x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
مالی

مالی

کشور مالی با موریتانی و الجزایر و نیجر همسایه است این کشور مساحتی بالغ بر 1240192 کیلومتر مربع دارد و رتبه 24 در دنیا از نظر مساحت را به خود اختصاص داده است. کشور مالی دارای جلگه‌های کم ارتفاع بوده اما در رشته کوه‌های مشخص آدرار و دو زیفوزا در بخش‌های شمال شرق ارتفاعات گسترده‌تری دارد موقعیت بخش جنوبی این کشور پوشیده از علفزارهای استوایی است. در بخش شمال صحرای بزرگ تپه‌های شنی و ماسه‌ای قرار دارد وضعیت آب و هوایی مالی بسیار داغ بوده و فضای خشکی دارد جنوب این کشور از ماه ژوئن تا اکتبر فصل مرطوب محسوب می‌شود. وضعیت آب و هوای کشور مالی تا ژوئن باران است و از ژوئن تا نوامبر شرایط جوی سرد و خشک خواهد بود مشخص است که این رویکرد به نسبت سایر بخش‌ها ارزیابی مخصوصی داشته است. باماکو یکی از شهرهای مهم کشور مالی محسوب می‌شود جمعیت این شهر در حدود 169047 نفر است و بزرگترین شهر این کشور محسوب می‌شد باماکو در بخش جنوب غربی مالی قرار دارد و دقیقاً در کنار رود نیجر قرار گرفته است این شهر موزه ملی مالی را به ارزش کشیده است و دارای فضای دیدنی گسترده این است در هر صورت موقعیت این شهر بسیار خوب است و یکی از بهترین شهرهای کشور مالی محسوب می‌شود مشخص است که این شهر به واسطه موقعیت گردشگری خود سرشناس شده است و مردم علاقه زیادی به دیدنی فضای بیرونی این شهر دارند موقعیت این شهر می‌تواند قابل رویت باشد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Suriname country عربی: سورينام البلد
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک سی اف ای مالی
 • پیش شماره تلفن: 00223
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 58
 • پایتخت: باماکو
 • زبان های رسمی: فرانسوی
 • جمعیت: بیش 19 million نفر در سال 2020
 • منطقه زمانی: (GMT+0)
 • دامنه اینترنتی: .ml
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 15.29 billion USD

سفر به مالی

باماکو در بخش جنوبی مالی در جایی که قبلاً جزئی از آفریقای غربی بود واقع شده است. آب و هوا در مناطق گرمسیری و خشک طبقه بندی می شود . باماکو در تمام سال با دمای سالانه متغیری همراه است. فوریه تا ژوئن دوره گرم و خشک و تر در نظر گرفته می‌شود ، در حالی که ژوئن تا نوامبر کمی سردتر و خشک‌تر است. مارس تا ماه مه گرم‌ترین ماه‌ها با متوسط ​​دمای حدود 90 درجه است و درجه حرارت اغلب از 100 درجه گذشته صعود می‌کند. ژوئیه تا سپتامبر بارانی ترین ماه‌ها هستند ، سپتامبر با دیدن باران شدید همراه است. با این حال ، عجیب و غریب است که ، این فصل بارانی زمان ایده آل برای بازدید است. باران به طور کلی در تمام طول روز دوام ندارد و نسبت به ماه‌های گرم مانند مارس و آوریل دمای قابل تحمل بیشتری را به همراه دارد. هتل لا کوکسینل دارای یک رستوران ، استخر روباز ، یک مرکز تناسب اندام و بار در Bamako. این هتل 4 ستاره دارای وای فای رایگان و یک باغ است. این هتل دارای یک میز جلوی 24 ساعته ، سرویس اتاق و ارز برای مهمانان است.اتاق‌ها مجهز به تهویه هوا ، تلویزیون صفحه تخت با کانال‌های ماهواره‌ای ، یخچال ، کتری ، دوش ، سشوار و میز هستند. همه اتاق‌ها دارای کمد هستند. میهمانان هتل می توانند از یک قاره یا صبحانه بوفه لذت ببرند

 

