x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
جامائیکا

جامائیکا

کشور جامائیکا سومین کشور پر جمعیت در سال دنیا محسوب می‌شود. کشور جامائیکا در سال 1962 استقلال خود را از بریتانیا دنبال کرد. کشور جامائیکا در قلمرو همسود قرار دارد و ملکه الیزابت را شامل شده است. موقعیت این کشور بر اساس حکومتی که شکل گرفته است نظام پارلمانی را بهترپذیرفته است و سیاست‌های پارلمانی برای این کشور بررسی شده است موقعیت این کشور دسته بندی شده است. موقعیت جغرافیایی برای این منطقه بررسی شده است سیاست‌های جغرافیایی در این کشور بیشتر در شرایط آب و هوایی بررسی شده است اینطور که بررسی‌ها نشان می‌دهد بیشترین محصولات صادراتی در کشور جامائیکا در زمینه آلومینیوم و بوکسیت بوده و همینطور نیز شکر و وز و قهوه نیز در این کشور رویکرد دقیق اقتصادی را شامل شده‌اند انواع نوشیدنی‌هایی که در این کشور در فضای اقتصادی دیده می‌شود یک موقعیت دقیق و اصولی درآمدزایی است در این کشور یک سری سوخت‌های فسیلی نیز دیده می‌شود که به کشور های چین و انگلیسی و هلند صادرات شده و موقعیت صادراتی دقیق و قابل رویت هستند.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Jamaica عربی: البلد جامايكا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پارلمانی
 • زبان های رایج: پتوای جامائیکایی(دفاکتور)
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دلار جامائیکا معادل 0.0075 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 001-876
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 88
 • پایتخت: کینگستون
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 2.89 million نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-5)
 • دامنه اینترنتی: jm.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 14.77 billion USD

سفر به جامائیکا

سفر به جامائیکا، سفر به کشوری است که به موسیقی رگی، سواحل ماسه‌ای سفید و آب و هوای گرم و آفتابی مشهور است. کشور جامائیکا Jamaica جزیره‌ای در دریای کارائیب در قاره آمریکا است. نزدیکترین کشورهای اطراف جامائیکا، هائیتی، کوبا، کلمبیا و هندوراس هستند.
در تاریخ سفر به جامائیکا می­خوانید که سرخ‌پوستان ساکنان بومی این جزیره بودند و نام آن خایماکا به معنی سرزمین بهار بوده است. این کشور پس از ورود کریستف کلمب با نام سانتیاگو مدتی تحت استعمار اسپانیا بود. پس از آن از سال ۱۶۵۵ تا ۱۹۶۲ با قرار گرفتن تحت سلطه انگلیس نام کشور در زبان انگلیسی به جامائیکا تغییر داده ‌شده است. جامائیکا در تاریخ ۶ آگوست ۱۹۶۲، استقلال خود از بریتانیا اعلام کرد. این کشور در حال حاضر دارای نظام پارلمانی است و ملکه انگلیس رئیس آن و نخست وزیر، رئیس قوه اجرائیه است.

سفر به جامائیکا

زندگی در جامائیکا

اقتصاد جامائیکا مختلط است اما به طور فزاینده‌ای بر پایه خدمات، به ویژه گردشگری و مالی استوار است . از زمان استقلال در سال 1962 ، این کشور به طرز چشمگیری اما ناموزون توسعه یافته است. در بخش دوم قرن بیستم معدن و تولید برای اقتصاد از اهمیت بیشتری برخوردار شد ، در حالی که صادرات کالاهای کشاورزی کاهش یافت. با شروع از دهه 1980 ، دولت نقش خود را به عنوان اصلی‌ترین بازی در اقتصاد کاهش داد ، بخشی از این امر به این دلیل بود که تعدیل ساختاری و آزادسازی اقتصادی طرفداری از شرکت‌های خصوصی به عنوان موتور رشد اقتصادی را در‌پی داشت . در دهه 1990 ، با این وجود ، یک بحران مالی نیاز به وثیقه دولت برخی از صنایع و مؤسسات مالی متلاشی را داشت.

