x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در کشور لبنان

کشور لبنان آنقدر زیباست که جمله ای برای توصیف آن وجود ندارد. این کشور عروس خاورمیانه لقب گرفته است و دارای فضای دیدنی بی نظیری است. بیروت پایتخت و بزرگترین شهر در لبنان است و در ساحل مدیترانه ای این کشور قرار دارد. به طور کلی این شهر دارای فضای فرهنگی بی نظیری است و زیر ساخت های گسترده ای دارد. از نظر زمانی بیروت یک ساعت و نیم از تهران عقب تر است. مردم این کشور به زبان عربی صحبت می‌کنند، واحد پول لبنان پوند اعلام شده است. وضعیت آب و هوایی لبنان در تمام طول سال مطلوب است. از ماه جولای تا سپتامبر این کشور داغ و شرجی است و شاهد هیچ میزان بارش بارانی نیستیم. بهار و پاییز این منطقه برای مردم بهترین زمان سفر محسوب می‌شود و دمای هوا معتدل است. در این کشور موازنه های تجاری رتبه 26 درصد را پیش برده بود که امروز در یک مسیر منفی دیده می‌شود، در هر صورت سیستم حقوق افراد در کشور لبنان بر اساس جدیدترین اصلاحیه ای که از سوی دولت این کشور اعلام شده است به چندین شکل ممکن دنبال می شود. حقیقت این است که وضعیت دستمزد برای افرادی که دارای تخصص بالاتری هستند بهتر از سایر گروه ها ارزیابی شده است. سیستم صادرات در کشور لبنان نیز رشد 48 درصد داشته است. به طورکلی وسایل نقلیه در کشور لبنان ارزان است اما از نظر کیفیت رتبه بالایی ندارد و بهتر است مراقب باشید. خدمات و تجارت در کشور لبنان به طور کلی در بخش بندی های مختلف دیده می‌شود، این کشور تا پیش از جنگ با اسرائیل از نظر تجارت و خدمات امتیاز خوبی نداشت اما امروزه دارایی های بانکی این کشور بهتر از روز های قبل شده است و توانسته خدمات بانکی خوبی در زمینه صادرات صنعتی و کشاورزی و کمک های بین‌المللی در نظر داشته باشد. کشور لبنان در زمینه مبادلات خارجی و همینطور روند اقتصادی بهبود خوبی را مدنظر قرار داده است. در کشور لبنان جهانگردی رتبه خوبی دارد و بخشی از اقتصاد این کشور بر اساس جهانگردی ارزیابی می‌شود. وضعیت نرخ تورم در کشور لبنان حدود 11.10 درصد است. در این کشور قیمت مصرف کننده cpi بر اساس نقاط شاخص حدود 109.28 ارزیابی شده است. وضعیت ب نرخ تورم ماهانه در کشور لبنان نیز 1.73 درصد اعلام شده است. سیستم تورم موارد غذایی در این کشور در ابتدا 6.54 درصد بوده که امروزه رقم 15.08 برای آن ارزیابی شده است.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در کشور لبنان
فهرست

حداقل حقوق در لبنان

حداقل حقوق در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور لبنان در ابتدا 9.10 درصد اعلام شده بود اما در سال های اخیر نرخ بیکاری در این کشور در وضعیت 6.10 درصد دیده می‌شود. جمعیت کشور لبنان نیز بیش از 66 میلیون اعلام شده است. وضعیت دستمزد در کشور لبنان بر اساس تولید ارزیابی می‌شود، شرکت هایی که میسر تولید را اجرا می‌کنند از نظر درآمد بهتر از شرکت هایی هستند که رتبه صادرات را پیش برده‌اند. حقیقت این است که وضعیت حقوق و دستمزد در کشور لبنان بر اساس سختی کار ارزیابی می‌شود و شغل هایی که دشوارتر از سایر شغل ها هستند از نظر رتبه در وضعیت بهتری قرار دارند و در قراردادهای کاری کارمند و کارفرما میزان دستمزد اعلام شده بیشتر خواهد بود. حقیقت این است که به طور کلی میزان حقوق افراد در سال‌های جدید تغییرات زیادی نداشته است و کشور لبنان در زمینه دستمزد کمی سختگیرانه پیش می‌رود. در این کشور موازنه های تجاری رتبه 26 درصد را پیش برده بود که امروز در یک مسیر منفی دیده می‌شود. در هر صورت سیستم حقوق افراد در کشور لبنان بر اساس جدیدترین اصلاحیه ای که از سوی دولت این کشور اعلام شده است به چندین شکل ممکن دنبال می‌شود. وضعیت دستمزد برای افرادی که دارای تخصص بالاتری هستند بهتر از سایر گروه ها ارزیابی شده است. سیستم صادرات در کشور لبنان نیز رشد 48 درصد داشته است و ورود به مسیرهای تجاری در این کشور نیز بهتر از سایر کشورها ارزیابی شده است.

میانگین درآمد در لبنان

میانگین درآمد در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک واقعیت در مورد کشور لبنان دیده می‌شود و آن هم مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیادی است که در این کشور دیده می‌شود، مشخص است که جمعیت زیادی در کشور لبنان هنوز بیکار هستند. آمارهای بانک جهانی نشان می‌دهد که وضعیت کاری در ده ساله گذشته در کشور لبنان بهتر از امروز بوده است اما کسانی که به قصد کار و زندگی وارد کشور لبنان می‌شوند چه باید کنند؟ دسته اول از افرادی که کار در کشور لبنان را انتخاب می‌کنند به صورت مأموریتی وارد این کشور می‌شوند و به طور کلی مأموریت زمان آغاز و پایانی دارد این گزینه می‌تواند ورود خوبی به کشور لبنان باشد تا بتوانید در حین مأموریت شغل دیگری برای خود دست و پا نمایید، به عنوان مثال دیپلمات‌ها طبق قوانین و حقوق مصوب وزارت خارجه وارد کشور لبنان می‌شوند و مأموریتی که برای آن‌ها لحاظ می‌شود اغلب سه ساله است. این افراد حق مسکن و همینطور خدمات و پس انداز خواهند داشت.

دسته دوم معلمان هستند، معلمان اعزامی آموزش و پرورشی برای یک دوره مأموریتی با دریافت حقوق به صورت یورو درآمد بهتری نسبت به یک معلم در ایران خواهند داشت در این روش نیز طبق زمان تعیین شده وی باید به کشور خود بازگردد اما اگر دولت کشور لبنان بخواهد او را جذب نماید اقامت دائم برای وی وجود دارد.

دسته سوم سازمان ها هستند، یک سری موسسه ها و سازمان های خصوصی و دولتی ایرانی در کشور لبنان وجود دارد که نمایندگان آن‌ها طبق قوانین کشوری و همینطور مصوبات داخلی خودشان مشغول به خدمت می‌شوند، صدا و سیما، خبرگزاری ها و همینطور کشتیرانی ها در این لیست قرار دارند.

گروه دیگر کاری که وارد کشور لبنان می‌شوند و از نظر درآمد بسیار راضی هستند تاجران هستند که برای بیزینس این کشور را انتخاب کرده‌اند این افراد اغلب از ویزای چندبار ورود استفاده می‌کنند تا بتوانند در طول چند سال به کشور لبنان رفت و آمد داشته باشند، تجارت فرش به کشور لبنان بسیار دیده می‌شود. تجارت در کشور لبنان به دو دسته تقسیم می‌شود:

دسته اول تجارت سنتی است، در این بخش تجار کالایی را وارد می‌کنند که از قدیم در تجارت با ایران مطرح بوده است، تجارت فرض ، پسته و تنباکو در این لیست قرار دارد. این گروه بازار را در چنته خود می‌گیرند و عموماً رقابت با این گروه بسیار دشوار است.

دسته دوم تجارت جدید است، در تجارت جدید چند سالی است که محصولات مختلف ایرانی شکل می‌گیرد و به طور کلی بیشتر در زمینه نبات و خامه و بیسکوییت خواهد بود. کیک و شکلات نیز از محصولات تجارتی مدرن محسوب می‌شود.

مورد نهایی شرکت ها و موسسه های خارجی در کشور لبنان است که ایرانی ها برای ورود به آن شانس کمتری دارند. حقیقت این است که یک شرکت خارجی در اروپا و آمریکا و یا کانادا، یک ایرانی را برای مأموریت به کشور لبنان بفرستد. مشخص است که در این زمینه باید یک سری اصول به طور دقیق رعایت شود. مسیر کاری در این زمینه اندک و انگشت شمار است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در لبنان

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهتر در ابتدا این اصل را مدنظر قرار دهیم، که شما به عنوان یک ایرانی در لبنان نمی‌توانند به عنوان یک کارگر مشغول به کار شوید. در هر صورت در قوانین این کشور چنین موردی قید شده است. اینطور که مشخص است یک ایرانی که به منظور کارگری وارد کشور لبنان می‌شود یک ماه هم نمی‌تواند دوام بیاورد.

به طور کلی بهترین روش برای ورود به کار در کشور لبنان ثبت شرکت است، اگر شما از نظر بودجه و همینطور ایده کاری در وضعیت متوسطی باشید دولت این کشور به شما اجازه می‌دهد که ثبت شرکت داشته باشید، ثبت شرکت در کشور لبنان رویکردهای مشخصی دارد اما می‌تواند به سادگی ویزای کاری کشور لبنان را فراهم سازد. شرایط کار در کشور لبنان در زمینه شرکتی دشوار نیست به خصوص اینکه این کشور از نظر نیروی بیکار، آمار بالایی دارد پس اگر بتوانید شرکتی به ثبت برسانید که بتواند سایر افراد را وارد کار نماید در واقع به بهبود بیکاری در کشور لبنان کمک شایانی کرده‌اید. اینطور که مشخص شده است اگر یک فرد در ایران شرکت دارد می‌تواند به عنوان نمایندگی شرکت خود کشور لبنان را انتخاب نمایند. از یاد نبرید تا زمانی که شما شهروند این کشور نشده باشید به شما اجازه خرید ملک داده نمی‌شود. ویزای کاری کشور لبنان برای افرادی که به قصد کاری مشخص وارد می‌شوند صادر می‌شود که البته بسیار سخت صادر شده و شانس کمی به دنبال دارد اما در هر صورت اگر گواهی پذیرش کاری از شرکت مورد نظر برای شما صادر شد می‌توانید مسیر اخذ ویزای کاری این کشور را برای خود بازتر در نظر بگیرید.

اینطور که مشخص شده است وضعیت کار در کشور لبنان در سال های اخیر بسیار نگران کننده ارزیابی شده است اما ایجاد اشتغال و یا کارآفرینی از انتخاب های خوب و آینده دار برای خود و افرادی که در کشور لبنان زندگی می‌کنند خواهد بود. ایجاد اشتغال می‌بایست به نیازهای روز همراه باشد مشخص است که سیر مهارت اندوزی در کشور لبنان باید به طور دقیق طی شود. بسیار مهم است که افراد این پتانسیل را داشته باشند که ورود به شغلی جدید با نیاز اقتصادی بالا را مدنظر قرار دهند. در صورتی که همه چیز روتین پیش برود در عرض 4 ماه ویزای کاری کشور لبنان را اخذ خواهید نمود. ویزای کاری کشور لبنان موقت و به صورت یک ساله صادر می‌شود اما وضعیت تمدید برای آن لحاظ شده است. ایرانی ها در کشور لبنان باید با فکر درست اقتصادی پیش برود در غیر این صورت درگیر هزینه های اضافی شده و در این مسیر مشکلات زیادی پیش روی این افراد خواهد بود. در کشور لبنان کالاهای ایرانی کمیاب است و عموماً مردم این کشور پول خوبی برای کالاهای ایرانی پرداخت می‌کنند، ( این مورد را اشاره کردیم تا شاید جرقه‌ای در ذهن شما پدیدار شود!)

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لبنان

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 هزینه‌ای که برای وضعیت آب و گرمایش و سرمایش و گاز و زباله برای یک آپارتمان 85 متری در نظر گرفته می‌شود 204.561.48 پوند لبنان است.

در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در لبنان میل کنید باید 15.150.02 پوند هزینه پرداخت نمایید. هزینه خرید یک ساندویچ مک دونالد در این کشور 12.120.02 پوند اعلام شده است. شما برای خرید یک بلیط یک طرف حمل و نقل عمومی در این کشور نیاز به هزینه 2.008.28 پوندی دارید. حال اگر بخواهید به صورت نامحدود در ماه از وسایل حمل و نقل استفاده نمایید باید بلیط ماهانه به ارزش 75.750.10 پوند خریداری نمایید.

شما برای خرید یک عدد بلیط سینما در کشور لبنان باید 15.150.02 پوند هزینه پرداخت کنید.

هزینه باشگاه بدنسازی برای بزرگسالان در کشور لبنان ماهانه حدود 101.737.53 پوند است.

شما برای خرید یک عدد شلوار جین در این کشور باید 100.111.24پوند هزینه پرداخت کنید، لباس تابستانه در یک فروشگاه زنجیره‌ای در کشور لبنان حدود 75.989.82 پوند هزینه دارد. برای خرید یک جفت کفش نایک در کشور لبنان باید 158.477.27پوند هزینه در نظر داشته باشید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در لبنان

قیمت برخی کالاهای اساسی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • هزینه یک لیتر شیر: 3.190.08 پوند
 • هزینه یک کیلو برنج : 2.670.80 پوند
 • هزینه یک شانه تخم مرغ : 4.393.27 پوند
 • هزینه یک کیلو پنیر محلی: 14.374.51پوند
 • هزینه یکی کیلو گوشت سینه: 11.824.11 پوند
 • هزینه یک کیلو گوشت ران : 18.283.35 پوند
 • هزینه یک بسته سیگار : 3.507.67 پوند
 • هزینه یک کیلو سیب: 2.749.88 پوند
 • هزینه یک کیلو موز : 1.840.63 پوند
 • هزینه یک کیلو پرتقال : 2.108.55 پوند
 • هزینه یک کیلو گوجه : 1.938.23 پوند
 • هزینه یک کیلو سیب زمینی : 1.476.54 پوند

اقتصاد در لبنان

اقتصاد در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت اقتصادی کشور لبنان به چندین بخش تقسیم شده است. وضعیت کشاورزی در کشور لبنان به طور کلی بر اساس حاصلخیز بودن خاک و همینطور فراهم بودن آب، خوب اعلام شده است اما به طور کلی کشور لبنان دارای بخش های کشاورزی بزرگی نبود و کم اهمیت ترین بخش اقتصادی در این کشور به کشاورزی تعلق دارد به طوری که حدود 12 درصد از نیروی کار وارد این بخش شده‌اند. دولت کشور لبنان اعلام کرده است که قصد تحول صنعت کشاورزی تا سال 2020 را دارد و میزان جذب درآمد میلیاردی از کشاورزی صورت می‌گیرد.

کشور لبنان در زمینه صنعت با اینکه مواد خام صنعتی و وابستگی در این کشور کم است اما باید هم سیستم بازار آزاد و بدون گمرک در کشور لبنان از نظر صنایع مد و پوشاک دیده می‌شود. صنعت کشور لبنان بیشتر در بخش های آرایش و بهداشتی، مواد غذایی و همینطور دارویی و پزشکی فعالیت می‌کند. این کشور صادرکننده روتین محصولات لبنی و همینطور پوشاک به کشورهای اروپایی است.

خدمات و تجارت در کشور لبنان به طور کلی در بخش بندی های مختلف دیده می‌شود، این کشور تا پیش از جنگ با اسرائیل از نظر تجارت و خدمات امتیاز خوبی نداشت اما امروزه دارایی های بانکی این کشور بهتر از روز های قبل شده است و توانسته خدمات بانکی خوبی در زمینه صادرات صنعتی و کشاورزی و کمک های بین‌المللی در نظر داشته باشد. کشور لبنان در زمینه مبادلات خارجی و همینطور روند اقتصادی بهبود خوبی را مدنظر قرار داده است. در کشور لبنان جهانگردی رتبه خوبی دارد و بخشی از اقتصاد این کشور بر اساس جهانگردی ارزیابی می‌شود. وزارت دارایی کشور لبنان به طور کلی در سرمایه گذاری های کلان پیشرفته است. این کشور توانسته رویکرد سرمایه ای مدرنی را پیش ببرد و همینطور سیستم مالیات در کشور لبنان نیز به طور دقیق پیش بینی شده است. افت اقتصادی در کشور لبنان در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. دولت کشور لبنان معتقد است که رشد سیستم گردشگری در کشور لبنان می‌تواند امتیاز خوبی برای سازمان سازی های خصوصی باشد، خوشبختانه در این زمینه دولت آینده روشنی را پیش بینی کرده است.

رشد کارخانجات و شرکت های خارجی به روند اقتصادی کشور لبنان کمک زیادی می‌کند، موقعیت کالا و سیستم تجارت در کشور لبنان می‌تواند یک روند اصولی را پیش بینی نماید مشخص است که بهبود اقتصادی بخش سازگاری از سیستم‌های اقتصادی کشور لبنان محسوب می‌شود. کمک های بین‌المللی که از سوی کشورهای دیگر برای کشور لبنان لحاظ شده است توانسته روند اقتصادی خوبی را پیش بینی نماید.. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد خدمات اقتصادی و بانکی در کشور لبنان بیشتر از پیش شده است.

امنیت مالی و اقتصادی در لبنان

امنیت مالی و اقتصادی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت حساب جاری در کشور لبنان 17 درصد رشد شده است و همینطور حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در این کشور نیز رشد 37 درصدی را پیش برده است. واردات و صادرات در کشور لبنان به ترتیب رتبه های 58 و 78 درصد را دارند و مشخص است که این دولت هنوز در بخش بدهی های خارجی باید نظارت دقیق تری داشته باشد. وضعیت برای گردش سرمایه در کشور لبنان نیز بیش از 57 درصد دیده می‌شود. سیستم حواله در این کشور رشد 17 درصدی داشته و میزان ذخیره طلا در کشور لبنان حدود 286.83 تن اعلام شده است.

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور لبنان در ابتدا 2.50 درصد بوده اما امروزه این وضعیت حدود 1.00 درصد اعلام شده است؛ وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور لبنان نیز به بیش از 56.64 میلیارد دلار رسیده است. تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور لبنان حدود 6249.80 دلار است. مشخص است که وضعت برای تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در کشور لبنان نیز بیش از 15 درصد گزارش شده است.

وضعیت نرخ تورم در کشور لبنان حدود 3.48 درصد است. در این کشور قیمت مصرف کننده cpi بر اساس نقاط شاخص حدود 109.28 ارزیابی شده است. وضعیت برای نرخ تورم ماهانه در کشور لبنان نیز 1.73 درصد اعلام شده است. سیستم تورم موارد غذایی در این کشور در ابتدا 6.54 درصد بوده که امروزه رقم 15.08 برای آن ارزیابی شده است. مسکن و آب و برق در کشور لبنان نیز بر اساس نقاط شاخص حدود 108.72 اعلام شده است. وضعیت شاخص قیمت مصرف کننده حمل و نقل در این کشور نیز بر اساس نقاط شاخص حدود 110.89 ارزیابی شده است.

وضعیت سرعت اینترنت در کشور لبنان نیز بخشی از امنیت اقتصادی و مالی محسوب شده است که به طور کلی رشد 22 درصدی داشته است. وضعیت تولید PMI شاخص در این کشور نیز 49.50 اعلام شده است. وضعیت آسانی کسب و کار در کشور لبنان نیز حدود 142.00 ارزیابی شده است. اینطور که مشخص است این کشور رتبه تولید الکتریسیته را بیش از 15 درصد به رشد رسانده است وضعیت برای فساد مالی در کشور لبنان نیز بیش از 143.00 اعلام شده است. شاخص‌های همزمانی در کشور لبنان نیز بیش از 325.70 نقاط شاخص را مدنظر قرار می‌دهد، شاخص های رقابتی در کشور لبنان نیز حدود 57.80 امتیاز را شکل داده است، اینطور که مشخص است رتبه های رقابتی در کشور لبنان در حدود 113.00 اعلام شده است، امنیت اقتصادی در کشور لبنان در سال های اخیر توانسته به میزان 2 درصد بهبود داشته باشند.

امنیت در لبنان

امنیت در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت کشور لبنان تحت کنترل است اما پیش از سفر به این کشور بهتر است یک سری اصول امنیتی را مورد کنترل قرار دهید. در این کشور سیستم های حمل و نقل یکی از موارد امنیتی است که باید رعایت شود بهتر است سوار هر ماشینی نشوید، از ماشینی که در خطوط حمل و نقل برای شما فراهم شده است استفاده کنید، سعی کنید راننده های مسیر را شناسایی نمایید و به طور کلی در صورتی که قصد دارید ماشین برای بیرون شهر کرایه کنید این نکات را جدی تر بگیرید.

برای انتخاب هتل در کشور لبنان بهتر است نکات امنیتی مشخصی را مدنظر قرار دهید. هتل ها در کشور لبنان هر یک دارای درجه بندی و قیمت های مشخصی هستند، بهتر است هتلی انتخاب شود که با بودجه و شرایط شما سازگار است امنیت هتل ها نیز گاهاً زیاد و گاهاً کم است پس بهتر است که به سراغ هتل های خوب بروید، شما می‌بایست برای سنجش میزان امنیت هتل ها ارزیابی کنید که هتل ها اقامتگاه ترانسفر دارد یا خیر.

حقیقت این است که فصل سفر نیز بسیار مهم است، کشور لبنان گرم است، سیستم های سرمایش این کشور چندان تعریفی ندارد و اگر بخوانید فصل تابستان را انتخاب کنید گرمای هوا شما را اذیت می‌کند بهتر است که زمان سفر خود را خوب انتخاب کنید، گردش در شهرها باید در طول روز صورت بگیرد و شبگردی در این کشور را به حداقل برسانید.

از طرفی زمستان های کشور لبنان سرد است و باران زیادی می‌بارد به این ترتیب افرادی که علاقه به اسکی بازی دارند می‌بایست فصل زمستان را انتخاب کنند اما احتیاط نمایند.

در کشور لبنان مراقب چمدانتان باشید به طور کلی باری خرج کردن پول خود در این کشور کمی دقت کنید، هزینه های شما به طور حتم باید ارزیابی شده باشد برخی از افراد سودجو در کشور لبنان برای مسافران تله باز کرده‌اند و قصد دارند اجناس را گران‌تر بفروشند بهتر است که حواستان به این افراد باشد، بهتر است چمدان خود را همیشه در کنار خود نگاه داشته و یا در بخش امنی در هتل قرار دهید. در هزینه های کشور لبنان بهتر است صرفه جویی کردن را یاد بگیرید.

بسیاری از فروشگاه های کشور لبنان کارت های اعتباری و یا چک های مسافرتی را قبول نمی‌کنند بنابراین بهتر است که افراد با خود پول نقد همراه داشته باشند تا دچار مشکل نشوند، در نظر داشته باشید که پول نقد نیز باید به طور حساب شده خرج شود و مهم است که کدام رستوران را برای غذاخوری انتخاب می‌کنید.

به غذاخوری هایی که در مناطق متروکه قرار دارند اعتماد نکنید برخی افراد سودجو قصد به مسموم کردن شما داشته و می‌خواهند پول و اشیا ارزشمند شما سرقت کنند در نظر داشته باشید که به طور کلی داشتن پول نقد زیاد از حد هم مشکل ساز می‌شود.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در لبنان

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قبل از اقدام برای اقامت کشور لبنان بهتر است با خود روراست باشید؛ شما کشوری را برای زندگی انتخاب کرده اید که مانند کشورهای اروپایی امکانات بالایی ندارد، از نظر کاری وضعیت چندان مطلوبی ندارد و خبری هم از سیستم لوکس زندگی نخواهد بود، اما از طرفی هزینه زندگی در آن ارزان است، خبری از سیستم مالیات بالا نبوده و زندگی در یک فضای آرام ادامه دارد اگر آماده زندگی در چنین کشوری هستید می‌توانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

زندگی در کشور لبنان وضعیت متوسطی دارد، سیستم آموزشی و بهداشتی به طور چشمگیری پیشرفت نداشته است اما مشخص است که دولت در این راستا بسیار ثابت قدم بوده است. حقیقت این است که وضعیت اقامتی در کشور لبنان به طور جدی دنبال شده است و روتین ها نشان می‌دهد که برای اقامت این کشور باید از نقطه اول آغاز کنید.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ ویزای سرمایه گذاری و یا تحصیلی کشور لبنان بروید و در صورتی که از وضعیت خود بسیار مطمئن هستید ویزای کاری این کشور را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که شما با ویزای این کشور می‌توانید حداقل یک سال به صورت موقت زندگی داشته باشید و یک سال فرصت خوبی است تا بتوانید جنبه اقتصادی و تحصیلی خود را بهبود دهید. در صورتی که پس از یک سال وضعیت درستی پیش روی شما بود و ویزا در قالب تمدید تأیید شد اجازه دارید برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه کشور لبنان را اخذ نمایید. عقاید دینی در کشور لبنان بسیار مهم است و هر نوع قانون شکنی در این زمینه مشکل ساز خواهد بود. در نظر داشته باشید که به طور کلی اقامت کشور لبنان در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است اما آنچه مشخص است مسیر برای اخذ ویزای سرمایه گذاری است که ساده‌تر از قبل بوده و می‌تواند یک انتخاب خوب باشد. شما برای اخذ اقامت دائم در کشور لبنان به عنوان یک همراه در ابتدا باید وضعیت اقامت دائم فرد اصلی را ارزیابی نمایید. مشخص است که اقامت دائم در کشور لبنان در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است و رویکردهای اقتصادی در این زمینه نیز به نفع مهاجران است.

ازدواج خارجی ها در لبنان

ازدواج خارجی ها در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج در کشور لبنان به صورت اسلامی صورت می‌گیرد. دختران کمتر از سن 18 سال اجازه ازدواج ندارند و در صورت شرایط خاص نیز باید رضایت دو تن از والدین لحاظ شود. آقایان در کشور لبنان باید حداقل 21 سال برای ازدواج داشته باشند. در صورتی که یک شخص از تبعه کشور لبنان باشد و شخص دیگر خارجی باشد، باید رویه آشنایی به طور دقیق مشخص شود، آشنایی زوجین به طور کلی باید با مستندات همراه باشد مشخص است که واقعی بودن ازدواج در کشور لبنان بسیار مهم است یعنی شما باید ثابت نمایید که علاقه قلبی به فرد مورد نظر دارید، دولت سعی می ‌کند که پروسه ازدواج را کمی با تأخیر پیش ببرد تا از واقعی بودن ازدواج اطمینان حاصل نماید. اینطور که شواهد نشان می‌دهد زوجین باید حداقل سه سال با هم زندگی کنند تا بتوانند برای اقامت دائم درخواست دهند، اقامت دائم در صورتی صادر می‌شود که فرد خارجی در طول دوره ای که در کشور لبنان زندگی کرده است از نظر اقتصادی وضعیت خوبی داشته باشد، همینطور شغل مناسبی پیدا کرده باشد و بتواند از پس هزینه های زندگی برآید، علاوه بر این زن و شوهر باید یک آدرس یکسان زندگی کنند. ازدواج می‌بایست یک در مکان مذهبی و توسط دو شاهد صورت بگیرد. اجازه پدر دختر و یا قیم او الزامی است. طلاق در کشور لبنان کمی سخت صورت می‌گیرد و هنوز در فرهنگ مردم این کشور طلاق جایگاه مناسبی ندارد، به طور کلی مسیر طلاق در کشور لبنان به صورت قانونی دنبال می‌شود و مشخص است که هر دو شخص باید موافق به این امر باشند؛، در صورت وجود فرزند مسیر طلاق در کشور لبنان دشوارتر نیز خواهد بود. اینطور که مشخص شده است اگر زوجین از نظر عاطفی با هم مشکل داشته باشند در ابتدا باید از مشاور استفاده نمایند. شرایط زوجین برای ازدواج به طور کلی بسیار مهم است.

اجاره خانه در لبنان

اجاره خانه در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اجاره خانه در کشور لبنان کار چندان سختی نیست کافیست میزان بودجه و شرایطی که مد نظر دارید را شفاف سازی نمایید. یک سری سایت های املاک در کشور لبنان فعالیت می‌کنند که اطلاعات خوبی در زمینه خانه برای شما فراهم ساخته‌اند، تعرفه خانه در کشور لبنان به طور کلی توسط سیستم ارزی کشور و بر اساس بودجه های شاخص مشخص می‌شود اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد هزینه اجاره‌ی خانه در این کشور چندان بالا نیست و نسبت به ایران وضعیت بهتری دارد. قیمت اجاره خانه کشور لبنان نسبت به ده سال گذشته تنها 3 درصد بیشتر شده است، در این کشور ساخت‌ و ساز به صورت مجموعه ای صورت می‌گیرد و این موضوع سبب شده است که تعرفه خانه به صورت میانگین ارزیابی شود. حقیقت این است که دولت سعی داشته است که وضعیت نرخ خانه را در چند سال اخیر بهتر نماید. این طور که مشخص است افرادی که قصد زندگی در کشور لبنان را به صورت مجردی دارند می‌توانند از مسافرخانه های دوره ای استفاده کنند، این مسافرخانه ها به صورت یک ماه، سه ماه و شش ماه و یک سال اجاره داده می‌شود، برای فرد یک اتاق برای رزرو در نظر گرفته می‌شود و قیمت اتاق ها نیز ارزان و مطمئن است. هاستل ها در کشور لبنان به طور کلی برای آقایان و بانوان جدا از هم طراحی شده‌اند، بانوان می‌توانند از هاستل های زنانه استفاده کنند.

خرید ملک در لبنان

خرید ملک در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما مادامی که تبعه کشور لبنان نیستید و یا اقامت دائم کشور لبنان را ندارید، اجازه خرید خانه در این کشور را نخواهید داشت. اقامت کشور لبنان با خرید ملک غیرقانونی است و تنها زمانی صورت می‌گیرد که موازی با سرمایه گذاری از روش‌های دیگر پیش برود یعنی شما به عنوان مثال ثبت شرکت در کشور لبنان را راه اندازی کرده‌اید و پس از آن به سادگی می‌توانید مسیر خوبی برای خرید ملک را مدنظر قرار دهید. از یاد نبرید که به طور کلی خرید ملک در کشور لبنان در سال های اخیر با سختگیری های بیشتری همراه است و دولت در این زمینه بسیار جدی است. املاک در این کشور بر اساس موقعیت مکانی و امکانات دسته بندی شده‌اند و قیمت های متفاوتی دارند.

