x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در کانادا

کشور کانادا «Canada» پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است. مساحت این کشور بیش از 7000 کیلومترمربع است. کانادا بیشترین بخش آمریکای شمالی را اشغال کرده. این کشور با آلاسکا از سمت شمال غرب هم‌مرز است. کشور کانادا دارای 10 استان، سه سرزمین و 5 منطقه اصلی است. شهرهایی که دارای جمعیت بیشتری هستند، ازنظرِ آب‌وهوا در وضعیت ملایم‌تری قرار دارند.

مقدمه

مقدمه

باید در نظر داشته باشید که کشور کانادا ازنظرِ پیشرفت و نوع ساختار اقتصادی و حتی تحصیل، آمریکای دوم است. این مسئله به این معنا است که کانادا، سطح رفاه بسیار بالایی را به شما ارائه خواهد داد و اگر درزمینۀ فعالیتی که انجام می‌دهید متخصص و پرتلاش باشید، زندگی در کانادا بهترین گزینه مقابل برای شما است؛ البته مسئله مهم دیگر مهاجرپذیر بودن کانادا است و این مسئله سبب شده تا از کنار هم قرار گرفتن فرهنگ‌های مختلف، معیاری براساس قانون بسازد که برای هر فردی زندگی استاندارد و لذت‌بخش به‌دوراز نژادپرستی، قوانین و رسومات سخت‌گیرانه یا آزاردهنده رقم بزند. کسانی که از یکی دانشگاه‌های کانادا مثل «مک‌گیل» «McGill University» فارغ‌التحصیل شده باشند، به‌راحتی می‌توانند بعد از اتمام تحصیل شغل مناسب خود را پیدا کنند و از این نظر دغدغه‌ای نخواهند داشت. در ضمن توجه داشته باشید که اجازه کار دانشجویی هم به افراد داده می‌شود.

از ارزان‌ترین شهر‌های کانادا می‌توان مونترآل «Montreal»، کبک «Quebec»، همیلتون «Hamilton» و... را نام برد. ونکوور «Vancouver» و تورنتو «Toronto» هم در لیست گران‌ترین شهر‌ها قرار می‌گیرند و به شما پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر چیز، شهر موردِنظر و مناسب خود را انتخاب کنید. کانادا کشوری بسیار آرام و ‌دور از جنگ و درگیری است و این امر سبب شده است تا اقتصادی پایدار و مطمئن داشته باشد. نرخ تورم پایین و میزان درآمد روبه‌رشد افراد از بارزترین مزایای ساختار اقتصادی فعال و مطمئن این کشور است که زندگی در کانادا را بسیار هیجان‌انگیز و خواستنی کرده است.

مسلماً میزان هزینه‌ها و کیفیت زندگی شما بسیار به شهری که برای زندگی انتخاب می‌کنید وابسته است. زبان اصلی کشور کانادا انگلیسی است و صحبت به زبان فرانسوی در بعضی از مناطق این کشور رایج است.

همان‌طور که اشاره شد، هزینه‌های زندگی در کانادا بسیار وابسته به شهر یا مکانی است که شما برای زندگی انتخاب کرده‌اید. توجه داشته باشید که مراجع مختلفی سالانه یا در مدت‌زمان‌های مشخص، لیستی از ریز هزینه‌ها در مناطق مختلف کانادا را ارائه می‌کنند و ما به شما توصیه می‌کنیم که برای آگاهی بیشتر درزمینۀ هزینه‌های زندگی در کانادا سری به وب‌سایت «Numbeo» بزنید.

مشاوره زندگی در کانادا
فهرست

هنر کانادا

هنر کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور کانادا درزمینۀ بازیگری بسیار خبره هستند و سینما در این کشور به‌نوبۀ خود بسیار ارزشمند است به‌طوری‌که شهرک‌های سینمایی متعددی در بخش‌های مختلف این کشور دیده می‌شود. موسیقی دومین علاقه مردم در این کشور است به‌طوری‌که در حدود 40% از مردم به موسیقی راک «Rock» علاقه دارند و 25% نیز موسیقی‌های عامه‌پسند را ترجیح می‌دهند. در این کشور موسیقی محلی «Folk music» و موسیقی کلاسیک «Classical Music» نیز رشد خوبی داشته است. یک سبک جدید موسیقی در کشور کانادا دیده می‌شود که کانتری «Country Music» نام دارد که بسیار خاص بوده و طرفداران مخصوص به خود را دارد. اغلب نقاشان در کشور کانادا بانوان هستند و زنان کانادایی بسیار علاقه‌مند به هنر نقاشی هستند به‌طوری‌که در سال 2016 بهترین نقاشی طبیعت به یک بانوی کانادایی تعلق گرفته است.

کشور کانادا هنرهای خیابانی در کشور کانادا بسیار رواج دارد به‌طوری‌که تئاترهای شهری با تعرفه‌های ارزان و مناسبی در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

دین در کانادا

دین در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیش از یک‌میلیون مسلمان مهاجر در کشور کانادا زندگی می‌کنند. این افراد در شهرهای تورنتو «Toronto»، مونترآل «Montreal»، ونکوور «Vancouver» زندگی می‌کنند. در کشور کانادا بیش از 360 مسجد اسلامی وجود دارد. در این کشور طبق آماری که در سال 2020 به دست ما رسیده است 67% مسیحی وجود دارد، در حدود 23% بی دین هستند و 3% دین اسلام دارند. همین‌طور 1% هندو هستند و در حدود بیش از 1% نیز دارای دین سیک «Sikhism» هستند. به میزان 1% بودایی بوده و کمتر از 1% از مردم کشور کانادا یهودی هستند. تنوع نژادی در کشور کانادا به این صورت است که در حدود 76% اروپایی در این کشور زندگی می‌کنند و 14% آسیایی مهاجر در کشور کانادا اعلام شده است. در کشور کانادا قانونی به اسم منع حجاب وجود ندارد و هر موضوعی در این زمینه قطعاً شایعه است به‌طوری‌که شما باحجاب هم می‌توانید گواهینامه رانندگی دریافت نمایید در مکان‌های عمومی حضور داشته باشید و همین‌طور استخدام شده و کسب‌وکار داشته باشید. در خصوص استفاده از روبند در این کشور به‌دلیل وجود یک سری مسائل امنیتی جلوگیری می‌شود.

در نظر داشته باشید که در کشور کانادا عدم اصرار بر دین به شکل استاندارد مورد تأیید قرار گرفته است و  انعطاف و احترام به شکل یک‌جا پیش می‌رود.

فرهنگ کانادا

فرهنگ کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور کانادا تنها در صورتی می‌توانید یک شخص را به اسم خاص صدا کرده که از وضعیت غیررسمی خارج‌شده باشید. صمیمی شدن در شرکت‌های کانادایی بسیار دیر شکل می‌گیرد و این موضوع در لیست قوانین و فرهنگ این کشور قرار دارد. ادب و احترام در کشور کانادا حرف اول را می‌زند و سن در این میان اهمیتی ندارد؛ به‌طوری‌که باید همه به هم احترام بگذارند و سعی کنند نگاه محبت‌آمیز به هم داشته باشند. برای سلام و احوالپرسی در کشور کانادا به هم دست می‌دهند و باید ارتباط چشمی برقرار شود و حتما لبخند بر لب باشد. در این کشور اگر شخصی با موضوعی مخالف است باید به‌طور دقیق و صریح مخالفت خود را اعلام کند. در نظر داشته باشید که سبک‌های ارتباطی در این کشور بیشتر به شکل حضوری و عملی است و وضعیت نیمه‌رسمی همیشه باید رعایت شود. زندگی شخصی افراد نباید بازگو شود. زبان بدن در کشور کانادا بسیار دیده می‌شود؛ به‌طوری‌که برای ارتباط بیشتر از دست و صورت استفاده می‌شود.

فرانسوی‌زبانان در کشور کانادا رک‌تر هستند و انرژی بیشتری دارند درصورتی‌که انگلیسی‌زبانان در این کشور کمی احتیاط می‌کنند و در صحبت خود جوانب را در نظر می‌گیرند.

غذاهای کانادا

غذاهای کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • بیگل مونترال «Montreal Bagel‎» یک نوع نان شیرین به شکل حلقوی است که با دانه‌های کنجد و خشخاش تزیین شده است. این نان بسیار خوش‌طعم است.
 • پای سسکتون «Saskatoon Berry Pie» طعمی مشابه با بادام دارد و برای عصرانه یک انتخاب بسیار عالی است. در نظر داشته باشید که این غذا برای کودکان نیز بسیار مقوی است.
 • تارت‌های کره‌ای «Butter Tart» کشور کانادا بسیار مشهور هستند؛ به‌طوری‌که از آرد مخصوص، کره، شکر و تخم‌مرغ تهیه می‌شوند و از دسته غذاهای سنتی این کشور محسوب می‌شوند.
 • بنوک «Bannock» از دیگر غذاهای خوش‌طعم این کشور است که بسیار اشتها آور است. در نظر داشته باشید که این غذا به دو شکل ترد و پف کرده تهیه می‌شود و یک نوع نان خوشمزه و مشهور است.
 • رول خرچنگ نوا اسکوشن «Nova Scotian Lobster Roll» از دسته غذاهای دریایی شگفت‌انگیز است که طعم بسیار دل‌چسبی دارد و به‌نوبهٔ خود از دسته محبوب‌ترین غذاهای خوش‌طعم در این کشور است.
 • گوشت دودی مونترآلی «Montreal-Style Smoked Meat» یک غذا بین‌المللی است که در رستوران‌های سایر کشورها نیز دیده می‌شود سس خردل به همراه گوشت‌های رولی از موارد بسیار مهم در تهیه این غذا است.
 • پوتین «Poutine» یکی از غذاهای بسیار مشهور کشور کانادا محسوب می‌شود که طعم بی‌نظیر آن در ذهن‌ها نقش می‌بندد. این غذا با استفاده از سیب‌زمینی سرخ‌شده و همین‌طور قطعات پنیر تهیه‌شده است و سس مخصوص آن با آب‌گوشت تهیه می‌شود و طعم بسیار لذیذی دارد. توجه داشته باشید که این غذای لذیذ و خوشمزه ارزان‌قیمت است.

امنیت در کانادا

امنیت در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت یکی پارامترهای بسیار مهم در مهاجرت محسوب می‌شود. کشور کانادا در لیست ده کشور امن جهان و کشورهایی که برای مهاجرت کاری و زندگی بهترین گزینه هستند، قرار دارد. آنچه در کشور کانادا بسیار به چشم می‌خورد صلح است؛ به این معنی که مردم این کشور بزرگ‌ترین مشکلات را با آرامش حل می‌کنند و صلح و آرامش خود یکی از ارکان اصلی امنیت محسوب می‌شود. امن‌ترین شهرهای کشور کانادا مونترال و ونکوور است که در این شهرها خبری از جرم و جنایت نیست. ایرانیان در کشور کانادا از امنیت بالا برخوردار هستند. در این کشور به‌طورکلی جرم و جنایت در سال 2020 به حداقل رسیده است و قوانین بسیار دشواری در سطح شهر حاکم است. کنترل جرم در کشور کانادا با توجه به وسعت زیاد آن کمی سخت است؛ اما نتیجه خوبی به همراه دارد. شاید نیاز باشد در جوامع عمومی مراقب کیف‌دستی خود باشید.

در کشور کانادا کودکان بسیار باارزشند و حمایت می‌شوند. کودک‌دزدی در این کشور آمار بسیارکمی دارد.

اقتصاد در کانادا

اقتصاد در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور کانادا از دسته ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. این کشور دارای منابع عظیم نفت و گاز است و درزمینۀ صادرات مواد معدنی نیز حرف اول را در دنیا می‌زند یکی از دلایل موفقیت اقتصاد در کشور کانادا تنوع روند اقتصادی است که توانسته به‌نوبۀ خود بسیار ارزشمند باشد. بهتر است که بدانید کشور کانادا درزمینۀ اورانیوم و روی نیز رتبه اول در دنیا و درزمینۀ آلومینیوم، طلا و سرب رتبه سوم در دنیا را به خود اختصاص داده است و دارای یک پنجم آب‌های شیرین در جهان است که رقم قابل قبولی است. در آخرین آماری که به دست ما رسیده است کشور کانادا در لیست ده کشور برتر تولیدکننده در دنیا قرار دارد. بیشترین شرکت‌های تولید این کشور در دو استان کبک «Quebec City» و انتاریو «Ontario» قرار دارد.

در استان کبک شرکت‌های مواد غذایی و چوب بسیار قدرتمند ظاهر شده‌اند و استان انتاریو درزمینۀ کاغذ و مواد صنعتی شیمیایی به رشد بالای 22% رسیده است. این کشور به‌نوبۀ خود درزمینۀ اقتصاد رشد بسیار خوبی را شامل می‌شود به‌طوری‌که هر بخش آن از بخش دیگر مجزا است. کشور کانادا درزمینۀ نفت و گاز طبیعی و همین‌طور فلزات توانسته رتبه خوب صادراتی را به دست آورد.

این کشور درزمینهٔ آهن و فولاد و همین‌طور پلاستیک و پنبه در سال 2020 رتبه اول را کسب کرده است. خرید خانه در کشور کانادا باتوجه‌به میزان بودجه شما تعیین می‌شود.

ورزش در کانادا

ورزش در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تفریحات ورزشی در کشور کانادا بسیار رواج دارد به‌طوری‌که یکی از مهم‌ترین مشهورترین ورزش‌های این کشور هاکی «Hockey» است. در این کشور مردم به بیس‌بال «Baseball» و بسکتبال «Basketball» نیز بسیار علاقه‌مند هستند. در نظر داشته باشید که کرلینگ «Curling» نیز در کشور کانادا بسیار مشهور است و چند سالی است که مسابقات بسیار مهیجی در این زمینه برگزار شده است. در بازی کرلینگ بازیکن سنگی را بر روی یک صفحه یخی قرار می‌دهد و باید سنگ به‌طور دقیق به هدف برسد. این ورزش در لیست ورزش‌های زمستانی این کشور قرار دارد و یکی از بهترین گزینه‌های موردعلاقه ایرانیان محسوب می‌شود. بسیاری از کودکان از دوران مدرسه وارد این کشور می‌شوند. این ورزش بیشتر در بین نوجوانان دیده می‌شود و از کیفیت بسیار زیادی برخوردار است به‌طوری‌که در سال 2015 کشور کانادا توانسته رتبه بالایی در این ورزش به نام خود ثبت نماید.

تفریح در کانادا

تفریح در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین بازی‌های زمستانی در کشور کانادا اسکی بازی «Ski» است. پیست‌های اسکی در این کشور بسیار عجیب‌وغریب و پر از پیچ‌وخم هستند و کسانی که به اسکی علاقه‌مند باشند در این کشور بسیار لذت خواهند بود. پرش از بالای مرتفع‌ترین قله‌های کانادا از دسته تفریحات مربوط به استان کبک است که برای افرادی که به دنبال ماجراجویی بوده و از ارتفاع نمی‌ترسند یک گزینه بسیار مهیج است. این ورزش سبب می‌شود آدرنالین خونتان به بالاترین حد ممکن برسد. بانجی جامپینگ «Bungee jumping» یکی از گزینه‌های بسیار عالی است که در منطقه مسکونی اوتاوه فراهم شده است و تجربه‌ای تکرار نشدنی محسوب می‌شود. این پرش به‌صورتی است که تا حدود 200 فوت ارتفاع دارد.

از دیگر تفریحات بسیار مفرح در کشور کانادا ملاقات با خرس قطبی است. چرچیل «Churchill» از دسته شهرهای خاص در دنیا محسوب می‌شود که به شما اجازه می‌دهد حیات‌وحش را در یک قدمی خود ببینید. در این منطقه وسایل نقلیه توندرا وجود دارد که در بین برف و یخ حرکت می‌کند. در نظر داشته باشید که این روند سبب می‌شود با خرس‌ها دوست شوید و به آن‌ها غذا دهید. قایق‌رانی در رودخانه زیبای کشور کانادا می‌تواند یک تجربه بسیار عالی باشد. در نظر داشته باشید که رودخانه بو «Bow River» در منطقه بنف «Banff» قرار دارد این رودخانه با تمام رودخانه‌هایی که تا به امروز دیده‌اید فرق دارد. شما به یک قایق‌سواری وحشتناک دعوت می‌شوید و در محدوده راکی قایق‌سواری می‌کنید. آگوست بهترین زمان برای این تفریح است.

خرافات در کانادا

خرافات در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور کانادا مانند ایران زدن به تخته بسیار رواج دارد. این کار برای زمان‌هایی که قرار است از چشم‌زخم دوری شود استفاده می‌شود. در کشور کانادا مردم معتقد هستند که اگر کسی بتواند با یک فوت شمع تولدش را خاموش کند، به همه آرزوهایش می‌رسد. درصورتی‌که گربه سیاه به طرفتان بیاید یک نوع بدشانسی بوده و در این کشور افراد معتقد هستند، درصورتی‌که گوش چپ خارش کند فردی در مورد شما بدگویی می‌کند در ایران افراد این مثال را برای خارش بینی می‌زنند. خارش کف پا در کشور کانادا به‌معنای آن است که سفری در پیش روی دارید و باید خودتان را آماده کنید. در کشور کانادا عدد 13 به‌طور کلی نحس است؛ به‌طوری‌ که در برخی از برج‌ها و همین‌طور شماره‌های آسانسور خبری از عدد 13 نیست. در تورنتو مهاجران چینی زیادی وجود دارد؛ به‌طوری‌ که تلفظ عدد 4 به زبان چینی به معنی مرگ است و به‌این‌ترتیب در این شهر استفاده از رقم 4 به حداقل رسیده است.

اجاره خانه در کانادا

اجاره خانه در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش اطلاعات جالبی به شما ارائه می‌دهیم که قطعاً به دردتان خواهد خورد. یک نکته مهم اولیه برای اجاره خانه در کشور کانادا این است که بهترین زمان برای یافتن خانه در این کشور از ماه آوریل «April» تا ژوئن «June» است. در این ماه همه کسانی که تمایل به جابه‌جایی داشته باشند منزل خود را سه ماه قبل به آگهی گذاشته‌اند.

روند اجاره خانه در کشور کانادا به این صورت است که پس ‌از اینکه در سایت‌های املاک یک منزل را پسندید به مشاوره مربوطه اطلاع می‌دهید او با صاحب‌خانه وارد صحبت می‌شود. در این میان نیاز است که توانایی پرداخت مستأجر به‌طور دقیق مشخص شود. کردیت چک برای همین کار در نظر گرفته می‌شود تا مشخص شود که قبلاً بد حساب بوده‌اید یا خیر. مستأجر می‌بایست یک شخص را به‌عنوان ضامن معرفی نماید او باید شاغل باشد و در قرارداد نوشته‌شده امضای «CO-SIGNER» داشته باشد. درآمد فرد ضامن بسیار مهم است و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در صورت نداشتن ضامن معتبر می‌توانید از یک روش دیگر وارد شوید به‌عنوان‌مثال اجاره شش ماه را زودتر پرداخت نمایید. درهرصورت شما به‌عنوان یک فردی که قرار است در کانادا منزل اجاره نماید باید به صاحب‌خانه ثابت کنید که مشکل مالی ندارید.

به‌طورکلی چهار دسته‌بندی برای اجاره خانه در کشور کانادا وجود دارد که ما شهر تورنتو را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم:

 • آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 3200 دلار کانادا و دور از مرکز شهر 2245 دلار کانادا هزینه در بر دارد.
 • تورنتو از شهرهای گران‌قیمت کشور کانادا است مثلاً شما برای اجاره یک آپارتمان در یک‌خوابه دور از مرکز شهر در شهر کالگری نیاز به 960 دلار دارید که به نسبت از تورنتو ارزان‌تر است.
 • اجاره خانه در شهر تورنتو کشور کانادا شاید کمی گران به نظر برسد. آپارتمان یک‌خوابه درصورتی‌که در مرکز شهر قرار داشته باشد نیاز به هزینه 1838 دلار کانادا بوده و همان آپارتمان دور از مرکز شهر 1431 دلار کانادا هزینه در بر دارد.

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما در شهرهای کوچک کشور کانادا و یا روستاها می‌توانید با بودجه 70000 دلار یک خانه خوب خریداری نمایید. ساحل غربی ونکوور و همین‌طور بریتیش کلمبیا بالاترین قیمت خانه را به خود اختصاص می‌دهد. نرخ خانه در استان‌های مختلف این کشور را به‌صورت تقریبی مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. میانگین قیمت خانه در استان بریتیش کلمبیا 699000 دلار است. در استان انتاریو 517000 دلار، استان آلبرتا 400000 دلار و استان کبک 303000 دلار است. این استان‌ها در لیست استان‌های گران‌قیمت کشور کانادا قرار دارد. امکانات و شرایط زندگی در این استان‌ها بسیار عالی است. درصورتی‌که به دنبال فضایی ارزان‌تر و مناسب‌تر هستید می‌توانید استان منیتبا «Manitoba» را انتخاب نمایید.

میانگین قیمت خانه در این استان 284000 دلار بوده و ارزان‌ترین استان در کشور کانادا برای خرید خانه استان نیوبرانزویک «New Brunswick» است که هزینه خرید خانه در این استان 174000 دلار تعیین شده است که به نسبت سایر استان‌ها ارزان‌تر است.

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور کانادا از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش‌های پیش روی شما است که می‌تواند در زمانی کم سبب اقامت این کشور برای شما و خانواده‌تان شود. شما برای ثبت شرکت در کشور کانادا باید پارامترهای مهمی را مدنظر قرار دهید. در ابتدا نیاز است که نوع و حوزه فعالیت شرکت مشخص باشد قطعاً باید به سراغ روش سود دِه باشید. سپس باید بازار کانادا را مورد ارزیابی قرار دهید تا مشخص شود در بازار کار این کشور بیشترین تقاضا در چه مسیری است پس از آن نوبت به تهیه بیزینس پلن «Business Plan» است که از اهمیت بالایی برخوردار است. ساخت ایده و همین‌طور بررسی قوانین و مقررات مربوط به این کشور از دیگر موارد بسیار مهم محسوب می‌شود. مراحل ثبت شرکت در کشور کانادا به‌طورکلی 4 گزینه مهم را در برمی‌گیرد که به شرح زیر است:

 1. ثبت شرکت در استان‌های مختلف کشور کانادا باهم فرق داشته و یکسان نخواهد بود.
 2. در ابتدا باید نام‌گذاری شرکت به‌طور دقیق مشخص شود، نام شرکت باید منحصربه‌فرد باشد.
 3. گزینه دوم ثبت عنوان شرکت است و برای ثبت‌نهایی آن نهایتاً 90 روز زمان دارید. نامی که انتخاب می‌کنید باید معرف کسب‌وکار شما باشد. زندگی درکشورکانادا می‌تواند با میل خودتان باشد. کافی است همه‌چیز را در نظر بگیرید.
 4. گزینه‌های بعدی انتخاب روال دقیق ثبت شرکت است که در مسیر مالکیت مطلق قرار دارد و یا به‌صورت مشارکتی دنبال می‌شود. همین‌طور نمایندگی و شعبات و تعاونی نیز در این راستا پراهمیت هستند. فرض کنید قرار است به استان کبک رفته و ثبت شرکت داشته باشید در ابتدا باید فرم ثبت عنوان شرکت را ارسال کنید که با هزینه همراه است. این فرم به دفتر ثبت شرکت‌ها در مونترال یا کبک سیتی می‌رسد و سپس نوبت به ارسال نسخه فرانسوی فرم است.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کانادا کشوری پهناور در همسایگی قاره امریکا است و برنامه های مختلفی برای جذب مهاجرین بخصوص مهاجرین متخصص دارد. در حالت کلی هزینه زندگی در کشور کانادا از کشورهایی مانند انگلستان و استرالیا کمتر است؛ اما به نسبت سایر کشورها مثل ایران، کشور کانادا با هزینه‌های بالاتری همراه است. هزینه زندگی در کانادا بسته به هر شهر و ایالت متغیر است و شهر‌هایی مثل ونکوور و تورنتو از سایر شهر‌ها گران‌تر هستند. روش هایی نظیر تحصیل در نظام آموزشی این کشور، ورود به واسطه سیستم نیروی کار ماهر و برنامه های مختلف کارآفرینی برای مهاجرین قابل دستیابی است. در ادامه این مقاله جزییات هزینه زندگی در کانادا برای بخش های مختلف را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

هزینه زندگی در کانادا از نظر شهریه دانشگاه و هزینه دانشجویی

کانادا به طور فزاینده ای به یک مقصد تحصیلی محبوب تبدیل شده است که دانشجویان بین المللی را به خصوص در سال های گذشته جذب نموده است. کانادا دارای بیش از 30 دانشگاه است که براساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی ایجاد شده توسط (THE Times Higher Education) در بین بهترین موسسات دانشگاهی در سراسر جهان قرار گرفته اند. شهریه دانشگاه های کانادا کمی بالاست، اما بطور کلی پایین تر از کشورهایی مانند انگلستان، ایالات متحده یا استرالیا است. هزینه دانشگاه ممکن است سالانه متفاوت باشد، زیرا بسته به شهر یا رشته تحصیلی، تفاوت هایی را مشاهده خواهید کرد.

به عنوان مثال دانشگاه های نیوفاندلند کمترین شهریه را دارند در حالی که انتاریو گرانترین منطقه دانشجویی است. دامنه شهریه دانشگاه برای مقطع لیسانس550 تا 30.000 دلار کانادا در سال است. لیسانس های گروه پزشکی، مهندسی و علوم اجتماعی از جمله برنامه های پر هزینه برای تحصیل هستند.

شهریه برای رشته های محبوب:

 • لیسانس تجارت و مدیریت: 550 الی 56000 دلار کانادا برای یک سال
 • لیسانس علوم کامپیوتر و IT: 1.535 الی 55.500 دلار کانادا برای یک سال
 • لیسانس مهندسی و فناوری: 1.350 الی 55.000 دلار کانادا برای یک سال
 • لیسانس علوم اجتماعی: 1.025 الی 56.000 دلار کانادا برای یک سال
 • لیسانس علوم پایه: 1.780 الی 53.000 دلار کانادا برای یک سال

دامنه شهریه برای مقطع کارشناسی ارشد بین 1.750الی 65.000 دلار کانادا برای یک سال است. کارشناسی ارشد در تجارت، مهندسی، علوم کامپیوتر و حقوق گران ترین ها هستند.

شهریه برای رشته های محبوب:

 • کارشناسی ارشد تجارت و مدیریت: 2.150 الی 52.700 دلار کانادا در سال
 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر و IT: 2.125 الی 52.500 دلار کانادا در سال
 • کارشناسی ارشد مهندسی و فناوری: 2.125 الی 52.500 دلار کانادا در سال
 • کارشناسی ارشد پزشکی و بهداشت: 2،150 – 58،300 دلار کانادا در سال
 • کارشناسی ارشد علوم اجتماعی: 2.150 الی 37.000 دلار کانادا در سال

شهریه دوره دکترا در کانادا بین دانشگاه ها و دوره ها متفاوت است و به طور کلی تقریباً دو برابر شهریه دانشجویان کانادایی خواهد بود. یک استثنا برای آن، دانشگاه تورنتو است جایی که بیشتر دانشجویان مقطع دکترا بین المللی، از پاییز 2018 همان شهریه دانشجویان داخلی را پرداخت می کنند. برای نمونه ای از شهریه دکترا در کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیا 7.641 دلار در سال برای کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دوره دکترا دریافت می کند، در حالی که دکترا 10.240 دلار در سال های در دانشگاه منیتوبا می باشد. به خاطر داشته باشید که مجبور نیستید گرانترین برنامه ها را انتخاب کنید زیرا هزینه های بالاتر همیشه برابر با آموزش بهتر نیست. روی پیدا کردن شهریه و آنچه می خواهید از برنامه تحصیلی خود یاد بگیرید، متمرکز شوید.

هزینه‌های ماهیانه دانشجو در کانادا شامل هزینه خوابگاه یا خانه دانشجویی، رفت و آمد، مواد مصرفی، بیمه‌های دانشجویی، برخی سرگرمی‌ها و تفریحات مثل سینما و ... می‌شود که حدود 900 تا 1200 دلار کانادا را در بر می‌گیرد. بیمه‌های دانشجویی یک ساله و الزامی هستند. هزینه بیمه‌ها بسته به دانشگاه متغیر است؛ اما بطور حدودی 200 دلار هزینه در بر می‌گیرد. دانشجویان با استفاده از کارت دانشجویی از خدماتی بهره‌مند می‌شوند؛ به‌طور مثال هزینه 5 دلاری حمل و نقل به 3 دلار کاهش پیدا می‌کند و یا در برخی از مراکز تفریحی و ... از تخفیف دانشجویی برخوردار می‌شوند.
لازم به ذکر است دانشجویان اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند و 9 تا 12 دلار در هر ساعت دریافت می‌کنند. درآمد قانونی 800 تا 900 دلار در ماه برای دانشجویان بسیار کمک کننده است.

هزینه زندگی در کانادا از نظر مسکن

گزینه های زیادی در مورد اسکان و مسکن در کانادا وجود دارد. از اجاره کوتاه مدت و انواع مختلف خانه ها و آپارتمان های اجاره ای، تا حتی خرید ملک. طبق گفته PadMapper.com، مشخص شد که ویندسور، با 24 کلان شهر در سراسر کشور مقایسه می شود و کمترین نرخ اجاره را در کانادا دارد. حداقل اجاره خانه در ویندسور، براساس نرخ متوسط ماهانه، 750 دلار کانادا برای یک اتاق خوابه و 990 برای دو خوابه بود. سایر شهرهای اصلی پیشنهاد شده بر اساس قیمت مناسب عبارتند از:
 
اجاره دو خوابه اجاره تک خوابه شهر
890 810 سنت جان
1010 830 ساسکاچون
1080 860 رژینا
1110 880 کبک

در ادامه قیمت حدودی برخی از هزینه‌های روتین در کانادا را بیان می‌کنیم:

 • هزینه حمل ونقل، حتی مردم کانادا هم به ندرت از تاکسی استفاده می‌کنند. هزینه تاکسی در کانادا بالای 20 دلار است.
 • هزینه رستوران، شما برای یک وعده غذا و یک نوشیدنی در رستوران‌های کانادا باید 20 تا 25 دلار هزینه کنید.
 • هزینه مواد غذایی، درصورتی‌که بتوانید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا حراج‌های فصلی خرید عمده داشته باشید تا حدود 35 درصد در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. متوسط هزینه زندگی در کشور کانادا بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن برای هر یک نفر 1000 دلار است و اگر شما یک خانواده 4 نفره باشید هزینه شما حداقل 3000 دلار خواهد بود.

یک خانواده 3 تا 4 نفره به‌طور کلی 2500 تا 3000 دلار کانادا ماهیانه در تورنتو هزینه دارند. لازم به ذکر است که حقوق و درآمد افراد به خصوص در مشاغل مهندسی به اندازه‌ای است که سبب می‌شود هزینه‌های زندگی در کانادا بسیار معقول باشد.

حداقل حقوق در کانادا

حداقل حقوق در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شما یک مهاجر باشید و قصد داشته باشید که مهاجرت به کشور کانادا از طریق کار و درآمد را انتخاب نمایید باید این نکته را در ابتدا مدنظر قرار دهید که حداقل حقوق افرادی که در این کشور زندگی و کار می‌کنند چقدر است به‌این‌ترتیب مشخص می‌شود که آیا این کشور برای زندگی یک گزینه مناسب است یا خیر؟! در اواخر سال 2017 حداقل دستمزد در کشور کانادا 11.43 دلار برای هر ساعت اعلام شده بود در مقایسه با سال 2010 شاهد رشد 23 درصدی حقوق کارگران در این کشور هستیم به‌طوری‌که در سال 2010 هر کارگر تنها 9 دلار درآمد برای هر ساعت کار را به خود اختصاص می‌داد. در سال 2020 حداقل حقوق افزایش داشته است. طبق آخرین آماری که از سوی قانون اساسی کشور کانادا به دست ما رسیده است این کشور ده استان و سه قلمرو مختلف تعیین کرده است و حداقل حقوق افراد در این سه قلمرو باهم فرق دارد یعنی هر قلمرو نرخ مربوط به خود را دارد.

در سال 2020 حداقل حقوق کارگر برای هر ساعت کار 15 دلار است به‌صورتی که افرادی که در استان بریتیش کلمبیا مشغول‌به‌کار هستند حداقل 25 دلار درآمد خواهند داشت. کار در کشور کانادا برای کسانی که ازنظرِ تخصص در وضعیت خوبی هستند بسیار درآمدزا است. به‌طوری‌که می‌توان این‌طور بررسی کرد که کار در کشور کانادا با حقوق بالا یک گزینه بسیار در دسترس است. در نظر داشته باشید که مالیات در این کشور قوانین مخصوص به خود را دارد و این‌طور که مشخص شده است مدیران شرکت خود باید تصمیم بگیرند که شرایط حقوق هر فرد را چطور تعیین کنند. به میزان 60 درصد از افرادی که در کشور کانادا از حداقل حقوق استفاده می‌شود جوانان در رده سنی 15 الی 24 سال هستند.

اغلب بانوان در این کشور از حقوق کمتر از حداقل دستمزد برای هر ساعت کار برخوردار هستند. در لایحه جدید این‌طور به نظر می‌رسد که برای بانوان نرخ جدیدی تصویب می‌شود.

شایعات در مورد کانادا

شایعات در مورد کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بازار شایعات همیشه داغ است؛ به‌خصوص اگر بخواهید به یک کشور مهاجرت کنید. یک شایعه که در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور کانادا شنیده می‌شود، این است که اگر فرد خارجی باشد نمی‌تواند در این کشور سرمایه‌گذاری نماید که این مورد به‌هیچ‌عنوان صحت ندارد. شما به‌عنوانِ یک فرد خارجی می‌توانید در کشور کانادا ملک خریداری نمایید و هیچ مانعی در این زمینه وجود ندارد. در این کشور می‌توانید از تورهای گردشگری بین‌شهری استفاده کنید و شایعه‌ای مبنی بر این‌که این تورها برای خارجی‌ها نیست کاملاً دروغ است.

مردم کشور کانادا با افراد غیر کانادایی رفتار مناسبی دارند و هیچ نوع پرخاشگری در این کشور وجود ندارد؛ بنابراین به‌هیچ‌وجه شایعات در این زمینه را باور نکنید.

موارد ممنوعه در کانادا

موارد ممنوعه در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • بیش از 200 نخ سیگار جرم محسوب می‌شود و مشکل‌ساز خواهد بود.
 • افراد نمی‌توانند در سفرهای برون کشوری گیاه و گل و خاک را به‌عنوان سوغات ببرند.
 • گوشت و مواد لبنی در این کشور به میزان زیاد نباید حمل شود و مشکل‌ساز خواهد بود.
 • حمل‌ونقل مواد منفجره و همین‌طور اسلحه در کشور کانادا غیرمجاز است. افراد نمی‌توانند با خود مواد مخدر حمل‌ونقل نمایند.
 • شما در این کشور نمی‌توانید پول زیادی با خود به همراه داشته باشید و داشتن پول نقد بیش از یک مقدار مشخص عموماً ممنوع است.
 • در نظر داشته باشید که شما در کشور کانادا درصورتی‌که به یک فرد کانادایی بی‌احترامی نمایید به مشکل برمی‌خورید و زیر سؤال می‌روید.
 • باید گفت که هر نوع تعرض به بانوان در این کشور پیگرد قانونی بسیار شدیدی به همراه دارد.

نوع پوشش مردم کانادا

نوع پوشش مردم کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر بخش از کشور کانادا را که نگاه کنید لباس‌های مربوط به خود دارند و مسلمانان لباس‌های پوشیده به تن می‌کنند و در سواحل در کنار افراد بی‌حجاب به‌سادگی ظاهر می‌شوند. در جشن‌ها بانوان باید لباس‌های مخصوص زنانه به تن کنند و استفاده از لباس‌های مردانه نیمه گشاد برای آقایان یک رسم همیشگی است. کودکان اغلب شلوارک به تن دارند. در محیط مدرسه استفاده از لباس‌های باز ممنوع است و افراد باید از لباس‌های کمی رسمی‌تر استفاده کنند. شما با لباس‌های مجلسی نمی‌توانید وارد ادارات این کشور شوید و باید از لباس‌های یک دست و یک رنگ و ساده به شکل رسمی استفاده نمایید. در تفریحات و پیک‌نیک استفاده از لباس‌های راحتی بلامانع است.

عموماً در این کشور به عقاید افراد در زمینه لباس به خوبی توجه می‌شود و هیچ نوع تعصبی در این زمینه وجود ندارد.

میانگین درآمد در کانادا

میانگین درآمد در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کانادا از دسته کشورهای غنی درزمینۀ کسب‌وکار است به‌طوری‌که در این کشور درآمدزایی از روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد و درزمینۀ کارآفرینی این کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. ما متوسط درآمد در کشور کانادا را در سال‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌دهیم تا به‌طور دقیق مشخص شود که روند درآمدزایی به چه صورت است. آقایان در کشور کانادا در سال 2015 در حدود 25 دلار درآمد داشتند این رقم در سال 2016 به 27 دلار رسیده و در سال 2020 شاهد رقم 28 دلار میانگین درآمد برای مردان هستیم ارقام در وضعیت تقریبی اعلام می‌شود تا با روند درآمدزایی این کشور بیشتر آشنا شوید.

بانوان در کشور کانادا در سال 2015 دارای حقوق 21 دلار بوده که در سال 2016 به میزان 23 دلار رسیده و در سال 2020 شاهد رقم در حدود 24 دلار هستیم. کارکنان تمام‌وقت در کشور کانادا برای هر ساعت کار به‌صورت میانگین در سال 2015 در حدود 25 دلار دریافتی دارند این در حالی است که در سال 2016 این رقم به 27 دلار رسیده و در سال 2020 رقم 28 دلاری برای میانگین درآمد افراد در نظر گرفته شده است. کارکنان نیمه‌وقت در کشور کانادا برای هر ساعت کار در سال 2015 در حدود 16 دلار درآمد داشته که در سال 2016 این رقم در حدود 18 دلار و برای سال 2020 رقم 19 دلاری در نظر گرفته شده است. ارقام گفته‌شده در وضعیت متوسط درآمد برای هر ساعت با احتساب اضافه‌حقوق گفته شده است. روال کاریابی در کشور کانادا که البته در بخش بعد به‌طور دقیق بررسی شود اگر به خوبی رعایت شود می‌تواند با درآمدزایی خوبی همراه باشد. شرایط زندگی در کشور کانادا وابسته به کار و درآمد شما است.

در کشور کانادا در حدود 1/25 میلیون نفر حداقل دستمزد را دریافت کرده‌اند و حدود 8 درصد از کارمندان در این کشور حقوق‌بگیر دولت هستند. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد درآمدزایی در کشور کانادا در وضعیت خوبی قرار دارد.

ازدواج خارجی ها در کانادا

ازدواج خارجی ها در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ازدواج با یک تبعه کانادایی باید دقیقاً 18 سال شما به اتمام رسیده باشد قبل از این سن مجاز برای ازدواج نخواهد بود. به‌طورکلی در کشور کانادا دو نوع مراسم ازدواج قانونی وجود دارد. مراسم مذهبی و مراسم مدنی. مراسم مذهبی از طریق سازمان‌های مذهبی صورت گرفته و مراسم مدنی توسط یک قاضی و یا یک فرد روحانی صورت می‌گیرد. درصورتی‌که فرد متأهل باشد اجازه ازدواج مجدد ندارد و در کشور کانادا داشتن بیش از یک همسر برخلاف قانون است. درصورتی‌که فرد قبلاً ازدواج کرده باشد باید ثابت نماید که از همسر قبلی جداشده و یا وی در قید حیات نیست. ازدواج اجباری، ازدواج صوری و همین‌طور ازدواج با افراد کمتر از 18 سال در این کشور مجاز نیست.

در کشور کانادا یک قانون طلاق برای همه وجود داشت و فرقی نمی‌کند که شما در کلان‌شهر و یا استان این کشور زندگی می‌کنید. روند طلاق به این صورت است که از طریق دادگاه خانواده درخواست طلاق داده می‌شود این کار می‌تواند به‌صورت جداگانه از سوی زن و مرد و یا به‌صورت مشترک صورت بگیرد. درخواست به سه بخش تقسیم می‌شود. درخواست طلاق، درخواست سرپرستی و درخواست خرجی و نحوه تقسیم وظایف. برای اینکه روند طلاق به‌طور دقیق به ثمر بنشیند باید دلایل قانع‌کننده‌ای داشته باشد یکی از روش‌ها این است که شما و همسرتان یک سال قبل از درخواست طلاق جدا از هم زندگی کرده باشید. همین‌طور عدم تعادل روحی و جسمی نیز می‌تواند دلیل خوبی برای طلاق در کشور کانادا باشد.

درصورتی‌که کشور دیگری را برای روند ازدواج  یا طلاق یک فرد کانادایی انتخاب کرده‌اید با ترجمه رسمی آن را به ارگان مربوطه در کشور کانادا تحویل دهید.

خدمات بانکی و مالی در کانادا

خدمات بانکی و مالی در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک‌های کشور کانادا خدمات متفاوتی ارائه می‌دهد اما برخی از این خدمات رایگان بوده و برخی دیگر با هزینه همراه است. شما برای افتتاح حساب در برخی از بانک‌های این کشور باید هزینه پرداخت نمایید اما در برخی از بانک‌های دیگر این روند رایگان است. درصورتی‌که شارژ ماهانه را در ابتدای حساب پرداخت نمایید یک سری خدمات از قبیل صدور دسته‌چک و یا دریافت پول از کشور ایران برای شما با هزینه‌های کمتری همراه است. برای باز کردن حساب در بانک‌های کشور کانادا در ابتدا نیاز به پرداخت هزینه ماهانه حساب است. ارائه خدمات بانکی اینترنتی و کارت اعتباری برای خدمات بانکی از دیگر موضوعات مهم محسوب می‌شود. میزان سود حساب پس‌انداز و امکان واریز و دریافت پول از ایران به سایر کشورها نیز می‌تواند به‌نوبهٔ خود بسیار ارزشمند باشد.

در بین بانک‌های کشور کانادا 5 بانک در لیست بانک‌های قدرتمند جهانی قرار دارند. که عبارت‌اند از:

 • «ScotiaBank»
 • «TD Canada Trust»
 • «Bank of Montreal»
 • «Royal Bank of Canada» 
 • «Canadian Imperial Bank of Commerce»

مجموع دارایی این بانک‌ها از 333.9 الی 655.0 در نظر گرفته شده است. بدیهی است که رقم دقیق دارایی متغیر است.

تشابهات قوانین کانادا با ایران

تشابهات قوانین کانادا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • یکی از قوانین بسیار مهم در کشور کانادا که مشابه با ایران است نوع احوالپرسی است. در این کشور افراد در زمان احوالپرسی برای هم سر تکان می‌دهند و این رویه تبدیل به یک قانون کلی و یا یک عادت همیشگی شده است.
 • در شهر پترولیا «Petrolia» در انتاریو «Ontario» نمی‌توانید سوت بزنید و فریاد بکشید و حتی آواز خواندن نیز در خیابان‌ها ممنوع است.
 • در این کشور نیز مانند ایران حمل اسلحه و همین‌طور حمل مواد مخدر یک جرم محسوب می‌شود.
 • در کشور کانادا اگر یک فرد نتواند از حق خود دفاع کند باید به سراغ مراجع قانونی برود.
 • در شهر تورنتو «Toronto» پریدن داخل دریاچه شهر تورنتو غیرقانونی است.
 • در این کشور در یک معامله می‌توان از تعداد مشخصی سکه استفاده کرد.
 • اسکی در کشور کانادا بعد از غروب آفتاب ممنوع است.

تشابهات فرهنگی کانادا با ایران

تشابهات فرهنگی کانادا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش قصد داریم تشابه و تفاوت‌های فرهنگی بین کشور کانادا و ایران را مورد ارزیابی قرار دهیم. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که بین مردم کانادا با ایران دیده می‌شود به این صورت است که بیش از 90 درصد از مردم اوتاوا بسیار شادتر از ایرانیان هستند. در این کشور خبری از تبعیض نیست یعنی بانوان می‌توانند کاملاً پوشیده باشند و یا لباس‌های راحتی به تن کنند. در کشور کانادا 90 درصد از هزینه‌ها زیر نظر بیمه پرداخت می‌شود؛ اما در ایران بهترین پزشکان وجود دارند و تعداد پزشکانی که در شهر تهران وجود دارد بیشتر از تعداد پزشکان پایتخت کانادا است.

در کشور کانادا همه مردم خوشرو هستند و حتی افرادی که از نظر مالی در وضعیت خوبی نیستند نیز لبخند به لب دارند.

شباهت‌هایی که بین مردم کانادا و ایرانیان دیده می‌شود به این صورت است که در این کشور نیز وعده‌های نهار و شام بیش از صبحانه موردعلاقه مردم است. مردم کشور کانادا مانند ایرانیان دوست دارند سواحل را برای تعطیلات انتخاب نمایند. روابط عاطفی در این کشور مانند ایران است. آقایان در کشور کانادا علاقه زیادی به مادر خود دارند. در کشور کانادا سلفی گرفتن بسیار رایج است. روش خرید در فروشگاه‌های کشور کانادا مانند ایران است. در بخش‌های تفریحی این کشور اتاق مخصوصی برای محافظت از کودکان دیده می‌شود که امروزه در ایران بسیار زیاد وجود دارد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در کانادا

اعیاد و تعطیلات رسمی در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • روز سینت دیورد در تاریخ یکم مارس در کشور کانادا جشن گرفته می‌شود در این روز افراد لباسی مانند گل نرگس زرد رنگ به تن دارند.
 • کاروان شادی سه شنبه در کشور کانادا بسیار مشهور است و به روز پنکیک مشهور است. این روز پر است از اتفاقات شاد و دوست‌داشتنی که قطعاً برای کودکان و جوانان یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود.
 • روز سال نو در کشور کانادا یکم ژانویه است و ازنظر قانونی در تمام استان‌های این کشور این تاریخ تعطیل رسمی است. در این روز مردم در مهمانی‌ها بوده و یا به سراغ مناطق روستایی کشور می‌روند. مهمانی‌های شبانه در این تاریخ بسیار رواج دارد.
 • از دیگر مناسبت‌های مهم در کشور کانادا می‌توان به روز پرچم ملی کشور کانادا اشاره کرد. روز میراث ملی در یوکن آخرین جمعه ماه فوریه است که مدارس تعطیل بوده و جشن‌های سالیانه در یوکن برگزار می‌شود. مسابقات مهیجی در این روز فراهم شده است.
 • روز گروندهاگ در تاریخ 2 فوریه در کشور کانادا بوده که این روز به بیرون آمدن موش‌خرما از لانه‌اش مشهور است. روز ولنتاین در کشور کانادا بسیار مشهور است و به روز عشق شهرت دارد و تاریخ آن 14 فوریه بوده و در این روز افراد به هم هدیه می‌دهند. روز ولنتاین تعطیل رسمی نیست.
 • عید فطر در کشور کانادا برای مردم مسلمان این کشور بسیار مشهور است و جشن سه روزه در پیش دارد. روز کریسمس ارتدوکس در کشور کانادا در تاریخ 7 ژانویه است که به روز میلاد مسیح مشهور است. در این روز افراد به کلیسا رفته و تا هشتم ژانویه چراغ روشن می‌کنند و مناجات می‌کنند.

امنیت مالی و اقتصادی در کانادا

امنیت مالی و اقتصادی در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت مالی و اقتصادی در کشور کانادا را بر اساس هر استان موردبررسی قرار می‌دهیم.

 • بریتیش کلمبیا در کشور کانادا ازنظرِ تولید ناخالص داخلی رتبه سوم را دارد اما یکی از دلایلی که ما در ابتدا این استان را مورد ارزیابی قرار دادیم فضای کاری بسیار مدرن آن است و در واقع در این استان اگر شما درصد کمی هم از یک فن سر در آورید از امنیت درآمدزایی برخوردار خواهید شد تنوع درآمدزایی در این استان بسیار زیاد است.
 • استان کبک کانادا بالاترین امنیت مالی اقتصادی در سال 2020 را به خود اختصاص داده و رتبه اول را دارد علت آن نیز مشخص است در این استان به‌طورکلی تا چشم کار می‌کند شرکت‌های تولیدی در زمینه‌های مختلف است استان کبک برای کار یک انتخاب هوشمندانه است اما برای زندگی کمی کسل‌کننده به نظر می‌رسد متوسط درآمدزایی در این استان 18% بیش از سایر استان‌های کشور کانادا است و این رقم نشان از امنیت اقتصادی بالای استان کبک است.
 • انتاریو از سال 2016 تا به امروز در لیست استان‌های مشهور درآمدزایی در کشور کانادا قرار گرفته است به‌طوری‌که درزمینۀ کاغذ و منسوجات به رتبه بالایی رسیده است و این‌طور که آمارها نشان می‌دهد در سال 2019 و 2020 این استان رتبه اول را به خود اختصاص خواهد داد. در نظر داشته باشید که تجهیزات صنعتی مخابراتی در کشور کانادا نیز ازنظرِ درآمدزایی در وضعیت بسیار عالی قرار دارد و این‌طور که شواهد نشان می‌دهد این کشور به‌نوبۀ خود توانسته روند افزایشی اقتصادی را رقم بزند.

انواع ویزا و انواع اقامت در کانادا

انواع ویزا و انواع اقامت در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت به کشور کانادا انواع ویزا پیش روی شما است که به شرح زیر است:

 • اگر قصد دارید در این کشور تحصیل کنید ویزای تحصیلی گزینه مناسبی است.
 • درصورتی‌که به دنبال کسب‌وکار باشید می‌توانید از ویزا کار کشور کانادا استفاده نمایید.
 • افرادی که قصد دارند با یک تبعه کانادایی ازدواج نمایند از اقامت ازدواج این کشور استفاده خواهند کرد.
 • درصورتی‌که سرمایه خوبی دارید کشور کانادا شما را مورد استقبال قرار می‌دهد و ویزای سرمایه‌گذاری در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 • ویزای کارآفرینی و ثبت شرکت دو گزینه بسیار عالی در کشور کانادا محسوب می‌شود که برای جوانانی که ایده‌های ناب دارند یک انتخاب بی‌نظیر است.
 • اقامت از طریق تولد نیز در کشور کانادا به نسبت سایر کشورها آسان‌تر است. ویزای توریستی، ویزای پزشکی و اضطراری از دیگر روش‌های ورود به این کشور به‌صورت کوتاه‌مدت است.
 • در هر یک از روش‌های انتخابی تا به اینجا درصورتی‌که روند اقامتی به‌درستی طی شود می‌توانید اقامت موقت خود را تبدیل به دائم نموده و پس از گذشت 5 سال به پاسپورت این کشور فکر کنید.
در نظر داشته باشید که به‌طورکلی شرایط زندگی در کشور کانادا بسیار عالی است و روش‌های ورود به این کشور نیز متنوع است.

گواهینامه و خرید ماشین در کانادا

گواهینامه و خرید ماشین در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شما یک وسیله نقلیه در کشور کانادا خریداری کرده‌اید در ابتدا باید وسیله نقلیه خود را در اداره راهنمایی و رانندگی به ثبت برسانید در نظر داشته باشید که برای ثبت نیاز است که یک سری شرایط به‌طور دقیق رعایت شود. اول اینکه باید در یکی از استان‌های کشور کانادا مقیم باشید. باید وسیله نقلیه دارای سند رسمی باشد. نیاز است که بیمه داشته باشد. معاینه فنی از دسته موارد بسیار مهم است و درصورتی‌که به‌درستی پیش نرود جریمه خواهند شد. تصادفی بودن خودرو نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که پرونده‌های تصادف آن به سرانجام رسیده باشد. شما برای خرید خودرو در کشور کانادا از نمایندگی‌های معتبر خدماتی استفاده نمایید. سایت‌هایی وجود دارند که این روند را برای شما آسان‌تر می‌کنند. در نظر داشته باشید که یک سایت رسمی برای بررسی تصادفی بودن خودرو وجود دارد که با وارد نمودن شماره شناسایی آن در این سایت می‌توانید میزان جریمه و شرایط تصادفی بودن خودرو را مورد ارزیابی قرار دهید. درصورتی‌که فرد گواهینامه معتبر رانندگی خارجی داشته باشد می‌تواند تا 120 روز در این کشور رانندگی کند. اداره راهنمایی و رانندگی این کشور گواهینامه معتبر از برخی از کشورها را بدون آزمون مجدد تأیید می‌کند و شرایط تعویض با گواهینامه کانادا نیز فراهم می‌شود. خرید ماشین در کشور کانادا به روش لیز به این صورت است که هرماه مبلغی را پرداخت کرده و بین 24 الی 60 ماه زمان برای این کار در نظر گرفته می‌شود. در این دوره اجازه انتقال به شخص سوم نیز فراهم شده است.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی کانادا

جغرافیا و شرایط آب و هوایی کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کانادا ازنظرِ وسعت بزرگ‌ترین کشور آمریکای شمالی محسوب می‌شود. این کشور پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است. کانادا بیش از 7000 کیلومتر پهنا دارد و بیشترین بخش آمریکای شمالی «North America» را اشغال کرده است. این کشور از سمت شمال غرب با آلاسکا «Alaska» هم‌مرز است. کشور کانادا دارای 10 استان، سه سرزمین و 5 منطقه اصلی است. شهرهایی که دارای جمعیت بیشتری هستند ازنظرِ آب‌وهوا در وضعیت ملایم‌تری قرار دارند.

 • شهر ایکالویت «Iqaluit» به‌دلیل اینکه در زیر قطب شمال «North Pole» قرار دارد همیشه دارای آب‌وهوای سرد است.
 • خط ساحلی بریتیش کلمبیا «British Columbia» دارای آب‌وهوای ملایم است. زمستان‌های این استان ملایم بوده و خبری از سرمای سوزناک نیست. بخش‌های غربی کشور کانادا در تابستان دارای رطوبت کمتری هستند.
 • در نظر داشته باشید که ناحیه آتلانتیک «Atlantic» در فصل زمستان به دمای منفی ده درجه سانتی‌گراد می‌رسد. در نظر داشته باشید که این ناحیه به‌طورکلی دارای نوسانات شدیدی است. آب‌وهوای کشور کانادا از آمریکا «America» و بخش غربی اروپا سردتر است.
در طول سال دمای هوا در طول روز 15 الی 30 درجه متغیر خواهد بود.

قیمت برخی کالاهای اساسی در کانادا

قیمت برخی کالاهای اساسی در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این قسمت از مقاله هزینه زندگی در کشور کانادا و قیمت روز برخی از کالای ضروری زندگی را مورد بررسی دقیق قرار می‌دهیم که به شرح زیر است:

 • مرغ 8 دلار «8$»
 • برنج هر کیلو 2 دلار «2$»
 • کاهو هر عدد 2 دلار «2$»
 • بستنی دو لیتری 5 دلار «5$»
 • روغن مایع 2 الی 3 دلار «3$»
 • مربای نیم‌کیلویی 6 دلار «6$»
 • شیر به ازای هر لیتر 2 دلار «2$»
 • تن‌ماهی 250 گرمی 6 دلار «6$»
 • ماکارونی 900 گرمی 3 دلار «3$»
 • تخم‌مرغ شانه 12 عددی 4 دلار «4$»
 • کره مارگارین 250 گرمی 3 دلار «3$»
 • پنیر خامه‌ای 250 گرمی 3 دلار «3$»
 • قند و شکر هر کیلو 2 الی 4 دلار «4$»
 • نان معمولی مشابه لواش 3 دلار «3$»
 • ماست به ازای هر کیلوگرم 4 دلار «4$»
 • عسل به ازای هر یک کیلو 16 دلار «16$»
 • گوشت گوساله هر کیلوگرم 12 دلار «12$»
 • سیب زمینی به ازای هر یک کیلوگرم 3 دلار «3$»
 • نان تست در بسته 650 گرمی بین 2 الی 3 دلار «Between $2 Or $3»
توجه داشته باشید که ارقام نوشته‌شده در این بخش به‌صورت تقریبی است و باتوجه‌به سیستم اقتصادی در جهان نرخ محصول به‌صورت دوره‌ای در حال تغییر است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم کانادا

خطرات احتمالی برای افراد مقیم کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • درصورتی‌که به میزان زیادی از طلا و یا پول نقد استفاده نمایید به مشکل برخورده و احتمال بروز خطر برای شما زیاد است.
 • فرزندان شما باید با استفاده از سرویس‌های مخصوصی که از سوی مدرسه اعلام‌شده رفت‌وآمد نمایند و استفاده از خودروهای متفرقه در این کشور مشکل‌ساز خواهد بود.
 • در نظر داشته باشید که در کشور کانادا با توجه به قوانین مخصوص به رانندگی در ابتدا باید در زمان عبور و مرور از خیابان‌ها دقت بیشتری نمایید و احتمال این‌که در معرض خطر باشید وجود دارد.

دقت نمایید که کشور کانادا به‌طورکلی از دسته کشورهای امن محسوب می‌شود و خطرات احتمالی برای افرادی که مقیم این کشور هستند بسیارکم است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کانادا

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت و کنسولگری ایران در کانادا جایی است که باید تمام ایرانیان مقیم کانادا اطلاعاتی درباره‌ی آن داشته باشند. سفارت ایران در کانادا جایی است که امور رسمی ایرانیان در آن انجام می‌شود. همان‌طور که می‌دانید روابط سیاسی بین دولت ایران و کانادا خوب نیست. ایران در این کشور تنها یک کنسولگری دارد و آن در شهر اتاوا «Ottawa» است. تمامی مهاجران ایرانی باید به این محل مراجعه نمایند و سفارت دیگری در کانادا موجود نیست.

آدرس سفارت و کنسولگری ایران در کانادا

Location: Centretown, Ottawa
Address: 245 Metcalfe Street
Ambassador: vacant (since September 7, 2012)

Website:iranembassy.ca

توجه داشته باشید که این مرکز بسته است.

خدمات سفارت و کنسولگری ایران در کانادا برای اتباع ایرانی

خدمات سفارت و کنسولگری ایران در کانادا و اتباع ایرانی چند مورد است. به‌عنوان‌مثال اگر فرزند یک ایرانی در کانادا متولد شده باشد می‌تواند شناسنامه او را از سفارت ایرانی دریافت نماید. ایرانی‌هایی که در کانادا اقامت دارند برای ثبت رسمی ازدواج و طلاق خود باید به کنسولگری ایران مراجعه نمایند. در صورت فوت اتباع ایرانی باید گواهی فوت را نیز از این سفارت دریافت نمود. اگر یکی از اتباع ایرانی دچار مسائل سیاسی و یا غیره در کانادا شود و وارد زندان گردد، امور مربوط به آن فرد از طرف سفارت‌خانه ایران موردبررسی قرار می‌گیرد. چنانچه قصد انجام تجارت بین کشور کانادا و ایران را دارید باید اسناد و مدارک را در کنسولگری ایران تائید گردد. چنانچه برای ورود به کار و شغلی نیاز به گرفتن گواهی عدم سوءپیشینه داشته باشید باید به سفارت‌خانه ایران مراجعه نمایید. همچنین برای تنظیم انواع وکالت‌نامه رسمی می‌توانید از طریق کنسولگری ایران اقدام نمایید.

تمام خدمات فوق به‌طور تمام و کمال در سفارت و کنسولگری ایران در کانادا انجام می‌گردد.

در ادامه به برخی از سوالات متداول پاسخ خواهیم داد، با ما همراه باشید.

سوالات متداول از سفارت و کنسولگری ایران در کانادا

1. اگر خانمی در کانادا ازدواج‌کرده و فرزندش از یک فرد غیر ایرانی باشد، آیا می‌تواند برای دریافت شناسنامه برای فرزندش اقدام نماید؟

خیر، این خانم باید از مراجع رسمی کانادا اقدام به گرفتن شناسنامه از سفارت و کنسولگری ایران در کانادا برای فرزندش بکند و حتی درصورتی‌که قصد داشته باشد با فرزند خود به ایران سفر کند باید اقدام به گرفتن پاسپورت نماید.

2. اگر افراد ایرانی مقیم کانادا هنوز برای فرزند خود شناسنامه نگرفته باشد، آیا می‌تواند برای او گذرنامه تهیه کند؟

خیر، برای گرفتن پاسپورت مدارکی موردنیاز است که یکی از آنها شناسنامه است. قبل از اقدام به هر کاری باید برای فرزند خود شناسنامه بگیرد.

3. برای تمدید پاسپورت چه مراحلی طی می‌شود و چه مدت‌زمانی برای این کار لازم است؟

این کار نیاز به مدت‌زمان 3 الی 4 هفته نیازمند است و باید به‌طور حضوری به سفارت‌خانه مراجعه نمایید. مدت‌زمان ذکرشده بستگی به حجم کاری در کنسولگری دارد.

در اصل سفارت و کنسولگری ایران در کانادا مانند نماینده ایران در آن کشور است. اتباع ایرانی می‌توانند تمام‌کارهای قانونی خود را از همین طریق به انجام برسانند. در حال حاضر روابط ایران و کانادا از سفیر به کاردار نزول پیدا کرده است. در طی اتفاقات سیاسی سفیر خود را از این کشور فراخوانده و تنها کاردار امور مربوط به اتباع ایرانی را انجام می‌دهد. سفارت و کنسولگری ایران در کانادا سفیر ندارد و صرفاً با کاردار اداره می‌گردد.

مراحل اخذ پاسپورت کانادا

مراحل اخذ پاسپورت کانادا به شرح زیر است:

مرحله اول: گزینش

در این مرحله اداره مهاجرت به کانادا مدارک متقاضی را بررسی می‌کند و بعد از تائید، گواهی به نام CSQ (Cetificat de Sélection du Québec را صادر می‌نماید.

مرحله دوم: پذیرش

بعد از رد کردن مرحله گزینش دولت فدرال کانادا شما را تحت آزمایشات پزشکی و چک امنیتی قرار می‌دهد و بعد از گذراندن این مراحل پذیرش انجام می‌شود.

استان کبک در کانادا انتخابی عالی برای مهاجرت است. زیبایی این استان در کانادا بسیار جلوه گری می‌کند. این استان تاریخ 400 ساله دارد و دارای محیطی پُرجُنب‌وجوش است. دانشگاه لاوال «Laval University» دانشگاه فرانسوی‌زبان است که در این استان قرار دارد و در بین دانشگاه‌های کانادا رتبه 13 را دارد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کانادا

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که دارای اقامت دائم در کشور کانادا هستند از تسهیلات بیمه و درمان به‌طور کامل بهره‌مند می‌شوند. اقامت دائم یعنی شما اجازه کار و زندگی در کشور کانادا را دارید اما هنوز شهروند آن کشور محسوب نمی‌شوید. درصورتی‌که اقامت دائم داشته باشید می‌توانید از بیمارستان‌های دولتی این کشور با هزینه بسیارکم استفاده نمایید. به شما شرایط درمان‌های رایگان در بیماری‌های سخت داده می‌شود. تسهیلات درمانی به‌طور دقیق به شما و همسر و فرزندانتان تعلق می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال درصورتی‌که یک عمل سخت در این کشور داشته باشید به‌سادگی شرایطی فراهم می‌شود تا بتوانید با هزینه‌ای بسیار ارزان بیماری خود را پشت سر بگذارید. بیمه درمانی بخشی از امکانات موجود است به‌عنوان  مثال شما می‌توانید از امکانات آتش‌سوزی برای منزل خود نیز استفاده نمایید و بیمه زلزله نیز به ملک خریداری شما تعلق می‌گیرد.

پوشش بیمه در کشور کانادا بسیار قوی است به‌طوری‌که بیمه اتومبیل از دسته بیمه‌های گران‌قیمت این کشور است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در کانادا

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک نکته بسیار جالب در خصوص کار و درآمدزایی در کشور کانادا دیده می‌شود و آن هم کارآفرینی است. در نظر داشته باشید که به‌طورکلی یکی از روش‌هایی که شما را وارد بازار کار کشور کانادا می‌کند داشتن یک دعوت‌نامه از سوی کارفرما است که مراحل دشواری دارد و شاید هرگز نتوانید به نتیجه خوبی برسید؛ اما استان‌های کبک «Quebec» و بریتیش کلمبیا «British Columbia» در کشور کانادا از دسته استان‌های بسیار عالی درزمینۀ ثبت شرکت محسوب می‌شود و یکی از بهترین گزینه‌های ورود به کار هستند.

درصورتی‌که افراد ایده‌های کاریابی دقیق و درستی داشته باشند می‌توانند با هر بودجه‌ای که دارند به ثبت شرکت در این کشور بپردازند در نظر داشته باشید که این رویه اگر به‌درستی صورت بگیرد به‌سادگی می‌تواند به نتیجه مطلوب دست یابد.

برای اخذ ویزای کار کشور کانادا در ابتدا نیاز است طرح کاری شما مشخص باشد و سپس نیاز به بررسی گردش مالی شما خواهد بود. کار و کاریابی در کشور کانادا کار ساده‌ای است به‌عنوانِ‌مثال یکی دیگر از روش‌هایی که درنتیجه منجر به رسیدن به شغل مناسب می‌شود بررسی سایت‌های کاریابی است که می‌تواند به افراد کمک نماید. اگر شما در این کشور دانشجو هستید می‌توانید بین 10 الی 30 ساعت در هفته مشغول‌به‌کار و درآمدزایی شوید البته میزان حقوقی که دریافت می‌کنید نباید از یک حد مجاز بیشتر باشد. در نظر داشته باشید که برای هر ساعت کار اضافه در این کشور عدد منطق بر شاخص قیمت استاندارد جهانی تعیین می‌شود. ویزای کار کشور کانادا به‌طورکلی درصورتی‌که همه‌چیز تعیین‌شده و مشکلی از بابت مدرک وجود نداشته باشد بین 5 ماه الی 9 ماه صادر می‌شود. درصورتی‌که بتوانید به مدت سه سال در این کشور مشغول‌به‌کار شوید می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید و سپس همسر و فرزندان خود را نیز باهم همراه نمایید. در نظر داشته باشید که ویزای کاری این کشور به‌نوبۀ خود از ارزش بالایی برخوردار است.

کار در کانادا

یکی از مناطق مهاجرپذیر جهان که با متقاضیان بسیار زیادی برای یافتن کار ایده آل مواجه است کشور کانادا است. کشور کانادا از سطح رفاه اجتماعی و همچنین موقعیت اقتصادی بسیار عالی برخوردار است و اکثر مناطق آن دارای صنایع قدرتمند هستند، به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان و افراد تحصیل‌کرده در مقاطع تحصیلی دانشگاهی تمایل به یافتن کار عالی در کانادا را دارند. شرایط کار در کشور کانادا برای کارگران و کارفرمایان به‌صورت خصوصی و کاملاً تدوین‌شده است. به‌طورکلی برای متقاضیان کار در کانادا یک برنامه اشتغال موقت پس از ورود به کشور در نظر گرفته‌شده است. کشور کانادا به‌طور جدی و فعال به دنبال جذب کارگران حرفه‌ای و متخصصان در یک حوزه خاص است که به رشد نیروی کار کشور و توسعه صنایع کمک زیادی می‌کند. به‌این‌ترتیب می‌توانید با مرور روزنامه‌های تبلیغاتی آگهی‌های استخدامی و راحتی گزینه شغلی موردِنظر خود را پیدا کنید؛ اما برای کار در کانادا به‌سادگی به شما اجازه ورود به یک شغل داده نمی‌شود.

 ممکن است شما یک متخصص یا یک کارشناس حرفه‌ای در حوزه خود باشید و تعداد زیادی مشاغل ویژه در کانادا برای شما موجود باشند اما به‌سادگی نمی‌توانید وارد کانادا شده و استخدام شوید. در حقیقت به‌منظور کار در کانادا افراد خارجی نیاز به کسب مجوز کار دارند. به‌طور اصولی، کار در کانادا نیاز به کسب مجوز و دریافت ویزای کار دارد. برای سهولت در دریافت ویزای کار باید معرفی‌نامه از کارفرما به سفارت ارائه شود. کار در کشور کانادا از راه‌های دیگر نیز امکان‌پذیر است؛ به‌طور مثال، افراد می‌توانند با دریافت ویزای توریستی یا ویزای دیدار با خانواده به کشور کانادا مسافرت کرده و موقعیت‌های شغلی آنجا را بررسی کنند؛ حتی می‌توانند درخواست خود را از طریق یکی از نزدیکان برای کارفرما ارسال کنند و صورت پذیرفته شدن، درخواست خود را برای صدور مجوز کار در کانادا ارسال نمایند.

برخی از فرصت‌های شغلی در کشور کانادا که نیاز به جذب نیرو دارند شامل موارد زیر است: کارمند بخش فروش در شرکت، نیاز به نیروی بسته‌بندی میوه و سبزیجات، کارمند بخش ارتباطات و مدیریت سرویس مشتریان، مدیر بخش خدمات درمانی، مدیر داخلی، کارمند، پشتیبان، تحلیلگر اطلاعات کسب‌وکارها، متخصص علوم رایانه، برنامه‌نویس، آموزگار، تایپیست، متخصص آزمایشگاه، کارشناس تجهیزات پزشکی، کارمند تجهیزات طبخ غذا، کارشناس فیزیولوژی مولکولی، کارشناس تجهیزات فنی و برق، کارگر برای گلخانه‌ها و موارد دیگر. رشته‌های شغلی زیادی را می‌توانید در وب‌سایت‌ها جستجو کنید که درزمینهٔ مشاغل در کانادا فعال هستند. در این وب‌سایت‌ها می‌توانید حقوق پرداختی، جزئیات کار و شرایط دریافت این شغل را مطالعه نمایید.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در کانادا

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور کانادا دارای یازده هزار و هشتصد دستگاه اتوبوس است. در این کشور هزار و چهارصد و سی  واگن مترو وجود دارد.  حدود پانصد سیستم حمل‌ونقل عمومی دیده‌شده و دارای پانصد قطار سبک شهری است. تعرفه‌ها و قوانین وسایل حمل‌ونقل در شهرهای مختلف کشور کانادا با هم فرق دارد. شما در پرداخت هزینه‌ها می‌توانید از پول نقد استفاده کنید و یا سکه‌های مخصوص مترو ارائه دهید. اتوبوس‌ها و متروها در زمان‌های منظمی از روز یا شب در ایستگاه‌های مخصوص توقف می‌کنند. جلوی اتوبوس‌ها صندلی‌هایی وجود دارد که با علامت زردرنگ مشخص شده‌اند این صندلی‌ها مخصوص افراد سالمند و همین‌طور معلولان است. در کشور کانادا خطوط شبانه نیز وجود دارد که blue line نام نهاده شده است. بلیط‌های تک‌سفره مترو در این کشور 3 دلار قیمت دارند. خطوط راه‌آهن ویژه از دسته گزینه‌های گران‌قیمت هستند.

کرایه ماشین در این کشور با توجه به مسیر جابجایی شما بین 35 الی 80 دلار در روز هزینه به خود اختصاص می‌دهد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کانادا

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تا صحبت از ویزای همراه در کشور کانادا می‌شود ناگهان اسم ویزای تحصیلی هم به چشم می‌خورد. در نظر داشته باشید که اگر فردی در کشور کانادا مشغول‌به‌تحصیل باشد همسر و فرزندان وی تا زمانی که مشغول‌به‌تحصیل است می‌توانند در کنار او باشند. برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از روش‌های موجود ویزای توریستی همراه است. این ویزا برای همراهان دانشجو صادر می‌شود و مدت آن حداکثر 6 ماه است. فرد متقاضی می‌تواند درخواست خود را همزمان با ویزای تحصیلی ارائه دهد. این ویزا TRV نام دارد. هزینه درخواست این ویزا 100 دلار و همین‌طور 85 دلار برای انگشت‌نگاری نیاز است. دومین روشی که برای ویزای همراه وجود دارد ویزای اجازه کار همراه است. درصورتی‌که شما در یکی از مؤسسات در کشور کانادا به‌صورت تمام‌وقت پذیرفته‌شده باشید می‌توانید برای همسر خود نیز درخواست ویزای همراه نمایید. این ویزا به همسر شما اجازه می‌دهد که به‌صورت تمام‌وقت در کشور کانادا مشغول‌به‌کار شود. در نظر داشته باشید که هزینه این ویزا نیز 155 دلار تعیین شده است و 85 دلار برای انگشت‌نگاری نیاز است. نیاز است که مدارک شما و مدارک همسرتان به‌طور دقیق ارائه شود. کشور کانادا درزمینۀ ویزای همراه سختگیری‌های خود را کمتر کرده است و این روند می‌تواند به نفع افراد باشد. یک نوع مجوز کار آزاد وجود دارد که کمی پیچیده‌تر است؛ اما در لیست قوانین کشور کانادا برای مهاجرت قرار دارد.

شرایط اقامت در کشور کانادا برای کسانی که اطلاعات به‌روزی در این زمینه دارند هرگز کار دشواری نخواهد بود.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در کانادا

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در کانادا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ورود به کشور کانادا نیاز به «ویزای شینگن» ندارید یعنی شما می‌توانید ویزای مالتی کشور کانادا را اخذ نمایید به این ترتیب این اجازه به شما داده می‌شود که به تعداد بیش از یک بار ورود و خروج داشته باشید. پس از ورود به کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور می‌توانید برای ویزای شینگن اقدام نمایید به این ترتیب به شما اجازه داده می‌شود که به کشورهایی که عضو شینگن هستند ورود و خروج نمایید ( 27 کشور در این لیست قرار دارد) در نظر داشته باشید که ویزای شینگن برای اثبات بازگشت شما از سفر به کانادا است با داشتن ویزای شینگن به آفیسر کانادا ثابت می‌کنید که اگر قصد شما ماندن در کشور دیگری بود همان‌جا درخواست خود را مطرح می‌کردید.

آخرین ویرایش: 2020-07-17 16:30:17 26,215

سوالات متداول

هزینه زندگی در کانادا حدودا چقدر است؟

نظرات

سلام ویزای تحصیلی برای دخترم که 13 ساله است آسانتراست برای مهاجرت یا ویزای توریستی 5ساله .هدفم اینه که راحت ترین راه برای مهاجرت برام مهیا بشه

2019-04-26 12:37:07

سلام دوست عزیز: می توانید از طریق ثبت نام در مدارس بین المللی برای دخترتان اقدام نمایید، که هزینه ی بالایی هم دارد.برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02143000021 تماس بگیرید. قدران شما تیم GO2TR.

2020-05-28 13:10:38

سلام الان وبراي تحصيلي ميدن من براي پسرم كه ١٥سالشه اقدام كردم ايا بايد نمراتش عالي باشه وزبان انگليسيش بايد خوب باشه؟ايا از طريق توريستي ميشه مهاجرت كرد؟ واينكه براي كاراشپزي وشيريني پزي اونجا خوب هست كه كار كنم؟

2019-05-11 07:07:54

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها