق ارزیابی می شود. اول اینکه گاهی کار به مدت سه ماه در داخل کشور و سپس سه ماه در اتحادیه اروپا در وضعیت فراخوان قرار می گیرد و در صورتی که فرد مورد نظر یافت نشد شرایط برای پذیرش یک تبعه خارجی فراهم می شود مبرهن است که این کشور بسیار دشوار است.

یکی دیگر از روش هایی که مهاجرت به ایسلند از طریق کار را کمی آسانتر می نمایند این است که افراد بتوانند در یک زمینه تخصص خود را افزایش دهند، نیاز است که فرد به طور دقیق بتواند رزومه قوی داشته باشد و طبق رزومه خود پیش برود. اینطور که مشخص شده است مهاجرت به ایسلند از طریق تخصص یکی از روال های بسیار عالی محسوب می شود. شایان ذکر است که این کشور به نوبه خود می تواند در وضعیت نرمال قرار بگیرد. و بهترین شرایط را برای شما فراهم سازد. شایان ذکر است که مهاجرت به ایسلند از طریق کارآموزی از دیگر گزینه هایی است که با حقوق کم همراه است امaا سبب می شود که افراد بتوانند به مهارت کافی دست یابند.

در صورتی که مهاجرت به ایسلند از طریق کسب و کار را انتخاب کرده‌اید به مدت دو سال در این کشور مشغول به کار می شوید سمت شما و میزان حقوق مورد نظر تعیین می شود و مشخص می شود که آیا در این دوره می توانید به نتیجه درستی دست یابید یا خیر. در نظر داشته باشید که پس از گذشت دوره مشخص فرد می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد و همینطور برای همسر و فرزند وی نیز شرایط برای اقامت این کشور فراهم می شود.


مهاجرت از طریق همراه به ایسلند

مهاجرت از طریق همراه به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به ایسلند از طریق همراه از دیگر موضوعاتی است که سبب می‌شود افراد بتوانند به شرایط خوبی دست یابند. در این زمینه فرد می بایست یکی از روش های سرمایه گذاری، کار و همینطور تحصیل را انتخاب کرده باشد. در نظر داشته باشید که در روش های سرمایه‌گذاری شما پس از گذشت یک دوره یک الی دو ساله به سادگی می توانید همسر و فرزندان خود را همراه نمایید در خصوص مهاجرت به ایسلند از طریق کار این روال کمی فرق دارد و مشخص است که فرد می بایست بیش از دو سال در این کشور مشغول به کار شود. موضوع دیگر که سبب می‌شود مهاجرت به ایسلند از طریق همراه فراهم شود کارآفرینی است در این روش افراد باید سعی کنند یک دوره یک ساله در زمینه طرح و ایده خود فعالیت نمایند و در صورت وجود طرح توجیه اقتصادی شرایطی فراهم می شود تا افراد بتوانند به نتیجه درستی دست یابند. شایان ذکر است است که ویزای همراه در این کشور به طور کلی نیاز به یک سری بررسی های پی در پی دارد.

مهاجرت توریستی به ایسلند

مهاجرت توریستی به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شما قصد دارید که مهاجرت به ایسلند از طریق گردشگری را انتخاب نمایید باید چندین موضوع را به طور دقیق ارزیابی کنید اول اینکه نیاز است مشخص شود هدف شما از سفر چیست و آیا قصد ماندن دارید یا خیر سپس نوبت به تنظیم مدارک است. در نظر داشته باشید که مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای توریستی از دسته مواردی است که به نوبه خود با یک سری سختگیری همراه است. افراد نیاز به پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه و دو برگ سفید دارند. نیاز است که هر فرد دو قطعه عکس با پس زمینه سفید ارائه دهد. افراد می بایست بتوانند مدرکی ارائه دهند که ثابت کند قصد دارند به کشور خود بازگردند. به طور کلی باید یک ماه زودتر از زمان سفر درخواست برای ویزای توریستی ارائه شود در صورتی که با درخواست اولیه موافقت شد باید مدارک لازم را ارائه دهید. ویزای توریستی این کشور موقت است و طبق زمان تعیین شده باید به کشور خود بازگردید . شما می توانید به منظور بررسی دقیق در زمینه کار و همینطور تحصیل نیز یک دوره کوتاه وارد خاک این کشور شوید اما اجازه کار و تحصیل با ویزای توریستی نخواهید داشت .

