x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در کشور لبنان

در کشور لبنان آموزش در مدارس دولتی در دو مرحله اصلی صورت می‌گیرد، مرحله پایه که به آن دبستان گفته می‌شود و مرحله دوم یا دبیرستان است، دبستان در لبنان 9 سال ابتدایی را در بر می‌گیرد که تحصیل در آن اجباری بوده و هر کودک لبنانی می‌بایست از 6 سالگی در یک مدرسه ثبت نام کند. در نظر داشته باشید که اگر والدین از این کار ممانعت کنند قطعاً مجازات خواهند شد. در پایان دوره 9 ساله ابتدایی، یک گواهی مهر و امضا شده‌ی رسمی به فرد داده می‌شود. بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی کشور لبنان به این صورت است که شما در ابتدا رزومه تحصیلی خود را ارسال می‌کنید تا مشخص شود که وضعیت علم و سواد شما در چه سطحی است پس از آن یک آزمون ورودی از شما اخذ می‌شود که دارای سوالات مشخصی است، در این آزمون می‌توانید اصول و شرایط خاص تحصیلی را ارزیابی کنید. شما برای ارزیابی بورسیه تحصیلی کشور لبنان باید بتوانید در بخش زبان شناسی و اطلاعات علمی نیز مسیر درستی را در پیش بگیرید. مشخص است که پوشش تحصیلی در کشور لبنان بین 10 الی 56 درصد دنبال می‌شود. دوره تحصیل دندانپزشکی در لبنان یک دوره 5 ساله است و به طور کلی نظام آموزش پزشکی در این کشور طبق سیستم آمریکا عمل می‌کند. در نظر داشته باشید که دانشگاه های آمریکایی که در لبنان فعالیت می‌کنند از افراد مدرک لیسانس در رشته های مرتبط با زیست شناسی طلب می کنند. در دانشگاه های لبنان تحصیل به زبان عربی و انگلیسی و فرانسه  صورت می‌گیرد و افراد باید در دروس زیست شناسی و فیزیک و شیمی اعتبار بالایی داشته باشند. دانشگاه ملی کشور لبنان تنها دانشگاه دولتی این کشور بوده و با حمایت دولت راه اندازی شده است و برای راه اندازی آن وزارت تربیت و تعلیم عالی نیز مدنظر است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه کشور لبنان است و تنوع رشته های تحصیلی در آن زیاد است. رشته های تحصیلی و دانشگاهی در این دانشگاه بسیار عالی است. شهریه دانشگاه ملی کشور لبنان ارزان است. برای ورود به رشته های این دانشگاه امتحان ورودی برگزار می‌شود، به طور کلی این دانشگاه در همه شهرهای بزرگ لبنان نیز شعبه دارد. مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی لبنان به این صورت است که باید پاسپورت معتبر داشته باشید، نیاز به مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی دارید، باید مدرک پایان دوره کارشناسی برای برخی از رشته های تحصیلی را نیز ارائه دهید. نیاز به کپی شناسنامه و عکس پاسپورتی دارید و به طور کلی گواهی تسلط به زبان انگلیسی با نمره 6.5 نیاز است. تکمیل فرم درخواست در این زمینه بسیار مهم و ضروری است. افراد باید گواهی سلامت پزشکی نیز داشته باشند. دروس اصلی در لبنان به طور کلی شامل ریاضی و علوم تجربی و تاریخ و تعلیمات و همینطور زبان عربی و فرانسه است. دروس پایه در این کشور به طور کلی شامل زبان های عربی و زبان های انگلیسی هستند. حدود سه درصد از تولید داخلی لبنان هزینه آموزش این کشور شده است و دولت سعی کرده است که فضای آموزشی را بسیار عالی پیش ببرد، در هر صورت این کشور برنامه های توسعه تحصیلی بسیار عالی‌ای ایجاد کرده است.

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور لبنان
مشاوره تحصیل در کشور لبنان
فهرست

تحصیل رایگان در لبنان

تحصیل رایگان در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در کشور لبنان بیشتر در رشته های زبان عرب، مترجمی عربی و همینطور ادبیات و ساختار زبان عربی دیده می‌شود و دولت میزان سرمایه زیادی برای یادگیری این دروس اختصاص داده است. تحصیل رایگان با دو آزمون ورودی تعیین سطح همراه است، این آزمون ها نشان می‌دهند که اشخاص چقدر می‌توانند از پوشش مالی استفاده نمایند. حقیقت این است که تحصیل رایگان در کشور لبنان بر اساس شرط معدل نیز ارزیابی می‌شود، مشخص است که افراد نیاز به معدل بالا برای تحصیل در این کشور ندارند اما برای بورسیه های تحصیلی در صورتی که فرد بتواند با معدل بالای 18 ظاهر شود قطعاً از شرایط بورسیه تحصیلی برخوردار می‌شود. خوشبختانه تحصیل رایگان در کشور لبنان در سال های اخیر با سهمیه بالایی برخوردار بوده است و در این زمینه اصول و شرایط مختلفی دیده می‌شود. هزینه تحصیل در کشور لبنان به طور کلی دارای شرایط مشخصی بوده و اعتبار دانشگاه های کشور لبنان بر اساس رتبه جهانی آنها ارزیابی می‌شود.

بورسیه تحصیلی در لبنان

بورسیه تحصیلی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه ملی کشور لبنان تنها دانشگاه دولتی این کشور است که توانسته مسیر بورسیه تحصیلی را زنده نگه دارد و پوشش مالی این دانشگاه نسبت به سایر کشورها بهتر است. حقیقت این است که بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی کشور لبنان به این صورت است که شما در ابتدا رزومه تحصیلی خود را ارسال می‌کنید تا مشخص شود که وضعیت علم و سواد شما در چه میزانی است پس از آن یک آزمون ورودی از شما اخذ می‌شود. شما برای ارزیابی بورسیه تحصیلی کشور لبنان باید بتوانید در بخش زبان شناسی و اطلاعات علمی نیز مسیر درستی را در پیش بگیرید. مشخص است که پوشش تحصیلی در کشور لبنان بین 10 الی 56 درصد دنبال می‌شود شهریه دانشگاهی و همینطور خدمات بانکی و مالی از گزینه های مهمی است که در کشور لبنان دیده می‌شود. اتباع خارجی در کشور لبنان سعی می‌کنند مسیر درستی برای معادل سازی مدارک خود نیز طی کنند. نظام آموزشی کشور لبنان بسیار قانونمند است.

