x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یک کشور کوچک در شمال اروپا است. این کشور دارای جاذبه های دیدنی و تاریخی بی نظیری است. وقتی به کشور لوکزامبورگ سفر می‌کنید، فرقی نمی‌کند اهل جاذبه های تاریخی باشید یا ورزشی و یا طبیعت در هر صورت می‌توانید از فضای مدرنی که در این کشور حاکم است لذت ببرید.واردات اصلی در این کشور مواد معدنی، مواد غذایی و فلزات است. این کشور سرمایه گذاری های مستقیم خارجی را نیز به ارزش 11 میلیارد دلار رسانده است که رقم قابل توجهی است. غذاهای دریایی نیز در کشور لوکزامبورگ به کشورهای مختلف صادر می‌شود. در کشور لوکزامبورگ نشاسته اصلاح شده به میزان زیادی تهیه می‌شود و از نظر ارگانیک نیز رتبه خوبی دارد.در لوکزامبورگ عقاید سنتی زیادی دیده می‌شود به طوری که هنوز برخی از آقایان معتقدند که بانوان نباید وارد فضای کار شوند. در نظر داشته باشید که در قوانین لوکزامبورگ هنوز مردان بیشتر از بانوان حقوق دریافت می‌کنند. شهرهای کشور لوکزامبورگ هر یک قوانین مخصوص به خود دارند.

نام انگلیسی: Luxembourg
نام عربی: لوكسمبورغ
پایتخت: لوکزامبورگ
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی مشروطه
زبان‌های رسمی: آلمانی، لوکزامبورگی، فرانسوی
زبان‌های رایج: پرتغالی.ایتالیایی.انگلیسی
واحد پول: یورو هر یورو1.12 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 168
جمعیت: بیش از 590هزار در سال 2017
منطقه زمانی: GMT+2 . UTC+1(CET)
دامنه اینترنتی: GMT+2 . UTC+1(CET)
پیش شماره تلفن: 00352

سفر به لوکزامبورگ

لوکزامبورگ جزو اتحادیه اروپا و معاهده شینگن است. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا قلمداد میشود و در حال حاضر به مرکزی برای موسسه‌های بانکی و مالی در اروپا تبدیل شده است.در سال1839 لوکزامبورگ اعلام استقلال کرد و البته ناحیه غربی آن به کشور بلژیک ملحق شد. بعد از جنگ جهانی دوم، این کشور در تاسیس ناتو و اتحادیه اروپا نقش مهمی داشته است. این کشور عضو قرارداد شینگن است و شینگن نام یکی از روستاهای این کشور می‌­باشد که معاهده در آنجا منعقد شد.دانش‌آموزان در این کشور 4 زبان می­آموزند یعنی علاوه بر سه زبان فوق، زبان انگلیسی هم به آن‌ها آموزش داده می‌شود. در سفر به لوکزامبورگ در صحبت به زبان انگلیسی با مردم محلی، مشکل نخواهید داشت. طبق آمار سال 2017، جمعیت کشور حدود 600 هزار نفر است و اکثریت مردم این کشور کاتولیک هستند، البته پیروان مسیحیان پروتستان و لوتری نیز وجود دارند. واحد پول رسمی لوکزامبورگ، یورو است.

سفر به لوکزامبورگ

مهاجرت به لوکزامبورگ

تعداد مهاجران به‌واسطه‌ی سرمایه گذاری به کشور لوکزامبورگ در 10 سال اخیر، بیش از 70 درصد رشد داشته است و این رشد بی سابقه سبب شده است که رفاه اجتماعی در این کشور رشد 23 درصدی داشته باشد که رقم بسیار خوبی است. کشور لوکزامبورگ یک کشور مطمئن در زمینه سرمایه گذاری محسوب می‌شود. از نظر قانونی پس از 7 سال زندگی در کشور لوکزامبورگ، می‌توانید برای پاسپورت این کشور اقدام نمایید؛ در این زمینه شما باید حداقل 18 سال سن تمام داشته باشید و به زبان این کشور مسلط باشید. شرایط پناهندگی به کشور لوکزامبورگ، به این صورت است که شما به محض ورود به این کشور درخواست خود را ارائه می‌دهید و در صف انتظار قرار می‌گیرید، پس از بررسی دقیق درخواست شما، از شما سوالاتی پرسیده می‌شود که باید بتوانید پاسخ بدهید.  سرمایه گذاری در این کشور به طور کلیدر قالب ثبت شرکت دیده می‌شود.

مهاجرت به لوکزامبورگ

زندگی در لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ در شمال اروپا واقع شده است و یکی از همسایگان فرانسه و بلژیک محسوب می‌شود. این کشور در لیست کشورهای ثروتمند در اروپا قرار دارد. وایسوامپاخ سردترین شهر در این کشور است.نرخ مشارکت نیروی کار در کشور لوکزامبورگ 60 درصد اعلام شده است؛ وضعیت تغییر اشتغال در این کشور تنها1 درصد است و نرخ اشتغال حدود 68 درصد گزارش شده است. بررسی های نشان داده است که حدود 231.90 هزار نفر در کشور لوکزامبورگ استخدام تمام وقت هستند. مهندسی برق و شغل های مرتبط، از دسته شغل هایی هستند که از آن‌ها در بخش های ساختمانی این کشور بسیار استفاده می‌شود. ویزای کار کشور لوکزامبورگ در صورتی صادر می‌شود که فرد در زمینه کاری خود آن‌قدر قوی باشد که بتواند به اقتصاد این کشور کمک نماید. شما به عنوان یک خارجی اجازه دارید که 30 تا 45 ساعت در هفته کار کنید اما برای کار، نیاز به مجوز کار دارید و باید سمت شغلی شما مشخص باشد. 

زندگی در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در مقطع دکترا در کشور لوکزامبورگ، 3 الی 4 سال زمان می‌برد و شامل یک سری دوره‎های تحقیقاتی مهم است. تمرکز اصلی دانشجو در این بخش بر روی کارهای تحقیقاتی و پایان‌نامه خواهد بود.اگر در دانشگاه دولتی کشور لوکزامبورگ پذیرفته شده باشید برای شما حقوق در نظر گرفته می‌شود. هر ساله دانشگاه هایی در رشته های مشخص، ظرفیت افرادی که می‌توانند به صورت رایگان پذیرش شوند را اعلام می‌کنند و طبق ظرفیت اعلام شده پذیرش صورت می‌گیرد؛ برای پذیرش در این شرایط اغلب مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مدنظر است. شما برای پذیرش باید رزومه خوبی داشته باشید، حتماً می‌بایست در رزومه شما دو مقاله در کنفرانس های ملی کشور لوکزامبورگ ثبت شده باشد، نیاز است که ریزنمرات شما نیز در وضعیت خوبی قرار داشته باشد.در صورتی که قصد دارید به زبان آلمانی تحصیل کنید، برای مقطع لیسانس می‌بایست B1 داشته باشید. برای تخصص در پزشکی در لوکزامبورگ می‌بایست دروس اولیه در خصوص دهان و دندان، اسکلت بدن، آناتومی بخش های داخلی و بیرونی، سیستم تنفس، گوارش و همین‌طور داروشناسی 1 را گذرانده باشید.

تحصیل در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یک کشور کوچک در شمال اروپا است. این کشور دارای جاذبه های دیدنی و تاریخی بی نظیری است. وقتی به کشور لوکزامبورگ سفر می‌کنید، فرقی نمی‌کند اهل جاذبه های تاریخی باشید یا ورزشی و یا طبیعت در هر صورت می‌توانید از فضای مدرنی که در این کشور حاکم است لذت ببرید. این کشور دارای خیابان های تاریخی و بی‌نظیری بوده و فضای گردشگری فوف‌العاده‌ای دارد. استاندارد زندگی در کشور لوکزامبورگ بسیار بالا است؛ به طوری‌که در ابتدای هر سال میزان درآمد برای ده سال آینده تخمین زده می‌شود. کشور لوکزامبورگ یک مکان مالیاتی مطلوب بوده و سیستم های مالیاتی در این کشور، خود قطب اقتصادی محسوب می‌شوند. صادرات اصلی کشور لوکزامبورگ ماشین آلات و محصولات فلزی و مواد شیمیایی است. واردات اصلی در این کشور مواد معدنی، مواد غذایی و فلزات است. این کشور سرمایه گذاری های مستقیم خارجی را نیز به ارزش 11 میلیارد دلار رسانده است که رقم قابل توجهی است. غذاهای دریایی نیز در کشور لوکزامبورگ به کشورهای مختلف صادر می‌شود. در کشور لوکزامبورگ نشاسته اصلاح شده به میزان زیادی تهیه می‌شود و از نظر ارگانیک نیز رتبه خوبی دارد. شهر لوکزامبورگ یکی از مهمترین شهرهای کشور لوکزامبورگ و پایتخت این کشور است . این شهر زیبا در بخش جنوبی لوکزامبورگ قرار دارد و دو رود آلزت و پتروس در این شهر قرار دارند. این شهر در دوره هایی مشهور به قلب اروپا بوده است. در لوکزامبورگ عقاید سنتی زیادی دیده می‌شود به طوری که هنوز برخی از آقایان معتقدند که بانوان نباید وارد فضای کار شوند. در نظر داشته باشید که در قوانین لوکزامبورگ هنوز مردان بیشتر از بانوان حقوق دریافت می‌کنند. شهرهای کشور لوکزامبورگ هر یک قوانین مخصوص به خود دارند.
  

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی لوکزامبورگ

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ یک کشور کوچک اما با ثبات اقتصادی بالا است؛ این کشور در طول تاریخ توانسته در زمینه اقتصادی بسیار عالی عمل نماید. در کشور لوکزامبورگ تورم نرخ بیکاری بسیار پایین است. در ابتدا صنعت کشور لوکزامبورگ در زمینه فولاد فعالیت داشت اما امروزه شکل‌های متنوعی از مواد شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات در بخش های صنعتی این کشور دیده می‌شود که ورود خوبی به بخش اقتصادی نیز داشته‌اند. در کشور لوکزامبورگ بخش مالی، حدود 36 درصد از تولید ناخالص را به خود اختصاص داده است یکی از شغل های پر درآمد در این کشور حسابداری است؛ در این کشور حدود 39 درصد از نیروهای کار ، کارگران خارجی هستند. بخش های بانکداری کشور لوکزامبورگ نیز رشد زیادی داشته است. در این کشور بحران های اقتصادی زیادی دیده می‌شود؛
 استاندارد زندگی در کشور لوکزامبورگ بسیار بالا است، به طوری که در ابتدای هر سال میزان درآمد برای ده سال آینده تخمین زده می‌شود. کشور لوکزامبورگ از نظر مالیاتی بسیار مطلوب است و سیستم های مالیاتی در این کشور، خود قطب اقتصادی محسوب می‌شوند. تجارت الکترونیک در کشور لوکزامبورگ از تعادل خوبی برخوردار است و یکی از بخش های اقتصادی نیز به همین گزینه تعلق دارد. در کشور لوکزامبورگ همه چیز برای زندگی مدرن فراهم شده است.
 محصولات کشاورزی در کشور لوکزامبورگ شامل جو، سیب زمینی،گندم و محصولات دامی است. در این کشور صنایع خدمات مالی و بانکی و همینطور ساخت و ساز رتبه خوبی دارد.
 صادرات اصلی کشور لوکزامبورگ ماشین آلات و محصولات فلزی و مواد شیمیایی است. واردات اصلی در این کشور مواد معدنی و مواد غذایی و فلزات است. این کشور سرمایه گذاری های مستقیم خارجی را به ارزش 11 میلیارد دلار رسانده است که رقم قابل توجهی است. کالاهای وارداتی ایران از کشور لوکزامبورگ شامل مواد شیمیایی ، تولیدات دارویی و دستگاه های اپتیمال هستند.
 
