بهترین کشورها برای شغل پرستاری

0 11,737

پرستاران در سرتاسر جهان، کارهایی باورنکردنی را انجام داده و خط مقدم مراقبت‌های پزشکی را به عهده دارند. در این مقاله ما می‌بینیم که در کجای دنیا پرستاران مدرن فرصت‌های شغلی مهیج خواهند داشت. ما به مکان‌های جهانی نگاه می‌کنیم که سبک زندگی خوبی در خارج از کشور ارائه می‌دهند، جایی که پرستاران به خاطر تمام سختی‌هایشان پاداش خوبی کسب می‌کنند. در اینجا لیست کشورهای برتر برای کار و زندگی پرستاران تهیه‌شده است.

مقدمه:

 پرستاری شغلی پرتحرک و هیجان‌انگیزی است که دارای چشم‌انداز شغلی عالی و حقوق بالایی است. فارغ‌التحصیلان دانشکده پرستاری در مقایسه با همسالان خود در سایر صنایع از حقوق شروع به کار بالایی برخوردار هستند؛ اما در برخی کشورها پرستاران از پاداش، مزایا و حقوق بالاتری بهره‌مند می‌شوند.

پرستاری یک حرفه در بخش مراقبت‌های بهداشتی است که شامل مراقبت از افراد، خانواده‌ها و جوامع می‌شود. مسئولیت‌ها می‌توانند از تصمیم‌گیری‌های حاد درزمینهٔ درمان تا تهیه تلقیح در مدارس باشند. در صورت تمایل به کار در خارج از کشور در برخی از کشورها با بهترین پرداخت، گزینه‌های متنوعی وجود دارد. برای استخدام قانونی هر کشور به ویزای کار احتیاج دارد. اگر با یک آژانس مسافرتی بین‌المللی پرستاری کارکنید، این روند بسیار ساده‌تر خواهد بود.

پرستاری همیشه مثل حرفه جذاب به نظر می‌رسد. شما می‌توانید به مردم کمک کنید، این یک رشته مورداحترام است، پتانسیل درآمد کامل است و مسیر تبدیل‌شدن به یک پرستار نسبت به برخی دیگر از مشاغل درمانی نسبتاً کوتاه است؛ اما شما هنوز در مورد یک چیز کمی مطمئن نیستید – استرس بالقوه‌ای که در این حرفه با آن روبرو خواهید شد.

با افزايش تقاضاي بهداشت و وضعيت محدود اقتصادي، نظام‌های بهداشتي چالش‌برانگیز هستند، درحالی‌که كمبود پرستاران يك مسئله جهاني است. نارضایتی شغلی در پرستاران عامل اصلی ترک کار است. هدف از این مطالعه ارزیابی رضایت شغلی پرستاران ایرانی و عوامل مرتبط با آن است.

شرایط لازم برای کار به‌عنوان یک پرستار بین‌المللی

پرستار بین المللی

در بیشتر موارد، تنها کاری که شما به‌عنوان یک پرستار بین المللی نیاز دارید ویزای کار است که می‌توانید از سفارت کشور مقصد در کشور خود دریافت کنید. بااین‌حال، برای دریافت ویزا، اکثر سفارتخانه‌ها از بیمارستان فعلی شما اعتبار مناسب، تائیدیه از هیئت پرستاری کشور خود، یک پیشنهاد اشتغال معتبراز بیمارستان مقصد، می خواهد. همچنین، شما باید یک آژانس پرستاری بین‌المللی پیدا کنید تا به شما درزمینهٔ اسناد و مدارک کمک کند زیرا اکثر سفارتخانه‌ها برای اولین بار به‌طور خودکار همه برنامه‌های کاری مربوط به متقاضیان غیر اتحادیه اروپا را رد می‌کنند. با راهنمایی از طرف مشاوران حرفه ای موسسه حقوقی، مهاجرتی GO2TR در این راه با اطمینان بیشتری گام بردارید.

رشته پرستاری در خارج

بهترین کشورها برای کار به‌عنوان یک پرستار بین‌المللی

بهترین کشورها برای پرستارها

در این بخش، ما می‌خواهیم بر اساس بهترین حقوق کشورهایی که به‌عنوان یک پرستار بین‌المللی مشغول به کار هستند، با توجه به میانگین حقوق و سایر عوامل مرتبط، به بهترین کشورها بپردازیم.

نیوزلند

سیستم مراقبت‌های بهداشتی نیوزلند بین مراقبت‌های دولتی و خصوصی، تقسیم می‌شود و فرصت‌های شغل پرستاری در هر دو مورد وجود دارد. سیستم عمومی حدود ۸۳٪ از کل خدمات درمانی در کشور را تشکیل می‌دهد، مابقی آن توسط پزشکان عمومی و بیمارستان‌ها ارائه می‌شود.

در نیوزیلند بهداشت و درمان یک صنعت با پشتوانه خوبی است، با بودجه‌ای در حدود ۱۰٪ از تولید ناخالص داخلی که کمی بالاتر از متوسط ​​OECD است. پرستاران در نیوزیلند از محیط‌های کاری مدرن با فناوری و تجهیزات به‌روز بهره‌مند می‌شوند. هزینه مراجعه به مطب پزشک در کشور توسط بیمار پرداخت می‌شود، اما تمام معالجه در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های دولتی رایگان است.

اگر به دنبال یک جای خالی شغل پرستاری جدید هستید بهتر است نیوزلند را امتحان کنید. این کشور موقعیت خوبی برای شغل پرستاری ایجاد می‌کند، زیرا آن‌ها هرسال به ۳۸۰ پرستار متخصص اضافی نیاز دارند و تا سال ۲۰۳۰ در کل ۲۵۰۰۰ نفر نیاز خواهند داشت. درواقع، ۴۱٪ از کل متخصصین مراقبت‌های بهداشتی نیوزلند خارج از کشور آموزش (مهاجران) دیده هستند.

اگر مهارت لازم برای تحقق شغل پرستاری را داشته باشید، درخواست ویزای کار شما شانس پذیرش بسیار بالایی دارد و حتی می‌تواند منجر به اقامت دائم شود. پرستاران در کشور نیوزلند از ۴ هفته مرخصی اجباری / تعطیلات سالانه و حداقل حقوق بین ۱۹۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰ پوند بهره‌مند می‌شوند. برای پرستاران ارشد و با تخصص‌های خاص، حقوق بیش از این افزایش می‌یابد.

استرالیا

مهاجرت پرستاران

شغل پرستاری در کشور استرالیا به‌طور مشابه با سیستم نیوزلند، ترکیبی از خدمات بهداشتی و درمانی عمومی و خصوصی در دسترس. همچنین سرمایه‌گذاری بالایی در مراقبت‌های بهداشتی در استرالیا وجود دارد، بنابراین پرستاران شاغل در اینجا از امکانات پیشرفته و یک محیط کار مدرن بهره‌مند می‌شوند.

با توجه به تقاضای زیاد پرستاران، روند استخدام بسیار پیشرو انجام می‌شود. دولت و بخش مراقبت‌های بهداشتی به‌طورجدی پرستاران استخدام می‌شوند. با داشتن طیف گسترده‌ای از مکان‌ها برای زندگی و کار – از شهرهای بسیار مدرن رفته تا دورافتاده – این کشور هرساله صدها پرستار مهاجر را جذب می‌کند.

اگر در انگلستان، جمهوری ایرلند، ایالات‌متحده یا کانادا، هنگ‌کنگ، سنگاپور یا نیوزلند واجد شرایط باشید، مدارک تحصیلی شما توسط هیئت پرستاری و مامایی استرالیا شناخته می‌شود که این امر باعث می‌شود روند درخواست و ویزا کمی آسان‌تر شود. بااین‌وجود، توجه به این نکته ضروری است که همه پرستاران باید بدون در نظر گرفتن زبان اول خود، در یک آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی شرکت کنند تا بتوانند در ثبت‌نام پرستاران استرالیا ثبت‌نام کنند.

کار در استرالیا علاوه بر سبک زندگی و تحولات فرهنگی، مزایای بسیاری دارد. سرمایه‌گذاری بسیار بالایی درزمینهٔ آموزش و مهارت‌های بیشتر در حوزه پزشکی وجود دارد و این به اعزام کارکنان نیز می‌رسد. این بدان معنی است که شما می‌توانید صلاحیت‌های جدید کسب کنید و به شما در صعود از نردبان حرفه‌ای یا تخصصی که کار می‌کنید، کمک کند.

البته اگر در براکت های حقوق بالاتر درآمد داشته باشید، مشمول مالیات بالاتر خواهید بود. بسیاری از پرستاران ارشد درحالی‌که در استرالیا کار می‌کنند از بیمه خدمات درمانی خصوصی بهره‌مند می‌شوند. پرستاران استرالیا همچنین از تعادل کاری / زندگی بسیار خوبی برخوردار هستند. متوسط ​​حقوق – ۵۶۰۰۰ دلار در سال است.

یک پرستار در استرالیا به‌طور متوسط ​​۵۶۰۰۰ دلار در سال درآمد دارد. حقوق و دستمزد افراد تحت تأثیر عواملی مانند مکان، تجربه، صلاحیت، تخصص، کارفرما، اتحادیه‌ها و غیره است. پرستارانی که در خارج از کلان‌شهرهای استرالیا کار و زندگی می‌کنند، تمایل به حقوق بالاتری نسبت به افرادی دارند که در جوامع کم‌جمعیت‌تر خدمات ارائه می‌دهند.

پس از شروع کار به‌عنوان یک پرستار ثبت‌نام‌شده، حقوق شما هرسال به‌طور متوسط ​​۵٪ افزایش می‌یابد. راه دیگر برای رشد بیشتر درآمد شما، دستیابی به یک نقش ارشدتر یا یک موقعیت بسیار تخصصی است. برخی از مشاغل بسیار پردرآمد درزمینهٔ پرستاری شامل گواهینامه پرستار بیهوشی، پرستار محقق، پزشک پرستار بهداشت روان و مامای و پرستار معتبر است.

پذیرش تحصیلی لیسانس در دانشگاه کاتولیک استرالیا در رشته ی پرستاری

دانمارک

پرستاری

دانمارک فرصتی واقعاً منحصربه‌فرد برای پرستارانی که به دنبال کار برای یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی کاملاً دولتی هستند، ارائه می‌دهد. این کشور پیشرو درزمینهٔ مراقبت‌های بهداشتی، همچنین یکی از کشورهای برتر اروپا برای ارائه خدمات درمانی است. سیستم در اینجا بسیار منظم است و پرستاران از محیط‌های کاری فوق‌العاده مدرن بهره‌مند می‌شوند. توجه به این نکته مهم است که پرستاران در دانمارک به میزان بسیار بالایی شادی و رضایت از محل کار را گزارش می‌کنند.

این یک انتخاب عالی برای پرستاران مهاجر از اتحادیه اروپا است، زیرا اتباع اتحادیه اروپا برای کار در دانمارک به ویزا احتیاج ندارند. بااین‌حال، تمام پرستاران مهاجر برای اینکه بتوانند کار کنند باید مجوز از دولت و دستگاه‌های حاکم بهداشت و درمان بگیرند. این باید یک تشریفات صرف برای هر پرستار واجد شرایط اتحادیه اروپا با مدرک لیسانس باشد، اما ارزش آن را دارد که قبل از حرکت بررسی کنید. همچنین توجه داشته باشید: کلیه پرستارانی که برای کار به دانمارک منتقل می‌شوند باید از مهارت زبان دانمارکی خوبی برخوردار باشند و شما ممکن است تحت آزمایش زبان قرار بگیرید.

فرهنگ محل کار دانمارک نیز بسیار بی‌نظیر است. پرستاران مهاجران (درواقع، کلیه کارگران مهاجرانی که به دانمارک منتقل می‌شوند) باید با داشتن عدم سلسله‌مراتب انتظار یک محیط کار دوستانه را داشته باشند. کمبود رسمیت سنتی نیز در این فضا وجود دارد: همه متخصصان در هر صنعت فقط با نام کوچک همدیگر را صدا می‌زنند. این شامل همکاران و مشتریان، کارکنان و حتی دانشجویان می‌شود. خاص در صنعت پرستاری، این به یک برابری بین پرستاران و پزشکان تبدیل می‌شود، درنتیجه پرستاران نسبت به سایر کشورها مسئولیت و استقلال بیشتری دارند.

پرستاران در دانمارک سالانه ۶ هفته مرخصی دستمزد / مرخصی سالانه دریافت می‌کنند و به پرستاران جدید مهاجران فرصت زیادی می‌دهند تا از کشور جدید خود لذت ببرند؛ و حقوق موجود در اینجا یکی از بهترین‌ها در اروپا است.​​ متوسط ​​حقوق – ۴۲۰۰۰ دلار در سال است. پرستاران شاغل در خارج از دانمارک باید مجوز دانمارک را داشته باشند تا بتوانند از عنوان پرستار در دانمارک، گرینلند و جزایر فارو استفاده کنند.

کار در تلنتسرس دانمارک برای پرستاری

ایالات‌متحده آمریکا

به لطف سیستم مراقبت‌های بهداشتی خصوصی پرستاران ایالات‌متحده به تجهیزات و فناوری‌های مدرن و مدرن دسترسی پیداکرده‌اند. آن‌ها همچنین دستمزد زیادی دریافت می‌کنند، به‌طور متوسط ​​حقوق کارمندان پرستاری آمریکا در حدود ۵۷۰۰۰ پوند در سال است؛ و مانند بسیاری از کشورهایی که در بالا ذکر شد، ایالات‌متحده به دلیل کمبود سراسر کشور، به‌طورجدی برای پرستاران استخدام می‌کند.

برای مهاجرت کاری به ایالات‌متحده، مهم است که از قبل پیشنهاد شغلی داشته باشید و حامی درخواست ویزا داشته باشید. هر ایالت در آمریکا قوانین، شیوه‌های کاری و هیئت‌مدیره پزشکی خود را دارد، بنابراین اگر حرکتی را در نظر می‌گیرید، مهم است که بتوانید شرایط فردی را در کشور رؤیایی خود تحقیق کنید. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که به‌محض قبول شدن در یک‌نهاد پرستاری حاکم، مجوز شما فقط در آن ایالت معتبر است.

میانگین حقوقی که پرستار شاغل در ایالات‌متحده به‌طور متوسط ​​سالانه ۷۳.۵۰۰ دلار است که می‌تواند به‌طور متوسط ​​۳۵.۳۶ دلار در هر ساعت، ۱۴۰۰ دلار در هفته و ۶،۱۰۰ دلار در ماه تقسیم شود. این مبلغ بسیار بالاتر از متوسط ​​حقوق ملی است. هنگامی‌که دستمزدها را توسط ایالتی جدا می‌کنید، کالیفرنیا به‌عنوان بالاترین ایالتی که برای یک پرستار ثبت‌نام‌شده با متوسط ​​سالانه ۱۰۲.۷۰۰ دلار حقوق پرداخت می‌کند، رتبه‌بندی می‌شود. ایالت‌های دیگر که هزینه بالایی دارند شامل هاوایی، واشنگتن دی سی و ماساچوست هستند. کمترین حقوق با ۳۴۰۰۰ دلار در سال مربوط به پرداخت پورتوریکو است.

ایالات‌متحده بیش از ۳ میلیون پرستار ثبت‌نام کرده و در صنایع مختلف در خارج از بیمارستان‌ها مشغول به کار هستند. پرستاران شاغل تحت دولت فدرال با حقوق متوسط ​​سالانه ۸۷۰۰۰ دلار حقوق بالاتری دارند. سایر صنایع که می‌توانند در آن کار کنند شامل بیمارستان‌های عمومی پزشکی و جراحی، مراکز مراقبت سرپایی، کالج‌ها و دانشگاه‌ها، شرکت‌های بیمه، خدمات آموزشی و بیمارستان‌های روان‌پزشکی و سوءمصرف مواد است.

 کانادا

حقوق و مزایای پرستاران

کانادا به خاطر سیستم مراقبت‌های بهداشتی جهانی بسیار مشهور است. واقعیت این است که آن‌ها پرستاران خود را بسیار خوب جبران می‌کنند. پرستاران کانادایی برخی از بهترین حقوق در جهان را دارند.

متوسط ​​حقوق – ۶۰،۰۰۰ دلار

برخی از عناوین شغلی که توسط کشور شناخته‌شده است شامل پرستار ثبت‌نام‌شده، پرستار روان‌پزشکی ثبت‌شده، پرستار بهداشت جامعه و پرستار بهداشت حرفه‌ای است. متوسط ​​حقوق یک پرستار ثبت‌نام‌شده در کانادا ۶۰۰۰۰ دلار در سال (۳۰.۳ دلار در ساعت) است. به فارغ‌التحصیلان جدید سالانه ۴۴۰۰۰ دلار (۲۳ ساعت در ساعت) پرداخت می‌شود که می‌تواند طی یک دوره چندساله به ۳۰.۳ دلار در ساعت افزایش یابد. پرداخت اضافه‌کار معمولاً یک و نیم برابر نرخ ساعت است.

اگر در منطقه‌ای دورافتاده مانند نوناووت کارکنید، حقوق و دستمزد شما بالاتر از حد متوسط ​​بین ۶۱.۵۰۰ دلار – ۹۲،۰۰۰ دلار در سال خواهد بود. همچنین کمک‌هزینه شمالی تا حداکثر ۲۶۰۰۰ دلار، کمک‌هزینه ویژه ۱۴۸۰۰ دلار و پاداش نگهداری ماهانه دریافت می‌کنید.

پرستاران دارای تحصیلات بین‌المللی (IEN) که مایل به کار در کانادا هستند باید طبق فرایندهای که توسط پرستاران ثبت‌نام‌شده در کانادا انجام می‌شود، مجوز بگیرند.

به‌عنوان شرط اولیه، شما باید امتحان ملی را برای تمرین به‌عنوان پرستار بنویسید. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه قبولی در امتحان ورودی، NCLEX-RN توسط شورای ملی کارمندان پرستاری اینجا را ببینید. همچنین باید خود را در هیئت پرستاری در استان که در آن برنامه‌ریزی دارید کارکنید ثبت‌نام کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت‌نام در هیئت پرستاری، راهنمای کامل توسط کالج پرستاران انتاریو برای IEN ها را بررسی کنید.

پذیرش تحصیلی فوق لیسانس در دانشگاه دالهاوسی کانادا در رشته پرستاری

ایرلند

متوسط ​​حقوق – ۴۸۰۰۰ دلار در سال است.

طبق اعلام سازمان پرستاران و ماماها ایرلند، متوسط ​​حقوق یک پرستار کارکنان پس از دستیابی به چندین سال تجربه، ۴۲۰۰۰ یورو (۴۸۰۰۰ دلار) است. قراردادهای دائمی کار پرستاری می‌توانند به‌طور متوسط ​​۳۹ ساعت در هفته ارائه دهند. یكی از حمایت‌های پرستاری كه به پرستاران ارائه می‌شود، حمایت از دوره‌های رسمی دانشگاهی تحصیلات تکمیلی است كه به پیشرفت شغلی كمك می‌کند.

پرستارانی که قصد فعالیت در ایرلند دارند، باید نام خود را در هیئت پرستاری و مامایی ایرلند ثبت کنند. این هیئت تمام تلاش خود را می‌کند تا پرستاران تا قبل از نهایی شدن تصمیمشان مبنی بر فعالیت در ایرلند و تأیید آن‌ها توسط هیئت مذکور وارد ایرلند نشوند.

متقاضیان علاقه‌مند برای تأیید صلاحیت باید بسته اطلاعاتی آنلاین را کامل کنند تا پس‌ازآن سوابق آن‌ها تکمیل و اثرانگشت آن‌ها ثبت شود. گذراندن آزمون زبان انگلیسی نیز ضروری است. برای کار در ایرلند باید ویزای کاری خود را دریافت کنید.

ایتالیا

این کشور به‌طور متوسط ​​سالانه ۵۹.۵۰۰ دلار به پرستاران خود می‌پردازد. مشابه وضعیت در ایالات‌متحده، ایتالیا نیز کمبود پرستاری را پشت سر می‌گذارد، بنابراین به‌احتمال‌زیاد پرستاران در این کشور از پاداش و مزایای بالایی برخوردار شوند. بااین‌حال، قبل از اخذ مجوز، باید یک آزمون مهارت زبان ایتالیایی را بگذرانید تا مشخص شود که آیا شما قادر خواهید بود ارتباط مستقیمی را در کشور برقرار کنید یا خیر.

ایتالیا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر با کمبود نیروی پرستار روبرو است. برای فعالیت در ایتالیا لازم است که فرد آزمون زبان را پشت سر بگذارد تا مراجع ذی‌صلاح از میزان تسلط او بر زبان ایتالیایی اطمینان حاصل کنند.

پرستارانی که می‌خواهد در ایتالیا کار کنند باید یکی از بیمارستان‌های ایتالیا ضمانت آن‌ها را بکند تا بتوانند مجوز پرستاری در این کشور را دریافت کنند. پس از تأیید و اخذ مجوز، باید اقدامات مربوط به اخذ ویزای از طریق سفارت ایتالیا انجام شود.

پذیرش تحصیلی فوق لیسانس در دانشگاه هیومنیتاس ایتالیا در رشته پرستاری

جزایر ویرجین

متوسط ​​دستمزد پرستار شاغل در این مکان به ثبات مالی این جزیره بستگی دارد و معمولاً می‌تواند از ۵۸۰۰۰ دلار به ۷۰ هزار دلار در سال برسد جزایر ویرجین یکی از بهترین مکان‌ها ازنظر آب و هوایی برای پرستاران است. این افراد در عین برخورداری از یک دستمزد عالی می‌توانند از هوای این جزایر لذت ببرند. هیئت مجوز پرستاری جزایر ویرجین بر کار تمامی پرستاران و متقاضیان خارجی نظارت دارد.

درصورتی‌که قصد فعالیت در این جزایر را دارید، باید درخواست خود را به این هیئت تحویل دهید. این درخواست، رونوشت از تمامی مدارک تحصیلی، ۱۲۵ دلار هزینه و توصیه‌نامه‌ها را شامل می‌شود. همچنین پرستاران باید یک آزمون تخصصی را در جزایر ویرجین پشت سر بگذارند. تأیید درخواست دست‌کم ۹۰ روز کاری زمان می‌برد.

قطر

در حال حاضر لوکزامبورگ باقدرت تمام به‌عنوان یکی از کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران محسوب می‌شود. این کشور کوچک در غرب اروپا قرار دارد و در چند سال گذشته برای مسئله‌ی بهداشت و درمان اهمیت فراوانی قائل شده است.

شایان‌ذکر است که یافتن شغل پرستاری در این کشور کار آسانی نیست ولی وقتی فرد بتواند وارد سیستم درمانی این کشور شود، ازنظر درآمدی تأمین خواهد بود. برای اخذ مجوز پرستاری باید ابتدا به وزارت بهداشت این کشور مراجعه کنید. سپس درخواست خود را ارائه دهید. ارائه‌ی این درخواست حدود ۱۵۰ دلار هزینه نیاز دارد. برای کار در این کشور نیازمند ویزا خواهید بود

قطر ازجمله کشورهایی است که همواره به کمبود نیروی پزشک و پرستار دچار است؛ بنابراین زمینه‌ای را فراهم نموده تا بتواند پزشکان و پرستاران خارجی را به سمت خود جذب کند و از وجود آن‌ها بهره بگیرد. پرستاری و مراقب از بیماران در اولویت کاری پرستاران در قطر است. به همین دلیل دولت قطر حقوق و دستمزد بالایی را به آنان پرداخت می‌کند که از این راه امنیت شغلی آنان به‌طور کامل تأمین گردد. درنتیجه، پرستاران در ورود به بازار کار رشته پرستاری در قطر، انگیزه کافی برای انجام مسئولیت‌های خویش را داشته باشند.

قاضیان ورود به بازار کار رشته پرستاری در قطر بایستی مراحل مختلفی را برای این منظور پشت سر بگذارند که یکی از آن‌ها انجام مصاحبه استخدامی است.

دبی

پرستار

دبی به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر امارات متحده‌ی عربی یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای پرستاران محسوب می‌شود. امارات متحده‌ی عربی یکی از کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران به‌حساب می‌آید و به همین خاطر پرستاران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است.

برخی از بیمارستان‌های دبی مبالغی برابر با بیمارستان‌های آمریکایی به پرستاران خود حقوق می‌دهند و این حیرت‌انگیز است. درآمد این دسته از افراد در دبی هیچ مالیاتی ندارد و درواقع پرستار می‌تواند از تمام درآمد خود لذت ببرد. محدودیت‌های قانونی پرستاران در این کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر است. به‌عنوان پرستار باید حداقل یک قرارداد یک‌ساله با بیمارستان طرف قرارداد امضا کند و در منازلی که از طرف بیمارستان به وی داده می‌شود، زندگی کند.

در کشور امارات پرستاران می‌توانند در بخش‌های مختلفی مثل بیمارستان‌ها و کلینیک‌های دولتی و خصوصی، آسایشگاه‌ها، خدمات بهداشت روان، خدمات بهداشت حرفه‌ای، جراحی دندان‌پزشکی و پزشک عمومی، خانه بیماران و بخش‌های نظامی و خیریه مشغول به کار شوند. به خاطر داشته باشید که برای کار در شهر دبی و برقراری ارتباط لازم است به زبان عربی و انگلیسی تسلط داشته باشید.

نروژ

مانند سایر کشورهای نوردیک، نروژ به دلیل برخورداری از پیشرفت اجتماعی و کیفیت بالای زندگی مشهور است. به‌ناچار، یک سیستم بهداشت و درمان کارآمد و با عملکرد، یکی از اثرات قابل‌توجه این ترکیب است. پرستاران می‌توانند به‌طور متوسط ۶۶،۶۴۷ دلار در سال دستمزد کسب کنند، اگرچه بسته به تخصص آن‌ها، این رقم می‌تواند به میزان قابل‌توجهی بالا رود. روزهای تعطیل، به برخی از زیباترین مناظر طبیعی جهان نیز دسترسی خواهید داشت.

 درواقع نروژ یکی از بهترین کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران است و ازنظر استانداردهای زندگی در جایگاه خاص و قابل قبولی قرار دارد. بر اساس آمار رسمی نروژ، امید به زندگی در بین مردم این کشور به شکلی روزافزون در حال رشد است. به‌علاوه این کشور به ۹۵۰۰۰ تا ۱۳۵۰۰۰ نیرو در بخش بهداشت و درمان خود نیاز دارد. این نیروها شامل پزشکان، پرستاران، ماماها و غیره می‌شود.

برای ثبت درخواست، باید به اداره ثبت نروژ مراجعه کنید و اسناد مرتبط را تکمیل نمایید. ثبت درخواست کسانی که خارج از محدوده‌ی اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، دست‌کم شش ماه طول می‌کشد و بیش از ۵۰۰ دلار هزینه دارد. همچنین متقاضیان باید آزمون زبان را پشت سر بگذارند. همچنین لازم است یک دوره‌ی یک‌ساله را پشت سر بگذارید.

لوکزامبورگ


در حال حاضر لوکزامبورگ باقدرت تمام به‌عنوان یکی از کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران محسوب می‌شود. این کشور کوچک در غرب اروپا قرار دارد و در چند سال گذشته برای مسئله‌ی بهداشت و درمان اهمیت فراوانی قائل شده است.

البته یافتن شغل پرستاری در این کشور کار آسانی نیست ولی وقتی فرد بتواند وارد سیستم درمانی این کشور شود، ازنظر درآمدی تأمین خواهد بود. برای اخذ مجوز پرستاری باید ابتدا به وزارت بهداشت این کشور مراجعه کنید. سپس درخواست خود را ارائه دهید. ارائه‌ی این درخواست حدود ۱۵۰ دلار هزینه نیاز دارد. برای کار در این کشور نیازمند ویزا خواهید بود

این کشور بالاترین حقوق این فهرست را دارد که میانگین آن حدود ۶۰ هزار تا ۱۲۵ هزار دلار در سال است.

ملت کوچک لوکزامبورگ – که در درجه اول به‌عنوان پناهگاهی برای متخصصان مالی، متخصصان امور مالیاتی و حسابداران شناخته می‌شود – واقع در بین بلژیک، آلمان و فرانسه – همچنین مکان مهمی برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی است لوکزامبورگ ممکن است کوچک باشد (درواقع فقط ۲/۵۰۰ کیلومترمربع) و رقابت برای مشاغل بسیار شگفت‌آور است، اما اگر بتوانید پای خود را به درگاه آن برسانید، می‌توانید از تمام مزایای زندگی در کشور استفاده کنید.

پیشنهادات مهاجرتی مرتبط با پرستاری در خارج

کنکور؛ غول بی شاخ و دم ( صفر تا صد کنکور)

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021