x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در کانادا

کشور کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور جهان است. مساحت این کشور بیش از 7000 کیلومتر مربع است. کانادا بیشترین بخش آمریکای شمالی را اشغال کرده است. این کشور با آلاسکا از سمت شمال غرب هم مرز است. کشور کانادا دارای 10 استان، سه سرزمین و 5 منطقه اصلی است.

شهرهایی که دارای جمعیت بیشتری هستند از نظر آب و هوا در وضعیت ملایم‌تری قرار دارند.

مقدمه

باید در نظر داشته باشید که کانادا از نظر پیشرفت و نوع ساختار اقتصادی و حتی تحصیلی، آمریکای دوم است. این مسئله به این معنی است که کانادا، سطح رفاه بسیار بالایی را به شما ارائه خواهد داد و اگر در زمینه‌ی فعالیتی که انجام می‌دهید متخصص و پر تلاش باشید زندگی در کانادا بهترین گزینه مقابل شماست. البته مسئله مهم دیگر مهاجر‌پذیر بودن کاناداست، این مسئله سبب شده تا از کنار هم قرار گرفتن فرهنگ‌های مختلف، معیاری بر اساس قانون بسازد، که برای هر فردی زندگی استاندارد و لذت بخش به دور از نژاد پرستی یا قوانین و رسومات سخت‌گیرانه یا ازار دهنده رقم بزند. کسانی که از یکی دانشگاه‌های کانادا مثل مک‌گیل  فارغ‌التحصیل شده باشند به راحتی می‌توانند بعد از اتمام تحصیل شغل مناسب خود را پیدا کنند و از این نظر دغدغه‌ای ندارند. در ضمن اجازه کار دانشجویی هم به افراد داده می‌شود.

از ارزان‌ترین شهر‌های کانادا مونترال، کبک، همیلتون و... را نام برد. ونکوور و تورنتو هم در لیست گران‌ترین شهر‌ها قرار می‌گیرند و به شما پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر چیز شهر مورد نظر و مناسب خود را انتخاب کنید. کانادا کشوری بسیار آرام و به دور از جنگ و درگیری است و این امر سبب شده تا اقتصادی پایدار و مطمئن داشته باشد. نرخ تورم پایین و میزان درآمد رو به رشد افراد از بارز‌ترین نمود‌های ساختار اقتصادی فعال و مطمئن این کشور است که زندگی در کانادا را بسیار هیجان‌انگیز و خواستنی می‌کند.

مسلما میزان هزینه‌ها و کیفیت زندگی شما بسیار به شهری که برای زندگی انتخاب می‌کنید وابسته است.انگلیسی، زبان اصلی کاناداست و صحبت به زبان فرانسوی در بعضی از مناطق این کشور رایج است. 

 

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

سوالات متداول

میزان هزینه برای زندگی در کانادا چقدر است؟

مشاوره زندگی در کانادا
فهرست

حداقل حقوق در کانادا

حداقل حقوق در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شما یک مهاجر باشید و قصد دارید که مهاجرت به کشور کانادا از طریق کار و درآمد را انتخاب نمایید باید این نکته را در ابتدا مد نظر قرار دهید که حداقل حقوق افرادی که در این کشور زندگی و کار می‌کنند چقدر است به این ترتیب مشخص می‌شود که ایا این کشور برای زندگی یک گزینه مناسب است یا خیر. در اواخر سال 2017 حداقل دستمزد در کشور کانادا 11/43 دلار برای هر ساعت اعلام شده بود در مقایسه با سال 2010 شاهد رشد 23 درصدی حقوق کارگران در این کشور هستیم به طوری که در سال 2010 هر کارگر تنها 9 دلار درآمد برای هر ساعت کار را به خود اختصاص می‌داد. در سال 2020 حداقل حقوق افزایش داشته است. طبق آخرین آماری که از سوی قانون اساسی کشور کانادا به دست ما رسیده است این کشور ده استان و سه قلمرو مختلف تعیین کرده است و حداقل حقوق افراد در این سه قلمرو با هم فرق دارد یعنی هر قلمرو نرخ مربوط به خود را دارد. در سال 2020 حداقل حقوق کارگر برای هر ساعت کار 15 دلار است به صورتی که افرادی که در استان بریتیش کلمبیا مشغول به کار هستند حداقل 25 دلار درآمد خواهند داشت. کار در کشور کانادا برای کسانی که از نظر تخصص در وضعیت خوبی هستند بسیار درآمدزا است. به طوری که می‌توان اینطور بررسی کرد که کار در کشور کانادا با حقوق بالا یک گزینه بسیار در دسترس است.

در نظر داشته باشید که مالیات در این کشور قوانین مخصوص به خود را دارد و اینطور که مشخص شده است مدیران شرکت خود باید تصمیم بگیرند که شرایط حقوق هر فرد را چطور تعیین کنند. به میزان 60 درصد از افرادی که در کشور کانادا از حداقل حقوق استفاده می‌شود جوانان در رده سنی 15 الی 24 سال هستند. اغلب بانوان در این کشور از حقوق کمتر از حداقل دستمزد برای هر ساعت کار برخوردار هستند. در لایحه جدید اینطور به نظر می‌رسد که برای بانوان نرخ جدیدی تصویب می‌شود.

میانگین درآمد در کانادا

میانگین درآمد در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

کانادا از دسته کشورهای غنی در زمینه کسب و کار است به طوری که در این کشور درآمدزایی از روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد و در زمینه کارآفرینی این کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. ما متوسط درآمد در کشور کانادا را در سال‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌دهیم تا به طور دقیق مشخص شود که روند درآمدزایی به چه صورت است. آقایان در کشور کانادا در سال 2015 در حدود 25 دلار درآمد داشتند این رقم در سال 2016 به 27 دلار رسیده و در سال2020 شاهد رقم 28 دلار میانگین درآمد برای مردان هستیم ارقام در وضعیت تقریبی اعلام می‌شود تا با روند درآمدزایی این کشور بیشتر آشنا شوید.

بانوان در کشور کانادا در سال 2015 دارای حقوق 21 دلار بوده که در سال 2016 به میزان 23 دلار رسیده و در سال 2020 شاهد رقم در حدود 24 دلار هستیم. کارکنان تمام وقت در کشور کانادا برای هر ساعت کار به صورت میانگین در سال 2015 در حدود 25 دلار دریافتی دارند این در حالی است که در سال 2016 این رقم به 27 دلار رسیده و در سال 2020 رقم 28 دلاری برای میانگین درآمد افراد در نظر گرفته شده است.

کارکنان نیمه وقت در کشور کانادا برای هر ساعت کار در سال 2015 در حدود 16 دلار در آمد داشته که در سال 2016 این رقم در حدود 18 دلار و برای سال 2020 رقم 19 دلاری در نظر گرفته شده است. ارقام گفته شده در وضعیت متوسط درآمد برای هر ساعت با احتساب اضافه حقوق گفته شده است. روال کاریابی در کشورکانادا که البته در بخش بعد به طور دقیق بررسی شود اگر به خوبی رعایت شود می‌تواند با درآمدزایی خوبی همراه باشد. شرایط زندگی در کشور کانادا وابسته به کار و درآمد شما است.

 

در کشور کانادا در حدود 1/25 میلیون نفر حداقل دستمزد را دریافت کرده‌اند و حدود 8 درصد از کارمندان در این کشور حقوق بگیر دولت هستند. اینطور که شواهد نشان می‌دهد درآمدزایی در کشور کانادا در وضعیت خوبی قرار دارد.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در کانادا

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک نکته بسیار جالب در خصوص کار و درآمدزایی در کشور کانادا دیده می‌شود و آن هم کارآفرینی است. در نظر داشته باشید که به طور کلی یکی از روش‌هایی که شما را وارد بازار کار کشور کانادا می‌کند داشتن یک دعوتنامه از سوی کارفرما است که مراحل دشواری دارد و شاید هرگز نتوانید به نتیجه خوبی برسید. اما استان‌های کبک و بریتیش کلمبیا در کشور کانادا از دسته استان‌های بسیار عالی در زمینه ثبت شرکت محسوب می‌شود و یکی از بهترین گزینه‌های ورود به کار هستند. در صورتی که افراد ایده‌های کاریابی دقیق و درستی داشته باشند می‌توانند با هر بودجه‌ای که دارند به ثبت شرکت در این کشور بپردازند در نظر داشته باشید که این رویه اگر به درستی صورت بگیرد به سادگی می‌تواند به نتیجه مطلوب دست یابد. برای اخذ ویزای کار کشور کانادا در ابتدا نیاز است طرح کاری شما مشخص باشد و سپس نیاز به بررسی گردش مالی شما خواهد بود. کار و کاریابی در کشور کانادا کار ساده‌ای است به عنوان مثال یکی دیگر از روش‌هایی که در نتیجه منجر به رسیدن به شغل مناسب می‌شود بررسی سایت‌های کاریابی است که می‌تواند به افراد کمک نماید. اگر شما در این کشور دانشجو هستید می‌توانید بین 10 الی 30 ساعت در هفته مشغول به کار و درآمدزایی شوید البته میزان حقوقی که دریافت می‌کنید نباید از یک حد مجاز بیشتر باشد. در نظر داشته باشید که برای هر ساعت کار اضافه در این کشور عدد منطق بر شاخص قیمت استاندارد جهانی تعیین می‌شود.

ویزای کار کشور کانادا به طور کلی در صورتی که همه چیز تعیین شده و مشکلی از بابت مدرک وجود نداشته باشد بین 5 ماه الی 9 ماه صادر می‌شود. در صورتی که بتوانید به مدت سه سال در این کشور مشغول به کار شوید می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید و سپس همسر و فرزندان خود را نیز با هم همراه نمایید. در نظر داشته باشید که ویزای کاری این کشور به نوبه خود از ارزش بالایی برخوردار است.

کار در کانادا

یکی از مناطق مهاجرپذیر جهان که با متقاضیان بسیار زیادی برای یافتن کار ایده آل مواجه است کشور کانادا می باشد. کشور کانادا از سطح رفاه اجتماعی و همچنین موقعیت اقتصادی بسیار عالی برخوردار است و اکثر مناطق آن دارای صنایع قدرتمند هستند، به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان و افراد تحصیل کرده در مقاطع تحصیلی دانشگاهی تمایل به یافتن کار عالی در کانادا را دارند. شرایط کار در کشور کانادا برای کارگران و کارفرمایان به صورت خصوصی و کاملا تدوین شده است. به طور کلی برای متقاضیان کار در کانادا یک برنامه اشتغال موقت پس از ورود به کشور در نظر گرفته شده است. کشور کانادا به طور جدی و فعال به دنبال جذب کارگران حرفه ای و متخصصان در یک حوزه خاص می باشد که به رشد نیروی کار کشور و توسعه صنایع کمک زیادی می‌کند. به این ترتیب می توانید با مرور روزنامه های تبلیغاتی آگهی های استخدامی و راحتی گزینه شغلی مورد نظر خود را پیدا کنید؛ اما برای کار در کانادا به سادگی به شما اجازه ورود به یک شغل داده نمی‌شود.

 ممکن است شما یک متخصص یا یک کارشناس حرفه ای در حوزه خود باشید و تعداد زیادی مشاغل ویژه در کانادا برای شما موجود باشند اما به سادگی نمی توانید وارد کانادا شده و استخدام شوید. در حقیقت به منظور کار در کانادا افراد خارجی نیاز به کسب مجوز کار دارند. به طور اصولی، کار در کانادا نیاز به کسب مجوز و دریافت ویزای کار دارد. برای سهولت در دریافت ویزای کار باید معرفی نامه از کارفرما به سفارت ارائه شود. کار در کشور کانادا از راه های دیگر نیز امکان پذیر است؛ به طور مثال، افراد می توانند با دریافت ویزای توریستی یا ویزای دیدار با خانواده به کشور کانادا مسافرت کرده و موقعیت های شغلی آن جا را بررسی کنند؛ حتی می توانند درخواست خود را از طریق یکی از نزدیکان برای کارفرما ارسال کنند و صورت پذیرفته شدن، درخواست خود را برای صدور مجوز کار در کانادا ارسال نمایند.

برخی از فرصت های شغلی در کشور کانادا که نیاز به جذب نیرو دارند شامل موارد زیر است: کارمند بخش فروش در شرکت، نیاز به نیروی بسته بندی میوه و سبزیجات، کارمند بخش ارتباطات و مدیریت سرویس مشتریان، مدیر بخش خدمات درمانی، مدیر داخلی، کارمند، پشتیبان، تحلیلگر اطلاعات کسب و کارها، متخصص علوم رایانه، برنامه نویس، آموزگار، تایپیست، متخصص آزمایشگاه، کارشناس تجهیزات پزشکی، کارمند تجهیزات طبخ غذا، کارشناس فیزیولوژی مولکولی، کارشناس تجهیزات فنی و برق، کارگر برای گلخانه ها و موارد دیگر. رشته های شغلی زیادی را می توانید در وب سایت ها جستجو کنید که در زمینه مشاغل در کانادا فعال هستند. در این وب سایت ها می توانید حقوق پرداختی، جزئیات کار و شرایط دریافت این شغل را مطالعه نمایید.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در کانادا

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حالت کلی هزینه زندگی در کشور کانادا از کشورهایی مانند انگلستان و استرالیا کمتر است اما به نسبت سایر کشورها ( مثلاً ایران) کشور کانادا با هزینه‌های بالاتری همراه است. در کشور کانادا قیمت متوسطی که برای خانه در نظر گرفته می‌شود در حدود 7 برابر متوسط حقوق سالانه فرد است. محل زندگی شما در هزینه نهایی بسیار تأثیرگذار است. به عنوان مثال اگر شما تورنتو را برای زندگی انتخاب کرده باشید باید در نظر بگیرید که با توجه به بزرگ بودن این شهر در صورتی که بخواهید هر روز صبح از سمت شرق این شهر به سمت غرب آن برای کار مسافت دو الی سه ساعت را طی نمایید هزینه شما زیاد خواهد شد.

هزینه خورد و خوراک در کشور کانادا در ماه بین 400 الی 600 دلار تعیین شده است و البته این رقم در وضعیت متوسط قرار دارد. در صورتی که بتوانید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا حراج‌های فصلی خرید عمده داشته باشید تا حدود 35 درصد در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌شود.

متوسط هزینه زندگی در کشور کانادا بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن برای هر یک نفر 1000 دلار است و اگر شما یک خانواده 4 نفره باشید هزینه شما حداقل 3000 دلار خواهد بود.

قصد داریم یک مقایسه کلی در خصوص کشور کانادا با اروپا و آمریکا داشته باشیم. هزینه خورد و خوراک ، هزینه ماشین و بنزین و هزینه تفریحات در کشور کانادا ارزان‌تر از اروپا و آمریکا است اما بیمه اتومبیل در کشور کانادا بسیار گران است و شما برای گرم نگه داشتن منزل خود نیاز به صرف انرژی بیشتری دارید. برای خرید ملک در کشور کانادا با توجه به منطقه انتخابی باید بودجه مختلفی در نظر بگیرید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در کانادا

قیمت برخی کالاهای اساسی در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی در کشور کانادا و قیمت روز برخی از کالای ضروری زندگی را مورد بررسی دقیق قرار می‌دهیم:

نان تست در بسته 650 گرمی بین 2 الی 3 دلار

نان معمولی مشابه لواش 3 دلار

تخم مرغ شانه 12 عددی 4 دلار

شیر به ازای هر لیتر 2 دلار

کره مارگارین 250 گرمی 3 دلار

پنیر خامه ای 250 گرمی 3 دلار

ماست به ازای هر کیلوگرم 4 دلار

بستنی دو لیتری 5 دلار

مربای نیم کیلویی 6 دلار

عسل به ازای هر یک کیلو 16 دلار

قند و شکر هر کیلو 2 الی 4 دلار

روغن مایع 2 الی 3 دلار

گوشت گوساله هر کیلوگرم 12 دلار

مرغ 8 دلار

تن ماهی 250 گرمی 6 دلار

ماکارونی 900 گرمی 3 دلار

برنج هر کیلو 2 دلار

کاهو هر عدد 2 دلار

سیب زمینی به ازای هر یک کیلوگرم 3 دلار

ارقام نوشته شده در این بخش به صورت تقریبی است و با توجه به سیستم اقتصادی در جهان نرخ محصول به صورت دوره‌ای در حال تغییر است.

اقتصاد در کانادا

اقتصاد در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور کانادا از دسته ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. این کشور دارای منابع عظیم نفت و گاز است و در زمینه صادرات مواد معدنی نیز حرف اول را در دنیا می‌زند یکی از دلایل موفقیت اقتصاد در کشور کانادا تنوع روند اقتصادی است که توانسته به نوبه خود بسیار ارزشمند باشد.

کشور کانادا در زمینه اورانیوم و روی رتبه اول در دنیا و در زمینه آلومینیوم ، طلا و سرب رتبه سوم در دنیا را به خود اختصاص داده است دارای یک پنجم آب‌های شیرین در جهان است که رقم قابل قبولی است. در آخرین آماری که به دست ما رسیده است کشور کانادا در لیست ده کشور برتر تولیدکننده در دنیا قرار دارد. بیشترین شرکت‌های تولید این کشور در دو استان کبک و انتاریو قرار دارد. در استان کبک شرکت‌های مواد غذایی و چوب بسیار قدرتمند ظاهر شده‌اند و استان انتاریو در زمینه کاغذ و مواد صنعتی شیمیایی به رشد بالای 22 درصد رسیده است. این کشور به نوبه خود در زمینه اقتصاد رشد بسیار خوبی را شامل می‌شود به طوری که هر بخش آن از بخش دیگر مجزا است. کشور کانادا در زمینه نفت و گاز طبیعی و همینطور فلزات توانسته رتبه خوب صادراتی را شامل شود. این کشور در زمینه آهن و فولاد و همینطور پلاستیک و پنبه در سال2020 رتبه اول را کسب کرده است. خرید خانه در کشورکانادا با توجه به میزان بودجه شما تعیین می‌شود.

امنیت مالی و اقتصادی در کانادا

امنیت مالی و اقتصادی در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت مالی و اقتصادی در کشور کانادا را بر اساس هر استان مورد بررسی قرار می‌دهیم. بریتیش کلمبیا در کشور کانادا از نظر تولید ناخالص داخلی رتبه سوم را دارد اما یکی از دلایلی که ما در ابتدا این استان را مورد ارزیابی قرار دادیم فضای کاری بسیار مدرن آن است و در واقع در این استان اگر شما درصد کمی هم از یک فن سر در آورید از امنیت درآمدزایی برخوردار خواهید شد تنوع درآمدزایی در این استان بسیار زیاد است.

استان کبک در کشور کانادا بالاترین امنیت مالی اقتصادی در سال 2020 را به خود اختصاص داده و رتبه اول را دارد علت آن نیز مشخص است در این استان به طور کلی تا چشم کار می‌کند شرکت‌های تولیدی در زمینه‌های مختلف است استان کبک برای کار یک انتخاب هوشمندانه است اما برای زندگی کمی کسل کننده به نظر می‌رسد متوسط درآمدزایی در این استان 18 درصد بیش از سایر استان‌های کشور کانادا است و این رقم نشان از امنیت اقتصادی بالای استان کبک است. انتاریو از سال 2016 تا به امروز در لیست استان‌های مشهور درآمدزایی در کشور کانادا قرار گرفته است به طوری که در زمینه کاغذ و منسوجات به رتبه بالایی رسیده است و اینطور که آمارها نشان می‌دهد در سال 2019 و 2020 این استان رتبه اول را به خود اختصاص خواهد داد. در نظر داشته باشید که تجهیزات صنعتی مخابراتی در کشور کانادا نیز از نظر درآمدزایی در وضعیت بسیار عالی قرار دارد و اینطور که شواهد نشان می‌دهد این کشور به نوبه خود توانسته روند افزایشی اقتصادی را رقم بزند.

امنیت در کانادا

امنیت در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت از دیگر پارامترهای مهم در مهاجرت محسوب می‌شود. کشور کانادا در لیست ده کشور امن جهان قرار دارد. آنچه در کشور کانادا بسیار به چشم می‌خورد صلح است به این معنی که مردم این کشور بزرگترین مشکلات را نیز با آرامش حل می‌‌کنند و صلح و آرامش خود یکی از ارکان اصلی امنیت محسوب می‌شود.امن‌ترین شهرهای کشور کانادا مونترال و ونکوور است که در این شهرها خبری از جرم و جنایت نیست. ایرانیان در کشور کانادا از امنیت بالا برخوردار هستند در این کشور به طور کلی جرم و جنایت در سال 2020 به حداقل رسیده است و قوانین بسیار دشواری در سطح شهر حاکم است. کنترل جرم در کشور کانادا با توجه به وسعت زیاد آن کمی سخت است اما نتیجه خوبی به همراه دارد. شاید نیاز باشد در جوامع عمومی مراقب کیف دستی خود باشید. در کشور کانادا به کودکان بسیار ارزش گذاشته می‌شود و کودک دزدی در این کشور آمار بسیار کمی دارد به طوری که در تمامی مناطق این کشور محافظ قدرتمند برای کودکان دیده می‌شود.

 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کانادا

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تا صحبت از ویزای همراه در کشور کانادا می‌شود به طور کلی ویزای تحصیلی به چشم می‌خورد. در نظر داشته باشید که اگر فردی در کشور کانادا مشغول به تحصیل باشد همسر و فرزندان وی تا زمانی که مشغول به تحصیل است می‌توانند در کنار او باشند برای این کار روش های مختلفی وجود دارد. یکی از روش‌های موجود ویزای توریستی همراه است. این ویزا برای همراهان دانشجو صادر می‌شود و مدت آن حداکثر 6 ماه است. فرد متقاضی می‌تواند درخواست خود را همزمان با ویزای تحصیلی ارائه دهد. این ویزا TRV نام دارد. هزینه درخواست این ویزا 100 دلار و همینطور 85 دلار برای انگشت نگاری نیاز است. دومین روشی که برای ویزای همراه وجود دارد ویزای اجازه کار همراه است. در صورتی که شما در یکی از موسسات در کشور کانادا به صورت تمام وقت پذیرفته شده باشید می‌‌توانید برای همسر خود نیز درخواست ویزای همراه نمایید. این ویزا به همسر شما اجازه می‌دهد که به صورت تمام وقت در کشور کانادا مشغول به کار شود. در نظر داشته باشید که هزینه این ویزا نیز 155 دلار تعیین شده است و 85 دلار برای انگشت نگاری نیاز است. نیاز است که مدارک شما و مدارک همسرتان به طور دقیق ارائه شود. کشور کانادا در زمینه ویزای همراه سختگیری‌های خود را کمتر کرده است و این روند می‌تواند به نفع افراد باشد. یک نوع مجوز کار آزاد نیز وجود دارد که کمی پیچیده تر است اما در لیست قوانین کشور کانادا برای مهاجرت قرار دارد. شرایط اقامت در کشور کانادا برای کسانی که اطلاعات به روزی در این زمینه دارند هرگز کار دشواری نخواهد بود.

ازدواج خارجی ها در کانادا

ازدواج خارجی ها در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ازدواج با یک تبعه کانادایی باید دقیقا 18 سال شما به اتمام رسیده باشد قبل از این سن مجاز برای ازدواج نخواهد بود. به طور کلی در کشور کانادا دو نوع مراسم ازدواج قانونی وجود دارد. مراسم مذهبی و مراسم مدنی. مراسم مذهبی از طریق سازمان‌های مذهبی صورت گرفته و مراسم مدنی توسط یک قاضی و یا یک فرد روحانی صورت می‌گیرد. در صورتی که فرد متأهل باشد اجازه ازدواج مجدد ندارد و در کشور کانادا داشتن بیش از یک همسر برخلاف قانون است. در صورتی که فرد قبلاً ازدواج کرده باشد باید ثابت نماید که از همسر قبلی جدا شده و یا وی در قید حیات نیست. ازدواج اجباری، ازدواج صوری و همینطور ازدواج با افراد کمتر از 18 سال در این کشور مجاز نیست.

در کشور کانادا یک قانون طلاق برای همه وجود داشت و فرقی نمی‌کند که شما در کلان شهر و یا استان این کشور زندگی می‌کنید. روند طلاق به این صورت است که از طریق دادگاه خانواده درخواست طلاق داده می‌شود این کار می‌تواند به صورت جداگانه از سوی زن و مرد و یا به صورت مشترک صورت بگیرد. درخواست به سه بخش تقسیم می‌شود. درخواست طلاق، درخواست سرپرستی و درخواست خرجی و نحوه تقسیم وظایف.

برای اینکه روند طلاق به طور دقیق به ثمر بنشیند باید دلایل قانع کننده‌ای داشته باشد یکی از روش‌ها این است که شما و همسرتان یک سال قبل از درخواست طلاق جدا از هم زندگی کرده باشید. همینطور عدم تعادل روحی و جسمی نیز می‌تواند دلیل خوبی برای طلاق در کشور کانادا باشد.

در صورتی که کشور دیگری را برای روند ازدواج  یا طلاق یک فرد کانادایی انتخاب کرده‌اید با ترجمه رسمی آن را به ارگان مربوطه در کشورکانادا تحویل دهید.

اجاره خانه در کانادا

اجاره خانه در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش اطلاعات جالبی به شما ارائه می‌دهیم که قطعاً به دردتان خواهد خورد. یک نکته مهم اولیه برای اجاره خانه در کشور کانادا این است که بهترین زمان برای یافتن خانه در این کشور از ماه آوریل تا ژوئن است. در این ماه همه کسانی که تمایل به جابه‌جایی داشته باشند منزل خود را سه ماه قبل به آگهی گذاشته‌اند. روند اجاره‌خانه در کشور کانادا به این صورت است که پس از اینکه در سایت‌های املاک یک منزل را پسندید به مشاوره مربوطه اطلاع می‌دهید او با صاحب‌خانه وارد صحبت می‌شود. در این میان نیاز است که توانایی پرداخت مستأجر به طور دقیق مشخص شود. کردیت چک برای همین کار در نظر گرفته می‌شود تا مشخص شود که قبلاً بد حساب بوده‌اید یا خیر. مستأجر می‌بایست یک شخص را به عنوان ضامن معرفی نماید او باید شاغل باشد و در قرارداد نوشته شده امضای CO-SIGNER داشته باشد. درآمد فرد ضامن بسیار مهم است و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

در صورت نداشتن ضامن معتبر می‌توانید از یک روش دیگر وارد شوید به عنوان مثال اجاره شش ماه را زودتر پرداخت نمایید. در هر صورت شما به عنوان یک فردی که قرار است در کانادا منزل اجاره نماید باید به صاحب خانه ثابت کنید که مشکل مالی ندارید.

به طور کلی چهار دسته‌بندی برای اجاره‌خانه در کشور کانادا وجود دارد که ما شهر تورنتو را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

اجاره‌خانه در شهر تورنتو کشور کانادا شاید کمی گران به نظر برسد. آپارتمان یک خوابه در صورتی که در مرکز شهر قرار داشته باشد نیاز به هزینه 1838 دلار کانادا بوده و همان آپارتمان دور از مرکز شهر 1431 دلار کانادا هزینه در بر دارد. آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 3200 دلار کانادا و دور از مرکز شهر 2245 دلار کانادا هزینه در بر دارد. تورنتو از شهرهای گران قیمت کشور کانادا است مثلا شما برای اجاره یک آپارتمان در یک خوابه دور از مرکز شهر در شهر کالگری نیاز به 960 دلار دارید که به نسبت از تورنتو ارزان‌تر است.

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما در شهرهای کوچک کشور کانادا و یا روستاها می‌توانید با بودجه 70000 دلار یک خانه خوب خریداری نمایید. ساحل غربی ونکوور و همینطور بریتیش کلمبیا بالاترین قیمت خانه را به خود اختصاص می‌دهد. نرخ خانه در استان‌های مختلف این کشور را به صورت تقریبی مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

میانگین قیمت خانه در استان بریتیش کلمبیا 699000 دلار است. در استان انتاریو 517000 دلار، استان آلبرتا 400000 دلار و استان کبک 303000 دلار است. این استان‌|ها در لیست استان‌های گران قیمت کشور کانادا قرار دارد. امکانات و شرایط زندگی در این استان‌ها بسیار عالی است. در صورتی که به دنبال فضایی ارزان‌تر و مناسب‌تر هستید می‌توانید استان مانیتوبا را انتخاب نمایید. میانگین قیمت خانه در این استان 284000 دلار بوده و ارزان‌ترین استان در کشور کانادا برای خرید خانه استان نیوبرانسویک است که هزینه خرید خانه در این استان 174000 دلار تعیین شده است که به نسبت سایر استان‌ها ارزان‌تر است.

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور کانادا از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش‌های پیش روی شماست که می‌تواند در زمانی کم سبب اقامت این کشور برای شما و خانواده‌تان شود. شما برای ثبت شرکت در کشور کانادا باید پارامترهای مهمی را مدنظر قرار دهید. در ابتدا نیاز است که نوع و حوزه فعالیت شرکت مشخص باشد قطعاً باید به سراغ روش سود‌ده باشید. سپس باید بازار کانادا را مورد ارزیابی قرار دهید تا مشخص شود در بازار کار این کشور بیشترین تقاضا در چه مسیری است پس از آن نوبت به تهیه بیزینس پلن است که از اهمیت بالایی برخوردار است. ساخت ایده و همینطور بررسی قوانین و مقررات مربوط به این کشور از دیگر موارد بسیار مهم محسوب می‌شود. مراحل ثبت شرکت در کشور کانادا به طور کلی 4 گزینه مهم را در بر می‌گیرد. در ابتدا باید نام‌گذاری شرکت به طور دقیق مشخص شود. نام باید منحصر به فرد باشد ، گزینه دوم ثبت عنوان شرکت است و برای ثبت نهایی آن نهایتاً 90 روز زمان دارید. نامی که انتخاب می‌کنید باید معرف کسب و کار شما باشد.زندگی درکشورکانادا می‌تواند با میل خودتان باشد. کافی است همه چیز را در نظر بگیرید.

گزینه‌های بعدی انتخاب روال دقیق ثبت شرکت است که در مسیر مالکیت مطلق قرار دارد و یا به صورت مشارکتی دنبال می‌شود. همینطور نمایندگی و شعبات و تعاونی نیز در این راستا پر اهمیت هستند. فرض کنید قرار است به استان کبک رفته و ثبت شرکت داشته باشید در ابتدا باید فرم ثبت عنوان شرکت را ارسال کنید که با هزینه همراه است. این فرم به دفتر ثبت شرکت‌ها در مونترال یا کبک سیتی می‌رسد و سپس نوبت به ارسال نسخه فرانسوی فرم است. ثبت شرکت در استان‌های مختلف کشور کانادا با هم فرق داشته و یکسان نخواهد بود.

انواع ویزا و انواع اقامت در کانادا

انواع ویزا و انواع اقامت در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به کشور کانادا انواع ویزا پیش روی شما است اگر قصد دارید در این کشور تحصیل کنید ویزای تحصیلی گزینه مناسبی است در صورتی که به دنبال کسب و کار باشید می‌توانید از ویزا کار کشور کانادا استفاده نمایید. در صورتی که سرمایه خوبی دارید کشور کانادا شما را مورد استقبال قرار می‌دهد و ویزای سرمایه‌گذاری در اختیار شما قرار می‌گیرد. افرادی که قصد دارند با یک تبعه کانادایی ازدواج نمایند از اقامت ازدواج این کشور استفاده خواهند کرد. در نظر داشته باشید که به طور کلی شرایط زندگی در کشور کانادا بسیار عالی است و روش‌های ورود به این کشور نیز متنوع است. ویزای کارآفرینی و ثبت شرکت دو گزینه بسیار عالی در کشور کانادا محسوب می‌شود که برای جوانانی که ایده‌های ناب دارند یک انتخاب بی نظیر است. در هر یک از روش‌های انتخابی تا به اینجا در صورتی که روند اقامتی به درستی طی شود می‌توانید اقامت موقت خود را تبدیل به دائم نموده و پس از گذشت 5 سال به پاسپورت این کشور فکر کنید. اقامت از طریق تولد نیز در کشور کانادا به نسبت سایر کشورها آسان‌تر است. ویزای توریستی ، ویزای پزشکی و اضطراری از دیگر روش‌های ورود به این کشور به صورت کوتاه مدت است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کانادا

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که دارای اقامت دائم در کشور کانادا هستند از تسهیلات بیمه و درمان به طور کامل بهرمند می‌شوند. اقامت دائم یعنی شما اجازه کار و زندگی در کشور کانادا را دارید اما هنوز شهروند آن کشور محسوب نمی‌شوید. در صورتی که اقامت دائم داشته باشید می‌توانید از بیمارستان‌های دولتی این کشور با هزینه بسیار کم استفاده نمایید. به شما شرایط درمان‌های رایگان در بیماری‌های سخت داده می‌شود. تسهیلات درمانی به طور دقیق به شما و همسر و فرزندانتان تعلق می‌گیرد. به عنوان مثال در صورتی که یک عمل سخت در این کشور داشته باشید به سادگی شرایطی فراهم می‌شود تا بتوانید با هزینه‌ای بسیار ارزان بیماری خود را پشت سر بگذارید. بیمه درمانی بخشی از امکانات موجود است به عنوان  مثال شما می‌توانید از امکانات آتش‌سوزی برای منزل خود نیز استفاده نمایید و بیمه زلزله نیز به ملک خریداری شما تعلق می‌گیرد. پوشش بیمه در کشور کانادا بسیار قوی است به طوری که بیمه اتومبیل از دسته بیمه‌های گران قیمت این کشور است.

خدمات بانکی و مالی در کانادا

خدمات بانکی و مالی در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک‌های کشور کانادا خدمات متفاوتی ارائه می‌دهد اما برخی از این خدمات رایگان بوده و برخی دیگر با هزینه همراه است. شما برای افتتاح حساب در برخی از بانک‌های این کشور باید هزینه پرداخت نمایید اما در برخی از بانک‌های دیگر این روند رایگان است. در صورتی که شارژ ماهانه را در ابتدای حساب پرداخت نمایید یک سری خدمات از قبیل صدور دسته چک و یا دریافت پول از کشور ایران برای شما با هزینه‌های کمتری همراه است.

برای باز کردن حساب در بانک‌های کشور کانادا در ابتدا نیاز به پرداخت هزینه ماهانه حساب است. ارائه خدمات بانکی اینترنتی و کارت اعتباری برای خدمات بانکی از دیگر موضوعات مهم محسوب می‌شود. میزان سود حساب پس‌انداز و امکان واریز و دریافت پول از ایران به سایر کشورها نیز می‌تواند به نوبه خود بسیار ارزشمند باشد.

در بین بانک‌های کشور کانادا 5 بانک در لیست بانک‌های قدرتمند جهانی قرار دارند. که عبارت است از : RBC ، TD، SCOTIA، BMO، CIBC. مجموع دارایی این بانک‌ها از 333.9 الی 655.0 در نظر گرفته شده است.

بدیهی است که رقم دقیق دارایی متغیر است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در کانادا

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ورود به کشور کانادا نیاز به ویزای شینگن ندارید یعنی شما می‌توانید ویزای مالتی کشور کانادا را اخذ نمایید به این ترتیب این اجازه به شما داده می‌شود که به تعداد بیش از یک بار ورود و خروج داشته باشید. پس از ورود به کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور می‌توانید برای ویزای شینگن اقدام نمایید به این ترتیب به شما اجازه داده می‌شود که به کشورهایی که عضو شینگن هستند ورود و خروج نمایید ( 27 کشور در این لیست قرار دارد). در نظر داشته باشید که ویزای شینگن برای اثبات بازگشت شما از سفر به کانادا است با داشتن ویزای شینگن به آفیسر کانادا ثابت می‌کنید که اگر قصد شما ماندن در کشور دیگری بود همان جا درخواست خود را مطرح می‌کردید.

 

تشابهات فرهنگی کانادا با ایران

تشابهات فرهنگی کانادا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

در این بخش قصد داریم تشابه و تفاوت‌های فرهنگی بین کشور کانادا و ایران را مورد ارزیابی قرار دهیم. یکی از مهمترین تفاوت‌هایی که بین مردم کانادا با ایران دیده می‌شود به این صورت است که بیش از 90 درصد از مردم اوتاوا بسیار شادتر از ایرانیان هستند. در این کشور خبری از تبعیض نیست یعنی بانوان می‌توانند کاملاً پوشیده باشند و یا لباس‌های راحتی به تن کنند . در کشور کانادا 90 درصد از هزینه‌ها زیر نظر بیمه پرداخت می‌شود. اما در ایران بهترین پزشکان وجود دارند به طوری که تعداد پزشکانی که در شهر تهران وجود دارد بسیار بیشتر از پایتخت کانادا است.

در کشور کانادا همه مردم خوشرو هستند و حتی افرادی که از نظر مالی در وضعیت خوبی نیستند نیز لبخند به لب دارند.

شباهت‌هایی که بین مردم کانادا و ایرانیان دیده می‌شود به این صورت است که در این کشور نیز وعده‌های نهار و شام بیش از صبحانه مورد علاقه مردم است. مردم کشور کانادا مانند ایرانیان دوست دارند سواحل را برای تعطیلات انتخاب نمایند. روابط عاطفی در این کشور مانند ایران است. آقایان در کشور کانادا علاقه زیادی به مادر خود دارند. در کشور کانادا سلفی گرفتن بسیار رایج است . روش خرید در فروشگاه‌های کشور کانادا مانند ایران است. در بخش‌های تفریحی این کشور اتاق مخصوصی برای محافظت از کودکان دیده می‌شود که امروزه در ایران نیز بسیار زیاد وجود دارد.

 

اعیاد و تعطیلات رسمی در کانادا

اعیاد و تعطیلات رسمی در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روز سال نو در کشور کانادا یکم ژانویه است و از نظر قانونی در تمام استان‌های این کشور این تاریخ تعطیل رسمی است. در این روز مردم در مهمانی‌ها بوده و یا به سراغ مناطق روستایی کشور می‌روند. مهمانی‌های شبانه در این تاریخ بسیار رواج دارد.

عید فطر در کشور کانادا برای مردم مسلمان این کشور بسیار مشهور است و جشن سه روزه در پیش دارد. روز کریسمس ارتدوکس در کشور کانادا در تاریخ 7 ژانویه است که به روز میلاد مسیح مشهور است. در این روز افراد به کلیسا رفته و تا هشتم ژانویه چراغ روشن می‌کنند و مناجات می‌کنند.

روز گروندهاگ در تاریخ 2 فوریه در کشور کانادا بوده که این روز به بیرون آمدن موش خرما از لانه‌اش مشهور است. روز ولنتاین در کشور کانادا بسیار مشهور است و به روز عشق شهرت دارد و تاریخ آن 14 فوریه بوده و در این روز افراد به هم هدیه می‌دهند. روز ولنتاین تعطیل رسمی نیست.

از دیگر مناسبت‌های مهم در کشور کانادا می‌توان به روز پرچم ملی کشور کانادا اشاره کرد. روز میراث ملی در یوکن آخرین جمعه ماه فوریه است که مدارس تعطیل بوده و جشن‌های سالیانه در یوکن برگزار می‌شود. مسابقات مهیجی در این روز فراهم شده است.

روز سینت دیورد در تاریخ یکم مارس در کشور کانادا جشن گرفته می‌شود در این روز افراد لباسی مانند گل نرگس زرد رنگ به تن دارند.

کاروان شادی سه شنبه در کشور کانادا بسیار مشهور است و به روز پنکیک مشهور است. این روز پر است از اتفاقات شاد و دوست‌داشتنی که قطعاً برای کودکان و جوانان یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود.

دین در کانادا

دین در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیش از یک میلیون مسلمان مهاجر در کشور کانادا زندگی می‌کند. این افراد در شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور و وندوز زندگی می‌کنند. در کشور کانادا بیش از 360 مسجد اسلامی وجود دارد. در این کشور طبق آماری که در سال2020 به دست ما رسیده است 67 درصد مسیحی وجود دارد، در حدود 23 درصد بی دین هستند و 3 درصد دین اسلام دارند. همینطور 1 درصد هندو هستند و در حدود بیش از یک درصد نیز دارای دین سیک می‌باشند. به میزان یک درصد بودایی بوده و کمتر از یک درصد از مردم کشور کانادا یهودی هستند.

تنوع نژادی در کشور کانادا به این صورت است که در حدود 76 درصد اروپایی در این کشور زندگی می‌کنند و 14 درصد آسیایی مهاجر در کشور کانادا اعلام شده است. در کشور کانادا قانونی به اسم منع حجاب وجود ندارد و هر موضوعی در این زمینه قطعاً شایعه است به طوری که شما با حجاب هم می‌توانید گواهینامه رانندگی دریافت نمایید در مکان‌های عمومی حضور داشته باشید و همینطور استخدام شده و کسب و کار داشته باشید.

در خصوص استفاده از روبند در این کشور به دلیل وجود یک سری مسائل امنیتی جلوگیری می‌شود. در نظر داشته باشید که در کشور کانادا عدم اصرار بر دین به شکل استاندارد مورد تأیید قرار گرفته است. در نظر داشته باشید که در این زمینه انعطاف و احترام به شکل یکجا پیش می‌رود.

تفریح در کانادا

تفریح در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین بازی‌های زمستانی در کشور کانادا اسکی بازی است. پیست‌های اسکی در این کشور بسیار عجیب و غریب و پر از پیچ و خم هستند و کسانی که به اسکی علاقمند باشند در این کشور بسیار لذت خواهند بود.

پرش از بالای مرتفع‌ترین قله‌های کانادا از دسته تفریحات مربوط به استان کبک است که برای افرادی که به دنبال ماجراجویی بوده و از ارتفاع نمی‌ترسند یک گزینه بسیار مهیج است. این ورزش سبب می‌شود آدرنالین خونتان بیشتر شود. بانجی جامپینگ یکی از گزینه‌های بسیار عالی است که در منطقه مسکونی اوتاوه فراهم شده است و تجربه‌ای تکرار نشدنی محسوب می‌شود. این پرش به صورتی است که تا حدود 200 فوت ارتفاع دارد.

از دیگر تفریحات بسیار مفرح در کشور کانادا ملاقات با خرس قطبی است. چرچیل از دسته شهرهای خاص در دنیا محسوب می‌شود که به شما اجازه می‌دهد حیات وحش را در یک قدمی خود داشته باشید. در این منطقه وسایل نقلیه توندرا وجود دارد که در بین برف و یخ حرکت می‌کند. در نظر داشته باشید که این روند سبب می‌شود با خرس‌ها دوست شوید و به آنها غذا دهید.

قایقرانی در رودخانه زیبای کشور کانادا می‌تواند یک تجربه بسیار عالی باشد. در نظر داشته باشید که رودخانه بو در منطقه بنف قرار دارد این رودخانه با تمام رودخانه‌هایی که تا به امروز دیده‌اید فرق دارد. شما به یک قایق سواری وحشتناک دعوت می‌شوید و در محدوده راکی قایق سواری می‌کنید. آگوست بهترین زمان برای این تفریح است.

 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در کانادا

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور کانادا دارای یازده هزار و هشتصد دستگاه اتوبوس است. در این کشور هزار و چهارصد و سی  واگن مترو وجود دارد.  حدود پانصد سیستم حمل و نقل عمومی دیده شده و دارای پانصد قطار سبک شهری است. تعرفه‌ها و قوانین وسایل حمل و نقل در شهرهای مختلف کشور کانادا با هم فرق دارد. شما در پرداخت هزینه‌ها می‌توانید از پول نقد استفاده کنید و یا سکه‌های مخصوص مترو ارائه دهید.

اتوبوس‌ها و متروها در زمان‌های منظمی از روز یا شب در ایستگاه‌های مخصوص توقف می‌کنند. جلوی اتوبو‌س‌ها صندلی‌هایی وجود دارد که با علامت زرد رنگ مشخص شده‌اند این صندلی‌ها مخصوص افراد سالمند و همینطور معلولان است. در کشور کانادا خطوط شبانه نیز وجود دارد که blue line نام نهاده شده است. بلیط‌های تک سفره مترو در این کشور 3 دلار قیمت دارند. خطوط راه آهن ویژه از دسته گزینه‌های گران قیمت هستند. کرایه ماشین در این کشور با توجه به مسیر جابجایی شما بین 35 الی 80 دلار در روز هزینه به خود اختصاص می‌دهد.

فرهنگ کانادا

فرهنگ کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور کانادا تنها در صورتی می‌توانید یک شخص را به اسم خاص صدا کرده که از وضعیت غیر رسمی خارج شده باشید.

صمیمی شدن در شرکت‌های کانادایی بسیار دیر شکل می‌گیرد و این موضوع در لیست قوانین و فرهنگ این کشور قرار دارد.

ادب و احترام در کشور کانادا حرف اول را می‌زند و سن در این میان اهمیتی ندارد به طوری که باید به هم احترام بگذارند و سعی کنند نگاه محبت آمیز به هم داشته باشند. برای سلام و احوالپرسی در کشور کانادا به هم دست داده می‌شود و باید ارتباط چشمی نیز برقرار شود به طوری که لبخند بر لب باشد.

در این کشور اگر شخصی با موضوعی مخالف است باید به طور دقیق و صریح مخالفت خود را اعلام کند. در نظر داشته باشید که سبک‌های ارتباطی در این کشور بیشتر به شکل حضوری و عملی است و وضعیت نیمه رسمی همیشه باید رعایت شود.

زندگی شخصی افراد نباید بازگو شود. زبان بدن در کشور کانادا بسیار دیده می‌شود به طوری که برای ارتباط بیشتر از دست و صورت استفاده می‌شود. فرانسوی زبانان در کشور کانادا رک‌تر هستند و انرژی بیشتری دارند در صورتی که انگلیسی زبانان در این کشور کمی احتیاط می‌کنند و در صحبت خود جوانب را در نظر می‌گیرند.

هنر کانادا

هنر کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور کانادا در زمینه بازیگری بسیار خبره هستند و سینما در این کشور به نوبه خود بسیار ارزشمند است به طوری که شهرک‌های سینمایی متعددی در بخش‌های مختلف این کشور دیده می‌شود.

موسیقی دومین علاقه مردم در این کشور بوده به طوری که در حدود 40 درصد از مردم به موسیقی راک علاقه دارند و 25 درصد نیز موسیقی‌های عامه پسند را ترجیح می‌دهند . در این کشور موسیقی محلی و موسیقی کلاسیک نیز رشد خوبی داشته است. یک سبک جدید موسیقی در کشور کانادا دیده می‌شود که کانتری نام دارد که بسیار خاص بوده و طرفداران مخصوص به خود را دارد.

اغلب نقاشان در کشور کانادا بانوان هستند و زنان کانادایی بسیار علاقمند به هنر نقاشی هستند به طوری که در سال 2016 بهترین نقاشی طبیعت به یک بانوی کانادایی تعلق گرفته است.

کشور کانادا هنرهای خیابانی در کشور کانادا بسیار رواج دارد به طوری که تئاترهای شهری با تعرفه‌های ارزان و مناسبی در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

ورزش در کانادا

ورزش در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تفریحات ورزشی در کشور کانادا بسیار رواج دارد به طوری که یکی از مهمترین مشهورترین ورزش‌های این کشور هاکی است. در این کشور مردم به بیسبال و بسکتبال نیز بسیار علاقمند هستند. در نظر داشته باشید که کرلینگ نیز در کشور کانادا بسیار مشهور است و چند سالی است که مسابقات بسیار مهیجی در این زمینه برگزار شده است. در بازی کرلینگ بازیکن سنگی را بر روی یک صفحه یخی قرار می‌دهد و باید سنگ به طور دقیق به هدف برسد. این ورزش در لیست ورزش‌های زمستانی این کشور قرار دارد و یکی از بهترین گزینه‌های مورد علاقه ایرانیان محسوب می‌شود. بسیاری از کودکان از دوران مدرسه وارد این کشور می‌شوند.

این ورزش بیشتر در بین نوجوانان دیده می‌شود و از کیفیت بسیار زیادی برخوردار است به طوری که در سال 2015 کشور کانادا توانسته رتبه بالایی در این ورزش به نام خود ثبت نماید.

خرافات در کانادا

خرافات در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور کانادا نیز مانند ایران زدن به تخته بسیار رواج دارد. این کار برای زمان‌هایی که قرار است از چشم زخم دوری شود استفاده می‌شود.

در کشور کانادا مردم معتقد هستند که اگر کسی بتواند با یک فوت شمع تولدش را خاموش کند به همه آرزوهایش می‌رسد. در صورتی که گربه سیاه به طرفتان بیاید یک نوع بدشانسی بوده و در این کشور افراد معتقد هستند در صورتی که گوش چپ خارش کند فردی در مورد شما بدگویی می‌کند در ایران افراد این مثال را برای خارش بینی می‌زنند.

خارش کف پا در کشور کانادا به این معنی که سفری در پیش روی دارید و باید خودتان را آماده کنید.

در کشور کانادا عدد 13 به طور کلی نحس است به طوری که در برخی از برج‌ها و همینطور شماره‌های آسانسور خبری از عدد 13 نیست.

در تورنتو مهاجران چینی زیادی وجود دارد به طوری که تلفظ عدد 4 به زبان چینی به معنی مرگ است به این ترتیب در این شهر نیز استفاده از رقم 4 به حداقل رسیده است.

شایعات در مورد کانادا

شایعات در مورد کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بازار شایعات همیشه داغ است به خصوص اگر بخواهید به یک کشور مهاجرت کنید.

یک شایعه که در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور کانادا دیده می‌شود به این صورت است که اگر فرد خارجی باشد نمی‌تواند در این کشور سرمایه‌گذاری نماید که این مورد به هیچ عنوان صحت ندارد.

شما به عنوان یک فرد خارجی می‌توانید در کشور کانادا ملک خریداری نمایید و هیچ مانعی در این زمینه وجود ندارد.

مردم کشور کانادا به افراد غیر کانادایی رفتار مناسبی دارند و هیچ نوع پرخاشگری در این کشور وجود ندارد بنابراین شایعات در این زمینه را باور نکنید.

در این کشور می‌توانید از تورهای گردشگری بین شهری استفاده کنید و شایعه‌ای مبنی بر اینکه این تورها برای خارجیان نیست دروغ است.

 

موارد ممنوعه در کانادا

موارد ممنوعه در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما در این کشور نمی‌توانید پول زیادی با خود به همراه داشته باشید و داشتن پول نقد بیش از یک مقدار مشخص عموماً ممنوع است.

حمل و نقل مواد منفجره و همینطور اسلحه در کشور کانادا غیر مجاز است. افراد نمی‌توانند با خود مواد مخدر حمل و نقل نمایند. گوشت و مواد لبنی در این کشور به میزان زیاد نباید حمل شود و مشکل ساز خواهد بود. افراد نمی‌توانند در سفرهای برون کشوری گیاه و گل و خاک را به عنوان سوغات ببرند!

بیش از 200 نخ سیگار جرم محسوب می‌شود و مشکل ساز خواهد بود. در نظر داشته باشید که شما در کشور کانادا در صورتی که به یک فرد کانادایی بی‌احترامی نمایید به مشکل بر می‌خورید و زیر سوال می‌روید در نظر داشته باشید که هر نوع تعرض به بانوان در این کشور پیگرد قانونی بسیار شدیدی به همراه دارد

خطرات احتمالی برای افراد مقیم کانادا

خطرات احتمالی برای افراد مقیم کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در نظر داشته باشید که در کشور کانادا با توجه به قوانین مخصوص به رانندگی در ابتدا باید در زمان عبور و مرور از خیابان ها دقت بیشتری نمایید و احتمال اینکه در معرض خطر باشید وجود دارد. فرزندان شما باید با استفاده از سرویس‌های مخصوصی که از سوی مدرسه اعلام شده رفت و آمد نمایند و استفاده از خودروهای متفرقه در این کشور مشکل‌ساز خواهد بود.

در صورتی که به میزان زیادی از طلا و یا پول نقد استفاده نمایید به مشکل برخورده و احتمال بروز خطر برای شما زیاد است.

دقت نمایید که کشور کانادا به طور کلی از دسته کشورهای امن محسوب می‌شود و خطرات احتمالی برای افرادی که مقیم این کشور هستند بسیار کم است.

تشابهات قوانین کانادا با ایران

تشابهات قوانین کانادا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از قوانین بسیار مهم در کشور کانادا که مشابه با ایران است نوع احوالپرسی است. در این کشور افراد در زمان احوالپرسی برای هم سر تکان می‌دهند و این رویه تبدیل به یک قانون کلی و یا یک عادت همیشگی شده است.

در کشور کانادا اگر یک فرد نتواند از حق خود دفاع نماید باید به سراغ مراجع قانونی برود. در این کشور نیز مانند ایران حمل اسلحه و همینطور حمل مواد مخدر یک جرم محسوب می‌شود.

 در شهر پترولیا در انتاریو نمی‌توانید سوت بزنید و فریاد بکشید و حتی آواز خواندن نیز در خیابان‌ها ممنوع است.

در این کشور در یک معامله می‌توان از تعداد مشخصی سکه استفاده کرد.

در شهر تورنتو پریدن داخل دریاچه شهر تورنتو غیر قانونی است.

اسکی در کشور کانادا بعد از غروب آفتاب ممنوع است.

 

گواهینامه و خرید ماشین در کانادا

گواهینامه و خرید ماشین در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شما یک وسیله نقلیه در کشور کانادا خریداری کرده‌اید در ابتدا باید وسیله نقلیه خود را در اداره راهنمایی و رانندگی به ثبت برسانید در نظر داشته باشید که برای ثبت نیاز است که یک سری شرایط به طور دقیق رعایت شود. اول اینکه باید در یکی از استان‌های کشور کانادا مقیم باشید. باید وسیله نقلیه دارای سند رسمی باشد. نیاز است که بیمه داشته باشد. معاینه فنی از دسته موارد بسیار مهم است و در صورتی که به درستی پیش نرود جریمه خواهند شد. تصادفی بودن خودرو نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که پرونده‌های تصادف آن به سرانجام رسیده باشد. شما برای خرید خودرو در کشور کانادا از نمایندگی‌های معتبر خدماتی استفاده نمایید سایت‌هایی نیز وجود دارد که این روند را برای شما آسان‌تر می‌کند. در نظر داشته باشید که یک سایت رسمی برای بررسی تصادفی بودن خودرو وجود دارد که با وارد نمودن شماره‌شناسایی آن در این سایت می‌توانید میزان جریمه و شرایط تصادفی بودن خودرو را مورد ارزیابی قرار دهید.

در صورتی که فرد گواهینامه معتبر رانندگی خارجی داشته باشد می‌تواند تا 120 روز در این کشور رانندگی کند. اداره راهنمایی و رانندگی این کشور گواهینامه معتبر از برخی از کشورها را بدون آزمون مجدد تأیید می‌کند و شرایط تعویض با گواهینامه کانادا نیز فراهم می‌شود. خرید ماشین در کشور کانادا به روش لیز به این صورت است که هر ماه مبلغی را پرداخت کرده و بین 24 الی 60 ماه زمان برای این کار در نظر گرفته می‌شود. در این دوره اجازه انتقال به شخص سوم نیز فراهم شده است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کانادا

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت و کنسولگری ایران در کانادا جایی است که باید تمام ایرانیان مقیم کانادا اطلاعاتی درباره ی آن داشته باشند. سفارت ایران در کانادا جایی است که امور رسمی ایرانیان در آن انجام می شود. همانطور که می دانید روابط سیاسی بین دولت ایران و کانادا خوب نیست. ایران در این کشور تنها یک کنسولگری دارد و آن در شهر اتاوا می باشد. تمامی مهاجران ایرانی باید به این محل مراجعه نمایند و سفارت دیگری در کانادا موجود نیست.

 

شکل 1سفارت و کنسولگری ایران در کانادا

آدرس سفارت و کنسولگری ایران در کانادا

Embassy of The Islamic Republic of Iran (Consular Section)
245 Metcalfe St.
Ottawa, ON, K2P 2K2

Phone: 613 2334726

Fax: 613 2364726

Email: [email protected]

Website: www.salamiran.org

خدمات سفارت و کنسولگری ایران در کانادا برای اتباع ایرانی

خدمات سفارت و کنسولگری ایران در کانادا و اتباع ایرانی چند مورد است. به عنوان مثال اگر فرزند یک ایرانی در کانادا متولد شده باشد می تواند شناسنامه او را از سفارت ایرانی دریافت نماید. ایرانی هایی که در کانادا اقامت دارند برای ثبت رسمی ازدواج و طلاق خود باید به کنسولگری ایران مراجعه نمایند. در صورت فوت اتباع ایرانی باید گواهی فوت را نیز از این سفارت دریافت نمود. اگر یکی از اتباع ایرانی دچار مسائل سیاسی و یا غیره در کانادا شود و وارد زندان گردد، امور مربوط به آن فرد از طرف سفارت خانه ایران مورد بررسی قرار می گیرد. چنانچه قصد انجام تجارت بین کشور کانادا و ایران را دارید باید اسناد و مدارک را در کنسولگری ایران تایید گردد.

چنانچه برای ورود به کار و شغلی نیاز به گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشید باید به سفارت خانه ایران مراجعه نمایید. همچنین برای تنظیم انواع وکالت نامه های رسمی می توانید از طریق کنسولگری ایران اقدام نمایید.

 تمام خدمات فوق به طور تمام و کمال در سفارت و کنسولگری ایران در کانادا انجام می گردد.

در زیر به برخی از سوالات متداول را پاسخ می دهیم.

 

شکل 2سفارت و کنسولگری ایران در کانادا

سوالات متداول از سفارت و کنسولگری ایران در کانادا

  1. اگر خانمی در کانادا ازدواج کرده و فرزندش از یک فرد غیر ایرانی باشد، آیا می تواند برای دریافت شناسنامه برای فرزندش اقدام نماید؟

خیر، این خانم باید از مراجع رسمی کانادا اقدام به گرفتن شناسنامه از سفارت و کنسولگری ایران در کانادا برای فرزندش بکند و حتی در صورتی که قصد داشته باشد با فرزند خود به ایران سفر کند باید اقدام به گرفتن پاسپورت نماید.

  1. اگر افراد ایرانی مقیم کانادا هنوز برای فرزند خود شناسنامه نگرفته باشد، آیا می تواند برای او گذرنامه تهیه کند؟

خیر، برای گرفتن پاسپورت مدارکی مورد نیاز است که یکی از آنها شناسنامه می باشد. قبل از اقدام به هر کاری باید برای فرزند خود شناسنامه بگیرد.

  1. برای تمدید پاسپورت چه مراحلی طی می شود و چه مدت زمانی برای این کار لازم است؟

این کار نیاز به مدت زمان 3 الی 4 هفته نیازمند است و باید به طور حضوری به سفارت خانه مراجعه نمایید. مدت زمان ذکر شده بستگی به حجم کاری در کنسولگری دارد.

در اصل سفارت و کنسولگری ایران در کانادا مانند نماینده ایران در آن کشور می باشد. اتباع ایرانی می توانند تمام کارهای قانونی خود را از همین طریق به انجام برسانند. در حال حاضر روابط ایران و کانادا از سفیر به کاردار نزول پیدا کرده. در طی اتفاقات سیاسی سفیر خود را از این کشور فراخوانده و تنها کاردار امور مربوط به اتباع ایرانی را انجام می دهد. سفارت و کنسولگری ایران در کانادا سفیر ندارد و صرفا با کاردار اداره می گردد.

مرحل اخذ پاسپورت کانادا

مرحله اول: گزینش

در این مرحله اداره مهاجرت به کانادا مدارک متقاضی را بررسی می کند و بعد از تایید، گواهی به نام CSQ (Cetificat de Sélection du Québec را صادر می نماید.

مرحله دوم: پذیرش

بعد از رد کردن مرحله گزینش دولت فدرال کانادا شما را تحت آزمایشات پزشکی و چک امنیتی قرار می دهد و بعد از گذراندن این مراحل پذیرش انجام می شود.

استان کبک در کانادا انتخابی عالی برای مهاجرت است. زیبایی این استان در کانادا بسیار جلوه گری می کند. این استان تاریخ 400 ساله دارد و دارای محیطی پر جنب و جوش می باشد. دانشگاه لاوال دانشگاهی فرانسوی زبان است که در این استان قرار دارد و در بین دانشگاه های کانادا رتبه 13 را دارد. سفارت و کنسولگری ایران در کانادا در اتاوا قرار دارد.

نوع پوشش مردم کانادا

نوع پوشش مردم کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر بخش از کشور کانادا را که نگاه کنید لباس‌های مربوط به خود دارند و مسلمانان لباس‌های پوشیده به تن می‌کنند و در سواحل در کنار افراد بی‌حجاب به سادگی ظاهر می‌شوند. در جشن‌ها بانوان باید لباس‌های مخصوص زنانه به تن کنند و استفاده از لباس‌های مردانه نیمه گشاد برای آقایان یک رسم همیشگی است. کودکان اغلب شلوارک به تن دارند. در محیط مدرسه استفاده از لباس‌های باز ممنوع است و افراد باید از لباس‌های کمی رسمی‌تر استفاده کنند. شما با لباس‌های مجلسی نمی‌توانید وارد ادارات این کشور شوید و باید از لباس‌های یک دست و یک رنگ و ساده به شکل رسمی استفاده نمایید. در تفریحات و پیک نیک استفاده از لباس‌های راحتی بلامانع است. عموماً در این کشور به عقاید افراد در زمینه لباس به خوبی توجه می‌شود و هیچ نوع تعصبی در این زمینه وجود ندارد.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی کانادا

جغرافیا و شرایط آب و هوایی کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کانادا از نظر وسعت بزرگترین کشور آمریکای شمالی محسوب شده است این کشور پس از روسیه بزرگترین کشور جهان است. این کشور بیش از 7000 کیلومتر پهنا دارد. کانادا بیشترین بخش آمریکای شمالی را اشغال کرده است. این کشور با الاسکا از سمت شمال غرب هم مرز است. کشور کانادا دارای 10 استان سه سرزمین و 5 منطقه اصلی است.

شهرهایی که دارای جمعیت بیشتری هستند از نظر آب و هوا در وضعیت ملایم‌تری قرار دارند. به عنوان مثال شهر ایکالویت به دلیل اینکه در زیر قطب شمال قرار دارد همیشه دارای آب و هوای سرد است. خط ساحلی بریتیش کلمبیا دارای آب و هوای ملایم است . زمستان‌های این استان نیز ملایم بوده و خبری از سرمای سوزناک نیست.

بخش‌های غربی کشور کانادا در تابستان دارای رطوبت کمتری هستند. در نظر داشته باشید که ناحیه آتلانتیک در فصل زمستان به دمای منفی ده درجه سانتی گراد نیز می‌رسد. در نظر داشته باشید که این ناحیه به طور کلی دارای نوسانات شدیدی است. آب و هوای کشور کانادا از آمریکا و بخش غربی اروپا سردتر است. در طول سال دمای هوا در طول روز 15 الی 30 درجه متغیر خواهد بود.

غذاهای کانادا

غذاهای کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پوتین یکی از غذاهای بسیار مشهور کشور کانادا محسوب می‌شود که طعم بی‌نظیر آن در ذهن‌ها نقش می‌بندد. این غذا با استفاده از سیب‌زمینی سرخ شده و همینطور قطعات پنیر تهیه شده است سس مخصوص آن با آب گوشت تهیه می‌شود و طعم بسیار ورایی دارد. این غذا ارزان قیمت است.

بنوک از دیگر غذاهای خوش طعم این کشور بوده که بسیار اشتها آور است در نظر داشته باشید که این غذا به دو شکل ترد و پف کرده تهیه می‌شود و یک نوع نان خوشمزه و مشهور است.

تارت‌های کره‌ای کشور کانادا بسیار مشهور هستند به طوری که از آرد مخصوص و کره و شکر و تخم مرغ تهیه می‌شود و از دسته غذاهای سنتی این کشور است.

رول خرچنگ نوا اسکوشن از دسته غذاهای دریایی شگفت انگیز است که طعم بسیار دلچسبی دارد و به نوبه خود از دسته محبوب‌ترین غذاهای خوش طعم در این کشور است.

بیگل مونترال یک نوع نان شیرین به شکل حلقوی است که با دانه‌های کنجد و خشخاش تزیین شده است. این نان بسیار خوش طعم است.

پای سسکتون طعمی مشابه با بادام دارد و برای عصرانه یک انتخاب بسیار عالی است. در نظر داشته باشید که این غذا برای کودکان نیز بسیار مقوی است.

گوشت دودی مونترال یک غذا بین المللی بوده که در رستوران‌های سایر کشورها نیز دیده می‌شود سس خردل به همراه گوشت‌های رولی از موارد بسیار مهم در تهیه این غذا است.

آخرین ویرایش: 2020-04-25 03:14:58 20,169