 
 

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های لوکزامبورگ

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های لوکزامبورگ

صادرات بخش مهمی از اقتصاد کشور لوکزامبورگ را شکل داده است؛ به طوری که این کشور در زمینه تولید مواد کاغذی توانسته رشد خوبی داشته باشد، در کشور لوکزامبورگ محصولات کاغذی تولید می‌شود که ساختار نسوز دارند و این موضوع سبب شده است که یکی از بهترین شرایط اقتصادی در این زمینه فراهم شود.

کشور لوکزامبورگدر زمینه تولید فرش و کف پوش‌های نساجی نیزتوانسته از جدیدترین متریال های روز دنیا استفاده نماید.
 این کشور در پرورش محصولات دریایی و همینطور تولید غذاهای دریایی نیز رتبه بالایی دارد. غذاهای دریایی در کشور لوکزامبورگ به کشورهای مختلف نیز صادر می‌شود.
 در کشور لوکزامبورگ نشاسته اصلاح شده به میزان زیادی تهیه می‌شود و از نظر ارگانیک نیز رتبه خوبی دارد.
 این کشور در زمینه تولید مواد شیمیایی آلی نیز خوش درخشیدهو یک وجه اقتصادی را شکل داده است.
 کشور لوکزامبورگ از امنیت بالایی برخوردار بوده و توانسته برای بانوان و کودکان فضای امنیتی خوبی ایجاد نماید، طبق بررسی های اخیر، کشور لوکزامبورگ توانسته در خرید و فروش دوربین های امنیتی شهری سرمایه زیادی را وارد نماید.
 آموزش در این کشور ارزش بالایی داشته و افراد بدون محدودیت سنی اجازه ورود به بخش های تحصیلی مختلف دارند. کشور لوکزامبورگ در رفاه اجتماعی رشد 39 درصدی نسبت به چند سال گذشته داشته است.
 
 

نوع حکومت و ساختار سیاسی لوکزامبورگ

نوع حکومت و ساختار سیاسی لوکزامبورگ

بر اساس قانون اساسی که در سال 1868 تصویب شد ، قدرت اجرایی در این کشور در دست دوک اعظم و کابینه است. دوک اعظم می‌تواند قوه قانون‌گذاری را نیز منحل کند که در آن صورت باید در طول سه ماه انتخابات برگزار شود. در مجلس نمایندگان لوکزامبورگ 60 نماینده وجود دارد که برای دوره های 5 ساله انتخاب می‌شوند. ساختار سیاسی در لوکزامبورگ به نظم صحیحی رسیده است و هیچ نوع عدم نظم عمومی در شهرهای کشور لوکزامبورگ وجود ندارد.

پایتخت و 9 شهر بزرگ لوکزامبورگ

پایتخت و 9 شهر بزرگ لوکزامبورگ

شهر لوکزامبورگ یکی از مهم‌ترین شهرهای کشور لوکزامبورگ و پایتخت این کشور است. این شهر زیبا در بخش جنوبی لوکزامبورگ قرار گرفته و دو رود آلزت و پتروس در این شهر قرار دارد. این شهر در دوره هایی مشهور به قلب اروپا بوده است.

شهر کلیروو یکی از مهم‌ترین شهرهای لوکزامبورگ است که در نزدیکی دره باریک رودخانه کلرو قرار دارد. این شهر امکانات مختلفی دارد و فرصت های گشت و گذار در آن زیاد است. این شهر زیبا دارای قلعه ها و نمایشگاه های متعددی است.
 شهر اش سور یک ایالت مهم در لوکزامبورگ محسوب می‌شود.

شهر دیکیرش از دیگر شهرهای مهم لوکزامبورگ است که در شمال خاوری این کشور قرار دارد و مشهور به کلیسای مردم است.
 دودلانژ یک شهر تاریخی در لوکزامبورگ است که در زمینه فروش محصولات عتیقه در دنیا شهرت دارد، زندگی در این شهر، گران است و فضای امنیتی بالایی در آن دیده می‌شود.
 اتل بروک از دیگر شهرهای لوکزامبورگ است که دارای دیدنی های زیادی است، این شهر دارای معماری بی نظیرو نمایشگاه های هنری زیادی است.
 رمیش یکی دیگر از شهرهای مهم لوکزامبورگ محسوب می‌شود که دارای دانشگاه های وسیعی است، این شهر به طور اصولی طراحی شده است.