سفر به مالی

زندگی در مالی

منظره مالی اکثراً یک زمین مرتعی است که با حرکت به سمت شمال به ارتفاعات بالاتر می‌روید. تپه‌های ناهموار با ارتفاعات که به ارتفاع 3 هزار و 320 فوت (1000 متر) به سمت شمال شرقی می‌رسد. تقریباً 65٪ از کشور تحت پوشش بیابان یا نیمه بیابانی قرار دارد. پایین‌ترین نقطه کشور رودخانه سنگال با 75 فوت (23 متر) است. بلندترین نقطه مالی Hondori Tondo در 3،789 فوت (1،155 متر) است. بزرگترین رودخانه های مالی نیجر و سنگال هستند. رودخانه نیجر که به عنوان خون حیاتی مالی (منبع غذایی ، آب آشامیدنی ، آبیاری و حمل و نقل) در نظر گرفته می‌شود . با وجود بحران امنیتی ، اقتصاد مالی همچنان مقاوم است. در سال 2019 ، این کشور 5٪ رشد واقعی تولید ناخالص داخلی (ناشی از تولید خوب طلا و پنبه) ، کسری بودجه 3.1٪ از تولید ناخالص داخلی و 0.4٪ تورم را به ثبت رسانده است. بدهی عمومی 35.5٪ تولید ناخالص داخلی در پایان سال 2018 بود.اجاره خانه در باماکو مالی مناسب تر از قبل است.

 

زندگی در مالی

مهاجرت به مالی

سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در مالی و سایر کشورها نشان دهنده مالکیت خارجی تسهیلات تولیدی است. برای طبقه بندی به عنوان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، باید سهم مالکیت خارجی با حداقل 10 درصد از ارزش شرکت باشد. این سرمایه گذاری می‌تواند در بخش های تولیدی، خدماتی، کشاورزی یا سایر بخش‌ها باشد. این می‌تواند به عنوان سرمایه گذاری در زمینه سبز (ایجاد چیز جدید)، به عنوان کسب (خرید یک شرکت موجود) یا سرمایه‌گذاری مشترک (مشارکت) سرچشمه گرفته‌باشد. مردم مالی از چندین گروه قومی زیر صحرایی تشکیل شده‌اند. بزرگترین آن بامبارا است که 37٪ از جمعیت را تشکیل می دهد. در حالی که زبان رسمی مالی فرانسه است، 80٪ از مردم بامبارا صحبت می‌کنند و حداقل 40 زبان آفریقایی در آن استفاده می‌شود. Bambara ، Sonike ، Khassonke و Malinke بخشی از گروه بزرگ Mande هستند. اگر به کمک مالی احتیاج دارید، بهتر است آگاه باشید که ارائه دهندگان پزشکی ممکن است پرداخت را از طریق شرکت بیمه شما قبول نکنند. در این شرایط شما مجبورید پس از معالجه خود به طور کامل پرداخت کنید و برای بازپرداخت به شرکت بیمه خود شکایت کنید. بنابراین باید به کارت نقدی یا از طریق کارت اعتباری یا از طریق انتقال سیم دسترسی داشته باشید. در صورت نیاز به کمک با سفارت محلی یا نماینده کشور تماس بگیرید.

مهاجرت به مالی

تحصیل در مالی

عدم تعادل در نظام آموزش مالی وجود دارد اما وزارت آموزش و پرورش در حال رشد است ، در حالی که وزارت آموزش متوسطه و آموزش عالی هنوز دارای مدارس متوسطه کافی نیست. در نتیجه ، بسیاری از دانش آموزان متوسطه از فرصت تحصیل محروم می‌شوند و این موضوع هنوز هم برای پسران بیشتر از دختران اتفاق می افتد.  آموزش بصورت رایگان ارائه می‌شود و به عنوان اجباری بین سنین 7 تا 16 سال ارائه می‌شود ، که از این 6 سال اول تحصیلات ابتدایی است. یک برنامه بهبود ژنتیکی که از سال 198 آغاز شده و اساساً از روش‌های معرفی جهش‌ها و تلاقی بین والدین مکمل استفاده می‌کند.  این کار امکان ایجاد انواع جدید بسیاری را فراهم کرده است که برخی از آنها هم اکنون با توجه به توزیع آن‌ها در مناطق روستایی در حال انجام آزمایش‌های پیشرفته هستند.  پیشرفت ژنتیکی نگرانی‌هایی را از جمله موارد دیگر در مورد اجزای عملکرد ، کیفیت فنی دانه ها ، مقاومت در برابر خواب و مقاومت در برابر خشکسالی به ثبت رساند. دانشگاه علوم حقوقی و سیاسی باماکو که در سال 2011 تأسیس شده است ، یک موسسه آموزش عالی دولتی است که در شهر بزرگ باماکو (دامنه جمعیت 1.000،000-5،000،000 نفر ساکن) ، منطقه پایتخت باماکو واقع شده است.

تحصیل در مالی