x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

عمان

کشور عمان یک کشور پادشاهی است که به طور کلی دارای رشته کوه‌های بزرگی است. در این کشور دشت‌ها و جلگه‌های زیادی وجود دارد و بلندترین رشته کوه این کشور حجر نام دارد. این کشور از سمت غرب با امارات و از سمت جنوب با یمن همسایه است. اختلاف ساعتی این کشور با تهران، نیم ساعت اعلام شده است. محصولات صادراتی عمان اغلب در زمینه نفت، ماهی و آهن آلات است؛ به طوری که بیشترین صادرات از این کشور به چین و کره جنوبی و ژاپن صورت می‌گیرد. در سال‌های اخیر میزان صادرات این کشور به تایوان بیشتر شده است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که در روند صادرات، عمان اغلب به سود خوبی رسیده است.

بهترین فصل برای سفر به عمان از نظر آب و هوا پاییز و زمستان است که دمای روز حدود 24 درجه و شب ها 16درجه سانتی گراد است.
 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Oman عربی: سلطنه عمان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: سلطنت مطلقه
 • زبان های رایج: گویش‌‌های مختلف
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: ریال هر ریال کشور عمان 2.60 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00968
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 84
 • پایتخت: مسقط
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: 4.636 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: UTC+4(GST)
 • دامنه اینترنتی: .om
 • رتبه تولید ناخالص: 81.682 میلیارد دلار آمریکا

سفر به کشور عمان

سفر به عمان، سفر به کشوری است که می­توانید در آن تعطیلاتی را با داشتن سبک زندگی مدرن آمیخته با زندگی سنتی عربی تجربه کنید. کشور عُمان Oman در قسمت شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است. عمان در مرز شرقی با دریای عرب و از مرز شمالی با دریای عمان، مرزهای آبی دارد. این کشور با عربستان سعودی و امارت متحده عربی از سمت غرب و با یمن از سمت جنوب همسایه است. عمان با ایران از طریق دریای عمان، دارای مرز دریایی می­باشد و ایرانیان برای سفر به عمان مشتاق می ­باشند. منابع درآمد کشور، نفت به عنوان منبع اصلی، کشاورزی، ماهی‌گیری و صنعت رو به رشد گردشگری، است. تاریخ عمان به دوازده هزار سال قبل از میلاد می­رسد که در آن زمان سرزمینی حاصلخیز و سرسبز بوده‌است. سه هزار سال قبل از میلاد نام این کشور مجان بوده و مردم آن در استخراج مس و کشتی سازی تبحر داشته‌اند. در دوران باستان، عمان با ایران و هند از روابط تجاری گسترده ای برخوردار بوده است..

سفر به کشور عمان

زندگی در کشور عمان

قدمت سلطنتی کشور عمان به 14 هزار سال پیش می‌رسد و رویکرد باستانی این کشور بسیار ارزشمند است. عمان از سمت شمال غرب با امارات متحده، از سمت غرب با عربستان صعودی و از سمت جنوب با یمن همسایه است. در سال 1507 کشور عمان تحت اشغال پرتغال قرار گرفت. بزرگترین شهر و پایتخت عمان مسقط نام دارد. نوع حکومت در این کشور سلطنت مطلقه است و زبان رسمی در بین مردم نیز عربی اعلام شده است. مساحت عمان 309.501 کیلومتر مربع است. واحد پول عمان ریال است و این کشور از نظر زمانی نیم ساعت از ایران عقب تر است.حدود 91 درصد از مردم این کشور با سواد هستند. مشخص است که مسقط از زیباترین شهرهای کشور عمان محسوب می‌شود و می‌تواند جهت ورود به فضای کار، یک انتخاب مناسب باشد.دولت کشور عمان اعلام کرده است که برای فناوری اطلاعات و شغل برنامه نویسی نیز در سال 2019 تقاضای نیرو دارد و افرادی که در این زمینه تسلط دارند در این کشور مورد حمایت دولت قرار می‌گیرند.

زندگی در کشور عمان

مهاجرت به کشور عمان

متقاضیان کار در کشور عمان در ابتدا پیش از هر نوع اقدامی می‌بایست موفق به اخذ گواهینامه NOC شوند. این گواهی مدرکی است که اظهار دارد کارفرمای متقاضی و همینطور مقامات کشور عمان هیچ نوع مخالفتی برای ورود او به کشور از نظر سیاسی و اقتصادی و ... ندارند. به طور کلی این سری از متقاضیان می‌توانند از دو نوع ویزای کار در عمان استفاده نمایند. زنان مهاجری که کشور عمان را به عنوان مقصد زندگی خود انتخاب کرده‌اند این روزها نقش های حرفه ای بالایی در جامعه این کشور دارند. وضعیت تحصیل و همینطور سازمان های آموزشی در کشور عمان رشد بالایی داشته است و مشخص است که روند آموزشی در کشور عمان نیز به طور دقیق پیش رفته است، در واقع دولت در این کشور سرمایه‌گذاری‌های تحصیلی زیادی در نظر گرفته است.

. مورد بعدی ویزای سرمایه گذاری کشور عمان است که هدف اقتصادی در این روش بسیار مهم است، از یاد نبرید که در ویزای سرمایه گذاری کشور عمان بسیار مهم است که افراد گردش مالی بالایی داشته باشند.

مهاجرت به کشور عمان

تحصیل در کشور عمان

دوره های آموزشی در کشور عمان شامل 40 جلسه آموزشی مشخص است. اولین و مهمترین اهداف آموزشی در کشور عمان شامل مهارت ها و دانش و مفاهیمی است که سبب می‌شود محیط اجتماعی و زیستی در این کشور به طور دقیق فراهم شود. هر یک از آزمون های ورودی این کشور برای مقطع فوق لیسانس به صورت مهارت های زبان و همینطور مهارت های پژوهشی است. آزمون هایی که برای مقطع دکترا در عمان دیده می‌شود نیز شامل دروس تخصصی بوده که در دو بخش مهم برگزار می‌شود.

هزینه های دولتی که برای تخصص دندانپزشکی در عمان دیده می‌شود بر اساس جدیدترین اطلاعیه های روز ارزیابی می‌شود. آزمون SAT در عمان اهمیت زیادی دارد؛ این آزمون در دو قسمت برگزار می‌شود که هر یک دارای 200 الی 800 نمره است. به طور کلی داوطلبان این آزمون بین 400 الی 1600 نمره اخذ می‌کنند. قسمت سوم شامل نمره های جداگانه ای است و بین 1 الی 6 نمره دارد. امتحان شامل سه قسمت مشخص است که شامل ریاضی و درک مطلب و انشا خواهد بود.

 

تحصیل در کشور عمان