یک بورسیه پژوهشی کشور لبنان نیز وجود دارد که شامل بعد تحقیق و پژوهش فراوانی است و شرایط پژوهشی خوبی را مدنظر قرار می‌دهد به طوری که شرایط و امکانات لازم در اختیار افراد قرار می‌گیرد و افراد باید طبق شرایط و نیاز پروژه تحقیق داشته باشند. از یاد نبرید که شما برای اخذ این بورسیه تحصیلی نیاز به رزومه قوی دارید که ثابت نماید برای ورود به یک فضای پژوهشی آماده هستند. در بورسیه تحصیلی کشور لبنان بسیار مهم است که بتوانید معدل و شرایط ریزنمرات تحصیلی خود را بهبود دهید. رویکردهایی که برای بورسیه تحصیلی در کشور لبنان دیده می‌شود بیشتر در دانشگاه دولتی بوده و دانشگاه های خصوصی تنها با کمک هزینه های مقطعی و کوتاه مدت همراه هستند. مشخص است که شرایط درآمدزایی در کشور لبنان از موضوعات بسیار مهمی است که باید ارزیابی شود.

اعتبار دانشگاه های لبنان و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های لبنان و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه ملی کشور لبنان از دانشگاه های مشهور در دنیا بوده که رتبه 4456 در جهان و رتبه اول در کشور لبنان را دارد این دانشگاه ملی و دولتی بوده و از اعتبار خوبی در رشته های عربی برخوردار است؛ البته که رشته های علوم پزشکی نیز در این دانشگاه پوشش داده می‌شوند. به طور کلی این دانشگاه با رویکرد معادل‌سازی موافق است. تطابق رشته تحصیلی در این دانشگاه برای مقطع دکترا بیشتر دیده می‌شود. دوره کارشناسی در این دانشگاه هشت ترم است و برای مقطع کارشناسی ارشد به طور کلی دو ترم مواد درسی به همراه دو ترم پایان نامه در نظر گرفته می‌شود. مشخص است که در صورت عدم قبولی در این دانشگاه نیاز است که واحدهای ارزیابی شده مجدداً پاس شوند. دوره دکترا در کشور لبنان حداقل سه سال زمان نیاز دارد و به طور کلی دکتری در این دانشگاه کمتر از 5 سال زمان به خود اختصاص می‌دهد.

دانشگاه ژوزف از دیگر دانشگاه های خوب کشور لبنان است که دانشکده های متنوعی دارد این دانشگاه رتبه های برتر را بورسیه می‌کند و رتبه دانشگاهی آن نیز در دنیا 5960 است. رشته های علوم انسانی و تکنولوژی در این دانشگاه از رشته‌های برتر محسوب می‌شود و مشخص است که افراد می‌توانند در این دانشگاه شرایط تحصیل خوبی داشته باشند. رشته های علوم انسانی در کشور لبنان به زبان فرانسوی نیز تدریس می‌شود. برای مقطع کارشناسی در این دانشگاه نیاز است که 8 ترم بگذرانید. برای دوره کارشناسی ارشد در کشور لبنان دو سال و چهار ترم برای مواد درسی و دو ترم برای پایان نامه لحاظ می‌شود، دوره دکترا در این دانشگاه بر اساس ارسال فرد بوده و به طور کلی بیش از 4 سال زمان نیاز دارد. این دوره دارای سمینارهای مشخص برای بالا بردن سطح علمی افراد است.

دانشگاه اسلامی کشور لبنان رتبه 6668 را در جهان دارد، این دانشگاه به طور کلی در رشته های فنی و ریاضی بسیار فعالیت می‌کند، این‌طور که مشخص است روند تحصیلی این دانشگاه تغییرات زیادی داشته است. مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور لبنان نیز دارای شرایط مخصوص به خود هستند. برای دوره کارشناسی ارشد، دو سال و چهار ترم زمان نیاز است که سه ترم مواد درسی و یک ترم پایان نامه است به طوری که 120 کردیت درسی می‌بایست پاس شود.

دانشگاه عربی بیروت یک دانشگاه خصوصی در کشور لبنان است که رتبه 9368 در جهان را دارد، این دانشگاه به طور کلی دارای شرایط تحصیلی مشخصی است و کمتر دیده می‌شود که افراد بدون شرکت در آزمون و یا داشتن شرایط تحصیلی خوب در این دانشگاه تحصیل کنند. این دانشگاه بسیار گران قیمت بوده و برای مقطع دکترا سال اول تحصیل اجبارا به صورت حضوری دنبال می‌شود.

دانشگاه امام اوزاعی در کشور لبنان رتبه 7852 در دنیا را دارد، این دانشگاه شرایط تحصیل غیر حضوری را فراهم ساخته است و مشخص است که مسیر تحصیل در این دانشگاه بسیار هموار است. حقیقت این است که در این دانشگاه سند همکاری مشخصی بین گروه های مختلفی تنظیم شده است و فرآیند تحصیلی در آن به صورت دقیق و جدی دنبال می‌شود. رویکردهای دقیق و اصولی که برای تحصیل در کشور لبنان دیده می‌شود، بر اساس سال و شرایط تحصیلی ارزیابی شده‌اند. دوره های کارشناسی در کشور لبنان به طور کلی به صورت تحقیقاتی در این دانشگاه پیش می‌رود و روند پژوهشی از موضوعات بسیار مهمی است که در این دانشگاه رویت شده است. تحقیقات دانشجویی در این دانشگاه به صورت کتاب به فروش می‌رسد.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در لبنان

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود به دانشگاه های لبنان باید در آزمون ورودی شرکت کنید. آزمون های رشته های مهندسی با غیر مهندسی فرق دارد در آزمون های ورودی مهم است که بتوانید چندین اصول و شرایط را ارزیابی کنید. امتیازی که در آزمون ها اخذ می‌کنید از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند ورود شما به دانشگاه را بهتر از قبل نماید. به طور کلی آزمون های ورودی در لبنان دارای شرایط خاصی هستند و هر یک می‌توانند در وضعیت بومی یا بین‌المللی برگزار شود.

