x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یک کشور کوچک در شمال اروپا است. این کشور دارای جاذبه های دیدنی و تاریخی بی نظیری است. وقتی به کشور لوکزامبورگ سفر می‌کنید، فرقی نمی‌کند اهل جاذبه های تاریخی باشید یا ورزشی و یا طبیعت در هر صورت می‌توانید از فضای مدرنی که در این کشور حاکم است لذت ببرید.واردات اصلی در این کشور مواد معدنی، مواد غذایی و فلزات است. این کشور سرمایه گذاری های مستقیم خارجی را نیز به ارزش 11 میلیارد دلار رسانده است که رقم قابل توجهی است. غذاهای دریایی نیز در کشور لوکزامبورگ به کشورهای مختلف صادر می‌شود. در کشور لوکزامبورگ نشاسته اصلاح شده به میزان زیادی تهیه می‌شود و از نظر ارگانیک نیز رتبه خوبی دارد.در لوکزامبورگ عقاید سنتی زیادی دیده می‌شود به طوری که هنوز برخی از آقایان معتقدند که بانوان نباید وارد فضای کار شوند. در نظر داشته باشید که در قوانین لوکزامبورگ هنوز مردان بیشتر از بانوان حقوق دریافت می‌کنند. شهرهای کشور لوکزامبورگ هر یک قوانین مخصوص به خود دارند.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین:Luxembourg عربی: لوكسمبورغ
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی مشروطه
 • زبان های رایج: پرتغالی.ایتالیایی.انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو هر یورو1.12 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00352
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 168
 • پایتخت: لوکزامبورگ
 • زبان های رسمی: آلمانی، لوکزامبورگی، فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 590هزار در سال 2017
 • منطقه زمانی: GMT+2 . UTC+1(CET)
 • دامنه اینترنتی: .lu
 • رتبه تولید ناخالص: 77.436 میلیارد دلار آمریکا

سفر به لوکزامبورگ

لوکزامبورگ جزو اتحادیه اروپا و معاهده شینگن است. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا قلمداد میشود و در حال حاضر به مرکزی برای موسسه‌های بانکی و مالی در اروپا تبدیل شده است.در سال1839 لوکزامبورگ اعلام استقلال کرد و البته ناحیه غربی آن به کشور بلژیک ملحق شد. بعد از جنگ جهانی دوم، این کشور در تاسیس ناتو و اتحادیه اروپا نقش مهمی داشته است. این کشور عضو قرارداد شینگن است و شینگن نام یکی از روستاهای این کشور می‌­باشد که معاهده در آنجا منعقد شد.دانش‌آموزان در این کشور 4 زبان می­آموزند یعنی علاوه بر سه زبان فوق، زبان انگلیسی هم به آن‌ها آموزش داده می‌شود. در سفر به لوکزامبورگ در صحبت به زبان انگلیسی با مردم محلی، مشکل نخواهید داشت. طبق آمار سال 2017، جمعیت کشور حدود 600 هزار نفر است و اکثریت مردم این کشور کاتولیک هستند، البته پیروان مسیحیان پروتستان و لوتری نیز وجود دارند. واحد پول رسمی لوکزامبورگ، یورو است.

سفر به لوکزامبورگ

زندگی در لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ در شمال اروپا واقع شده است و یکی از همسایگان فرانسه و بلژیک محسوب می‌شود. این کشور در لیست کشورهای ثروتمند در اروپا قرار دارد. وایسوامپاخ سردترین شهر در این کشور است.نرخ مشارکت نیروی کار در کشور لوکزامبورگ 60 درصد اعلام شده است؛ وضعیت تغییر اشتغال در این کشور تنها1 درصد است و نرخ اشتغال حدود 68 درصد گزارش شده است. بررسی های نشان داده است که حدود 231.90 هزار نفر در کشور لوکزامبورگ استخدام تمام وقت هستند. مهندسی برق و شغل های مرتبط، از دسته شغل هایی هستند که از آن‌ها در بخش های ساختمانی این کشور بسیار استفاده می‌شود. ویزای کار کشور لوکزامبورگ در صورتی صادر می‌شود که فرد در زمینه کاری خود آن‌قدر قوی باشد که بتواند به اقتصاد این کشور کمک نماید. شما به عنوان یک خارجی اجازه دارید که 30 تا 45 ساعت در هفته کار کنید اما برای کار، نیاز به مجوز کار دارید و باید سمت شغلی شما مشخص باشد. 

زندگی در لوکزامبورگ

مهاجرت به لوکزامبورگ

تعداد مهاجران به‌واسطه‌ی سرمایه گذاری به کشور لوکزامبورگ در 10 سال اخیر، بیش از 70 درصد رشد داشته است و این رشد بی سابقه سبب شده است که رفاه اجتماعی در این کشور رشد 23 درصدی داشته باشد که رقم بسیار خوبی است. کشور لوکزامبورگ یک کشور مطمئن در زمینه سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

از نظر قانونی پس از 7 سال زندگی در کشور لوکزامبورگ، می‌توانید برای پاسپورت این کشور اقدام نمایید؛ در این زمینه شما باید حداقل 18 سال سن تمام داشته باشید و به زبان این کشور مسلط باشید. شرایط پناهندگی به کشور لوکزامبورگ، به این صورت است که شما به محض ورود به این کشور درخواست خود را ارائه می‌دهید و در صف انتظار قرار می‌گیرید، پس از بررسی دقیق درخواست شما، از شما سوالاتی پرسیده می‌شود که باید بتوانید پاسخ بدهید. 

سرمایه گذاری در این کشور به طور کلیدر قالب ثبت شرکت دیده می‌شود.

مهاجرت به لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در مقطع دکترا در کشور لوکزامبورگ، 3 الی 4 سال زمان می‌برد و شامل یک سری دورههای تحقیقاتی مهم است. تمرکز اصلی دانشجو در این بخش بر روی کارهای تحقیقاتی و پایان‌نامه خواهد بود.اگر در دانشگاه دولتی کشور لوکزامبورگ پذیرفته شده باشید برای شما حقوق در نظر گرفته می‌شود. هر ساله دانشگاه هایی در رشته های مشخص، ظرفیت افرادی که می‌توانند به صورت رایگان پذیرش شوند را اعلام می‌کنند و طبق ظرفیت اعلام شده پذیرش صورت می‌گیرد؛ برای پذیرش در این شرایط اغلب مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مدنظر است. شما برای پذیرش باید رزومه خوبی داشته باشید، حتماً می‌بایست در رزومه شما دو مقاله در کنفرانس های ملی کشور لوکزامبورگ ثبت شده باشد، نیاز است که ریزنمرات شما نیز در وضعیت خوبی قرار داشته باشد.در صورتی که قصد دارید به زبان آلمانی تحصیل کنید، برای مقطع لیسانس می‌بایست B1 داشته باشید. برای تخصص در پزشکی در لوکزامبورگ می‌بایست دروس اولیه در خصوص دهان و دندان، اسکلت بدن، آناتومی بخش های داخلی و بیرونی، سیستم تنفس، گوارش و همین‌طور داروشناسی 1 را گذرانده باشید.

تحصیل در لوکزامبورگ

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

سلام حداقل هزینه لازم برای مهاجرت به کانادا و آمریکا چقدر هست؟

2020-05-05 17:48:17