مهاجرت شرایط خاص به ایسلند

مهاجرت شرایط خاص به ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایسلند استفاده از شرایط کارآفرینی است افرادی که در کشور ایسلند تحصیل کرده اند از طرفی ایده های خوبی در ذهن خود دارند و قصد دارند که همین کشور را برای زندگی انتخاب کنند باید سعی کنند ایده خود را در قالب یک طرح بیزینسی به دولت این کشور ارائه دهند، در صورتی که با ایده آن ها موافقت صورت بگیرد می توانند ویزای خود را تبدیل به ویزای کارآفرینی نمایند و به سادگی شرایط برای اقامت این کشور فراهم می شود.

در صورتی که قصد مهاجرت به ایسلند برای شرکت در یک کنفرانس و یا یک مسابقه علمی و ورزشی دارید به شما یک نوع ویزای کوتاه مدت ارائه می شود که باید طبق زمان تعیین شده به کشور خود بازگردید در نظر داشته باشید که باید بتوانید از شرایط موجود به طور دقیق و قانونی استفاده نمایید. شرایط اقامت در ایسلند در سال های اخیر کمی آسانتر شده است.

ثبت شرکت در ایسلند نیاز به بودجه مشخصی دارد اما در صورتی که فرد از این بودجه برخوردار نباشد می تواند به تأسیس شعبه و نمایندگی برود.

شهرهای مهاجر پذیر ایسلند

شهرهای مهاجر پذیر ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر ریکیاویک پایتخت این کشور و بزرگترین شهر آن محسوب می شود و در طول سال بیشترین میزان مهاجرت به این شهر صورت می گیرد. فرهنگ مدرن این شهر بسیار بالا است و یکی از بهترین گزینه های مناسب برای سفر محسوب می شود. شهر آکوریری از دیگر شهرهای ایسلند است اما از نظر مهاجرپذیر بودن رتبه خوبی ندارد. اقامت  ایسلند باید به طور دقیق صورت بگیرد و شرایط مهاجرت به ایسلند نیز لحاظ شود.

اخذ ویزای ایسلند

اخذ ویزای ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دو نکته مهم در زمینه مهاجرت به ایسلند و اخذ ویزا وجود دارد اول اینکه شما با داشتن صرفاً ویزا نمی توانید به میزان طولانی مدت در این کشور زندگی نمایید و باید فکری برای اقامت داشته باشید.

مورد دوم اینکه صدور ویزا از سوی مأمور سفارت تعیین می شود و شاید فردی دقیقاً با شرایط یکسان با شما روال مهاجرت به ایسلند و اخذ ویزا را به خوبی طی کند اما با درخواست وی مخالفت شود بنابراین باید سعی کنید تمامی قوانین و شرایط لازم را به طوردقیق ارزیابی نمایید.

اخذ اقامت ایسلند

اخذ اقامت ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما پس از گذشت یک الی سه سال می توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید، درخواست شما ارزیابی می شود و در صورتی که همه چیز درست بود اقامت دائم برای شما لحاظ می شود در نظر داشته باشید که با اقامت دائم این کشور می توانید به سادگی مانند یه شهروند ایسلندی از شرایط کاری، بیمه و خدمات استفاده نمایید. مورد بعدی به این صورت است که افراد نمی توانند در رأی گیری های کشوری شرکت نمایند

اخذ پاسپورت ایسلند

اخذ پاسپورت ایسلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به جرأت می توان گفت یکی از مهمترین شرایط برای اخذ پاسپورت ایسلند تسلط به زبان ایسلندی است در صورتی که در این بخش ضعیف باشید شانس شما برای مهاجرت به ایسلند بسیار کم می شود. از شما آزمون اخذ می شود تا نشان دهد وضعیت زبان شما به چه صورت است و باید به امتیاز مورد نظر در آزمون دست یابید.


آخرین ویرایش: 2020-06-30 22:07:30 8,236

نظرات

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها