x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

لبنان

کشورزیبا و دیدنی لبنان یکی از کشورهای کوچک مدیترانه‌ای است که دارای آب و هوای بسیار عالی و همینطور فضای گردشگری شگفت انگیز است. صنایع مد و لباس در این کشور به رشد اقتصادی خوبی رسیده است. در این کشور بخش های بانکداری و گردشگری نیز پیشرفت داشته است.به طور کلی واردات به کشور لبنان در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی و همینطور مواد غذایی بسیار زیاد اعلام شده است.

بیروت پایتخت فوق العاده و خاص این کشور با قدمت 5000ساله دارای فضای پر از جنب و جوش است و مردم این شهر با مد روز پیش می‌روند. در واقع بیروت اصلی ترین و بزرگترین بندر لبنان و شهری قدیمی است. در صورتی که به دنبال شهری آرام برای زندگی هستید، بیروت گزینه خوبی نخواهد بود، این شهر پر از فضای صنعتی و سیستم های حمل و نقل بسیار پیشرفته است.

این کشور دارای کارخانجات صنعتی کوچک و بزرگ بوده و وضعیت خدمات بانکی صادرات صنعتی و کشاورزی در این کشور بهبود خوبی داشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Lebanon عربی: اللبنان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری/ پارلمانی
 • زبان های رایج: فرانسوی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: پوند لبنان هر پوندکشور لبنان 0.00066 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۹۶۱
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 45 کشور
 • پایتخت: بیروت
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: 6.082 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: (GMT+2) – (GMT+3)
 • دامنه اینترنتی: .Ib
 • رتبه تولید ناخالص: 59 میلیارد دلار آمریکا

سفر به کشور لبنان

سفر به کشور زیبا و دیدنی لبنان، سفر به کشوری کوچک در غرب آسیا میباشد  که در ناحیه غربی با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. گردشگری لبنان، از لحاظ تاریخی برای اقتصاد این کشور مهم بوده و از منابع اصلی درآمد آن است. بیروت Beirut پایتخت کشور لبنان، عروس خاورمیانه نامیده می شود. زبان و خط رسمي این کشور، عربي و واحد پول آن پوند لبنان است.

گردشگری لبنان، از لحاظ تاریخی برای اقتصاد این کشور مهم بوده و از منابع اصلی درآمد آن است، حتی با وجود آنکه جنگ سوریه بر صنعت این کشور تاثیر گذاشته ولی باز هم گردشگری در لبنان یکی از منابع درآمد این کشور رو به پیشرفت می­باشد. بیروت نسبت به بقیه شهرهای عربی، دارای بالاترین درآمد سرانه بدون در نظر گرفتن عایدات حاصل از نفت است.
زبان رسمی و خط رسمي این کشور، عربي است ولی در تور لبنان خواهید دیدکه زبان­های انگليسي و فرانسه نيز در اين كشور رایج است. واحد ارز رسمی کشور پوند لبنان است.

سفر به کشور لبنان

زندگی در کشور لبنان

کشور لبنان یک کشور کوچک اما بسیار زیبا است که دارای فضای گردشگری بی نظیر و شگفت انگیزی است. در این کشور وضعیت ثبت شرکت و همینطور تحصیل خوب اعلام شده است. سیستم حقوق و دستمزد در کشور لبنان در سال 2020 تغییراتی به همراه خواهد داشت.

کشور لبنان عروس خاورمیانه لقب گرفته است.بیروت پایتخت و بزرگترین شهر در لبنان است و در ساحل مدیترانه ای این کشور قرار دارد. به طور کلی این شهر دارای فضای فرهنگی فوق العاده ای است و زیر ساخت های گسترده‌ای دارد.
در این کشور وضعیت ثبت شرکت و همینطور تحصیل خوب اعلام شده است. در این کشور وضعیت ثبت شرکت و همینطور تحصیل خوب اعلام شده است

از نظر زمانی بیروت یک ساعت و نیم از تهران عقب تر است. مردم این کشور به زبان عربی صحبت می‌کنند، واحد پول لبنان پوند اعلام شده است. وضعیت آب و هوایی لبنان در تمام طول سال مطلوب است. از ماه جولای تا سپتامبر این کشور داغ و شرجی است و شاهد هیچ میزان بارش بارانی نیستیم. بهار و پاییز این منطقه برای مردم بهترین زمان سفر محسوب می‌شود و دمای هوا معتدل است.

زندگی در کشور لبنان

مهاجرت به کشور لبنان

کشور زیبا و دیدنی لبنان از نظر هزینه بسیار مناسب است. سرمایه گذاری دراین کشور خاص و جذاب به طور کلی در زمینه ثبت شرکت دیده می شود و دولت این کشور حمایت های اقتصادی خوبی در زمینه کارآفرینی نیز خواهد داشت. یادگیری زبان عربی در این کشور ورود به شغل را آسانتر می کند

اگر یک ایرانی هستید، برای ورود به کشور لبنان نیاز به ویزا ندارید و اجازه دارید به مدت 20 روز در این کشور تفریح کنید، گفتیم که کشور لبنان از نظر هزینه بسیار ارزان است. سرمایه‌گذاری در کشور لبنان بیشتر در زمینه ثبت شرکت دیده می‌شود و دولت این کشور حمایت‌های اقتصادی خوبی در زمینه کارآفرینی اعمال می‌کند و درصورت کمبود بودجه اولیه دولت کشور لبنان از صندوق های پول کمکی استفاده می‌کند.

 تسلط دارند.بیروت پایتختش است و واحد پولشان پوند میباشد و به زبان عربی و فرانسوی

آمار مهاجرانی که به دنبال سفر کم هزینه به کشور لبنان هستند این روزها بسیار زیاد اعلام شده است.

مهاجرت به کشور لبنان

تحصیل در کشور لبنان

کشور لبنان در لیست کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل قرار دارد، در این کشور یک دانشگاه دولتی وجود دارد، وضعیت دانشگاه‌های خصوصی در کشور لبنان بسیار عالی است. بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی کشور لبنان به این صورت است که شما در ابتدا رزومه تحصیلی خود را ارسال می‌کنید تا مشخص شود که وضعیت علم و سواد شما در چه سطحی است پس از آن یک آزمون ورودی از شما اخذ می‌شود که دارای سوالات مشخصی است.

روال تحصیل در این دانشگاه‌ها بر اساس سیستم آموزس آمریکا ارزیابی می‌شود.

بیروت پایتخت زیبای کشور دیدنی لبنان است.

در کشور لبنان آموزش در مدارس دولتی در دو مرحله اصلی صورت می‌گیرد، مرحله پایه که به آن دبستان گفته می‌شود و مرحله دوم یا دبیرستان است، دبستان در لبنان 9 سال ابتدایی را در بر می‌گیرد که تحصیل در آن اجباری بوده و هر کودک لبنانی می‌بایست از 6 سالگی در یک مدرسه ثبت نام کند. در نظر داشته باشید که اگر والدین از این کار ممانعت کنند قطعاً مجازات خواهند شد. در پایان دوره 9 ساله ابتدایی، یک گواهی مهر و امضا شده‌ی رسمی به فرد داده می‌شود.

 

تحصیل در کشور لبنان

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها