canada
کشور کانادا

زندگی در کانادا

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

کشور کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور جهان است. این کشور بیش از 7000 کیلومتر پهنا دارد. کانادا بیشترین بخش امریکای شمالی را اشغال کرده است. این کشور با الاسکا از سمت شمال غرب هم مرز است. کشور کانادا دارای 10 استان سه سرزمین و 5 منطقه اصلی است. شهرهایی که دارای جمعیت بیشتری هستند از نظر آب و هوا در وضعیت ملایم‌تری قرار دارند. هزینه خورد و خوراک در کشور کانادا در ماه بین 400 الی 600 دلار تعیین شده است و البته این رقم در وضعیت متوسط قرار دارد. در صورتی که بتوانید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا حراج‌‌های فصلی خرید عمده داشته باشید تا حدود 35 درصد در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌شود. متوسط هزینه زندگی در کشور کانادا بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن برای هر یک نفر 1000 دلار است و اگر شما یک خانواده 4 نفره باشید هزینه شما حداقل 3000 دلار خواهد بود. مراحل ثبت شرکت در کشور کانادا به طور کلی 4 گزینه مهم را در بر می‌گیرد. در ابتدا باید نام‌گذاری شرکت به طور دقیق مشخص شود. نام باید منحصر بفرد باشد ، گزینه دوم ثبت عنوان شرکت است و برای ثبت نهایی آن نهایتاً 90 رو+ز زمان دارید. کارکنان نیمه وقت در کشور کانادا برای هر ساعت کار در سال 2015 در حدود 16 دلار در آمد داشته که در سال 2016 این رقم در حدود 18 دلار و برای سال 2018 رقم 19 دلاری در نظر گرفته شده است. ارقام گفته شده در وضعیت متوسط درآمد برای هر ساعت با احتساب اضافه حقوق گفته شده است. طبق آخرین آماری که از سوی قانون اساسی کشورکانادا به دست ما رسیده است این کشور ده استان و سه قلمرو مختلف تعیین کرده است و حداقل حقوق افراد در این سه قلمرو با هم فرق دارد یعنی هر قلمرو نرخ مربوط به خود را دارد. در سال 2018 حداقل حقوق کارگر برای هر ساعت کار 15 دلار است به صورتی که افرادی که در استان بریتیش کلمبیا مشغول به کار هستند حداقل 25 دلار درآمد خواهند داشت.

در نظر داشته باشید که مالیات در این کشور قوانین مخصوص به خود را دارد و اینطور که مشخص شده است مدیران شرکت خود باید تصمیم بگیرند که شرایط حقوق هر فرد را چطور تعیین کنند.

کانادا از دسته کشورهای غنی در زمینه کسب و کار است به طوری که در این کشور درآمدزایی از روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد و در زمینه کارآفرینی این کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. ما متوسط درآمد در کشور کانادا را در سال‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌دهیم تا به طور دقیق مشخص شود که روند درآمدزایی به چه صورت است.

ویزای کار کشور کانادا به طور کلی در صورتی که همه چیز تعیین شده و مشکلی از بابت مدرک وجود نداشته باشد بین 5 ماه الی 9 ماه صادر می‌شود. در صورتی که بتوانید به مدت سه سال در این کشور مشغول به کار شوید می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید و سپس همسر و فرزندان خود را نیز با هم همراه نمایید.

متوسط هزینه زندگی در کشور کانادا بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن برای هر یک نفر 1000 دلار است و اگر شما یک خانواده 4 نفره باشید هزینه شما حداقل 3000 دلار خواهد بود.

هزینه زندگی در کشور کانادا و قیمت روز برخی از کالای ضروری زندگی را مورد بررسی دقیق قرار می‌دهیم:

نان تست در بسته 650 گرمی بین 2 الی 3 دلار

نان معمولی مشابه لواش 3 دلار

تخم مرغ شانه 12 عددی 4 دلار

شیر به ازای هر لیتر 2 دلار

...

کشور کانادا در زمینه اورانیوم و روی رتبه اول در دنیا و در زمینه آلومینیوم ، طلا و سرب رتبه سوم در دنیا را به خود اختصاص داده است دارای یک پنجم آب‌های شیرین در جهان است که رقم قابل قبولی است.

در نظر داشته باشید که تجهیزات صنعتی مخابراتی در کشور کانادا نیز از نظر درآمدزایی در وضعیت بسیار عالی قرار دارد و اینطور که شواهد نشان می‌دهد این کشور به نوبه خود توانسته روند افزایشی اقتصادی را رقم بزند.

در کشور کانادا به کودکان بسیار ارزش گذاشته می‌شود و کودک دزدی در این کشور آمار بسیار کمی دارد به طوری که در تمامی مناطق این کشور محافظ قدرتمند برای کودکان دیده می‌شود.

در صورتی که شما در یکی از موسسات در کشور کانادا به صورت تمام وقت پذیرفته شده باشید می‌‌توانید برای همسر خود نیز درخواست ویزای همراه نمایید. این ویزا به همسر شما اجازه می‌دهد که به صورت تمام وقت در کشور کانادا مشغول به کار شود.

در کشور کانادا یک قانون طلاق برای همه وجود داشت و فرقی نمی‌کند که شما در کلان شهر و یا استان این کشور زندگی می‌کنید.

در صورت نداشتن ضامن معتبر می‌توانید از یک روش دیگر وارد شوید به عنوان مثال اجاره شش ماه را زودتر پرداخت نمایید.

میانگین قیمت خانه در استان بریتیش کلمبیا 699000 دلار است.

گزینه‌های بعدی انتخاب روال دقیق ثبت شرکت است که در مسیر مالکیت مطلق قرار دارد و یا به صورت مشارکتی دنبال می‌شود. همینطور نمایندگی و شعبات و تعاونی نیز در این راستا پر اهمیت هستند.

در نظر داشته باشید که به طور کلی شرایط زندگی در کشور کانادا بسیار عالی است و روش‌های ورود به این کشور نیز متنوع است.

افرادی که دارای اقامت دائم در کشور کانادا هستند از تسهیلات بیمه و درمان به طور کامل بهرمند می‌شوند. اقامت دائم یعنی شما اجازه کار و زندگی در کشور کانادا را دارید اما هنوز شهروند آن کشور محسوب نمی‌شوید.

در بین بانک‌های کشور کانادا 5 بانک در لیست بانک‌های قدرتمند جهانی قرار دارند. که عبارت است از : rbc ، td، scotia، bmo، cibc. مجموع دارایی این بانک‌ها از 333.9 الی 655.0 در نظر گرفته شده است.

شما برای ورود به کشور کانادا نیاز به ویزای شینگن ندارید یعنی شما می‌توانید ویزای مالتی کشور کانادا را اخذ نمایید به این ترتیب این اجازه به شما داده می‌شود که به تعداد بیش از یک بار ورود و خروج داشته باشید.

در این بخش قصد داریم تشابه و تفاوت‌های فرهنگی بین کشور کانادا و ایران را مورد ارزیابی قرار دهیم. یکی از مهمترین تفاوت‌هایی که بین مردم کانادا با ایران دیده می‌شود به این صورت است که بیش از 90 درصد از مردم اوتاوا بسیار شادتر از ایرانیان هستند.

روز سال نو در کشور کانادا یکم ژانویه است و از نظر قانونی در تمام استان‌های این کشور این تاریخ تعطیل رسمی است. در این روز مردم در مهمانی‌ها بوده و یا به سراغ مناطق روستایی کشور می‌روند. مهمانی‌های شبانه در این تاریخ بسیار رواج دارد.

بیش از یک میلیون مسلمان مهاجر در کشور کانادا زندگی می‌کند. این افراد در شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور و وندوز زندگی می‌کنند. در کشور کانادا بیش از 360 مسجد اسلامی وجود دارد.

پرش از بالای مرتفع‌ترین قله‌های کانادا از دسته تفریحات مربوط به استان کبک است که برای افرادی که به دنبال ماجراجویی بوده و از ارتفاع نمی‌ترسند یک گزینه بسیار مهیج است.

کشور کانادا دارای یازده هزار و هشتصد دستگاه اتوبوس است. در این کشور هزار و چهارصد و سی  واگن مترو وجود دارد.  حدود پانصد سیستم حمل و نقل عمومی دیده شده و دارای پانصد قطار سبک شهری است.

ادب و احترام در کشور کانادا حرف اول را می‌زند و سن در این میان اهمیتی ندارد به طوری که باید به هم احترام بگذارند و سعی کنند نگاه محبت آمیز به هم داشته باشند. برای سلام و احوالپرسی در کشور کانادا به هم دست داده می‌شود و باید ارتباط چشمی نیز برقرار شود به طوری که لبخند بر لب باشد.

اغلب نقاشان در کشور کانادا بانوان هستند و زنان کانادایی بسیار علاقمند به هنر نقاشی هستند به طوری که در سال 2016 بهترین نقاشی طبیعت به یک بانوی کانادایی تعلق گرفته است.

تفریحات ورزشی در کشور کانادا بسیار رواج دارد به طوری که یکی از مهمترین مشهورترین ورزش‌های این کشور هاکی است. در این کشور مردم به بیسبال و بسکتبال نیز بسیار علاقمند هستند.

در کشور کانادا نیز مانند ایران زدن به تخته بسیار رواج دارد. این کار برای زمان‌هایی که قرار است از چشم زخم دوری شود استفاده می‌شود.

بازار شایعات همیشه داغ است به خصوص اگر بخواهید به یک کشور مهاجرت کنید.

یک شایعه که در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور کانادا دیده می‌شود به این صورت است که اگر فرد خارجی باشد نمی‌تواند در این کشور سرمایه‌گذاری نماید که این مورد به هیچ عنوان صحت ندارد.

شما در این کشور نمی‌توانید پول زیادی با خود به همراه داشته باشید و داشتن پول نقد بیش از یک مقدار مشخص عموماً ممنوع است.

در نظر داشته باشید که در کشور کانادا با توجه به قوانین مخصوص به رانندگی در ابتدا باید در زمان عبور و مرور از خیابان ها دقت بیشتری نمایید و احتمال اینکه در معرض خطر باشید وجود دارد.

یکی از قوانین بسیار مهم در کشور کانادا که مشابه با ایران است نوع احوالپرسی است. در این کشور افراد در زمان احوالپرسی برای هم سر تکان می‌دهند و این رویه تبدیل به یک قانون کلی و یا یک عادت همیشگی شده است.

در صورتی که فرد گواهینامه معتبر رانندگی خارجی داشته باشد می‌تواند تا 120 روز در این کشور رانندگی کند. اداره راهنمایی و رانندگی این کشور گواهینامه معتبر از برخی از کشورها را بدون آزمون مجدد تأیید می‌کند و شرایط تعویض با گواهینامه کانادا نیز فراهم می‌شود.

سفارت و کنسولگری ایران در کانادا جایی است که باید تمام ایرانیان مقیم کانادا اطلاعاتی درباره ی آن داشته باشند. سفارت ایران در کانادا جایی است که امور رسمی ایرانیان در آن انجام می شود. همانطور که می دانید روابط سیاسی بین دولت ایران و کانادا خوب نیست. ایران در این کشور تنها یک کنسولگری دارد و آن در شهر اتاوا می باشد. تمامی مهاجران ایرانی باید به این محل مراجعه نمایند و سفارت دیگری در کانادا موجود نیست.

 

هر بخش از کشور کانادا را که نگاه کنید لباس‌های مربوط به خود دارند و مسلمانان لباس‌های پوشیده به تن می‌کنند و در سواحل در کنار افراد بی‌حجاب به سادگی ظاهر می‌شوند.

بخش‌های غربی کشور کانادا در تابستان دارای رطوبت کمتری هستند.

پوتین یکی از غذاهای بسیار مشهور کشور کانادا محسوب می‌شود که طعم بی‌نظیر آن در ذهن‌ها نقش می‌بندد. این غذا با استفاده از سیب‌زمینی سرخ شده و همینطور قطعات پنیر تهیه شده است سس مخصوص آن با آب گوشت تهیه می‌شود و طعم بسیار ورایی دارد. این غذا ارزان قیمت است.

مطالب مرتبط

سلام ویزای تحصیلی برای دخترم که 13 ساله است آسانتراست برای مهاجرت یا ویزای توریستی 5ساله .هدفم اینه که راحت ترین راه برای مهاجرت برام مهیا بشه

2019-04-26 03:37:07

سلام الان وبراي تحصيلي ميدن من براي پسرم كه ١٥سالشه اقدام كردم ايا بايد نمراتش عالي باشه وزبان انگليسيش بايد خوب باشه؟ايا از طريق توريستي ميشه مهاجرت كرد؟ واينكه براي كاراشپزي وشيريني پزي اونجا خوب هست كه كار كنم؟

2019-05-10 22:07:54