معادل سازی مدارک در لبنان

معادل سازی مدارک در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای معادل سازی مدارک در کشور لبنان بهتر است به اصول و قوانین دقت کنید و این موضوع را جدی بگیرید که شما مسیر طولانی برای معادل سازی دارید و سختگیری در این زمینه زیاد است. باری این بخش دانشجو یا وکیل قانونی او باید پاسپورت و مدارک مورد نیاز خود را برای اخذ اقامت در نظر داشته باشد. نیاز است که معادل سازی از مدرک دیپلم و ریزنمرات به طور دقیق صورت بگیرد، در نظر داشته باشید که این موضوع برای مقاطع بالاتر نیز به صورت جداگانه در نظر گرفته می شود. مدت زمان معادل سازی مدارک در کشور لبنان به این صورت است که برای مدرک دپیلن و ریزنمرات آن بین یک هفته الی یک ماه زمان دارید و هزینه تقریبی در این زمینه بیست دلار آمریکا است. برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور لبنان باید بین 6 ماه الی 15 ماه زمان با هزینه تقریبی چهل دلار آمریکا ارزیابی شود. مشخص است که نیاز است هر مدرک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ابتدا به شکل دقیقی ارزیابی شود و مشخص شود که اعتبار مدرک بر چه اساسی است و مجدداً به ایران ارسال شود و این پروسه زمان‌بر است. همه دانشگاه های به جز دانشگاه ملی با دریافت مدارک صادره از بخش وزارت تربیت و تعلیم عالی موافقت می کند اما دانشگاه ملی نیاز به مدارک کامل دارد. دانشگاه امام اوزاعی با مدارک ترجمه شده به زبان عربی نیز موافقت می‌کند، این  مدارک باید به تأیید سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت رسیده باشد تا تأیید به طور دقیقی صورت بگیرد.

خوابگاه در لبنان

خوابگاه در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت خوابگاه های لبنان تعریفی ندارد، دانشگاه ها با کمبود شدید خوابگاهی روبرو هستند و سرمایه گذارانی که بتواند در این بخش ورود نمایند قطعاً مورد حمایت دولت لبنان قرار می‌گیرند. هر یک از خوابگاه های لبنان ویژه افراد نخبه یا ممتاز هستند و به طور کلی شرایط کاری خوابگاه ها نیز در سال های اخیر بسیار کم بهبود داشته است. دانشگاه های خصوصی این کشور شرایط خوابگاهی بهتری دارند و سرمایه گذاری بیشتری را در این راستا انجام داده‌اند.

امتیازات کارت دانشجویی در لبنان

امتیازات کارت دانشجویی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کارت دانشجویی در لبنان دارای اعتبار چندان بالایی نبوده و کمتر دیده شده است که با استفاده از کارت دانشجویی در مسیر شهری و حمل و نقل تخفیف در نظر گرفته شود اما برای خرید کتاب و یا به امانت بردن آن به کار گرفته می‌شود.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مشاغل دانشجویی در لبنان نیاز به اخذ مجوز از دولت این کشور دارد. افراد برای ارزیابی مشاغل دانشجویی در لبنان باید سعی کنند یک سری اصول مشخص را ارزیابی کنند. مشاغل دانشجویی در کشور لبنان بیشتر در مسیر کامپیوتری یا فروشندگی دنبال می‌شود، دانشگاه ها نیز به افرادی که زبان عربی بلد هستند شرایط کاری مناسبی پیشنهاد می‌کنند.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در لبنان

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مقطع کارشناسی نهایتاً تا 12 ساعت و برای مقطع بالاتر حدود 25 ساعت کار در هفته می‌تواند ارزیابی شود. برای اخذ مجوز کار ضمن تحصیل باید به دانشگاه مراجعه کنید یک گواهی کاری درخواست کنید. برای اینکه بتوانید مسیر کار دانشجویی درستی داشته باشید بهتر است در یک مهارت خودتان را قوی کنید. اجاره کار دانشجویی در کشور لبنان برای گروه ارشد و دکترا بهتر است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در لبنان

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه درمانی در کشور لبنان شامل دانشجویانی می‌شود که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند

بیمه های سرمایه گذاری برای افرادی که می‌توانند هزینه های موجود را پوشش دهند در نظر گرفته می‌شود. هزینه  پرداختی برای بیمه های دانشجویی در کشور لبنان ارزان و مناسب است.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در لبنان

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک های کشور لبنان خدمات بانکی خاصی به دانشجویان خارجی اختصاص نمی‌دهند اما شرایط اخذ وام برای نخبگانی که در کشور لبنان اقدام به کارآفرینی داشته‌اند روز به روز بیشتر می‌شود. وضعیت مالی در این کشور از موضوعات بسیار مهم است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لبنان

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 گروه ممتاز(الف):

American University of Beirut (AUB)

 گروه خوب(ب):

الجامعه‌البنانیه

الجامعه‌بیروت‌العربیه

الجامع‌البنانیه

الجامع‌الاسلامیه فی لبنان

گروه متوسط(ج)

الجامع الامام الاوزاعی

الجامع قدیس یوسف (لبنان)

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لبنان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

American University of Beirut (AUB)

دانشگاه های برتر در لبنان

دانشگاه های برتر در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه ملی کشور لبنان تنها دانشگاه دولتی این کشور بوده و با حمایت دولت راه اندازی شده است و برای راه اندازی آن وزارت تربیت و تعلیم عالی نیز مدنظر است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه کشور لبنان است و تنوع رشته های تحصیلی در آن زیاد است. رشته های تحصیلی و دانشگاهی در این دانشگاه بسیار عالی است. شهریه دانشگاه ملی کشور لبنان ارزان است. برای ورود به رشته های این دانشگاه امتحان ورودی برگزار می‌شود به طور کلی این دانشگاه در همه شهرهای بزرگ لبنان نیز شعبه دارد و این روال سبب شده است که افراد به سادگی به آن دسترسی داشته باشند.

زبان آموزشی در این دانشگاه برای بسیاری از رشته های عربی است اما برخی از رشته ها زبان انگلیسی و فرانسوی را برای تدریس در نظر گرفته‌اند. برای مثال در صورتی که در رتبه علوم انسانی تحصیل کنید زبان تحصیل شما عربی است و برای دانشکده های علوم پزشکی و همینطور فنی زبان فرانسه و انگلیسی اعلام می‌شود. دانشگاه ملی کشور لبنان دارای دانشکده‌های زیادی بوده که در رشته های فنی و علوم انسانی و زیستی موفق شده‌اند.

شهریه دانشگاه ملی برای اتباع کشور لبنان و کسانی که بورسیه تحصیلی شده‌اند رایگان است اما برای اتباع خارجی در سال بین 400 الی 1300 دلار آمریکا هزینه در نظر گرفته می‌شود.

شرط ورود به این دانشگاه برای دانشجویان این است که در ابتدا باید معادل سازی مدارک به شکل کامل صورت بگیرد، نیاز است که امتحان ورودی شامل زبان خارجی و همینطور اطلاعات علمی در این رشته فراهم شود.

نیاز به تطابق رشته تحصیلی برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

در مقطع دیپلم افراد باید معدل بالای 12 داشته باشند، برای مقطع کارشناسی نیاز به معدل بالای 14 و برای ارشد نیز معدل بالای 15 نیاز است.

دانشگاه سنت ژوزف بیش از 12 دانشکده دارد و همینطور 22 کالج تحصیلی دارد، در این دانشگاه 4 پردیس دانشگاهی دیده می‌شود که در شهرهای صیدا، طرابلس و زحله قرار دارند. دانشگاه ژوزف پس از دانشگاه ملی بهترین و و بزرگترین دانشگاه برای تحصیل محسوب می‌شود. در این دانشگاه بیش از 10 هزار دانشجو تحصیل می‌کند و رشته های علوم دینی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم پرستاری و علوم سیاسی از رشته های خوب و پرطرفدار آن هستند. رشته های علوم پرستاری و علوم اجتماعی به طور کلی از گزینه های مهم محسوب می‌شود. رشته های علوم انسانی به زبان های عربی و فرانسه ارائه می‌شود، رشته های علوم پزشکی و فنی به طور کلی به زبان فرانسه ارائه می‌شوند. شما برای ورود و خروج از این دانشگاه باید در آزمون شرکت کنید. شهریه تحصیلی از 3000 تا 8000 دلار آمریکا ارزیابی شده است. شرایط تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در کشور لبنان نیز فراهم شده است.

دانشگاه اسلامی لبنان یک دانشگاه خصوصی است که تحت نظر اداره شیعیان لبنان ارائه می‌شود، این دانشگاه برای رشته‌های علوم انسانی و فنی و ریاضی شرایط تحصیل خوبی در نظر گرفته است. در حوزه های علوم پزشکی و همینطور پرستاری نیز در این دانشگاه شرایط تحصیل خوبی دیده می‌شود. این دانشگاه در حال توسعه بوده و شعباتی زیادی دارد. دانشگاه اسلامی کشور لبنان با دانشگاه تهران سند همکاری دارد، در این دانشگاه رشته های علوم انسانی به زبان های عربی و انگلیسی و فرانسوی آموزش داده می شود، رشته های پرستاری و فنی به زبان انگلیسی و فرانسه هستند و به طور کلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه دارای امتحانات ورودی مشخصی هستند. دانشکده های حقوق و علوم سیاسی در این دانشگاه برای مقطع دکترا گزینه خوبی محسوب می‌شود اساتید علمی این دانشگاه معتبر هستند و برای اخذ پذیرش دکترا در این دانشگاه نیاز است که زبان عربی و انگلیسی و فرانسوی بلد باشید. مشخص است که توانایی‌های شما در مکالمه و نوشتن بسیار مهم است. شهریه این دانشگاه بین 2400 الی 3000 دلار آمریکا ارزیابی شده است.

دانشگاه عربی بیروت یک دانشگاه خصوصی در کشور لبنان است که تحت نظر دانشگاه اسکندریه مصر اداره می‌شود و رشته‌های علوم انسانی، فنی و ریاضی و علوم پزشکی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند. رشته های علوم انسانی به طور کلی به زبان های عربی و انگلیسی هستند و تعداد کمی نیز زبان فرانسه در این دانشگاه دیده می‌شود. رشته های علوم پزشکی و فنی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود این دانشگاه به طور کلی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا با یک  آزمون ورودی همراه است. مشخص است که امتیاز شما در این دانشگاه اهمیت زیادی دارد شما باید بتوانید از امتیاز مشخصی در آزمون این دانشگاه برخوردار شوید تا تحصیل پزشکی در اختیار شما قرار بگیرد.

یک نکته مهم این است که در دانشگاه بیروت دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا پیش از تصویب موضوع پایان نامه می‌بایست کسب نمره در امتحانات بین‌المللی زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشند می‌بایست بتوانند در اخذ آزمون زبان نیز شرایط مشخصی را ارزیابی کنند. شهریه این دانشگاه برای هر سال تحصیلی بر حسب رشته از 2500 الی 3500 دلار آمریکا ارزیابی شده است.

دانشگاه امام اوزاعی به طور کلی دارای شرایط مشخصی است که در حوزه علوم اسلامی ارزیابی می‌شود و مدیریت آن وابسته به طایفه سنی در کشور لبنان است به طوری که این دانشگاه در بسیاری از کشورهای عربی دارای شعبه است. اینطور که مشخص است زبان آموزشی در این دانشگاه عربی بوده و دارای شرایط مشخصی است.

اخذ پذیرش از این دانشگاه به سادگی صورت می‌گیرد اما به این دلیل که مراحل تحصیلی در آن بالا است افراد می‌توانند با ملیت های مختلف در آن تحصیل کنند. این دانشگاه دارای سند همکاری مشخص با دانشگاه امام صادق است. مواد درسی در این دانشگاه از دروس اسلامی تبعیت می‌کند. مشخص است که حوزه های علمیه اهل سنت مورد توجه این دانشگاه است. بیشتر دانشجویان ایرانی در این دانشگاه به صورت غیر حضوری تحصیل می‌کنند. شهریه دانشگاه برای هر سال بین 1200 الی 2000 دلار آمریکا ارزیابی شده است.

دانشگاه آمریکای بیروت یکی از قدیمی ترین دانشگاه های خاورمیانه بوده و در سال 1866 تأسیس شده است. این دانشگاه در رشته علوم انسانی و فنی و مهندسی به رتبه خوبی رسیده است و به طور کلی شهریه آن گران و از 8000 الی 20000 دلار است.

نظام آموزشی لبنان

نظام آموزشی لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نظام آموزشی در لبنان بر اساس قانون اساسی بر اساس نظام آزاد و تحصیل مشخص ارزیابی می‌شود. به طور کلی در نظام آموزشی این کشور تحصیل برای شهروندان تا سال نهم اجباری است آموزش در این کشور در همه سطوح در دو بخش خصوصی و دولتی ارزیابی می‌شود. بخش خصوصی به طور کلی پرسابقه تر از بخش دولتی است و به طور کلی رویکردهای بهتری در آن دیده می‌شود. آمارهای رسمی نشان داده است که دو سوم از دانش‌آموزان این کشور مدارس خصوصی را انتخاب کرده‌اند.

در لبنان آموزش در مدارس دولتی در دو مرحله اصلی صورت می‌گیرد، مرحله پایه که به آن دبستان نیز گفته می‌شود و مرحله دوم یا دبیرستان که به طور کلی رویکردهای دقیقی دارد. دبستان در لبنان 9 سال ابتدایی را در بر می‌گیرد که تحصیل در آن اجباری بوده و هر کودک لبنانی می‌بایست از 6 سالگی در یک مدرسه ثبت نام کند. در نظر داشته باشید که اگر والدین از این کار ممانعت کنند قطعاً مجازات خواهند شد. در پایان دوره 9 ساله ابتدایی یک گواهی به صورت مهر و امضای رسمی به فرد داده می‌شود. دبیرستان در لبنان به طور کلی شامل سه سال پایانی بوده که فارغ‌التحصیلانه آن را با کسب گواهینامه پایان تحصیلات به دانشگاه ارائه می‌دهند.

در مدارس بخش خصوصی تقسیم بندی های متفاوتی دنبال می‌شود. به طور کلی این مدارس به 4 مقطع تقسیم می‌شود، پیش دبستانی 3 سال بوده و دبستان یا ابتدایی 4 سال و در نهایت دوره متوسطه 5 سال است.

پیش از ورود به دبستان افراد باید یک دوره سه ساله پیش دبستانی مدنظر قرار می‌گیرد. به طور کلی آمارها نشان می‌دهد که نسبت موفقیت کودکانی که دوره پیش دبستانی را گذرانده اند، بسیار زیاد است.

همه دانش‌آموزان لبنانی پس از یک دوره 9 سال تحصیلی می‌بایست در امتحانات نهایی شرکت نمایند و این امتحان در نهایت در ماه خرداد صورت می‌گیرد.

مرحله دوم که به آن مقطع دبیرستان یا هنرستان گفته می ‌شود بعد از اخذ گواهی تحصیل در 9 سال ابتدایی صورت می‌گیرد، به طور کلی افراد باید پس از این دوره دبیرستان یا هنرستان را انتخاب نمایند.

پس از تحصیل در سال دوم دبیرستان دروس به دو شاخه علمی یا ادبی تقسیم می‌شود که دانش‌آموزان بر اساس استعداد خود وارد شاخه مورد نظر می‌شوند. در سال سوم نیاز است که رشته ادبیات و علوم انسانی و همینطور علوم اجتماعی انتخاب شود. رشته های علوم پایه که شامل ریاضی و فیزیک است نیز در این شاخه دنبال می‌شود.

در پایان سه سال تحصیلی در دبیرستان ها امتحان های سراسری به همان شکل مشخص دنبال می‌شود. در نظر داشته باشید که دانش‌آموزان پس از گذشت چند هفته ای از پایان امتحانات می‌توانند رتبه نمرات خود را دریافت نمایند.

این رتبه بندی نمرات برای ورود به دانشگاه های لبنان تأثیر زیادی دارد. به طور کلی شانس ورود افراد به رشته های پر مخاطب روز به روز بیشتر می‌شود. در نظر داشته باشید که فضای تحصیلی در لبنان در سال های اخیر بهبود خوبی داشته است. در هنرستان ها مواد نظری و فنی و حرفه ای و همینطور کارگاهی ارائه می شود. هنرستان های این کشور به طور کلی قصد به ارزیابی مجوز هر رشته تحصیلی دارند. همه مدارس در لبنان به طور کلی شامل برنامه های تحصیلی مصوب وزارت آموزش و پرورش هستند. مدارس این کشور اغلب خصوصی است. مدارس اسلامی و معارف در لبنان به طور کلی رویکردهای دقیقی دارند. دروس اصلی در لبنان به طور کلی شامل ریاضی و علوم تجربی و تاریخ و تعلیمات و همینطور زبان عربی و فرانسه است. دروس پایه در این کشور به طور کلی شامل زبان های عربی و زبان های انگلیسی هستند.