جامائیکا سومین جزیره بزرگ کارائیب است . بین عرض جغرافیایی 17 درجه و 19 درجه سانتی گراد ، و طول جغرافیایی 76 درجه و 79 درجه سانتی گراد قرار دارد . کوه‌ها بر فضای داخلی حاکم هستند: کوه‌های Don Figuerero ، Santa Cruz و Day Day در غرب ، کوه‌های خشک Harbour در مرکز و کوه‌های John Crow و کوههای آبی در شرق که دومی حاوی قله Blue Mountain ، بلندترین کوه جامائیکا است.

زندگی در جامائیکا

مهاجرت به جامائیکا

اگرچه جریان‌های مستقیم FDI برای دومین سال متوالی در جامائیکا کاهش یافته است ، اما جامائیکا همچنان جذب بخش‌های مستقیم خارجی را در بخش‌های مختلف ادامه می دهد. جامائیکا همچنین دومین دریافت کننده جریان مستقیم FDI در بین کشورهای در حال توسعه جزیره کوچک است. بخش‌هایی که بیشترین سرمایه گذاری مستقیم خارجی را به خود جلب می‌کنند عبارتند از صنعت بوکسیت ، ارتباط از راه دور ، گردشگری و ساخت و ساز. ایالات متحده ، انگلیس و کانادا کشورهای اصلی سرمایه‌گذاری هستند. در حالی که جامائیکا کشوری است که دارای پتانسیل بسیار و نیروی کار آماده است ، اما نیاز به پرسنل واجد شرایط از خارج از کشور را برای کمک به ایجاد شکاف‌های خاص در تخصص تشخیص می‌دهد. این شکاف‌ها ، از جمله عوامل دیگر ، توسط تعداد زیادی از مهاجران جامائیکا ایجاد شده بود ، که ملت را به دنبال زندگی جدید در جای دیگری ترک کردند. در حقیقت ، براساس برخی تخمین‌ها تعداد بیشتری از جامیانی‌ها وجود دارند که به خارج از کشور مهاجرت کرده اند و ساکن آن کشور هستند

 

 

 

مهاجرت به جامائیکا

تحصیل در جامائیکا

آموزش و پرورش کشور جامائیکا در اوایل کودکی شامل مدارس ابتدایی پایه، شیرخوار و خصوصی است. گروه سنی معمولاً 1 تا 6 سال است. دولت جامائیکا حمایت خود را از توسعه آموزش، مراقبت و پیشرفت در دوران کودکی در سال 1942 آغاز کرد. 2595 موسسه اولیه کودک وجود دارد. از این تعداد، 183 مورد توسط دولت به رسمیت شناخته نشده‌اند، 401 مرکز مراقبت های روزانه، تقریبا 100 مدرسه کودک شیرخوار و پنج مدرسه آموزش ویژه هستند که مراقبت‌های اولیه کودکان را ارائه می‌دهند. میزان ثبت نام بین 4 تا 6 سال 62 درصد است - یکی از بالاترین نرخ در منطقه آموزش ابتدایی در جامائیکا نیازهای اساسی آموزشی دانشجویان را برطرف می‌کند و آنها را برای آموزش متوسطه آماده می‌کند. این رویکرد شامل کودکان بین 5 تا 12 سال است. طبق برنامه درسی اصلاح شده در دوره ابتدایی شورای امتحان کارائیب، ارزیابی دانش‌آموز نسبت به آزمون ورودی قبلی مشترک در پایان درجه 6 تغییر قابل توجهی کرده است. از سال 1999، برنامه ارزیابی ملی (NAP) با استفاده از انواع استراتژی‌های تدریس برای اطمینان از که تجربیات یادگیری گسترده تر و محور دانش‌آموزان است. NAP یک رویکرد یکپارچه از نمرات 1-3 و یک موضوع موضوعی گسسته برای 4-6 درجه اتخاذ می‌کند.

تحصیل در جامائیکا