ثبت شرکت در لبنان

ثبت شرکت در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ثبت شرکت در کشور لبنان می‌خواهیم روال موجود را به زبانی ساده توضیح دهیم: حقیقت این است که برخی افراد ثبت شرکت را کاری پر دردسر می‌دانند و معتقد هستند که سواد مدیریتی زیادی در این مسیر نیاز است. این تصور تا حدودی می ‌واند درست باشد اما اصل هدف اقتصادی است که باید ارزیابی کنید. این موضوع را با یک مثال باز تر می‌کنیم، کالای ایرانی در کشور لبنان به ندرت دیده می‌شود بنابراین ساده ترین روندی که می‌توانید برای خود فراهم سازید ثبت شرکتی است که واردات محصولات ایرانی را به صورت قانونی مدنظر قرار دهد، در این زمینه میزان بودجه اولیه شما از اهمیت زیادی برخوردار است و باید بتوانید میزان سرمایه مورد نیاز را به طور دقیق ارزیابی کنید، از یاد نبرید که شما برای ثبت شرکت در کشور لبنان باید بودجه اقتصادی مشخصی داشته باشید. شما می‌توانید شرکت خود را در ابتدا با روند اقتصادی ساده تری آغاز کنید پس از آن شرایط برای شما به صورتی خواهد بود که دامنه های تجاری خود را گسترده تر نمایید، رشد اقتصادی برای ثبت شرکت در کشور لبنان بسیار مهم است. وضعیت سود رسانی به شرکت باید در چندین بخش مشخص دنبال شود. از یاد نبرید که به طور کلی آنچه در مسیر ثبت شرکت در کشور لبنان مهم است انتخاب نام شرکت است. می‌توانید نام شرکت را بر اساس گزینه هایی که با قوانین کشور لبنان سازگارتر است انتخاب کنید بهتر است نام انتخابی مغایرت دینی با کشور لبنان نداشته باشد. از یاد نبرید که هزینه برای کارمندان باید به طور دقیق بررسی شود، نیاز است که شرکت شما یک منشی داشته باشد و همینطور می‌بایست بررسی شود که آیا شرکت نیاز به حسابدار دارد یا خیر. برای ثبت شرکت در کشور لبنان بهتر است در ابتدا توجیه اقتصادی خوبی از هدف خود داشته باشید در صورتی که می‌خواهید محصولی را وارد کنید باید به دولت کشور لبنان ثابت کنید که از پس هزینه های موجود بر خواهید آمد.

حال دو سوال مهم در زمینه ثبت شرکت در کشور لبنان را مدنظر قرار می‌دهیم:

اگر پس از یک سال کار با شرکت از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی قرار نگرفتم، اقامت کشور لبنان برای من لغو می‌شود؟

خیر؛ شما می‌توانید از دولت لبنان بخواهید که در زمینه اقامت شما کمی تحمل نماید و فرصت برای بازپس گیری ضرر ممکن صورت بگیرد اما در این زمینه سقف مشخصی در نظر گرفته می‌شود و شانس مجدد به شما داده نخواهد شد.

 

آیا ثبت شرکت در لبنان برای کسانی که دارای پرونده فساد مالی هستند امکان پذیر است؟

پاسخ به این سوال نیاز به بررسی ریز جزییات پرونده را دارد، حقیقت این است که برای ثبت شرکت در لبنان باید صلاحیت مدیریت فرد ارزیابی شود و در صورتی که فرد از نظر مالی پرونده اقتصادی نامناسبی داشت، اینطور ارزیابی می‌شود که ثبت شرکت به چه صورت ارزیابی شده است، آیا شخص مورد نظر به اقتصاد لبنان آسیب می‌رساند و ... در هر صورت اگر پرونده فساد مالی شما پیچیده باشد قطعاً با شما برخورد صورت می‌گیرد و بهتر است سعی کنید درگیر مسائل غیرقانونی در این زمینه نشوید.

انواع ویزا و انواع اقامت در لبنان

انواع ویزا و انواع اقامت در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سرمایه گذاری در لبنان به طور کلی با ثبت شرکت همراه است، کمتر دیده می‌شود که روش های دیگر در این مسیر وارد شوند و بیشتر افراد با ثبت شرکت در لبنان می‌توانند به طور دقیق سیستم اقتصادی خوبی برای خود فراهم سازند. حقیقت این است که ورود به بخش اوراق قرضه در لبنان کمی دشوار است و شاید آینده اقتصادی خوبی نداشته باشد. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری لبنان در ابتدا باید طرح اقتصادی مشخصی دنبال شود، نیاز است که میزان بودجه در این زمینه به طور دقیق ارزیابی شود. از یاد نبرید که مسیر ثبت شرکت در لبنان نسبت به ایران کم دردسرتر است.

ویزای کاری لبنان گزینه ای دشوار و به دور از دسترس است  و نیاز است که از نظر مهارت بالا باشید، ویزای کاری لبنان در سال های اخیر درصد کمتری از افراد را پوشش داده است.

ویزای تحصیلی لبنان برای کسانی که به دنبال تحصیل ارزان قیمت هستند فراهم شده است، با ویزای تحصیلی این کشور می‌توانید در ابتدا وارد دانشگاه شده و سپس به صورت پاره وقت به دنبال کار باشید. پذیرش در دانشگاه های لبنان کار چندان دشواری نیست اما باید بتوانید به زبان این کشور تسلط نسبی داشته باشید. مسابقات هنری و تحصیلی در لبنان از دیگر گزینه هایی است که برای آن ویزای موقت صادر می‌شود و اعتبار بالایی دارد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم لبنان

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت بیمه در لبنان در سال های اخیر کمی بهبود داشته است، شرکت های بیمه خصوصی سعی داشته‌اند که سیستم پوشش دهی بیمه های خدماتی را بهتر از سال های قبل نمایند، همینطور به افراد دفترچه های درمانی نیز داده می‌شود. سرمایه گذاری و مسیر سرمایه گذاری در لبنان روتین و ارزشمند است و مشخص است که وضعیت بیمه در این کشور می‌تواند آینده خوبی داشته باشد.

خدمات بانکی و مالی در لبنان

خدمات بانکی و مالی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم بانکداری لبنان نسبت به قبل بهتر است و گردش حساب های مالی در لبنان بهتر از روزهای گذشته دیده می‌شود، سیستم بانکداری در این کشور بر اساس سپرده گذاری های کلان نیز به صورت وام دهی با افراد سازگار تر خواهد بود. رویکردهای مالی و اعتباری لبنان در سال های اخیر بهتر از قبل شده است و مشخص است که این کشور قصد به ارزش‌دهی صحیح اقتصادی سیستم خود داشته و تا حد زیادی نیز موفق ظاهر شده است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در لبنان

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اعتبار پاسپورت لبنان 86 بوده و با پاسپورت این کشور امکان سفر به 45 کشور دنیا را خواهید داشت.

تشابهات فرهنگی لبنان با ایران

تشابهات فرهنگی لبنان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرهنگ مردم لبنان بسیار مشابه با ایران است در این کشور مردم به حجاب و پوشش رسمی اهمیت زیادی می‌دهند

در احوالپرسی بانوان و آقایان روبوسی نمی‌کنند

اعیاد و تعطیلات رسمی در لبنان

اعیاد و تعطیلات رسمی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تعطیلات رسمی کشور لبنان در سال 2019

تاریخ

مناسبت

January-1

سال نو

January-6

کریسمس ارمنی

January-7

کریسمس ارتدوکس

February-9

جشن سنت مارون

March-14

روز همبستگی با لبنان جنوبی

April-16

روز یادبود قنا

May-1

روز کارگر

May-6

روز مادر

August-15

روز عبادت

November-1

روز پرستار

November-22

روز استقلال

December-25

روز کریسمس

دین در لبنان

دین در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور تقریبی 58 درصد از مردم لبنان مسلمان هستند که از این بین حدود 27 درصد اهل سنت و الباقی شیعه هستند. 36 درصد نیز مسیحی هستند. در این کشور تنوع مذهبی زیادی دیده نمی‌شود و به طور کلی مردم اسلام را قبول دارند. دین در لبنان بخش مهمی از زندگی افراد محسوب می‌شود.

تفریح در لبنان

تفریح در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیروت پایتخت لبنان است و یکی از شهرهای پر هیاهو در این کشور محسوب می‌شود که نام عروس خاورمیانه برای آن لحاظ شده است. در این شهر امکان فرهنگی زیادی دیده می‌شود، جاذبه های طبیعی و مناطق سرسبز در این منطقه سبب شده است که به طور کلی یکی از مقصدهای گردشگری محسوب شود. در این شهر بناهای تاریخی و همینطور ساختمان‌های سر به فلک کشیده قرار دارد. مردم شهر دوست داشتنی هستند و موزه های تاریخی نیز در آن وجود دارد.

گنجینه های بی‌نظیر و خیره کننده باستان شناسی در لبنان وجود دارد که بهترین آن ها در دره بقاع قرار دارند. معبد باستانی باکوس در این دره قرار دارد و به صورت زیبایی خودنمایی می‌کند. این معبد دارای 6 ستون زیبا است که در داخل دره خودنمایی می‌کند. هر ساله در فصل تابستان افراد زیادی بر ویرانه های تاریخی بعلبک وارد می‌شوند و جشنواره های تابستانی زیادی را در دل خود قرار داده است. در صورتی که به دره بقاع سفر کرده‌اید می‌توانید یک روز در طبیعت بکر این مزارع را به طور دقیق پشت سر بگذارید.

غار جیتا در 20 کیلومتری بیروت قرار دارد و در دره نهر اکلب واقع شده است، این غار به طور کلی یک باغ وحش دیدنی و پر عظمت محسوب می‌شود و روز خاطره انگیزی را فراهم می‌سازد. این غار از طریق اتومبیل های مینی میز قابل دسترس است و شما می‌توانید خود را دهانه غار برسانید. رودخانه ای که در این مسیر جریان دارد بسیار دیدنی و خاص است. کانال‌های زیرزمینی این غار بسیار شگفت انگیز هستند.

بیللبوس یکی از شهرهای قدیمی در لبنان است که امروزه خالی از سکنه بوده و یکی از مناطق دیدنی باستانی در لبنان محسوب می‌شود. این فضا دارای بندری دنج و زیبا و رستوران‌هایی با غذاهای خوشمزه است. آرامشی که در این فضا موجود دارد در کمتر مکانی رویت می‌شود.

فارای یک تفرجگاه مزار درست در بالای روستای فارایا است. پیست اسکی در این تفرجگاه در ارتفاع 2465 متری از سطح دریا قرار دارد و امکانات مدرنی را در خود جای داده است. پیست اسکی در این بخش دارای شیب جالب 42 درجه ای است. اگر حدود 40 دقیقه از بیروت رانندگی کنید به این بخش خواهید رسید. ویرانه های باستانی این بخش بسیار زیاد و دیدنی هستند.

بین‌الدین یک کاخ و شاهکاری معماری محسوب می‌شود و در 40 کیلومتری بیروت قرار دارد، این کاخ دارای فضای عالی برای جشنواره های فرهنگی و هنری محسوب می‌شود و فضای بسیار شادی در زمینه موسیقی و اجرای تئاتر را نیز در خود قرار داده است. معماری این باغ استثنائات زیادی را در بر گرفته است و موزه های هیجان انگیزی نیز در فضای غربی این کاخ قرار دارد. بازدید از این باغ بسیار دیدنی و بی نظیر است.

درختان سرو بخش مهمی از نماد غرور لبنان هستند، در این کشور جنگلی کوچک از سروهای لبنانی دیده می‌شود که در ارتفاع 1840 متری کوهستان های بچار واقع شده است. این جنگل به معنی سرزمین خدایان است. بیشتر درختان در این بخش قدمت صد ساله دارند. این فضا برای پیاده روی بی نظیر است و مناسب ترین مکان محسوب می‌شود.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در لبنان

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت حمل و نقل شهری در کشور لبنان اغلب با اتوبوس و تاکسی های گردشی است در این کشور سیستم مترو کمتر دیده می‌شود اما وجود دارد. اتوبوس ها از نظر زمانی و کیفیت در سه گردش دیده می‌شوند و هزینه اتوبوس ها نیز متغیر است. حمل و نقل شهری در لبنان در سال های اخیر بهتر شده است و هزینه ها ارزان‌تر برآورد می‌شود. نرخ مسافت شهری در لبنان نیز بهتر از سال های گذشته پیش رفته است. البته سیستم حمل و نقل در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی کاستی های زیادی دارد اما از ایران وضعیت بهتری دارد.

فرهنگ لبنان

فرهنگ لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم لبنان علاقه زیادی به زندگی سنتی دارند و هنوز هم در فرهنگ این کشور زندگی رنگ و آب قدیمی خود را حفظ کرده است.

مردم این کشور در زمان صرف غذا صحبت نمی‌کنند و سکوت بخشی از آداب غذا خوردن محسوب می‌شود.

فرهنگ مردم لبنان غنی است اما زندگی در این کشور رنگ و بوی مشخصی دارد.

در لبنان شما برای صرف صبحانه می‌بایست حتماَ قبل از ساعت 8 اقدام کنید.

هنر لبنان

هنر لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور لبنان علاقه زیادی به هنرهای نمایشی دارند و سینما در این کشور ارزش زیادی دارد. مردم کشور لبنان اغلب سعی می‌کنند به بخش تئاتر نیز وارد شوند.

ورزش در لبنان

ورزش در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش در لبنان در سال های اخیر بیشتر در زمینه بسکتبال و فوتبال دیده می‌شود، ورزش های دو و میدانی نیز در لبنان طرفداران زیادی دارند.

خرافات در لبنان

خرافات در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم لبنان خرافاتی هستند، آن‌ها از اعداد سه، هفت و سیزده دوری می‌کنند، آن‌ها معتقدند که در خواب نباید به سمت چب خوابید، خرافات زیادی در مورد دختران جوان نیز در لبنان دیده می‌شود.

شایعات در مورد لبنان

شایعات در مورد لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شایعاتی که در زمینه وجود کار و سرمایه خوب در لبنان وجود دارد را باور نکنید وضعیت معیشتی در این کشور در حد متوسط دنبال می‌شود.

موارد ممنوعه در لبنان

موارد ممنوعه در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در لبنان بوق زدن در مکان های خاصی غیرقانونی است.

بدحجابی در این کشور گاهاً زندان به همراه دارد.

سودهای بانکی در لبنان بر اساس رویکردهای دقیق تعیین شده و سود اضافه حرام است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم لبنان

خطرات احتمالی برای افراد مقیم لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دزدی و کیف قاپی از خطرات احتمالی در لبنان است.

تشابهات قوانین لبنان با ایران

تشابهات قوانین لبنان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تشابه قوانین کشور لبنان با ایران بسیار کم دیده می‌شود.

گواهینامه و خرید ماشین در لبنان

گواهینامه و خرید ماشین در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد دارید در لبنان رانندگی نمایید، در صورتی که مسافر هستید نیاز به تهیه گواهینامه رانندگی بین‌المللی دارید که به صورت یک ساله صادر می‌شود، افرادی که از طریق ویزای کاری و دانشجویی و ... وارد لبنان شده‌اند نیاز است که 300 دلار هزینه پرداخت نمایند. کافی است که گواهینامه به یکی از دفاتر آموزش رانندگی نیز ارائه داده شود. در لبنان 99 درصد از ماشین ها اتوماتیک هستند اما امتحان دادن با ماشین دنده ای معمولی صورت می‌گیرد.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در لبنان

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت ایران در شهر بیروت لبنان قرار دارد و ساعت کاری از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 الی 13 اعلام شده است.

نوع پوشش مردم لبنان

نوع پوشش مردم لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روسری های لبنانی بسیار مشهور هستند، در این کشور مردم کمتر از چادر استفاده می‌کنند اما مانتوپوش های بلند و روسری های بزرگ بخش مهمی از پوشش مردم لبنان محسوب می‌شود. این موضوع به دلیل گران بودن چادر است. حجاب کشور لبنان بسیار سختگیرانه دنبال می‌شود و شما حق بی حجابی و یا بدحجابی در این کشور را نخواهید داشت. دانشجویان در لبنان از لباس های رسمی مشخصی استفاده می‌کنند و این موضوع در مدارس لبنان نیز دیده می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی لبنان

جغرافیا و شرایط آب و هوایی لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لبنان آنقدر زیباست که جمله ای برای توصیف آن وجود ندارد. این کشور عروس خاورمیانه لقب گرفته است و دارای فضای دیدنی بی نظیری است. بیروت پایتخت و بزرگترین شهر در لبنان است و در ساحل مدیترانه‌ای این کشور قرار دارد. به طور کلی این شهر دارای فضای فرهنگی بی نظیری است و زیر ساخت های گسترده ای دارد. از نظر زمانی بیروت یک ساعت و نیم از تهران عقب تر است. مردم این کشور به زبان عربی صحبت می‌کنند، واحد پول لبنان پوند اعلام شده است. وضعیت آب و هوایی لبنان در تمام طول سال مطلوب است. از ماه جولای تا سپتامبر این کشور داغ و شرجی است و شاهد هیچ میزان بارش بارانی نیستیم. بهار و پاییز این منطقه برای مردم بهترین زمان سفر محسوب می‌شود و دمای هوا معتدل است و بارش باران نیز به ندرت صورت می‌گیرد. این کشور دارای زمستان های طولانی با بارش باران است.

قیمت هتل ها در لبنان اغلب گران هستند و ماه‌های ژوئن و سپتامبر از نظر هزینه بسیار بالا هستند.

غذاهای لبنان

غذاهای لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شیش کباب یک نوع کباب لبنانی است، این غذا بیشتر در خیابان های این کشور به صورت دکه ای به فروش می‌رسد و در لیست تنقلات خیابانی قرار دارد. این غذا بسیار ظریف است و از گوشت بره لطیف تهیه شده است. گوشت با پیاز و سیر مزه دار می‌شود و در سیخ های باریک و نازک چوبی استفاده می‌شود. طعم این غذا بی نظیر است.

حمص یا هوموس یک خوراک خوشمزه لبنانی است که به طور کلی یک غذای کرم مانند با آرد نخود و روغن کنجد است و از ادویه های مخصوص برای پخت آن استفاده می‌شود. این غذا به طور کلی مخصوص عصرانه بوده و طعم دل انگیزی دارد.

مردم کشور لبنان علاقه زیادی به کبه دارند، کبه یک نوع کوفته مخصوص لبنان است و از گوشت و گندم و به صورت گلوله گلوله شده تهیه می‌شود و داخل روغن سرخ می‌شود. این کوفته ها برشته و تو پر هستند.

رولت های لیدی فینگر از غذاهای خوش طعم در لبنان است که به صورت خمیر رول شده استفاده می‌شود و در گوشت و پیاز پخته می‌شود، این غذا در دکه های خیابانی لبنان بسیار رویت می‌شود. خمیر این رولت ها مخصوص هستند و کاملاً برشته می‌شوند و توسط ادویه های مخصوص طعم دار می‌شوند. از این غذا به عنوان میان وعده نیز استفاده می‌شود و باریک و نازک هستند و شباهت زیادی به سیگار برگ دارند.

زعتر پیتزا یک نوع پیتزای خوراکی سبک است که برای صبحانه بیشتر استفاده می‌شود و خمیرهای آن کوچک و گرد هستند و درون فرد طبخ می‌شوند. این غذا به صورت شیرین نیز تهیه می‌شود.

ماهی آجیل یک غذای مخصوص لبنان است که با برنج خرد شده و یا خلال بادام و انواع آجیل تهیه می‌شود و توسط قطعات ماهی تزیین می‌شود. این غذا بسیار لذیذ است و طعم بی نظیری دارد.

خورش لوبیا سبز و زیتون یک نوع غذای مخصوص لبنانی است که توسط لوبیاهای درشت و سبز رنگ تهیه شده و درون آن گوجه فرنگی و پیازهای حلقه حلقه شده وجود دارد. این غذا گیاهی بوده و کالری کمی دارد.

فروج مشوی یک نوع خوراک مرغ مخصوص لبنان است که با زغال پخته می‌شود و با لیمو و سماق طعم دار می‌شود. این غذا در لیست غذاهای اشتها آور بوده و بسیار خوش طعم است.

آخرین ویرایش: 2020-01-31 18:11:02 4,832