از دیگر شهرهای بسیار مهم در لوکزامبورگ می‌توان به استروناخ اشاره نمود ؛این شهر دارای سبک زندگی ساده و عاری از فخرفروشی است.
 
 

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در لوکزامبورگ

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در لوکزامبورگ

بسیاری از ایرانیانی که به کشور لوکزامبورگ وارد شده‌اند، سعی به پیشرفت در بخش های حمل و نقل این کشور داشته‌اند؛ به همین ترتیب اخیرا به تعداد شرکت های حمل و نقل در این کشور افزوده شده است.
 کشور لوکزامبورگ در زمینه ساخت و ساز رشد خوبی داشته است، ایرانیان در کشور لوکزامبورگ، ساخت و سازهای مدرن را پیشرفت داده‌اند و شرکت های ایرانی که در زمینه فروش محصولات ساخت و ساز هستند نیز رشد خوبی داشته‌اند.
 تعداد موسسه هایی برای یادگیری دروس مختف دانشگاهی در کشور لوکزامبورگ نیز از سوی ایرانیانی که به زبان کشور لوکزامبورگ تسلط دارند، بیشتر شده است. ایرانیان در این کشور به بخش های مالی نیز وارد شده و موفق بوده‌‌اند. 

عجایب لوکزامبورگ

عجایب لوکزامبورگ


 ربع قدیمی یکی از عجایب بسیار زیبا در لوکزامبورگ محسوب می‌شود که به ثبت جهانی نیز رسیده است. این برج به طور عجیبی طراحی شده است و دارای استحکامات رسوب ناپذیر است. در طراحی این برج از متریال های معماری الهام گرفته شده است که هنوز هم مانند آن در ساختمانی دیده نمی‌‌شود.
موزه ملی تاریخ و هنر در تاریخ این کشور اهمیت و ارزشزیادی دارد، در این موزه بهترین محصولات و سلاح‌های سردبرای فروش جمع‌آوری شده‌اند.
صخره باک از دیگر دیدنی های عجیب و غریب در لوکزامبورگ است که از نظر دالان بندی دسته های مشخصی دارد و ورود به آن شاید کمی عجیب و ترسناک به نظر برسد؛ این صخره مساحتی به اندازه 4 هزار متر مربع دارد و بهترین مکان برای پیاده روی محسوب می‌شود.
دیوارهای کورنیش با دروازه های عظیم خود در دنیا شهرت دارد. این دیوار صومعه های بی‌نظیر و راهروی سرپوشیده دارد.


 

خلاصه تاریخ لوکزامبورگ

خلاصه تاریخ لوکزامبورگ

تاریخ لوکزامبورگ به دوران پارینه سنگی باز می‌گردد. این کشور دارای تاریخ مکتوبی است که نشان می‌دهد رومیان زیادی را در دل خود جای داده بوده است. در این کشور خاندان سلطنتی در سال 963 میلادی و توسط شارل چهارم طراحی شد. طبق شواهد، در تاریخ لوکزامبورگ صلح نامه های زیادی امضا شده‌اند.

خلاصه ای از جغرافیای لوکزامبورگ

خلاصه ای از جغرافیای لوکزامبورگ

لوکزامبورگ با آلمان و فرانسه و بلژیک همسایه است جمعیت این کشور حدود 600 هزار نفر اعلام شده است.

مناطق پست این کشور در گوت لاند واقع است که دو سوم مساحت این کشور رادر بر می‌گیرند و دارای جمعیت بیشتری هستند، در حالی که مناطق مرتفع در یک سوم شمالی این کشور به نام اوسلینگ قرار داشته و جمعیت محدودی دارند. سردترین و مرتفع ترین شهر در لوکزامبورگ، وایسوامپاخ است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری لوکزامبورگ

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری لوکزامبورگ

لوکزامبورگ به کشور رمان نویس های نام‌دار، شهرت دارد، در این کشور شاعران و فیلمنامه نویسان زیادی نیز وجود دارند که در دنیا شهرت بالایی دارند؛در این‌جا اسم برخی از نویسندگان و شاعران
 را یادآور می‌شویم:
 ژان پرتانت یکی از نویسندگان لوکزامبورگ است که توانسته نوشته های خود را به گوش دنیا برساند
 یکی از شاعران مشهور در لوکزامبورگ نیز تاعزانا نام دارد که شعرهای تلفیقی بسیار زیبایی منتشر کرده است.
 