حدود سه درصد از تولید داخلی لبنان هزینه آموزش این کشور شده است و دولت سعی کرده است که فضای آموزشی را بسیار عالی پیش ببرد در هر صورت این کشور برنامه های توسعه تحصیلی بسیار عالی ایجاد کرده است.

لیسانس در لبنان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در لبنان

لیسانس در لبنان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تحصیل لیسانس در لبنان نیاز است که درخواست مستقیم به دانشگاه منتخب ارائه دهید بسیار مهم است که بتوانید یک سری مدارک و سوابق تحصیلی نیز داشته باشید. به طور کلی تحصیل در مقطع کارشناسی در لبنان دارای شرایط مخصوص به خود است و دوره های یادگیری دروس در این کشور نیز تغییرات زیادی داشته است. افراد برای مقطع لیسانس در لبنان باید 4 سال زمان و هشت ترم تحصیلی را مدنظر قرار دهند، آشنایی با زبان عربی یک برگه برنده برای تحصیل در لبنان است اما باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 5 داشته باشید. در صورتی که سوابق مشخصی در زبان انگلیسی و فرانسوی دارید نیازی به مدرک آیلتس نخواهد بود. برای مقطع بالاتر افراد نیاز به دو قطعه عکس در اندازه گذرنامه ای دارند. افراد باید فرم درخواست را تکمیل نمایند نیاز است که گذرنامه به مدت حداقل شش ماه صادر شود به طور کلی گذرنامه شما شش ماه اعتبار دارد. شما باید مدارک مالی داشته باشید که ثابت نماید در این راستا مسیر تحصیلی درستی پیش روی شما قرار داد. سعی  کنید ثابت کنید که شرایط تمکن مالی به صورت دقیق رویت می‌شود. اخذ نامه پذیرش از دانشگاه اهمیت زیادی دارد. شما نیاز به مدرک دیپلم و ریزنمرات دارید. شما باید در آزمون های مشخص نیز شرکت کنید البته آزمون برای تحصیل در دانشگاه ملی لبنان فراهم شده است. به طور کلی برای اخذ مدرک لیسانس در لبنان نیاز است که واحدهای درسی مشخص را مدنظر قرار دهید. افرادی که دارای رزومه تحصیلی مشخصی هستند باید در انتخاب دانشگاه مورد نظر یک سری اصول را مدنظر قرار دهند.

آزمون پذیرش GMAT از آزمون های مهم تحصیلی محسوب می‌شود و به طور کلی روند تجاری درستی را در پیش گرفته است. سطح علمی شما در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

فوق لیسانس در لبنان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در لبنان

فوق لیسانس در لبنان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل برای مقطع فوق لیسانس در لبنان دو سال زمان نیاز دارد، از طرفی افراد باید سعی کنند یک سری اصول مهم در زمینه پذیرش فوق لیسانس را مدنظر قرار دهند. همینطور بسیار مهم است که بتوانید رویکردهای تحصیلی درستی را ارزیابی کنید. یک موضوع بسیار مهم این است که افراد باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشند، رزومه تحصیلی شما بسیار مهم است و نیاز است که تز ارشد شما توسط دو استاد راهنما مورد تأیید قرار بگیرد در هر صورت باید بتوانید که مسیر درستی برای تحصیل فوق لیسانس در لبنان فراهم سازید و این شرایط را از یاد نبرید که تحصیل فوق لیسانس در این کشور هزینه بر است. شما برای تحصیل در رشته مدیریت و تجارت برای مقطع ارشد در لبنان باید در آزمون GMAT شرکت کنید، در نظر داشته باشید که این آزمون به طور کلی دارای شرایط دقیق و مهمی است.

از طرفی در صورتی که به زبان عربی تسلط نسبی داشته باشید ورود شما به لبنان آسان تر می‌شود اگر بتوانید مصاحبه را به زبان عربی پشت سر بگذارید امتیاز بسیار زیادی خواهید داشت. شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لبنان باید یک دوره دو ساله زمان در نظر داشته باشید حقیقت این است که به طور کلی این دوره دو ساله تحصیلی دارای شرایط مشخصی است و باید سعی شود که ریتم تحصیلی درستی طی شود. مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 5.5 نیاز است. وضعیت تحصیلی در لبنان بیشتر برای بخش های مدیریتی دیده می‌شود به طوری که اغلب افرادی که برای تحصیل کارشناسی ارشد لبنان را انتخاب کرده‌اند این وضعیت را پذیرفته اند.

دکترا در لبنان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در لبنان

دکترا در لبنان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ثبت نام در دوره دکترا در لبنان در ابتدا می‌بایست در یک آزمون ورودی شرکت کنید بسیار مهم است که در این آزمون قبول شوید. پس از آن باید برای یک مصاحبه با حضور گروه علمی دانشکده مورد نظر خود آماده شوید این مصاحبه دشواری های مخصوص به خود را دارد و به طور کلی شرایط خاصی دارد.

برای مقطع دکترا پس از اینکه مورد تأیید گروه علمی از دانشجویان قرار گرفتید می‌توانید برای تهیه پروپوزال و انتخاب استاد آماده شوید. در نظر داشته باشید که دانشجویان می‌بایست پروپوزال ارائه دهند که این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است، پروپوزال افراد باید توسط استاد راهنما مورد موافقت صورت بگیرد. پس از تعدیل و تصحیح پروپوزال باید مشغول به نگارش رساله ای شوید که تحت اشراف استاد راهنما است. به طور کلی سه الی شش ماه زمان برای این بخش نیاز است. در نهایت می‌توانید مقطع دکترا را در یک دوره 5 ساله به اتمام برسانید مشخص است که افراد در این زمینه باید به یک سری اصول دقت کنند، اول این‌که مقطع دکترا به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و کمتر دیده شده که زبان عربی برای این بخش ارزیابی شود مورد بعدی این است که افراد برای این بخش باید بتوانند یک سری شرایط مهم را ارزیابی کنند. از یاد نبرید که به طور کلی در مقطع دکترا بسیار پر اهمیت است که بتوانید نظر یک استاد راهنما را به خود جلب کنید در این صورت شرایط یادگیری دروس برای شما آسان‌تر از قبل می‌شود و می‌توانید از دانشگاه حقوق نیز دریافت کنید. مقطع دکترا در لبنان اهمیت زیادی دارد.

پزشکی در لبنان و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در لبنان

پزشکی در لبنان و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه علوم پزشکی یک بخش بسیار مهم در تحصیلات عالی لبنان است و کالج ها و دانشگاه های زیادی در این رشته تحصیلی فعالیت می‌کنند. شما برای ورود به رشته پزشکی در لبنان باید مدرک دیپلم معتبر داشته باشید و قطعاً نیاز به مدرک پیش دانشگاهی خواهید داشت. در نظر داشته باشید که اگر دانشگاه آمریکایی بیروت را برای تحصیل انتخاب کنید نیاز است که مدرک کارشناسی در یکی از رشته های وابسته به زیست ارائه دهید. دوره های تحصیلی پزشکی به طور کلی 4 سال به طول می‌انجامد. دانش شما باید در دروس زیست شناسی، فیزیک و شیمی و زبان انگلیسی خوب باشد. نیاز است که گواهی تسلط به زبان انگلیسی نیز داشته باشید.

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی لبنان به این صورت است که باید پاسپورت معتبر داشته باشید، نیاز به مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی دارید، باید مدرک پایان دوره کارشناسی برای برخی از رشته های تحصیلی را ارائه دهید. نیاز به کپی شناسنامه و عکس پاسپورتی دارید و به طور کلی گواهی تسلط به زبان انگلیسی با نمره 6.5 نیاز است. تکمیل فرم درخواست در این زمینه بسیار مهم و ضروری است. افراد باید گواهی سلامت پزشکی نیز داشته باشند.

مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی لبنان نیاز است از قرار زیر است:

افراد باید نامه پذیرش در یکی از دانشگاه های لبنان ارائه دهند، نیاز به گواهی تمکن مالی با مهر و امضا است. افراد باید دو قطعه عکس پاسپورتی داشته باشند که جدید باشد و از کیفیت خوبی برخوردار باشد. نیاز به تکمیل فرم درخواست ویزا بوده و به طور کلی نیاز است که این فرم شرایط خوبی داشته باشد. افراد باید پاسپورت معتبر داشته باشند. هزینه تحصیل در دانشگاه های لبنان ارزان است و افراد برای تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های این کشور 7500 دلار برای هر ترم هزینه در نظر می‌‌گیرند. هزینه زندگی در این کشور مقرون به صرفه است، البته تا حد زیادی بستگی به سبک زندگی افراد دارد.

دندانپزشکی در لبنان و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در لبنان

دندانپزشکی در لبنان و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دوره تحصیل دندانپزشکی در لبنان یک دوره 5 ساله است و به طور کلی نظام آموزش پزشکی در این کشور نیز طبق سیستم آمریکا عمل می‌کند. در نظر داشته باشید که دانشگاه های آمریکایی که در لبنان فعالیت می‌کنند از افراد مدرک لیسانس در رشته های مرتبط با زیست شناسی طلب می‌کنند. در دانشگاه های لبنان تحصیل به زبان عربی و انگلیسی و فرانسه  صورت می‌گیرد و افراد باید در دروس زیست شناسی و فیزیک و شیمی اعتبار بالایی داشته باشند. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در لبنان به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید و همینطور مدرک زبان آیلتس نیز باید ارائه شود به طور کلی افراد باید در یکی از دانشگاه های لبنان پذیرفته شده باشند و نیاز به شرکت در آزمون ورودی است. مدرک زبان مورد نیاز در این بخش آیلتس 7 است. همینطور افراد باید فرم درخواست را تکمیل کنند. نیاز است که به طور کلی هزینه درخواست فرم ارائه شود. نیاز است که افراد گواهی سلامت پزشکی داشته باشند و همینطور که مشخص است نیاز است که در یکی از دانشگاه های لبنان پذیرفته شوید. از یاد نبرید که به طور کلی تحصیل دندانپزشکی در لبنان یک دوره پیش نیاز مشخص دارد و باید طی شود. هزینه تحصیل در این رشته 12 هزار دلار برای هر ترم است. هزینه زندگی در این کشور پایین بوده و دانشجویان باید هزینه های خوراک و پوشاک و حمل و نقل را نیز لحاظ نمایند.

وضعیت کار دانشجویی برای رشته دندانپزشکی بسیار خوب است و مشکلی از این دست دیده نمی‌شود.

تخصص پزشکی در لبنان و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در لبنان

تخصص پزشکی در لبنان و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تخصص پزشکی در لبنان باید دانشگاه های آمریکایی یا دانشگاه ملی را انتخاب نمایید از یاد نبرید که شما در این مرحله نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارید باید بتوانید شرایط دقیق و اصولی در زمینه تخصص پزشکی را مدنظر قرار دهید. از یاد نبرید که تخصص پزشکی در لبنان به طور کلی در سال های اخیر شامل دسته بندی های خاصی است یعنی هر یک از شاخه های تحصیلی در این راستا دارای واحدهای درستی جداگانه‌ای هستند. 35 واحد درسی برای همه شاخه‌های پزشکی در لبنان یکسان است که باید به طور دقیق رعایت شود در نظر داشته باشید که تخصص پزشکی در لبنان به طور کلی یک دوره 4 ساله است که همراه با شرکت در کلاس های عملی و هم کلاس های تئوری پیش می‌رود. تخصص پزشکی در لبنان به طور کلی در رویکردهای دیگری ارزیابی شده‌اند. شرایط اخذ پذیرش در لبنان به طور کلی به زبان عربی بررسی شود. مشخص است که برای تخصص پزشکی در لبنان می‌توانید بیش از 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوید. دروس و مواد آموزشی از سوی دانشگاه مشخص می‌شود.

 

تخصص دندانپزشکی در لبنان و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در لبنان

تخصص دندانپزشکی در لبنان و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تخصص برای مقطع دندانپزشکی بسیار مشابه با تخصص پزشکی است با این فرق که افراد برای تخصص دندانپزشکی در لبنان می توانند از ساده ترین مسیر موجود به طبابت برسند. دو آزمون اولیه ای که برای تخصص دندانپزشکی مدنظر قرار می‌گیرد دارای شرایط ویژه ای هستند که باید به شکل دقیقی ارزیابی شود. بسیار مهم است که برای آزمون دندانپزشکی دروس تخصصی را مورد ارزیابی قرار دهید. تخصص دندانپزشکی در لبنان یعنی افراد بتوانند یک سری شرایط مشخص برای تحصیل را در پیش بگیرند و در این زمینه نیز موفق ظاهر شوند. هزینه تخصص دندانپزشکی در لبنان ارزان تر از سایر کشورها است.

رشته های غیر پزشکی در لبنان

رشته های غیر پزشکی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته های عربی، زبان و ادبیات عرب، طرفداران زیادی در لبنان دارند؛ علت این امر فضای دانشگاهی بسیار خوبی است که برای این سری از رشته ها در کشور لبنان دیده می‌شود.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در لبنان

خطرات احتمالی برای دانشجویان در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

1-      یکی از مشکلاتی که دانشجویان در کشور لبنان دارند عدم وجود خوابگاه های دانشجویی بوده و این موضوع سبب می‌شود که افراد به سراغ اجاره خانه در بیرون از شهر بروند که هم بسیار گران قیمت است و هم از نظر امنیتی کمی در مشکل است.

2-      حقیقت این است که با درخواست ویزای دانشجویی کشور لبنان برای ایرانیان بسیار سخت موافقت صورت می‌گیرد

3-      در این کشور مشکلات گرانی برق و قطعی طولانی آن وجود دارد که می‌تواند پیشرفت افراد را تحت خطر قرار دهد

4-      در کشور لبنان سیستم بهداشتی مشکلات زیادی دارد به طوری که لوله کشی های شهری اغلب خراب هستند و این روند سبب شده است که آب شرب بهداشتی در این کشور بسیار محدود باشد.

5-      در فصل بهار و تابستان کشور لبنان بسیار شرجی است این موضوع سبب می‌شود که افراد زیادی نتوانند تاب بیاورند و به طور کلی دچار گرمازدگی و بیماری شوند.

6-      به طور کلی سوخت در کشور لبنان گران است و مصارف گرمایشی در این زمینه گران قیمت هستند

7-      وسایل حمل و نقل شهری در کشور لبنان گران است و این موضوع سبب می‌شود که دانشجویان از وسایل حمل و نقل غیر قانونی استفاده نمایند که هزینه ارزان‌تری دارد اما امنیت نداشته و مشکل ساز می‌شود.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در لبنان

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدرسه اسلامی لبنان وابسته به دانشگاه مربوط یکی از بهترین مکان های تحصیلی محسوب می‌شود که شرایط تحصیل درستی را فراهم ساخته است، در این مدرسه دروس در قالب های دقیق و طبق نظام آمریکا تدریس می‌شود با افراد در بخش زبان عربی تمرین می شود و مشخص است که هزینه کار در این مدرسه به شکل روتینی ارزیابی شده است. هزینه تحصیل در این مدرسه گاهاً گران به نظر می‌رسد اما دولت بخش زیادی از هزینه تحصیلی را از سوی صندوق های مالی پوشش می‌دهد. آموزش زبان انگلیسی و ... نیز در این مدرسه دیده می‌شود.

چاپ مقالات علمی در لبنان و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در لبنان و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      با چاپ مقالات علمی می‌توانید در آزمون دکترا امتیاز بیشتری داشته باشید.

2-      به طور کلی مقالات علمی که در شاخه های پزشکی دنبال می‌شود اهمیت بالاتری دارد.

3-      مقالات علمی باید توسط گروهی از اساتید ارزیابی شود.

4-      مدت زمان لازم برای چاپ مقالات علمی در لبنان حدود 3 ماه است.

شرکت در آزمون های بین المللی در لبنان

شرکت در آزمون های بین المللی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون GMAT مهمترین آزمون بین‌المللی است که در لبنان در رشته های مدیریت و تجارت ارزیابی شده است. این آزمون به طور کلی دارای شرایط مخصوصی بوده و تمرکز اصلی آن بر روی یک سری دروس مشخص است. امتیاز این آزمون اهمیت زیادی در پذیرش تحصیلی به خصوص در بخش کارشناسی ارشد و دکترا دارد.

کنفرانس های علمی در لبنان

کنفرانس های علمی در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      کنفرانس بین‌المللی پژوهش های مدیریت و علوم انسانی در لبنان

2-      همایش های پزشکی باروری و ناباروری در لبنان

3-      سومین کنفرانس بین‌المللی نوآوری و تحقیق در علوم مهندسی

جشن های دانشگاه ها در لبنان

جشن های دانشگاه ها در لبنان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فستیوال بین‌المللی بعلبک یکی از بهترین جشن های دانشگاهی در لبنان است که با فضای تاریخی و رقص نور و موسیقی‌های بسیار دیدنی همراه است این فستیوال در دانشگاه ملی لبنان برگزار می‌شود و برای کسانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند بدون هزینه است.

فستیوال هنری بیت‌الدین از دیگر جشن های جالب در دانشگاه های لبنان محسوب می‌شود و شرایط این فستیوال به صورت ارائه خلاقیت خواهد بود.