بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

2 18,274

پرستاران در سرتاسر جهان، کارهایی باورنکردنی را انجام داده و خط مقدم مراقبت‌های پزشکی را به عهده دارند. در این مقاله ما می‌بینیم که در کجای دنیا پرستاران مدرن فرصت‌های شغلی مهیج خواهند داشت. ما به مکان‌های جهانی نگاه می‌کنیم که سبک زندگی خوبی در خارج از کشور ارائه می‌دهند، جایی که پرستاران به خاطر تمام سختی‌هایشان پاداش خوبی کسب می‌کنند. در اینجا لیست کشورهای برتر برای کار و زندگی پرستاران تهیه‌شده است.

 پرستاری شغلی پرتحرک و هیجان‌انگیزی است. در مقایسه با مشاغل دیگربازار کار و درآمد بهتری دارد؛ اما برخی کشورها هستند؛ که شغل پرستاری در آنها دارای موقعیت و شرایط بهتری است. چرا که هم درآمد بهتر و هم مزیت‌های شغلی مناسب‌تری دارند. ما سعی کرده ایم در این محوا فهرستی از بهترین کشورها برای شغل پرستاری گردآوری کنیم.

جدول درآمد پرستار در کشورهای مختلف

نام کشوردرآمد در سال
آمریکاهشتاد هزار(80000) دلار
کاناداهشتاد و پنج هزار(85000) دلار
آلمانشصت هزار (60000) یورو
دانمارکپانصد و پنجاه و یک هزار (551000) کرون دانمارک
قطرشصت و یک هزار(61000) ریال قطر

شرایط لازم برای کار به‌عنوان یک پرستار بین‌المللی

در بیشتر کشورها، تنها مدرکی که برای انجام کار به‌عنوان یک پرستار بین المللی نیاز دارید؛ ویزای کار است. می‌توانید ویزای مذکور را در کشور خود، از سفارت کشور مقصد دریافت کنید. با این حال شما برای دریافت ویزا، از سفارت مورد نظر باید تعدادی مدارک داشته باشید. مدارکی مثل؛ داشتن گواهی اشغال در بیمارستانی که در آن فعالیت دارید، تائیدیه از هیئت پرستاری کشور خود، یک پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر معتبراز بیمارستان کشور مقصد وغیره. شما برای دریافت جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی کشور مورد نظر خود بهتر است؛ یک آژانس پرستاری بین‌المللی پیدا کنید؛ تا به شما در یافتن پیشنهاد شغلی کمک کند.

لازم اس بدانید؛ که اکثر سفارتخانه‌ها به‌طور خودکار اغلب تقاضاهای مربوط به متقاضیان غیر اتحادیه اروپا را رد می‌کنند. به همین جهت شما با دریافت راهنمایی های لازم از مشاوران حرفه ای موسسه حقوقی، مهاجرتی GO2TR می‌توانید؛ در این راه با اطمینان بیشتری گام بردارید.

رشته پرستاری در خارج

فهرست بهترین کشورها برای شغل پرستاری

در این بخش، ما می‌خواهیم بر اساس بهترین حقوق کشورهایی که به‌عنوان یک پرستار بین‌المللی مشغول به کار هستند، با توجه به میانگین حقوق و سایر عوامل مرتبط، به بهترین کشورها بپردازیم.

پرستاری در نیوزلند

سیستم مراقبت‌های بهداشتی نیوزلند همچون اغلب کشور به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شود. سیستم دولتی حدود 83٪ از کل خدمات درمانی نیوزیلند را تشکیل می‌دهد. هر چند که بخش اعظمی از آن مربوط به بخش دولتی است؛ اما امکان یافتن فرصت شغلی در هر کدام از بخش های دولتی و یا خصوصی برای پرستار بین المللی وجود دارد.

پرستاران در نیوزیلند از محیط‌های کاری مدرن با فناوری و تجهیزات به‌روز بهره‌مند هستند. همچنین آنها در کشور نیوزلند از 4 هفته مرخصی اجباری و تعطیلات سالانه برخوردارند. حداقل حقوق دریافتی آنها 19000 الی 30،000 پوند است. این مقدار حقوق برای پرستاران ارشد و با پرستارانی که دارای تخصص‌های خاص هستند.

پرستاری در نیوزیلند و اخذ اقامت دائم

اگر به دنبال یک جای خالی شغل پرستاری جدید هستید بهتر است نیوزلند را امتحان کنید. این کشور موقعیت خوبی برای شغل پرستاری ایجاد می‌کند، زیرا آن‌ها هرسال به 380 پرستار متخصص اضافی نیاز دارند و تا سال 2030 در کل 25000 نفر نیاز خواهند داشت. لازم است بدانید؛ که 41٪ از کل متخصصین مراقبت‌های بهداشتی و پرستاران نیوزلند خارج از کشور آموزش دیده‌اند و یا مهاجر هستند.

اگر مهارت لازم در زمینه‌ی پرستاری را داشته باشید. درخواست ویزای کار شما شانس پذیرش بسیار بالایی خواهد داشت. حتی می‌تواند منجر به اقامت دائم شود.

پرستاری در استرالیا

پرستاران در استرالیا هم در بخش خصوصی و هم دولتی مشغول به فعالیت هستند. همچنین پرستارانی که در استرالیا کار می‌کنند؛ از امکانات پیشرفته و یک محیط کاری مدرن بهره‌مند می‌شوند. با توجه به تقاضای زیاد پرستاران، روند یافتن شغل کند ‌تر انجام می‌گیرد. استرالیا هرسال صدها پرستار مهاجر را جذب می‌کند. این پرستاران در مناطق مدرن و یا دور افتاده ی استرالیا امکان کار کردن را دارند. هرچند افرادی که در مناطق دور افتاده مشغول به فعالیت شوند از حقوق و مزایای بیشتری برخوردار خواهند شد. یکی از مهمترین مزایای کادر درمان در استرالیا امکان ادامه تحصیل و کسب مهارت در یکی ازبهترین کشورهای دنیا است. بسیاری از پرستاران ارشد در استرالیا از بیمه خدمات درمانی خصوصی بهره‌مند می‌شوند.

همچنین پرستاران استرالیا از تعادل کاری و تعطیلات مناسب برخوردار هستند. متوسط ​​حقوق دریافتی پرستاران 56000 دلار در سال است.

عوامل موثر در دستمزد پرستاران استرالیا

حقوق و دستمزد افراد تحت تأثیر عواملی مانند: مکان، تجربه، صلاحیت، تخصص، کارفرما، اتحادیه‌ها و غیره است. یکی دیگر از عوامل موثر افزایش سالانه حقوق پرستار در استرالیا سابقه ی کار می‌باشد. به گونه ای که حقوق افراد هرسال به‌طور متوسط ​​5٪ افزایش می‌یابد.

بااین‌وجود، توجه به این نکته ضروری است که همه پرستاران باید بدون در نظر گرفتن زبان اول خود، در یک آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی شرکت کنند تا بتوانند در ثبت‌نام پرستاران استرالیا ثبت‌نام کنند.

پذیرش تحصیلی لیسانس در دانشگاه کاتولیک استرالیا در رشته ی پرستاری

پرستاری در دانمارک

دانمارک فرصتی واقعاً منحصربه‌فرد برای پرستارانی که به دنبال کار برای یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی کاملاً دولتی هستند، ارائه می‌دهد. این کشور پیشرو درزمینهٔ مراقبت‌های بهداشتی، همچنین یکی از کشورهای برتر اروپا برای ارائه خدمات درمانی است. سیستم در دانمارک بسیار منظم است و پرستاران از محیط‌های کاری فوق‌العاده مدرن بهره‌مند می‌شوند. همچنین متوسط ​​حقوق پرستاران 42000 دلار در سال است. در دانمارک سالانه 6 هفته مرخصی دارند. جالب است بدانید به پرستاران جدید مهاجران مرخصی های بیشتری می‌دهند تا دانمارک را بهتر بشناسند و از گشت و گذار لدت ببرند.

تمام پرستاران مهاجر برای اینکه بتوانند کار کنند باید بتوانند مجوزهای لازم از دولت و دستگاه‌های حاکم بهداشت و درمان بگیرند. همچنین توجه داشته باشید: کلیه پرستارانی که برای کار به دانمارک منتقل می‌شوند باید از مهارت زبان دانمارکی خوبی برخوردار باشند و شما ممکن است تحت آزمایش زبان قرار بگیرید.

فرصت های شغلی پرستاران در دانمارک

EMPTY api-answer: No JSON received - is the API down? Check the URL you use in the shortcode!

کار در تلنتسرس دانمارک برای پرستاری

پرستار در ایالات‌متحده آمریکا

به لطف سیستم مراقبت‌های بهداشتی خصوصی پرستاران ایالات‌متحده به تجهیزات و فناوری‌های مدرن دسترسی دارند. آن‌ها همچنین دستمزد زیادی دریافت می‌کنند، به‌طور متوسط ​​حقوق کارمندان پرستاری آمریکا در حدود 57000 الی 73.500 دلار در سال است. آمریکا همواره به دنیال تجهیز کادر درمان خود است به همین جهت پرستاران مهاجر را به راحتی جذب می کند. همچنین پرستارانی که توسط دولت آمریکا استخدام می شوند 87000 دلار در سال حقوق خواهند داشت. مقدار حقوق پرداختی در ایالات کالیفرنیا 102.700 دلار در سال است.

در بیش از 3 میلیون پرستار مهاجر وجود دارد. لازم است بدانید؛ که هنگام قبول شدن در یک‌نهاد برای پرستاری، مجوز شما فقط در آن ایالت معتبر است.

فهرست شغلی پرستاران در آمریکا:

 پرستار در کانادا

کانادا به خاطر سیستم مراقبت‌های بهداشتی جهانی بسیار مشهور است. واقعیت این است که آن‌ها زحمات پرستاران خود را بسیار خوب جبران می‌کنند. پرستاران کانادایی به طور متوسط ​​ 60،000 دلار حقوق دریافت می کنند. این مبلغ فارغ از اضافه کاری پرستاران است. همچنین اگر در منطقه‌ای دورافتاده مانند نوناووت کارکنید، حقوق و دستمزد شما بالاتر از حد متوسط ​​بین 61.500 الی 92،000 دلار در سال خواهد بود. همچنین کمک‌هزینه شمالی تا حداکثر 26000 دلار، کمک‌هزینه ویژه 14800 دلار و پاداش نگهداری ماهانه دریافت می‌کنید.

پرستاران برای کار در کانادا باید دارای تحصیلات بین‌المللی (IEN) باشند

درباره رشته پزشکی در کانادا بیشتر بدانیم

فهرست فرصت های شغلی برای پرستاران در کانادا:

پرستاری در ایرلند

متوسط ​​حقوق – 48000 دلار در سال است. آنها از شرایط کاری مناسب در این کشور برخوردارند. پرستارانی که قصد فعالیت در ایرلند را دارند، باید نام خود را در هیئت پرستاری و مامایی ایرلند ثبت کنند و تایید صلاحیت شوند. تسلط بر زبان انگلیسی یکی از ملزوما کار در ایرلند است.

پرستاری درایتالیا

این کشور به‌طور متوسط ​​سالانه 59.500 دلار به پرستاران خود می‌پردازد. ایتالیا نیز همچون ایالات متحده آمریکا کمبود پرستار دارد، بنابراین به‌احتمال‌زیاد پرستاران در این کشور از پاداش و مزایای بالایی برخوردار شوند. بااین‌حال، قبل از اخذ مجوز، باید یک آزمون مهارت زبان ایتالیایی را بگذرانید تا مشخص شود که آیا شما قادر خواهید بود ارتباط مستقیم با مردم ایتالیایی برقرار کنید یا خیر.

ایتالیا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر با کمبود نیروی پرستار روبرو است. برای فعالیت در ایتالیا لازم است که فرد آزمون زبان را پشت سر بگذارد تا مراجع ذی‌صلاح از میزان تسلط او بر زبان ایتالیایی اطمینان حاصل کنند. پرستارانی که می‌خواهد در ایتالیا کار کنند باید یکی از بیمارستان‌های ایتالیا ضمانت آن‌ها را بکند تا بتوانند مجوز پرستاری در این کشور را دریافت کنند. پس از تأیید و اخذ مجوز، باید اقدامات مربوط به اخذ ویزای از طریق سفارت ایتالیا انجام دهند.

پذیرش تحصیلی فوق لیسانس در دانشگاه هیومنیتاس ایتالیا در رشته پرستاری

فهرست پیشنهادات شغلی در رشته پرستاری در ایتالیا:

جزایر ویرجین

متوسط ​​دستمزد پرستار شاغل در این مکان به ثبات مالی این جزیره بستگی دارد و معمولاً می‌تواند از 58000 به 70 هزار دلار در سال برسد جزایر ویرجین یکی از بهترین مکان‌ها ازنظر آب و هوایی برای پرستاران است. این افراد در عین برخورداری از یک دستمزد عالی می‌توانند از هوای این جزایر لذت ببرند. هیئت مجوز پرستاری جزایر ویرجین بر کار تمامی پرستاران و متقاضیان خارجی نظارت دارد. درصورتی‌که قصد فعالیت در این جزایر را دارید، باید درخواست خود را به این هیئت تحویل دهید. این درخواست، رونوشت از تمامی مدارک تحصیلی، 125 دلار هزینه و توصیه‌نامه‌ها را شامل می‌شود. همچنین پرستاران باید یک آزمون تخصصی را در جزایر ویرجین پشت سر بگذارند. تأیید درخواست دست‌کم 90 روز کاری زمان می‌برد.

پرستار در لوکزامبورگ

در حال حاضر لوکزامبورگ باقدرت تمام به‌عنوان یکی از کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران محسوب می‌شود. این کشور کوچک در غرب اروپا قرار دارد و در چند سال گذشته برای مسئله‌ی بهداشت و درمان اهمیت فراوانی قائل شده است.

شایان‌ذکر است که یافتن شغل پرستاری در این کشور کار آسانی نیست ولی وقتی فرد بتواند وارد سیستم درمانی این کشور شود، ازنظر درآمدی تأمین خواهد بود. برای اخذ مجوز پرستاری باید ابتدا به وزارت بهداشت این کشور مراجعه کنید.

پرستار در قطر

قطر ازجمله کشورهایی است که همواره به کمبود نیروی پزشک و پرستار دچار است؛ بنابراین زمینه‌ای را فراهم نموده تا بتواند پزشکان و پرستاران خارجی را به سمت خود جذب کند و از وجود آن‌ها بهره بگیرد. دولت قطر حقوق و دستمزد بالایی را به پرساران پرداخت می‌کند که از این راه امنیت شغلی آنان به‌طور کامل تأمین گردد.

پرستار در دبی

پرستار

دبی به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر امارات متحده‌ی عربی یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای پرستاران محسوب می‌شود. امارات متحده‌ی عربی یکی از کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران به‌حساب می‌آید و به همین خاطر پرستاران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است.برخی از بیمارستان‌های دبی حقوقی برابر با بیمارستان‌های آمریکایی به پرستاران خود می‌دهند و این حیرت‌انگیز است. درآمد این دسته از افراد در دبی هیچ مالیاتی ندارد و درواقع پرستار می‌تواند از تمام درآمد خود لذت ببرد. محدودیت‌های قانونی پرستاران در این کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر است. به‌عنوان پرستار باید حداقل یک قرارداد یک‌ساله با بیمارستان طرف قرارداد امضا کند و در منازلی که از طرف بیمارستان به وی داده می‌شود، زندگی کند.

در کشور امارات پرستاران می‌توانند در بخش‌های مختلفی مثل بیمارستان‌ها و کلینیک‌های دولتی و خصوصی، آسایشگاه‌ها، خدمات بهداشت روان، خدمات بهداشت حرفه‌ای و غیره مشغول به کار شوند.

نروژ

پرستاران به‌طور متوسط 66،647 دلار در سال دستمزد کسب می‌کنند، اگرچه بسته به تخصص آن‌ها، این رقم می‌تواند به میزان قابل‌توجهی بالا رود. روزهای تعطیل، به برخی از زیباترین مناظر طبیعی جهان نیز دسترسی خواهید داشت.

 درواقع نروژ یکی از بهترین کشورهایی با بیشترین درآمد برای پرستاران است و ازنظر استانداردهای زندگی در جایگاه خاص و قابل قبولی قرار دارد. بر اساس آمار رسمی نروژ، امید به زندگی در بین مردم این کشور به شکلی روزافزون در حال رشد است. به‌علاوه این کشور به 95000 تا 135000 نیرو در بخش بهداشت و درمان خود نیاز دارد. این نیروها شامل پزشکان، پرستاران، ماماها و غیره می‌شود.

برای ثبت درخواست، باید به اداره ثبت نروژ مراجعه کنید و اسناد مرتبط را تکمیل نمایید. ثبت درخواست کسانی که خارج از محدوده‌ی اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، دست‌کم شش ماه طول می‌کشد و بیش از 500 دلار هزینه دارد. همچنین متقاضیان باید آزمون زبان را پشت سر بگذارند. همچنین لازم است یک دوره‌ی یک‌ساله را پشت سر بگذارید.

پیشنهادات مهاجرتی مرتبط با پرستاری در خارج

منبع salaryexplorer
دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
2 نظرات
 1. ناصری می گوید

  خانم صادقی چرا هیچ اطلاعاتی در رابطه با پرستاری در سوئد مطرح نشده در این مقاله؟ بنده ماه پیش مشاوره تخصصی داشتم و مهاجرت کاری به سوئد رو بهم پیشنهاد دادن..لطفا مختصر توضیحی برای بنده ارائه بفرمایید

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   چشم حتما در مورد سوئد هم خواهم نوشت. ممنون از پیشنهاد خوبتون.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021