 

کشورها و مناطق وابسته لوکزامبورگ

کشورها و مناطق وابسته لوکزامبورگ

لوکزامبورگ، مدت مشخصی توسط رومی ها تصرف شده بود؛ این کشور در سال های کوتاهی نیز تحت اشغال آلمان بوده است. پرچم کشور لوکزامبورگ تغییرات زیادی را در طول تصرف همسایگان خود داشته است.
 
 

فرهنگ مردم لوکزامبورگ

فرهنگ مردم لوکزامبورگ

در لوکزامبورگ برنامه ریزی در ابعاد مختلف کار و زندگی بسیار مهم است. 

عموماً بانوان در این کشور از لباس های جین استفاده می‌کنند. 

زبان کشور لوکزامبورگ در ایالت های مختلف، متفاوت است.
 در این کشور ساعت های کاری برای هر شخص بر اساس مهارتی که دارد در نظر گرفته می‌شود.
 در لوکزامبورگ عقاید سنتی زیادی به‌‌چشم می‌خورد؛ به طوری که هنوز برخی از آقایان معتقدند بانوان نباید وارد فضای کار شوند و هنوز مردان بیشتر از بانوان در این کشور حقوق دریافت می‌کنند.
 مردم لوکزامبورگ بسیار سخت کوش هستند به طوری که گاهی در محل کار بی‌هوش می‌شوند.
 احترام نیز در این کشور اهمیت زیادی دارد.

پیشرفت در لوکزامبورگ

پیشرفت در لوکزامبورگ

یکی از اصلی ترین بخش های پیشرفت در کشور لوکزامبورگ در زمینه اقتصادی و البته تجاری است. کشور لوکزامبورگ، علاقه زیادی به داد و ستدهای تجاری دارد و در این زمینه توانسته از ساده ترین ساختار استفاده نماید و به موفقیت برسد. ظرفیت های مالی نیز در این کشور رشد زیادی داشته است.
 فعالیت در زمینه یجاد امنیت عمومی نیز در کشور لوکزامبورگ بسیار دیده می‌شود و مردم این کشور در همه شرایط در وضعیت ایمنی هستند. این کشور سرویس های حمل و نقل خود را نیز پیشرفته تر از قبل کرده است.
 در کشور لوکزامبورگ ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است و مردم این کشور، ورزش را بخش مهمی از زندگی خود می‌دانند، به همین دلیل فعالیت های ورزشی در کشور لوکزامبورگ، زیر نظر بهترین مربیان صورت می‌گیرد.
 از یاد نبرید که کشور لوکزامبورگ اجازه ورود به رشته های ورزشی جهانی در دانشگاه های دولتی را با هزینه‌ای بسیار ارزان در نظر گرفته است. 

قوانین عمومی در لوکزامبورگ

قوانین عمومی در لوکزامبورگ

نزاکت در کلام بخشی از قوانین لوکزامبورگ محسوب می‌شود؛ به طوری‌که بی‌ادبی یک جرم بزرگ در دادگاه های لوکزامبورگ است.
 احوال‌پرسی در لوکزامبورگ رسمی بوده و دست دادن سریع است، مردم سعی می‌کنند همدیگر را محترم بشمارند و صحبت با صدای بلند در لوکزامبورگ ناپسند است.
 در صورتی که وارد مکانی می‌شوید، حتی اگر هیچکس را نشناسید باید سلام کنید، این یک قانون در این کشور است.

در لوکزامبورگ، هدیه دادن بسیار مهم است؛ به طوری که استفاده از دسته گل های کوچک یک بخش مهم در فرهنگ این کشور محسوب می‌شود و تبدیل به یک قانون شده است.
 
 

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021